Filmet keresek 👁

(vissza a topikok listájához)

2021-09-24 20:38:19 Raul #3001

Nem a Nyerd meg az életed című netflixes sorozat? Pár napja olvastam róla valahol, nagyon dícsérték.

előzmény: #torony (#2998)

2021-09-24 18:21:04 Kempesbaba #3000

400! Én nyertem :D

2021-09-24 17:23:29 BonnyJohnny #2999

300? :D

előzmény: #torony (#2998)

2021-09-24 16:16:12 #torony #2998

Segítsetek :)

Nem sok tartalmat tudok a filmből , de az tuti h Sebestyén Balázs is beszélt róla a rádióba tegnap (09.22) a lényeg az hogy összegyűjtenek 300 embert kb elviszik őket egy helyre ahol csak 1 élheti túl !!!!

2021-09-20 18:14:54 PG #2997

Hat, en inkabb abban bizok, hogyha mar amugy is vannak jo paran, akik megtalaltak orosz csatornakat es tudnak oroszul, rakerdeznenek orosz filmes forumon, hogy pl. tudtommal eleg alaposan kutatott "dobozban maradt filmek" kozott ez valakinek beugrik-e, vagy orosz filmes archivumban erdeklodni, stb.

PS:
Talan nem artana onnan is kapni ujabb film ajanlasokat, kezdem nagyon unni az amerikai es hasonlo filmek dompingjeit, plane a tobbseguk az "erre is kar volt idot fecserelni" kategoriaba tartozik - esetleg par jelenet vagy egyeb mellekes dolog kivetelevel.

2021-09-20 16:19:46 oscarmániás #2996

Na ez már sokkal bővebb, erről be kell ugrani valakinek a cím, vagy még több jelenet.
Hátha egy nagykövetségi dolgozó olvassa és elbattyog az archívumba . Ha belső használatra készült propaganda film volt, kétlem hogy imdb-n találat lenne rá.

előzmény: PG (#2995)

2021-09-20 16:00:48 PG #2995

Ezek szerint azert tunt el a kiegeszitesem, mert valaszoltal kozben.;)

Irtam, hogy talan 1981-84 lehetett az idosav, biztosan Brezsnyev utan merulhetett fel ilyen tema egyaltalan.

Nem volt magyar forditas, az illeto szerint orosz nyelven es ciril betus felirattal ment a vetites, orosz tanarok es nyelvtanulok szamara volt segitseg, hogy olvassak es halljak az aktualis nyelvet, es valami hosszu, talan ket soros cime volt, kihangsulyozva, hogy ez egy kiserlet volt mind a gazdasagossag felvetese, mind a filmesek szamara.

Na igen, aki 1982-4 kozott orosz tanar volt, az ma mar nyugdijas lehet.;)

Egy jelenetet emlitett az illeto, amikor a 3 fiatal, az uj vezetesre kiszemeltet egymas utan hivjak interjura, van egy poen, hogy ok egy kis lukban dolgoznak, nagy a hoseg, ezert nem hordanak nyakkendot, csak egyetlen nyakkendo van a szobaban, ha valamelyikuket hivatja a fonok, akkor arra a par percre felveszi.
Amikor egymas utan hivatjak oket, ugyan azt a nyakkendot adjak at egymasnak, es bujkalniuk kell, megvarni, amig a nyakkendo visszakerul, ezert nem mehetnek egyszerre. A legvegen pedig a pszichologusno az utolsonak felteszi a kerdest, hogy vajon azert dolgoznak ilyen jol egy csoportban, mert meg a nyakkendojuk is azonos.

előzmény: oscarmániás (#2994)

2021-09-20 15:52:13 oscarmániás #2994

Valahol biztos meg lett említve. Csak azért kérdezem, mert azt tapasztaltam egy-két esetben (pl. Bikácsy Gergelynél is), hogy a ritka, alig ismert film egyszeri vetítése nem biztos, hogy elég volt. Pláne, ha zsinórban kettő-három is becsúszott egy alkalommal. A magyar cím akár tükörfordítás is lehet, vagy a latin betűs átirat tartalmazhat hibákat. Tehát ha meg van a hír forrása, könnyebb nyomozni. Ha csak hallottál róla, ennyi év távlatából már kopik az emlékezet, akár két hasonló film tartalma is egybefolyhat.
Nehezen hiszem, hogy itt a tagok közül vki részt vett egy ilyen filmklubban :D De hátha, kíváncsian várom a fejleményeket.

előzmény: PG (#2993)

2021-09-20 15:37:53 PG #2993

Leirtam a masodik bekezdesben, filmklub volt a szovjet kovetsegen itt elo oroszok, ujsagirok, orosz tanarok, stb. szamara.

előzmény: oscarmániás (#2992)

2021-09-20 05:17:05 oscarmániás #2992

Ha elárulod, hol olvastál, vagy hallottál erről, lehet hogy segítene a kutakodásban:)

előzmény: PG (#2991)

2021-09-20 00:45:04 PG #2991

Keresek egy szovjet (orosz?) filmet, sajnos nem tudom a cimet, talan valamilyen "kiserlet" vagy "modernizalasi proba" vagy hasonlo volt, de talan hosszabban megfogalmazva, mintha "glasznosztyi kiserlet egy vallalati modernizalasra" vagy meg bonyolultabb lett volna.

A film biztosan 1978-83 kozott keszult, magyar moziban talan nem mutattak be, csak a szovjet kovetsegen, a filmklubon lehetett megnezni egyszeri vetitesen talan 1982-ben.

A tortenet a gazdasag modernizalasarol szol, szovjet vallalatokat nyugdijas koru katonatisztek es politikailag megbizhato idosek vezetik, mire jon egy ukaz, hogy ki kell probalni a "fiatalokat", akik tobbnyire 30-40 evesek es tudjak, hogy eselyuk sincs pozicioba kerulni, mert kihalasos lista a kinevezes alapja.

Egy pszichologusno javaslata alapjan mintegy tiz, 30-40 eves fiatalt kineveznek egy gyar vezetoinek igazgatotol kezdve a gyartosor iranyitoig mindenfele pozicioba azzal, hogy kapnak 3 honap probaidot, hogy bizonyitsak, hogy alkalmasak a vezetesre. (A kivalasztott 3 vezeto egy eldugott kis szobaban az egyetlen szamitogepet kezeli, ami azt jelenti, hogy egy negyed-fel oraig gepelnek, majd egy-ket oran at varnak a gep valaszara.)

A film lenyegeben arrol szol, hogyan kezdik lassan a szemelyes kapcsolatok tengerebol gazdasagi alapra atszervezni a tevekenyseget a hianygazdasagban es szemlyes es politikai kapcsolatok kereszttuzeben, es megjelenik "a veszteseg helyett nyeresegre torekves".

2021-09-05 17:07:14 mimóza #2990

Nemrég láttam, és szívből ajánlom: Make Way for Tomorrow (1937). Kerek egész, finom, szép melodráma a hiteles, csöndes, értelmes életről. Ozu bizonyára meríthetett belőle, a Tokiói történet hasonló, témájában és hangulatában egyaránt.

2021-09-05 12:51:53 wien #2989

előzmény: lizardking (#2988)

2021-09-05 10:37:37 lizardking #2988

Úgy tűnik, ez lesz az, köszönöm! Egy közel két évtizedes problémát oldottál meg :)

Umberto: nagyon szívesen!

előzmény: wien (#2982)

2021-09-05 10:18:42 Umberto #2987

Igen, nagyon szépen köszönöm!

előzmény: lizardking (#2980)

2021-09-05 10:09:30 guybrush #2986

Douglas Sirk, Nicolas Ray, John Cassavettes, R. W. Fassbinder, Todd Haynes, Wong Kar-wai.

Ez a pdf szerintem a legtöbb kérdésedet meg fogja válaszolni:

i_keresztkapcsolatai_Papai_Zsolt.pdf

Könyveket a libgenen találsz.

2021-09-05 09:16:44 oscarmániás #2985

Végtelen szerelem , Szomszéd szeretők, Zuhanás a szerelembe, Valahol, valamikor, Moszkva nem hisz a könnyeknek ?? Talán. De szerintem az igazi melodrámák 1960 előtt készültek.

2021-09-05 08:27:39 manuva #2984

Én nem ismerem, de Douglas Sirk filmjeit szokták emlegetni.
Pl. a Suttogások, sikolyok, Őszi szonáta, ill. Bergman több nagy filmjére is illik szerintem a melodráma.
Nekem leginkább Almodovar a melodráma, de az nem nyolcvanas évek előtti.

2021-09-04 22:41:18 tomside #2983

A legjobb melodrámákat keresem leginkább a nyolcvanas évek előttről. A kulcsszavas keresés nem sokat segít, külön műfajként sincs felvéve, a különböző cikkek pedig elég széttartóak a műfaj képlékeny értelmezése miatt. (Részben éppen én is azt akarom megérteni, mitől melodráma egy film.) Tehát a legnagyobb segítség Ti lehettek. Ha valakinek van jó tippje, akár üzenetben is megköszönöm!

2021-09-04 16:46:14 wien #2982

Catherine Breillat - Románc

előzmény: lizardking (#2981)

2021-09-04 15:43:26 lizardking #2981

És akkor már én is feldobok egy emlékfoszlányt, szívesen fogadok akár tippeket is.

Csak két kép van meg a filmből: egy nőt a nőgyógyásza vizsgál, illetve ugyanennek a nimfomán vagy egyéb szexuális aberrációval küzdő nőnek egy látomása a pokolról: meztelen férfiak sétálnak mindenütt a vöröses háttér előtt, álló falloszukkal játszanak, és valamiféle üregekbe fektetett nőkkel közösülnek, akiknek talán még az arcuk sem látszik. Elég explicit képek férfi hímtagokról, ejakulációról stb. Tuti, hogy európai film (talán francia), a kétezres évek elején futottam bele a tévében.

2021-09-04 15:34:56 lizardking #2980

Antológia lesz az, és ha minden igaz, akkor a Történetek a sötét oldalról című film lesz a befutó.

előzmény: Umberto (#2979)

2021-09-04 12:58:59 Umberto #2979

Kérlek, segítsetek!

Egy horrorfilmet keresek (lehet, hogy antológia volt?), amiben egy szörny szerepel, akit az elején megment egy férfi. Ezután a szörny eltűnik, a férfi pedig évekkel később beleszeret egy nőbe, összejön vele, és aztán valami titokra bukkan a férfi a nővel kapcsolatban. A végén a nő a titok felfedése miatt visszaváltozik a film elején megmentett szörnnyé.

Ennyire emlékszem a sztoriból, remélem, segít valakinek.

Köszönöm szépen előre is!

2021-09-03 19:21:47 PINK(e)03 #2978

Igen, ez volt az, köszi még egyszer!

2021-09-03 19:16:42 BonnyJohnny #2977

Keanu Reeves volt az a pasi, akihez bekopognak?

előzmény: PINK(e)03 (#2976)

2021-09-03 19:09:10 PINK(e)03 #2976

Szép estét! Még tavaly láttam egy filmet. Emlékszem, alig bírtam végig ülni. Hasonló témájú, mint az Élősködők, csak itt két fiatal lány kéredzkedik be az eső elől egy pasihoz, akinek a családja épp nyaraláson. Nem sokkal később kiderül, a lányok nem teljesen százasok, ki akarják használni a férfit... ahogyan csak lehet. Aztán a film végén (?) egy ásóval állnak kint a kertben a szakadó esőben. Ha valaki felismerné, előre is köszönöm! :)

2021-08-26 09:03:17 tomasso #2975

Ha nyugdíjasszex, akkor csakis a Könyvklub!

előzmény: Zuzmo (#2973)

2021-08-26 08:43:07 Joeker81 #2974

Nagyon úgy hangzik, hogy ezt ajánlották neked: Mindent a szexről. Én nem ajánlanám :D

előzmény: Zuzmo (#2973)

2021-08-26 00:31:03 Zuzmo #2973

Ajánlottak nekem nemrég egy filmet. A címét elfelejtettem és csak az maradt meg, hogy nők beszélgetnek benne, zavarbaejtően, a szexuális életükről.

2021-08-09 21:26:58 merknatalia #2972

Sziasztok!Egy fiatal lány a neve maradt meg az emlékezetemben, Nora Madreno, szerelmével teherbe esik,de a férfi nem tud erről,mert elmegy egyetemre ,orvos akar lenni és az is lesz. A lány megszüli a gyereket, mintha majd beteg lesz és az orvos akinek a kezébe kerül az pont az apja. Nagyjából ennyire emlékszem. Lehet kevés ...1980 előtt....Hátha tudtok segíteni. Örülnék. Köszönöm szépen.

2021-07-17 22:42:07 BonnyJohnny #2971

Nekem a Brazil jut eszembe a helyzetről. :D

előzmény: taxilovearsenal (#2970)

2021-07-17 19:30:15 taxilovearsenal #2970

Sziasztok!

Pár hónapja elkezdtünk nézni egy filmet (valószínűleg HBO go-on), de semmi nem maradt meg belőle, csak az, hogy az elején egy vallatás van, ahol a vallatott azt mondja, nem ő az a személy, akit keresnek, ő most költözött abba a lakásba, és bár neki és a feleségének is ugyanaz a neve, mint annak, akit keresnek, de ez csak véletlen egybeesés. Úgy emlékszem nem a vallatott egyébként a főszereplő, hanem a vallató. Mintha szovjet rendszerben játszódó lengyel film lenne, de nem biztos...

Valakinek ismerős?

2021-07-02 15:16:17 wien #2969

Elsőre az Olaszok hihetetlen kalandjai Leningrádban című film ugrott be.

előzmény: Tóth Menyhért (#2781)

2021-06-28 17:50:06 Ágó #2968

Gondolkodtam rajta, de sajnos passz. Nem tudom, melyik film lehet...

előzmény: Atréyu (#2967)

2021-06-24 00:15:44 Atréyu #2967

Ismét egy feladványt kaptunk. Talán valakinek ismerős lesz a film. Melyik lehet?

Egy rendőrnő vagy valami ügynökféle a főszereplő. A film elején súlyosan megsérül. Felépülése idejére - talán mert keresik is - egy távoli helyen húzza meg magát a hegyek közötti faházban egy kutya társaságában. Ha valamire szüksége van, lenn a völgyben egy kis településen tud beszerezni, vagy rendelni, persze álnéven, amit egy fiatal postás srác hoz ki neki, ha éppen úgy adódik. Egy éjjel zajra figyel fel és kint egy sérült férfit talál lőtt sebekkel. Beviszi a házba és a lehetőségekhez képest ápolni kezdi. Pár nappal később amikor hazaér a házát nyitva találja és több férfit talál ott, akik állításuk szerint repülő szerencsétlenséget szenvedtek és ott maradnának a vihar elvonultáig. Lassan azonban kiderül, hogy egy bűnbandáról van szó, éppen ők lőtték meg a sérült férfit, mert tanúskodott volna egy maffia főnök ellen. Megölik a lány kutyáját és a pajtában a postást is. Ezután a lány felkészül és felveszi a harcot a bűnözőkkel szemben, csapdákat állít, míg le nem számol velük egyenként.

2021-04-23 21:25:20 deathcode #2966

Újranéztük a Mimic, a júdás fajt.
De rosszul emlékeztem a végére. Nekem ez maradt meg: a legvégén a csaj (meg valaki, talán a pasival) hazamegy és ott is van egy ember méretű csótány, de valahogy sikerül lefejezniük. Viszont közben valahogy elbarikádozzák magukat a kéglin és persze a csótány sem hal meg, vergődik és a nő mondja, hogy 9 nap kell, míg egy lefejezett csótány éhel hal. És the end.
Most akkor melyik filmnek van így vége? :)

2021-04-22 22:23:59 pulsr #2965

Meglett.
Az utolsó leheletig (Five Fingers, 2006).

előzmény: pulsr (#2964)

2021-04-20 16:48:29 pulsr #2964

Megjelenés: 1990-2014.
Külföldi film de nem indiai vagy ázsiai.

Az egyik főszereplő egy férfi, aki világjárványt akar kirobbantani. Lehet, hogy valamilyen gyorséttermi láncot akart felhsználni erre a célra.
Van nála valamilyen patogén anyag, talán egy vírus, amit el akar vinni valakiknek.
Oroszországba vagy Kínába (nem biztos) készül utazni a barátnőjével de a reptérről elrabolják őket.
Az elrablók vallatják és kínozzák őt, valamilyen neveket akarnak megtudni tőle (talán a "vevők" neveit). Ez a szakasz a film fő cselekménye.

A végén kiderül, hogy az egész elrablást a barátnője szervezte meg, akivel együtt utazott és akit látszólag vele együtt elrabolták. A nő így akarta megakadályozni, hogy a patogént szabadjára engedje.
Rémlik egy fa paneles iroda, ami valamilyen kemény fickóé, aki a barátnő szövetségese.

Nem ezek:
12 majom (1995)
Fedz (2013)

7 éve keresi valaki.

2021-04-19 09:30:46 BonnyJohnny #2963

Ez hasonló, mint a képes játékban... valakinek valami tök jelentéktelen dolog megmarad a filmből, és egyből rávágja a megoldást. :D

előzmény: Gergely Gergő (#2962)

2021-04-19 09:16:37 Gergely Gergő #2962

A torokelvágós jelenet nagyon hatásos volt és bennem is megmaradt, ezért (is) volt könnyű dolgom! De köszi! :)

2021-04-18 16:31:35 BonnyJohnny #2961

Wow! Ennyiből. :D Gratulálok! :)

előzmény: Gergely Gergő (#2960)

2021-04-18 15:55:19 Gergely Gergő #2960

Szívesen. :)

előzmény: mutaling (#2959)

2021-04-18 15:51:03 mutaling #2959

Huhúú. Ez lesz az! Nagyon szépen köszönöm! :)

előzmény: Gergely Gergő (#2958)

2021-04-18 14:45:58 Gergely Gergő #2958

Philadelphiai zsaru?

előzmény: mutaling (#2957)

2021-04-18 11:08:30 mutaling #2957

Sziasztok!

Még a kilencvenes évek eleje fele láttam egy filmet, amit mar kb 15 éve keresek... Nem sok mindenre emlékszem, csak arra hogy a film elején talán egy kocsiban elvágják valaki torkát amit szemből vesz a kamera. Akkoriban nagyon sokkolt a jelenet, nem láttam még ehhez hasonlót. Utána az autót mintha egy kikötőben a vízbe tolták volna. Ha jól emlékszem krimi volt és a detektív volt a film főszereplője aki a nyomozást végezte. Amerikai film. Mintha Detroit lenne a város, a nevére nem emlékszem, csak egy jelenetre ahol sétál a nyomozó, szóval egyáltalán nem biztos. :) Kerestem már Michael Keaton filmjei között, mert mintha ö játszotta volna a nyomozót, de nem találtam. Esetleg ebből valaki ráismer? :D

Előre is köszi a segítséget.

2021-04-08 18:30:14 merknatalia #2956

Üdv! újra itt hátha most is tud valaki segíteni nekem, megint nem sokra emlékszem de amire igen azt megírom szóval,afrikában játszódik egy kicsi faluban nagyon elmaradott hely

Adva van kif fiú akinek olyan álmai vannak …hegyeket lát hósipkával egy nevet emleget emlékszik a kicsi városra ahol él jómódúak nagy házzal de a feleség meghal és az őfeladata hogy az életbe visszahozza a volt férjet hogy új életett kezdjen

A kisfiút az álmok felzaklatják a helyi pap még ördög üzést is alkalmaz

De nem hagyja nyugton a kivételes eset fel kutatja a várost az egyház segítségével és elviszi a kicsi fiút

Valóban látnak hófödte tájat amit a gyermek a földre rajzolt amit álmában látott sokszor egy bottal elmaradott kicsi falujukban

Megtalálják a családot ….a férj hitetlen de a kicsi fiú közli hogy vett a feleségének egy piros bugyit és sok egyebet mond amiről csak kettőjük tudhattak csak a házaspár A sikátorban ott a bolt ruha anyagokat árultak még a széfet is megtalálják a tapéta mögött !!Mert közben el adták …… és más jellegü bolt lett .
A férjnek azt üzente a volt feleség ……lépjen tovább élje az életét !

2021-04-02 13:42:49 Onway #2955

Sziasztok!
Valakinek nincs meg véletlenül az alábbi sorozatok küzül valamelyik magyar szinkronnal?VHS felvétel is jó lenne,ha teljes a sorozat!
-Matt 13 lépésben
-Gemini faktor
-Álacban (NDK kémsorozat 70-es évek)
-Özvegyek (bankrablós,80-as évek)
-A nagy titok (francia,80-as évek)
-Aphrodité öröksége
-Ki fizeti a révészt?
-A Strauss dinasztia
-Jalna (minisorozat)
Ha meglenne bármelyik,kérlek jelezd!Nem leszek hálátlan! :)

2021-03-27 20:37:03 Hanoi #2954

Végülis nem láttam már kb egy tucatszor...de ciki! :))
Köszönöm szépen :)

előzmény: macready (#2953)

2021-03-27 20:30:45 macready #2953

Grond lesz az a Gyűrűk urából. :)

előzmény: Hanoi (#2952)

2021-03-27 20:25:43 Hanoi #2952

Melyik filmben használnak egy lángoló farkasfejet formáló faltörő kost egy vár(kapu) ostrománál?
Megőrjít, hogy nem jut eszembe :)

2021-01-21 17:18:36 merknatalia #2951

Sziasztok!
Keresek egy filmet!Egy idős hegyvidéken élő szülőkhöz karácsonyozni mennek a gyerekeik. Az apa azzal kezdi, hogy mindegyiktől elveszi a mobiltelefont, és a telefonokat bezárja egy szekrénybe. Ennyire emlékszem....de nem a Lebilincselő karácsonyra gondolok.Koszonom

2021-01-14 18:51:12 kaamir #2950

Ez az a jelenet, nem?

előzmény: Annacz (#2948)

2021-01-14 17:22:02 tomside #2949

Ez a Final Destination valamelyik része lesz. :)

előzmény: Annacz (#2948)

2021-01-14 16:53:58 Annacz #2948

Sziasztok!
Keresek egy filmet, kb egy hónapja láttam a tv-ben de nem emlékszem a címére. Annyi rémlik, hogy volt pár barát akikkel szerencsétlenségek történtek akárhányszor hallottak valami hangot, amit dobpergéshez tudnék hasonlítani. Azt a jelenetet láttam, amikor egy akrobata versenyen füst lett a teremben és megzavarta az egyik lányt miközben éppen versenyzett. Utána leesett a rúdról és kitört a gerince. Meg valami olyasmi is volt, hogy egy férfi masszőrhöz ment aki kitörte a nyakát. Nem sok információ, de remélem valaki ráismer. Köszi előre is.

2021-01-01 18:52:41 sllrrrply #2947

Sziasztok, keresek egy filmet.

"egy testvérpár, fiú és lány, valami szobrász a fater de kinyírják, ezek meg vándorolnak Kínában és mindig bőgnek, a Szakasztott Csuki meg, aki sáros a szülők halálában, folyamatosan ármánykodik, kis időre a testvérek is elveszítik egymást, akkor még jobban bőgnek, de aztán egymásra találnak, Csuki kifingik és nagy világöröm lesz, nekem ennyi rémlik"

Bocsi, ez apukám leírása

2020-12-25 00:23:21 manuva #2946

Vagy Az észak császára talán.

előzmény: deathcode (#2944)

2020-12-24 23:04:32 hhgygy #2945

Catching Out (2003) ?

előzmény: deathcode (#2944)

2020-12-24 13:38:06 deathcode #2944

Úgy egy éve rákaptam Shiey Youtube csatornájára és látva az utolsó videóit (vonatszörföl), eszembe jutott egy film, amit régen láttam.
Hajléktalanokról szól, vagy legalábbis az egyik főszereplő hajléktalan lesz és mintha a mindennapjaikat mutatná be a film. Két dolog szilárdan megmaradt:
- egy hobo arról mesél, hogy hogyan lehet megállapítani, egy vonat túlságosan felgyorsult-e ahhoz, hogy felugorjanak rá,
- egy másik pedig arról, hogy a szükséges dolgok, amiket ellopnak, arra azt mondják, hogy elvették és nem lopták (csak az lopás, amire egyébként nincs is szükségük).
Valakinek dereng ilyesmi?

2020-12-19 18:45:51 angelacsapo22 #2943

Évek óta keresem édesapámnak A nagyravágyó asszony (L'Ambitieuse) című 1959-es filmet. Tudna valaki segíteni, hogyan tudnám megszerezni? Magyar szinkronnal vagy felirattal kellene.

2020-12-05 21:26:34 ChrisAdam #2942

Ez az! Nagyon köszi. :)

2020-12-03 18:28:23 Olórin #2941

Halálkanyar. Emlékeim szerint jó kis film.

2020-12-03 17:42:51 ChrisAdam #2940

Sziasztok, egy ismerősöm ismerőse filmet keres, így írta körül az ismerősöm, akinek az ismerőse mesélte, hogy:

"ez egy thriller szerűség (...), egy (afroamerikai, afrikai?) gyilkos (sorozatgyilkos?), aki combon vág el ütőereket (talán még egy gyereket is elrabol, de ezt lehet félreértettem), nyomokat hagy és egyre közelebb kerül hozzá a nyomozó/apa (?), a végső leszámolás pedig egy havas tájon egy vonaton történik meg..."

Valakinek valami? :) Előre is köszi!

2020-11-25 10:59:06 vig gabor #2939

Halihó !
Egy filmet keresek, címe: Áldd meg az állatokat és a gyermekeket!
Ha valakinek meg van, és hajlandó lenne velem megosztani, megköszönném !
vig,gabor2@freemail.hu

2020-11-17 09:19:42 BalaKovesi #2938

Igen, műanyag volt, most hogy mondod, és igen, ez az. Ezer hála!

2020-11-17 07:27:56 macready #2937

In the Line of Fire (1993)
Célkeresztben
(Wolfgang Petersen)

előzmény: BalaKovesi (#2935)

2020-11-17 06:57:25 BonnyJohnny #2936

Műanyag pisztoly, hogy felvihesse repülőre, igaz? Nekek is rémlik, de én sem tudom, honnan.

előzmény: BalaKovesi (#2935)

2020-11-17 01:12:06 BalaKovesi #2935

Sziasztok! Keresek egy filmet (bár ez a topikból aránylag sejthető volt), amit nem létfeltétel megtalálnom, csak eléggé bosszant, hogy nem emlékszem a címére. Kicsiként láttam jeleneteket belőle úgy 10 éve a tv-ben, és csupán annyira emlékszem, hogy a főszereplő azt hiszem valamiféle rendőr/nyomozó szerzet volt, az ellenfele pedig saját magának készített egy pisztolyt (fehér volt, vagy szürke, nem is tudom), és talán ex FBI-os/CIA-s volt, bár ez utóbbit lehet csak idekeverem, ne is vegyétek figyelembe. Ja és valami tavas illetve háztetős jelenet is lebeg a szemem előtt.

Előre is köszönöm!

2020-10-29 10:16:32 elzablues #2934

Az bizony jó hír, mert a kommenteket nem néztem, de ezt felvettem a listára, így pedig könnyű lesz át is fordulnom rá a napokban. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#2933)

2020-10-29 10:10:52 Jereváni Rádió #2933

Akkor az Oblomov néhány napját ajánlom leginkább ezek közül! :)

A topikjában lévő link még mindig működik!

előzmény: elzablues (#2932)

2020-10-29 09:29:34 elzablues #2932

No, ebből 4-et láttam, a további 7-ből mképp választok a maradék 7 helyre legalább egyet. Köszönöm. :)

előzmény: Jereváni Rádió (#2931)

2020-10-29 07:06:24 Jereváni Rádió #2931

Oblomov néhány napja
Etűdök gépzongorára
Ki énekel ott?
Élet, amiről az angyalok álmodnak
Cigányok ideje
Találkoztam boldog cigányokkal is
Mióta Otar elment...
A kaukázusi fogoly
Másodpercenként 5 centiméter
Voices of a Distant Star
The Place Promised in Our Early Days

2020-10-25 18:32:31 elzablues #2930

Az animéken túl az itteni ajánlatok és betalálások mentén kezdtem el jobban mozgolódni. Már csak ezért is megérte/éri itt kunyerálni. :)

előzmény: von Schatu (#2929)

2020-10-25 18:27:54 von Schatu #2929

Egy kis távol-kelet mindig jót tesz (legalábbis nekem :D)

A Taxi Driver
Mr. Long
Tampopo
Flying Colors
The Great Passage

2020-10-25 18:27:08 elzablues #2928

978-997. közt lesznek ezek, az 1000. után egy hosszabb szünet jön, előtte viszont szeretnék még egy kazal igazán jót. És pont nemrég lettél emlegetve, mint a különösen hálásnak levés iránya etéren. :)

előzmény: mimóza (#2927)

2020-10-25 18:10:56 mimóza #2927

*+1, Masukának Vapitit követeltem én is annak idején!

1001-1005. filmnek:
Egy férfi és egy nő
Ketten
Failan
Vasárnap 6 órakor
6-os számú kórterem

2020-10-25 17:22:59 elzablues #2926

Jegyezve!
(A kedvenc színészeid rész pedig remek. Főleg a macska.)

előzmény: Danesz99 (#2925)

2020-10-25 17:16:10 Danesz99 #2925

Pengeélen

2020-10-25 15:15:35 elzablues #2924

Egy ideig utoljára kérnék ajánlatokat. 23 film választ el a 1000. osztályzásomtól, ebből a 998-1000. már biztos pont. Nem fogok addig visszafelé osztályozni már látott dolgokat, így a jövő hét folyamára szeretnék 20 címet. Most nincs semmilyen kikötés, csak érzetre, ami jön, és érdemes, vagy túl kevesen látták az értékeihez, mondanivalójához képest. Igazából bármi, amit túlagyalás nélkül elsőre ajánlanátok akárkinek. Köszönöm. :)

2020-10-25 08:38:38 franci #2923

2020-10-24 20:31:34 oscarmániás #2921

itt
köszi hhgygy :)

2020-10-24 20:29:29 hhgygy #2920

Phil Mulloy, Intolerance trilogy (2000,2001,2004)

2020-10-24 20:15:25 elzablues #2919

Hát ez vicces, ezt én is kerestem régebben. Bizarr volt, megmaradt. Írj rá Aristurtle-re, hátha ő emlékszik, vele láttam anno. :)

2020-10-24 20:10:02 oscarmániás #2918

Ismerősnek tűnik, de nem találtam meg. Majd holnap még egyszer átgondolom.

2020-10-24 19:50:20 franci #2917

Ez gyors volt, köszönöm szépen! Eszembe jutott még valami, amit régóta keresek. Emlékeim szerint a címében benne volt a ZOGS szó, de ez alapján nem jártam sikerrel. Egy rövidfilmes összeállítás keretein belül láttam bő tíz éve a Millenárison. Fekete-fehér, animációs, idegen lények a szereplők (talán az ő megnevezésük a zog), akiknek a fejükön van a nemzőszervük. Kicsit horrorisztikusnak rémlik (ez egy ilyen horroros nap nálam). Újfent köszönöm, ha valaki kisegít.

2020-10-24 18:37:14 manuva #2916
2020-10-24 18:36:40 manuva #2915

előzmény: franci (#2914)

2020-10-24 18:25:49 franci #2914

Sziasztok!

Egy horrorfilmet keresek, szomszédos társaságban említette valaki a napokban, de nem maradt meg a címe. Ezt az oldalt ajánlották, hátha itt megoldja valaki. Spoiler-be teszem inkább, szóval:
A családfő egy vadon élő nőt visz haza a vadászatból, és a pincében tartja, azzal a céllal, hogy szalonképessé nevelik. Annyi rémlik még, hogy az egyik gyerek kutyának képzeli magát, vagy kutyaként tartják, és felfal egy ketrecben egy nőt.
Köszönöm, ha tudtok segíteni!

2020-10-21 15:20:57 MicaHiro #2913

Részemről a megtiszteltetés ;)

előzmény: elzablues (#2910)

2020-10-21 10:35:36 elzablues #2912

Köszönöm! Lesz még itt egy balfék bűnözők lista is a héten, ill. olasz filmek, a fesztiválokba inkább bele sem gondolok jelenleg... Valamiben tönkre kell menni, nálam a vásznon való filmnézés és a koncertek fogják ezt elhozni.
Az utolsó előtti mondatod pedig pontos. :)

előzmény: von Schatu (#2911)

2020-10-21 09:36:22 von Schatu #2911

Ne aggódj, van ez így, amikor gyorsan kell haladni.
2012/13 környékén, amikor nagyon rákkatantam a filmekre, én is egy új filmet néztem meg napi átlagban, vagy két éven át. Az azért durva volt :D
Most is, amikor az éves frankfurti japán filmfesztiválon vagyok, akkor le kell tolni 20-25 filmet 5 nap alatt, mert máshol nem jut hozzá az ember. Majd ülepszik késöbb.
A mestermüvek úgysem múlnak el nyomtalanul.
Jó szórakozást!

előzmény: elzablues (#2910)

2020-10-21 09:07:01 elzablues #2910

Az ötödik pecsét lett a 900-asom. Az ajánláson túl külön köszönöm, h egy 5-össel kerekedhettem.
Az In this corner... lesz ma du.-ra az első, terveim szerint. Nem tudom, mennyiben jó, h kb. leülepedni sem hagyok semmit, és már nézem is a következőt, de nem sokáig lesz már ennyi időm filmeket nézni, és szeretném jól és annyira kihasználni, amennyire lehet. Nagyon jónak tűnő alkotásokra kaptam ajánlatokat, és most pörgök, h még ezt is, meg azt is, mi legyen még ma... Szóval köszönöm, tényleg, hálás vagyok mkinek, aki bármikor is hozzájárult ehhez.

előzmény: MicaHiro (#2899)

2020-10-16 13:18:03 von Schatu #2909

Ha már Szentjánosbogarak sírja, akkor majdnem kifelejtettem az In This Corner of the World-öt. Más kicsit, valamivel pozitívabb is, de semmivel sem rosszabb.

előzmény: elzablues (#2908)

2020-10-16 06:58:59 elzablues #2908

A Szentjánosbogarak sírját 12 évesen láttam először. Akkor elraktam abba a mappába, ami bár zseniális, de úgy éreztem, soha többet nem leszek képes megnézni. 10 év telt el, amikor belefutottam a Filmmúzeumon (azt hiszem), és nem tudtam nem leülni elé, és nem belemélyedni. Utána ugyanazt határoztam el, mint korábban, h többet ezt nem, mert nem bírom az utóhatásait. Újabb 10 év telt el, azt hiszem, most készen vagyok rá.

És a többit ill. a többiekét is jegyeztem. A leírások és utánaolvasások alapján, elméletben megvan a lehetősége annak, h egy nagyon erős két hét következik számomra filmes téren, lelkes is vagyok. A Sympathy for Mr. Vengeance siketnéma főhősével fogok kezdeni.

előzmény: Jereváni Rádió (#2905)

2020-10-15 21:18:08 von Schatu #2907

Ha a Szél támadot láttad és tetszett, akkor javaslom még a Jin-roht. Nem annyira háborús, mint katonai diktatúrás, de elég lehangoló. Egy kevésbé ismert mestermü.

+1 megy a Joint Security Areára, az az egyik all time kedvenc filmem. A kaput, ami a távol keleti filmekhez vezetett, nálam a Lost in Translation nyitotta meg, de a JSA volt ami négy pár katonai bakanccsal úgy berúgta, hogy be se lehet zárni azóta.

Háborús témában bizonyos szempontból soha semmi sem fogja felülmúlni a Híd a Kwai folyónt, mert nincs még egy film ami ilyen élesen szembeállítaná a háború logikáját a civilizáció logikájával.

És persze nem maradhat ki a - SZVSZ - legjobb háborús film ever, a Kelly hösei, ami tüpontosan a helyén kezeli a háborút, mint az egyik legnagyobb és legmocskosabb bizniszt.

előzmény: elzablues (#2902)

2020-10-15 15:46:43 tomside #2906

Látszik, hogy kapkodtam, mert kihagytam a kihagyhatatlan Demilitarizált övezetet. :)

2020-10-15 15:39:50 Jereváni Rádió #2905

Harcosok szövetsége
A tengeralattjáró

előzmény: elzablues (#2889)

2020-10-15 15:24:47 robynballantyne #2904

Látván, hogy még senki sem írta, szívből ajánlom néked Az őrület határán. Deheroizálás a négyzeten, megkérdőjelezve az emberi élet létjogosultságát a Földön, illetve nincs nyoma a hazafias giccsnek ;-)

előzmény: elzablues (#2889)

2020-10-15 14:33:31 elzablues #2903

Köszönöm mkinek a segédkezet, és h itt lehet erre számítani. Felvezettem szépen az összeset a kívánságlistámra.

2020-10-15 14:32:07 elzablues #2902

Ez majd csak utána derül ki, de remélem, h valóban élmény lesz ez a gyarapodó lista. Ritkán szokott mellémenni itt egy ajánlat. :) Ill. most valóban úgy érzem, h fogékony vagyok erre. Akár csak egy éve (és néhány ember hatásával ezelőtt) teljesen másképp álltam volna ahhoz, h bármelyiket megnézzem.

Mimóza: persze, h ér az animációs, a Szél támadot viszont többször láttam már, ahogy kedves alkotójától minden mást is. :) Évente 2× maratonozunk.