Filmet keresek

(vissza a topikok listájához)

2018-07-15 18:13:24 merknatalia #2335

Megtanaltam

2018-07-15 18:02:50 merknatalia #2334

Sziasztok!Egy régi rajzfilmet keresek, egy fiú és egy lány festmény,amelyek életre keltek egy zsargon király várában. Egy madár segítette őket. Kicsi koromban láttam és sajnos németül.Nagyon szeretném újra megnézni. Előre is köszönöm!

2018-07-09 14:32:37 PG #2333

Emlekszik valaki, melyik volt az a francia vagy angol film, amiben volt egy jelenet, hogy a kisvarosban nyilvanos WC-t epitettek, es tobb szazan lestek, hogy az avatas utan a polgarmester cilinderben pisil?

2018-07-01 20:27:18 betti #2332

Igen, ez az, köszönöm!!

előzmény: aftur (#2329)

2018-06-30 07:12:35 aftur #2331

13Hrs más néven Night Wolf (2010).

Forrás:

előzmény: kiss1018 (#2327)

2018-06-29 19:45:51 aftur #2330

A Farkasvér kizárható?

előzmény: kiss1018 (#2327)

2018-06-29 19:35:15 aftur #2329

Az utolsó dal (The Last Song, 1980).

Forrás:

előzmény: betti (#2324)

2018-06-28 15:18:50 zéel #2328

Lassan 11 éve lesz, hogy az alábbiakat írtam ide, de még mindig aktuális!
( korrigálva!):

Igen kevés és bizonytalan, amire emlékszem a keresett filmmel kapcsolatban. Azért, hátha Valaki...
A (keresett) film kb. 15 éve mehetett a mozikban. (Úgy emlékszem, hogy a Művész moziban láttam.)
Francia film (valószínűleg), de hogy van benne francia szál, az biztos.
Fiatalok robbantgatnak. Az a fiatal, aki a robbanószereket készíti meglehetősen amatőr, ugyanis pl. az egyik alkalommal egy párizsi (londoni?) szállodában, a tervezettnél lényegesen nagyobb kárt okoznak.
Egy nagyon gazdag (nagycsaládos pasas, nagy rokonsággal, unokákkal) irányítja a háttérből őket.
Egy ízben egy konkurens (?) terrorista csoporttal egy és ugyanazon rejtekhelyre küldik őket, amiből némi kalamajka származik, természetesen.
Műfaját tekintve: nem krimi, inkább társadalomkritikus vígjáték (?), mában játszódó történet.

2018-06-28 12:30:01 kiss1018 #2327

Sziasztok!

Egy filmet keresek, pár éve láttam. Egy lány hazamegy az apja házába, ahol a barátaival buliznak a pajtába és valami zajt hallanak és a házban holtan találják az apát. Valami lény van a házban és ők a padlásra menekülnek. A lány lábát megharapja ez a valami és a végén átváltozik ilyen nem is tudom mivé, olyan vérfarkassán amin nincs szőr :D és összecsap a lénnyel, akiről kiderül, hogy az anyja.
Ha valaki tudja mi ennek a filmnek a címe, ne tartsa magában.
Köszi.

2018-06-27 19:55:45 betti #2326

Valszeg 1975 utáni, és szinte biztos, h 1995 előtti. Amerikainak tippelném. Tévében volt. Élénken megmaradt bennem, hogy a végén volt egy nagyon furán megfogalmazott szöveg, hasonló azokhoz, amikor jelzik, h pl a film valós eseményeken alapul. Ennél azt írták ki (és mondták be), hogy a film ugyan fikció, nem megtörtént esemény az alapja, de azért fontos, hogy ne szennyezzük a környezetet. Ez a duma azért maradt meg, mert a szüleimmel együtt felröhögtünk, vhogy olyan disszonáns volt, h egy filmnek, amiben szándékosan eltitkolják egy gyermek halálának az okát, ahol embereket ölnek meg ill próbálnak megölni, aki megtudja, h a cég tiltott módon tárolt súlyosan mérgező veszélyes hulladékot, annak a végén annyi a konzekvencia, h ne szemetelj...

előzmény: aftur (#2325)

2018-06-26 10:07:31 aftur #2325

Kb. mikori film és hol láttad?

előzmény: betti (#2324)

2018-06-23 21:58:37 betti #2324

Sziasztok, újabb filmet keresek :)

Kezdet (amolyan prológus): két kisfiú játszik egy nagy, üres területen, talán fociznak, és talán a labda beleesik egy gödörbe. A lényeg, h az egyik srác belemászik/beleesik a gödörbe. Nem tud kimászni, túl mély. A másik fiú sem tud segíteni, de megígéri neki, hogy hoz segítséget, majd elszalad. Még annyit hallunk, hogy a gödörben lévő fiú kiabálja, hogy nagyon rossz a levegő/nem kap levegőt. Később a gyerek visszatér a szülőkkel, de már vadidegen hivatalnokok, rendőrök(?) vannak a helyszínen, akik azt mondják, hogy sajnos a gyerek olyan súlyosan megsérült, hogy meghalt - viszont a szülőknek nem adják ki vmilyen okból a holttestet. A másik fiú váltig állítja, hogy a srác nem törte össze magát, amikor beesett a gödörbe.

Ugrás, évekkel később, teljesen más helyszínen folytatódik a történet.
Ezt kitakarom, mert erősen spoileres.
Vki lehallgat vmi beszélgetést, rögzíti is. Persze bajba kerül, meg is hal, de a kazettát belerejtette vmibe. A kazettát egy másik ember, talán egy csaj később (nyaralás közben?) megtalálja, és vhogy egy másik fickóval elkezdenek nyomozgatni a hangfelvétel alapján.
A végére az derül ki, hogy vmi nagyvállalat persze tiltott, súlyosan mérgező környezetszennyező anyagot pakolt le azon a területen, ahol korábban az a kisfiú meghalt, aki konkrétan a mérges kipárolgásba halt bele.
De a nyomozásuk, menekülésük stb elég izgi, legalábbis úgy emlékszem.

2018-06-18 20:37:09 aftur #2323

Ezt felismeri valaki?

"1989-ben 9 évesen kaptam meg az első vhs lejátszómat. Mivel rögtön nem volt mit lejátszani rajta,egy ismerőstől kaptam kölcsön egy rajzfilmet. A rajzfilm arról szólt hogy volt egy falu valahol a vadonban ahol ilyen őslakos féle nép élt.Talán vikingek,nem tudom rég volt már. Arra emlékszem hogy a falut mellett egy fa volt ami valami varázserejű talán gyógyító hatású gyümölcsöt talán almát termett. Igen ám csakhogy ezt a fát egy tó választotta el a falutól amiben egy szörny garázdálkodott.Ilyen sárkány féle formája volt. Három bajnok vágott neki hogy szerezzen a gyümölcsből de kettő ott veszett. A harmadik különbözött az első kettőtől ugyanis satnya csenevész volt. Nem harcosnak való... De aszt hiszem ő győzte le a szörnyet. Ez az összes dolog amire emlékszem. Remélem valaki ki tudja bogozni melyik régi mesére gondoltam."

2018-06-18 20:35:55 aftur #2322

Wake Wood (2011).

Google: movie|film+woman+losing+child|kid+"three days"|"3 days"

előzmény: lillus28 (#2321)

2018-06-17 12:24:15 lillus28 #2321

Sziasztok!
Hetek óta éjjel nappal a film címèn gondolkodok.
Egy hàzaspàr elveszíti a gyerekét egy nap a nő talàlkozik valakivel aki azt mondja hogy újra találkozhat a gyerekével egy szeánsz szüksèges hozzà valami tehénből bújik elő de 3napot lehet csak velük utànna elkell vinniük valami hatàrhoz mert ha nem akkor baj lesz a nő még nem kèpes vissza vinni stb..... Légyszives segítsen aki tud. Köszönöm szépen.

2018-06-08 14:25:02 Hinori #2320

Igen, ez az. Köszönöm szépen a segítséget! :)

2018-06-08 13:57:44 csabaga #2319

Falling Down ?

előzmény: Hinori (#2318)

2018-06-08 13:53:10 Hinori #2318

Sziasztok, egy ismerősöm keresne egy filmet, de nem sok emléke van róla. Állítása szerint van vagy 15-20 éves film. Annyi rémlik neki belőle, hogy egy férfi reggel felkel, beül az autóba, aztán valamiféle dugóba kerül, ami után el kezd lőni mindenkire. Ha valakinek van ötlete, megköszönöm és továbbítom! :)

2018-05-29 21:44:44 aftur #2317

A szeretet könyve (The Book of Love, 2016).

Google: movie|film+book+find+sea|ocean+pregnant

előzmény: Vakegér (#2316)

2018-05-29 09:30:48 Vakegér #2316

Keresek egy filmet,ami úgy kezdődik,hogy találnak egy könyvet a tengerben és még valami olyasmi van az elején,hogy egy férfi autóbalesetben elveszti a várandós feleségét. Kb. eddig láttam sajnos.

2018-05-22 09:47:04 Zsócika56 #2315

Francia film, kb. 20 éves, A feleség elutazik, a férj barátaival szórakozik. Beleszeret egy nálánál sokkal fiatalabb lányba, dúl a szerelem, de lassan hazaérkezik a feleség...

2018-05-20 19:23:29 betti #2314

Volt egy filmsorozat (minisorozat), meg voltam róla győződve, hogy vmi olyasmi a címe, hogy "Amikor kopogtatsz az ajtómon", de így nem találom.
Szerintem európai, talán német, 80-as, 90-es évekből. Egy fiatal lányról szól, aki kábítószeres lesz, nagyon kemény konfliktusai vannak az anyjával, aki egyszer az egyik vitájuknál mondja, hogy "ha most elmész, és egyszer újra kopogtatsz az ajtómon, nem fogom kinyitni" vagy vmi hasonló.
A lány lelép. Nem láttam minden részt, de az utolsóból vmennyit igen, itt vmi olyasmi történik, h a lány meglát az újságban egy hírt, ami arról szól, hogy egy házaspár, akiket nagyon kedvelt, meghaltak (ők is kábítószereztek, talán túladagolásban haltak meg). Ekkor összekaparja magát, hazamegy az anyjához, aki persze kinyitja az ajtót :) , és a lány azt mondja, h most ő bemegy a szobájába, magára zárja az ajtót, és az anyja bármit hall is, bármit fog rá mondani, bárhogy fog könyörögni, ne engedje ki, csak enni-inni adjon neki. Nyilván nem szó szerint idézem, de vmi ilyesmi volt a lényeg, vagy legalábbis kamaszként amikor láttam, ez ragadt meg.
Felismeri erről vki?

2018-05-20 19:17:50 betti #2313

Igen, tuti ez az, köszi! :-)

előzmény: SAF333 (#2312)

2018-05-16 14:11:06 SAF333 #2312

Sziasztok,

indexen hasonló kérdésre érkezett a válasz:

Ez a történet a KOMPLEXUSOK (1965) című olasz szkeccsfilm harmadik epizódja, ám a jelentkezőt nem annyira az arca, mint inkább a lófogai miatt nem akarják alkalmazni. a Luigi Filippo D'Amico által rendezett epizód főszereplője egyébként nem Fernandel, hanem Alberto Sordi.

Ennyi az idézet.
KT-n is megvan a film:
Komplexusok

előzmény: betti (#2311)

2018-05-16 08:34:34 betti #2311

Szia, édesapám szerint konkrétan Fernandel játszott a filmben, de a címére nem emlékszik. Próbáltam a tartalomleírások alapján megtalálni, de nekem nem sikerült.

előzmény: merknatalia (#2279)

2018-05-16 08:28:53 betti #2310

Igen, az az, köszönöm! :)

előzmény: von Schatu (#2306)

2018-05-15 16:07:56 aftur #2309

Ebben van egy Hector nevű, lázadó robot:

előzmény: betti (#2303)

2018-05-15 16:02:24 aftur #2308

Erre csak tippeket tudok adni:

16 kívánság (16 Wishes, 2010).
Google: movie|film+match|matchbox+wish|wishes+girl

előzmény: Mimise (#2301)

2018-05-15 16:00:31 aftur #2307

Erre csak tippeket tudok adni:

16 kívánság (16 Wishes, 2010).
Google: movie|film+match|matchbox+wish|wishes+girl

(Rossz kommentre válaszoltam.)

előzmény: bbogi (#2300)

2018-05-13 23:20:22 von Schatu #2306

Szerintem ez az:

Élet, amiről az angyalok álmodnak

előzmény: betti (#2305)

2018-05-13 22:38:18 betti #2305

Nagyon keresem:

Talán francia film (vagy ha nem, mindenesetre nekem vmiért úgy rémlik, h európai), 2 fiatal lányról szól. A film elején találkoznak, az egyikük szőke, a másik barna, utóbbi kicsit elesettebbnek tűnik az elején, munkát keres, a szőke segít neki eleinte. Vmi gyárban, vagy varrodában dolgoznak, nagyon csórók. Asszem a barna összeköltözik a szőkével. Találkoznak néhány sráccal, az egyikük elcsábítja a szőke lányt, de aztán ejti. Ekkor még úgy tűnik, hogy a szőke lány túllép rajta, ám később a srác újra megpróbál kikezdeni vele, a lány eleinte próbálja tartani magát, ám végül csak hagyja magát elcsábítani - ezután ráadásul képtelen túllépni a srácon, aki viszont valójában csak játszott vele, újra ejti. Közben a barna hajú lányt is csábítgatja a srác haverja, de ő nem jön össze vele.
A barna hajú próbál segíteni a szöszinek, de az elhajtja, kb kidobja a lakásból. Ez után viszont öngyilkos lesz, mármint a szőke lány, a srác miatt.

Próbáltam rákeresni, a francia filmeknél nem találtam, de tény, h a címére egyáltalán nem emlékszem. Időszak kb 1970-1995 közötti lehet.

2018-05-13 16:08:36 Mimise #2304

Sziasztok.Van még egy pár film,amit keresek:

- Volt egy film,amiben egy csapat fiatal lezuhan egy barlanszerű helyre.A csapat között van apa-lánya is.Valami lények bukkannak fel,és megölik a csapatot.Van egy fiú,akire rázuhan egy kőtömb,de ott hagyják,hogy majd segítséggel visszatérnek.Elindulnak,majd a fiú kiabálni kezd,de mire visszaszaladnak,a srác már sehol,a lények elvitték őt.A vége felé a lány apja is meghal,és kiderül,a sok kicsi szörny mellett van egy nagyobb szörny is,ahogy a lány menekül.Emlékszik valaki ennek a címére?

- Sajnos nem sokat tudok erről írni,annyit tudok csak,hogy egy csajról szól,akinek az apja valami gonosz féle,az anyját megölte,és a csaj keresi az apját,hogy bosszút álljon rajta.A csaj egy különleges képességgel rendelkezik,le tudja állítani az időt,de csak pár percre.Ezzel kapcsolatosan ugrik be egy jelenet is.Leállítja az időt,amikor a szörnyek megtámadják őt és a barátait ,amikor harcolnak,hogy ki tudjanak menekülni abból a teremből,ahol éppen vannak.Ha ez alapján tudna valaki segíteni,azt szintén megköszönném.:)

2018-05-13 13:40:25 betti #2303

Volt egy - valószínűleg amerikai - sci-fi, a sztori vmi ilyesmi:
Kifejlesztettek egy nagyon intelligens robotot, akit Hector-nak neveztek el. Hector egy fejlettebb lett, és egy idő után az őt kifejlesztő ember ellen fordult. Az maradt meg bennem, hogy a robot megismerte az Iliász történetet (is), amelyben Akhilleusz legyőzi, és meggyalázza a holttestét. Azt hiszem, ez a történet volt az, ami arra ingerelte, h fellázadjon az ember ellen, mert kilogikázta, h az ember úgy bánik vele, ahogy a történetben Akhilleusz Hektorral.

2018-05-09 21:46:36 critixx #2302

3. "Early Edition", nálunk "A kiválasztott - Az amerikai látnok" címen futott.

előzmény: Mimise (#2301)

2018-05-09 20:48:06 Mimise #2301

Sziasztok!Én jó pár filmet keresek,amiknek sajnos nem tudom már a címét.:(

1. Van egy film,mostanában játszhatták valamelyik adón,de nem jut eszembe a címe.Hasonló témáju,mint a Tudom,mit tettél tavaly nyáron.

2. Ez egy tini lányról szól,aki mindig versenyzik a szomszéd lánnyal,hogy ki legyen a népszerűbb.A kiscsaj,ha jól emlékszem,egy tündértől egy gyufát kap a születésnapjára,amiben 10 szál van,és ha meggyújtja,a listájáról mindig kívánhat valamit.

3.Régebben volt egy sorozat,amiben a főszereplő minden reggel megkapta a másnapi újságot,és rajta állt,hogy megmentse és segítsen a másnapi bajba jutottakon,baleseteken.Ez mindig sikerült neki.:)

4.Whoopi Goldberg egyik filmjének a címét keresem.Egy anya,lány,meg a nagymamája játszik benne,Whoopi az anyuka,és mindig bemennek áruházakba,és ruhákat vesznek.De nem pénzért,hanem mindig valami reklamációval,hogy ez a baja,az a baja a ruhának,és mindig kicserélik nekik a ruhákat,de persze a végén lebuknak.Meg valami elől bujkálnak,ha jól emlékszem,tanuskodniuk kellene egy bűncselekmény miatt.

2018-05-09 18:48:37 bbogi #2300

Google: movie|film+horror+woods|forest+house|manor+friends+courage|dare

előzmény: bbogi (#2298)

2018-05-08 18:09:42 bbogi #2298

Sziasztok!
Egy horror filmet keresek, aminek csak a törtènetère emlèkszem a címère nem.Egy baráti társaságról szól akik új tagot szeretnék avatni ès bátorságpróbára küldik. Egy erdőn át egy elhagyatott villába kell mennie. Miután nem tér vissza a többiek utána indulnak és közben kiderül a villa eredeti története. A film legvègèn pedig az összes srác felkerül egy fènykèpre.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

2018-05-07 08:34:36 Onway #2297

Reméljük,feltűnik a válasz előbb utóbb. :)

2018-05-06 20:20:07 tomside #2296

Én nem tudom, melyik ez, de majd küldd már át nekem is, kérlek. :)

előzmény: Onway (#2295)

2018-05-06 19:50:06 Onway #2295

Sziasztok!
Egy olyan filmet keresek,ami több szálon fut.
A sztori,hogy különböző párokat mutat be szex közben.
Régi barát-barátnő próbál „másképp” közeledni egymáshoz pl.
Elég szatírikus hangvételű film.
Ha valaki ennyi alapján felismerné,ossza meg velem,kérem!
Előre is köszi a segítséget!

2018-05-01 06:31:23 dikalosz #2294

The Real Wild West.

Linkelem az első részt:

előzmény: Duc de Richleau (#2293)

2018-04-30 20:55:59 Duc de Richleau #2293

Sziasztok! Tudnátok olyan ismeretterjesztő– vagy dokumentumfilmeket ajánlani, ami a klasszikus vadnyugatról szól és létezik hozzá magyar szinkron/narráció vagy felirat? Szólhat a telepesek életmódjáról, lovakról, a kor fegyvereiről, az őslakosokról, a polgárháborúról, a cowboyok munkájáról, az aranylázról, a kor híres embereiről vagy bármiről abból a korból. Előre is köszönöm!

2018-04-22 22:05:53 betti #2292

Azt mondanám, hogy szinte biztosan legalább 70-es évekbeli, és tuti 2005 előtti. Sajnos nem sokat szűkítettem :(

előzmény: aftur (#2284)

2018-04-22 05:21:54 gyapjukalap #2291

Köszönöm!

előzmény: pobeda (#2288)

2018-04-22 05:13:14 gyapjukalap #2290

Köszi! (az alsó link nekem nem nyílik....:( )

előzmény: Ficus Cucis (#2287)

2018-04-21 19:04:06 Edwest12 #2289

Szerintem '80-as évek lehet, mert én is emlékszem erre a filmre gyerekkoromból.

előzmény: aftur (#2284)

2018-04-21 18:40:19 pobeda #2288

Itt válogathatsz

előzmény: gyapjukalap (#2286)

2018-04-21 11:36:48 Ficus Cucis #2287

szerintem nem igazán ilyenekre gondoltál, de én pont pár hete botlottam bele mindkettőbe:

előzmény: gyapjukalap (#2286)

2018-04-21 11:29:23 gyapjukalap #2286

Kanada és Új Anglia történelmével kapcsolatos filmeket keresek. Tudtok ilyeneket ajánlani? (mint a Skarlátbetű / Salemi boszorkányok stb.) Segítségeteket előre is köszönöm.

2018-04-21 08:18:58 Lénárd98 #2285

Sziasztok!
Egy angol/amerikai filmet keresek, a 80-90-es évekből, pár éve leadta az m1 vagy a Duna TV
Nem sokra emlékszem már belőle: az elején egy nő és egy férfi randevúznak egy étteremben, amiből veszekedés lesz, később a nő elmegy egy meleg barátjához, aki szintén összeveszett a párjával,és ők beszélgetnek
A végén azt hiszem minden rendbe jön, a kamera felemelkedik a szereplőktől és távolról mutatja az Eiffel-tornyot, pedig semmi utalás nincs arra hogy Párizsban játszódott volna az egész. (legalábbis nem emlékszem ilyenre)
Előre is köszönöm.

2018-04-21 08:07:20 aftur #2284

Az 1-es (férj megöli a feleségét) kb. mikori film?

előzmény: betti (#2276)

2018-04-19 07:57:57 aftur #2283

50-es években játszódó magyar film.

2018-04-15 21:03:02 merknatalia #2282

Remélem, hamarosan meg tudom a film címét.Előre is köszönöm

előzmény: betti (#2281)

2018-04-15 16:05:57 betti #2281

Hát erről megkérdezem apukámat :-) Valamiért nagyon bejött neki ez a film (én nem láttam), és emlékszem, hogy többször is mesélt róla... Asszem van benne egy jelenet (legalábbis ezt emlegette), hogy feltesznek vmi nagyon piti, a világ túlsó felén lévő totál ismeretlen kis falura vonatkozó földrajzi kérdést, amire mást válaszol, mint ami a műsorvezetőnek fel van írva - na, erre jelzik, hogy sorry, elrontotta, bukta - mire a pasi szól, hogy nézzenek utána, alig pár nappal korábban volt vmi határvita, és igenis neki van igaza, mire utánanéznek, és tényleg.

előzmény: merknatalia (#2279)

2018-04-15 14:59:11 pobeda #2280

Sziasztok, én kérdezek egy külsős helyett:
Ezer éve keresem azt a filmet, és fogalmam sincs mi a címe, meg milyen nemzetiségű film, akár magyar is lehet.

Tehát van egy szőke kisssrác, aki mezítláb megy iskolába, és a tanára vesz neki egy cipőt, és az osztály előtt számolja a szegecseket a cipő talpán, miközben az egész osztály a kissrácon röhög, és közben egyre többen mennek mezítláb suliba.

Olyan 20-30-as években játszódik a film, az iskolában még vaskályhával fűtenek.

2018-04-15 09:21:29 merknatalia #2279

Sziasztok !Keresem azt az amerikai vígjátékot, mely kb. a 80-as években készült,férfi főszereplője tv bemondó akar lenni. Alacsony, kopaszodó, kissé köpcös idétlen kinézetű ezért nem akarják felvenni. A bemondó válogatáson átlagon felül teljesít.A szereplo Fernandel-hez hasonlo kinezetu ferfi. Jelentkezik egy tv tarsasag altal hirdetett valogatasra, es az a szerencseje, hogy csak az utolso teszteknel nezik a kulsejet, de akkor mar nem tudjak kiloni, mert hibatlanul kepes beszelni orakon at.Ha valakinek talán eszébe jut.. Előre is köszönöm a segítségeteket !

2018-04-12 20:22:36 betti #2278

Ééééééés Igen!! :-) Köszi!
Az imdb sem túl tájékozott, de legalább ott van, és így a német címe alapján youtube-on is megtaláltam. Tök jót szórakoztam rajta még most is, bár gyanús, hogy direkt jót tett, hogy alig értem a német szöveget :D

előzmény: OldReelFilm (#2277)

2018-04-12 10:49:24 OldReelFilm #2277

3. NDK sorozat volt, Szellem a toronyházban.

előzmény: betti (#2276)

2018-04-11 22:55:21 betti #2276

Lenne néhány új keresésem:

1) Egy férfi összebalhézik a feleségével és megöli. Valahogy elrejti a holttestet, és meg is ússza, mert pont indul egy új munkahelyre, valahova a dzsungelba, egy másik földrészre talán. Asszem építészmérnök a ffi. Még mielőtt indulna, találkozik egy nővel, akivel egymásba szeretnek, és rábeszéli a nőt, h menjen vele mint a felesége. Az új munkahelyén úgyis a feleségével együtt várják. A csaj asszem nem tudja, h mi lett a nővel, de bevállalja, h úgy tesz mintha a felesége lenne (talán azt mondja neki, hogy a nő megcsalta, lelépett - egyébként asszem pont vmi ilyesmi volt a balhé tárgya). Lényeg, hogy persze gyűlnek a konfliktusok a terepen, a csajt megpróbálja egy másik pasi is elcsábítani stb. De ezt a nőt tényleg szereti, viszont egyszer amikor veszekednek, a nő talán megbotlik, és úgy zuhan le valahonnan, hogy meghal, és a pasi nem tudja megmenteni (pedig megpróbálja). Mivel hallották a veszekedést, + volt asszem vki aki gyanakodott is a ffire valamiért, meggyanúsítják azzal, hogy megölte a nőt.
A filmnek kerettörténete van, az elején azt látjuk, hogy a ffi talán kényszermunkán van, és ezt az egész sztorit elmeséli vkinek. A legvégén újra visszatérünk a kerethez, és ott mondja azt, hogy "Bűnösnek vallottam magam". Mármint, az el nem követett gyilkosság miatt, de így vezekel a valódi miatt, és mert nem tudta megmenteni ezt az asszonyt.

2) Sorozat
A film talán Indiában játszódik, van egy fiatal nő, aki beleszeret egy indiai (?) férfiba. Egy alkalommal megtámadják őket (azt hiszem, indiaiak), a nőt megerőszakolják, megverik, a férfit is nagyon durván. A végén nekem nem volt egyértelmű, hogy bármelyikük életben maradt-e (azt hiszem az egyikük biztosan meghalt, a másikról meg nem volt egyértelmű - mintha rémlene, h a végén a nő megpróbál odakúszni a ffihoz). Itt mintha totál váltott volna a film, és egyszercsak "10 év múlva" vagy vmi ilyesmi kiírást követően folytatódott volna a sztori. Ekkor egy másik fiatal nőt látunk, akivel nem tudom mi történt, csak arra emlékszem, hogy valakivel beszél az előzőekben szereplő nőről egy férfival, aki az előző részekben jelen volt, és mintha udvarolt volna az említett korábbi nőnek. Én itt anno nem néztem tovább, mert nagyon dühített, hogy el lett vágva az előző sztori, én azt szerettem volna, ha az első "pár" tovább él, és nem történik velük ez a szörnyűség. Na persze.

3) Sorozat
Valamikor 100 éve (vagy több) élt egy fogadós házaspár, akik a hozzájuk betérő gazdagabb vendégek egyikét-másikát eltették láb alól. Persze egyszer pórul járnak, és ők halnak meg. De haláluk után nem nyughatnak, vissza kell térniük x év múlva, hogy y (7? 12?) számú jócselekedetet elkövetve elérjék, hogy mégis békében nyughassanak. Pont egy kissrác környezetébe kerülnek, akire ráfér, hogy néha segítsenek rajta. Arra emlékszem, hogy a pár át tud menni a falon meg ilyenek, ez nekem anno elég vicces volt.
A vége jópofa, ugyanis míg eleinte csak kényszerből segítenek a srácnak, és látszik, hogy a személyiségükkel teljesen ellentétes, h ők vkivel jót tegyenek, szép lassan megkedvelik a fiút, meg rákapnak a "jóság" ízére (egy rész egy jócselekedet asszem), és míg először az minden vágyuk, h végre túlessenek a dolgon, a végén, az utolsó jócselekedetre készülve döbbennek rá, hogy nekik tök jó itt lenni, és igazából nem is akarnak békén nyugodni. Ezért aztán inkább próbálnak mégis rosszalkodni, csak hát most meg már az nem jön úgy szívből, és "elbaltázzák". De végül kibékülnek azzal, h itt kell hagyni ezt a földi világot.
Szerintem vmi cseh vagy lengyel csoda lehetett, de nem találtam, a címét persze nem tudom.

2018-04-11 16:06:38 Gabi #2275

Régebbi film, egy nagyvárosi forgalomban egy nő autóval közlekedik. Valamiért összevitatkozik egy másik sofőrrel. Nagy zűr lesz belőle, nyilván az egyik megis hal. Sajnos csak homályosan emlékszem.. Tudja valaki ezek alapján a film címét?

2018-04-11 13:06:48 betti #2274

Igen, tényleg a Shirley Valentine, köszönöm!! :-)

előzmény: Kipper (#2273)

2018-04-11 10:05:41 Kipper #2273

A 2256 sz. komment a Shirley Valentine: https://en.wikipedia.org/wiki/Shirley_Valentine_(film)

A 2205 alatti viszon valami más lesz.

előzmény: betti (#2256)

2018-03-30 21:07:14 Mizi #2272

Ez még mindig nem ismerős senkinek? :)

előzmény: Mizi (#1874)

2018-03-27 22:51:28 PG #2271

Erin Brockovich, ez az, koszonom!

előzmény: manuva (#2268)

2018-03-27 17:53:36 betti #2270

Nagyon köszönöm!
Nem ezek, de a másodiknak nagyon örülök, meg fogom nézni! (Az elsőnél meg az lepett meg - és lehet, hogy ezen a vonalon elindulok - , hogy az elsőként látható férfi arca hasonlít arra, akire én emlékszem...)

előzmény: aftur (#2269)

2018-03-26 20:54:25 aftur #2269

Ezek csak nyomokban hasonlítanak de a kizárásukhoz kellene a megerősítésed:

előzmény: betti (#2255)

2018-03-25 23:24:36 manuva #2268

Erin Brockovich, Az ügyfél, Ha ölni kell.

előzmény: PG (#2267)

2018-03-25 21:03:14 PG #2267

Nehany filmet keresek, amikor ugyvedi lelemenyesseg vagy rovidlatas lenyeges volt.
Sajnos csak egy cimere emlekszem, "A Civil Action", amikor az ugyvedi iroda kudarcot vallott, mert rossz helyen es rossz modszerekkel keresett bizonyitekokat.

Egy ehhez hasonlo amerikai filmre is emlekszem, ott egy texasi falu lakoi keresetet sikerre vittek, arra emlekszem, hogy egy "csinibabat" kuldtek ki interjukra, mert az ugyvedek nem tudtak menni, es sikerult megtalalnia azokat, akik bizonyitekokkal szolgaltak nekik.

Valamint egy harmadik, szinten amerikai film egy rovid reszletere emlekszem, amikor egy ugyvedno peren kivuli megegyezesekre torekszik, az egyik ugyeben egy vacsorai megbeszelesen varja az ajanlatot, kinevetik, hogy pont lejart a hatarido, mire egy masik allambeli irodabol inditja el a keresetet, mert ott egy nappal kesobb van.

Legalabb meg ket, amerikai, talan kornyezetvedelmi vagy lakossagi peres temaju filmre emlekszem, de csak foszlanyokban, pl. tengeri olajfurotorony volt par jelenetben, vagy bezart vegyi gyar irodajabol szereztek meg iratokat, mielott felgyujtottak volna az epuletet, igy orulnek mindenfele listanak.

(Nem Petrocelli vagy hasonlo stilusuakra gondolok, amikor a targyaloteremben levo vallomasokbol jon a nagy fordulat, hanem amikor helyszini nyomozas folyik.)

Elore is koszonom a tippeket, javaslatokat.

2018-03-24 22:55:43 Ugor #2266

Lehet, hogy valami félreértés van a dologban. Itt nem lehet elindítani semmiféle filmet, itt véleményt lehet róla olvasni és alkotni, ha láttad. Meg ötleteket is találsz ahhoz, hogy miket nézz meg.

előzmény: szelhamos (#2265)

2018-03-24 20:27:03 szelhamos #2265

ki tudna nekem segiteni abban hogy hogyan tudnak elinditani itt filmet?vagy a Wannabes cimu drama filmre valaki linket tudna kuldeni?koszi

2018-03-24 11:06:40 betti #2264

Köszi szépen! Biztos, h nem ez, olvastam és láttam is A tetovált lány-t, amire én gondolok, azt a filmet legalább 25 éve láttam... :(

előzmény: aftur (#2262)

2018-03-24 08:48:45 aftur #2263

Keresek egy rajzfilmsorozatot, ami talán 15-20 évvel ezelőtt ment a tévében.
A főszereplő egy kisfiú volt és minden epizód úgy épült fel, hogy az elején valamilyen hétköznapi dolgot csinált, pl. fürdött, majd nem sokkal később apró világokat fedezett fel maga körül, lekicsinyítette magát valahogy, beléjük lépett és különböző kaladokat élt át.
Néhány koncepció, ami megvan:
- Keménytojást reggelizett, feltörte és egy apró világot fedezett fel benne, apró emberekkel.
- Kádban fürdött, aztán észrevette, hogy hajók úsznak a vízen, amiknek a kád vize tenger, az ő kiálló térdei meg hegyek és a hajósok azon tanácskoztak, hogy ezek a hegyek veszélyesek, mert össze szoktak zárulni.
- Fagylaltot evett és apró eszkimókat vett észre rajta.

A színvilága ilyesmi:

A rajzolási stílusa pedig ehhez hasonló:

Nem ezek: Egyszer volt... sorozat, The Littles, Pöttöm George.

2. Keresek egy fekete-fehér lengyel filmet is, aminek helyszíne egy vidéki kastély. A II. Világháború idejében játszódik és az alapkoncepció az, hogy a kastély környékéről az összes férfit behívták katonának, kivéve 1-et vagy 2-őt (talán 1 fiatal és egy öreg), akik ebben a helyzetben nagy figyelmet kapnak a nőktől.
Egy jelenetben egy szobalány ételt visz a fiatalemberhez de végül az ágyban kötnek ki. Az idős férfi (talán az apja?) megzavarja őket, rájuk nyit. Később elbeszélget a sráccal, valami olyasmit mond, hogy legközelebb zárja be az ajtót.
A téma erotikus de semmi meztelenséget nem mutatnak benne.

Nem a Zwariowana noc

2018-03-24 08:47:31 aftur #2262

A virágküldés és a hasonmás elem miatt hasonlít A Tetovált Lány c. filmre.

előzmény: betti (#2255)

2018-03-22 10:36:35 critixx #2261

Világok harca 1953?

előzmény: sasi89 (#2260)

2018-03-22 07:16:40 sasi89 #2260

Sziasztok.

Keresek egy régi ufós filmet. Valamelyik magyar TV csatornán (talán M1 M2 esetleg DUNA) láttam úgy kb. 18 évvel ezelött este 10-11 óra körül. Emlékeim szerint nem sokat beszéltek benne. Amire emlékszem hogy valahol a film második felében van egy jelenet amikor valamikor délelőtt-dél körül napsütéses időben egy helyben lebeg egy elég méretes UFO a levegőben kb 500-1000 méter magasságban. Mindenféle fegyverrel próbál benne kárt tenni a hadsereg de semmi sem használ. Egy atombombát is felrobbantanak a közelében de nem sokkal később kiderül hogy attól sem lett rajta egy karcolás sem. Régi filmről van szó kezdetleges effektekkel. Valakinek valami ötlete?

2018-03-06 17:05:14 Onway #2259

Ez lesz az,a leírás alapján!
Nagyon köszönöm a segítséget!Régóta kerestem már! :)

előzmény: St4nt0N (#2258)

2018-03-06 15:21:13 St4nt0N #2258

Vágy és virágzás (Lust och fägring stor, 1995)
(Ugrószekrényben paráználkodnak a fiatalok.)

előzmény: Onway (#2257)

2018-03-06 14:39:49 Onway #2257

Sziasztok!
Egy svéd filmet keresek abból az elvontabb "művész" kategóriából,talán 80-as évekbeli lehet.
Annyira emlékszem belőle,egy fiatal 14 körüli iskolás gyerek a főszereplő,meg egy fiatal tanár néni.Faluban,vagy kisvárosben játszódik.Szexelnek a filmben,a tanárnő feljavítja a jegyeit a srácnak.A végén lebuknak,és kirúgják a csajt.
Annyi van meg még a filmből,hogy a srác egy osztálytársnőjével egy szekrényben? szeretkezik,és a lány megjegyzi: -Olyan jól csinálod,mintha már gyakoroltad volna! :D
Ha valakinek ennyiről beugrana a címe,ossza meg kérem!
Előre is hálás köszönet!

2018-03-04 18:17:24 betti #2256

2205-ös kommentedben keresett film meglett? Ha nem:
arra gondolsz, amelyikben egy sötét hajú nő szerepel, akinek kicsit elege lesz a férjéből, és elutazik (szerintem) egy görög szigetre, ott összejön egy igazi életvidám pasival. Van egy jelenet, ahol a ffi kényezteti őt, és a csaj teljesen odavan, h a pasit nem zavarja a "sebhelye" (gyanítom, h császármetszés vagy vakbélműtét utáni sebhelyre gondol). A végén elbúcsúzik a pasitól, de vmiért visszamegy, és akkor látja, hogy a ffi szóról szóra ugyanazzal a dumával szédít egy nőt, amivel anno őt is elcsábította. De nem borul ki, hanem vmi olyasmi fogalmazódik meg benne, hogy legalább megmutatta neki, h mennyire lehet élvezni az életet anélkül, h túlzottan komolyan vennénk. Nem emlékszem, végül visszamegy-e a férjéhez.

Sajnos én nem találtam, bár én a görög filmek között kerestem, és valójában simán lehet, h tényleg skandináv (vagy olasz, vagy spanyol... stb...)

Gyanítom, nem sokat segítettem :( De hátha vkinek erről ugrik be.

előzmény: act (#2205)

2018-03-04 17:54:57 betti #2255

Sziasztok, nagyon kevés infó, ráadásul nem emlékszem az események sorrendjére sem... Hátha azért beugrik valakinek:

Egy család férfitagja, az apa eltűnik, úgy tűnik, szó nélkül lelép. Ám minden évben az eltűnése napján küld egy szál virágot a feleségének, akit azonban ez nem vígasztal, sőt inkább gyűlöli érte, hiszen ez jelzi, hogy él, csak épp esze ágában sincs visszatérni.
Ezt azt hiszem, egy férfinek mondja el.
Mintha a film vége felé derülne ki, hogy a férfi, az a felelős a férj "eltűnéséért". Látjuk (visszaidézve a múltat), ahogy ez a ffi megy autóval, felvesz egy stoppost (a később "eltűnő" férjet), beszélgetnek (egyébek mellett a feleségéről is), az autót vezető férfi egyszercsak váratlanul fékez, a mellette ülő férfi beveri a fejét a szélvédőbe, elveszti az eszméletét. Ezután a sofőr kicseréli az irataikat, és asszem belelöki az autót a folyóba - de ez nem biztos. A lényeg, hogy megrendezte a saját halálát. A másik férfit összecserélték vele, azt hitték h ő halt meg, és ő meg küldözgette a virágot a nőnek.

2018-02-26 09:14:02 zsani #2254

Sziasztok! Egy filmet keresek,de csak arra emlékszem,hogy egy férj megtudja,hogy a felesége megcsalja és el akar válni tőle,erre ő elviszi egy hegyre egy nyaralóba,elrontja a kocsit,hogy az asszony ne tudjon megszökni.Tudom nagyon kevés infó,de hátha valaki látta... Köszönöm előre is ha segíttek.

2018-02-23 18:02:32 PG #2253

Kossz, kozben megtalaltam, csak nem tudtam torolni a beirast.

előzmény: Mizi (#2249)

2018-02-22 14:04:53 St4nt0N #2252

Valószínűleg erre gondolsz: The March (1990), 1991-ben láthattad a tévében.

előzmény: gyengeandras (#2251)

2018-02-22 13:57:20 gyengeandras #2251

Egy filmet aminek csak a sztoriját tudom felidézni de sajna a címére nem emlékszem.
Kicsit sci-fis a történet meg olyan "holivudijas" de alapvetően igen elgondolkoztató: egy rettenetesen száraz év után az afrikai fickó elindul a falujából gyalog és hamarosan éhezők milliói csatlakoznak hozzá, hogy eljussanak Európába és ott a gazdagok háza előtt haljanak éhen. Az ENSZ meg mindenki más tehetetlen és végül a spanyol tengerpartra átkelve megérkezik a tömeg, ahol a kivezényelt fegyveres határőrizet iszonyú vérengzést visz végbe. Nincs happy end !

2018-02-22 12:13:24 camelot #2250

Sziasztok. Egy ismerősöm kérését tolmácsolom, aki egy magyar filmet keres. Az általa küldött leírást copyzom be most:
"Még gyerekként (vagy nagy kamaszként) láttam, tehát jó rég, a tévében vetítették egyszer. Talán "Dani" volt a címe, vagy esetleg Jani. Egy kissrácról szólt, valamilyen vasutas családból, a faterja a fűtőházban dolgozott (szerelő, vagy mozdonyvezető volt), és a srác egy csomó időt töltött a gőzösök közelében. Teli van a film gőzösökkel, és ha az emlékeim nem csalnak, akkor a Hámán Kató (= Északi =Füsti) fűtőházban játszódik. A sztorira már nem emlékszem, csak a sok gőzösös jelenetre. Azóta sem láttam ezt a filmet, és guglizásom sem vezetett eredményre még. Lehet, hogy rosszul emlékszem a címre. "

Melyik lehet ez a film?

2018-02-14 12:53:59 Mizi #2249

Égető bizonyíték. :)

előzmény: PG (#2248)

2018-02-14 12:48:26 PG #2248

Egy amerikai vigjatekot keresek, egy no talal egy cd-t, amin egy volt CIA ugynok feljegyzesei vannak, es ennek reven akarja finansziroztatni a plasztikai mutetjeit.

Nemreg lattam, de sehol se talalom es sajnos az idezetek kozott nem tudok keresni.:-(

Ah, vegre megvan: Burn After Reading

2018-02-09 19:22:31 lizardking #2247

Köszönöm a válaszokat!

2018-02-09 12:47:33 Raul #2246

Hátha így is találsz valamit:
IMDB Most Popular "Minimal Cast" Titles

2018-02-09 10:32:40 Ugor #2244

Ez igazán kevés szereplős és igazán dráma.

2018-02-09 10:31:38 budaik #2243

The Sunset Limited (2011)

Az interjú (2003)

ez a kettő jutott az eszembe hirtelen :)

2018-02-09 10:24:20 lizardking #2242

Üdv! Tudnátok nekem minőségi kamaradrámákat modani? A legjobb az volna (ha van ilyen), ha csak két szereplője lenne a filmnek, de a lényeg, hogy minél kevesebben vannak a karakterek, annál jobb!

2018-01-30 17:51:16 macready #2241

Sziasztok, melyik magyar animációs filmben, vagy sorozatban szerepelt ez a kismalac?

2018-01-27 01:19:01 PG #2240

Hihetetlenul borzalmas a magyar hang. :-((

előzmény: Ragemarci (#2239)

2018-01-26 22:43:16 Ragemarci #2239
2018-01-26 22:42:55 Ragemarci #2238

előzmény: renatoid (#2237)

2018-01-26 14:47:42 renatoid #2237

Sziasztok keresem a Menekülés címü filmet charley seen nel a föszerepben magyarul. nem tudja valaki honnan tudnám leszedni????

2018-01-16 00:59:01 PG #2236

Egy magyar rovidfilmet keresek.
A tortenet egyszeru, egy ferfi bemegy egy templomba, ami elott egy nyomorek koldul, de bent nem talalja meg, akit keresett. Duhos lesz, es a duhet a kolduson tolti ki, egyre kegyetlenebbul dobalja penzermevel.
Emlekeim szerint a Filmszemlen lattam, talan 2000-2005 kozott, azota nem hallottam rola.