Filmet keresek

(vissza a topikok listájához)

2017-04-22 01:44:15 ChrisAdam #2132

Nem valami ilyesmi van az egyik Reszkessetek betörőkben?

előzmény: Édouard (#2128)

2017-04-22 01:40:50 Édouard #2131

sajnos nem

előzmény: Raul (#2129)

2017-04-22 00:32:14 Bubu #2130

Ott nincs báty, sem lány...

előzmény: Raul (#2129)

2017-04-21 23:32:49 Raul #2129

Nem A terror iskolája?

2017-04-21 23:31:40 Édouard #2128

Sziasztok!
90-es évek végi gyerek akciófilmet keresek. Menô maganiskolaban tuszul ejtenek gazdag gyerekeket de az egyikuk gördeszkás batyja megmenti oket a terroristaktol, akik az egyik gazdag lány szüleit zsaroljákl! Nagyon gagyi film :) Előre is koszi a segitseget!

előzmény: Édouard (#1865)

2017-04-20 13:14:04 tomside #2127

;)
Jóból is megárt a sok.

előzmény: necksprain (#2126)

2017-04-20 11:29:49 necksprain #2126

én is csodálkozom. szerintem olyan időszak lehetett, hogy letoltam gyors egymásutánban 10-12 ázsiai filmet, és tényleg csak a számomra legkedvesebbek maradtak meg teljesen.

2017-04-20 08:49:54 tomside #2125

Ha ez nem marad meg, akkor mi?!
:O

előzmény: necksprain (#2121)

2017-04-20 00:49:05 necksprain #2124

:DDDD rákerestem a csiketi tumo-ra, ezen a kérésen a felül a google csak az újkígyósi önkormányzat értesítő - 'hatvan év a nagyiskolában' pdf-et dobta ki.

megvan:
Pluszjutalomként a játékok helyezettjei az Aranykalász Lovas Klub hintóján egy tiszteletkört tettek a környező utcákon, majd az ünneplő gyermekek, felnőttek és a Tengelic Énekegyüttes kíséretével, rózsasziromhintéssel vonultunk át a Wenckheim parkba, ahol sokféle program, finom ebéd várta a kicsiket és nagyokat egyaránt.
Czeglédiné Barna Ágnes

2017-04-19 23:25:59 dorothygale #2122

Továbbra sem találom...

előzmény: budaik (#1909)

2017-04-18 18:24:37 necksprain #2121

ó, köszönöm! és mivel osztályoztam, valószínűleg végignéztem, csak nem maradt meg. újrázok majd vele egyet, mert szép emlékeim vannak róla. a csendes család volt amúgy, amit tényleg nem fejeztem be.

előzmény: flake (#2120)

2017-04-18 18:12:44 flake #2120

Nem dél-koreai, hanem japán. Valószínűleg ezért nem találtad :)

Cold Fish

előzmény: necksprain (#2119)

2017-04-18 17:46:44 necksprain #2119

helló! dél-koreai filmet keresek, azt hittem ezidáig, hogy a csendes család az, de mégsem. egyszer félig megnéztem, de már nem sok mindenre emlékszem. van benne valami halkereskedés, és a családfőt felbéreli valami gazdag ember, talán hogy öljön meg valakit. van benne egy fiatal lány is, asszem ő ott kap munkát a díszhalasnál. előre is köszi a segítséget!

2017-04-18 14:45:45 Onway #2118

Köszönöm szépen!

2017-04-18 13:19:15 ChrisAdam #2117

Ez.

előzmény: Onway (#2116)

2017-04-18 06:21:51 Onway #2116

Üdv!
Valaki nem tudja véletlenül,a Stalkernek készült mostanában feldolgozása?Ha igen,mi a címe?
Előre is köszönöm a segítséget!

2017-04-02 20:02:08 Onway #2115

Sajnos nem az,de köszönöm mindenesetre a segítséget! :)
Talán az volt a címe :Matt 13 lépésben...?

előzmény: Kalevala (#2114)

2017-03-30 09:39:34 Kalevala #2114

Hasonló témájú filmről hallottam: The Ultimate Gift

előzmény: Onway (#2113)

2017-03-29 18:23:54 Onway #2113

Egy sorozatot keresek!
Meghal egy gazdag (talán tudós?) és a végrendelkezése szerint az örökségét egy nyilvános pályázaton lehet megnyerni.Meg kell fejteni 12? 13? feladványt,ami az újságban jelenik meg,és beküldeni!Aki az összeset meg képes oldani,az lesz az örököse.
Még annyira emlékszem,hogy egy rokona (unokaöccse) is hajt az örökségre,és ellopja a megfejtéseket,és a saját megoldásaként küldi be őket.

2017-03-28 20:26:30 The Hungarian #2112

Sziasztok, egy barátom keres két filmet, én sajnos nem ismerem meg őket a leírásból. Van ötlet? Köszönöm!

Van egy no, aki egy nagy tarsasagban van es a tarsasagban levo parbol a pasiival osszejar. Es a pasi bizonygatja, h elvalik a notol, de igazabol nem akar elvalni. Es jon egy pasi, egy normalis, akivel osszejon. De idiota a no es a nos pasit akarja igazabol. Ez a normalis pasi otthagyja, majd rajon, h vele szeretne lenni, de akkor mar keso. Es par honap utan, a film vegen egy kis udvarban talalkoznak, tolja a bicajt a lany, a pasi viszi a wc papirt, de vegul a pasi nemet mond neki.

Egy pasi a foszereplo, aki az agressziojat nem tudja kezelni, nincs onkontrollja. Emiatt is valt el a felesegetol. A kislanyat elviszi moziba, de ott egy morbid muveszfilmet tudnak csak megnezni, ettol kiborul es követeli vissza a penzt, mert szerinte a rendezo meglopta ot. Teljesen belehergeli magat ebbe es elmegy, felkeresi a rendezot, hogy igazsagot tegyen. A forgatas helyszinen meg is talalja, es a rendezo, egy önelégült pasi, leloki a magasbol. Cserebe, hogy ne pereljek be, belemegy, hogy az agressziv apuka reszt vehessen a kovetkezo filme rendezeseben. Amugy eleg szar filmjei voltak, csak eleg ontelt pasi es ezt nem akarta elfogadni. Vegul egesz jol sikeril ez a paros rendezes.

2017-03-22 06:50:38 merknatalia #2111

Sziasztok! Újabb film jutott eszembe, amit már évet óta nem tudom, hogy micsoda az a baj, hogy kb. 15évvel ezelőtt láttam, így halványak az emlékeim. Ha jól emlékszem, talán az M1-n ment, karácsony környékén. Egy családról szólt, akiknek a kislányát, vagy kislányait felfalták a farkasok. Ha jól emlékszem, később lettek újra gyermekeik. Tudom, nem sok infó, és elég zavaros az is, ami van, de hátha akad valaki, aki nem tizenévesen látta, és emlékszik a címére!
Előre is köszönöm a segítséget

2017-03-11 22:30:14 ChrisAdam #2110

Zenét keresek.
Emlékszik-e arra valaki, hogy egy időben (mikor még bemondók mutatták be a filmet) voltak a Duna TV-n (mikor még a cseppekből álló, hullámos logóval futott) Chaplin műsorblokkok és előtte bejátszások, montázs a filmjeiből a műsor előtt. Gyerekként rengeteget néztük ezeket a Chaplin blokkokat és nagyon fülembe mászott a zene, ami a blokk intrója alatt ment, a bemondónő után, de egyszerűen nem tudom, melyik filmnek volt a zenéje. Tudja-e esetleg valaki? Emlékszik valaki? Rettenet régen volt tudom, de hátha. Nagyon hálás lennék. :)

Update: Megvan! Ez volt az a zene. (Éppen most nézem a Nagyvárosi fényeket, hát pont szembejött. Soha jobbkor.)

2017-03-11 14:24:42 lilla1234 #2109

Sziasztok ez olyan film amibe a kisfiu elmegy a taborba es ott egy lannyal levelezik a tobbi tabortarsa megtudja es csufoljak a lany eljott a taborba ennyire emlwkszek ja es meg van benne egy olyan kolyok aki mindig feherbe van.

2017-03-07 17:19:48 Bbazsa #2108

Egy férfi egy amerikai telefonos tudakozóba érkezik hogy egy új számítógépet mutasson be a hölgyeknek. De ők ezt ellenzik. A film vége felé jön egy hívás amikor a férfi bekapcsolja a gépet és a hölgy elismeri hogy ez a könyvekkel sokkal tovább tartott volna, romantikus film .

2017-02-18 13:51:05 merknatalia #2107

Tudnátok segíteni, melyik film lehet ez? Nagyon fontos
Nagyjából arról szól, hogy van egy család, ahol három kisgyereket nevelnek. Két kisfiút és egy kislányt. A szülők tragikus balesetben meghalnak és a három kisgyerek magára marad. A nagyobbik kisfiú, aki olyan 7-8 éves lehet, próbál gondoskodni a kisebbekről. Persze idővel a gyámhatóság rájuk talál és nevelőintézetbe kerülnek. Elválasztják őket egymástól, s innentől kezdve nem találkoznak többé. Miután felnőnek, a nagyobbik fiú megszállottként keresni kezdi a testvéreit. Nem tudom milyen módon, de először a fiútestvért sikerül megtalálnia és aztán együtt indulnak a húguk keresésére. Végül sikerül rátalálni. Férjnél van már és kisbabát vár. Arra a megható utolsó jelentre emlékszem legjobban a filmből, amikor megérkezik a nő a repülőtérre nagy pocakkal és a két fivére már ott várja. Először csak nézik egymást, aztán hármas ölelésben összebújnak.
Ha valaki esetleg felismerné a történetet és meg tudná mondani a film címét, annak hálásan megköszönöm!

2017-02-12 17:38:06 bogigabi007 #2106

Üdvözlök Mindenkit!

Talán valaki tud segíteni.
Keresek egy Adriano Celentano filmet teljes magyar szinkronnal.Az MTV 1984-ben adta ki a teljes magyar szinkronos változatot.Nekem meg van/volt,egyenlőre sehol sem találom.
A film címe: Őrült római vakáció
A főszerepben Celentano és Ornella Muti játszik.Celentano egy buszsofőrt alakít,Muti pedig egy hercegnőt.
Nagyon jó film.
Aki tud,kérem segítsen.
Magyar felirattal már megszereztem,de azért mégis csak a teljes magyar szinkronos az igazán élvezhető film.
Elérhetőségem: bogi007@hotmail.hu
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel: Gábor

2017-02-04 20:55:41 merknatalia #2105

Szep estet mindenkinek!A segítségeteket szeretném kérni!A történet egy emberről szól, aki bele szerett egy lányba és a háború miatt el szakadnak, majd kb 10 év múlva megkeresi, de férjezett lett a hölgy és kislánya van, így el megy a férfi, de kér 2 fiatalt, hogy vigyék hajóval el és rengeteg aranyat ígér nekik, amit majd egy szigeten meg is találnak.. Talán Kubai film. Előre is köszönöm!

2017-02-04 20:53:13 epik #2104

Koszonom, de sajnos, nem ez az :)

előzmény: noresz02 (#2103)

2017-02-04 18:29:56 noresz02 #2103

Maybe this:

előzmény: epik (#2102)

2017-02-04 18:10:12 epik #2102

Szep estet mindenkinek!
Sehogyan sem jut eszembe egy film cime :) A sztorira is homalyosan emlekszem. A szereplokre egyaltalan. Kihivas lesz :)
Egykori baseball jatekos egesz eleteben banja, hogy anno profi koraban kihagyott egy donto dobast es emiatt derekba tort a karrierje. Majd valami tortenik vele sok evvel kesobb, ami megmutatja neki, hogy milyen lett volna az elete, ha akkor sikerul neki.

Koszonom a segitseget!

2017-01-31 03:20:35 Onway #2101

Keresek több régi filmet és sorozatot:

A film egy kémes vígjáték 1990 környékéről.A sztori,2 srác agyába tévedésből beültetnek egy chipet,amitől szuper képességeik lesznek.Értenek minden nyelven,tudnak karatézni,stb. Aztán persze rájönnek hamar a tévedésre,és elkezdik üldözni őket. :)

Sorozat (inkább minisorozat),még MTV-n ment a 90-es évek elején:Ebből annyira emlékszem,Volt bennne egy Maggie nevű lány,aki férjhez menés előtt jött rá,hogy csalja a vőlegénye,egy erdei házban élő nővel,akitől gyereke is született,annak a neve Fácán volt.Meg a srácnak volt egy öccse,aki lelépett a családi birtokról,hogy megvalósítsa önmagát. Festő/költő lett,egy idősebb csajjal aki felkarolta tért vissza a szülői házba.A 20-as években játszódhat a sztori.

Ha valamelyikről valakinek van tippje,nagyon megköszönöm,ha megírja!

..Esetleg valakinek valamilyen digitális formában ha meglenne valamelyik sorozat ezek közül:-Álacban (NDK kémsorozat 70-es évek)
-A Strauss dinasztia
Cserébe lenne nekem is jó néhány régi sorozat és film…

2017-01-24 00:11:51 necksprain #2100

sziasztok. olyan filmeket keresnék, amik ilyen hogy is mondjam, jó boszorkány-rossz boszorkány ellentétről szólnak. az is elég, ha csak rossz boszorkány van. nem baj, sőt előny, ha régebbi. köszi!

2017-01-19 11:00:49 Degec #2099

Sziasztok!
meg gyerekkoromban (ugy 20 eve) lattam egy filmet aminek a sztorija nem biztos de egy szorakozohely kore epult. a hely lezarasakent, vagy megemlekezesekent szerveztek egy nagy bulit ahova meghivtak minden olyan sztart aki korabban ott fellepett. az egyik egy gitaros csavo volt aki taxit hivott, de mivel nem volt meg az ihlete( ugy emlekszem) igy a taxival koroztek meg ki nem talalta a dalt, meg talan valami sivatagon is keresztul vagtak a taxival.

ha esetleg valaki enyibbol is tudja, illetve lenne otlete azt nagyon megkoszonnem!
tovabbi szep napot!

2017-01-14 22:51:28 o0o #2098

OFF
@Ugor @necksprain Köszönöm szépen, utánanézek ezeknek! Lehet át kéne terelni kicsit a gyereket úgy általában a western irányába, ott nagyobb lenne a választék... :P
ON

2017-01-14 17:40:51 Onway #2097

2017-01-14 16:56:09 necksprain #2096

jaaj, az iromány végére elfelejtettem az indiánt, simán csak westernre gondoltam. kössz!

előzmény: Ugor (#2095)

2017-01-14 16:54:09 Ugor #2095

Ezt a két öszvéres cuccot be ne vedd! :o)) Az nem egy indiános film. :o)

előzmény: o0o (#2092)

2017-01-14 16:50:47 necksprain #2094

az utolsó mohikánt bőven 10 éves korom előtt láttam (úgy kb nyolcszázszor), eléggé megrázó volt, de sokkal jobban szerettem, mint a már akkor is kicsit bugyutának tartott winnetoukat. ami még eszembe jut, az a két öszvért sara nővérnek, így sok év távlatból úgy emlékszem nincs benne sok gyilok, simán elbírta az agyam.

2017-01-14 15:01:31 Ugor #2093

Első gondolatom, hogy 10 éven aluli gyereknek inkább a Karl May adaptációkat ajánlanám, Pierre Brice főszereplésével a Winnetou-filmeket... esetleg Gojko Mitic is jöhet.. sok ilyen film van.

2017-01-14 14:41:48 o0o #2092

Sziasztok! 10 évan aluli gyereknek "indiános" filmeket tudnátok ajánlani? Eddig az Utolsó mohikán és a Farkasokkal táncolót találtam, tufa vagyok a témában, kölyökként akciófilmeket és sci-fiket zabáltam inkább...

2017-01-14 13:38:43 critixx #2091

Igen, bőven volt benne Terminátor koppintás. Mikor Jesse megérkezik a Földre, kvázi ugyanaz mint mikor Schwarzi érkezik meg a múltba: éjszaka, villámlás közepette nagy fényességgel "lepottyan" a semmi közepébe egy anyaszült meztelen kigyúrt férfi. Illetve van egy rész, mikor harcolnia kell a saját fajából egy másik egyeddel, ott is erősen érezhető benne az "inspiráció". :D

előzmény: Tenebra (#2089)

2017-01-14 13:20:27 merknatalia #2090

sziasztok!!!!Láttam régen egy régi (azt hiszem magyar) fekete-fehér filmet. A szereplők 4-en voltak 3 férfi és egy nő egy befalazott szobában ültek egy asztal körül és beszélgettek. Sajnos a középső részére nem emlékszem. A vége elég morbid volt, mert a 4 szereplő csontvázzá vált az asztal körül. Tudnátok segíteni, hogy melyik film volt ez?

2017-01-13 09:53:42 Tenebra #2089

Ezt mennyire bírtam annak idején! Pár éve én is kerestem ezt, aztán belenéztem, mikor megtaláltam, és hát mást láttam, mint amire emlékeztem... :D Elsősorban mondjuk azért tetszett, mert kicsit a Terminator hatását éreztem rajta, ami mondjuk nem meglepő, hiszen a korszakban ez a téma menő volt.

előzmény: critixx (#2088)

2017-01-13 09:09:44 critixx #2088

A sorozat címe "Nehéz napok egy Föld nevű bolygón". Disney (ko)produkció volt a '80-as évek végén és mindössze fél évad, 13 rész készült belőle.

A sztori szerint Jesse egy földönkívüli faj tagja, aki egykor ünnepelt csillagközi harcos volt, de fellázadt a törvényes rend ellen, ezért letartóztatták és a tanács száműzetésre ítélte "a primitív Föld bolygóra", ahol különféle jócselekedetekkel vezekelhet fellebbezésért. És igen, egy kis piros lebegő robot a társa, akit azért küldtek, hogy megfigyelés alatt tartsa őt.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0096606/

Szerintem a mi generációnk, akik a '90-es évek eleji, vasárnapi Disney délutánokon nőttek fel, valamennyi tagja találkozott ezzel a sorozattal. :-)

előzmény: angyalok (#2087)

2017-01-13 09:02:17 angyalok #2087

A 80 évek táján a Tv-ben látható volt egy gyermekeknek ajánlott filmsorozat, a címében a név is szerepelt "Jessie" - sajnos pontosan nem emlékszem.
Arról szólt a film, hogy Jessie lekerült a földre, hogy az előző élet hibáit kijavítsa. Fölötte mások számára láthatatlan gömb követte, aki örökké beszélt hozzá mi a helyes, mi a helytelen? stb. stb.

Nagy beavatott volt aki ezt a filmet készítette,
jó lenne, ha újra adnának valamelyik csatornán, vagy legalább a netten keresztül hozzáférhető lenne.

2016-12-24 20:04:20 PG #2086

Most en keresek egy filmet.;)
Talan ir vagy eszakir teruleten jatszodik. Ha jol emlekszem, a lenyege az, hogy egy angol-ir vallasi csoport meg akarja gyozni a mas vallast gyakorlokat, hogy inkabb hozzajuk csatlakozzanak. Az egyik kiszemeltjuk egy otvenes ozvegy ferfi, aki csak a kozepiskolas koru fiaval el egyutt, sokat olvasnak es komoly dolgokrol beszeletnek.

Igazabol egyetlen utos jelenetre emlekszem a vege fele, amikor a fiu engedelyt ker az apjatol, hogy atmenjen a vallasi csoporthoz valamilyen unnepi alkalomra, tea mellett bolet is adnak. Az egyik, aktiv hitteritest vegzo no lelkendezve fogadja a fiut, hogy legalabb neki van esze, az apjaval ellentetben, mire a fiu valami olyasmit valaszol, hogy az apja tiszteletre melto ember, mert annak ellenere, hogy nem ert egyet ezzel a vallasi iranyzattal, megengedte neki, hogy eljojjon kozejuk.

2016-12-20 17:42:31 merknatalia #2085

Sziasztok! keressek egy filmet (sajnos a cimét nem tudom)
-a film 2 gyerekről és egy lányról szól,az egyik gyermek (akit örökbe fogadtak) elhatározza hogy barátaival megkeresi az igazi szüleit .De hogy megtalálja őket repülőre kell száljonnak.Persze a repülő gépen kell egy szülői aláirás amit meg hamisitannak a gyerekek.a két barát szülei pedig azt hiszi hogy gyermekük születésnapra meggy... Sajnos többet nem tudok mondani esetleg ha valaki felismeri a filmet az legyen szives szóljon...

2016-12-19 22:58:40 PG #2084

Rendben, akkor a holnapi nap folyaman, minden egyes alkalommal, amikor lenyomod a tv taviranyitojat, elmondod "megnezem a KT-n". ;)

előzmény: camelot (#2081)

2016-12-19 20:29:24 angel #2083

Azt szeretném kérdezni, hogy a Junebug c. filmet hogyan lehetne megszerezni?

2016-12-19 12:03:58 camelot #2082

Sziasztok, ezúttal konkrét filmeket keresek:
Szabóné
A bűvös szék
Tiszta ház, egészséges család
A város alatt
Felszabadult föld

Ezek mind a 40-es, de inkább az 50-es években készült magyar filmek. Úgy sejtem h a Filmmúzeumon leadhatták ezeket, de talán az MTV-n is. Keresem azokat az embereket akik ezeket v ezek közül akárcsak egyet is, rögzítettek vhs kazettára. Szeretném átmásolni és/vagy digitalizálni ezen filmeket (megoldható nálam), de akár meg is venném a kazettát a tulajdonostól. Ha nem szívesen adnátok kölcsön egy ismeretlennek az anyagot, akkor a másolás idejére vendégül látom a tulajdonost (budapesti vagyok) és ahogy végzett a magnó, már adom is vissza a kazit. A két utolsót egy belső vetítésen láttam a Mandánál idén, fényképeztem és videóztam is közben amennyit tudtam (videára kitettem amit sikerült), de szeretném ha nekem is meglennének ezek a filmek teljes egészében (mandától nem lehet megvenni). Ha valakinek netán gépen van ezek közül bármelyik, kérem töltse fel valahová v küldje el nekem v írja ki dvd-re. Akár meg is veszem. Minden megoldás érdekel.
camelot_a@indamail.hu

2016-12-18 21:52:43 camelot #2081

Mindent bevallok, nem jutott eszembe

előzmény: PG (#2080)

2016-12-18 00:19:32 PG #2080

Miert nem itt nezted meg Hollosi filmjeit?

előzmény: camelot (#2079)

2016-12-17 23:59:27 camelot #2079

ez lesz, köszi :) újra bebizonyosodott h a wikipedia, hát hogy is mondjam... nincs a helyzet magaslatán

előzmény: napola (#2078)

2016-12-16 15:42:07 napola #2078

nem a Szarajevó kávéház (1996)?

előzmény: camelot (#2077)

2016-12-16 14:49:40 camelot #2077

Sziasztok, újfent egy filmet keresek. Még talán a 90-es években láttam az mtv-n. Magyar film. A sztorija kb annyi h magyarország belesodródott a délszláv háborúba és egy fiktív jövőben játszódik. Egyetlen jelenete maradt meg a fejemben, ahogy Hollósi Frigyes talán vmi humorista félét játszik és azzal poénkodik h az utolsó kapcsolja le a villanyt. Katonák ezen besértődnek és megverik v elviszik. Átnéztem a Hollósi filmjeit, de ilyesmit nem találtam köztük, pedig nekem nagyon úgy rémlik h ő volt az. Annyi biztos h nem főszereplő volt.

2016-12-16 14:44:46 camelot #2076

Igen ez az, köszi :)

előzmény: Kalevala (#2064)

2016-12-16 01:51:29 Onway #2075

2016-12-10 21:25:57 Mizi #2074

Sziasztok megint!

Egy olyan filmet vagy sorozatepizódot keresek, amelyben egy olyan párbeszéd szerepel, ahol a két szereplő arról beszélget, hogy különböző érzésekhez milyen színeket társítunk, például az irigységhez a sárgát, a félelemhez a fehéret ("falfehér lesz félelemtől"), de egy érzéshez (hogy pontosan melyikhez, már nem emlékszem) nem tudtak színt adni.
Van egy olyan sanda gyanúm, hogy valamelyik Derrick rész lesz, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, simán előfordulhat, hogy valamilyen filmben hallottam.
Valakinek esetleg nem ismerős? Nagyon hálás lennék!

2016-12-10 17:09:19 Mizi #2073

Pedig végigfutottam! Csak úgy tűnik nem elég figyelmesen. Köszönöm!

előzmény: hhgygy (#2072)

2016-12-10 16:59:19 hhgygy #2072

IMDB references, trivia a barátod:
The Picture of Dorian Grey (1945)
There's no such thing as a good influence, Mr Gray. Because the aim of life is self-development. That's what we're here for. To realize oneself fully and completely. Give form to every feeling, expression to every thought, reality to every dream. Every impulse that we suppress broods in the mind and poisons us. There's nothing that can cure the soul but the senses, just as there's nothing that can cure the senses but the soul.

előzmény: Mizi (#2071)

2016-12-10 16:38:27 Mizi #2071

Sziasztok! Keresek egy fekete-fehér, régi filmet, azt, amelyet a Wonder Boys - Pokoli hétvége című filmben néz a TV-ben az egyik szereplő. Egy cilinderes manus egy pillangót figyel, majd leveszi a fejfedőjét és rádobja, hogy elkaphassa, közben pedig ezt a szöveget löki (legalábbis a Wonder Boys szinkronjában): "Jó befolyás nincs. Minden befolyás erkölcstelen. Miért? Mert a célunk az önfejlesztés. Hogy megismerjük a természetünket, azért élünk. Éljünk teljes életet! Fejezzük ki érzelmeinket! Valósítsuk meg álmainkat! A kísértéstől csak egy módon szabadulhatunk meg: ha megadjuk magunkat neki. Ha ellenállunk a lelkünk belebetegszik a vágyakozásba."

Valakinek nem ismerős? Melyik film lehet ez?

2016-12-02 22:11:38 Onway #2070

-A Strauss dinasztia
Cserébe lenne nekem is jó néhány régi sorozat és film…

2016-11-30 16:35:32 Lukrecia #2069

Nagyon régen láttam egy animációs filmet, amiből leginkább a csehszlovák/jugszláv rajzfilmeket idéző stílus maradt meg, valamint az, hogy a Szörny Rt.-hez hasonlóan a főszereplő szörnyek a gyerekek könnyein éltek. Aztán a fináléban rájöttek, hogy a sírás helyett jobb az öröm, mert az örömkönnyek édesek, nem sósak.

Mond ez valakinek valamit?

2016-11-29 18:09:02 Atazzz #2068

Igen az lesz! Nagyon szépen köszönöm!!

előzmény: lowrider (#2067)

2016-11-29 15:07:03 lowrider #2067

@Atazzz
Szerintem a Szegény gazdagok című regény filmes adaptációjáról lehet szó. Abban szerepel a fekete "maszkos" Fatia Negra (ejtsd: fácia negra).

2016-11-29 14:40:41 Atazzz #2066

Sziasztok!

Egy régi magyar filmet keresek, csak annyit tudok róla, hogy (talán) az egyetlen magyar film, amiben maszkos a főszereplő, bár ezt kétlem, de ilyen Zorró-szerűség! És a végén derül ki, kit rejt a maszk.

2016-11-28 12:42:01 merknatalia #2065

Sziasztok keresek egy filmet, eddig minden eredmény nélkül. Még olyannal is alig találkoztam, aki látta.
A magyar TV-ben adták 1984-ben.

Címe: Hotel.
Svájci burleszk film.

Két fiatalember szegődik egy svájci hotelbe idénymunkára.
Az ő kalandjaikat meséli el a film.
Ha valaki tud róla, nagyon hálás lennék.Összesen az újságban lévő TV műsor amit találtam róla. A szereplők gyakorlatilag ismeretlenek. Vagy ismer valaki svájci színészt?

2016-11-25 12:26:19 Kalevala #2064

Lehet, hogy Men Lareida "Viktoria" c. filmje?
"A Tale of Grace And Greed"

előzmény: camelot (#2063)

2016-11-25 12:13:09 camelot #2063

Sziasztok. Keresek egy filmet amit 2012-ben forgattak Magyarországon. Svájci vagy svájci-magyar koprodukció volt, a történet pedig egy cigány lányról szól és az ő hányattatásairól, megpróbáltatásairól. Magyarul, Örvények és Folyók címen ment a forgatás, de lehet ez csak munkacím volt.

2016-11-16 20:20:39 merknatalia #2062

Helo!!!Keresek egy dokumentum filmet de se a címét sem a rendezőjét nem tudom. A filmben egy cigány kisfiú elmegy a vásárba eladja a lovát ,és amikor hazafelé tart meggyilkolják.Szóval az Ő haláláról és a családjáról szól ez a dokumentum film. Kb 20 évvel ezelőtt láttam a televízióban. Előre is köszönöm..

2016-11-13 18:08:31 zéel #2061

Kösz, megpróbálom!

előzmény: flake (#2059)

2016-11-13 11:01:31 stanleykubrick #2060

Helló, egy magyar filmet keresek, annyi infóm van róla, hogy színes, vígjáték, a 80-as évek körül (de lehet picit előbb vagy később) és egy jelenetben egy nő férfinak van öltözve, öltönyben, műbajusszal és kalappal. Tudom, nem sok. Ha valakinek van ötlete, azt megköszönném.

2016-11-13 10:44:54 flake #2059

Talán ez

előzmény: zéel (#2058)

2016-11-12 22:24:16 zéel #2058

Melyik az a régi francia vígjáték, amelyikben a főszereplő (Pierre Richard), aki fél a repüléstől, azt mondogatja (pszichológus tanácsára?) a repülő út előtt, hogy "tudok repülni, tudok repülni "?

2016-11-06 12:37:46 Shiherlis #2057

Sziasztok! Nagyon régen,tv-ben láttam egy krimi-vígjátékot,amiből sajnos nem sokra emlékszem.Annyi maradt meg,hogy biztosan amerikai produkció a '70-es vagy '80-as évekből,és a két háború között játszódik.A sztorija nagyjából annyi,hogy egy talán ártatlen,elmebeteg(?) fickót akarnak egy súlyos bűnügyben elítélni,a sajtó pedig figyelemmel kíséri a pert.A főszereplő egy kissé kiégett veterán újságíró,akinek már semmi motivációja nincs arra,hogy ezzel foglalkozzon,pedig a főnökei ezt szeretnék.(Ezért például hogy bosszantsák kiküldenek egy kezdő riportert,aki egy váratlan helyzetben véletlenül levizeli a fényképezőgépet,megsemmisítve ezzel a fényképeket.)Előkerül még egy freudista pszichológus,aki az elítélt szexuális motivációját próbálja boncolgatni,de nem jut vele messzire... A vége az a történetnek,hogy a főszereplő újságíró végleg el akarja hagyni a várost,ahol eddig dolgozott,a főnöke sok szerencsét kíván neki,és megajándékozza a zsebórájával,majd miután távozott értesíti a rendőrséget,hogy ellopták az óráját,és a tettes most készül elhagyni a várost.A film legvégén pedig felsorolják mi lett később a szereplőkkel...

Lehet kicsit zavaros amit leírtam,de hátha tud valaki segíteni.Előre is köszönöm! :)

2016-10-28 20:41:39 Edwest12 #2056

Nem vagyok benne biztos, de szerintem ez: Operation Splitsville (Majd elválik).

előzmény: Adzzaa (#2054)

2016-10-28 17:11:46 merknatalia #2055

Sziasztok, ezt keresem, ennyit tudok róla:
Boldogan el felesegevel es 2 gyermekevel,egy utazas soran egy postai adminisztratornovel talalkozik es beleszeret.A feleseg egy kirandulasuk soran toba veti magat'A ferfi elveszi szerelmet,aki elfoglalva a feleseg helyet ugyanugy mos,vasal ,neveli a gyerekeket.Sajnos a film cimet nem tudom,olyan 2005,2006 os film lehet.Nagyon koszonom,ha valaki tud segiteni.

2016-10-01 04:40:32 Adzzaa #2054

Egy filmet keresek. Gyerekek vannak benne és szét akarjak választani a szuloket hogy elvaljanak! Meg a végen a kiscsaj direkt kicseszik a sraccal hogy megbukjon hogy vele maradhasson jovore! Ennyire emlekszem. Valakit tudja mi lehet ez a fim? Elore is koszi :)

2016-09-25 20:00:28 Xitarik #2053

Hú, nagyon köszönöm! Nagyon régóta kerestem, de nem találtam rá sehol ... Már nem is hittem, hogy meglesz! :)
Van még egy film, amit évek óta keresek, de nem találok sehol:
Hangulatra retro computer-sci-fi, olyan mint a háborús játékok. A történetből annyira emlékszem, hogy a fiatal - talán diák - programozó srác ír egy életjátékhoz hasonló programot, ami önmagát fejleszti, és elkezd terjedni. Majd le akarják állítani (törölni?), de nem sikerül. A végén egy bankjegykiadó automatából köszön vissza a srácra.
Ismeri valaki?

előzmény: Duc de Richleau (#2051)

2016-09-25 18:24:26 BonnyJohnny #2052

És folytatása a Wich Hunt (1994). Igaz, az sokkal rosszabb.

Amúgy köszönöm a kérdést és a választ! :)

előzmény: Duc de Richleau (#2051)

2016-09-24 21:22:08 Duc de Richleau #2051

Talán:
Cast a Deadly Spell - Halálos igézet (1991)

előzmény: Xitarik (#2050)

2016-09-24 20:49:59 Xitarik #2050

Pár éve láthattam egy nyomozós filmet, ezt keresem. A környezet egy mágikus világ, amiben a boszorkányok misztikus mágiái hétköznapi dolgok, de a nyomozónk mágia nélkül él, és úgy próbálja meg elkapni a tettest.

2016-09-23 16:06:35 Onway #2049

Hálás köszönet! :)Sok éve kerestem!

2016-09-23 15:39:46 bambula #2048

A francia film címe:Széplány ajándékba.A KT-n is megtalálható.Sajnos a többiben nem tudok segíteni.

Itt a film: Széplány ajándékba (a szerk.)

előzmény: Onway (#2047)

2016-09-23 15:32:26 Onway #2047

Keresek több régi filmet és sorozatot:

És végül még egy film.Vígjáték,80-90-es évek,talán francia.Egy hivatalnok hivatalos úton a vonaton megismerkedik egy csajjal.A nő ráveszi,utazzon el vele Velencébe a hivatalos útja helyett.Ott romantikáznak egy kicsit,a végén kiderül,hogy a csaj luxusprosti volt,akit a férfi kollégái béreltek fel,hogy csempésszen egy kis kalandot az életébe.A pasi koppan,utána keresi a feelinget,a feleségével visszautazik Velencébe,ugyanazokra a helyekre,ahol a csajjal volt.Ennyire emlékszem.Valamiért Gene Wilder arca ugrik be a pasiról,de rákerestem a filmjeire,ott nem találtam hasonlót!

-A Strauss dinasztia
Cserébe lenne nekem is jó néhány régi sorozat és film...

2016-09-15 19:46:07 bambula #2046

Ejnye-bejnye,ez nagyon előitéletes volt. :)

előzmény: VMVKWA (#2044)

2016-09-15 19:28:54 cucu #2045

Ugyanennek a filmnek van egy regebbi kiadasa is: Mission of the Shark: The Saga of the U.S.S. Indianapolis, amiben nincs Nicolas Cage.

előzmény: bambula (#2043)

2016-09-15 19:26:54 VMVKWA #2044

Koszi! Jajj nicolas cage film latom,akkor valoszinu felejtos:(

előzmény: bambula (#2043)

2016-09-15 19:14:28 bambula #2043

Ez a film lesz a te embered:

előzmény: VMVKWA (#2042)

2016-09-15 18:52:13 VMVKWA #2042

Azt a filmet keresem, amit kb egy eve harangoztak be de azota se talalom. Valami olyasmi a sztori (allitolag megtortent esemenyek alapjan), hogy a II, vhilaghaboru (??) alatt katonak a tengerbe estek es csomo capa is volt, amik felzabaltak oket. Melyik film lehet az?

2016-09-01 23:22:57 verdeleth #2041

Egy filmet keresek egy jelenet alapján. Ha jól emlékszem orosz film. Egy teherautóban vagy kamionban ül egymás mellett a nagy darab férfi sofőr és egy kisfiú. A férfi figyeli, ahogy a fiú lassan elalszik. A jelenet alatt Toto Cotugno - Solo noi c. dala szól
Valakinek beugrik a film? Dráma vagy művészfilm lehet, valami komolyabb.

2016-08-26 20:41:16 ChrisAdam #2040

Valami hasonlót én is akarok, de talán a film, rendező, főszereplők, forgatókönyv kategóriáig bezárólag.

előzmény: csabaga (#2039)

2016-08-26 20:24:31 csabaga #2039

Ismertem egy embert,aki nekiállt és megnézte az összes Oscar nyertes filmet 1960-ig bezárólag.A későbbieket már látta.Ez egy szép vállalkozás volt.

2016-08-26 18:07:52 ChrisAdam #2038

Ez viszont király dolog, köszi! :)

Gondolkodtam a Netflixben is (ki is próbálom, hisz az első hónap ingyen van), de sajnos errefele még nem annyira bő a kínálat, hogy oly sokáig kitartson. (Magyar Netflixet egy hónap ki lehet végezni, ha igényes filmnéző vagy.)

előzmény: von Schatu (#2037)

2016-08-26 17:49:00 von Schatu #2037

Lovefilm az Amazontól. 8 euró/hó, és postán küldik a DVD-t vagy Blu-rayt. Mindig csak egy lehet nálad, de gyorsan lehet pörgetni (nekem megy a heti 2), és rengeteg klasszikus van meg nekik. A DVD-k nyilván német nyelvüek, de mindig rajta van az eredeti is, nézheted német felirattal, ha az jobban tetszik. Meg aztán, tedd szívedre a kezed, nem mindegy, hogy Tarkovszkijt németül vagy oroszul nézel? Egyik sem szép nyelv :D

A torrentezésröl én is lebeszélnélek, a bünti 900 eurónál indul.

2016-08-26 17:46:23 Ugor #2036

Vannak, amiket nem értek, de nem is kell értenem. A sokkal nagyobb full HD-s TV-men nem pixelesedik ki, a prünty kis monitoron meg igen?

előzmény: ChrisAdam (#2035)

2016-08-26 16:03:12 ChrisAdam #2035

A baj a DVD-vel csak az, hogy a Full HD 24 inches monitoromon igencsak pixelesedik a majdnem negyedakkora képet szolgáltató DVD. :/

előzmény: Kalevala (#2034)

2016-08-25 21:19:29 Kalevala #2034

Ne félj a német szinkrontól, ha majd jól beszélsz németül, meg fogod látni, hogy a német szinkron minősége nagyon jó. Ajánlom neked, hogy jelentkezz be egy nagyobb könyvtárba, hatalmas dvd-választékuk van.

2016-08-25 21:14:31 BonnyJohnny #2033

Ezt a német torrent dolgot nem is tudtam.

előzmény: ChrisAdam (#2031)