A mozi történelmének legmeghatározóbb karakterei

(vissza a topikok listájához)

2009-04-19 15:51:11 spoiler #57

kutyám, jerry lee

2009-04-11 21:38:32 Jill #56

A gonosz-listán volna a helye (méghozzá előkelő helyen) John Claggartnak (Robert Ryan) a Billy Budd '62-es filmverziójából, ami mellesleg HIÁNYZIK az adatbázisból. A karakter amolyan csendes, mosolygós szadista, aki olyan szemét, hogy bevádolja a hőst, miután az megmentette az életét. És mikor meghal, akkor is mosolyog - mint aki tudja, hogy győzött, szegény srácot halálra fogják ítélni. Brutál jó figura, és Ryan valami félelmetes. Semmi túljátszás, de mégis a hideg futkos az emberen.

2009-04-09 19:12:05 czeppelin #55

Cesare - Conrad Veidt (Dr. Caligari)
Caligari - Werner Krauss (Dr. Caligari)
Joker - Jack Nicholson (Batman)
Emett Brown, a doki - Christopher Lloyd (Vissza a jövőbe)
Hannibal Lecter - Anthony Hopkins (A bárányok hallgatnak)
Charlie Chaplin karakterei
Alex - Malcolm McDowell (Mechanikus narancs)
A gyilkos - Peter Lorre (M)

2009-04-09 18:57:51 ronin07 #54

és Antonio Ricci - Lamberto Maggiorani (Biciklitolvajok)

2009-04-09 18:54:40 ronin07 #53

Na még:) :

Ben Wade - Glenn Ford (Ben Wade és a farmer)
Dan Evans - Van Heflin (Ben Wade és a farmer)
Rocky Balboa - Sylvester Stallone (Rocky, 1976; Rocky Balboa, 2006)
Dale Cooper - Kyle MacLachlan (Twin Peaks, 1990-1991)
Windom Earle - Kenneth Welsh (Twin Peaks, 1990-1991)
Gerd Wiesler - Ulrich Mühe (A mások élete)
Jack Sparrow kapitány - Johnny Depp (A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka)
Ofelia - Ivana Baquero (A Faun labirintusa)
Vidal kapitány - Sergi Lopez (A Faun labirintusa)
Jake "Muszklis" Heke - Temuera Morrison (Egykoron harcosok voltak)
Arthur Burns - Danny Huston (Az ajánlat)
Zampano - Anthony Quinn és Gelsomina - Guiletta Masina (Országúton)

2009-04-09 18:36:01 ronin07 #52

James "Jesse" Wallace - Ethan Hawke (Mielőtt felkel a Nap)
Celine - Julie Delpy (Mielőtt felkel a Nap)
Joker - Heath Ledger (A sötét lovag)
Karin - Harriet Andersson (Tükör által homályosan)
Ester - Ingrid Thullin (A csend)
Eric Cartman - :) (South Park, 1997-)
Brandon Shaw - John Dall (A kötél)
Bruno Anthony - Robert Walker (Idegenek a vonaton)
A Menyasszony - Uma Thurman (Kill Bill)
Catherine Tramell - Sharon Stone (Elemi ösztön)
William 'V-Delem' Foster - Michael Douglas (Összeomlás)

2009-04-09 18:24:44 ronin07 #51

Ah-Jong (angolul Jeffrey Chow) - Chow Yun-Fat (A bérgyilkos)
Oh Dae-su - Choi Min-sik (Oldboy)
Paul - Arno Frisch (Furcsa játék, 1997)
Leonard Shelby - Guy Pearce (Mementó)
Salvatore - Salvatore Cascio/ Marco Leonardi/ Jacques Perrin (Cinema Paradiso)
Jeff Costello - Alain Delon (A szamuráj, 1967)
Travis Bickle - Robert DeNiro (Taxisofőr)
John Doe - Kevin Spacey (He7edik)
Roger "Verbal" Kint - Kevin Spacey (Közönséges bűnözők)
Raymond Lemorne - Bernard-Pierre Donnadieu (Nyomtalanul)
Alex De Large - Malcolm McDowell (Mechanikus narancs)
Bíró Máté - Soós Imre és Pataki Mari - Törőcsik Mari (Körhinta)
Damien Thorn - Harvey Stephens (Ómen, 1976)
Jason Bourne - Matt Damon (A Bourne-rejtély, 2002; A Bourne-csapda, A Bourne-ultimátum)
Corrado Cattani - Michele Placido (A Polip, 1984-1989)
Jack Bauer - Kiefer Sutherland (24, 2001-2010)
Will Kane - Gary Cooper (Délidő)
Jung-ho Eom - Kim Yun-seok (Az üldöző)
Vincent Hanna - Al Pacino (Szemtől szemben)
Neil McCauley - Robert DeNiro (Szemtől szemben)
Don Lope de Aguirre - Klaus Kinski (Aguirre, Isten haragja)
Bruno Stroszek - Bruno S. (Stroszek)
Harry Callahan - Clint Eastwood (Piszkos Harry)

2009-03-29 16:37:03 puttancsospeti #50

Egyelőre ennyi... :D

2009-03-29 15:55:09 acidphase #49

Tom Joad - Henry Fonda - Érik a Gyümölcs

Ricky Blaine - Bogart - Casablanca

McMurphy - J.Nicholson - Száll a kakukk..

T.Bickle - De Niro - Taxisoför

Tony Montana - Pacino - Sebhelyesarcú

Norman Bates - A.Perkins - Psycho

Jack Dawson - Di Caprio - Titanic

HAHA az utolso az vicc :DDD

2009-03-29 15:47:43 acidphase #48

ja sorry azt hittem h gonosz szereplokrol van szo, na mindegy

2009-03-29 15:46:49 acidphase #47

liberty valance - lee marvin :)
harry powell - robert mitchum

meg ne felejtsuk el a remeny rabjai bortonigazgatojat is.. ki ne kopte volna le kozulunk? :D

2008-11-28 21:45:40 candylover #46

Minden idők 100 legnagyszerűbb karaktere az Empire mozis szaklap olvasóinak szavazatai alapján:

2008-04-10 22:45:33 R2d2 #45

1.Rick Blaine (Humphrey Bogart-Casablanca)
2.E.T.
8.Superman
9.Mickey Mouse
10.Borat

2008-03-06 03:26:05 Silverlane #44

Salieri nem is gonosz :P nem csoda, h az agyára ment Mozart

2008-02-12 16:41:54 Ivan/ #43

Nem azért de Eastwood mióta karakter?

előzmény: MészárosMárton (#42)

2008-02-12 16:32:08 MészárosMárton #42

Clint Eastwood

2007-04-03 16:34:31 Cesare Gonzago #41

A listádat egy névvel kiegészíteném:

Skorpió (Andrew 'Andy' Robinson, Piszkos Harry)

Quintus Arrius a Ben-Hur-ból miért gonosz? Talán inkább Messala... :Đ

2007-04-03 16:28:54 Cesare Gonzago #40

A harmincas-negyvenes-ötvenes évekből ők jutnak eszembe (nem időrendben):

Caesar Enrico Bondello (Edward G. Robinson, Kis Cézár)
Anthony 'Tony' Camonte (Paul Muni, Scarface)
Charlie nagybácsi (Joseph Cotten, A gyanú árnyékában)
Strasser őrnagy (Conrad Veidt, Casablanca)
Arthur 'Cody' Jarrett (James Cagney, Megszállottság)
Fred C. Dobbs (Humphrey Bogart, A Sierra Madre kincse)
Gregory Anton (Charles Boyer, Gázláng)
Brandon Shaw (John Dall, Kötél)
Hank Quinlan detektív (Orson Welles, A gonosz érintése)
Philipp Vandamm (James Mason, Észak-északnyugat)

"Aranyérmes" gonosz - szerintem vérfagyasztó: Bruno Anthony (Robert Walker, Idegenek a vonaton)

2007-04-03 14:39:21 Lady Morgana #39

Harveys Keitel a Kr. utolsó megkísértésében mióta gonosz? És Travis Bickle?

És hol van a listáról Angyalszem (Lee Van Cleef)? Meg Loco (Klaus Kinski)? Meg Karamzin (Stroheim)?

2006-07-23 10:29:42 Hannibal Lecter #38

Puff neki, most aztán jól megkérdeztek engem! :-)

2006-07-23 00:08:19 RÓKAGOMBA #37

OK. Ezek a gonoszok. De mi van a jókkal? Arról is van listád? A jók vannak többen? Vannak legalább ötvenen? Írok egy jót: Marilyn Monroe! Szerintem Ő nagyon jó! És mi van azokkal, akik jók is, meg rosszak is...?

2006-07-15 19:39:56 Hannibal Lecter #36

Íme a filmtörténet legmeghatározóbb gonoszai! (50-es lista.)

Hannibal Lecter (Anthony Hopkins - A bárányok hallgatnak, Hannibal, A vörös sárkány)
Joker / Jack Napier (Jack Nicholson - Batman)
Norman Bates (Anthony Perkins - Psycho)
Darth Vader (James Earl Jones & David Prowse & Sebastian Shaw - Star Wars-trilógia)
Antonio Salieri (F. Murray Abraham - Amadeus)
Antonio 'Tony' Montana (Al Pacino - A sebhelyesarcú)
Jack Torrance (Jack Nicholson - Ragyogás)
Mildred Ratched nővér (Louise Fletcher - Száll a kakukk fészkére)
Kurtz ezredes (Marlon Brando - Apokalipszis most)
Fantomas (Jean Marais - Fantomas-trilógia)
Drakula gróf (Gary Oldman - Drakula)
Palpatine uralkodó (Ian McDiarmid - Star Wars III.: A Sith-ek bosszúja, Star Wars VI.: A Jedi visszatér)
Gonosz Nyugati Boszorkány (Margaret Hamilton - Óz, a csodák csodája)
William Bligh kapitány (Trevor Howard - Lázadás a Bountyn)
Amon Goeth (Ralph Fiennes - Schindler listája)
A Terminátor (Arnold Schwarzenegger - A Terminátor)
John Milton (Al Pacino - Az ördög ügyvédje)
Regan Teresa MacNeil (Linda Blair - Az Ördögűző)
Saito ezredes (Sessue Hayakawa - Híd a Kwai folyón)
Travis Bickle (Robert De Niro - Taxisofőr)
Lex Luthor (Gene Hackman - Superman-sorozat)
Vincenzo Coccotti (Christopher Walken - Tiszta románc)
Al Capone (Robert De Niro - Aki legyőzte Al Caponét)
Civilruhás (Latinovits Zoltán - Az ötödik pecsét)
Quintus Arrius (Jack Hawkins - Ben Hur)
III. Richárd (Ian McKellen - III. Richárd)
Nicky Santoro (Joe Pesci - Casino)
Stansfield (Gary Oldman - Leon, a profi)
T-1000 (Robert Patrick - Terminátor 2.: Az ítélet napja)
Castor Troy (Nicolas Cage - Ál/Arc)
Dudley Liam Smith kapitány (James Cromwell - Szigorúan bizalmas)
Frank (Henry Fonda - Volt egyszer egy Vadnyugat)
A fejnélküli lovas (Christopher Walken - Álmosvölgy legendája)
Júdás (Harvey Keitel - Krisztus utolsó megkísértése)
Smith ügynök (Hugo Weaving - Mátrix)
Harry (Joe Pesci - Reszkessetek betörők 1,2)
Szörnyella De Frász (Glenn Close - 101 kiskutya)
Drexl Spivey (Gary Oldman - Tiszta románc)
Tyler Durden (Brad Pitt - Harcosok klubja)
Strasser őrnagy (Conrad Veidt - Casablanca)
Grand Moff Tarkin (Peter Cushing - Star Wars IV: Egy Új Remény)
Mickey Knox (Woody Harrelson - Született gyilkosok)
Mallory Knox (Juliette Lewis - Született gyilkosok)
Virgil Solozzo, 'A Török' (Al Lettieri - A Keresztapa)
Francis Dolarhyde (Ralph Fiennes - A vörös sárkány)
Commodus (Joaquin Phoenix)
A Pingvinember (Danny DeVito - Batman visszatér)
Big Boy Caprice (Al Pacino - Dick Tracy)
Blair Sullivan (Ed Harris - Egy igaz ügy)
Sean Nokes (Kevin Bacon - Sleepers: Pokoli lecke)

2006-04-14 08:51:27 Daemiaen #35

Akkor Pierrot nem csak játssza, hogy bolond, hanem ő maga A bolond.

Így értem.

előzmény: Bolond Pierrot (#34)

2006-04-13 22:19:37 Bolond Pierrot #34

NEM, NEM ÉS NEM!

James Deean = Cal Trask !!!

Óriási különbség.

Nem véletlen választotta Kazan őt Newman helyett, mert Ő maga volt Cal!!!

Így értem.

előzmény: Leslie (#32)

2006-04-12 22:42:30 Olórin #33

Hű, szomorú, hogy ezt magyarázni kell valakinek, már elnézést...

2006-04-12 21:29:38 Leslie #32

James Dean színész. Cal Trask, Jim Stark és Jett Rink pedig a karakterek.
Mi így értjük.

előzmény: Bolond Pierrot (#31)

2006-04-12 18:16:26 Bolond Pierrot #31

Amióta fellépett a vászonra, minden filmjével karaktert teremtett. Szerintem. Külön fejezetet a hollywood-i mozi filmtörténetében!

előzmény: Daemiaen (#30)

2006-04-12 16:04:01 Daemiaen #30

Mióta karakter?

előzmény: Bolond Pierrot (#29)

2006-04-12 15:59:24 Bolond Pierrot #29

JAMES DEAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2005-08-17 07:43:21 Daemiaen #28

Azért illik megnézni a filmeket általánosítás előtt. Pl.: A pofonok földjének csak nagyon kis köze van Jackie Chanhez vagy a Zatoichi is inkább ballada, semmint a szemed előtt megjelenő, átlagos harcművészeti film.

2005-08-16 21:05:43 Leslie #27

Ha nem lenne egyértelmű, akkor a vélemény csak az utóbbi évek filmjeire vonatkozik, amióta rendszeresen járok moziba. Mivel a mostani mozis helyzetről volt szó.

Ivan:
Ez az ellentmondás nekem is feltűnt. :) Olvasok róluk, pl. a Vox-ban, és figyelem a mozik műsorát.
Az idei és a tavalyi évet nézve pl.:

Hős: vuhszia
A repülő tőrök klánja: vuhszia
Szamuráj / Zatoichi: harcművészeti
A pofonok földje: verekedős vígjáték, Jackie Chan módra, csak nélküle
Ong-bak: verekedős

Ezek alapján általánosítok.
Az Oldboy nálam a kivétel.(a Szigorúan piszkos ügyek mellett) Erre nagyon kíváncsi vagyok, de még nem jutottam el odáig, hogy megnézzem.

2005-08-16 19:59:08 Ivan/ #26

"Hatalmas bocsánat, de a jelenlegi ázsiai filmeket még egysíkúbbnak látom."

"Ázsiai filmekben nem vagyok otthon, az biztos."

Na itt akkor most gonosz leszek picit és kérdezek!:) Ha elismered, hogy nem vagy otthon bennük (ami nem baj, mert én se ismerem még sajnos annyira őket mint szeretném) akkor, mi alapján általánosítasz! (csak mert Jet Li és Jackie Chan amugy "mostanság" inkább amcsi filmekben ténykedik)

2005-08-16 08:11:58 Daemiaen #25

Húúúúúúúú, Leslie, ilyen mondandóért felesleges volt ilyen hosszan írni...

2005-08-13 21:30:05 Leslie #24

Akkor ezekek a kivételek. Ázsiai filmekben nem vagyok otthon, az biztos. Ezekből a rendezők ismerősek inkább. Az hogy abszolút sikeres, az gondolom az egész világot jelenti, nem csak Ázsiát.
A Ju-on-t ismerem, de azt is csak az amerikai verzió miatt. Nem tudom milyen lehet az eredeti, de Az átok az idei legrosszabb filmélményem. Szeretem a horrorokat, de ennél unalmasabb és érthetetlenebb, logikai bakiktól hemzsegőbb filmet nem sokat láttam. És ebben az esetben nem ismerem el, hogy "a hiba az én készülékemben van". A Mulholland Drive-ból és a Donnie Darko-ból sokkal többet megértettem, mint ebből a borzalomból. Pedig azok sem éppen lineárisak.
A Ringu-filmekre mondjuk kíváncsi lennék, mert A kör igen tetszett. (de csak az első rész)

2005-08-13 20:40:46 Ivan/ #23

"Van egyáltalán ázsiai film, amiben nincs harcművészet?"

Csak, hogy néhányat említsek az abszolult sikeresekből!

- Bábok (Dolls / Kitano Takeshi) - 2002
- Halál jele, A (Salinui chueok / Joon-ho Bong) - 2003
- Harag, A (Ju-on: The Grudge / Shimizu Takashi) - 2003
- Ómen (Sung horn / Thammarak Kamuttmanoch) - 2003
- Szerelemre hangolva (Fa yeung nin wa / Wong Kar-Wai) - 2000
- Zöld papaja illata, A (Mùi du du xhan - L'odeur de la papaye verte / Tran Anh Hung) - 1993

2005-08-13 19:54:48 Leslie #22

Tényleg nem egyenlő eséllyel indulnak az amerikai és az európai vagy ázsiai filmek.
Ez lehet a forgalmazó hibája is, részben a mozibajáró közönség hibája is, de a filmkészítők hibája is.
Teljesen más egy amerikai film, egy európai, vagy egy ázsiai.

Amerikai filmek mindenféle műfajban születnek. Mindenki találhat neki valót. Tény, hogy sok a gagyi, és romlik a minőség évről évre szerintem is. De az amcsik abban nagyon ügyesek, hogy el tudják adni a filmjeiket, a világon mindenhova. Ott van pénz a filmekre, az óriási díszletekre, a monumentalitásra, a CGI-re. Ott vannak igazi SZTÁRok, akikkel el lehet adni a filmeket. Sok a könnyed film, a közönségfilm, sok a gagyi, de tudnak komoly filmet, szerzői filmet, művészfilmet is csinálni.

Az európai filmek között azonban egyszerűen kevés a közönségfilm. Már bocsánat, de ki kíváncsi a azokra a extra-depressziós művészfilmekre, amiket a szerzők szinte csak maguknak csinálnak, és egész egyszerűen unalmasak? Ez Magyarországra hatványozottan érvényes. Az utóbbi években mondjuk egyre több a közönségfilm. Azokat persze fikázzák a selejtes értékeik miatt, de legalább megtelnek a mozik. Nálunk nincs átmenet: vagy közönségfilm, vagy művészfilm. Egyik "selejtes", de nézett, másik állítólag marha minőségi, de a kutyát sem érdekli. Tisztelet a kivételnek, pl: Kontroll.
Vissza Európába: Egyedül a franciák tudtak úgy-ahogy versenyezni az amcsi filmdömpinggel. Megteremtették a saját sztárjaikat, a saját kultuszrendezőiket, és filmjeik importra is nagyon alkalmasak.
Anglia a nyelv miatt az USÁ-hoz közelít, vannak koprodukciós filmek, vagy részben angol kötödésű filmek. Pl: Harry Potter. De az echte angol filmről csak a vígjátékok ugranak be: a Négy esküvőtől, Bridget Jones-on át, az Igazából szerelemig.
A többi európai ország jóval kevesebbet gyárt importa szerintem, mert alig tűnnek fel. Néha egy-egy nagy siker: Az élet szép, A lé meg a Lola, Macska-jaj, Good by Lenin!, de a többi néma csend. Szinte csak a filmfesztiválok, pl: Titanic keretében jutnak ide az egyéb filmek. Így persze nézettségről, ismertségről beszélni sem érdemes.
Az európai filmek (tisztelet a kivételnek), ritkán tudnak igazán szórakoztatóak lenni. Míg egy amcsi film tud komoly is lenni. Gondolom ti is néha úgy mentek moziba, hogy nem értékekben gazdag műremekre vágytok, hanem ki akartok kapcsolódni. Ezt amcsi filmen lehet, európain igen ritkán. És sokan csak kikapcsolódni mennek moziba.

Ázsia: Hatalmas bocsánat, de a jelenlegi ázsiai filmeket még egysíkúbbnak látom. Aki mondjuk nincs oda a vuhsziáért (mint pl én), nincs oda a keleti harcművészetekért (szintén pl én), és fizikailag képtelen vagyok Jackie Chan- vagy Jet Li-filmet nézni, az mit csináljon? Nincsenek igazán műfajaik, legalábbis az import-filmjeiknél, amiket ismerni lehet. Van egyáltalán ázsiai film, amiben nincs harcművészet? Még a vígjátékaik is verekedősek.
Egyetlen kivétel jut eszembe: a Szigorúan piszkos ügyek. Végre egy igazi kultuszfilm és végre két igazi sztár: Andy Lau és Tony Leung.

Szóval nem csak a forgalmazók hibája, és nem csak mozbajáró közönségé. Európának is fel kell fogni, hogy a mozi nem magasirodalom, oda nem csak diplomások járnak. Igenis közönségfilmet is kell csinálni. Nem azt mondom, hogy gagyit. Van olyan is, hogy minőségi szórakoztatás. Aki nézett filmet akar, az csináljon is olyat, hogy az mást is érdekeljen. Majd ha nem maguknak csinálják a filmeket a mélyen tisztelt filmkészítők Európában, és főleg Magyarországon, és filmeket akarnak csinálni, nem pedig fesztiválnyertes izét, akkor talán nem lesz Hollywood-központú a filmipar. (félreértés ne essék, nem szólom le a fesztiválokat, kivételekből bőven akad)
És ez az egész nem csak pénzkérdés.

2005-08-13 11:19:38 Hannibal Lecter #21

Hiába a nagy reklámkampány, ha a mozibajárók nagy része a vállát vonogatja egy európai film óriásplakátját látván, és beül az Amerikai pitére vagy egy hasonló agyromboló baromságra. A tengerentúliak pl. azzal a tinivígjátékokkal, tinihorrorokkal fogják meg a fiatalságot, vagy teszem azt, egy látványos, de semmitmondó akciófilmmel. És ne feledjük el, ezekben népszerű sztárok (már amelyikben) szerepelnek, akiknek idehaza mindenki ismeri a nevét, míg egy európai vagy ázsiai film szereplőiről ezt nem biztos, hogy elmondhatjuk. Hiába, a húzónevek és a szaftos előzetesek mindenkit berángatnak a moziba - lehet, hogy a szomszéd teremben egy sokkal mélyebb és súlyosabb európai művészfilm megy, de...
Ez még nem jelenti azt, hogy a "nem amerikai" filmek akár egy hajszálnyival is gyengébbek lennének. Viszont talán nem kínálnak annyi szórakoztatási lehetőséget, mint az amcsi mozik. Mert gondoljunk bele, jönnek ám tengerentúlról ömlesztve akciófilmek, sci-fik, képregényfeldolgozások csőstül, vígjátékok, elbaltázott, avagy el nem baltázott drámák, illusztris szereplőgárdával, nagyhírű rendezőkkel, és ami fontos, az írott és elektronikus sajtó is nagy figyelmet szentel nekik. Így amikor hazai premier van, már garantált a megfelelő nézőszám.
Hogy aztán a forgalmazók mennyire "sárosak" ebben... Az tény, hogy az amerikai kópiák kiszorítják a többit. Hogy a minőség romlik-e, az relatív. Mindig vannak hullámvölgyek, de ez sosem végleges. :)

2005-08-12 20:26:37 Ivan/ #20

Ja, és az ázsiai filmek mellet ez ugyanigy érvényes az európai filmekre is!

2005-08-12 20:25:20 Ivan/ #19

Hannibál: tökéletesen igazad van, azzal kapcsolatban, hogy jellenleg Hollywood filmjei a "slágerek", de azt ne felejtsd el azért, hogy ezt a filmforgalmazóknak (is) köszönhetjük! Ugyanis szerintem közel sem egyenlő esélyel indul a mozikba egy amarikai vagy ázsiai alkotás! Ennek oka, eleve az, hogy sokkal kevésbbé vannak meghírdetve és eleve kevesebb kópiát kapnak belőlük a mozik ha mégis némelyiket "beválalják".
Persze, lehet azt mondani azért nem hozzák be, mert nem éri meg, meg a nép nem kiváncsi rá, meg hasonlók. Azonban kiváncsi vagyok, hogy ugyanakkora reklámkampánnyal vajon egy ázsai alkotás nem tudna-e annyi pénzt hozni mint egy amerikai?

(Azt meg azért valljuk be, hogy egyre nevetségesebb dolog, hogy az amerikai filmek uralják a "piacot" miközben ezen filmek minősége, színvonala egyre gyengébb évről évre. Persze kivételek vannak, ezt nem tagadom)

2005-08-12 20:08:03 Hannibal Lecter #18

A vitához csatlakozva: a mai filmművészet tényleg Hollywood-központú, persze ez nem jelenti azt, hogy adott esetben egy brit, francia, német, olasz vagy akár magyar film ne lenne vele egyenértékű vagy jobb. Az átlagemberek viszont manapság inkább a hollywoodi filmekre kíváncsiak, ez most a "divat." Hiába, Amerika a világ vezető nagyhatalma. :)
A mozi legmeghatározóbb karakterei közt ettől függetlenül természetesen szerepelhetnek európai filmekből (vagy akár magyar filmekből) vett karakterek, hisz nekünk is vannak agyonajnározott nemzeti filmfiguráink. A lényeg, hogy a név felidézzen egy emléket, eszedbe juttasson egy hangulatot, egy arcot, egy kitűnő színészi alakítást. Másodlagos kritérium, de kritérium, hogy viszonylag ismertnek kell lennie.

Az meg evidens, hogy minden lista szubjektív. Nincs a Föld kerekén, és nem is lesz soha olyan ember, rendelkezzen akármekkora filmes tapasztalattal, aki felsorolja neked csípőből minden idők 100 legjelentősebb mozis karakterét.

2005-08-12 19:36:58 Hannibal Lecter #17

Itt a Top120, amiben nincsenek se sorozatok, se rajzfilmfigurák. (bár a Columbo-n lehet vitatkozni, de egye fene, betettem.)

2005-08-12 19:36:07 Hannibal Lecter #16

3-as esküdt - Lee J. Cobb (Tizenkét dühös ember)
8-as esküdt - Henry Fonda (Tizenkét dühös ember)
Ace Ventura - Jim Carrey (Ace Ventura - Állati nyomozoo, Ace Ventura - Hív a természet)
Adolf Hitler - Bruno Ganz (A bukás - Hitler utolsó napjai)
Alexis Zorba - Anthony Quinn (Zorba a görög)
Andy Dufrense - Tim Robbins (A remény rabjai)
Anne hercegnő - Audrey Hepburn (Római vakáció)
Antonio Salieri - F. Murray Abraham (Amadeus)
Axel Foley - Eddie Murphy (Beverly Hills-i zsaru)
Az elefántember / John Merrick (John Hurt - Az elefántember)
Batman / Bruce Wayne - Michael Keaton (Batman)
Blaireau - Louis de Funés (Horgász a pácban)
C. S. "Jack" Lewis - Anthony Hopkins (Árnyékország)
C-3PO - Anthony Daniels (Star Wars-hexalógia)
Carlito Brigante - Al Pacino (Carlito útja)
Castor Troy - Nicolas Cage (Ál/Arc)
Clarice Starling - Jodie Foster (A bárányok hallgatnak)
Columbo hadnagy - Peter Falk (Columbo)
Danny Zuko - John Travolta (Grease)
Darth Vader - David Prowse / James Earl Jones / Sebastian Shaw (Star Wars-trilógia)
David Mills - Brad Pitt (Hetedik)
Doki - Christopher Lloyd (Vissza a jövőbe-trilógia)
Don Michael Corleone - Al Pacino (Keresztapa I.-II.-III. rész)
Don Vito Corleone - Marlon Brando (Keresztapa)
Dr. Hannibal Lecter - Anthony Hopkins (A bárányok hallgatnak, Hannibal, A vörös sárkány)
Dr. Richard Kimble - Harrison Ford (A szökevény)
Drakula - Gary Oldman (Drakula)
E. T. (E. T. - A földönkívüli)
Ellis Boyd "Red" Redding - Morgan Freeman (A remény rabjai)
Fantomas - Jean Marais (Fantomas-trilógia)
Fausto Consolo / Frank Slade - Vittorio Gassman / Al Pacino (A nő illata / Egy asszony illata)
Forrest Gump - Tom Hanks (Forrest Gump)
Francis Phelan - Jack Nicholson (Gyomok között)
Frank P. Doel - Anthony Hopkins (Egy ház Londonban)
Gandalf - Ian McKellen (A gyűrűk ura-trilógia)
George S. Patton - George C. Scott (A tábornok)
Gollam - Andy Serkis (A gyűrűk ura-trilógia)
Gordon Gekko - Michael Douglas (Tőzsdecápák)
Han Solo - Harrison Ford (Star Wars-trilógia)
Harmonika - Charles Bronson (Volt egyszer egy Vadnyugat)
Harry - Joe Pesci (Reszkessetek betörők)
Hyppolit - Csortos Gyula (Hyppolit a lakáj)
Indiana Jones - Harrison Ford (Indiana Jones-trilógia)
Jack Torrance - Jack Nicholson (Ragyogás)
Jake La Motta - Robert De Niro (Dühöngő bika)
James Bond - Sean Connery / Roger Moore / George Lazenby / Timothy Dalton / Pierce Brosnan (Dr. No - Halj meg máskor!)
James Cole - Bruce Willis (12 majom)
Jeanne - Maria Schneider (Az utolsó tangó Párizsban)
Jeffrey Goines - Brad Pitt (12 majom)
Jerry / Daphne - Jack Lemmon (Van, aki forrón szereti)
Jézus Krisztus - Willem Dafoe (Krisztus utolsó megkísértése)
Jimmy Conway - Robert De Niro (Nagymenők)
Joe / Josephine - Tony Curtis (Van, aki forrón szereti)
Joe Bradley - Gregory Peck (Római vakáció)
John Connor - Edward Furlong (Terminátor 2. - Az ítélet napja)
John McClane - Bruce Willis (Die Hard-trilógia)
John Rambo - Sylvester Stallone (Rambo)
Joker / Jack Napier - Jack Nicholson (Batman)
Judah Ben-Hur - Charlton Heston (Ben-Hur)
Jules Winnfield - Samuel L. Jackson (Ponyvaregény)
Juve felügyelő - Louis de Funés (Fantomas-trilógia)
Kevin McCallister - Macaulay Culkin (Reszkessetek betörők)
Kurtz - Marlon Brando (Apokalipszis most)
Leia Organa - Carrie Fisher (Star Wars-trilógia)
Ludovic Cruchot - Louis de Funés (Csendőr-sorozat)
Luke Skywalker - Mark Hamill (Star Wars-trilógia)
Mark Renton - Ewan McGregor (Trainspotting)
Marlene Dietrich - Christine Helm (A vád tanúja)
Martin - Mel Gibson (Halálos fegyver-tetralógia)
Marty - Michael J. Fox (Vissza a jövőbe-trilógia)
Marv - Daniel Stern (Reszkessetek betörők)
Maximus - Russell Crowe (Gladiátor)
Melvin Udall - Jack Nicholson (Lesz ez még így se!)
Molnár Ferenc - Sinkovits Imre (A tizedes meg a többiek)
Mr. Fehér - Harvey Keitel (Kutyaszorítóban)
Nathan Jessup ezredes - Jack Nicholson (Egy becsületbeli ügy)
Neil McCauley - Robert De Niro (Szemtől szemben)
Neo / Thomas Anderson - Keanu Reeves (Mátrix-trilógia)
Nicholson ezredes - Alec Guinness (Híd a Kwai folyón)
Nick - Christopher Walken (A szarvasvadász)
Norman Bates - Anthony Perkins (Psycho)
Obi-Wan Kenobi - Alec Guinness (Star Wars IV. - Egy új remény)
Oskar Schindler - Liam Neeson (Schindler listája)
Paul - Marlon Brando (Az utolsó tangó Párizsban)
Paul Kersey - Charles Bronson (Bosszúvágy)
Pelikán József - Kállai Ferenc (A tanú)
R2-D2 - Kenny Baker (Star Wars-hexalógia)
Randle Patrick McMurphy - Jack Nicholson (Száll a kakukk fészkére)
Raymond Babbitt - Dustin Hoffmann (Esőember)
Reggie Hammond - Eddie Murphy (48 óra, Megint 48 óra)
Rhett Butler - Clark Gable (Elfújta szél)
Richard Nixon - Anthony Hopkins (Nixon)
Rick Blaine - Humphrey Bogart (Casablanca)
Robin Hood - Kevin Costner (Robin Hood, a tolvajok fejedelme)
Rocky Balboa - Sylvester Stallone (Rocky)
Roger - Danny Glover (Halálos fegyver)
Samuel Gerard - Tommy Lee Jones (A szökevény)
Scarlett O 'Hara - Vivien Leigh (Elfújta a szél)
Sean Archer - John Travolta (Ál/Arc)
Smith ügynök - Hugo Weaving (Mátrix-trilógia)
Sonny Wortzik - Al Pacino (Kánikulai délután)
Spartacus - Kirk Douglas (Spartacus)
Stan és Pan - Stan Laurel és Oliver Hardy (Stan és Pan-sorozat)
Superman / Clark Kent- Christopher Reeve (Superman)
T. E. Lawrence - Peter O' Toole (Arábiai Lawrence)
T-1000 - Robert Patrick (Terminátor 2. - Az ítélet napja)
Terminátor - Arnold Schwarzenegger (Terminátor-trilógia)
Tommy De Vito - Joe Pesci (Nagymenők)
Tony Montana - Al Pacino (A sebhelyesarcú)
Travis Bickle - Robert De Niro (Taxisofőr)
Tyler Durden - Brad Pitt (Harcosok klubja)
Válfás Gyuszi bácsi - Koltai Róbert (Sose halunk meg)
Vincent Hanna - Al Pacino (Szemtől szemben)
Vincent Van Gogh - Kirk Douglas (A nap szerelmese)
Vincent Vega - John Travolta (Ponyvaregény)
Warren R. Schmidt - Jack Nicholson (Schmidt története)
William Sommerset - Morgan Freeman (Hetedik)
William Wallace - Mel Gibson (Rettenthetetlen)
Wolfgang Amadeus Mozart - Tom Hulce (Amadeus)
Yoda - Frank Oz (Star Wars 1-3; 5-6)

2005-08-11 00:05:32 Leslie #15

Persze, hogy a lista szubjektív lett. Ami a Voxban megjelent az is az volt. Ez csak az én prioritásaimat és még hiányos filmes műveltségemet mutatja.
Az ilyen listákkal nem a tökéletességre törekszünk, hanem egymást és magunkat szórakoztatjuk. Nem baj, ha kimarad valami, és nem baj, ha feleslegesen szerepel. Végülis nem jegyre megy :)
Aztán lehet róla vitatkozni. Amivel mellesleg fellendítjük a fórumot. Ami jó :)

Ordell Robbie név: elfogult vagyok Tarantino-val, az igaz. De nagyon jó karakter, és Sam Jackson berlini Ezüst Medvét kapott érte, csak hogy védjem magam kicsit.

2005-08-09 11:39:06 Daemiaen #14

Nem tudok saját listát csinálni, mert rögtön utána eszembe jutna egy újabb karakter.

Ezt csak úgy tudnám/tudtam volna elkészíteni, hogy amióta nézek filmeket, azóta feljegyeztem volna a számomra emlékezetes karaktereket. most viszont már az én szememben nem lenne valós az a lista, amit jelen pillanatban állítanék össze.

Az viszont, hogy hányan néznek Fellini-, illetve Bergman-filmet, kizárja, hogy szerepelhessenek a legjobbak között? Jó ég!

Azzal meg pláne nem értek egyet, hogy az a jó, ami széles körben ismert. Amúgy meg az Ordell Robbie név mond egy átlagember számára valamit?

2005-08-09 11:15:58 Leslie #13

Hogyne lenne az? Hány amcsi film jön ki havonta és hány egyéb? Milyen filmeket néznek az emberek általában? (Nem mondtam, hogy ez jó lenne vagy rossz)
Azt sem mondtam, hogy bármit is feledni kéne.

A "legmeghatározóbb" karakter magában foglalja, hogy ismertnek kell lennie. Szinte egy átlagember számára is. Kevesen néznek ma Fellini- és Bergman-filmet.

De inkább csinálj saját listát.

2005-08-09 08:15:43 Daemiaen #12

Ki mondta, hogy csak magyar? Hol egy Fellini-hős? Hol van Bergman halállovagja? Vagy ezek nem férnek be egy best of-listába?

És ha Hollywood-központú a világ (mert nem az), akkor az azt jelenti, hogy az állítólagos perifériát feledni kell? Elég ostoba vélemény, már megbocsáss, Leslie.

2005-08-06 17:57:31 Ivan/ #11

Egyenlőre csak személyes Top 10

01. Humphrey Bogart (Richard "Rick" Blaine - Casablanca)
02. Ray Milland (Don Birnam - Férfiszenvedély))
03. Roger Moore + Timothy Dalton (James Boond)
04. Eduardo Noriega (Graham - Novo)
05. Takeshi Kitano (Yoshitaka Nishi - Tűzvirágok)
06. Tony Leung Chiu Wai (Chan Wing Yan - Szigorúan titkos ügyek)
07. Mel Gibson (Guy Hamilton - A veszélyes élet éve)
08. Marlene Dietrich (Christine Helm - A vád tanúja)
09. Spencer Tracy (Henry Drummond - Aki szelet vet)
10. Clint Eastwood (Piszkos Harry)

2005-08-05 20:55:47 Leslie #10

Ja és az animációs filmeket itt nem vettem figyelembe. Az egy másik lista. :)

2005-08-05 20:54:27 Leslie #9

Ez az egész onnan indult, hogy tavaly a Vox-ban megjelent egy ilyen összeállítás: A világ legmeghatározóbb filmes karakterei. Ennek mintájára indult a Vox fórumon egy ilyen topik, hogy mindenki csináljon saját listát.
Szerintem a lényeg, hogy lehetőleg kultikus karakterek legyenek, akiket a világon mindenhol ismernek. És a karakteren van a hangsúly, nem is a színészen (persze az is kell hozzá). De pl Luke Skywalkert sem azért válogattam be, mert Mark Hamill olyan kiváló színész, hanem mert 100 emberből 99 tudja ki az a Luke.
Ha a cím az lenne, hogy kedvenc filmes karaktereid, az más lenne.
Persze néhány helyen így is eléggé szubjektív lett a listám. Tarantino-mániám simán látszik rajta.

2005-08-05 20:37:23 Leslie #8

A világ filmgyártása is általában hálivúd-központú.

A "mozi történelmének legmeghatározóbb karakterei" közé nem is férne sok magyar karakter. Mivel azokat inkább csak Mo-on ismerik.

2005-08-05 20:13:23 Hannibal Lecter #7

Persze jön a bővített kiadás is :)

2005-08-05 20:12:48 Hannibal Lecter #6

No, az enyémben azért magyar karakterek is szerepeltek.

2005-08-05 19:14:34 Daemiaen #5

Mármint mindkét lista.

2005-08-05 19:14:06 Daemiaen #4

Öléggé halivúd központú, nem gondolod?

2005-08-05 15:36:54 Leslie #3

Még a Vox fórumra készült a listám. Itt van, minimális változtatásokkal:

1. Ace Ventura – Jim Carrey (Ace Ventura 1-2.)
2. Alex DeLarge – Malcolm McDowell (Mechanikus narancs)
3. Amélie Poulain – Audrey Tautou (Amélie csodálatos élete)
4. Amon Goeth – Ralph Fiennes (Schindler listája)
5. Andy Dufresne – Tim Robbins (A remény rabjai)
6. Annie Hall – Diane Keaton (Annie Hall)
7. Axel Foley – Eddie Murphy (Beverly Hills-i zsaru-trilógia)
8. Beatrix Kiddo / The Bride / Black Mamba – Uma Thurman (Kill Bill)
9. Brian – Graham Chapman (Brian élete)
10. Bud White – Russell Crowe (Szigorúan bizalmas)
11. Butch Cassidy – Paul Newman (Butch Cassidy és a Sundance kölyök)
12. Butch Coolidge – Bruce Willis (Ponyvaregény)
13. Catherine Tramell – Sharon Stone (Elemi ösztön)
14. Charles Foster Kane – Orson Welles (Aranypolgár)
15. Clarice Starling – Jodie Foster (A bárányok hallgatnak)
16. Darth Vader – David Prowse / James Earl Jones (Csillagok háborúja-trilógia)
17. David „Noodles” Aaronson – Robert De Niro (Volt egyszer egy Amerika)
18. Derek Vinyard – Edward Norton (Amerikai história X)
19. Don Vito Corleone - Marlon Brando (A keresztapa)
20. Donnie Darko – Jake Gyllenhaal (Donnie Darko)
21. Dorothy Gale – Judy Garland (Óz, a csodák csodája)
22. Dr. Emmett Brown / Doki – Christopher Lloyd (Vissza a jövőbe-trilógia)
23. Dr. Frank-N-Furter – Tim Curry (Rocky Horror Picture Show)
24. Dr. Hannibal Lecter – Anthony Hopkins (A bárányok hallgatnak, Hannibal, A vörös sárkány)
25. Dr. Strangelove – Peter Sellers (Dr. Strangelove)
26. Ellen Ripley – Sigourney Weaver (Alien-tetralógia)
27. Ellis Boyd „Red” Redding – Morgan Freeman (A remény rabjai)
28. El Mariachi – Antonio Banderas (Desperado, Volt egyszer egy Mexikó)
29. E.T. (E.T. – A földönkívüli)
30. Forrest Gump – Tom Hanks (Forrest Gump)
31. Frank Drebin – Leslie Nielsen (Csupasz pisztoly-trilógia)
32. Freddy Krueger – Robert Englund (Rémálom az Elm utcában 1-6.)
33. Guido Orefice – Roberto Benigni (Az élet szép)
34. Gumikacsa – Kris Kristofferson (Konvoj)
35. Gollam / Szméagol – Andy Serkis (A Gyűrűk Ura-trilógia)
36. HAL 9000 – Douglas Rain (2001. Űrodüsszeia)
37. Han Solo – Harrison Ford (Csillagok háborúja-trilógia)
38. Hartigan – Bruce Willis (Sin City)
39. Indiana Jones – Harrison Ford (Indiana Jones-trilógia)
40. Jack Sparrow – Johnny Depp (A Karib-tenger kalózai)
41. Jack Vincennes – Kevin Spacey (Szigorúan bizalmas)
42. Jacques Clouseau – Peter Sellers (A Rózsaszín Párduc 1-5.)
43. Jake La Motta – Robert De Niro (Dühöngő bika)
44. James Bond – Sean Connery / Roger Moore / George Lazenby / Timothy Dalton / Pierce Brosnan (21 Bond-film)
45. James T. Kirk – William Shatner (Star Trek 1-6.)
46. Jerry / Daphne – Jack Lemmon (Van, aki forrón szereti)
47. Joe / Josephine – Tony Curtis (Van, aki forrón szereti)
48. John Doe – Kevin Spacey (Hetedik)
49. John Keating – Robin Williams (Holt költők társasága)
50. John McClane – Bruce Willis (Die Hard-trilógia)
51. John Rambo – Sylvester Stallone (Rambo-trilógia)
52. John Spartan – Sylvester Stallone (A pusztító)
53. Joker / Jack Napier – Jack Nicholson (Batman)
54. Judah Ben-Hur – Charlton Heston (Ben Hur)
55. Jules Winnfield – Samuel L. Jackson (Ponyvaregény)
56. Leon – Jean Reno (Leon, a profi)
57. Lester Burnham – Kevin Spacey (Amerikai szépség)
58. Lola – Franka Potente (A lé meg a Lola)
59. Luke Skywalker – Mark Hamill (Csillagok háborúja-trilógia)
60. Mark Renton – Ewan McGregor (Trainspotting)
61. Martin Riggs – Mel Gibson (Halálos fegyver-tetralógia)
62. Marty McFly – Michael J. Fox (Vissza a jövőbe-trilógia)
63. Marv – Mickey Rourke (Sin City)
64. Mary Poppins – Julie Andrews (Mary Poppins)
65. Max Cady – Robert De Niro (A rettegés foka)
66. Mia Wallace – Uma Thurman (Ponyvaregény)
67. Michael Corleone – Al Pacino (A keresztapa-trilógia)
68. Mr. Blonde / Vic Vega – Michael Madsen (Kutyaszorítóban)
69. Mr. White / Larry – Harvey Keitel (Kutyaszorítóban)
70. Neo / Thomas A. Anderson – Keanu Reeves (Mátrix-trilógia)
71. Norman Bates – Anthony Perkins (Psycho)
72. Obi-Wan Kenobi – Alec Guinness (Csillagok háborúja)
73. Ordell Robbie – Samuel L. Jackson (Jackie Brown)
74. Oskar Schindler – Liam Neeson (Schindler listája)
75. Patrick Bateman – Christian Bale (Amerikai pszicho)
76. Patrick McMurphy – Jack Nicholson (Száll a kakukk fészkére)
77. Raymond Babbitt – Dustin Hoffman (Esőember)
78. Rhett Butler – Clark Gable (Elfújta a szél)
79. Richard Gecko – Quentin Tarantino (Alkonyattól pirkadatig)
80. Richard „Rick” Blaine – Humphrey Bogart (Casablanca)
81. Rocky Balboa – Sylvester Stallone (Rocky 1-5.)
82. Roger Murtaugh – Danny Glover (Halálos fegyver-tetralógia)
83. Scarlett O’Hara – Vivien Leigh (Elfújta a szél)
84. Seth Gecko – George Clooney (Alkonyattól pirkadatig)
85. Simon Phoenix – Wesley Snipes (A pusztító)
86. Spartacus – Kirk Douglas (Spartacus)
87. Spock – Leonard Nimoy (Star Trek 1-6.)
88. Sundance kölyök – Robert Redford (Butch Cassidy és a Sundance kölyök)
89. Superman / Clark Kent – Christopher Reeve (Superman-tetralógia)
90. Szürke/Fehér Gandalf – Ian McKellen (A Gyűrűk Ura-trilógia)
91. T. E. Lawrence – Peter O’Toole (Arábiai Lawrence)
92. Terminator – Arnold Schwarzenegger (Terminátor-trilógia)
93. Travis Bickle – Robert De Niro (Taxisofőr)
94. Truman Burbank – Jim Carrey (Truman Show)
95. Tyler Durden – Brad Pitt (Harcosok klubja)
96. Verbal Kint / Keyser Soze – Kevin Spacey (Közönséges bűnözők)
97. Vincent Vega – John Travolta (Ponyvaregény)
98. Walter E. Kurtz – Marlon Brando (Apokalipszis most)
99. William Foster / D-Fens – Michael Douglas (Összeomlás)
100. William Wallace – Mel Gibson (A rettenthetetlen)

2005-08-03 21:20:25 Hannibal Lecter #2

Egy kis bemelegítés :) 50+1 szereplő

A názáreti Jézus (Willem Dafoe - The Last Temptation of Christ)
A Terminátor (Arnold Schwarzenegger - Terminator I.-III.)
Axel Foley (Eddie Murphy - Beverly Hills Cop)
Bruce Wayne/Batman (Michael Keaton - Batman)
C-3PO&R2-D2 (Anthony Daniels&Kevin Baker - Star Wars Episode I.-VI.)
Clarice Starling (Jodie Foster - The Silence of the Lambs)
Darth Vader (David Prowse, James Earl Jones, Sebastian Shaw - Star Wars Episode IV.-VI.)
Doki (Christopher Lloyd - Back To The Future 1-3.)
Don Michael Corleone (Al Pacino - The Godfather Part I.-III.)
Don Vito Corleone (Marlon Brando - The Godfather Part I.)
Drakula (Gary Oldman - Bram Stoker's Dracula)
Fausto Consolo/Frank Slade (Vittorio Gassman/Al Pacino - Profumo di donna/Scent of a Woman)
Forrest Gump (Tom Hanks - Forrest Gump)
George S. Patton (George C. Scott - Patton)
Han Solo (Harrison Ford - Star Wars Episode IV.-VI.)
Hannibal Lecter (Anthony Hopkins - The Silence of the Lambs - Hannibal - Red Dragon)
Harry (Joe Pesci - Home Alone)
Jack Torrance (Jack Nicholson - The Shining)
James Bond (Sean Connery, Roger Moore, George Lazenby, Timothy Dalton, Pierce Brosnan - Dr. No - Die Another Day)
John McClane (Bruce Willis - Die Hard)
Joker/Jack Napier (Jack Nicholson - Batman)
Kevin McCallister (Macaulay Culkin - Home Alone)
Kurtz ezredes (Marlon Brando - Apocalypse Now)
Martin (Mel Gibson - Lethal Weapon)
Marty (Michael J. Fox - Back To The Future 1-3.)
Marv (Daniel Stern - Home Alone)
Mr. Tájfel (Hang: Benedek Miklós - Macskafogó)
Mufasa (Hang: James Earl Jones - The Lion King)
Nathan Jessup ezredes (Jack Nicholson - A Few Good Men)
Nicholson ezredes (Alec Guinness - The Bridge on the River Kwai)
Nick Grabovszky (Hang: Sinkó László - Macskafogó)
Norman Bates (Anthony Perkins - Psycho)
Obi-Wan Kenobi (Alec Guinness - Star Wars Episode IV.: A New Hope)
Paul (Marlon Brando - Ultimo tango a Parigi)
Pumba (Hang: Ernie Sabella - The Lion King)
Randall Patrick McMurphy (Jack Nicholson - One Flew Over the Cuckoo's Nest)
Reggie Hammond (Eddie Murphy - 48 Hrs.)
Richard M. Nixon (Anthony Hopkins - Nixon)
Rick Blaine (Humphrey Bogart - Casablanca)
Roger (Danny Glover - Lethal Weapon)
Safranek (Hang: Haumann Péter - Macskafogó)
Sir William Wallace (Mel Gibson - Braveheart)
Sonny Wortzik (Al Pacino - Dog Day Afternoon)
Szimba (Hang: Matthew Broderick - The Lion King)
T. E. Lawrence (Peter O'Toole - Lawrence of Arabia)
T-1000 (Robert Patrick - Terminator 2: Judgement Day)
Timon (Hang: Nathan Lane - The Lion King)
Tony Montana (Al Pacino - Scarface)
Travis Bickle (Robert De Niro - Taxi Driver)
Válfás Gyuszi bácsi (Koltai Róbert - Sose halunk meg)
Yoda mester (Hang: Frank Oz - Star Wars Episode V. - The Empire Strikes Back)

2005-08-03 19:10:57 Hannibal Lecter #1

Megintcsak a régi Vox fórumára kell hivatkoznom - ott nyitottuk meg ezt a jó kis témát, nem is emlékszem, talán Deviant kolléga tette. (aki egyébként látom, itt is jelen van, csak még nem aktiválta magát:).
Mindenkinek vannak kedves filmhősei, akikre szívesen emlékszik vissza, akikről úgy vélekedik, feledhetetlen részeivé váltak a filmiparnak - naponta idézik, vesézik, éltetik és méltatják őket.
Nos, ez a topic nekik, róluk készült. Megint listákat várok! :)