Filmet keresek 👁

(vissza a topikok listájához)

2023-01-04 18:16:34 Mityu #3108

Üdv, ömlesztve írok dirib-darabokat, tényleg ennyi maradt csak meg bennem. Szóval ezek tényleg csak jelenetek (kicsit sok filmet nézek, asszem......)
És tudom, hogy ennyi alapján sokesélyes.
De ha valaki tudja a megfejtést valamelyikre, hálám örök.

1. 2000 utáni, nagyon amerikai film, gyógyíthatatlan beteg nagypapa vagy nagymama és népes családja tárgyal viszonylag higgadtan és konstruktívan, hogy mit is kéne tenni (Remélem, nem a Vidéki ballada... egyik jelenete, mert azt elvileg nemrég láttam.)

2. Nagyon agyament, sűrű akcióvígjáték, az elején medence partján önfeledten lazuló és Elvis-ező, magát menőnek gondoló csávó és cicababa alkalmi csaja, míg bokorból huss! jól lelövik, erre kiderül, hogy a maca is a lelövőkhöz tartozik. Asszem ebben a filmben van (de nem biztos!), amikot egy hotelszobában akarnak rossz embereket másik (rivális) rossz emberek kinyírni, és beszáll a buliba egy lány testvérpár is.

3. Szintén pihent agyú filmben két főszereplő pasi is arra gerjed (igen, elég tettlegesen is....), hogy egy újság címlapján 2 szép görögdinnye látható.

2023-01-03 16:37:14 deathcode #3107

Nagyjából a 90-es években láttam egy horrort, aminek elfelejtettem a címét. Sajnos elég default horror klisékre emlékszem: fiatalok, isten háta mögötti erdő és valaki vagy valami szedi le őket. Ezen kívül még annyi van meg, hogy két fiatal az erdő közepén egy faház padlásán dugni kezd, a csaj lovagol, de egyszercsak valami erő vagy mi kirántja a csajt a házból, be az erdőbe. Csávó az infarktus után a lány után ered, de előtte még valami fán kipróbálja a kezével, hogy ezt ő csinálta-e a lánnyal :)
A gyilkos fegyvere, amennyire emlékszem, eléggé Péntek 13-as, de szerintem nem abból az egyik, mert ott (tudtommal) nincs semmi természetfeletti erő vagy hasonló, ami kiránt egy embert egy házból...
Valakinek dereng ilyesmi?

2022-12-15 21:55:51 supernadal #3106

Aha, lehet, hogy ez az.

előzmény: bambula (#3105)

2022-12-15 20:57:11 bambula #3105

Talán ez az a film,bár a tartalomleírás elég fura,én kicsit másként emlékszem rá,bár már rég láttam:

előzmény: supernadal (#3104)

2022-12-15 20:12:10 supernadal #3104

Nekem is lenne egy kérdésem.
Még gyerekkoromban, a '90-es évek elején láttam egy háborús filmet, sajnos sem a címére nem emlékszem, sem a szereplők közül valamelyiknek a nevére. A történetből annyi van meg, hogy egy tábornok vagy magas rangú katonai vezető megerőszakol egy tizenéves kislányt, majd feleségül veszi.
Sajnos csak ennyi van meg, végig sem nézhettem a filmet, anno.
Fú, de jó lenne megfejteni, hogy melyik film lehet ez, talán európai film, de nem biztos.

2022-12-15 14:57:14 Onway #3103

Köszönöm a gyors választ!Már jön is lefelé...Sajnos nem lesz hamar lent valószínűleg,1 ember seedeli...Belenézek,ha tényleg az az,akkor fogadja legmélyebb hálámat! :)

2022-12-15 14:34:43 macready #3102

Esetleg ez?

Povest o nastoyashchem cheloveke (1948)
Egy igaz ember
(Alekszandr Sztolper / Aleksandr Stolper)
szovjet dráma, háborús film

előzmény: Onway (#3100)

2022-12-15 14:29:24 hhgygy #3101

Ezen az oldalon iszonyat mennyiségű háborús film van, meg sem próbálom keresni, de Google Translate-tel kereshető esetleg

előzmény: Onway (#3100)

2022-12-15 14:14:12 Onway #3100

Sziasztok!
Most inkább az idősebb korosztály segítségét kérném szépen,mert a film,amit keresek,nem mai gyerek…Fekete-fehér,ha minden igaz szopvjet film…
Annyira emlékszem a sztoriból,hogy egy német vadászrepülő lelő egy szovjet vadászt,de a pilóta túléli,és egy havas pusztán keresztül próbál gyalog hazajutni.
A német pilóta a megszállotja lesz,hogy megölje,minden nap rárepül,próbálja kinyírni,de valami trükköt mindig talál a szovjet,hogy túljárjon az eszén..
Egyszer pl egy fehér takarót talál,avval takarja le magát,hogy ne vegye észre a német a levegőből..
A vége az,hogy egy golyója maradt a puskájához,amikopr rárepül a német vadász,belelő a motorba,és lezuhan az is..Ha jól emlékszem,annyit mond a német pilóta…Egy golyó..csak egyetlen golyó…
Ha valaki ennek alapján felismeri,nagyon megköszönöm,ha megmondja a címét,mert nagyon rég keresem…
Előre is kösz a segítséget! :)

2022-11-23 23:39:58 m.kaladze #3099

hiányolok itt egy filmet A szabadság fiai, szokták még Karate tigris 4-nek is hívni Cynhia Rothrock a főszereplő az eredeti cím Deep Cover illetve Checkmate...magyar cím úgymond kitalált a Rothrockos filmben mert semmi köze a Deep Cover c. filmnek a Karate tigris filmek folytatásához.

2022-11-02 20:06:23 ChrisAdam #3098

Ez lesz az, köszi! :)

előzmény: Paul Ricard (#3097)

2022-11-02 19:50:10 Paul Ricard #3097

They Live (Elpusztíthatatlanok)

2022-11-02 19:38:30 ChrisAdam #3096

Ismerősöm filmet keres - talán - a 80-as évekből:

"egy templomba olyan szemüvegek készülnek amit ha felvesznek akkor látják az igazi valóságot.. pl. ha felveszik látják, hogy mi van kiírva igazából egy épületre.. "átlátnak az addig hitt dolgokon.." azt nem tudom, hogy így azt is látják-e, hogy vmelyik ember egy alien.. talán ZS kategóriás sci-fi szerűség.."

Valakinek van-e ötlete?

2022-10-18 20:06:01 merknatalia #3095

Sziasztok!
Keresek egy filmet, sajnos keveset tudok róla.A történetre valamennyire emlékszem, de a címére nem.Egy kamasz srácnak filmesek segítenek valakit átverni. Beköltöznek egy házba, (ha jól emlékszek, az illető házával szomszédos házba) és filmes trükkökkel elhitetik az illetővel, hogy földönkívüliek, sőt még és egy kellék űrhajót is felhasználnak az átveréshez, amivel elhitetik az illetővel, hogy elrabolták a földönkívüliek.Előre is köszi a segítséget :

2022-10-16 03:11:15 oilboy #3094

Ezt szerintem én is láttam, de meg nem mondom, melyik az a film. A sziklatetőről meg az étteremről/kávézóról/bárról nekem A Big Lebowski jut eszembe, de tudom, hogy nem arra gondolsz. Ajánlom egyébként, ha még nem láttad. Szerk.: Közben eszembe jutott, hogy mintha az El Camino-ba is lenne egy ilyen jelenet, ami egy sziklás vidéken lévő étteremben játszódik, a Breaking Badből ismert Walter és Jesse vannak a jelenetben, de ez szerintem nem filmvégi jelenet. A komment írása közben még a Pulp Fiction jutott eszembe végső ötletként, de az meg nem sziklatetőn van asszem, hanem városban.

2022-10-15 19:35:35 VMVKWA #3093

Köszi!

2022-10-15 18:11:14 Joeker81 #3092

A megtorlás útján Scott Adkins-től, előzetes

előzmény: VMVKWA (#3091)

2022-10-15 17:28:11 VMVKWA #3091

Sziasztok! Melyik az a film, amiben egy faszi betér egy kocsmába, ami tele van bűnözőkkel, fegyvert fog rájuk és visszatekint a börtön éveire, hogy lett olyan brutál amilyen. Aztán kinyír mindenkit. Talán angol film és pár éves lehet, nagyon durva bunyók vannak benne.

2022-10-06 21:01:40 Chris007 #3090

Nem. Inkább volt B kategóriás a film, de ez a jelenet nagyon megmaradt bennem és évek óta próbálok rájönni, hogy melyik lehetett

2022-10-06 15:03:18 Mikkey #3089

nem a total recall?!

2022-10-06 14:42:16 Chris007 #3088

Sziasztok!
Annyi van meg a filmből, hogy kalandfilm, a 80as évek közepe-vége 90es évek elején forgatták és az egyetlen jelenet amire emlékszem belőle, hogy a film végén egy sziklafalon/sziklatetőn lévő kávézó/étterem/bár-ban záródik a film. Tudom, hogy ez nem sok, sőt... de hátha :D

2022-10-03 16:49:04 deathcode #3087

Esetleg itt el tudsz indulni. Játsz a bejelölésekkel, talán meglesz vagy beugrik még valami.

előzmény: Zsufazeke (#3086)

2022-10-03 14:48:43 Zsufazeke #3086

Sziasztok!
Keresek egy filmet. Nos előrevetítem, hogy lehet meddő lesz sokaknak a kutatás, ugyanis rengeteg helyen próbáltam jómagam is fellelni, eddig eredménytelenül. Az elvesztegetett percekért, órákért, napokért előre is bocsánatot kérek.
Nos elvileg a film címe: A halál gyémántja. Csak sajnos ilyen címmel nincs fent sehol film ami a következőről szól:
Egy férfi ellop egy ázsiai maffiától egy táska gyémántot, elrejti, a maffia megöli a férfit, közben a rendőrök megtalálják az ellopott gyémántokat. Eközben a férfi testvére, aki elmondás alapján a Georgie névre hallgat, elindul és véres leszámolást rendez a maffia berkein belül a testvére halála miatt. De végül elkapják, ám a rendőr aki elfogja, egy helikopterről szabadon engedi, mert rájön hogy nem ő a tolvaj, hanem csak a bátyját/testvérét ment megbosszulni.
Amit tudunk a filmről:
csak ázsiai színeszek voltak benne,
színes, szinkronizált.
Anno az RTL-en vagy aTV2-n vetítettek a 90-es évek vége felé.

Igazából, a film eredeti címére lennek kíváncsi, hogy utána tudjak keresni.
A segítséget előre is köszönöm.

2022-09-17 21:04:36 fatbastard #3085

Keresek egy filmet
két katona menekül, az egyik megfojtja a másikat az utolsó falat kenyérért
A gyilkost későbbi életében kísérti a kenyér, gyerekén az anyajegy is kenyérre hasonlít
kb ennyire emlékszem.

2022-08-25 12:27:59 kardamom #3084

IGEN! köszönöm :)

előzmény: pointless (#3083)

2022-08-25 12:10:44 pointless #3083

The Fall esetleg?

előzmény: kardamom (#3082)

2022-08-25 11:48:48 kardamom #3082

Keresek egy filmet (spoiler)
A film jópár/ legtöbb jelenete egy kietlen sivatagban játszódik, ahol misztikus karakterek és emberi karakterek egyaránt megjelennek. Ha jól emlékszem narrálják is többször a filmet. A végén kiderül, hogy az egész egy kislány fejében játszódott és ő alkotta meg ezeket a karaktereket.

2022-07-06 11:24:39 Atréyu #3081

Köszi szépen!

2022-07-04 18:37:08 critixx #3080

Menjek/maradjak sorozat (4 film)

Idegen pályán

előzmény: Atréyu (#3079)

2022-07-04 18:32:31 Atréyu #3079

Sziasztok! Ismét segítséget kérnék.
Egy projektmunkához keresünk olyan filmeket, amelyek a külföldön élő magyarok helyzetét mutatják be.
Tudnátok ilyeneket írni? Simán jöhet dokumentumfilm is. Sőt.

2022-04-26 09:57:55 BalaKovesi #3078

Köszönöm a segítségeteket! :)

2022-04-25 23:03:06 Onway #3077

A Polip c. olasz maffiózós sorozatnak kezdődik valamelyik évada 4?5? talán egy ilyen jelenettel,amikor a maffia megszökteti Kemal Yftert a török fegyverkereskedőt a börtönből.

előzmény: Boxer (#3070)

2022-04-25 00:33:06 critixx #3076

Ha jól emlékszem, a Szemüvegesek című filmben (Bujtor István, Törőcsik Mari) volt valami ilyesmi, de nagyon régen láttam.

előzmény: BalaKovesi (#3074)

2022-04-25 00:20:08 Mizi #3075

Ha sorozat is jó, akkor: Szomszédok :)

előzmény: BalaKovesi (#3074)

2022-04-24 23:07:18 BalaKovesi #3074

Sziasztok!

Az egyik tárgyamhoz (társadalomtörténet) kellene prezentációt készítenem holnap reggelre, tehát nincs túl sok időm, a tematika szerint viszont akár filmrészletekkel is ki lehet tölteni a rendelkezésre álló idő egy részét, ami most lényegesen megkönnyítené a dolgomat. :D Tudnátok nekem olyan, a szocializmus idején játszódó magyar filmeket mondani, amikben megjelenik a társadalombiztosítás, mint téma, mint probléma forrása, stb.?

Előre is köszi!

2022-04-21 12:48:10 RaiSamu #3073

Sziasztok!
Volna valakinek ötlete arra, hogy az1970-es Várkonyi rendezre Szemtől szembe című filmet hol lehetne megnézni?
Előre is köszi!

2022-04-19 12:53:25 Újpest Ostora #3072

sziasztok, hátha ráismer valaki:

Egy koncentrációs tàborban összebarátkozok egy zsidó fogoly egy (talán) katolikus pappal. Felszabadítják őket és megbeszélik, h x év múlva Velencében találkoznak. A zsidó el is megy, de a pap nem fedi fel magát, csak pár nap múlva. Akkor is csak az emeleti ablakban. Közben megvakult és nem szerette volna, ha sajnálják.

a zenéi közt elvileg ott van a Tomaso Albinoni - Adagio, igaz, én imdb-n ez alapján nem találtam.

2022-04-11 18:03:21 fempolip #3071

A Pacák az, hálásan köszönöm!
Gyerekként szerettem, de most már teljesen más megnézni.

előzmény: The Hungarian (#3069)

2022-04-10 03:02:48 Boxer #3070

Keresek egy filmet.

Valamikor a 80-as évek elején adták a mozikban. Az maradt meg bennem, amivel nyit a film. Ez pedig egy akció-jelenet, amelyben egy börtön udvaráról, a napi sétáját végző személyt, valami maffiózót, helikopterrel mentenek ki, szöktetnek meg.

Előre is thx a segítséget.

2022-04-09 20:32:51 The Hungarian #3069

Az elsőt illetően arra kerestem rá, hogy glasses invention movie, és leginkább A pacákot (1979) adta ki.

előzmény: fempolip (#3068)

2022-04-09 17:49:22 fempolip #3068

Sziasztok.

Kettő filmet keresek nagyon régóta.

Az első és amire emlékszem belőle: VHS-en láttam, még németül, de egyszer már kerestem, és volt aki tudta, megjelent magyarul is.
A története annyi hogy van egy nagy család, talán Texasban. Egy elég rozoga házban élnek. A fiú elindul szerencsét próbálni. Stoppol. Ha jól emlékszem akkor megáll egy furgonos, de csak az elágazásig viszi, ami pár száz méter.
Valahogy egy benzinkútra eljut. Azt hiszem. Ott találkozik egy szemüveges emberrel, akinek folyton lecsúszik a szemüvege.
A srác megcsinálja neki, hogy készít rá egy tartót.
A szemöveges talán valami ügynök és szabadalmaztatja. Rengeteg pénzt keres. Majd megkeresi aki feltalálta.
De úgy emlékszem hogy az fémből készíti ezért rengetegen kancsalok lesznek, ezért.
Beperlik. Minden pénzét elveszíti.
A film végén hazaköltözik, de már egy nagyobb ház van nekik.

Ennyire emlékszem.

A másik pedig egy kórházas film. De lehet hogy csak rövid film.
Paródia.
A kezdő jelenet az hogy megérkezik a mentő, a tetejéről lecsúszik a hordágy azon valaki fekszik. A mentősök kiesnek a kocsiból és őket látják el. A mentőből pedig hoznak egy csontvázat azt próbálják újra éleszteni.
Van egy főnővér, neki a fején a fehér sapka mindig változik, van mikor hattyú, van mikor hajó stb.
Egy idős embert a tolószékben leparkoltatnak a folyosón mire több kört megtesznek, ellopják a kerekét a tolószéknek és téglákra teszik.
Szóval elég humoros film.

Ha valaki emlékszik ezekre és megírja a címüket, nagyon köszönöm!

2022-03-27 14:32:18 Nyugalom #3067

Igen, ez az. Köszönöm! :D

előzmény: manuva (#3066)

2022-03-27 12:22:47 manuva #3066

Irina Palm

előzmény: Nyugalom (#3065)

2022-03-27 12:08:49 Nyugalom #3065

Amit én keresek régebbi film, nagy valószínűséggel európai. Talán lengyel, cseh.

Ha jól emlékszem nagymama, de 60 éves körüli nő lehet, aki azzal kezdi keresni a pénzt, hogy egy szobában egy lyukon át kézzel elégíti ki a férfiakat, de őt nem látják. Ha jól rémlik még "péniszkönyöke" is lett neki emiatt.:D

2022-03-27 11:00:33 qmpp #3064

Sziasztok!

Egy európai filmet keresek, 70-es, talán 80-as években készülhetett. Szerintem francia, olasz, lengyel vagy csehszlovák film lehet.

A történet röviden annyi, hogy egy sorházas lakókörnyezetben vagyunk. Anya és fia reggel elmennek óvodába, iskolába, munkába, majd délután hazaérve azt tapasztalják, hogy nincs meg az a házrész, ahol laktak. Az ott lakók állítják, hogy soha nem is létezett az a ház, ahol ők laktak, soha nem is volt olyan házszámú épület. Ebben nem vagyok biztos, de szerintem még őket sem ismerik fel. A film végén az anya elmegyógyintézetbe kerül, ahol több ismerősét, egykori szomszédját véli felfedezni, akiket szintén amiatt utaltak oda, mint őt.

Szerintem szocialista film lehet. Köszi a segítséget.

2022-03-24 07:42:17 Ubul #3063

és azzal együtt a Resolution is

előzmény: manuva (#3062)

2022-03-23 21:15:23 manuva #3062

The Endless, 2017

előzmény: Lacikaaaa (#3061)

2022-03-23 20:25:39 Lacikaaaa #3061

Sziasztok. Ezt a filmet keresem:van két fiu testvér akik egy szállodában laknak es meghal valakijük,ezért aztán vissza mennek ahoz a szektához ahol ők felnőttek. De talán anno ugy menekítették ki őket kiskirukban stb stb. Aztán mikor visszamennek ott nosztalgiaznak regi haverokkal meg tábortüz ilyesmi. Aztán ilyen versenyeket rendeznek mikozben iszogatnak,hogy kotélhuzás es huzzák az egyik végét a masik vége meg az ég felé van es nem latni,hogy ki foglya,csak nyulik fol a sotetbe a vége meg ehez hasonlo dolgok. /itt kezdett erdekelni amugy/ aztán az egyik csávo már menne el,de a tesoja maradna es innen beindul a film. Valami lényt tisztelnek ezek a szektások,de aaaa nagyon borzalmas es lebilincselő amugy ez a film. Tobbet nem mondok el,hátha megnézné valaki. De se a cimét,sem a szereplok nevet nem tudom. Ezert is irtam ide,hátha tudna valaki segiteni,hogy melyik film is ez?

2022-03-23 13:33:09 Ubul #3060

igen, erre már rátaláltam, csak sose kezdtem el. Túl réginek tűnik, de lehet hogy a napokban adok egy lehetőséget neki. Köszi :)

előzmény: lizardking (#3059)

2022-03-23 11:41:43 lizardking #3059

Így hirtelen a Kannibál bébi születik jut az eszembe, bár a mikrós jelenet nem rémlik, de én csak az első részt láttam, van belőle több is.

2022-03-11 20:03:54 Ubul #3058

nekem még mai napig megvan emlékeimben néhány jelenet egy filmből, bár valószínűleg, mivel már lassan 25-30 éve történt, ezért az emlékek is módosulhattak ,de hátha:

- Amire emlékszem, az az, hogy egy anyuka megszülte a gyermekét, akiről később kiderült hogy emberhúsra éhes. Ez még elég sok filmre igaz lehet, a végére emlékszem még, hogy anyuka valamit bevágott a mikróba, majd kiugrott az ablakon, és a ház pár mp múlva felrobbant, vele a gyerekkel.

85-95 közöttire tippelnék, 86-os vagyok, talán 96-2000 között láttam vhs-en (de inkább korábban)

2022-03-10 21:12:36 Nyugalom #3057

Köszönöm! Ez az!:)

2022-03-10 20:19:25 Ubul #3056

Statham, meg haj!!!!! :D

előzmény: Mikkey (#3055)

2022-03-10 19:02:27 Mikkey #3055

ez lesz az, underrated csemege ez a film :]

előzmény: Nyugalom (#3054)

2022-03-10 15:19:41 Nyugalom #3054

Eszembe jutott még egy film, amit szintén keresek.
Volt egy jelenet, mikor 2 férfi kimegy a mosdóba egy lakásban, (ha jól emlékszem egy emeleti lakás) és az egyikőjük kitör fájdalmában, hogy nem tudja kielégíteni a feleségét, mert impotens. Olyan erővel adja ezt elő, mintha a színész maga is az lenne.

Emlékeim szerint egy nő is bemegy hozzájuk, talán mert wc-re kellett mennie. A 2 férfi kokózni megy oda, de vigyáznak, nehogy az ott jelenlevő ismerőse/volt csaja megtudja, hogy megint tolja.

Kissé ködös lehet, de az az impotens kirohanós rész nagyon megmaradt.

2022-03-08 01:10:20 ChrisAdam #3053

Ez a Scott-reklám felér egy Dixit társas esttel. :)

előzmény: Nyugalom (#3052)

2022-03-08 00:20:08 Nyugalom #3052

Nagy örömömre (és bánatomra) megtaláltam a keresett "részletet". Ha jól látom ez nem részlet sajnos, hanem ez az egész. Időnként újra meg újra eszembe jutott, és azt hittem, hogy ez egy teljes film, mert valahol láttam, azt gondoltam, hogy előzetes, vagy valami hasonló.
Sajnos csak egy reklám: https://www.youtube.com/watch?v=GEPCToxNXuQ

Pedig nagyon számítottam rá, hogy valami ütős kis sci-fi.

Egy másik reklám szintén tőlük: https://www.youtube.com/watch?v=Y1ruuTs134k

Ezt a sok fantáziát nem ártana belevinni teljes filmekbe.

2022-03-06 09:50:42 Nyugalom #3051

Sajnos nem a Pandorum, de köszönöm a választ. Nem mostani film. Évekkel ezelőtt láttam azt a részletet belőle, talán 2x, de amikor kerestem, hogy mi lehet az, nem találtam, bár akkor nem fordítottam rá annyi energiát, hogy megkeressem. Múltkor sci-fi kategóriában itt jó pár filmet átnyálaztam, de nem találtam.

Nem a tenger alól megy ki abban a filmben, hanem fel az űrbe, ott viszont "belezuhan" a vízbe. Nagyon érdekes. Egyre jobban piszkálja a gondolataimat mostanában.

előzmény: pietro (#3050)

2022-03-06 01:26:48 pietro #3050

A Pandorumban van egy ehhez hasonló jelenet, vagyis hát nem egy ember, hanem kettőszóval ha tisztán emlékszel hogy egy ember, akkor nem az, de ott volt ez a a slusszpoén, hogy valojaban nem az űrben vannak, csak azt hiszik. De ha beutod hogy pandorum ending youtuben, akkor könnyen leellenőrizhete, hogy az-e. Kivancsi vagyok, mert ha nem akkor engem is érdekelne most már.

előzmény: Nyugalom (#3049)

2022-03-05 22:35:27 Nyugalom #3049

Sziasztok!

Volt egy filmrészlet, amit láttam, de sajnos nem tudom melyik filmből való. Gyanítom, hogy sci-fi kategóriába eshet. Egy ember az űr felé tartva egy kabinszerű valamiben egyszer csak "belecsobban az égbe", mintha tenger lenne. Nem tudjátok esetleg melyik film lehet ez?

2022-03-05 17:09:11 PG #3048

Sajnalom, hogy fejfajast kaptal.

Kerlek, bocsasd meg nekem, hogy (meg) elek.

2022-03-03 21:00:20 ChrisAdam #3047

El se hiszem, hogy végigolvastam ezt a kommentet, meg is fájdult tőle a fejem.

Legmélyebb és legőszintébb kíváncsisággal kérdezem tőled, hogy élvezel-e valamiféle bűnös és elfojthatatlan kéjelgést, mikor így provokálsz és undorító módon kötözködsz, vagy csak úgy kibiggyan és akkor már miért ne osztanád meg velünk? Értem, hogy nehéz időket élünk, a benzin ára se kutya, hát még Putyin, de inkább menjünk el futni pár kört a ligetbe, pls.

előzmény: PG (#3046)

2022-03-03 19:59:55 PG #3046

Újraolvasva magam, szerintem egyáltalán nem zavaros.

Akkor nezzuk:
egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek, az a címe, hogy

Marhasag, egy spanyol filmnek spanyol cime van, te csak a magyaritott cimet linkelted.
Szerencsere ott van a linkeden az eredeti spanyol cim eleje, ez alapjan azonnal lathato, hogy mind a KT-n, mind az IMDB-n fent vannak a reszletes adatok, sot meg wikin es mashol is, ugyhogy ez a megjegyzesed:

Feltúrtam a netet utána, de semmi,
ertelmetlen.

Ez a megjegyzesed pedig
Legközelebb YouTube-on jutottam hozzá, automatikusan fordított felirattal,

azt mutatja, hogy megtalaltad a filmet, ami valoban fent van a weben, nezheto spanyol nyelven, es ezek szerint ugy is, hogy automatikus forditast kapsz hozza.
Ebbol ertelemszeruen kovetkezik, hogy csak hisztiztel, hogy nem talaltal semmit, mikozben ott van minden a weben, meg a film is, teljes egeszeben, csak a feliratfajlt keresed hozza.
Azt pedig ertelemszeruen ott kell keresni, ahol gyujtik.
Itt a filmek leirasait es nehany fobb adatat teszik fel a szerkesztok, es ahogy szamomra azonnal lathato volt, az altalad keresett film adatai is fent vannak jo ideje, ugyhogy felesleges volt a hoborgesed.

Ha meg mindig nem vilagos, osszefoglalom:
Az altalad keresett film adatai itt fent vannak spanyolul es magyarul, az IMDB-n angolul, es meg nehany mas helyen is tobb nyelven.
Raadasul magat a filmet is nezheted weben online, ingyen es bermentve.
(A beirasod szerint olyan valtozatot is talaltal, ahol van automatikus forditas is hozza, vagyis azt is megtalaltad, igy a "nem talalok semmit" kijelentes ismet ertelmetlen az onmagadnak valo elletmondas miatt.)

Ha feliratfajlt keresel, akkor tovabbra is a feliratot gyujto, vagy keszito oldalakon valo keresest javaslom, ha dvd-n kiadtak, akkor valoszinuleg lesz, ha nem, akkor talan csak akkor, ha valaki bepotyogi a forditast.

Amugy szivesen.

2022-03-03 13:26:51 McCl@ne #3045

Újraolvasva magam, szerintem egyáltalán nem zavaros.
"egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek“
…tehát egy filmet.

"Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem“
…MÉG egy felirat fájl sem (tehát a filmet keresem, de MÉG feliratot sem találok)

De nagyon köszönöm a segítséget, hogy feliratot feliratfájlokat gyűjtő oldalon keressek, ez eddig eszembe sem jutott.

előzmény: PG (#3044)

2022-03-03 00:00:42 PG #3044

Eleg zavarosan irtal, probaltam megerteni, de meg nem tiszta.
Ha jol ertem, feliratfajlt keresel, merthogy a film nezheto eredeti spanyol nyelven.
Talan a feliratfajlokat gyujto weboldalakon kellene keresgelned.

előzmény: McCl@ne (#3043)

2022-03-01 21:08:14 McCl@ne #3043

Sziasztok!
Nem túl nagy reményekkel, de próbálkoznék: egy ’91-es spanyol vígjátékot keresek, az a címe, hogy Hogyan legyünk nők anélkül, hogy belehalnánk. Feltúrtam a netet utána, de semmi, még egy nyomorult feliratfájl sem, amihez legalább kereshetném a filmet. Legközelebb YouTube-on jutottam hozzá, automatikusan fordított felirattal, de hát nem épp így képzeltem.

Ha valaki ki tudna segíteni ebben, nagyon hálás lennék!

2022-02-26 20:54:13 filmkereso #3042

Sziasztok!

Régebbi, elsősorban 90-es évekbeli filmekhez szeretnék hozzájutni, melyeknek a címét, évszámát és többnyire a tartalmát is tudom, ám sehol nem találok rájuk magyar nyelven, azaz szinkronosan, márpedig ez nagyon fontos lenne...
Ha valaki tud segíteni az alábbi ( egyébként folyamatosan bővülő ) listán szereplő bármely film megszerzésében, kérem, jelentkezzen a filmkereso2022@indamail.hu címen!
Akár dvd lemez vagy videó kazetta ( lehet eredeti vagy másolt, mindegy ) formájában is megvásárolnám a keresett filmeket, a felvétel minőségétől függetlenül ( csak nézhető és hallható legyen )!
Minden megoldás érdekel!!!
Íme a lista kiegészítve az angol ill. egyéb külföldi címével ( bár valamelyiknek csak az angol címe van meg ) és a megjelenés évszámával :

A pilóta felesége (2002) - The Pilot's Wife
Csiki-csuki bosszú (2001) - Tangled
Valahol Amerikában (1998) - Outside Ozona
Veszettség (1991) - Paris Trout
Gyilkos ábránd (1994) - Shattered Image
Végzetes szenvedély (1993) - Casualties of Love : The Long Is lanel Lolita story
Dark Summer (2000)
Vágóhíd négy keréken (1981) - Road Games
Túl a gyászon (2019) - Thicker Than Water
Halál egyenes adásban (1980) - Death Watch
A férfi, akit szeretünk (1986) - Just Between Friends
A Strauss dinasztia (1991) - The Strauss Dynasty ( sorozat!!! )
Tánc az éjszakában (1995) - The Dark Dancer
Szeretni bolondulásig (2002) - A la folie...pas du tout
Just another Love Story (2008)
Bestiáda (2019) - Seules les bétes
Mi vagyunk a törvény (1996) - We the Jury
Két szülő közt (1988) - The Good Mother
Végzetes hasonlóság (1984) - Natural Selection
A végzet asszonya (1991) - Femme Fatale
Ne nézz vissza (1973) - Don't Look Now
Házassági történet (2019) - Marriage Story
Mona Lisa (1986)
Perfect alibi (1995)

2022-02-20 20:48:25 PG #3041

Tenyleg, most mukodik.
Akkor bongeszo gond lehetett.
(Akkor most mar ez a negy beiras torolheto egyben. ;)

2022-02-20 15:08:58 Ugor #3040

Miért nem lehet egyszerre több színészre keresni? :o Mi romlott el?
(kipróbáltam, de, működik)

előzmény: PG (#3039)

2022-02-20 14:59:22 PG #3039

Kar, hogy nem lehet egyszerre tobb szineszre keresni.

2022-02-20 14:40:52 PG #3038

Targytalan, megtalaltam.

2022-02-16 14:43:00 Mario Brothers #3037

Tomboló öklök (Vanishing Son). Russell Wong játssza benne az idősebb testvért.

előzmény: Westmor (#3035)

2022-02-16 12:13:49 elmouse #3036

Nekem hirtelen a Szebb holnap ugrott be.

előzmény: Westmor (#3035)

2022-02-15 23:09:08 Westmor #3035

Sziasztok!
Már régóta keresek egy filmet vagyis többet mert összesen 4 (vagy talán 5) része van, de sehol nem találom őket.
Amerikai - hongkongi (vagy más ázsiai), 2000 előtti gyártás kb. 85-98 közöttiek.

A story röviden egy testvérpárról szól akik egy ázsiai országban tüntetnek a helyi rendszer ellen. A két fivér elszakadt egymástól az egyik maffiózó lesz a másik pedig elszökik nyugatra. A 4 film a köztük lévő konfliktust dolgozza fel, de nagyjából az első rész az ami értékelhetőbb.

Hasonló film mint: Az isten városa

2022-01-31 11:34:45 mimóza #3034

Kedves Fórumozók!

Egy ismerősöm kérdését továbbítanám. Nem túl sok a támpont, de hátha valakinek beugrik, melyik filmről lehet szó. Köszönöm! :)
"Egy filmet keresek, amiben egy nőnek egy olyan nagy faládája van, aminek az oldalaira a régi szerelmeit festette meg. A főszereplő, aki pedig egy másik fiatal nő, a film végén készít egy ugyanilyen dobozt a saját nagy szerelmeiről. Talán a 90-es évek elején készülhetett. Sajnos másra nem emlékszem, de hátha valaki ráismer."

2022-01-31 09:59:17 Dennis0812 #3033

köszi, de nem ez. Nem horror, inkabb vmi road movie talán...

2022-01-31 08:10:28 BonnyJohnny #3032

Fekete Lincoln Continental a sivatagban?

The Car (1977)

előzmény: Dennis0812 (#3031)

2022-01-31 07:30:26 Dennis0812 #3031

Sziasztok!

Sajnos csak 1-2 kép van meg, de melyik lehet az a film, amelyik 80-as evek, B kategórias talán, fel fel bukkan benne egy fekete Lincoln Cintinental es a végén talán vmi sivatagban autós üldözés vagy összecsapás van? Tudom, hogy kevés, de sajnis csak ennyi van meg...

2022-01-09 12:43:14 Leo_Stotch #3030

Nagyon szépen köszönöm :)

előzmény: Mizi (#3029)

2022-01-09 09:52:20 Mizi #3029

A rocksztár gyilkosa

előzmény: Leo_Stotch (#3028)

2022-01-09 09:48:16 Leo_Stotch #3028

Üdv :)
Egy kérdésem lenne..
Melyik az a Columbo rész spoiler!!

ahol a traffipax-ot nézi, hogy a fotón nincs árnyék az orr alatt. Kép volt odarakva.

Köszönöm

2022-01-07 09:45:24 Umberto #3027

Sziasztok!

A helyzet az, hogy ezúttal nem egy filmet keresek, hanem egy novellát. Talán Karinthy a szerző, de lehet, hogy nem (az is lehet, hogy külföldi, talán Wells).

Valaki a jövőbe kerül, és ott testetlen lényekkel találkozik, akik a jövőbeli emberek. Megmutatják a világot a főhősnek. Emlékszem egy múzeumféleségre is, ahol még régi embereket "tárolnak", vagyis állítanak ki.
A végén a főhős fejvesztve menekül ebből a világból.

2022-01-07 09:14:46 tyorke #3026

Ez lesz az, köszönöm szépen!

előzmény: Mario Brothers (#3025)

2022-01-07 00:06:46 Mario Brothers #3025

Szia! Talán a Véres lakoma (Blood Diner) 1987-ből.

előzmény: tyorke (#3024)

2022-01-06 23:36:46 tyorke #3024

Sziasztok!
Egy 80-as/90-es évekbeli belezős horrort keresek. Csak halvány emlékfoszlányokat tudok felidézni belőle, mert ~15 évvel ezelőtt láttam a tvben, és akkor sem végig, de az megmaradt, hogy két srác magával hordozott egy kis üvegtartályban lévő agyvelőt, ami gyilkolásra ösztönözte őket. Egyszer az egyik fiú elől menekülő nőt félbevágta a másik egy fejszével, egy férfinak pedig könyökből levágták mindkét karját. Többre sajnos nem emlékszem

2022-01-04 08:57:02 tomside #3023

Köszönöm, ez az!
(És rosszul emlékeztem, mert már le is pontoztam. Azért kerestem, mert azt hittem, még nem.) Thx!

előzmény: apáncsórt pók (#3022)

2022-01-04 08:09:59 apáncsórt pók #3022

2022-01-04 07:38:27 tomside #3021

Sziasztok, egy francia filmet keresek.
Francia filmnapokon vetítették anno, krimi, thriller (?), valahol 2008-2013 közöttinek saccolom. Egy nagy cég főnökasszonya valamiért féltékeny lesz egy fiatalabb alkalmazottra, begyógyszerezés, nevetségessé tétel, lejáratás, ilyesmi rémlik, és ha jól emlékszem, a történet vérbe is fullad. Nem rémlik, hogy a film népszerű lett volna a nagyközönség előtt, szerintem kevesen látták.

2021-12-27 10:31:27 hhgygy #3020

Ira & Abby

előzmény: terika (#3019)

2021-12-26 01:06:15 terika #3019

Sziasztok! Nem jut eszembe a film címe, amit kétszer is megnéztem....igen ez ciki. Tehát. Adott egy pszichiáter házaspár gyereke, aki szintén pszichológusnak készül. Találkozik egy lánnyal, aki olyannyira megtetszik neki, hogy rövid időn belül feleségül is veszi. A sztori az elköteleződéésről, az önbizalomhiányról és az elfogadásról szól leginkább. A srác szülei nem örülnek ennek az egésznek, a lány szülei meg elég furák. Később a szülők megcsaláják egymást egymással. A bizalmatlanság ára válás lesz. AZ első. Közben mindenki pszichológushoz jár ugye, a srácot a szereleme kikészíti mellesleg. Mert furcsa. Mert teljesen életidegen tőle. Állandóan kritizálja, tiszta neurotikus a csávó egyébként, mégis csak pszichológusok gyereke. XD Azért válnak el egyébként a fiatalok, mert kiderül, hogy a mennyasszonynak volt már két házassága ezelőtt. Az exeket is elhívta az esküvőre. Rengeteg pszichológushoz járás után, és családi dráma után, újabb házasság lesz a szerelmesek vége. Majd mivel nagyon szeretik egymást, el is válnak. És míg idáig eljutottak közben volt egy nagy terápiás megbeszélés is. Amin az összes pszichológus és pszichiáter részt vett, aki valamilyen formában kapcsolódott a fiatalok életéhez.
Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2021-12-22 15:30:45 antonius #3018

Sziasztok! Keresem de nem tudom a címét!Angol vagy Francia 3 részes ha jól emlékszem.Egy házaspárnak lány ikrei születnek.Később elválnak.Az egyik lány az anyjával,és nagyanyjával marad,a másik az apjával ismeretlen helyre költözik.Az otthon maradt lány férjhez megy,majd gyanús körülmények között halálos hajóbalesetet szenved de a holtteste nem kerül elő. A nagymama a férjet gyanúsítja a feleség haláláért. Később a nagymama a városban megpillant egy nőt,aki megszólalásig hasonlít a meghalt unokájára.Magánnyomozót fogad fel,hogy megtudja ki az a nő.A magánnyomozó nagy nehezen rátalál a nőre Afrikában,szafari túrákat szerveznek.Kiderül hogy ő a másik ikerlány.A nagymama odautazik.Közben a férj is megtudja,és ő is odautazik.Kicsalja a lányt a folyó,vagy tengerpartra,megakarta ölni,de a magánnyomozó meg akadályozta ebben.Kérlek ha tudtok segítsetek!Köszönöm!

2021-12-18 00:34:16 saluosi #3017

Sziasztok! Egy fekete-fehèr olasz filmet keresek amiben az apa a halott kislànyàt elviszi a pàpàhoz, hogy avassàk szenttè....nagyon règen làttam, ès azóta döbbentem rà, hogy milyen mèly, filozófikus,spirituàlis kèrdèseket vet fel.

2021-12-10 19:42:34 zéel #3016

...amerikai film, melyben rendőrtársai megerőszakolják kolléganőjüket, mert nem bírják elviselni, hogy az mind az elméleti tárgyakban, mind a lőgyakorlaton jobban teljesít náluk. Nem szolgáltatnak neki igazságot, ezért sorra lelövi az erőszaktevőket, a lőgyakorlatokat a kérdéses szervvel kezdi.
Mi a címe ennek a filmnek?

2021-11-21 12:24:30 luci87 #3015

Ez lesz az, de maga a film nincs sehol,mindenhol kerestem.Jo lett volna megnezni..

2021-11-17 19:16:03 oscarmániás #3014

Az a néhány fotó imdb-n sem segít?
Kritika németül?
Még pár kép?

előzmény: luci87 (#3013)

2021-11-17 18:55:04 luci87 #3013

Regebben kerestem egy filmet. Senki nem tudott cimet, most van egy tipp.
A csendes Genardy ur, vagy mas cimen A barna oltonyos ferfi. Nemet film, 1996 os.
Viszont sehol nincs fent, hogy bele tudnek nezni, ez e az.
Meg nemetul is jo volna, felirat, es szinkron nelkul is.
Valamikor a 2000 es evekben lattam a tv ben.

Ez volt az elozo posztom errol.
Egy regebbi,2008 koruli,tv ben adott filmet keresek.Egy pedofil ferfit keres a rendorseg.aki kozben beepul egy a csaladba,es a nevelt lanyat is probalja behalozni.Begyogyszerezi,a kislany kabultan hever,amikor rajuk nyit az anya ,aki mar gyanakszik a pasira....es hatulrol atvagja a ferfi torkat.

2021-11-07 10:56:23 Mario Brothers #3012

Hali! Láttam egy horrorfilmet 2001 környékén, ami igencsak hasonlított a Sikoly és a Tudom mit tettél tavaly nyáron filmekre. Egy gyilkos terrorizálta a népet és a kezén ilyen kicsúsztathatós fémtüskék voltak. Volt egy jelenet, ahol 2 ember beszélget este egy kocsiban és a kesztyűtartóban találtak egy ilyen tüskét, ami a gyilkosé valószínűleg. Amire még emlékszem, hogy egy csaj menekült a gyilkos elől és amint sikerült leráznia, már a vele szemben lévő irányból üldözte. Tehát valószínűleg 2 gyilkos is volt a filmben. Megköszönném a segítséget.

2021-10-31 22:23:11 OldReelFilm #3011

A hazai 106 ezres nézőszám meglepően jó eredmény. A szovjet filmek között abban az évben a 7. helyen van (33 szovjet film került bemutatásra). 120 ezer feletti szám csak elvétve akad köztük, a toplista élén a Jöjj és lásd 534 ezres számmal kimagaslik (de valójában duplán van számolva mivel két részes).

előzmény: apáncsórt pók (#3010)

2021-10-31 18:43:40 apáncsórt pók #3010

Írnak ott valamit arról, hogy milyen nézettsége volt? Mert az oroszok számára is viszonylag ismeretlen filmről van szó.

előzmény: OldReelFilm (#3009)

2021-10-31 15:41:50 OldReelFilm #3009

A Filmévkönyv 1986-os kiadásából.

előzmény: PG (#3007)