Filmet keresek

(vissza a topikok listájához)

2018-04-22 22:05:53 betti #2292

Azt mondanám, hogy szinte biztosan legalább 70-es évekbeli, és tuti 2005 előtti. Sajnos nem sokat szűkítettem :(

előzmény: aftur (#2284)

2018-04-22 05:21:54 gyapjukalap #2291

Köszönöm!

előzmény: pobeda (#2288)

2018-04-22 05:13:14 gyapjukalap #2290

Köszi! (az alsó link nekem nem nyílik....:( )

előzmény: Ficus Cucis (#2287)

2018-04-21 19:04:06 Edwest12 #2289

Szerintem '80-as évek lehet, mert én is emlékszem erre a filmre gyerekkoromból.

előzmény: aftur (#2284)

2018-04-21 18:40:19 pobeda #2288

Itt válogathatsz

előzmény: gyapjukalap (#2286)

2018-04-21 11:36:48 Ficus Cucis #2287

szerintem nem igazán ilyenekre gondoltál, de én pont pár hete botlottam bele mindkettőbe:

előzmény: gyapjukalap (#2286)

2018-04-21 11:29:23 gyapjukalap #2286

Kanada és Új Anglia történelmével kapcsolatos filmeket keresek. Tudtok ilyeneket ajánlani? (mint a Skarlátbetű / Salemi boszorkányok stb.) Segítségeteket előre is köszönöm.

2018-04-21 08:18:58 Lénárd98 #2285

Sziasztok!
Egy angol/amerikai filmet keresek, a 80-90-es évekből, pár éve leadta az m1 vagy a Duna TV
Nem sokra emlékszem már belőle: az elején egy nő és egy férfi randevúznak egy étteremben, amiből veszekedés lesz, később a nő elmegy egy meleg barátjához, aki szintén összeveszett a párjával,és ők beszélgetnek
A végén azt hiszem minden rendbe jön, a kamera felemelkedik a szereplőktől és távolról mutatja az Eiffel-tornyot, pedig semmi utalás nincs arra hogy Párizsban játszódott volna az egész. (legalábbis nem emlékszem ilyenre)
Előre is köszönöm.

2018-04-21 08:07:20 aftur #2284

Az 1-es (férj megöli a feleségét) kb. mikori film?

előzmény: betti (#2276)

2018-04-19 07:57:57 aftur #2283

50-es években játszódó magyar film.

2018-04-15 21:03:02 merknatalia #2282

Remélem, hamarosan meg tudom a film címét.Előre is köszönöm

előzmény: betti (#2281)

2018-04-15 16:05:57 betti #2281

Hát erről megkérdezem apukámat :-) Valamiért nagyon bejött neki ez a film (én nem láttam), és emlékszem, hogy többször is mesélt róla... Asszem van benne egy jelenet (legalábbis ezt emlegette), hogy feltesznek vmi nagyon piti, a világ túlsó felén lévő totál ismeretlen kis falura vonatkozó földrajzi kérdést, amire mást válaszol, mint ami a műsorvezetőnek fel van írva - na, erre jelzik, hogy sorry, elrontotta, bukta - mire a pasi szól, hogy nézzenek utána, alig pár nappal korábban volt vmi határvita, és igenis neki van igaza, mire utánanéznek, és tényleg.

előzmény: merknatalia (#2279)

2018-04-15 14:59:11 pobeda #2280

Sziasztok, én kérdezek egy külsős helyett:
Ezer éve keresem azt a filmet, és fogalmam sincs mi a címe, meg milyen nemzetiségű film, akár magyar is lehet.

Tehát van egy szőke kisssrác, aki mezítláb megy iskolába, és a tanára vesz neki egy cipőt, és az osztály előtt számolja a szegecseket a cipő talpán, miközben az egész osztály a kissrácon röhög, és közben egyre többen mennek mezítláb suliba.

Olyan 20-30-as években játszódik a film, az iskolában még vaskályhával fűtenek.

2018-04-15 09:21:29 merknatalia #2279

Sziasztok !Keresem azt az amerikai vígjátékot, mely kb. a 80-as években készült,férfi főszereplője tv bemondó akar lenni. Alacsony, kopaszodó, kissé köpcös idétlen kinézetű ezért nem akarják felvenni. A bemondó válogatáson átlagon felül teljesít.A szereplo Fernandel-hez hasonlo kinezetu ferfi. Jelentkezik egy tv tarsasag altal hirdetett valogatasra, es az a szerencseje, hogy csak az utolso teszteknel nezik a kulsejet, de akkor mar nem tudjak kiloni, mert hibatlanul kepes beszelni orakon at.Ha valakinek talán eszébe jut.. Előre is köszönöm a segítségeteket !

2018-04-12 20:22:36 betti #2278

Ééééééés Igen!! :-) Köszi!
Az imdb sem túl tájékozott, de legalább ott van, és így a német címe alapján youtube-on is megtaláltam. Tök jót szórakoztam rajta még most is, bár gyanús, hogy direkt jót tett, hogy alig értem a német szöveget :D

előzmény: OldReelFilm (#2277)

2018-04-12 10:49:24 OldReelFilm #2277

3. NDK sorozat volt, Szellem a toronyházban.

előzmény: betti (#2276)

2018-04-11 22:55:21 betti #2276

Lenne néhány új keresésem:

1) Egy férfi összebalhézik a feleségével és megöli. Valahogy elrejti a holttestet, és meg is ússza, mert pont indul egy új munkahelyre, valahova a dzsungelba, egy másik földrészre talán. Asszem építészmérnök a ffi. Még mielőtt indulna, találkozik egy nővel, akivel egymásba szeretnek, és rábeszéli a nőt, h menjen vele mint a felesége. Az új munkahelyén úgyis a feleségével együtt várják. A csaj asszem nem tudja, h mi lett a nővel, de bevállalja, h úgy tesz mintha a felesége lenne (talán azt mondja neki, hogy a nő megcsalta, lelépett - egyébként asszem pont vmi ilyesmi volt a balhé tárgya). Lényeg, hogy persze gyűlnek a konfliktusok a terepen, a csajt megpróbálja egy másik pasi is elcsábítani stb. De ezt a nőt tényleg szereti, viszont egyszer amikor veszekednek, a nő talán megbotlik, és úgy zuhan le valahonnan, hogy meghal, és a pasi nem tudja megmenteni (pedig megpróbálja). Mivel hallották a veszekedést, + volt asszem vki aki gyanakodott is a ffire valamiért, meggyanúsítják azzal, hogy megölte a nőt.
A filmnek kerettörténete van, az elején azt látjuk, hogy a ffi talán kényszermunkán van, és ezt az egész sztorit elmeséli vkinek. A legvégén újra visszatérünk a kerethez, és ott mondja azt, hogy "Bűnösnek vallottam magam". Mármint, az el nem követett gyilkosság miatt, de így vezekel a valódi miatt, és mert nem tudta megmenteni ezt az asszonyt.

2) Sorozat
A film talán Indiában játszódik, van egy fiatal nő, aki beleszeret egy indiai (?) férfiba. Egy alkalommal megtámadják őket (azt hiszem, indiaiak), a nőt megerőszakolják, megverik, a férfit is nagyon durván. A végén nekem nem volt egyértelmű, hogy bármelyikük életben maradt-e (azt hiszem az egyikük biztosan meghalt, a másikról meg nem volt egyértelmű - mintha rémlene, h a végén a nő megpróbál odakúszni a ffihoz). Itt mintha totál váltott volna a film, és egyszercsak "10 év múlva" vagy vmi ilyesmi kiírást követően folytatódott volna a sztori. Ekkor egy másik fiatal nőt látunk, akivel nem tudom mi történt, csak arra emlékszem, hogy valakivel beszél az előzőekben szereplő nőről egy férfival, aki az előző részekben jelen volt, és mintha udvarolt volna az említett korábbi nőnek. Én itt anno nem néztem tovább, mert nagyon dühített, hogy el lett vágva az előző sztori, én azt szerettem volna, ha az első "pár" tovább él, és nem történik velük ez a szörnyűség. Na persze.

3) Sorozat
Valamikor 100 éve (vagy több) élt egy fogadós házaspár, akik a hozzájuk betérő gazdagabb vendégek egyikét-másikát eltették láb alól. Persze egyszer pórul járnak, és ők halnak meg. De haláluk után nem nyughatnak, vissza kell térniük x év múlva, hogy y (7? 12?) számú jócselekedetet elkövetve elérjék, hogy mégis békében nyughassanak. Pont egy kissrác környezetébe kerülnek, akire ráfér, hogy néha segítsenek rajta. Arra emlékszem, hogy a pár át tud menni a falon meg ilyenek, ez nekem anno elég vicces volt.
A vége jópofa, ugyanis míg eleinte csak kényszerből segítenek a srácnak, és látszik, hogy a személyiségükkel teljesen ellentétes, h ők vkivel jót tegyenek, szép lassan megkedvelik a fiút, meg rákapnak a "jóság" ízére (egy rész egy jócselekedet asszem), és míg először az minden vágyuk, h végre túlessenek a dolgon, a végén, az utolsó jócselekedetre készülve döbbennek rá, hogy nekik tök jó itt lenni, és igazából nem is akarnak békén nyugodni. Ezért aztán inkább próbálnak mégis rosszalkodni, csak hát most meg már az nem jön úgy szívből, és "elbaltázzák". De végül kibékülnek azzal, h itt kell hagyni ezt a földi világot.
Szerintem vmi cseh vagy lengyel csoda lehetett, de nem találtam, a címét persze nem tudom.

2018-04-11 16:06:38 Gabi #2275

Régebbi film, egy nagyvárosi forgalomban egy nő autóval közlekedik. Valamiért összevitatkozik egy másik sofőrrel. Nagy zűr lesz belőle, nyilván az egyik megis hal. Sajnos csak homályosan emlékszem.. Tudja valaki ezek alapján a film címét?

2018-04-11 13:06:48 betti #2274

Igen, tényleg a Shirley Valentine, köszönöm!! :-)

előzmény: Kipper (#2273)

2018-04-11 10:05:41 Kipper #2273

A 2256 sz. komment a Shirley Valentine: https://en.wikipedia.org/wiki/Shirley_Valentine_(film)

A 2205 alatti viszon valami más lesz.

előzmény: betti (#2256)

2018-03-30 21:07:14 Mizi #2272

Ez még mindig nem ismerős senkinek? :)

előzmény: Mizi (#1874)

2018-03-27 22:51:28 PG #2271

Erin Brockovich, ez az, koszonom!

előzmény: manuva (#2268)

2018-03-27 17:53:36 betti #2270

Nagyon köszönöm!
Nem ezek, de a másodiknak nagyon örülök, meg fogom nézni! (Az elsőnél meg az lepett meg - és lehet, hogy ezen a vonalon elindulok - , hogy az elsőként látható férfi arca hasonlít arra, akire én emlékszem...)

előzmény: aftur (#2269)

2018-03-26 20:54:25 aftur #2269

Ezek csak nyomokban hasonlítanak de a kizárásukhoz kellene a megerősítésed:

előzmény: betti (#2255)

2018-03-25 23:24:36 manuva #2268

Erin Brockovich, Az ügyfél, Ha ölni kell.

előzmény: PG (#2267)

2018-03-25 21:03:14 PG #2267

Nehany filmet keresek, amikor ugyvedi lelemenyesseg vagy rovidlatas lenyeges volt.
Sajnos csak egy cimere emlekszem, "A Civil Action", amikor az ugyvedi iroda kudarcot vallott, mert rossz helyen es rossz modszerekkel keresett bizonyitekokat.

Egy ehhez hasonlo amerikai filmre is emlekszem, ott egy texasi falu lakoi keresetet sikerre vittek, arra emlekszem, hogy egy "csinibabat" kuldtek ki interjukra, mert az ugyvedek nem tudtak menni, es sikerult megtalalnia azokat, akik bizonyitekokkal szolgaltak nekik.

Valamint egy harmadik, szinten amerikai film egy rovid reszletere emlekszem, amikor egy ugyvedno peren kivuli megegyezesekre torekszik, az egyik ugyeben egy vacsorai megbeszelesen varja az ajanlatot, kinevetik, hogy pont lejart a hatarido, mire egy masik allambeli irodabol inditja el a keresetet, mert ott egy nappal kesobb van.

Legalabb meg ket, amerikai, talan kornyezetvedelmi vagy lakossagi peres temaju filmre emlekszem, de csak foszlanyokban, pl. tengeri olajfurotorony volt par jelenetben, vagy bezart vegyi gyar irodajabol szereztek meg iratokat, mielott felgyujtottak volna az epuletet, igy orulnek mindenfele listanak.

(Nem Petrocelli vagy hasonlo stilusuakra gondolok, amikor a targyaloteremben levo vallomasokbol jon a nagy fordulat, hanem amikor helyszini nyomozas folyik.)

Elore is koszonom a tippeket, javaslatokat.

2018-03-24 22:55:43 Ugor #2266

Lehet, hogy valami félreértés van a dologban. Itt nem lehet elindítani semmiféle filmet, itt véleményt lehet róla olvasni és alkotni, ha láttad. Meg ötleteket is találsz ahhoz, hogy miket nézz meg.

előzmény: szelhamos (#2265)

2018-03-24 20:27:03 szelhamos #2265

ki tudna nekem segiteni abban hogy hogyan tudnak elinditani itt filmet?vagy a Wannabes cimu drama filmre valaki linket tudna kuldeni?koszi

2018-03-24 11:06:40 betti #2264

Köszi szépen! Biztos, h nem ez, olvastam és láttam is A tetovált lány-t, amire én gondolok, azt a filmet legalább 25 éve láttam... :(

előzmény: aftur (#2262)

2018-03-24 08:48:45 aftur #2263

Keresek egy rajzfilmsorozatot, ami talán 15-20 évvel ezelőtt ment a tévében.
A főszereplő egy kisfiú volt és minden epizód úgy épült fel, hogy az elején valamilyen hétköznapi dolgot csinált, pl. fürdött, majd nem sokkal később apró világokat fedezett fel maga körül, lekicsinyítette magát valahogy, beléjük lépett és különböző kaladokat élt át.
Néhány koncepció, ami megvan:
- Keménytojást reggelizett, feltörte és egy apró világot fedezett fel benne, apró emberekkel.
- Kádban fürdött, aztán észrevette, hogy hajók úsznak a vízen, amiknek a kád vize tenger, az ő kiálló térdei meg hegyek és a hajósok azon tanácskoztak, hogy ezek a hegyek veszélyesek, mert össze szoktak zárulni.
- Fagylaltot evett és apró eszkimókat vett észre rajta.

A színvilága ilyesmi:

A rajzolási stílusa pedig ehhez hasonló:

Nem ezek: Egyszer volt... sorozat, The Littles, Pöttöm George.

2. Keresek egy fekete-fehér lengyel filmet is, aminek helyszíne egy vidéki kastély. A II. Világháború idejében játszódik és az alapkoncepció az, hogy a kastély környékéről az összes férfit behívták katonának, kivéve 1-et vagy 2-őt (talán 1 fiatal és egy öreg), akik ebben a helyzetben nagy figyelmet kapnak a nőktől.
Egy jelenetben egy szobalány ételt visz a fiatalemberhez de végül az ágyban kötnek ki. Az idős férfi (talán az apja?) megzavarja őket, rájuk nyit. Később elbeszélget a sráccal, valami olyasmit mond, hogy legközelebb zárja be az ajtót.
A téma erotikus de semmi meztelenséget nem mutatnak benne.

Nem a Zwariowana noc

2018-03-24 08:47:31 aftur #2262

A virágküldés és a hasonmás elem miatt hasonlít A Tetovált Lány c. filmre.

előzmény: betti (#2255)

2018-03-22 10:36:35 critixx #2261

Világok harca 1953?

előzmény: sasi89 (#2260)

2018-03-22 07:16:40 sasi89 #2260

Sziasztok.

Keresek egy régi ufós filmet. Valamelyik magyar TV csatornán (talán M1 M2 esetleg DUNA) láttam úgy kb. 18 évvel ezelött este 10-11 óra körül. Emlékeim szerint nem sokat beszéltek benne. Amire emlékszem hogy valahol a film második felében van egy jelenet amikor valamikor délelőtt-dél körül napsütéses időben egy helyben lebeg egy elég méretes UFO a levegőben kb 500-1000 méter magasságban. Mindenféle fegyverrel próbál benne kárt tenni a hadsereg de semmi sem használ. Egy atombombát is felrobbantanak a közelében de nem sokkal később kiderül hogy attól sem lett rajta egy karcolás sem. Régi filmről van szó kezdetleges effektekkel. Valakinek valami ötlete?

2018-03-06 17:05:14 Onway #2259

Ez lesz az,a leírás alapján!
Nagyon köszönöm a segítséget!Régóta kerestem már! :)

előzmény: St4nt0N (#2258)

2018-03-06 15:21:13 St4nt0N #2258

Vágy és virágzás (Lust och fägring stor, 1995)
(Ugrószekrényben paráználkodnak a fiatalok.)

előzmény: Onway (#2257)

2018-03-06 14:39:49 Onway #2257

Sziasztok!
Egy svéd filmet keresek abból az elvontabb "művész" kategóriából,talán 80-as évekbeli lehet.
Annyira emlékszem belőle,egy fiatal 14 körüli iskolás gyerek a főszereplő,meg egy fiatal tanár néni.Faluban,vagy kisvárosben játszódik.Szexelnek a filmben,a tanárnő feljavítja a jegyeit a srácnak.A végén lebuknak,és kirúgják a csajt.
Annyi van meg még a filmből,hogy a srác egy osztálytársnőjével egy szekrényben? szeretkezik,és a lány megjegyzi: -Olyan jól csinálod,mintha már gyakoroltad volna! :D
Ha valakinek ennyiről beugrana a címe,ossza meg kérem!
Előre is hálás köszönet!

2018-03-04 18:17:24 betti #2256

2205-ös kommentedben keresett film meglett? Ha nem:
arra gondolsz, amelyikben egy sötét hajú nő szerepel, akinek kicsit elege lesz a férjéből, és elutazik (szerintem) egy görög szigetre, ott összejön egy igazi életvidám pasival. Van egy jelenet, ahol a ffi kényezteti őt, és a csaj teljesen odavan, h a pasit nem zavarja a "sebhelye" (gyanítom, h császármetszés vagy vakbélműtét utáni sebhelyre gondol). A végén elbúcsúzik a pasitól, de vmiért visszamegy, és akkor látja, hogy a ffi szóról szóra ugyanazzal a dumával szédít egy nőt, amivel anno őt is elcsábította. De nem borul ki, hanem vmi olyasmi fogalmazódik meg benne, hogy legalább megmutatta neki, h mennyire lehet élvezni az életet anélkül, h túlzottan komolyan vennénk. Nem emlékszem, végül visszamegy-e a férjéhez.

Sajnos én nem találtam, bár én a görög filmek között kerestem, és valójában simán lehet, h tényleg skandináv (vagy olasz, vagy spanyol... stb...)

Gyanítom, nem sokat segítettem :( De hátha vkinek erről ugrik be.

előzmény: act (#2205)

2018-03-04 17:54:57 betti #2255

Sziasztok, nagyon kevés infó, ráadásul nem emlékszem az események sorrendjére sem... Hátha azért beugrik valakinek:

Egy család férfitagja, az apa eltűnik, úgy tűnik, szó nélkül lelép. Ám minden évben az eltűnése napján küld egy szál virágot a feleségének, akit azonban ez nem vígasztal, sőt inkább gyűlöli érte, hiszen ez jelzi, hogy él, csak épp esze ágában sincs visszatérni.
Ezt azt hiszem, egy férfinek mondja el.
Mintha a film vége felé derülne ki, hogy a férfi, az a felelős a férj "eltűnéséért". Látjuk (visszaidézve a múltat), ahogy ez a ffi megy autóval, felvesz egy stoppost (a később "eltűnő" férjet), beszélgetnek (egyébek mellett a feleségéről is), az autót vezető férfi egyszercsak váratlanul fékez, a mellette ülő férfi beveri a fejét a szélvédőbe, elveszti az eszméletét. Ezután a sofőr kicseréli az irataikat, és asszem belelöki az autót a folyóba - de ez nem biztos. A lényeg, hogy megrendezte a saját halálát. A másik férfit összecserélték vele, azt hitték h ő halt meg, és ő meg küldözgette a virágot a nőnek.

2018-02-26 09:14:02 zsani #2254

Sziasztok! Egy filmet keresek,de csak arra emlékszem,hogy egy férj megtudja,hogy a felesége megcsalja és el akar válni tőle,erre ő elviszi egy hegyre egy nyaralóba,elrontja a kocsit,hogy az asszony ne tudjon megszökni.Tudom nagyon kevés infó,de hátha valaki látta... Köszönöm előre is ha segíttek.

2018-02-23 18:02:32 PG #2253

Kossz, kozben megtalaltam, csak nem tudtam torolni a beirast.

előzmény: Mizi (#2249)

2018-02-22 14:04:53 St4nt0N #2252

Valószínűleg erre gondolsz: The March (1990), 1991-ben láthattad a tévében.

előzmény: gyengeandras (#2251)

2018-02-22 13:57:20 gyengeandras #2251

Egy filmet aminek csak a sztoriját tudom felidézni de sajna a címére nem emlékszem.
Kicsit sci-fis a történet meg olyan "holivudijas" de alapvetően igen elgondolkoztató: egy rettenetesen száraz év után az afrikai fickó elindul a falujából gyalog és hamarosan éhezők milliói csatlakoznak hozzá, hogy eljussanak Európába és ott a gazdagok háza előtt haljanak éhen. Az ENSZ meg mindenki más tehetetlen és végül a spanyol tengerpartra átkelve megérkezik a tömeg, ahol a kivezényelt fegyveres határőrizet iszonyú vérengzést visz végbe. Nincs happy end !

2018-02-22 12:13:24 camelot #2250

Sziasztok. Egy ismerősöm kérését tolmácsolom, aki egy magyar filmet keres. Az általa küldött leírást copyzom be most:
"Még gyerekként (vagy nagy kamaszként) láttam, tehát jó rég, a tévében vetítették egyszer. Talán "Dani" volt a címe, vagy esetleg Jani. Egy kissrácról szólt, valamilyen vasutas családból, a faterja a fűtőházban dolgozott (szerelő, vagy mozdonyvezető volt), és a srác egy csomó időt töltött a gőzösök közelében. Teli van a film gőzösökkel, és ha az emlékeim nem csalnak, akkor a Hámán Kató (= Északi =Füsti) fűtőházban játszódik. A sztorira már nem emlékszem, csak a sok gőzösös jelenetre. Azóta sem láttam ezt a filmet, és guglizásom sem vezetett eredményre még. Lehet, hogy rosszul emlékszem a címre. "

Melyik lehet ez a film?

2018-02-14 12:53:59 Mizi #2249

Égető bizonyíték. :)

előzmény: PG (#2248)

2018-02-14 12:48:26 PG #2248

Egy amerikai vigjatekot keresek, egy no talal egy cd-t, amin egy volt CIA ugynok feljegyzesei vannak, es ennek reven akarja finansziroztatni a plasztikai mutetjeit.

Nemreg lattam, de sehol se talalom es sajnos az idezetek kozott nem tudok keresni.:-(

Ah, vegre megvan: Burn After Reading

2018-02-09 19:22:31 lizardking #2247

Köszönöm a válaszokat!

2018-02-09 12:47:33 Raul #2246

Hátha így is találsz valamit:
IMDB Most Popular "Minimal Cast" Titles

2018-02-09 10:32:40 Ugor #2244

Ez igazán kevés szereplős és igazán dráma.

2018-02-09 10:31:38 budaik #2243

The Sunset Limited (2011)

Az interjú (2003)

ez a kettő jutott az eszembe hirtelen :)

2018-02-09 10:24:20 lizardking #2242

Üdv! Tudnátok nekem minőségi kamaradrámákat modani? A legjobb az volna (ha van ilyen), ha csak két szereplője lenne a filmnek, de a lényeg, hogy minél kevesebben vannak a karakterek, annál jobb!

2018-01-30 17:51:16 macready #2241

Sziasztok, melyik magyar animációs filmben, vagy sorozatban szerepelt ez a kismalac?

2018-01-27 01:19:01 PG #2240

Hihetetlenul borzalmas a magyar hang. :-((

előzmény: Ragemarci (#2239)

2018-01-26 22:43:16 Ragemarci #2239
2018-01-26 22:42:55 Ragemarci #2238

előzmény: renatoid (#2237)

2018-01-26 14:47:42 renatoid #2237

Sziasztok keresem a Menekülés címü filmet charley seen nel a föszerepben magyarul. nem tudja valaki honnan tudnám leszedni????

2018-01-16 00:59:01 PG #2236

Egy magyar rovidfilmet keresek.
A tortenet egyszeru, egy ferfi bemegy egy templomba, ami elott egy nyomorek koldul, de bent nem talalja meg, akit keresett. Duhos lesz, es a duhet a kolduson tolti ki, egyre kegyetlenebbul dobalja penzermevel.
Emlekeim szerint a Filmszemlen lattam, talan 2000-2005 kozott, azota nem hallottam rola.

2018-01-14 16:27:25 johnnygnandt #2235

még egy film lenne sivatagban játszódik a közeli jövőben a főhőst elfogja egy sivatagi horda és körbe állják ugy kell verekedjen a horda legerősebb tagjával és van benne egy erőd a katonák francia légionarusokra hasonlitanak egy bomba nő az egyik őrt lenge öltözékbe lefegyverzi ennyire emlékszem ha tudna valaki segiteni megkösszöném

2018-01-14 16:17:53 johnnygnandt #2234

köszi

2018-01-13 21:38:24 Edwest12 #2233

Waxworks II: Lost in Time ;)

előzmény: johnnygnandt (#2232)

2018-01-13 20:29:57 johnnygnandt #2232

sziasztok! a film főszereplője mintha dimenziókon át menekül talán egy nő után az egyik dimenzióba egy pofa ki van kötve egy oszlophoz és látszanak a belső szervei egy holló csipegeti ennyire emlékszem ha esetleg valaki tudná ennyiből a cimét.

2018-01-12 19:41:38 grofjardanhazy #2231

@radmutant69 – ÚRISTEN, lecsekkoltam, tényleg!

Na de miért nézek én ilyen szarokat? :'( Gyorsan újra is nézem a Werckmeister harmóniákat!

2018-01-12 18:21:44 radmutant69 #2230

Nekem ez eléggé úgy hangzik, mintha a Horrorra akadva 5. része lenne... :D

2018-01-12 17:38:11 grofjardanhazy #2229

Sziasztok!

Van egy nagyon távoli, de rettenetesen fárasztó filmemlékem egy olyan, magyar szinkronnal látott filmből, amiben a Majmok bolygójában látotthoz hasonló intelligenciaszérummal lövik a gorillákat, akik aztán hirtelen többen is közepesen szörnyű humorú, beszélő állatokká válnak.

A lényeg a következő:

A gorillák által elkötött fehér furgonban, egy kertvárosi ház előtt ül két kedves, szőrös emberszabású, aki mögé a raktérbe bepattan még kettő (?), majd az egyikük kijelenti: Húzzunk el innen, mert démon szállta meg a házat.
Mire a sofőrgorilla hátrapillant, és ijedtében felüvölt:
- Matt Damon szállta meg a házat?

Google-ből, különböző kulcskifejezésekkel nem találtam meg. Nektek van valamilyen ötletetek?

2018-01-05 20:57:37 Lacika83 #2228

Sziasztok!

Igyekszem feladni a leckét, az alábbi filmet keresném, sajnos nem emlékszem a címére, már nagyon régen láttam, emlékeim kissé kopottasak.
Honkongi akciófilmről van szó (esetleg kínai, de nem valószínű), 1980-as évek vége 90-es évek eleje lehet a készítési idő.
A történet:

Egy család a kisfiuk születésnapját ünnepli, amikor (korrupt) maszkos rendőrök tévedésből rájuk támadnak. A családapa még kimenti az égő házból a kislányát, de a fia és a felesége meghalnak. A családapa végül rájön, hogy rendőrök az elkövetők, és bosszút esküdve egyenként vadássza le a gyilkosokat.

Még annyit tudok, hogy a főszereplő korrupt rendőrnő (amerikai), karate világbajnok volt egykoron. ( Nem, nem Cinthya Rothrock!)

Előre is köszönöm!

2017-12-29 21:11:00 battag #2227

Igen, ez az, köszönöm!

előzmény: tomasso (#2226)

2017-12-29 18:42:44 tomasso #2226

Szia, az előbbi az szerintem:

Tranzit a mindenhatóhoz

2017-12-29 18:38:55 battag #2225

Sziasztok!

Két filmet keresek (bocs, kicsit hosszú leszek);
1.: szerintem az 1980-as években forgatták, amerikai romantikus vígjáték. Az elején, ha jól emlékszem, a férfi főszereplő átveszi az új kocsiját (kabrió kereklámpás, 3-as BMW) majd a szalonból elhajtva betenne egy cd-t, matat a kesztyűtartóban és eközben frontálisan ütközik egy szembejövő busszal, meghal. Felkerül a "menny előszobájába", ahol egy bizottság előtt kellene bizonyítania, hogy megfelelően élte-e az életét. Aki megfelel, az bejut a mennybe, aki nem azt visszaküldik a Földre (?). Van egy emlékezetes jelenet, miközben elemzik a ffi életét visszajátszák azt, hogyan nem mert beszállni a szárnyait bontogató CASIO-ba (mondván kinek kell kvarcóra), a vizsgáló is büszkén mutatja, hogy még neki is CASIO órája van. A ffi főszereplőnk itt, a "menny előszobájában" találkozik egy nővel, akivel persze egymásba szeretnek és persze a női főszereplő életet tökéletes volt, épp azért halt meg, mert valakit meg akart menteni (?). Tehát a vizsgálat végén a nő a mennybe jut, a férfit visszaküldik, vagyis csak küldenék, mert a menny és a Föld felé tartó buszok egymás mellől indulnak, a ffi kiugrik a maga buszából és belekapaszkodik a nőt is szállító buszba. Mindezt élőben nézi a bizottság, akik ezért a bátor tettért kinyittatják a nőt is szállító busz ajtaját, így végül a ffi is a menybe jut a nővel.
Ha jól emlékszek, akkor elég ismert színészek vannak benne de persze nem tudok nevekre tippelni sem.
2. Egy Woody Allen fanyar vígjáték, aminek közepén egy háborús jelenetben (talán francia forradalmakkor) a Woody Allen által megtestesített szereplő egy ló vagy zebra jelmezbe kóvályog a csata közepén. Átnéztem már Woody Allen filmjeinek listáját, jó párat meg is néztem ezek közül, de egyik sem ez volt. Arra emlékszem csak, hogy anno valamelyik királyi tévében nézték szüleim és sírtak a röhögéstől az egész film alatt.

Köszönöm!

2017-12-28 23:20:24 Onway #2224

Ez lesz az,köszönöm!Jobban emlékszel rá úgy látszik nálam!
Már csak a címére lenne szükségem... :)
De köszönöm a segítséget,így talán másnak jobban beugrik a film címe!

előzmény: PG (#2222)

2017-12-26 20:17:15 merknatalia #2223

Sziasztok!
Keresek egy filmet,arra emlékszek, hogy volt egy férfi aki este elalszik és másnap reggel arra kell, hogy a telefonján ő van beállítva háttérképnek, amikor egyedül aludt a házban.horror film

2017-12-25 15:40:04 PG #2222

Nekem mas errol az emlekem.
Az 1980-as evekben lattam TV-ben, talan szovjet film, talan elsofilmes rendezoe?

Az emlekeim szerint egy kis csoport akar atjutni a tengeren vagy nagy tavon egy masik foldteruletre, ket nemet repulo meglatja oket es az egyik egy kozepkoru katona ferfi kivetelevel mindenkit lelo, asszonyokat, gyereket is, mert az a parancs, hogy senki se juthat at azon a szakaszon. A nemetek versenyben vannak a tarsaikkal, es ezzel a lovessorozattal az egyik repulo eleri a buvos 50 lelott aldozat szamat, igy ok kapjak meg este a dijat egy tarsuk elott, aki egy oraval kesobb erte el az 50. talalatot. A nemet pilota eszreveszi, hogy az egyik aldozata nem halt meg, hanem kimaszik egy jegtablara, de nem akarja atadni a dicsoseget a masik nemetnek. Viszont becsuletbeli kotelessegenek tartja, hogy kesobb likvidalja az aldozatat, ezert kesobbi bevetesekbol visszaterve mindig tesz egy kerulot, es mindig sikertelen.
Az ilyen alkalmakkor mar az atfagyott, idonkent jegen elalvo katona almaibol lehet megtudni, hogy miert indult el es hova akar visszaterni. A fegyveret se tudja hasznalni, mert a zavar befagyott, es mire hasznalhatova valik, mar csak egyetlen toltenye maradt.
A parancsnokainak feltunik, hogy a nemet rendszeresen kesve ter vissza es gyanakodni kezdenek, atvezenylik a nemet pilotat mashova, aki meg egyszer utoljara visszater a vegso leszamolasra, nem torodve azzal se, hogy radion kiadjak a lelovesere szolo parancsot, mert rendszeresen az ellenseghez megy.
A katona vegul eleri a szarazfoldet es par percnyire van a tarsaitol, amikor a gep ismet megjon, ketsegbeesetten lefekszik es szerencsejere a repulogep fegyvere beragad, igy kilovi a gep egyik motorjat, le kell szallnia.
A katona tarsai lerohanjak a gepet es elviszik a nemet pilotat, aki dobbenten csak olyasmit mond, hogy "egyetlen lovessel?"
Ara tippelek, hogy talan ez, vagy ehhez hasonlo lehetett a film cime.

előzmény: Onway (#2210)

2017-12-19 13:06:11 Bandalf #2221

Köszi necksprain,ezt a sorozatot el is kezdtem. ;)

2017-12-19 01:25:07 necksprain #2220

heló. bár nem film, hanem egy hat részes minisorozat, és épp négy hozzászólással alább kérdeztem rá én is, én az into the westet is készséggel ajánlom, az rendesen körbejárja az indián-telepes témát három generáción keresztül. illetve ha az észak-amerikaiba belefér a mexikói, akkor az összes zapata western, pl kedvencem talán a fuss, ember, fuss, meg a tepepa, a hős bitang.

2017-12-18 21:29:09 Szőke Helga #2218

Anasztázia Romanovárol keresek egy tőbb részes filmet,nem tudom a címét.A Romanov család kivégzésénél ő életben marad és alnéven él,Anna Andersonként.Segítsetek, kérlek!

2017-12-18 17:15:32 Bandalf #2217

Kis nagy ember,Wind river,Nanuk,ezeket meg fogom nézni,a többit láttam. :)
Nagyon köszi mindenkinek!

Egyébként pont a Visszatérőt újranézve jutott eszembe,hogy szívesen néznék egy indiános történelmi filmet,de nem sok van sajnos.

2017-12-18 16:36:28 Ugor #2216

A Farkasokkal táncoló meg a Kis Nagy Ember mellett A visszatérő, stb. de ha tényleg hitelest akarsz, akkor inkább legyen dokumentumfilm. Még kevésbé hitelesek a Winnetou-filmek, meg az Utolsó mohikán-verziók.
Viszont találtam neked egy jót: Nanuk, az eszkimó

2017-12-18 16:25:10 von Schatu #2215

Farkasokkal táncoló. Hogy mennyire hiteles azt nem tudom, de emlékeim szerint elég jelentös szerepük van a filmben.

2017-12-18 16:24:29 MicaHiro #2214
2017-12-18 16:19:03 Edwest12 #2213

Ha jól értem a kérdésed: Kis nagy ember. Az egyetemen jártam egy a Vadnyugat történetével foglalkozó órára, és ott a tanár ezt javasolta.

2017-12-18 16:01:46 Bandalf #2212

Sziasztok! Tudtok ajánlani észak-amerikai őslakosokról szóló hiteles filmet? Vagy olyat,amiben meghatározó szerepük van? Köszi!

2017-12-16 00:14:22 Onway #2211

Sziasztok!
Álarcban c. NDK-s sorozat magyar szinkronnal nincs meg valakinek véletlenül?
Nagyon hálás lennék érte!

2017-12-16 00:12:36 Onway #2210

Sziasztok!
Egy elég régi háborús filmet keresek.Annyi van meg belőle,hogy valami havas pusztaságban lezuhan egy szövetséges vadászrepülő,akit egy német vadász lőtt le.
Arról szól a film,hogy az életben maradt pilóta gyalog próbál eljutni valami biztonságos helyre,a német pilóta pedig minden nap keresi,rárepül,próbálja kicsinálni.Van egy jelenet,amikor valami fehér ponyvát talál,az alá bújik,hogy ne vegye észre.A vége az,hogy egyetlen tölténye van a földön lévőnek,puskával.Eltalálja a motort,és lezuhan a német.
Ha valaki felismeri,kérem segítsen beazonosítani!Előre is köszönöm!

2017-12-12 14:35:21 necksprain #2209

közben mégis az into the west volt.

előzmény: necksprain (#2208)

2017-12-11 14:43:31 necksprain #2208

halihó. western, talán minisorozatot keresek, ami nem az into the west, eddig azt hittem az. mikor a telepesek mennek nyugatra, van egy nő, akinek valami miatt megsebesül a lába, azt hiszem amputálják, majd út közben néhány nap alatt kiszenved. ennyi maradt meg. (elkezdtem megint az into the westet, de az első két részben (mikor mennek a telepesek nyugatra) nem volt ilyen, lehet hogy csak a második generációnál lenne ez a jelenet?) köszi!

2017-12-09 12:37:46 merknatalia #2207

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni. A film amit keresek Amerikai vígjáték.A vádlott nőt úgy állítják be a bíróságon, hogy a függöny elhúzásakor a fény rávetődik, mintha szent lenne.Tudom, hogy nem sok információ, de remélem, valaki tudja, melyik filmről lehet szó. Előre is köszönöm

2017-12-06 20:36:33 herram #2206

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni. A film amit keresek nagyrészt afro amerikaiakról szól bandaháborús drogokkal kapcsolatos dolgok is vannak benne rögtön az elején megöl valaki egy drogdílert a kolumbiaiaktól veszik a drogot és ha jól emlékszem van egy (talán)rendőr aki egy prostituáltnál elrejtőzve öli meg (megfojtja)az embert aki a film elején megölte a dílert. A film New Orleans ban játszódik kb 90-es évek divatja figyelhető meg az afro amerikai embereken(túlméretes ruha,stb) a végén az egyik főszereplőt is lelövik mikor ott akarja hagyni a várost a nőjével. A DVD lemezen a kép: Egy afro amerikai (ha jól emlékszem)piros ruhában ül lehajtott fejjel.Valaki tud segíteni előre is köszönöm.

2017-11-27 15:47:32 act #2205

Sziasztok! Ezt keresem: Talán skandináv film, idősebb nő elválik (v meghal a férje?). Két felnőtt lányával (az egyik "nagyhangú csajos", a másik az ellentéte) utaznak, valami déli helyre, szórakozni. A nő beleszeret az üdülőben egy sármos idősebb pasiba. Aztán kiderül, hogy ez a pasi valami gigoló, aki csak megbízásból flörtölt. Előre is köszönöm, Act

2017-11-26 08:22:19 Korben #2204

Igen, köszi!:)

előzmény: St4nt0N (#2203)

2017-11-25 22:56:27 St4nt0N #2203

Teddy Bear (2012)
(A Dennis párja, valóban.)

előzmény: Korben (#2201)

2017-11-25 22:02:51 Kalevala #2202

Dennis (2007) ?

2017-11-25 21:12:45 Korben #2201

Sziasztok!
Az alábbi filmet keresem, annyit tudok róla, h 2000-es években készült, asszem dán film, műfajilag dráma, egy testépítő férfiról szól (igazi testépítő férfi játsza el), aki egy nagyon félénk ember, anyjával él együtt. A filmből készült korábban egy rövidfilm is (mely sok díjat zsebelt be, így készítettek egy mozifilmet is belőle).

2017-11-23 22:14:03 tomside #2200

Szia, üdv itt!
Itt sehogy nem tudsz megnézni egy filmet, itt csak értékelni tudod őket a megtekintést követően. :)

előzmény: Ildiko Somebody (#2199)

2017-11-23 21:52:54 Ildiko Somebody #2199

Új vagyok az oldalon, imádom a magyar filmeket (persze nem mindegyiket). Hogy tudok megnézni egy videót?

2017-11-22 23:15:46 pietro #2198

Sziasztok,
egy olyan filmet keresek, ami nagyjából arról szólt, hogy volt benne egy benne egy gyerekcsapat, és köztük az a legenda járta, hogy ha a kertek alatt egyfajta titkos útvonalon közlekednek és ha a felnőttek eközben nem veszik észre őket, akkor eljuthatnak egy varázslatos világba/helyre. Ha felnőttek észre veszik őket akkor lőttek a dolognak és újra kellett próbálkozniuk. Rémlik egy jelenet amikor az egyik srác elér oda, és tenger van ott, de amikor "visszatér" akkor valami lóitató szerűségből bukkan elő. (Meg egy ló is mintha rémlene, de ebben nem vagyok biztos, nagyon régen láttam.)

2017-11-21 15:11:12 Umberto #2197

Köszönöm, ez az! Hogy a szürrealizmusról ne mindig Dali és Bunuel jusson eszükbe a diákoknak. ;-)

előzmény: oscarmániás (#2196)

2017-11-21 15:01:38 oscarmániás #2196

Next Floor (2008) ☆
A következő emelet

jó kis rövid :)

előzmény: Umberto (#2195)

2017-11-21 14:55:29 Umberto #2195

Sziasztok!

Van egy film, aminek a címe nem jut eszembe. A filmben van egy olyan jelenet, amiben egy asztaltársaság ebédel, és folyamatosan "zuhannak alá", miközben esznek. Egy sokemeletes házban vannak, ahol mindig beomlik alattuk a padlózat, ők meg székestül, asztalostul folyamatosan egy emelettel lejjebb zuhannak.
Tudja vmelyikőtök, melyik ez a film?

2017-11-20 15:30:29 Raul #2194

Nem a Pleasantville?

2017-11-20 15:21:23 PG #2193

Megint nem talalok egy filmet, pedig tudom, hogy lepontoztam korabban. :-(

Amerikai film, szappanoperakat neznek fiatalok, tv szerelo speci taviranyitot ad nekik, amikor ujra a sorozat megy, az beszippantja oket es ok is szereplokke valnak.

Valakinek ezek alapjan beugrik, melyik lehet az?