Írtál már forgatókönyvet? 👁

(vissza a topikok listájához)

2018-05-17 15:45:02 lizardking #56

FELHÍVÁS!

Kedves KT-tagok!

Még nekem is furcsa, amit írni fogok… Az a helyzet, hogy éppen az egyik nagy álmom megvalósításán ügyködöm, amihez szükségem lenne partnerekre, segítőkre. Elkészült az első forgatókönyvem, amit szeretnék mindenképpen leforgatni. A lehetőségeim meglehetősen korlátozottak, de abból gazdálkodom, amim van. Egészen pontosan, 2018. augusztus 14-2018. augusztus 24-ig lesz időm ezzel foglalkozni, ami 11 napot takar, ebben az időintervallumban leszek Magyarországon. Ez kevésnek tűnhet, de nem az, ha megnézzük a koncepciót: egy (valószínűleg) fekete-fehér, két szereplős kamaradrámáról van szó, amiben egy lány megismerkedik egy fiúval. A beszélgetéseik során (lényegében ebből állna a film) szép lassan megismerjük őket és ők is egymást, aztán persze furcsa és érdekes dolgok kerülnek felszínre. A történetről ennél többet nem is nagyon írnék (meg nem is nagyon lehet). Talán mondanom sem kell, hogy az egész projekt egy totál amatőr, független produkció lenne.

Mindenek előtt egy csinos, 20-29 éves, tehetséges lányra van szükségem, aki el tudna játszani egy relatíve nehéz szerepet. Ha tehetségesnek érzed magad és nem zavar a dolog jellege, akkor ne habozz, küldd el a fényképes jelentkezésedet, illetve mesélj magadról pár mondatban!

Ezen kívül, minimum kettő, de inkább három olyan ember kellene, aki ért a digitális kamera kezeléséhez. Előny, ha saját kamerával is rendelkezel, de az sem baj, ha nem, majd bérlünk valahonnan. Nem különösebben érdekel, hogy a tudást iskolában szerezted, vagy önszorgalomból, autodidakta módon, a lényeg, hogy nagyjából érts ahhoz, amit csinálsz, nem kell profinak lenned.

A jelentkezők munkájáért cserébe nem igazán tudok mit felajánlani, maximum egy jelképes összeget. Ez a dolog a filmművészet szeretetéről, az alkotás öröméről szólna. Ha úgy érzed, hogy érdekel a projekt, akkor jelentkezz e-mail-ben és küldök részletet a forgatókönyvből, hogy lásd, mihez is adnád a nevedet, munkádat.

Komárom-Esztergom megyéből és Pest-megyéből várom a jelentkezőket. Persze ha valakinek nem jelent gondot, hogy kb. másfél hétig utazgasson pl. Budapestre az adott időszakban, akkor nyugodtan írhat messzebbről is. Maga a forgatás még nem tudom, hol lesz, ez a leendő csapattól függ elsősorban. Legvalószínűbbnek Budapestet tartom, de a legjobban annak örülnék, ha Esztergomban tudnánk csinálni a felvételeket, mert nagyon közel áll hozzám a város. Minden részletről egyeztetünk majd e-mailben, az elkövetkezendő három hónapban (már ha lesz ebből az egészből valami). A cím:

attila.kuruc.1987@gmail.com
(attila’PONT’kuruc’PONT’1987’KUKAC’gmail’PONT’com)

KIZÁRÓLAG komoly érdeklődők jelentkezzenek!

Ez az álom nekem borzalmasan fontos, sőt, még annál is fontosabb, úgyhogy beillesztem a facebook-idővonalam linkjét is, aki szánna rá egy percet, hogy megosztja a posztot, annak nagyon hálás lennék! Íme:

fb-idővonal

A negatív megnyilvánulásokat kérem mellőzni, köszönöm!

Köszönöm, hogy végig olvastad, szép napot!

2013-04-14 20:16:49 nejmed #55

Na, holnapig van a jelentkezési határidő, rajtam kívül jelentkezett-e valaki? :) Animátor és Filmkritikus csoportba pályáztam.

2013-03-18 21:37:01 nejmed #54

Légvonalbani távolság nem indokolná a menetidőt, de ahhoz hogy gyökkettővel feltekeregjen a hegyekre a vonat, kell neki idő. :3

2013-03-18 18:47:32 critixx #53

12-13 óra? Én anno Velencébe leértem vonattal 15 óra alatt. Fura. Egyébként ha jó társasággal vagy, gyorsan elszáll egy ilyen utazás. :-) Én tavaly gondolkodtam rajta, hogy megyek, de pont nem volt felesleges pénzem.

előzmény: nejmed (#52)

2013-03-18 17:38:35 nejmed #52

2009-ben voltam, akkor Csíkszépvízen volt, Csíkszeredától még egy köpésnyire. Az onnan hozott pozitív élményekből élek azóta is, baromi jó volt. Még nem vagyok biztos benne, de lehet pályázok idén is.
Utazás keménynek tűnik, 12-13 óra vonattal, de meg lehet szervezni, hogy más táborlakókkal együtt menjen az ember. Anno hárman utaztunk együtt ki, egy felvidéki operatőr sráccal, és egy filmológus csoportba felvett kt-sal, szóval elég szórakoztató volt az út. Visszafelé pedig még ennyire sem kellett túlaggódni, hogy lesz-e az embernek társasága...

2013-03-18 17:12:56 BonnyJohnny #51

Engem már a Marosvásárhely is elbizonytalanított.

2013-03-18 17:07:56 ChrisAdam #50

Alsó korhatár a tábor kezdetéig betöltött 18. életév.
Innen nem olvastam tovább... :P

2013-03-18 15:58:10 nejmed #49

FELHÍVÁS!
A kolozsvári székhelyű Filmtett Egyesület 12. alkalommal hirdeti meg filmes alkotóműhelyének részvételi pályázatát. A 2013. július 23–augusztus 2. között megszervezendő tábor helyszíne a Marosvásárhelytől kb. 20 km távolságra elhelyezkedő Nyárádszentlászló, a bázis a Pásztortűz Panzió lesz.

A pályázat határideje 2013. április 15. Azok számára, akik részvételidíj-kedvezményt igényelnek, a pályázati határidő 2013. április 7. Pályázati díj nincs. Alsó korhatár a tábor kezdetéig betöltött 18. életév. Idén először egyetlen közös motívum fűzi majd egységbe a táborban készülő rövidfilmeket, legyenek azok animációs vagy élőszereplős alkotások, operatőri etűdök. A közös motívum a KAPU, ebből kiindulva kell a pályázaton benyújtandó forgatókönyveket megírni, vagy ez az a kép vagy forma, am...elyhez a filmeknek el- vagy vissza kell találniuk.

A következő csoportokba lehet jelentkezni*:
1. Rendező (csoportvezető: Dyga Zsombor)
2. Rendezőasszisztens (csoportvezető Dyga Zsombor, Iványi Petra)
3. Animációs rendező (csoportvezető Patrovits Tamás, Bertóti Attila)
4. Animátor / animációs mozdulattervező (csoportvezető Patrovits Tamás, Bertóti Attila)
5. Operatőr (csoportvezető Bálint Arthur, Bántó Csaba)
6. Segédoperatőr (csoportvezető Bálint Arthur, Bántó Csaba)
7. Hangmérnök (csoportvezető Várhegyi Rudolf, Zányi Tamás)
8. Vágó (csoportvezető Czakó Judit, segédje Mezei Áron)
9. Producer-gyártásvezető (csoportvezető Durst György, Iványi Petra, Boros Melinda)
10. Színész (csoportvezető Dömötör Tamás)
11. Filmkritikus (csoportvezető Strausz László, Margitházi Beja)

*Bővebb infó ITT a csoportokról

A táborba való jelentkezéshez nem kizáró jelentkezési feltétel a korábbi filmes tapasztalat megléte!
Minden csoportot a filmszakma elismert egyéniségei vezetnek. A résztvevőket a csoportvezetők választják ki május 30-ig a pályázók közül. A nyertes pályázók névsora látható lesz a Filmtetten, de a döntésről személyesen (e-mailben) is értesítünk mindenkit.

A tábor részvételi díja 30 000 forint / 450 lej vagy ennek megfelelő euró. Ez magába foglalja a szállás, a teljes ellátás, a felhasznált nyersanyag és technika, valamint az oktatás összes költségét (nem foglalja magába az útiköltséget). 10 résztvevő számára 30%-os részvételidíj-kedvezményt biztosítunk szociális alapon. A kedvezményt az adatlapon kell igényelni április 7-ig.

Jelentkezni kitöltött adatlappal lehet a tabor@filmtett.ro e-mail címen vagy a Filmtett Egyesület postacímén: 400038 Cluj-Napoca (Kolozsvár), str. Horea, nr. 4/18.

További információ: http://www.filmtett.ro/workshop, tabor@filmtett.ro, +40-728-262023.

2012-12-20 14:33:07 flake #48

Ha kellene valakinek:

Syd Field - Forgatókönyv

Írjon privátban. Elküldöm pdf-ben, ha megfelel.

2012-01-08 20:57:57 ChrisAdam #47

Írjatok privátban!

2012-01-08 20:57:43 ChrisAdam #46

Hát én nem írtam, viszont Kökényes Péter ige, méghozzá a Star Wars képes forgatókönyvét. Nem tudom ismeritek, de nagyon eredméynes és dícséretes munka. Mind a hat rész teljes (egyenként kb. 250 oldalas) forgatókönyve angolul és magyarul. Linkkel sajnos nem szolgálhatok, mert nincs (én is egy azóta megszűnt oldalról töltöttem le - mellesleg teljesen legálisan). Ha valaki szeretne ezekből a forgatókönyvekből, nálam érdeklődhet. E-mail címet adjatok!

2011-10-15 20:15:34 slawter #45

Köszönöm a segítséget! A Word megengedett, viszont az általad említett dolgokat máris beleírom, sokat segítettél!

2011-10-15 11:36:11 Tenebra #44

Én jártam 1 éves forgatókönyvírói kurzusra, és ott is volt egy rövidfilmes ember, aki szöveg nélkül csinálta, vagyis csak akcióval, dialógok nélkül.
Wordben nem tudom, mennyire fogadják el, elvileg a FinalDraftot vagy a celtxet használják szabványos forgatókönyvírásra.

A lényeg szerintem, hogy ilyenek meglegyenek:
-jelenetekre bontás
-fejlécben a jelenetnél: Külső/belső, hol játszódik, milyen napszak (este/reggel/stb.)

Nálunk irodalmi forgatókönyvnél nem kérték még azt sem, hogy ilyenek benne legyenek, hogy "fade in, fade out".

előzmény: slawter (#43)

2011-10-15 08:42:42 slawter #43

Tegnap lett kész az első forgatókönyvem, egy 1 perces filmhez :). Word-ben írtam, mivel nincs szöveg a filmben, így csak akcióból áll. A Fade in, Fade out kifejezéseket leszámítva csak a betütípus és az elrendezés egyezik meg a forgatókönyvekkel, valamint a szöveg szerekesztettsége. Szereintetek így rendben lehet, vagy még ki kell egészíteni valamivel? (Versenyre lesz, csak mivel sose tanultam, hogy van ez és nem igen tudtak segíteni, így gondoltam megkérdezem itt).

2011-05-18 09:50:59 Narancshegy #42

Az animeconon 2010-ben volt Anime Rövidfilm Pályázat. 2011-ben nem került megrendezésre a con, így a pályázat is elmaradt. A weblapjukon az állt, hogy anyagi okok miatt nem fogják megrendezni, de nem mondanak le örökre a rendezvény szervezéséről. Amennyiben 2012-ben lesz Animecon, biztos, hogy lesz rajta ARF (anime rövidfilm pályázat), és akkor bárki indulhat rajta anime, manga - akitől ezek messze állnak - japán, kínai, kóreai témájú rövidfilmmel.

Sok sikert! Figyeljétek a netet. :)

2009-12-24 07:29:37 mue #41

Próbálkoztam én is forgatókönyvekkel, egyik megvalósult (rövid)filmemet fel is tettem, ha vkit érdekel (vigyázat, nem mindenkinek való, elég elborult cuccos...):

www.vimeo.com/6061338

Sztori:
Ábel, az irracionalitása miatt megbukott feltaláló egy városi játszótér várának tornyában él hajléktalanként.
Egyedül az élet apró örömei éltetik: beteges hobbija, a közterület fenntartóval folytatott küzdelem szánalmas sikerei, és elvakult elméleteinek kidolgozása.
Csalódott az emberekben, öngyilkosságra készül, de a kritikus pillanatban meggondolja magát.

Abszurd terveket kezd kidolgozni arra, hogyan pusztíthatná el inkább ő a világot...

2009-08-15 21:29:17 cucu #40
2009-07-08 13:57:46 Ninety-Four #39

IMSDB
Rengeteg forgatókönyv van fenn.

2009-07-08 10:47:07 cucu #38

Egy másik kapcsolódó link: filmiras.hu

előzmény: Ninety-Four (#34)

2009-07-08 09:39:55 critixx #37

OFF: Ha jól tudom, ez kölcsönös volt, Chandler is utálta Hitchcockot.

előzmény: Cesare Gonzago (#36)

2009-07-07 22:03:36 Cesare Gonzago #36

Bizony, Alma csaknem minden Hitchcock-film előkészítésében közreműködött, és az is tagadhatatlan, hogy a korszak kitűnő forgatókönyvírókat adott Hollywood-nak, így például említésre méltó Ernst Lehmann, aki az Észak-északnyugat forgatókönyvén dolgozott Hitch-csel. A Mester ugyanakkor nem kedvelte Raymond Chandler Patricia Highsmith-átiratát. Az Idegenek a vonaton forgatókönyvét teljesen át kellett dolgozni, mert Chandler képtelen volt felfogni Hitch vizuálus szemléletét.

2009-07-07 21:54:58 critixx #35

OFF: Én azt is hallottam, hogy Hitchcocknak voltak emberei, akik figyelték a ponyvairodalom piacát, és ők ajánlották neki, melyik könyv lenne érdemes a megfilmesítésre. És sok esetben maga a Mester nem olvasta el a művet, hanem odaadta feleségének, Almának (aki mellesleg dramaturg, forg.könyvíró volt) és ő "hámozta ki" belőle, amit érdemes volt. És ismét csak Truffaut-t idézem: a filmben nincs "nemes" és "nemtelen" téma.

Apropó, nekem sok filmötletem van, de a legtöbb nagyjátékfilm és nem éppen közönségfilm, illetve nem éppen tartja be a forg.könyvírás "tanított" klasszikus szabályait (mert egyébként nekem még tanítottak is idén forgatókönyvírási szösszenetet főiskolán!).

előzmény: Cesare Gonzago (#30)

2009-07-07 20:43:08 Ninety-Four #34
2009-07-07 20:29:59 bruce #33

Nagyon nagy ötlet volt az a fórum és hogy én is hozzászóljak nekem is van egy négy részes akciófilm ötletem emelett tervezek egy sorozatot is de ez még a jövő zenéje:)

2009-07-07 07:39:35 oscarmániás #32

A kereskedelemben dolgozok,így lehetőségem van nap mint nap érintkezni a szubkultúrával:alkeszek,prostik,romák,munkanélküliek,szellemi sérültek,bűnözők,stb.stb.Rengeteg élményem és sztorim van egy Üvegtigrishez hasonló stílusú filmhez.Néhány személyt egy évtizede ismerek,nagyon jellegzetes (számomra vicces -de mások is nagyokat tudnak rajta szórakozni) tulajdonságokal rendelkeznek.Nem mindig van komikus helyzetben részben,mély drámák sokszor a szemem előtt zajlanak.Szóval tudnék mesélni-ha valakit érdekel:)

2009-07-07 00:25:41 Ninety-Four #31

Hú, de örülök, hogy van ez a fórum. Egyik barátommal elkezdtünk tervezgetni egy rövidfilmet, de még nagyon az elején járunk...Én is éppen a forgatókönyvvel vesződöm. (Persze szaktudás, felszerelés semmi, teljesen amatőrök vagyunk, de ötlet legalább van dögivel.)

2009-07-07 00:22:41 Cesare Gonzago #30

Pontosan.

előzmény: puttancsospeti (#29)

2009-07-07 00:20:51 puttancsospeti #29

Egyszóval arannyá nemesítette az olcsó fémeket.

előzmény: Cesare Gonzago (#28)

2009-07-07 00:11:47 Cesare Gonzago #28

Anyaggyűjtés, előzetes mozzanatok - Hitchcock például rengeteg ponyvát olvasott. És tegyük hozzá, úgy olvasta mindegyiket, hogy - kivételes vizuális látásmódja révén - "összállt" fejében a film a forgatás előtt.

2009-07-07 00:10:18 Alan Smithee #27

Párat nagyon régen a fióknak, bár akkor még nem ismertem a formai megkötéseket, tehát formailag nem voltak igazi forgatókönyvek.

2009-07-07 00:07:02 Hannibal Lecter #26

Nem, nem, nem rövidfilmet akarok, én egy komplett, egész estés játékfilm forgatókönyvére vállalkozok, ha vállalkozok. :) Ami persze lehet, hogy csak hobbi, de én komolyan gondolom, és komolyan szeretném csinálni. Azt hiszem egyébként, hogy ehhez - ahogy valaki írta - anyaggyűjtés és egyéb előzetes mozzanatok is szükségeltetnének.

előzmény: mchn (#25)

2009-07-06 23:58:24 mchn #25

Ilyen hozzaallassal nem egy eletbiztositas a media emelt :D
Hogy ontopic is legyek:
-az elejen szedj ossze minden fontos dolgot:
-szerephez illo szineszek (gondolom amator dolog lenne, mehet a haveri korbol is, de legalabb habitusaban megfeleljen mondjuk)
-helyszinek
-legfontosabb diszletek, jelmezek, mittudomen
-minden snitt melle erdemes leirni, h mi kell oda pl:
-itt is, h hol jatszodik, melyik szereplok jatszanak esatobbi
-ha egybeirod a szovegkonyvvel (egy sima amator rovidfilmnel sztem hot folosleges szetbontani), akkor celszero minden snitthez leirni eloszor a technikai dolgokat, aztan ala mehet a szoveg, igy mindenki latja, h abbol neki mi kell, neked meg konnyebb szerkeszetni az egeszet, nem kell egyeztetni 1000db kulonbozo dokumentumot.
Nemtom mennyire hasznalhato tippek, nekem nagyjabol bevalt.

2009-07-06 23:28:16 cucu #24

Hát, itt.

előzmény: czeppelin (#19)

2009-07-06 23:19:45 JeszKar #23

Ezért se csatlakozik az oldalhoz, pedig többször próbálkoztam becsábítani :)

2009-07-06 23:16:29 Hannibal Lecter #22

Vigyázzunk, mert bennem a mondatszórend szült némi aggodalmat! :-) Amúgy pedig tényleg merész kijelentés, de én inkább azzal vitatkoznék, hogy egy filmet nem lehet kritizálni. Mást se teszek. :-)

előzmény: Rituska (#20)

2009-07-06 23:15:00 JeszKar #21

x-men film pontosabban

előzmény: Rituska (#20)

2009-07-06 23:14:09 Rituska #20

"hogy az a legjobb film x-men" - ez a kijelentés bennem is aggodalmat szülne :)

2009-07-06 23:12:18 czeppelin #19

És azt hol lehet megtekinteni?:D

előzmény: cucu (#16)

2009-07-06 23:06:32 JeszKar #18

Remélem.

2009-07-06 23:04:39 Hannibal Lecter #17

Fejlődnie kell az öcskösnek. Nem biztos, hogy mi az ő korában sokkal érettebbek voltunk, bár ki tudja. :-) Nem kell félteni, biztos megtalálja majd a helyét.

2009-07-06 23:03:17 cucu #16

Nem rossz progi, de ugyanaz a "baja", mint a szövegszerkesztőknek általában: nem helyettesíti az ötletet, és nem írja meg helyetted. :-)

Nekem eddig egy 12 másodperces stop motion film a rekordom, mondjuk azt le is forgattam. :-)

előzmény: JeszKar (#13)

2009-07-06 22:56:44 JeszKar #15

Nem egészen csak a művészi látásmódban van különbség, bár abba is. Én például imádom a szürrealizmus, de sohasem művelném. Neki viszont szinte csak ilyen ötletei vannak. A másik, hogy roppant makacs, ami alapjában véve még pozitívum is lehetne (elvégre képes kiélni azért, amit elképzelt). De például képtelen beismerni, ha művész akar lenni, akkor művelődni is kell, és nem csak a filmnézésre gondolok, mert azt se sokat művel (könyörgök, nem tudja ki az Kurosawa, Bergman, Scorsese, pedig anno emelt médiából érettségizet), de olvasásra, ne adjisten foglalkozni a festészettel, zenével. Tehetséges, de félek, hogy ez a nagy beleugrik a mély vízbe, szinte mindenfajta úszóismeret nélkül, abból nem biztos, hogy jó fog kiszólni.
Amíg még alapjában véve nem értek nála az a filmekhez fűződő viszony. Pár hónapja, kijelentette, hogy nincs értelme a rossz (meg úgy általában bármilyen filmet kritizálni, mert a filmen csak szórakozni kell. Elismeri, hogy van rossz film, de szerinte azon is csak szórakozni kell. Ez a Wolverien megtekintése után jelentette ki, mert úgy vélte, hogy az a legjobb film x-men, és mindenki, aki bírálja, az csak azért teszi, mert élvezi a kritizálás.
Szóval a tehetség meg van nála, és nem szívesen mondok róla rosszakat, mert az is dicséretes, amit eddig elért, de nem hiszem, hogy jó lesz, ha továbbra is így áll a dolgokhoz.

előzmény: Rituska (#11)

2009-07-06 22:37:32 Hannibal Lecter #14

Jó, jó, jó, csak azért decensebb, ha rögtön megjelöljük a forrást is. :)

előzmény: JeszKar (#13)

2009-07-06 22:36:43 JeszKar #13

Google a barátod, az első, amit kidob amúgy:
Válaszd ki a magyart

2009-07-06 22:34:06 Hannibal Lecter #12

Tudnál adni hozzá egy linket?

előzmény: JeszKar (#6)

2009-07-06 22:30:53 Rituska #11

Nofene. Milyen ügyes testvérkéd van. Kár, hogy nekem nincs egy ilyen öcsém. Kit tudja milyen mesterművet hoznátok össze, ha együtt dolgoznátok. Az soha nem hátrány, ha más a látásmódotok. Csiszoljátok egymást.

előzmény: JeszKar (#10)

2009-07-06 22:24:49 JeszKar #10

Amúgy az öcsémnek már van egy rövid filmje, a szüleink próbálnak rászedni, hogy valamit együtt csináljunk, de azért elég más a látásmódunk.
Ha valakit érdekel, megtekintheti a filmjét itt:
Paradox

2009-07-06 22:21:43 JeszKar #9

Én látom magam előtt, hogy nézne ki a kész film, csak még nincs főszereplő (fő és egyben az egyetlen), mostanában nem volt időm foglalkozni vele, de most lesz rá.

2009-07-06 22:21:26 Jereváni Rádió #8

Forgatókönyv nincs, ötletek vannak a fejemben és filmcímek (na meg persze kopmplett filmzenealbumok :))

2009-07-06 22:19:47 Hannibal Lecter #7

Ezt most kicsit nehezen tudom elképzelni, de értem. :-)

előzmény: JeszKar (#5)

2009-07-06 22:19:13 JeszKar #6

Amúgy ha valaki érdekel, van egy Celtx nevű ingyenes forgatókönyvíró program, ami magyar nyelvet (helyesírási javítót) is tartalmaz.

2009-07-06 22:17:06 JeszKar #5

Igazából történet nincs, inkább egy hangulat egy lelki állapot bemutatása, kicsit Nolan Doodlebugjá-hoz tudnám hasonlítani, egy hárompercnyi őrület, megszálltság, és az egész központjában egy rádió, amiből nem szól semmi.

2009-07-06 22:16:48 Rituska #4

Nekem is van egy csomó "forgatókönyvem". Bár én nem nevezem őket annak, inkább filmnovellák, vagy irományok. Szerintem mindenképp írj!!!! Főleg ha érzed, hogy szinte kikívánkozik belőled egy történet. Az soha nem véletlen.

2009-07-06 22:13:53 Hannibal Lecter #3

Azért van ez a topic, hogy megírd őket. :) És a rövidfilmed miről szólna?

előzmény: JeszKar (#2)

2009-07-06 22:12:33 JeszKar #2

Nekem van már 3 perces film "forgatókönyve", amit le is akarok forgatni, már csak színész kéne hozzá. De készül már egy hosszabb lélegzetvételű, valódi forgatókönyv is, ahhoz viszont még anyagot kell gyűjtenem. De amúgy van jó pár ötletem, amit szívesen megírnék.

2009-07-06 22:09:30 Hannibal Lecter #1

Az elmúlt napokban körvonalazódott bennem egy merész terv: lehet, hogy írok egy forgatókönyvszerű szösszenetet. :-) Ebben a topicban tanácsokat, ötleteket várok, illetve tartalmas, komoly, konstruktív diskurzust, ha van, akkor élménybeszámolót a szkriptírás fortélyairól. Remélem, másoknak is hasznára lesz, ha felboncoljuk a témát - már amennyire tudásunk, kedvünk, időnk, elkötelezettségünk engedi.

És deviant kedvéért:
Elindult a fórum, várom a hozzászólásokat. :-)