Filmet keresek

(vissza a topikok listájához)

2018-09-22 21:37:55 aftur #2372

Tippek:

Üldözési mánia

Ágyúgolyó futam.

Bolond, bolong világ.

előzmény: hzol83 (#2371)

2018-09-22 08:20:31 hzol83 #2371

Sziasztok!
Előre is elnézést a kérdésért... A filmnek, amit keresek, nemhogy a címét nem tudom, de a szereplőit sem. Ráadásul elég régen láttam (15 éve kb).
A filmben egy táska pénzt próbálnak megtalálni, de folyamatosan a legkülönbözőbb emberek csatlakoznak a keresőkhöz furcsa járműveken. Valami sivatagszerű helyen játszódik, bár hotel is van benne, és az egyik jelenetben híd. Van benne egy néger rendőrnő is talán. A seriffnek szinte biztos, hogy Balázs Péter volt a magyar hangja. Tudom hogy ez így nagyon kevés, de sajnos nem tudok többet felidézni, csak hogy gyerekkoromban sokat röhögtem rajta.
Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2018-09-21 07:31:21 BonnyJohnny #2370

Lehetséges... Ránézek. Köszönöm! :)

előzmény: aftur (#2369)

2018-09-20 21:16:51 aftur #2369

He Never Died (2015).

2018-09-20 20:05:47 BonnyJohnny #2368

Biztos, hogy az utóbbi egy-két évben láttam. De tényleg nem tudom. Mint írtam, ez egy olyan jelenet, amit már magamban tovább gondoltam. Fogalmam sincs, mi lehetett az eredeti.

előzmény: aftur (#2367)

2018-09-20 16:30:09 aftur #2367

Kb. mikori film?

2018-09-19 19:39:33 BonnyJohnny #2366

Asszem ennél egy fokkal drámaibb műről van szó... :D
De azért köszönöm! :)

2018-09-19 19:37:33 critixx #2365

Lehet, hogy nagyon messze járok az igazságtól, de nekem erről a Külvárosi kommandó című Zs-kategóriás film jut eszembe, pontosabban az a jelenet, amikor a Christopher Lloyd által játszott nyárspolgár véletlenül rábukkan a Hulk Hogan által játszott űrkommandós szuperfegyvereire és páncéljára, és ezekkel felvértezve elindul, hogy kicsit "hősködjön" a környéken.

2018-09-19 19:34:04 BonnyJohnny #2364

Üdv!
A kérdésem egy kicsit furcsa lesz, mivel egy olyan jelenetet keresek, amit, mióta láttam, magamban már továbbgondoltam, így, furcsamód, nagyon keveset tudok csak az eredetiről.

Valami olyasmi van benne, hogy a főszereplő (azt se tudom, hogy férfi-e vagy nő) elméje elborul (talán vámpírrá változik?), de csak rosszak ellen akarja használni az erejét, ezért elmegy egy zűrös környékre éjszaka, hogy belekössenek, de nehezen jön össze. Neki megy egy nagydarab fickónak is, de az is csak bocsánatot kérve továbbmegy. Asszem végül talál pár suhancot, akiken kiélheti magát.

Tudom, ez így elég kevés, meg ködös is, de hátha beugrik valakinek valami... :)

2018-09-18 06:45:21 merknatalia #2363

Üdv! újra itt hátha most is tud valaki segíteni nekem, megint nem sokra emlékszem de amire igen azt megírom szóval.A film amit keresünk egy lezuhant űrhajó gazdájáról szól egy aranyos űrlényről akit fiatalok találnak meg és próbálnak hazajuttatni. A fiatalok között van egy vörös hajú lány, és egy kövér fiú, ennyire emlékszünk csak. És hogy valamelyik kereskedelmi csatornán adták 8-10 éve. A válaszokat előre is köszönöm
UI.: Nem a …..Mac a földönkívüli barát, E.T., Paul, Super8, Ufók a padláson, Úr az űrből, Wall-E Howard, a kacsa.....100% hogy minimum a 90' évek végéről származhat, mind a CGI mind a film minősége erre utal már amennyire emlékszek ra :R :R

2018-09-17 23:08:28 aftur #2362

Tipp:

A golfbajnok (The Greatest Game Ever Played, 2005).

előzmény: PG (#2360)

2018-09-17 21:17:30 PG #2361

Nekem egy franci vagy holland film ugrik be errol, de abban az volt a lenyeg, hogy a fiunak volt egy autoja, amit el akart adni, es a lany meggyozte, hogy marhasag, erre osszekoltoztek, majd elvaltak, stb.

előzmény: aftur (#2356)

2018-09-17 21:14:02 PG #2360

Talan egy evtizede latott, valoszinuleg amerikai filmet keresek. Vegigneztem az osszes filmet, amit lattam, es szerepel a golf szo a kulcsszavak kozott, de nem talalom.:-(

A tortenet nagyon egyszeru, egy volt golfversenyzo visszater a versenypalyara, majd a verseny kozepen kelepcebe kerul, es felismeri a nagy lehetoseget, ha megoldja, akkor szenzaciova valik es bejon neki.
Ha jol emlekszem, a film vegen szerepel, hogy megtortent tortenet alapjan keszult, az utessel rekordot allitott fel, es igy elete vegeig mindig talalt maganak szponzort.

Elore is koszonom a helyes megfejtest.

2018-09-16 15:40:59 aftur #2359

Én úgy tudom, hogy színes. Van konkrét tipped?
Szerintem kereshetsz sorozatot is.

előzmény: angel (#2357)

2018-09-16 11:04:29 angel #2358

Sorozatot kereshetek itt?

2018-09-16 10:59:24 angel #2357

Ez nem egy fekete-fehér Bergman-film?

előzmény: aftur (#2356)

2018-09-16 10:21:43 aftur #2356

Keresek egy 80-as évekbeli színes, romantikus filmet (lehet, hogy német vagy francia, nem biztos).
Úgy kezdődik, hogy interjút készítenek egy idős íróval és az ő visszaemlékezése képezi a film nagyját.
A helyszín egy vidéki város, rengteg fa és bokor, autó nemigen van, szinte mindenki biciklivel közlekedik. Talán valahol 1940 és 1960 között járunk de nem tudom melyik országban.
Megismerkedik egymással egy fiú és egy lány, mindketten kamaszok, de jó családból származnak, a kapcsolatuk elején magázódnak egymással. A lánynak hosszú, szőkésbarna haja van, magas, vékony, bájos. A fiú szintén szőke, magas, vékony, fess.
Egy parkbeli séta alkalmával a lány kérésére a fiú megcsókolja őt. A fiú egyre jobban belehabarodik a lányba, feleségül akarja venni, a lánynak viszont ez nem tetszik és megpróbálja megszakítani a kapcsolatot a fiúval.
A fiú egy időben leveleket írt neki. Volt egy jelenet, amikor a lány elbicikliztett mellette a barátaival, nem vett tudomást a fiúról.
A fiú valamilyen karriert tervezett mielőtt megismerkedett a lánnyal de miután szerelmes lett, tanulás helyett munkát akart vállalni, hogy feleségül vehesse a lányt.
Az apjától kért munkát, aki talán vendéglátós volt. Az apja megpróbálta jobb belátásra bírni, hogy legyen megfontoltabb de a fiú nem hallgatott rá.
A fiúnak volt egy öccse is.
A film azzal ér véget, hogy a fiú soha többet nem látta a lányt.

Amiket már sikerült kizárni:

Két angol lány és a kontinens (1971)
A csipkeverőnő (1977)
Egy kis romantika (1979)
Házibuli (1980)
Boy Meets Girl (1984)
Összeveszésem története... (1996)

2018-09-11 19:16:14 Andromedius #2355

Sziasztok! Csak 1-2 jelenetre emlékszem egy régi filmből, talán a 70-es évek legvégén láthattam.

Egy pasiról szól, aki mindenáron író akar lenni. Az egyik jelenetben kajálás közben beszélgetett a barátnőjével, és közben fogott egy kést, hátranyúlt és végigvágta a saját hátát, majd a véres pengéjű kést letette az asztalra a nő elé. Mire a nő valami olyasmit mondott neki, hogy ha majd írni is ilyen szenvedéllyel fog, mint amit most csinált, akkor lesz jó író.

Egy másik jelenetben a barátnőjével ünnepeltek. (szülinapot talán?) Vettek egy tortát, sok tejszínhabbal. A barátnőjén nem volt bugyi, és felhúzta a szoknyáját és nemes egyszerűséggel beleült a tortába. Vágás. Hirtelen csöngetnek a bejárati ajtón (talán a barátja jött). A pasi kinyitja az ajtót, és az egész arca tiszta tejszínhab. :)

A film legvégén pedig cserbenhagyja a barátját (mert talán valami stiklijeik is vannak?), egy olyan jelenetben, hogy a barátja fut egy metró után, amire ő fel tudott szállni, és bentről nézi, ahogy a barátját üldöző rendőrök a peronon lelövik a barátját.

2018-09-11 17:10:51 Edwest12 #2354

Örülök, hogy segíthettem! :)

előzmény: Hanoi (#2353)

2018-09-10 22:39:31 Hanoi #2353

Ez az! Köszönöm szépen :)

előzmény: Edwest12 (#2352)

2018-09-10 22:03:25 Edwest12 #2352

Extinction (A kihalás szélén) 2015. - Ha minden igaz. :)

előzmény: Hanoi (#2351)

2018-09-10 20:56:32 Hanoi #2351

Sziasztok! Egy horror filmet keresek, kb az elmúlt évtizedben készült. Tudom hogy láttam, de sehogy sem akar eszembe jutni se a címe, se a szereplők.. :)
Vámpírok(?) kipuszítják az emberiség nagy részét. Két férfi, és az egyikük gyermeke 2 egymással szemben álló házban húzzák meg magukat. A pasik eleinte barátok, de aztán valamin összekapnak, nem is beszélnek egymással. Aztán jönnek a szörnyek, és rájuk találnak, kénytelenek összefogni.

2018-09-02 14:45:03 bambula #2350

Talán ez az a film:

előzmény: Fischer Erzsébet (#2349)

2018-08-27 21:41:02 Fischer Erzsébet #2349

Keresek egy 1980-as években látott TV-filmet, hátha tud valaki segíteni.
A téma az, hogy élve eltemetnek egy nőt, egy kutyás találja meg. A kórházi ápolás során fokozatosan tér vissza az emlékezete, közben a férje haza is viszi. Már otthon van, amikor rádöbben, hogy a férje akarta megölni.

2018-08-19 08:21:43 tomasso #2348

Köszönöm, de egyik sem az.
Erre hasonlít inkább hangulatában: The Hitcher (1986)
A gond az hogy egyetlen szereplőre sem emlékszem konkrétan és az alapkonfliktusra sem.

2018-08-18 19:40:38 aftur #2347

Tippek:

Szabad az út (High-Ballin', 1978).

Bad Boys 2. - Már megint a rosszfiúk (Bad Boys II, 2003).

Tokyo Raiders (2000).

Féktelenül (Speed, 1994).

előzmény: tomasso (#2346)

2018-08-17 11:22:37 tomasso #2346

Egy (feltehetően amerikai) akció/thriller után kutatok. A 80-as évek vége felé, talán a 90-es évek elején készülhetett. Amire emlékszem: üldözés során a jófiú egy autószállítóról engedi rá üldözőire a kocsikat, emlékezetes volt, ahogy valamivel kitámasztotta a gázpedált :D Vagy amikor a "rossz" beleköp a "jó" levesébe. A fináléban a rosszfiút egy metrókocsihoz bilincselik, és abból lóg ki. Sajnos egyéb támpontot nem tudok, nagyon régen láttam már.

Van tippetek?

2018-08-16 09:22:13 Emberatalpan #2345

Sziasztok!
Napok óta keresgélek egy rövidfilmet, pár éve egy fesztiválon láttam. Amire emlékszem: osztot képernyő, mindkettő point of view felvétel, az egyik Londonban (?) másik New Yorkban (?) kezdődik, egy lány és fiú előkészülete-útja-találkozása egymással.
Van valakinek ötlete?
Ezer köszi! :)

Megtaláltam!

2018-08-11 12:50:58 fade out #2344

Évtizedek óta keresek egy filmet. Szerintem 70-es évből való. Semmire nem emlékszem belőle, de belém égett az a kép, hogy ül egy pasi egy padon, és azt hajtogatja: Szívesebben nem tenném.
Amúgy ez egy gyakori szófordulat volt nála. Gondolom, a "zakkant" pasiról szól. De tényleg nem tudok semmit, ez az egy mondat motoszkál bennem, 40 éve :D :D :D
Tudnátok segíteni?

2018-08-10 21:41:30 pelu #2343

Köszi a tippet, de nem erre gondoltam. Az szerintem bőven 80-as évek, nem ennyire régi. De érdekesnek tűnik ez is. :)

előzmény: aftur (#2342)

2018-08-09 19:35:20 aftur #2342

Tipp:

Psychomania másnéven The Death Wheelers (1973).

előzmény: pelu (#2341)

2018-08-06 21:15:07 pelu #2341

Sziasztok!
Gyerekkorom egyik emlékezetes filmjét keresem. Amcsi film, és elég misztikus a sztori, ha jól emlékszem, valami rejtélyes kő van a középpontban, illetve egy elhagyatott város, ahová egy motoros csoport érkezik. Ennek kőnek a hatására ijesztő dolgok sorozata indul be, azt hiszem a motorosok is elkezdenek hullani, de már nem tudom pontosan, h mi/ki által (szellemek??). Az is lehet, h silány minőségű az alkotás, de valamiért bennem maradt, pedig azóta sem hallottam róla semmit. Ha valakinek ismerős vagy van tippje, azt szívesen fogadom. Előre is köszi! :)

2018-08-06 17:57:26 betti #2340

Szia, valszeg nem ez lesz (és ennek sem tudom a címét :( ), de azért leírom, hátha mégis:
Egy történetben egy idős férfi kijön (nem megszökik) a börtönből. A felesége meggyilkolása miatt ítélték el. Állítólag nagyon féltékeny volt az asszonyra, sokszor veszekedtek, a ffi meg is fenyegette az asszonyt, erről többen tanúskodnak is. A lányuk nagyon kicsi volt még, nem igazán emlékszik rá. A férfi nem akar visszamenni a lányához, gyanítható, h a lánya sem akarna vele találkozni. Itt vannak ilyen jelenetek, hogy meglesi a lányát és az unokáját.
Aztán közben persze vhogy elkezd nyomozni is, hogy valójában mi történt.
A vége az, hogy persze kiderül, hogy tényleg nem ő ölte meg a nőt, hanem a férfi, akire gyanakodott, hogy megcsalja vele, a nő főnöke, valójában tényleg el akarta csábítani a nőt, de az nem hagyta magát, és az a ffi ölte meg. Persze a végére minden kiderül és a lányával meg az unokájával is tud találkozni, mindenki happy stb.

előzmény: Near91 (#2339)

2018-08-06 11:03:57 Near91 #2339

Sziasztok!
Életem rejtélyes filmjével jönnék, hátha valaki megoldaná a nagy talányt :)

90-es évek vége, 2000-es évek nagyon eleje. Nyomozgatós krimi. Egy rab, gyilkos megszökik a börtönből. Megy a nyomozó, hogy kutasson, mutatják a fickó celláját és az tele van firkálva/graffitizve.
A fickó a lányát akarja elrabolni/visszaszerezni az anyjától/megölni. Van egy jelenet, amikor a kislányt az iskola előtt várja vagy egy bokor mögé bújva, vagy egy lopott kocsiban ülve.
Valaki?
Előre is köszönöm!

2018-07-20 08:37:03 Potyine #2338

Köszönöm!!!

előzmény: Interracial Facial Creampie (#2337)

2018-07-18 23:07:15 Interracial Facial Creampie #2337

Mézgáék Afrikában

előzmény: Potyine (#2336)

2018-07-18 22:10:26 Potyine #2336

Sziasztok!
Egy régebbi filmet keresek. A férj belöki a feleségét a krokodilok közé.A nő nem hal meg.Egy plasztikai sebész talál rá. Új arcot kap. Megkeresi a volt férjet és bosszút áll. Ő is belöki a férfit a krokodilok közé.

2018-07-15 18:13:24 merknatalia #2335

Megtanaltam

2018-07-15 18:02:50 merknatalia #2334

Sziasztok!Egy régi rajzfilmet keresek, egy fiú és egy lány festmény,amelyek életre keltek egy zsargon király várában. Egy madár segítette őket. Kicsi koromban láttam és sajnos németül.Nagyon szeretném újra megnézni. Előre is köszönöm!

2018-07-09 14:32:37 PG #2333

Emlekszik valaki, melyik volt az a francia vagy angol film, amiben volt egy jelenet, hogy a kisvarosban nyilvanos WC-t epitettek, es tobb szazan lestek, hogy az avatas utan a polgarmester cilinderben pisil?

2018-07-01 20:27:18 betti #2332

Igen, ez az, köszönöm!!

előzmény: aftur (#2329)

2018-06-30 07:12:35 aftur #2331

13Hrs más néven Night Wolf (2010).

Forrás:

előzmény: kiss1018 (#2327)

2018-06-29 19:45:51 aftur #2330

A Farkasvér kizárható?

előzmény: kiss1018 (#2327)

2018-06-29 19:35:15 aftur #2329

Az utolsó dal (The Last Song, 1980).

Forrás:

előzmény: betti (#2324)

2018-06-28 15:18:50 zéel #2328

Lassan 11 éve lesz, hogy az alábbiakat írtam ide, de még mindig aktuális!
( korrigálva!):

Igen kevés és bizonytalan, amire emlékszem a keresett filmmel kapcsolatban. Azért, hátha Valaki...
A (keresett) film kb. 15 éve mehetett a mozikban. (Úgy emlékszem, hogy a Művész moziban láttam.)
Francia film (valószínűleg), de hogy van benne francia szál, az biztos.
Fiatalok robbantgatnak. Az a fiatal, aki a robbanószereket készíti meglehetősen amatőr, ugyanis pl. az egyik alkalommal egy párizsi (londoni?) szállodában, a tervezettnél lényegesen nagyobb kárt okoznak.
Egy nagyon gazdag (nagycsaládos pasas, nagy rokonsággal, unokákkal) irányítja a háttérből őket.
Egy ízben egy konkurens (?) terrorista csoporttal egy és ugyanazon rejtekhelyre küldik őket, amiből némi kalamajka származik, természetesen.
Műfaját tekintve: nem krimi, inkább társadalomkritikus vígjáték (?), mában játszódó történet.

2018-06-28 12:30:01 kiss1018 #2327

Sziasztok!

Egy filmet keresek, pár éve láttam. Egy lány hazamegy az apja házába, ahol a barátaival buliznak a pajtába és valami zajt hallanak és a házban holtan találják az apát. Valami lény van a házban és ők a padlásra menekülnek. A lány lábát megharapja ez a valami és a végén átváltozik ilyen nem is tudom mivé, olyan vérfarkassán amin nincs szőr :D és összecsap a lénnyel, akiről kiderül, hogy az anyja.
Ha valaki tudja mi ennek a filmnek a címe, ne tartsa magában.
Köszi.

2018-06-27 19:55:45 betti #2326

Valszeg 1975 utáni, és szinte biztos, h 1995 előtti. Amerikainak tippelném. Tévében volt. Élénken megmaradt bennem, hogy a végén volt egy nagyon furán megfogalmazott szöveg, hasonló azokhoz, amikor jelzik, h pl a film valós eseményeken alapul. Ennél azt írták ki (és mondták be), hogy a film ugyan fikció, nem megtörtént esemény az alapja, de azért fontos, hogy ne szennyezzük a környezetet. Ez a duma azért maradt meg, mert a szüleimmel együtt felröhögtünk, vhogy olyan disszonáns volt, h egy filmnek, amiben szándékosan eltitkolják egy gyermek halálának az okát, ahol embereket ölnek meg ill próbálnak megölni, aki megtudja, h a cég tiltott módon tárolt súlyosan mérgező veszélyes hulladékot, annak a végén annyi a konzekvencia, h ne szemetelj...

előzmény: aftur (#2325)

2018-06-26 10:07:31 aftur #2325

Kb. mikori film és hol láttad?

előzmény: betti (#2324)

2018-06-23 21:58:37 betti #2324

Sziasztok, újabb filmet keresek :)

Kezdet (amolyan prológus): két kisfiú játszik egy nagy, üres területen, talán fociznak, és talán a labda beleesik egy gödörbe. A lényeg, h az egyik srác belemászik/beleesik a gödörbe. Nem tud kimászni, túl mély. A másik fiú sem tud segíteni, de megígéri neki, hogy hoz segítséget, majd elszalad. Még annyit hallunk, hogy a gödörben lévő fiú kiabálja, hogy nagyon rossz a levegő/nem kap levegőt. Később a gyerek visszatér a szülőkkel, de már vadidegen hivatalnokok, rendőrök(?) vannak a helyszínen, akik azt mondják, hogy sajnos a gyerek olyan súlyosan megsérült, hogy meghalt - viszont a szülőknek nem adják ki vmilyen okból a holttestet. A másik fiú váltig állítja, hogy a srác nem törte össze magát, amikor beesett a gödörbe.

Ugrás, évekkel később, teljesen más helyszínen folytatódik a történet.
Ezt kitakarom, mert erősen spoileres.
Vki lehallgat vmi beszélgetést, rögzíti is. Persze bajba kerül, meg is hal, de a kazettát belerejtette vmibe. A kazettát egy másik ember, talán egy csaj később (nyaralás közben?) megtalálja, és vhogy egy másik fickóval elkezdenek nyomozgatni a hangfelvétel alapján.
A végére az derül ki, hogy vmi nagyvállalat persze tiltott, súlyosan mérgező környezetszennyező anyagot pakolt le azon a területen, ahol korábban az a kisfiú meghalt, aki konkrétan a mérges kipárolgásba halt bele.
De a nyomozásuk, menekülésük stb elég izgi, legalábbis úgy emlékszem.

2018-06-18 20:37:09 aftur #2323

Ezt felismeri valaki?

"1989-ben 9 évesen kaptam meg az első vhs lejátszómat. Mivel rögtön nem volt mit lejátszani rajta,egy ismerőstől kaptam kölcsön egy rajzfilmet. A rajzfilm arról szólt hogy volt egy falu valahol a vadonban ahol ilyen őslakos féle nép élt.Talán vikingek,nem tudom rég volt már. Arra emlékszem hogy a falut mellett egy fa volt ami valami varázserejű talán gyógyító hatású gyümölcsöt talán almát termett. Igen ám csakhogy ezt a fát egy tó választotta el a falutól amiben egy szörny garázdálkodott.Ilyen sárkány féle formája volt. Három bajnok vágott neki hogy szerezzen a gyümölcsből de kettő ott veszett. A harmadik különbözött az első kettőtől ugyanis satnya csenevész volt. Nem harcosnak való... De aszt hiszem ő győzte le a szörnyet. Ez az összes dolog amire emlékszem. Remélem valaki ki tudja bogozni melyik régi mesére gondoltam."

2018-06-18 20:35:55 aftur #2322

Wake Wood (2011).

Google: movie|film+woman+losing+child|kid+"three days"|"3 days"

előzmény: lillus28 (#2321)

2018-06-17 12:24:15 lillus28 #2321

Sziasztok!
Hetek óta éjjel nappal a film címèn gondolkodok.
Egy hàzaspàr elveszíti a gyerekét egy nap a nő talàlkozik valakivel aki azt mondja hogy újra találkozhat a gyerekével egy szeánsz szüksèges hozzà valami tehénből bújik elő de 3napot lehet csak velük utànna elkell vinniük valami hatàrhoz mert ha nem akkor baj lesz a nő még nem kèpes vissza vinni stb..... Légyszives segítsen aki tud. Köszönöm szépen.

2018-06-08 14:25:02 Hinori #2320

Igen, ez az. Köszönöm szépen a segítséget! :)

2018-06-08 13:57:44 csabaga #2319

Falling Down ?

előzmény: Hinori (#2318)

2018-06-08 13:53:10 Hinori #2318

Sziasztok, egy ismerősöm keresne egy filmet, de nem sok emléke van róla. Állítása szerint van vagy 15-20 éves film. Annyi rémlik neki belőle, hogy egy férfi reggel felkel, beül az autóba, aztán valamiféle dugóba kerül, ami után el kezd lőni mindenkire. Ha valakinek van ötlete, megköszönöm és továbbítom! :)

2018-05-29 21:44:44 aftur #2317

A szeretet könyve (The Book of Love, 2016).

Google: movie|film+book+find+sea|ocean+pregnant

előzmény: Vakegér (#2316)

2018-05-29 09:30:48 Vakegér #2316

Keresek egy filmet,ami úgy kezdődik,hogy találnak egy könyvet a tengerben és még valami olyasmi van az elején,hogy egy férfi autóbalesetben elveszti a várandós feleségét. Kb. eddig láttam sajnos.

2018-05-22 09:47:04 Zsócika56 #2315

Francia film, kb. 20 éves, A feleség elutazik, a férj barátaival szórakozik. Beleszeret egy nálánál sokkal fiatalabb lányba, dúl a szerelem, de lassan hazaérkezik a feleség...

2018-05-20 19:23:29 betti #2314

Volt egy filmsorozat (minisorozat), meg voltam róla győződve, hogy vmi olyasmi a címe, hogy "Amikor kopogtatsz az ajtómon", de így nem találom.
Szerintem európai, talán német, 80-as, 90-es évekből. Egy fiatal lányról szól, aki kábítószeres lesz, nagyon kemény konfliktusai vannak az anyjával, aki egyszer az egyik vitájuknál mondja, hogy "ha most elmész, és egyszer újra kopogtatsz az ajtómon, nem fogom kinyitni" vagy vmi hasonló.
A lány lelép. Nem láttam minden részt, de az utolsóból vmennyit igen, itt vmi olyasmi történik, h a lány meglát az újságban egy hírt, ami arról szól, hogy egy házaspár, akiket nagyon kedvelt, meghaltak (ők is kábítószereztek, talán túladagolásban haltak meg). Ekkor összekaparja magát, hazamegy az anyjához, aki persze kinyitja az ajtót :) , és a lány azt mondja, h most ő bemegy a szobájába, magára zárja az ajtót, és az anyja bármit hall is, bármit fog rá mondani, bárhogy fog könyörögni, ne engedje ki, csak enni-inni adjon neki. Nyilván nem szó szerint idézem, de vmi ilyesmi volt a lényeg, vagy legalábbis kamaszként amikor láttam, ez ragadt meg.
Felismeri erről vki?

2018-05-20 19:17:50 betti #2313

Igen, tuti ez az, köszi! :-)

előzmény: SAF333 (#2312)

2018-05-16 14:11:06 SAF333 #2312

Sziasztok,

indexen hasonló kérdésre érkezett a válasz:

Ez a történet a KOMPLEXUSOK (1965) című olasz szkeccsfilm harmadik epizódja, ám a jelentkezőt nem annyira az arca, mint inkább a lófogai miatt nem akarják alkalmazni. a Luigi Filippo D'Amico által rendezett epizód főszereplője egyébként nem Fernandel, hanem Alberto Sordi.

Ennyi az idézet.
KT-n is megvan a film:
Komplexusok

előzmény: betti (#2311)

2018-05-16 08:34:34 betti #2311

Szia, édesapám szerint konkrétan Fernandel játszott a filmben, de a címére nem emlékszik. Próbáltam a tartalomleírások alapján megtalálni, de nekem nem sikerült.

előzmény: merknatalia (#2279)

2018-05-16 08:28:53 betti #2310

Igen, az az, köszönöm! :)

előzmény: von Schatu (#2306)

2018-05-15 16:07:56 aftur #2309

Ebben van egy Hector nevű, lázadó robot:

előzmény: betti (#2303)

2018-05-15 16:02:24 aftur #2308

Erre csak tippeket tudok adni:

16 kívánság (16 Wishes, 2010).
Google: movie|film+match|matchbox+wish|wishes+girl

előzmény: Mimise (#2301)

2018-05-15 16:00:31 aftur #2307

Erre csak tippeket tudok adni:

16 kívánság (16 Wishes, 2010).
Google: movie|film+match|matchbox+wish|wishes+girl

(Rossz kommentre válaszoltam.)

előzmény: bbogi (#2300)

2018-05-13 23:20:22 von Schatu #2306

Szerintem ez az:

Élet, amiről az angyalok álmodnak

előzmény: betti (#2305)

2018-05-13 22:38:18 betti #2305

Nagyon keresem:

Talán francia film (vagy ha nem, mindenesetre nekem vmiért úgy rémlik, h európai), 2 fiatal lányról szól. A film elején találkoznak, az egyikük szőke, a másik barna, utóbbi kicsit elesettebbnek tűnik az elején, munkát keres, a szőke segít neki eleinte. Vmi gyárban, vagy varrodában dolgoznak, nagyon csórók. Asszem a barna összeköltözik a szőkével. Találkoznak néhány sráccal, az egyikük elcsábítja a szőke lányt, de aztán ejti. Ekkor még úgy tűnik, hogy a szőke lány túllép rajta, ám később a srác újra megpróbál kikezdeni vele, a lány eleinte próbálja tartani magát, ám végül csak hagyja magát elcsábítani - ezután ráadásul képtelen túllépni a srácon, aki viszont valójában csak játszott vele, újra ejti. Közben a barna hajú lányt is csábítgatja a srác haverja, de ő nem jön össze vele.
A barna hajú próbál segíteni a szöszinek, de az elhajtja, kb kidobja a lakásból. Ez után viszont öngyilkos lesz, mármint a szőke lány, a srác miatt.

Próbáltam rákeresni, a francia filmeknél nem találtam, de tény, h a címére egyáltalán nem emlékszem. Időszak kb 1970-1995 közötti lehet.

2018-05-13 16:08:36 Mimise #2304

Sziasztok.Van még egy pár film,amit keresek:

- Volt egy film,amiben egy csapat fiatal lezuhan egy barlanszerű helyre.A csapat között van apa-lánya is.Valami lények bukkannak fel,és megölik a csapatot.Van egy fiú,akire rázuhan egy kőtömb,de ott hagyják,hogy majd segítséggel visszatérnek.Elindulnak,majd a fiú kiabálni kezd,de mire visszaszaladnak,a srác már sehol,a lények elvitték őt.A vége felé a lány apja is meghal,és kiderül,a sok kicsi szörny mellett van egy nagyobb szörny is,ahogy a lány menekül.Emlékszik valaki ennek a címére?

- Sajnos nem sokat tudok erről írni,annyit tudok csak,hogy egy csajról szól,akinek az apja valami gonosz féle,az anyját megölte,és a csaj keresi az apját,hogy bosszút álljon rajta.A csaj egy különleges képességgel rendelkezik,le tudja állítani az időt,de csak pár percre.Ezzel kapcsolatosan ugrik be egy jelenet is.Leállítja az időt,amikor a szörnyek megtámadják őt és a barátait ,amikor harcolnak,hogy ki tudjanak menekülni abból a teremből,ahol éppen vannak.Ha ez alapján tudna valaki segíteni,azt szintén megköszönném.:)

2018-05-13 13:40:25 betti #2303

Volt egy - valószínűleg amerikai - sci-fi, a sztori vmi ilyesmi:
Kifejlesztettek egy nagyon intelligens robotot, akit Hector-nak neveztek el. Hector egy fejlettebb lett, és egy idő után az őt kifejlesztő ember ellen fordult. Az maradt meg bennem, hogy a robot megismerte az Iliász történetet (is), amelyben Akhilleusz legyőzi, és meggyalázza a holttestét. Azt hiszem, ez a történet volt az, ami arra ingerelte, h fellázadjon az ember ellen, mert kilogikázta, h az ember úgy bánik vele, ahogy a történetben Akhilleusz Hektorral.

2018-05-09 21:46:36 critixx #2302

3. "Early Edition", nálunk "A kiválasztott - Az amerikai látnok" címen futott.

előzmény: Mimise (#2301)

2018-05-09 20:48:06 Mimise #2301

Sziasztok!Én jó pár filmet keresek,amiknek sajnos nem tudom már a címét.:(

1. Van egy film,mostanában játszhatták valamelyik adón,de nem jut eszembe a címe.Hasonló témáju,mint a Tudom,mit tettél tavaly nyáron.

2. Ez egy tini lányról szól,aki mindig versenyzik a szomszéd lánnyal,hogy ki legyen a népszerűbb.A kiscsaj,ha jól emlékszem,egy tündértől egy gyufát kap a születésnapjára,amiben 10 szál van,és ha meggyújtja,a listájáról mindig kívánhat valamit.

3.Régebben volt egy sorozat,amiben a főszereplő minden reggel megkapta a másnapi újságot,és rajta állt,hogy megmentse és segítsen a másnapi bajba jutottakon,baleseteken.Ez mindig sikerült neki.:)

4.Whoopi Goldberg egyik filmjének a címét keresem.Egy anya,lány,meg a nagymamája játszik benne,Whoopi az anyuka,és mindig bemennek áruházakba,és ruhákat vesznek.De nem pénzért,hanem mindig valami reklamációval,hogy ez a baja,az a baja a ruhának,és mindig kicserélik nekik a ruhákat,de persze a végén lebuknak.Meg valami elől bujkálnak,ha jól emlékszem,tanuskodniuk kellene egy bűncselekmény miatt.

2018-05-09 18:48:37 bbogi #2300

Google: movie|film+horror+woods|forest+house|manor+friends+courage|dare

előzmény: bbogi (#2298)

2018-05-08 18:09:42 bbogi #2298

Sziasztok!
Egy horror filmet keresek, aminek csak a törtènetère emlèkszem a címère nem.Egy baráti társaságról szól akik új tagot szeretnék avatni ès bátorságpróbára küldik. Egy erdőn át egy elhagyatott villába kell mennie. Miután nem tér vissza a többiek utána indulnak és közben kiderül a villa eredeti története. A film legvègèn pedig az összes srác felkerül egy fènykèpre.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

2018-05-07 08:34:36 Onway #2297

Reméljük,feltűnik a válasz előbb utóbb. :)

2018-05-06 20:20:07 tomside #2296

Én nem tudom, melyik ez, de majd küldd már át nekem is, kérlek. :)

előzmény: Onway (#2295)

2018-05-06 19:50:06 Onway #2295

Sziasztok!
Egy olyan filmet keresek,ami több szálon fut.
A sztori,hogy különböző párokat mutat be szex közben.
Régi barát-barátnő próbál „másképp” közeledni egymáshoz pl.
Elég szatírikus hangvételű film.
Ha valaki ennyi alapján felismerné,ossza meg velem,kérem!
Előre is köszi a segítséget!

2018-05-01 06:31:23 dikalosz #2294

The Real Wild West.

Linkelem az első részt:

előzmény: Duc de Richleau (#2293)

2018-04-30 20:55:59 Duc de Richleau #2293

Sziasztok! Tudnátok olyan ismeretterjesztő– vagy dokumentumfilmeket ajánlani, ami a klasszikus vadnyugatról szól és létezik hozzá magyar szinkron/narráció vagy felirat? Szólhat a telepesek életmódjáról, lovakról, a kor fegyvereiről, az őslakosokról, a polgárháborúról, a cowboyok munkájáról, az aranylázról, a kor híres embereiről vagy bármiről abból a korból. Előre is köszönöm!

2018-04-22 22:05:53 betti #2292

Azt mondanám, hogy szinte biztosan legalább 70-es évekbeli, és tuti 2005 előtti. Sajnos nem sokat szűkítettem :(

előzmény: aftur (#2284)

2018-04-22 05:21:54 gyapjukalap #2291

Köszönöm!

előzmény: pobeda (#2288)

2018-04-22 05:13:14 gyapjukalap #2290

Köszi! (az alsó link nekem nem nyílik....:( )

előzmény: Ficus Cucis (#2287)

2018-04-21 19:04:06 Edwest12 #2289

Szerintem '80-as évek lehet, mert én is emlékszem erre a filmre gyerekkoromból.

előzmény: aftur (#2284)

2018-04-21 18:40:19 pobeda #2288

Itt válogathatsz

előzmény: gyapjukalap (#2286)

2018-04-21 11:36:48 Ficus Cucis #2287

szerintem nem igazán ilyenekre gondoltál, de én pont pár hete botlottam bele mindkettőbe:

előzmény: gyapjukalap (#2286)

2018-04-21 11:29:23 gyapjukalap #2286

Kanada és Új Anglia történelmével kapcsolatos filmeket keresek. Tudtok ilyeneket ajánlani? (mint a Skarlátbetű / Salemi boszorkányok stb.) Segítségeteket előre is köszönöm.

2018-04-21 08:18:58 Lénárd98 #2285

Sziasztok!
Egy angol/amerikai filmet keresek, a 80-90-es évekből, pár éve leadta az m1 vagy a Duna TV
Nem sokra emlékszem már belőle: az elején egy nő és egy férfi randevúznak egy étteremben, amiből veszekedés lesz, később a nő elmegy egy meleg barátjához, aki szintén összeveszett a párjával,és ők beszélgetnek
A végén azt hiszem minden rendbe jön, a kamera felemelkedik a szereplőktől és távolról mutatja az Eiffel-tornyot, pedig semmi utalás nincs arra hogy Párizsban játszódott volna az egész. (legalábbis nem emlékszem ilyenre)
Előre is köszönöm.

2018-04-21 08:07:20 aftur #2284

Az 1-es (férj megöli a feleségét) kb. mikori film?

előzmény: betti (#2276)

2018-04-19 07:57:57 aftur #2283

50-es években játszódó magyar film.

2018-04-15 21:03:02 merknatalia #2282

Remélem, hamarosan meg tudom a film címét.Előre is köszönöm

előzmény: betti (#2281)

2018-04-15 16:05:57 betti #2281

Hát erről megkérdezem apukámat :-) Valamiért nagyon bejött neki ez a film (én nem láttam), és emlékszem, hogy többször is mesélt róla... Asszem van benne egy jelenet (legalábbis ezt emlegette), hogy feltesznek vmi nagyon piti, a világ túlsó felén lévő totál ismeretlen kis falura vonatkozó földrajzi kérdést, amire mást válaszol, mint ami a műsorvezetőnek fel van írva - na, erre jelzik, hogy sorry, elrontotta, bukta - mire a pasi szól, hogy nézzenek utána, alig pár nappal korábban volt vmi határvita, és igenis neki van igaza, mire utánanéznek, és tényleg.

előzmény: merknatalia (#2279)

2018-04-15 14:59:11 pobeda #2280

Sziasztok, én kérdezek egy külsős helyett:
Ezer éve keresem azt a filmet, és fogalmam sincs mi a címe, meg milyen nemzetiségű film, akár magyar is lehet.

Tehát van egy szőke kisssrác, aki mezítláb megy iskolába, és a tanára vesz neki egy cipőt, és az osztály előtt számolja a szegecseket a cipő talpán, miközben az egész osztály a kissrácon röhög, és közben egyre többen mennek mezítláb suliba.

Olyan 20-30-as években játszódik a film, az iskolában még vaskályhával fűtenek.

2018-04-15 09:21:29 merknatalia #2279

Sziasztok !Keresem azt az amerikai vígjátékot, mely kb. a 80-as években készült,férfi főszereplője tv bemondó akar lenni. Alacsony, kopaszodó, kissé köpcös idétlen kinézetű ezért nem akarják felvenni. A bemondó válogatáson átlagon felül teljesít.A szereplo Fernandel-hez hasonlo kinezetu ferfi. Jelentkezik egy tv tarsasag altal hirdetett valogatasra, es az a szerencseje, hogy csak az utolso teszteknel nezik a kulsejet, de akkor mar nem tudjak kiloni, mert hibatlanul kepes beszelni orakon at.Ha valakinek talán eszébe jut.. Előre is köszönöm a segítségeteket !

2018-04-12 20:22:36 betti #2278

Ééééééés Igen!! :-) Köszi!
Az imdb sem túl tájékozott, de legalább ott van, és így a német címe alapján youtube-on is megtaláltam. Tök jót szórakoztam rajta még most is, bár gyanús, hogy direkt jót tett, hogy alig értem a német szöveget :D

előzmény: OldReelFilm (#2277)

2018-04-12 10:49:24 OldReelFilm #2277

3. NDK sorozat volt, Szellem a toronyházban.

előzmény: betti (#2276)

2018-04-11 22:55:21 betti #2276

Lenne néhány új keresésem:

1) Egy férfi összebalhézik a feleségével és megöli. Valahogy elrejti a holttestet, és meg is ússza, mert pont indul egy új munkahelyre, valahova a dzsungelba, egy másik földrészre talán. Asszem építészmérnök a ffi. Még mielőtt indulna, találkozik egy nővel, akivel egymásba szeretnek, és rábeszéli a nőt, h menjen vele mint a felesége. Az új munkahelyén úgyis a feleségével együtt várják. A csaj asszem nem tudja, h mi lett a nővel, de bevállalja, h úgy tesz mintha a felesége lenne (talán azt mondja neki, hogy a nő megcsalta, lelépett - egyébként asszem pont vmi ilyesmi volt a balhé tárgya). Lényeg, hogy persze gyűlnek a konfliktusok a terepen, a csajt megpróbálja egy másik pasi is elcsábítani stb. De ezt a nőt tényleg szereti, viszont egyszer amikor veszekednek, a nő talán megbotlik, és úgy zuhan le valahonnan, hogy meghal, és a pasi nem tudja megmenteni (pedig megpróbálja). Mivel hallották a veszekedést, + volt asszem vki aki gyanakodott is a ffire valamiért, meggyanúsítják azzal, hogy megölte a nőt.
A filmnek kerettörténete van, az elején azt látjuk, hogy a ffi talán kényszermunkán van, és ezt az egész sztorit elmeséli vkinek. A legvégén újra visszatérünk a kerethez, és ott mondja azt, hogy "Bűnösnek vallottam magam". Mármint, az el nem követett gyilkosság miatt, de így vezekel a valódi miatt, és mert nem tudta megmenteni ezt az asszonyt.

2) Sorozat
A film talán Indiában játszódik, van egy fiatal nő, aki beleszeret egy indiai (?) férfiba. Egy alkalommal megtámadják őket (azt hiszem, indiaiak), a nőt megerőszakolják, megverik, a férfit is nagyon durván. A végén nekem nem volt egyértelmű, hogy bármelyikük életben maradt-e (azt hiszem az egyikük biztosan meghalt, a másikról meg nem volt egyértelmű - mintha rémlene, h a végén a nő megpróbál odakúszni a ffihoz). Itt mintha totál váltott volna a film, és egyszercsak "10 év múlva" vagy vmi ilyesmi kiírást követően folytatódott volna a sztori. Ekkor egy másik fiatal nőt látunk, akivel nem tudom mi történt, csak arra emlékszem, hogy valakivel beszél az előzőekben szereplő nőről egy férfival, aki az előző részekben jelen volt, és mintha udvarolt volna az említett korábbi nőnek. Én itt anno nem néztem tovább, mert nagyon dühített, hogy el lett vágva az előző sztori, én azt szerettem volna, ha az első "pár" tovább él, és nem történik velük ez a szörnyűség. Na persze.

3) Sorozat
Valamikor 100 éve (vagy több) élt egy fogadós házaspár, akik a hozzájuk betérő gazdagabb vendégek egyikét-másikát eltették láb alól. Persze egyszer pórul járnak, és ők halnak meg. De haláluk után nem nyughatnak, vissza kell térniük x év múlva, hogy y (7? 12?) számú jócselekedetet elkövetve elérjék, hogy mégis békében nyughassanak. Pont egy kissrác környezetébe kerülnek, akire ráfér, hogy néha segítsenek rajta. Arra emlékszem, hogy a pár át tud menni a falon meg ilyenek, ez nekem anno elég vicces volt.
A vége jópofa, ugyanis míg eleinte csak kényszerből segítenek a srácnak, és látszik, hogy a személyiségükkel teljesen ellentétes, h ők vkivel jót tegyenek, szép lassan megkedvelik a fiút, meg rákapnak a "jóság" ízére (egy rész egy jócselekedet asszem), és míg először az minden vágyuk, h végre túlessenek a dolgon, a végén, az utolsó jócselekedetre készülve döbbennek rá, hogy nekik tök jó itt lenni, és igazából nem is akarnak békén nyugodni. Ezért aztán inkább próbálnak mégis rosszalkodni, csak hát most meg már az nem jön úgy szívből, és "elbaltázzák". De végül kibékülnek azzal, h itt kell hagyni ezt a földi világot.
Szerintem vmi cseh vagy lengyel csoda lehetett, de nem találtam, a címét persze nem tudom.

2018-04-11 16:06:38 Gabi #2275

Régebbi film, egy nagyvárosi forgalomban egy nő autóval közlekedik. Valamiért összevitatkozik egy másik sofőrrel. Nagy zűr lesz belőle, nyilván az egyik megis hal. Sajnos csak homályosan emlékszem.. Tudja valaki ezek alapján a film címét?

2018-04-11 13:06:48 betti #2274

Igen, tényleg a Shirley Valentine, köszönöm!! :-)

előzmény: Kipper (#2273)

2018-04-11 10:05:41 Kipper #2273

A 2256 sz. komment a Shirley Valentine: https://en.wikipedia.org/wiki/Shirley_Valentine_(film)

A 2205 alatti viszon valami más lesz.

előzmény: betti (#2256)