Filmet keresek 👁

(vissza a topikok listájához)

2022-04-26 09:57:55 BalaKovesi #3078

Köszönöm a segítségeteket! :)

2022-04-25 23:03:06 Onway #3077

A Polip c. olasz maffiózós sorozatnak kezdődik valamelyik évada 4?5? talán egy ilyen jelenettel,amikor a maffia megszökteti Kemal Yftert a török fegyverkereskedőt a börtönből.

előzmény: Boxer (#3070)

2022-04-25 00:33:06 critixx #3076

Ha jól emlékszem, a Szemüvegesek című filmben (Bujtor István, Törőcsik Mari) volt valami ilyesmi, de nagyon régen láttam.

előzmény: BalaKovesi (#3074)

2022-04-25 00:20:08 Mizi #3075

Ha sorozat is jó, akkor: Szomszédok :)

előzmény: BalaKovesi (#3074)

2022-04-24 23:07:18 BalaKovesi #3074

Sziasztok!

Az egyik tárgyamhoz (társadalomtörténet) kellene prezentációt készítenem holnap reggelre, tehát nincs túl sok időm, a tematika szerint viszont akár filmrészletekkel is ki lehet tölteni a rendelkezésre álló idő egy részét, ami most lényegesen megkönnyítené a dolgomat. :D Tudnátok nekem olyan, a szocializmus idején játszódó magyar filmeket mondani, amikben megjelenik a társadalombiztosítás, mint téma, mint probléma forrása, stb.?

Előre is köszi!

2022-04-21 12:48:10 RaiSamu #3073

Sziasztok!
Volna valakinek ötlete arra, hogy az1970-es Várkonyi rendezre Szemtől szembe című filmet hol lehetne megnézni?
Előre is köszi!

2022-04-19 12:53:25 Újpest Ostora #3072

sziasztok, hátha ráismer valaki:

Egy koncentrációs tàborban összebarátkozok egy zsidó fogoly egy (talán) katolikus pappal. Felszabadítják őket és megbeszélik, h x év múlva Velencében találkoznak. A zsidó el is megy, de a pap nem fedi fel magát, csak pár nap múlva. Akkor is csak az emeleti ablakban. Közben megvakult és nem szerette volna, ha sajnálják.

a zenéi közt elvileg ott van a Tomaso Albinoni - Adagio, igaz, én imdb-n ez alapján nem találtam.

2022-04-11 18:03:21 fempolip #3071

A Pacák az, hálásan köszönöm!
Gyerekként szerettem, de most már teljesen más megnézni.

előzmény: The Hungarian (#3069)

2022-04-10 03:02:48 Boxer #3070

Keresek egy filmet.

Valamikor a 80-as évek elején adták a mozikban. Az maradt meg bennem, amivel nyit a film. Ez pedig egy akció-jelenet, amelyben egy börtön udvaráról, a napi sétáját végző személyt, valami maffiózót, helikopterrel mentenek ki, szöktetnek meg.

Előre is thx a segítséget.

2022-04-09 20:32:51 The Hungarian #3069

Az elsőt illetően arra kerestem rá, hogy glasses invention movie, és leginkább A pacákot (1979) adta ki.

előzmény: fempolip (#3068)

2022-04-09 17:49:22 fempolip #3068

Sziasztok.

Kettő filmet keresek nagyon régóta.

Az első és amire emlékszem belőle: VHS-en láttam, még németül, de egyszer már kerestem, és volt aki tudta, megjelent magyarul is.
A története annyi hogy van egy nagy család, talán Texasban. Egy elég rozoga házban élnek. A fiú elindul szerencsét próbálni. Stoppol. Ha jól emlékszem akkor megáll egy furgonos, de csak az elágazásig viszi, ami pár száz méter.
Valahogy egy benzinkútra eljut. Azt hiszem. Ott találkozik egy szemüveges emberrel, akinek folyton lecsúszik a szemüvege.
A srác megcsinálja neki, hogy készít rá egy tartót.
A szemöveges talán valami ügynök és szabadalmaztatja. Rengeteg pénzt keres. Majd megkeresi aki feltalálta.
De úgy emlékszem hogy az fémből készíti ezért rengetegen kancsalok lesznek, ezért.
Beperlik. Minden pénzét elveszíti.
A film végén hazaköltözik, de már egy nagyobb ház van nekik.

Ennyire emlékszem.

A másik pedig egy kórházas film. De lehet hogy csak rövid film.
Paródia.
A kezdő jelenet az hogy megérkezik a mentő, a tetejéről lecsúszik a hordágy azon valaki fekszik. A mentősök kiesnek a kocsiból és őket látják el. A mentőből pedig hoznak egy csontvázat azt próbálják újra éleszteni.
Van egy főnővér, neki a fején a fehér sapka mindig változik, van mikor hattyú, van mikor hajó stb.
Egy idős embert a tolószékben leparkoltatnak a folyosón mire több kört megtesznek, ellopják a kerekét a tolószéknek és téglákra teszik.
Szóval elég humoros film.

Ha valaki emlékszik ezekre és megírja a címüket, nagyon köszönöm!

2022-03-27 14:32:18 Nyugalom #3067

Igen, ez az. Köszönöm! :D

előzmény: manuva (#3066)

2022-03-27 12:22:47 manuva #3066

Irina Palm

előzmény: Nyugalom (#3065)

2022-03-27 12:08:49 Nyugalom #3065

Amit én keresek régebbi film, nagy valószínűséggel európai. Talán lengyel, cseh.

Ha jól emlékszem nagymama, de 60 éves körüli nő lehet, aki azzal kezdi keresni a pénzt, hogy egy szobában egy lyukon át kézzel elégíti ki a férfiakat, de őt nem látják. Ha jól rémlik még "péniszkönyöke" is lett neki emiatt.:D

2022-03-27 11:00:33 qmpp #3064

Sziasztok!

Egy európai filmet keresek, 70-es, talán 80-as években készülhetett. Szerintem francia, olasz, lengyel vagy csehszlovák film lehet.

A történet röviden annyi, hogy egy sorházas lakókörnyezetben vagyunk. Anya és fia reggel elmennek óvodába, iskolába, munkába, majd délután hazaérve azt tapasztalják, hogy nincs meg az a házrész, ahol laktak. Az ott lakók állítják, hogy soha nem is létezett az a ház, ahol ők laktak, soha nem is volt olyan házszámú épület. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem még őket sem ismerik fel. A film végén az anya elmegyógyintézetbe kerül, ahol több ismerősét, egykori szomszédját véli felfedezni, akiket szintén amiatt utaltak oda, mint őt.

Szerintem szocialista film lehet. Köszi a segítséget.

2022-03-24 07:42:17 Ubul #3063

és azzal együtt a Resolution is

előzmény: manuva (#3062)

2022-03-23 21:15:23 manuva #3062

The Endless, 2017

előzmény: Lacikaaaa (#3061)

2022-03-23 20:25:39 Lacikaaaa #3061

Sziasztok. Ezt a filmet keresem:van két fiu testvér akik egy szállodában laknak es meghal valakijük,ezért aztán vissza mennek ahoz a szektához ahol ők felnőttek. De talán anno ugy menekítették ki őket kiskirukban stb stb. Aztán mikor visszamennek ott nosztalgiaznak regi haverokkal meg tábortüz ilyesmi. Aztán ilyen versenyeket rendeznek mikozben iszogatnak,hogy kotélhuzás es huzzák az egyik végét a masik vége meg az ég felé van es nem latni,hogy ki foglya,csak nyulik fol a sotetbe a vége meg ehez hasonlo dolgok. /itt kezdett erdekelni amugy/ aztán az egyik csávo már menne el,de a tesoja maradna es innen beindul a film. Valami lényt tisztelnek ezek a szektások,de aaaa nagyon borzalmas es lebilincselő amugy ez a film. Tobbet nem mondok el,hátha megnézné valaki. De se a cimét,sem a szereplok nevet nem tudom. Ezert is irtam ide,hátha tudna valaki segiteni,hogy melyik film is ez?

2022-03-23 13:33:09 Ubul #3060

igen, erre már rátaláltam, csak sose kezdtem el. Túl réginek tűnik, de lehet hogy a napokban adok egy lehetőséget neki. Köszi :)

előzmény: lizardking (#3059)

2022-03-23 11:41:43 lizardking #3059

Így hirtelen a Kannibál bébi születik jut az eszembe, bár a mikrós jelenet nem rémlik, de én csak az első részt láttam, van belőle több is.

2022-03-11 20:03:54 Ubul #3058

nekem még mai napig megvan emlékeimben néhány jelenet egy filmből, bár valószínűleg, mivel már lassan 25-30 éve történt, ezért az emlékek is módosulhattak ,de hátha:

- Amire emlékszem, az az, hogy egy anyuka megszülte a gyermekét, akiről később kiderült hogy emberhúsra éhes. Ez még elég sok filmre igaz lehet, a végére emlékszem még, hogy anyuka valamit bevágott a mikróba, majd kiugrott az ablakon, és a ház pár mp múlva felrobbant, vele a gyerekkel.

85-95 közöttire tippelnék, 86-os vagyok, talán 96-2000 között láttam vhs-en (de inkább korábban)

2022-03-10 21:12:36 Nyugalom #3057

Köszönöm! Ez az!:)

2022-03-10 20:19:25 Ubul #3056

Statham, meg haj!!!!! :D

előzmény: Mikkey (#3055)

2022-03-10 19:02:27 Mikkey #3055

ez lesz az, underrated csemege ez a film :]

előzmény: Nyugalom (#3054)

2022-03-10 15:19:41 Nyugalom #3054

Eszembe jutott még egy film, amit szintén keresek.
Volt egy jelenet, mikor 2 férfi kimegy a mosdóba egy lakásban, (ha jól emlékszem egy emeleti lakás) és az egyikőjük kitör fájdalmában, hogy nem tudja kielégíteni a feleségét, mert impotens. Olyan erővel adja ezt elő, mintha a színész maga is az lenne.

Emlékeim szerint egy nő is bemegy hozzájuk, talán mert wc-re kellett mennie. A 2 férfi kokózni megy oda, de vigyáznak, nehogy az ott jelenlevő ismerőse/volt csaja megtudja, hogy megint tolja.

Kissé ködös lehet, de az az impotens kirohanós rész nagyon megmaradt.

2022-03-08 01:10:20 ChrisAdam #3053

Ez a Scott-reklám felér egy Dixit társas esttel. :)

előzmény: Nyugalom (#3052)

2022-03-08 00:20:08 Nyugalom #3052

Nagy örömömre (és bánatomra) megtaláltam a keresett "részletet". Ha jól látom ez nem részlet sajnos, hanem ez az egész. Időnként újra meg újra eszembe jutott, és azt hittem, hogy ez egy teljes film, mert valahol láttam, azt gondoltam, hogy előzetes, vagy valami hasonló.
Sajnos csak egy reklám: https://www.youtube.com/watch?v=GEPCToxNXuQ

Pedig nagyon számítottam rá, hogy valami ütős kis sci-fi.

Egy másik reklám szintén tőlük: https://www.youtube.com/watch?v=Y1ruuTs134k

Ezt a sok fantáziát nem ártana belevinni teljes filmekbe.

2022-03-06 09:50:42 Nyugalom #3051

Sajnos nem a Pandorum, de köszönöm a választ. Nem mostani film. Évekkel ezelőtt láttam azt a részletet belőle, talán 2x, de amikor kerestem, hogy mi lehet az, nem találtam, bár akkor nem fordítottam rá annyi energiát, hogy megkeressem. Múltkor sci-fi kategóriában itt jó pár filmet átnyálaztam, de nem találtam.

Nem a tenger alól megy ki abban a filmben, hanem fel az űrbe, ott viszont "belezuhan" a vízbe. Nagyon érdekes. Egyre jobban piszkálja a gondolataimat mostanában.

előzmény: pietro (#3050)

2022-03-06 01:26:48 pietro #3050

A Pandorumban van egy ehhez hasonló jelenet, vagyis hát nem egy ember, hanem kettőszóval ha tisztán emlékszel hogy egy ember, akkor nem az, de ott volt ez a a slusszpoén, hogy valojaban nem az űrben vannak, csak azt hiszik. De ha beutod hogy pandorum ending youtuben, akkor könnyen leellenőrizhete, hogy az-e. Kivancsi vagyok, mert ha nem akkor engem is érdekelne most már.

előzmény: Nyugalom (#3049)

2022-03-05 22:35:27 Nyugalom #3049

Sziasztok!

Volt egy filmrészlet, amit láttam, de sajnos nem tudom melyik filmből való. Gyanítom, hogy sci-fi kategóriába eshet. Egy ember az űr felé tartva egy kabinszerű valamiben egyszer csak "belecsobban az égbe", mintha tenger lenne. Nem tudjátok esetleg melyik film lehet ez?

2022-03-05 17:09:11 PG #3048

Sajnalom, hogy fejfajast kaptal.

Kerlek, bocsasd meg nekem, hogy (meg) elek.

2022-03-03 21:00:20 ChrisAdam #3047

El se hiszem, hogy végigolvastam ezt a kommentet, meg is fájdult tőle a fejem.

Legmélyebb és legőszintébb kíváncsisággal kérdezem tőled, hogy élvezel-e valamiféle bűnös és elfojthatatlan kéjelgést, mikor így provokálsz és undorító módon kötözködsz, vagy csak úgy kibiggyan és akkor már miért ne osztanád meg velünk? Értem, hogy nehéz időket élünk, a benzin ára se kutya, hát még Putyin, de inkább menjünk el futni pár kört a ligetbe, pls.

előzmény: PG (#3046)

2022-03-03 19:59:55 PG #3046

Újraolvasva magam, szerintem egyáltalán nem zavaros.

Akkor nezzuk:
egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek, az a címe, hogy

Marhasag, egy spanyol filmnek spanyol cime van, te csak a magyaritott cimet linkelted.
Szerencsere ott van a linkeden az eredeti spanyol cim eleje, ez alapjan azonnal lathato, hogy mind a KT-n, mind az IMDB-n fent vannak a reszletes adatok, sot meg wikin es mashol is, ugyhogy ez a megjegyzesed:

Feltúrtam a netet utána, de semmi,
ertelmetlen.

Ez a megjegyzesed pedig
Legközelebb YouTube-on jutottam hozzá, automatikusan fordított felirattal,

azt mutatja, hogy megtalaltad a filmet, ami valoban fent van a weben, nezheto spanyol nyelven, es ezek szerint ugy is, hogy automatikus forditast kapsz hozza.
Ebbol ertelemszeruen kovetkezik, hogy csak hisztiztel, hogy nem talaltal semmit, mikozben ott van minden a weben, meg a film is, teljes egeszeben, csak a feliratfajlt keresed hozza.
Azt pedig ertelemszeruen ott kell keresni, ahol gyujtik.
Itt a filmek leirasait es nehany fobb adatat teszik fel a szerkesztok, es ahogy szamomra azonnal lathato volt, az altalad keresett film adatai is fent vannak jo ideje, ugyhogy felesleges volt a hoborgesed.

Ha meg mindig nem vilagos, osszefoglalom:
Az altalad keresett film adatai itt fent vannak spanyolul es magyarul, az IMDB-n angolul, es meg nehany mas helyen is tobb nyelven.
Raadasul magat a filmet is nezheted weben online, ingyen es bermentve.
(A beirasod szerint olyan valtozatot is talaltal, ahol van automatikus forditas is hozza, vagyis azt is megtalaltad, igy a "nem talalok semmit" kijelentes ismet ertelmetlen az onmagadnak valo elletmondas miatt.)

Ha feliratfajlt keresel, akkor tovabbra is a feliratot gyujto, vagy keszito oldalakon valo keresest javaslom, ha dvd-n kiadtak, akkor valoszinuleg lesz, ha nem, akkor talan csak akkor, ha valaki bepotyogi a forditast.

Amugy szivesen.

2022-03-03 13:26:51 McCl@ne #3045

Újraolvasva magam, szerintem egyáltalán nem zavaros.
"egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek“
…tehát egy filmet.

"Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem“
…MÉG egy felirat fájl sem (tehát a filmet keresem, de MÉG feliratot sem találok)

De nagyon köszönöm a segítséget, hogy feliratot feliratfájlokat gyűjtő oldalon keressek, ez eddig eszembe sem jutott.

előzmény: PG (#3044)

2022-03-03 00:00:42 PG #3044

Eleg zavarosan irtal, probaltam megerteni, de meg nem tiszta.
Ha jol ertem, feliratfajlt keresel, merthogy a film nezheto eredeti spanyol nyelven.
Talan a feliratfajlokat gyujto weboldalakon kellene keresgelned.

előzmény: McCl@ne (#3043)

2022-03-01 21:08:14 McCl@ne #3043

Sziasztok!
Nem túl nagy reményekkel, de próbálkoznék: egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek, az a címe, hogy Hogyan legyünk nők anélkül, hogy belehalnánk. Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem, amihez legalább kereshetném a filmet. Legközelebb YouTube-on jutottam hozzá, automatikusan fordított felirattal, de hát nem épp így képzeltem.

Ha valaki ki tudna segíteni ebben, nagyon hálás lennék!

2022-02-26 20:54:13 filmkereso #3042

Sziasztok!

Régebbi, elsősorban 90-es évekbeli filmekhez szeretnék hozzájutni, melyeknek a címét, évszámát és többnyire a tartalmát is tudom, ám sehol nem találok rájuk magyar nyelven, azaz szinkronosan, márpedig ez nagyon fontos lenne...
Ha valaki tud segíteni az alábbi ( egyébként folyamatosan bővülő ) listán szereplő bármely film megszerzésében, kérem, jelentkezzen a filmkereso2022@indamail.hu címen!
Akár dvd lemez vagy videó kazetta ( lehet eredeti vagy másolt, mindegy ) formájában is megvásárolnám a keresett filmeket, a felvétel minőségétől függetlenül ( csak nézhető és hallható legyen )!
Minden megoldás érdekel!!!
Íme a lista kiegészítve az angol ill. egyéb külföldi címével ( bár valamelyiknek csak az angol címe van meg ) és a megjelenés évszámával :

A pilóta felesége (2002) - The Pilot's Wife
Csiki-csuki bosszú (2001) - Tangled
Valahol Amerikában (1998) - Outside Ozona
Veszettség (1991) - Paris Trout
Gyilkos ábránd (1994) - Shattered Image
Végzetes szenvedély (1993) - Casualties of Love : The Long Is lanel Lolita story
Dark Summer (2000)
Vágóhíd négy keréken (1981) - Road Games
Túl a gyászon (2019) - Thicker Than Water
Halál egyenes adásban (1980) - Death Watch
A férfi, akit szeretünk (1986) - Just Between Friends
A Strauss dinasztia (1991) - The Strauss Dynasty ( sorozat!!! )
Tánc az éjszakában (1995) - The Dark Dancer
Szeretni bolondulásig (2002) - A la folie...pas du tout
Just another Love Story (2008)
Bestiáda (2019) - Seules les bétes
Mi vagyunk a törvény (1996) - We the Jury
Két szülő közt (1988) - The Good Mother
Végzetes hasonlóság (1984) - Natural Selection
A végzet asszonya (1991) - Femme Fatale
Ne nézz vissza (1973) - Don't Look Now
Házassági történet (2019) - Marriage Story
Mona Lisa (1986)
Perfect alibi (1995)

2022-02-20 20:48:25 PG #3041

Tenyleg, most mukodik.
Akkor bongeszo gond lehetett.
(Akkor most mar ez a negy beiras torolheto egyben. ;)

2022-02-20 15:08:58 Ugor #3040

Miért nem lehet egyszerre több színészre keresni? :o Mi romlott el?
(kipróbáltam, de, működik)

előzmény: PG (#3039)

2022-02-20 14:59:22 PG #3039

Kar, hogy nem lehet egyszerre tobb szineszre keresni.

2022-02-20 14:40:52 PG #3038

Targytalan, megtalaltam.

2022-02-16 14:43:00 Mario Brothers #3037

Tomboló öklök (Vanishing Son). Russell Wong játssza benne az idősebb testvért.

előzmény: Westmor (#3035)

2022-02-16 12:13:49 elmouse #3036

Nekem hirtelen a Szebb holnap ugrott be.

előzmény: Westmor (#3035)

2022-02-15 23:09:08 Westmor #3035

Sziasztok!
Már régóta keresek egy filmet vagyis többet mert összesen 4 (vagy talán 5) része van, de sehol nem találom őket.
Amerikai - hongkongi (vagy más ázsiai), 2000 előtti gyártás kb. 85-98 közöttiek.

A story röviden egy testvérpárról szól akik egy ázsiai országban tüntetnek a helyi rendszer ellen. A két fivér elszakadt egymástól az egyik maffiózó lesz a másik pedig elszökik nyugatra. A 4 film a köztük lévő konfliktust dolgozza fel, de nagyjából az első rész az ami értékelhetőbb.

Hasonló film mint: Az isten városa

2022-01-31 11:34:45 mimóza #3034

Kedves Fórumozók!

Egy ismerősöm kérdését továbbítanám. Nem túl sok a támpont, de hátha valakinek beugrik, melyik filmről lehet szó. Köszönöm! :)
"Egy filmet keresek, amiben egy nőnek egy olyan nagy faládája van, aminek az oldalaira a régi szerelmeit festette meg. A főszereplő, aki pedig egy másik fiatal nő, a film végén készít egy ugyanilyen dobozt a saját nagy szerelmeiről. Talán a 90-es évek elején készülhetett. Sajnos másra nem emlékszem, de hátha valaki ráismer."

2022-01-31 09:59:17 Dennis0812 #3033

köszi, de nem ez. Nem horror, inkabb vmi road movie talán...

2022-01-31 08:10:28 BonnyJohnny #3032

Fekete Lincoln Continental a sivatagban?

The Car (1977)

előzmény: Dennis0812 (#3031)

2022-01-31 07:30:26 Dennis0812 #3031

Sziasztok!

Sajnos csak 1-2 kép van meg, de melyik lehet az a film, amelyik 80-as evek, B kategórias talán, fel fel bukkan benne egy fekete Lincoln Cintinental es a végén talán vmi sivatagban autós üldözés vagy összecsapás van? Tudom, hogy kevés, de sajnis csak ennyi van meg...

2022-01-09 12:43:14 Leo_Stotch #3030

Nagyon szépen köszönöm :)

előzmény: Mizi (#3029)

2022-01-09 09:52:20 Mizi #3029

A rocksztár gyilkosa

előzmény: Leo_Stotch (#3028)

2022-01-09 09:48:16 Leo_Stotch #3028

Üdv :)
Egy kérdésem lenne..
Melyik az a Columbo rész spoiler!!

ahol a traffipax-ot nézi, hogy a fotón nincs árnyék az orr alatt. Kép volt odarakva.

Köszönöm

2022-01-07 09:45:24 Umberto #3027

Sziasztok!

A helyzet az, hogy ezúttal nem egy filmet keresek, hanem egy novellát. Talán Karinthy a szerző, de lehet, hogy nem (az is lehet, hogy külföldi, talán Wells).

Valaki a jövőbe kerül, és ott testetlen lényekkel találkozik, akik a jövőbeli emberek. Megmutatják a világot a főhősnek. Emlékszem egy múzeumféleségre is, ahol még régi embereket "tárolnak", vagyis állítanak ki.
A végén a főhős fejvesztve menekül ebből a világból.

2022-01-07 09:14:46 tyorke #3026

Ez lesz az, köszönöm szépen!

előzmény: Mario Brothers (#3025)

2022-01-07 00:06:46 Mario Brothers #3025

Szia! Talán a Véres lakoma (Blood Diner) 1987-ből.

előzmény: tyorke (#3024)

2022-01-06 23:36:46 tyorke #3024

Sziasztok!
Egy 80-as/90-es évekbeli belezős horrort keresek. Csak halvány emlékfoszlányokat tudok felidézni belőle, mert ~15 évvel ezelőtt láttam a tvben, és akkor sem végig, de az megmaradt, hogy két srác magával hordozott egy kis üvegtartályban lévő agyvelőt, ami gyilkolásra ösztönözte őket. Egyszer az egyik fiú elől menekülő nőt félbevágta a másik egy fejszével, egy férfinak pedig könyökből levágták mindkét karját. Többre sajnos nem emlékszem

2022-01-04 08:57:02 tomside #3023

Köszönöm, ez az!
(És rosszul emlékeztem, mert már le is pontoztam. Azért kerestem, mert azt hittem, még nem.) Thx!

előzmény: apáncsórt pók (#3022)

2022-01-04 08:09:59 apáncsórt pók #3022

2022-01-04 07:38:27 tomside #3021

Sziasztok, egy francia filmet keresek.
Francia filmnapokon vetítették anno, krimi, thriller (?), valahol 2008-2013 közöttinek saccolom. Egy nagy cég főnökasszonya valamiért féltékeny lesz egy fiatalabb alkalmazottra, begyógyszerezés, nevetségessé tétel, lejáratás, ilyesmi rémlik, és ha jól emlékszem, a történet vérbe is fullad. Nem rémlik, hogy a film népszerű lett volna a nagyközönség előtt, szerintem kevesen látták.

2021-12-27 10:31:27 hhgygy #3020

Ira & Abby

előzmény: terika (#3019)

2021-12-26 01:06:15 terika #3019

Sziasztok! Nem jut eszembe a film címe, amit kétszer is megnéztem....igen ez ciki. Tehát. Adott egy pszichiáter házaspár gyereke, aki szintén pszichológusnak készül. Találkozik egy lánnyal, aki olyannyira megtetszik neki, hogy rövid időn belül feleségül is veszi. A sztori az elköteleződéésről, az önbizalomhiányról és az elfogadásról szól leginkább. A srác szülei nem örülnek ennek az egésznek, a lány szülei meg elég furák. Később a szülők megcsaláják egymást egymással. A bizalmatlanság ára válás lesz. AZ első. Közben mindenki pszichológushoz jár ugye, a srácot a szereleme kikészíti mellesleg. Mert furcsa. Mert teljesen életidegen tőle. Állandóan kritizálja, tiszta neurotikus a csávó egyébként, mégis csak pszichológusok gyereke. XD Azért válnak el egyébként a fiatalok, mert kiderül, hogy a mennyasszonynak volt már két házassága ezelőtt. Az exeket is elhívta az esküvőre. Rengeteg pszichológushoz járás után, és családi dráma után, újabb házasság lesz a szerelmesek vége. Majd mivel nagyon szeretik egymást, el is válnak. És míg idáig eljutottak közben volt egy nagy terápiás megbeszélés is. Amin az összes pszichológus és pszichiáter részt vett, aki valamilyen formában kapcsolódott a fiatalok életéhez.
Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2021-12-22 15:30:45 antonius #3018

Sziasztok! Keresem de nem tudom a címét!Angol vagy Francia 3 részes ha jól emlékszem.Egy házaspárnak lány ikrei születnek.Később elválnak.Az egyik lány az anyjával,és nagyanyjával marad,a másik az apjával ismeretlen helyre költözik.Az otthon maradt lány férjhez megy,majd gyanús körülmények között halálos hajóbalesetet szenved de a holtteste nem kerül elő. A nagymama a férjet gyanúsítja a feleség haláláért. Később a nagymama a városban megpillant egy nőt,aki megszólalásig hasonlít a meghalt unokájára.Magánnyomozót fogad fel,hogy megtudja ki az a nő.A magánnyomozó nagy nehezen rátalál a nőre Afrikában,szafari túrákat szerveznek.Kiderül hogy ő a másik ikerlány.A nagymama odautazik.Közben a férj is megtudja,és ő is odautazik.Kicsalja a lányt a folyó,vagy tengerpartra,megakarta ölni,de a magánnyomozó meg akadályozta ebben.Kérlek ha tudtok segítsetek!Köszönöm!

2021-12-18 00:34:16 saluosi #3017

Sziasztok! Egy fekete-fehèr olasz filmet keresek amiben az apa a halott kislànyàt elviszi a pàpàhoz, hogy avassàk szenttè....nagyon règen làttam, ès azóta döbbentem rà, hogy milyen mèly, filozófikus,spirituàlis kèrdèseket vet fel.

2021-12-10 19:42:34 zéel #3016

...amerikai film, melyben rendőrtársai megerőszakolják kolléganőjüket, mert nem bírják elviselni, hogy az mind az elméleti tárgyakban, mind a lőgyakorlaton jobban teljesít náluk. Nem szolgáltatnak neki igazságot, ezért sorra lelövi az erőszaktevőket, a lőgyakorlatokat a kérdéses szervvel kezdi.
Mi a címe ennek a filmnek?

2021-11-21 12:24:30 luci87 #3015

Ez lesz az, de maga a film nincs sehol,mindenhol kerestem.Jo lett volna megnezni..

2021-11-17 19:16:03 oscarmániás #3014

Az a néhány fotó imdb-n sem segít?
Kritika németül?
Még pár kép?

előzmény: luci87 (#3013)

2021-11-17 18:55:04 luci87 #3013

Regebben kerestem egy filmet. Senki nem tudott cimet, most van egy tipp.
A csendes Genardy ur, vagy mas cimen A barna oltonyos ferfi. Nemet film, 1996 os.
Viszont sehol nincs fent, hogy bele tudnek nezni, ez e az.
Meg nemetul is jo volna, felirat, es szinkron nelkul is.
Valamikor a 2000 es evekben lattam a tv ben.

Ez volt az elozo posztom errol.
Egy regebbi,2008 koruli,tv ben adott filmet keresek.Egy pedofil ferfit keres a rendorseg.aki kozben beepul egy a csaladba,es a nevelt lanyat is probalja behalozni.Begyogyszerezi,a kislany kabultan hever,amikor rajuk nyit az anya ,aki mar gyanakszik a pasira....es hatulrol atvagja a ferfi torkat.

2021-11-07 10:56:23 Mario Brothers #3012

Hali! Láttam egy horrorfilmet 2001 környékén, ami igencsak hasonlított a Sikoly és a Tudom mit tettél tavaly nyáron filmekre. Egy gyilkos terrorizálta a népet és a kezén ilyen kicsúsztathatós fémtüskék voltak. Volt egy jelenet, ahol 2 ember beszélget este egy kocsiban és a kesztyűtartóban találtak egy ilyen tüskét, ami a gyilkosé valószínűleg. Amire még emlékszem, hogy egy csaj menekült a gyilkos elől és amint sikerült leráznia, már a vele szemben lévő irányból üldözte. Tehát valószínűleg 2 gyilkos is volt a filmben. Megköszönném a segítséget.

2021-10-31 22:23:11 OldReelFilm #3011

A hazai 106 ezres nézőszám meglepően jó eredmény. A szovjet filmek között abban az évben a 7. helyen van (33 szovjet film került bemutatásra). 120 ezer feletti szám csak elvétve akad köztük, a toplista élén a Jöjj és lásd 534 ezres számmal kimagaslik (de valójában duplán van számolva mivel két részes).

előzmény: apáncsórt pók (#3010)

2021-10-31 18:43:40 apáncsórt pók #3010

Írnak ott valamit arról, hogy milyen nézettsége volt? Mert az oroszok számára is viszonylag ismeretlen filmről van szó.

előzmény: OldReelFilm (#3009)

2021-10-31 15:41:50 OldReelFilm #3009

A Filmévkönyv 1986-os kiadásából.

előzmény: PG (#3007)

2021-10-31 12:41:49 oscarmániás #3008

Itt kitárgyalható, ha ez a film amit keresel.

előzmény: PG (#3006)

2021-10-31 11:52:58 PG #3007

Ezt honnan tudod?
A kulonbozo orszagbeli cimek alapjan "A dublorok akcioba lepnek" cim latszik altalanosnak.

előzmény: OldReelFilm (#3004)

2021-10-31 11:45:43 PG #3006

Persze, csak az alapjan tudtam visszaigazolni, hogy ez az, mert az imdb-n szinte semmi sincs rola. Azt irjak, hogy 1986-ban Mo-n is bemutattak, de meg a cimet se irtak az aka-ba.
Csak gyorsan belenezve a nyakkendos jelenetet egyaltalan nem lattam, az ominozus resznel nem is szerepelt egyetlen no se, szamomra a sztereotipiak alkalmazasa volt az elso szembetuno, a noi vezeto teljes elutasitasa es folyamatos lejaratasi kiserlete a nok reszerol eddig szamomra a film legjobb resze, de a vegso jelenetsor alapjan arra tippelek, hogy az lehet a vege, hogy a regi vezetok nem tdjak visszavenni a ceget, mert az ujak nem kovetnek el olyan hibakat, hogy megtegyek.

Amugy van benne egy "folytatasos" szexjelenet is, amit nem emlitettek nekem, azt is jellemzonek lehet mondani az akkori idore.;)

De ez itt mar mind offtopic, ha fent lesz a film, majd ott kitargyalhatjuk, feliratot kellene hozza talalni, mas orszagokban is bemutattak, valahol csak lesz valami rola.;)

2021-10-31 11:21:55 critixx #3005

Youtube-on fent van a teljes film, de sajnos csak oroszul (felirat nélkül).

2021-10-31 09:56:40 OldReelFilm #3004

Akkor ezek szerint a magyar címe "Mi lenne, ha..." volt.

előzmény: PG (#3003)

2021-10-31 00:57:35 PG #3003

Ez az!
Nagyon koszonom, honnan tudtad?

Az imdb szerint 1986-ban volt a mo-i bemutatoja, de a magyar cimet nem irjak.:-(

előzmény: apáncsórt pók (#3002)

2021-10-31 00:35:46 apáncsórt pók #3002

előzmény: PG (#2991)

2021-09-24 20:38:19 Raul #3001

Nem a Nyerd meg az életed című netflixes sorozat? Pár napja olvastam róla valahol, nagyon dícsérték.

előzmény: #torony (#2998)

2021-09-24 18:21:04 Kempesbaba #3000

400! Én nyertem :D

2021-09-24 17:23:29 BonnyJohnny #2999

300? :D

előzmény: #torony (#2998)

2021-09-24 16:16:12 #torony #2998

Segítsetek :)

Nem sok tartalmat tudok a filmből , de az tuti h Sebestyén Balázs is beszélt róla a rádióba tegnap (09.22) a lényeg az hogy összegyűjtenek 300 embert kb elviszik őket egy helyre ahol csak 1 élheti túl !!!!

2021-09-20 18:14:54 PG #2997

Hat, en inkabb abban bizok, hogyha mar amugy is vannak jo paran, akik megtalaltak orosz csatornakat es tudnak oroszul, rakerdeznenek orosz filmes forumon, hogy pl. tudtommal eleg alaposan kutatott "dobozban maradt filmek" kozott ez valakinek beugrik-e, vagy orosz filmes archivumban erdeklodni, stb.

PS:
Talan nem artana onnan is kapni ujabb film ajanlasokat, kezdem nagyon unni az amerikai es hasonlo filmek dompingjeit, plane a tobbseguk az "erre is kar volt idot fecserelni" kategoriaba tartozik - esetleg par jelenet vagy egyeb mellekes dolog kivetelevel.

2021-09-20 16:19:46 oscarmániás #2996

Na ez már sokkal bővebb, erről be kell ugrani valakinek a cím, vagy még több jelenet.
Hátha egy nagykövetségi dolgozó olvassa és elbattyog az archívumba . Ha belső használatra készült propaganda film volt, kétlem hogy imdb-n találat lenne rá.

előzmény: PG (#2995)

2021-09-20 16:00:48 PG #2995

Ezek szerint azert tunt el a kiegeszitesem, mert valaszoltal kozben.;)

Irtam, hogy talan 1981-84 lehetett az idosav, biztosan Brezsnyev utan merulhetett fel ilyen tema egyaltalan.

Nem volt magyar forditas, az illeto szerint orosz nyelven es ciril betus felirattal ment a vetites, orosz tanarok es nyelvtanulok szamara volt segitseg, hogy olvassak es halljak az aktualis nyelvet, es valami hosszu, talan ket soros cime volt, kihangsulyozva, hogy ez egy kiserlet volt mind a gazdasagossag felvetese, mind a filmesek szamara.

Na igen, aki 1982-4 kozott orosz tanar volt, az ma mar nyugdijas lehet.;)

Egy jelenetet emlitett az illeto, amikor a 3 fiatal, az uj vezetesre kiszemeltet egymas utan hivjak interjura, van egy poen, hogy ok egy kis lukban dolgoznak, nagy a hoseg, ezert nem hordanak nyakkendot, csak egyetlen nyakkendo van a szobaban, ha valamelyikuket hivatja a fonok, akkor arra a par percre felveszi.
Amikor egymas utan hivatjak oket, ugyan azt a nyakkendot adjak at egymasnak, es bujkalniuk kell, megvarni, amig a nyakkendo visszakerul, ezert nem mehetnek egyszerre. A legvegen pedig a pszichologusno az utolsonak felteszi a kerdest, hogy vajon azert dolgoznak ilyen jol egy csoportban, mert meg a nyakkendojuk is azonos.

előzmény: oscarmániás (#2994)

2021-09-20 15:52:13 oscarmániás #2994

Valahol biztos meg lett említve. Csak azért kérdezem, mert azt tapasztaltam egy-két esetben (pl. Bikácsy Gergelynél is), hogy a ritka, alig ismert film egyszeri vetítése nem biztos, hogy elég volt. Pláne, ha zsinórban kettő-három is becsúszott egy alkalommal. A magyar cím akár tükörfordítás is lehet, vagy a latin betűs átirat tartalmazhat hibákat. Tehát ha meg van a hír forrása, könnyebb nyomozni. Ha csak hallottál róla, ennyi év távlatából már kopik az emlékezet, akár két hasonló film tartalma is egybefolyhat.
Nehezen hiszem, hogy itt a tagok közül vki részt vett egy ilyen filmklubban :D De hátha, kíváncsian várom a fejleményeket.

előzmény: PG (#2993)

2021-09-20 15:37:53 PG #2993

Leirtam a masodik bekezdesben, filmklub volt a szovjet kovetsegen itt elo oroszok, ujsagirok, orosz tanarok, stb. szamara.

előzmény: oscarmániás (#2992)

2021-09-20 05:17:05 oscarmániás #2992

Ha elárulod, hol olvastál, vagy hallottál erről, lehet hogy segítene a kutakodásban:)

előzmény: PG (#2991)

2021-09-20 00:45:04 PG #2991

Keresek egy szovjet (orosz?) filmet, sajnos nem tudom a cimet, talan valamilyen "kiserlet" vagy "modernizalasi proba" vagy hasonlo volt, de talan hosszabban megfogalmazva, mintha "glasznosztyi kiserlet egy vallalati modernizalasra" vagy meg bonyolultabb lett volna.

A film biztosan 1978-83 kozott keszult, magyar moziban talan nem mutattak be, csak a szovjet kovetsegen, a filmklubon lehetett megnezni egyszeri vetitesen talan 1982-ben.

A tortenet a gazdasag modernizalasarol szol, szovjet vallalatokat nyugdijas koru katonatisztek es politikailag megbizhato idosek vezetik, mire jon egy ukaz, hogy ki kell probalni a "fiatalokat", akik tobbnyire 30-40 evesek es tudjak, hogy eselyuk sincs pozicioba kerulni, mert kihalasos lista a kinevezes alapja.

Egy pszichologusno javaslata alapjan mintegy tiz, 30-40 eves fiatalt kineveznek egy gyar vezetoinek igazgatotol kezdve a gyartosor iranyitoig mindenfele pozicioba azzal, hogy kapnak 3 honap probaidot, hogy bizonyitsak, hogy alkalmasak a vezetesre. (A kivalasztott 3 vezeto egy eldugott kis szobaban az egyetlen szamitogepet kezeli, ami azt jelenti, hogy egy negyed-fel oraig gepelnek, majd egy-ket oran at varnak a gep valaszara.)

A film lenyegeben arrol szol, hogyan kezdik lassan a szemelyes kapcsolatok tengerebol gazdasagi alapra atszervezni a tevekenyseget a hianygazdasagban es szemlyes es politikai kapcsolatok kereszttuzeben, es megjelenik "a veszteseg helyett nyeresegre torekves".

2021-09-05 17:07:14 mimóza #2990

Nemrég láttam, és szívből ajánlom: Make Way for Tomorrow (1937). Kerek egész, finom, szép melodráma a hiteles, csöndes, értelmes életről. Ozu bizonyára meríthetett belőle, a Tokiói történet hasonló, témájában és hangulatában egyaránt.

2021-09-05 12:51:53 wien #2989

előzmény: lizardking (#2988)

2021-09-05 10:37:37 lizardking #2988

Úgy tűnik, ez lesz az, köszönöm! Egy közel két évtizedes problémát oldottál meg :)

Umberto: nagyon szívesen!

előzmény: wien (#2982)

2021-09-05 10:18:42 Umberto #2987

Igen, nagyon szépen köszönöm!

előzmény: lizardking (#2980)

2021-09-05 10:09:30 guybrush #2986

Douglas Sirk, Nicolas Ray, John Cassavettes, R. W. Fassbinder, Todd Haynes, Wong Kar-wai.

Ez a pdf szerintem a legtöbb kérdésedet meg fogja válaszolni:

i_keresztkapcsolatai_Papai_Zsolt.pdf

Könyveket a libgenen találsz.

2021-09-05 09:16:44 oscarmániás #2985

Végtelen szerelem , Szomszéd szeretők, Zuhanás a szerelembe, Valahol, valamikor, Moszkva nem hisz a könnyeknek ?? Talán. De szerintem az igazi melodrámák 1960 előtt készültek.

2021-09-05 08:27:39 manuva #2984

Én nem ismerem, de Douglas Sirk filmjeit szokták emlegetni.
Pl. a Suttogások, sikolyok, Őszi szonáta, ill. Bergman több nagy filmjére is illik szerintem a melodráma.
Nekem leginkább Almodovar a melodráma, de az nem nyolcvanas évek előtti.

2021-09-04 22:41:18 tomside #2983

A legjobb melodrámákat keresem leginkább a nyolcvanas évek előttről. A kulcsszavas keresés nem sokat segít, külön műfajként sincs felvéve, a különböző cikkek pedig elég széttartóak a műfaj képlékeny értelmezése miatt. (Részben éppen én is azt akarom megérteni, mitől melodráma egy film.) Tehát a legnagyobb segítség Ti lehettek. Ha valakinek van jó tippje, akár üzenetben is megköszönöm!

2021-09-04 16:46:14 wien #2982

Catherine Breillat - Románc

előzmény: lizardking (#2981)

2021-09-04 15:43:26 lizardking #2981

És akkor már én is feldobok egy emlékfoszlányt, szívesen fogadok akár tippeket is.

Csak két kép van meg a filmből: egy nőt a nőgyógyásza vizsgál, illetve ugyanennek a nimfomán vagy egyéb szexuális aberrációval küzdő nőnek egy látomása a pokolról: meztelen férfiak sétálnak mindenütt a vöröses háttér előtt, álló falloszukkal játszanak, és valamiféle üregekbe fektetett nőkkel közösülnek, akiknek talán még az arcuk sem látszik. Elég explicit képek férfi hímtagokról, ejakulációról stb. Tuti, hogy európai film (talán francia), a kétezres évek elején futottam bele a tévében.

2021-09-04 15:34:56 lizardking #2980

Antológia lesz az, és ha minden igaz, akkor a Történetek a sötét oldalról című film lesz a befutó.

előzmény: Umberto (#2979)

2021-09-04 12:58:59 Umberto #2979

Kérlek, segítsetek!

Egy horrorfilmet keresek (lehet, hogy antológia volt?), amiben egy szörny szerepel, akit az elején megment egy férfi. Ezután a szörny eltűnik, a férfi pedig évekkel később beleszeret egy nőbe, összejön vele, és aztán valami titokra bukkan a férfi a nővel kapcsolatban. A végén a nő a titok felfedése miatt visszaváltozik a film elején megmentett szörnnyé.

Ennyire emlékszem a sztoriból, remélem, segít valakinek.

Köszönöm szépen előre is!