Általános fórum 👁

(vissza a topikok listájához)

2019-07-18 14:17:01 saatonda #7952

az a baj, hogy elfelejtettem ki volt, talán gyenge, de lehet hogy egy másik személy, aki az élet és irodalom hasábjain síránkozott, hogy abban a világban, ahol már marion cotillardot is kritizálni lehet, nem is biztos hogy van értelme kritikát művelni, vagy valami hasonló okosság, tavalyról való, nem idénről.
ez így működik.

előzmény: desmond (#7950)

2019-07-18 12:54:55 budaik #7951

Összességében az egész Filmvilág folyóirat évek óta a sznoberia melegagya. Viszont a legigényesebb lap. A mozinet hiányzik

előzmény: desmond (#7950)

2019-07-18 12:10:05 desmond #7950

A Filmvilág ismét kitett magáért: Gyenge Zsolt beszámolója a cannes-i filmfesztiválról a modoros, sznob, ugyanakkor semmitmondó elitizmus újabb csúcspontja. A zseniális zárómondat "További izgalmas filmek [...] a műfajiság diskurzusán kívül mozogtak, de ezúttal közöttük sem akadt igazán felejthetetlen, évek múlva is megkerülhetetlennek látsazó, a világ állapotáról való elmélyült gondolkodáson és ahhoz illeszkedő formai univerzumon alapuló műalkotás." a maga nemében egyszerűen páratlan. De a cikk hemzseg a hasonló "gyöngyszemektől". Akinek alacsony a vérnyomása, annak feltétlenül ajánlom.

2019-07-17 18:27:57 csabaga #7949

Engem az lep meg, a fórumszabályzat megsértésével beköszönő új ember egy szál figyelmeztetést sem kapott, sőt még a "hozzászólását" sem tették az offba...

előzmény: kaamir (#7948)

2019-07-17 13:05:18 kaamir #7948

vagy csak épp nincs mit nézni a wc-n

Aki ennyire tartja a saját munkáját, annak a munkáját én annyira se tartom érdemesnek, hogy megnézzem.

2019-07-17 12:52:18 Ugor #7947

:o)))

előzmény: kwzatz (#7946)

2019-07-17 12:51:08 kwzatz #7946

Lehet, hogy utána ő lenne bosszúálló és feltöltené youtube-ra. :)

2019-07-16 17:33:41 Ugor #7945

Már másodszor szaladok neki a műveknek, de nagyon kínosan érzem magam. Sokszor előfordul, hogy valaki valami olyant csinál, ami egyáltalán nem áll jól neki és amihez egyáltalán nem is ért. Ha bosszúálló lennék, eltáncolnám kis tütüben a Hattyúk tavát és elküldeném videón cserébe. ))

2019-07-16 17:04:31 saatonda #7944

jó amit csinálsz, leginkább olyan filmekre emlékeztetnek a youtube-videóid, mint pl. a megacápa vs óriáskrokodil vagy mondjuk az anakonda vs python. reméljük sikeres leszel!

2019-07-16 16:50:53 saatonda #7943

én mindjárt meghallgatok öt percet egy videójából, komolyan, most már meg kell ítélnem, kincset helyezett-e a publikum elé

előzmény: betti (#7938)

2019-07-16 16:49:05 saatonda #7942

megzavarja a műélvezet tisztaságát. egy mű, akár egy kritika értéke független a népszerűségétől mint tudjuk, lsd. pl. egy , ide is kommentelő vagy legalábbis korábban kommentelt kritikus legutóbbi blogbejegyzését a marvel-univerzumról és rajongóiról:)

előzmény: caulfield (#7940)

2019-07-16 16:47:07 saatonda #7941

örülök hogy ezt leírtad, a főoldalra kellene, pontosabban kellett volna tenni, mottónak. sokat elárul:)

2019-07-16 14:06:08 caulfield #7940

Minden közösségnek van egy szellemisége, ami a fő hasznát jelenti a helynek és amit a kufárkodás végülis így, vagy úgy, de sért.

2019-07-16 13:14:27 csabaga #7939

A KT szab. szerintem mindenre, mindenkire vonatkozik. Mikor kezdtem itt, az egyik akkori moderator azonnal levelet irt nekem, nehogy elfelejtsem elolvasni, persze tartsam is be.

2019-07-16 12:52:57 betti #7938

Nem dől össze a világ :-) .
Hogy erzekeltessem: offline ez kb úgy nézne ki, h van egy folyamatosan bővülő közösség, filmekről beszélgetünk, az újak is beleszólhatnak persze, de vannak írott és főleg íratlan szabályok, pl mindannyian nézünk filmeket, pontozzuk őket, megosztjuk a kulturált véleményünket stb. Majd egyszercsak berohan egy vadidegen a szobába, nem köszön, egy vak hangot sem mond egyetlen filmről sem, csak ledaral egy reklámot saját magáról, majd azonnal el is rohan. És gyanítod h fogalma sincs, hol volt csak vhonnan hallotta h itt filmeket kedvelő emberek vannak, + marhára nem is érdekli. Végülis nem kötelessége, szó se róla, ő ettől még lehet egy nagyon vájt fülű és tajekozott ember. Mégis, a stílusa kicsit ellenszenves, mármint számomra, de azért nem szurkalok tuket vudu babába miatta :-D

2019-07-15 23:35:46 saatonda #7937

ez az általános fórum, nem látom leírva konkrétan, hogy erre is vonatkozik.
van nick, rákattintunk, ott van a "hivatalos" oldala, az sem sokkal kisebb reklám.
amúgy lehet hogy az övé elég...nem minősítem 30 másodperc után... de ha mondjuk egy színvonalas filmes csatornát "reklámozott" volna, azzal bizony gazdagította volna a közösségek, az olvasók egy része is örülhet, nyilván lehet a szabályzat miatt rinyálni, de kárt nem okoz, előnye meg simán lehet szóval ez amolyan semmire vetődés

2019-07-15 22:26:25 budaik #7936

Én nem ismerem a hangmérnöki munkát. Egyértelműen a zenei erdeklodesemen keresztül van meg a vélemény. A filmekben is megvan a vita (pl Nemes jeles véleményei a Saul fia idejéből) ami érdekessé teszi. A digitális felvételt segítő kütyük tényleg megtévesztő erős minőséget képesek reprodukálni. Amúgy a személyes benyomásom az, hogy nagyon nehezek digitalizálni , amit a természet produkál. De nagyon jó technikai háttérrel lehet olyan minőséget előállítani , hogy ne lehessen észrevenni a különbséget.

előzmény: von Schatu (#7932)

2019-07-15 19:32:51 csabaga #7935

KT. szab. 4. pont.

előzmény: saatonda (#7934)

2019-07-15 18:54:41 saatonda #7934

nem értem miért baj az hogy reklámozza magát, egyébként más helyeken is, nem csak itt.
én nem néztem meg meg egy videóját sem, lehet nem is fogom, de benyomta, sok kárt nem okozott szvsz.
volt itt valami topic ahol kritikákról lehetett beszélgetni, ennyi erővel én idehozok valami hazai kritikust hogy kibeszéljem, az is lehet reklámozás. tényleg nem látom mi ezzel a baj.

előzmény: betti (#7933)

2019-07-15 18:49:41 betti #7933

Hát ez az. Mármint, amit az utolsó mondatodban írsz. Nem igazán szokásom* de most megnéztem emberünk adatlapját. Felfedezte ezt az oldalt, realizalta h filmekkel van vhogy kapcsolatban, és gyorsan beregisztralt h reklamozhassa magát. Gondolom, megtette ezt - pont ekkora igenyesseggel - minden más hasonló helyen. Ez nekem szegénységi bizonyítvány.

* Szokásom, de pozitív okokból, és kifejezetten csak itt. Fb-n pl sosem nézem, mert undorít h arra használják, h ne az illető erveivel vitazzanak, hanem bedobhassanak vmi aljas személyeskedő megjegyzést. Itt viszont ha vkinek tetszenek a kommentjei, akkor ránézek az oldalára, hátha kapok vmi jó ötletet, mit nézzek meg pl :-)

2019-07-15 10:11:09 von Schatu #7932

Végzett, bár nem gyakorló hangmérnökként kiváncsi voltam hova fut ki a vita, de úgy fest, hogy elült. Mindenesetre mindkét oldalon voltak igazságok is meg tévedések.

A kérdésed amúgy nem egykönnyen megválaszolható.
Produkciós oldalon nem szabad elfelejteni, hogy kb. 2000 óta elvétve találsz olyat, amit nem digitálisan rögzítenek. Egész egyszerűen azért, mert sokkal könnyebb vele dolgozni. Ugyanakkor számtalan olyan analóg masinát használnak menet közben (eq, kompresszor, reverb, szummázó), aminek lehetetlen a hangját rendesen visszaadni digitálisan. De a végeredmény MINDIG digitális lesz, ami aztán bakelitre kerül az is.

Fogyasztói oldalon más a helyzet, itt a digitális technikai szempontból egyértelműen jobb. Az analóg adathordozók számos olyan techinkai korláttal rendelkeznek, ami a digitálisban nincs meg. Itt inkább az van, hogy az analóg MÁSHOGY szól. Ezzel nincs is baj, aki ezt szereti, lelje benne az örömét, de sajnos sok audiofil (akik között sajnos rettenetesen nagy a félinformáltság, tisztelet a kivételnek) ebből valami féle presztízst csinál, hogy csak az analóg, vagy semmi. Legnagyobbakat azon röhögök, amikor valaki bedigitalizálja a bakelitlemezt 24/192-vel, ami abszolút overkill, és felteszi a youtube-ra, ami durván komprimál. Majd a kommentelők ott áradoznak, hogy ez mennyivel tisztább így, és hogy éljen az analóg, miközben digitális fájlt hallgat! Optimális körülmények között egy CD minden szempontból köröket ver a bakelitre (zajszint, dinamika, stb).

Amit meg a 90-es évek zenéiről írsz, az meg inkább a zeneipar átalakulásához köthető mint magához a technikához. Egyrészt a mai olcsó, jó minőségű digitális eszközök bárkinek lehetővé teszik, hogy olyan felvételt csináljon otthon, amit korábban csak nagy stúdiókban lehetett, jó sok pénzért. Ugyanakkor ez tönkretette a nagy stúdiókat, ahol számtalan jól képzett, innovatív gondolkodású ember dolgozott, és olyan produkciókat csináltak, ami pénz és időigényes volt, viszont elképesztő eredményeket produkált. És akkor a 90-es években induló Loudness Warról még nem is beszéltünk.
A hangmérnöki munka csúcspontja egyértelműen a 80-as évek, és nem véletlen, hogy jön vissza.

előzmény: budaik (#7925)

2019-07-14 21:49:01 sllrrrply #7931

Ezt még szegény Rátonyi Róbert is képernyőképtelen ripacskodásnak minősítené :(

2019-07-14 21:10:54 Ivan/ #7930

Nagyon túltoltad a biciklit :(

2019-07-13 23:56:00 ArmaGedeon #7929

Találomra belenéztem a D. Dellamore-epizódba: azt kell, hogy mondjam, ez az erőltetett vicceskedés (ami korántsem vicces) rettenetesen taszító, igénytelen, bicskanyitogató. "Fiatal vagyok, fiataloknak készítek filmes videókat, így hát kurvára MUSZÁJ lazának, KÚL-nak és poénosnak lennem (tűnnöm)" - nem, kedves Feltörekvő Művész Úr, ez se nem laza, se nem cool, poénos pedig pláne nem. Bár amíg a hasonlóképp ízléstelenül irritáló, irritálóan ízléstelen - csak hát nyilván egy hangyafasznyival profibb (khm) hátszéllel működő - Dancsó Péter a Hazai Videó Vloggerezés Felkent Főpapja, addig nincs mit tenni, maximum nem nézzük. És azt sem mondom, hogy pl. Puzsér maga lenne a Filmesztéták Frenetikus Forradalmára, ám tőle azért lehet tanulni. Ha mást nem is, két összetett mondat egymás mellé helyezését mindenképpen...

2019-07-13 21:31:58 BonnyJohnny #7928

Nem feltétlenül. Bár erre ott a saját video topic. Meg amúgy a profilon is meg lehet jelölni honlapokat.
Bár igen. Ilyen formám, ahogy Mardel csinálja, elég igénytelen. És látszik, hogy nem egy regisztrált tag, aki youtube videot készít, hanem valaki, aki youtube videokat készít, és ide jött reklámozni magát...

előzmény: betti (#7927)

2019-07-13 20:54:42 betti #7927

Mardel, nem akarlak megbántani, de szerintem halvány fogalmad sincs arról h hol vagy, ráadásul - és ezért akár már akarhatnálak is megbántani - nyilvánvalóan nem is érdekel :-( . Filmes témával foglalkozó, és filmbarat közösségben önmagát reklámozó embertől ez egy icipicit igénytelennek tűnik. De lehet h csak én érzem így.

2019-07-13 20:46:00 Mardel #7926

Sziasztok! Mardel vagyok és mivel ez egy általános fórum, gondoltam ajánlom nemrég kezdett filmes youtube
csatornámat, amin jelenleg a "Májndfakk Muviz" című kritika-sorozaton ügyködök. A címből kikövetkeztethetően
valamilyen módon mindfuck filmekről beszélek. Ha unjátok magatokat vagy csak épp nincs mit nézni a wc-n
csekkoljátok le, hátha bejön amit csinálok :)

2019-07-13 09:08:31 budaik #7925

Azt mondjuk megkérdezném, hogy milyen irányban dőlt el az analóg vs digitális vita, mert én ezt rengeteg helyen olvastam és nem volt egyértelmű álláspont. Arról nem is beszélve, ha belegondolok abba, hogy a 90-es években felvett lemezek hangzását nagyon sok esetben nem annyira tudják visszaadni az olcsóbban elkészített ,de digitálisan felvett lemezek. Ami azért sokat elárul a témában....

előzmény: ZoLeEe (#7923)

2019-07-13 00:40:23 ArmaGedeon #7924

Azé' egy helyesírás-ellenőrzőt lefuttathattál volna, mielőtt beszállsz a partyba, mert ez így kissé komolytalanná tesz.

előzmény: ZoLeEe (#7923)

2019-07-12 20:15:50 ZoLeEe #7923

Úgy gondolom a fizikai adathordozók lényegesen jobbak minden téren, mint holmi a byte és bit. A fizikai adathordozók közül meg nyilván az analóg (vinyl) a király!

1. fizikai adathordozón is lehet "holmi byte és bit"
2. analóg vs digitális minőségre vonatkozólag a vita kb 30+ éve eldőlt, azóta se a vinyl szólt sokszor jobban hanem ami a vinylen volt.
3. a mai lemezeknél a minőség lehet simán rosszabb a digital-->analóg konverzió miatt
4. normális ember a zenét halgatja a hangrendszerén keresztül, nem fordítva :D
5. zenehalgatásnál a szokás nagy úr, placebó meg a király...

előzmény: Ivan/ (#7920)

2019-07-12 13:07:45 Ivan/ #7922

"Nem feltétele a lemezek és a lejátszók (hangszórók, kábel, erősítő) meglétei annak, hogy valaki igényes zenehallgatónak számítson."

Akkor finomítok rajta :) Szerintem ahhoz, hogy igényesen tudjál zenét hallgatni ezek elengedhetetlen kellékek. Lehet valaki igényes zenehallgató, de ezek nélkül nem fog tudni igényesen zenét se hallgatni. Tény ezek nem filléres dolgok és nem mindenki engedheti meg magának, de attól mert valami drága attól még lehet létjogosultsága csak max nem az én életemben.

Fejhallgatóval is lehet persze ezt azt hallgatni de azért többnyire kényelmesebb a nélkül, nem? Meg aztán a fejhallgató lehet nagyon jó, de önmagában nem fog jól szólni, ha nincs hozzá egy jobb hangkártya vagy valami külső forrás amire rá tudod kötni a gépet (pl. egy erősítő:) és akkor már megint a hangrendszer fontosságánál tartunk.

előzmény: dikalosz (#7921)

2019-07-11 13:52:47 dikalosz #7921

Igen, ízlés nem volt, bocsánat. Viszont nagy hangrendszer nélkül is (és fizikai adathordozó nélkül is) el lehet érni a maximális (vagy ahhoz közeli) hangzásminőséget. Nem véletlen, hogy számos producer, hangmérnök a fejhallgatót preferálja még mindig. Tűpontosan szól minden frekvencia, az arányok tökéletesek. Hogy most ilyenről CDt hallgatsz, vagy ugyanazt a fájlt más módon (nyilván itt nem 320kbps .mp3-ra gondolok) az is teljesen mindegy.

Egyébként a vinyl hangzásvilága sosem lesz már annyira kristálytiszta/részletgazdag, mint egy profi kezek által kreált digitális hangfájl (itt már egy 44,1Hz 32-bites wav is "jobban" szólal meg, nem beszélve a többi, efölött lévő opcióról).
Több oka is van ennek. A legfontosabb szerintem, hogy digitálisan jóval szélesebb "dynamic range", vagy hangerősség tartomány érhető el, amiből következik hogy a zene homogén tere nagyobb. Tehát sokkal jobban és egyértelműbben tudnak elhelyezkedni a hangok.

A kérdésednél pedig ugyanabból a kategóriából állítottál egymással szembe egy jobb és egy rosszabb példát, nyilván a válasz egyértelmű. Azonban a fenti kijelentésedet vitatjuk, úgyhogy ilyen szempontból ez nem releváns szerintem.

Azt azért aláírom, a bakelit egyedi hangzásvilága hipnotikus erejű. :)

előzmény: Ivan/ (#7920)

2019-07-11 13:03:00 Ivan/ #7920

"Azt meg végképp nem értem, miköze a minőségi ízléshez/igènyességhez egy erősítőnek, vagy hogy fizikális formátumban legyenek hallgatva a zenék."

Ízlésről nem beszéltünk eddig! Minden ember mást szeret, más tart jónak. De az, hogy min hallgat és hogyan az igényesség kérdése! Kamerával felvett mozifilmet, se tölt le valaki aki picit is igényes és ez pont ugyanez a kategória. Az erősítő, hangfalak kábelezés mind azt szolgálja, hogy a lehető legjobb minőséget nyerhessük ki az adott adathordozóból. Vagy szerinted ugyanúgy fog megszólalni mondjuk egy Ella Fitzgerald album egy ősrégi videoton erősítőn és hangfalon, mint mondjuk egy Cambridge Audio erősítőn és egy Focal hangfalon?

előzmény: dikalosz (#7919)

2019-07-11 11:55:07 dikalosz #7919

Most akkor a vinyl a király, vagy a fizikai adathordozók? Nagyon nem mindegy. CD vs vinyl. Két teljesen különböző technológiáról beszélünk. Egyébként bele lehet menni a technikai részletekbe, miért is tud bizonyítottan jobban szólni digitálisan egy zene, ha szeretnéd. Ugyanakkor sok fellelhető cikk van erről a neten, nem igényel nagy utánajárást.

Nekem egy stúdió fejes + megfelelő formátumú és minőségű hangfájl tökéletesebb, tisztább, részletgazdagabb hangzást biztosít mint bármilyen fizikai adathordozó eszköz. Azt meg végképp nem értem, miköze a minőségi ízléshez/igènyességhez egy erősítőnek, vagy hogy fizikális formátumban legyenek hallgatva a zenék.

Az alapvető elvárás szókapcsolat nagyon súlyos szerintem, gondolom úgy érted, hogy neked ez a megszokott, a bevált, a preferált.

előzmény: Ivan/ (#7918)

2019-07-11 11:38:08 Ivan/ #7918

Megbocsátok, de én így látom. A zenehallgatás nekem normális fizikai adathordozón kezdődik (pl. CD, vinyl) és végződik. Alapvető elvárás egy normális erősítő (nem házimozis) + CD lejátszó (ami arra van, nem dvd-re) + vinyl lejátszó és normális kábelezés. Számítógépen youtubon is lehet persze zenét hallgatni, csak nem feltétlenül érdemes...

előzmény: dikalosz (#7917)

2019-07-11 00:38:50 dikalosz #7917

Nem az. Meg van a maga feelingje abszolút, és a rá jellemző sajátosságok is. Viszont az állítás, mely szerint hangzásban verhetetlen a vinyl (ha őszinték vagyunk, ha nem), már nem állja meg a helyét. Illetve úgy igen, hogy a te preferenciáidhoz mérten.

Ez meg jó szűk látókörűségre vall, már megbocsáss. :)

előzmény: Ivan/ (#7916)

2019-07-08 22:53:55 Ivan/ #7916

Annyira nem akartam az lenni, de legyünk őszinték hangzásban verhetetlen a vinyl a mai napig. Mondjuk a hifi a gyengém belátom! A hideg ráz, ha valami szutyok filléres rendszeren kell hallgatnom bármit is, pedig az én rendszeremet is lehetne még hová fejleszteni, de nagyjából elégedett vagyok vele mostani állapotában.

2019-07-08 14:22:02 Kempesbaba #7915

Passzív-agresszív=audiofilnáci :D

2019-07-08 14:14:59 tomside #7914

Ez egy kicsit passzív-agresszív ebben a formában. Szerintem többen vagyunk itt, na de írom inkább csak a magam nevében... szóval nekem nincs bakelitlejátszóm, de ettől még határozottan igényesnek tartom magam zenehallgatás terén.

Békességgel! :)

előzmény: Ivan/ (#7913)

2019-07-08 11:55:57 Ivan/ #7913

"még bakelitlemezek is vannak..."

Gáz is volna, ha nem lenne! A mai napig hangzásban a legjobb. Aki egy kicsit is igényes zenehallgatás terén annak otthon biztos vannak lemezei és lejátszója is.

előzmény: saatonda (#7910)

2019-07-04 21:57:19 csabaga #7912

Az nagyon nagy valtozas volt, egy filmet nem csak akkor neztel meg, amikor akartal, teka!, hanem fel is tudtad venni. Nem kellett rohanni haza, ejszaka fennmaradni, es meg is maradt a felvetel.

2019-07-04 20:55:12 BonnyJohnny #7911

Nem folynék bele nagyon egy "régen minden jobb volt" és "bezzeg a maiak" beszélgetésbe, csak leírom a magam esetét.
1987-es születésú vagyok. Javában tombolt a VHS láz. Én még emlékszem alámondásos filmekre. Mi vásároltunk is VHS kazettákat, meg vettünk is fel videoval. Tudom milyen, mikor elmegy a hang, a szín, vagy bejön egy korábbi film képe, vagy mikor sistergősen vált az egyikből a másikra. Tudom mit jelent a "rongyá nézett" kifejezés, mivel magam is néztem ronggyá szallagot.
De gimis koromban (2001) már a CD, majd a DVD vette át a VHS helyét. Elsős és másodikas egyetemista koromban (2006-7) járattam csúcsra a DVD gyűjteményemet (a filmes kupálódásom kezdetén), majd harmadikosként átmásoltam az egészet hordozható merevlemezre és azóta is ott vannak (az egyetem vége óta már a PC-be építve, mint második merevlemez).
A lényeg, hogy a fizikai adathordozás sosem elhatározás kérdése volt nálam. Egyszerűen csak fiatalon mindig alkalmazkodtam az újhoz, az egyszerűbbhöz. A merevlemeznél kisebb dologra addig már nem váltok, amíg a PC-m megvan. De, amúgy már van 1 terás pendrive-om is, amit a TV-re köthetek... :P

2019-07-04 20:19:07 saatonda #7910

media markt-ban jártam, sok régi filmet láttam:)
más kérdés, hogy ezekre nincs tömegigény, ahogy a mai filmek zömére sem lesz mondjuk 40 év múlva, ill. a mai "művészfilmek" is csak kis közönségre tartanak igényt, régen sem volt teljesen tipikus hogy bergmant-fellinit néztek az emberek, persze akkor többen néztek ilyesmit valószínűleg, mint ma---bár ennek is többféle oka lehet.

hogy a fizikai adathordozó mikor tűnik el, kérdéses, mindig lesznek emberek akik szeretnek fizikailag is birtokolni valamit, még bakelitlemezek is vannak, néha kazettát hallgatok, nem tűnnek ezek olyan gyorsan el mint egyesek képzelik.

2019-07-04 17:39:24 csabaga #7909

Azt néztem amit adtak.

Sok Bergman film ment a mozikban ( Suttogások és sikolyok, Kígyótojás stb.), ez utóbbit a kalandfilmeket kedvelő osztálytársam is látta és tetszett neki. A tévében késő este Tarkovszkíj filmek (Szolarisz, Sztalker) mentek, méghozzá feliratosan...

Tele volt a tévé színész és rendező sorozatokkal, többek között Marlene Dietrich vagy Garbo életmű sorozattal.Sok közülük azóta sem ment, pedig kismillió filmes adó van...
Kicsit többet adtak arra, a régi filmeket is megismerjék az emberek, persze ha nem volt "rendszerellenes".
Persze számított a család is, a nagyapám a 30-as években már nagy mozirajongó volt és akkor igen hamar ideért minden amerikai és angol film.

Az elsők között tértem át a VHS-re ,ahogy megfizethető lett, majd szintén hamar váltottam DVD-re.A BD kimaradt, mivel szinte semmi új nem jelent meg, amit ne vettem volna meg már addig.

Most éppen neten nézek egy filmet...

2019-07-04 17:27:22 Olórin #7908

"Azért megnéznék egy modern adathordozókat használókat tömörítő közvélemény kutatást, mennyire is ismerik a klasszikusokat."
Nem kétlem, hogy arányaiban kevéssé, de ez mindig is így volt. Vagy amit írtál, hogy ti. kamaszkorodban te Bergmant néztél, az szerinted akkoriban igaz volt az átlag kamaszra? Mert én erősen kétlem.
A generációs különbségek tényleg fontosak és beszédesek. Te ragaszkodsz a régi formátumokhoz, én már leszoktam róluk (pedig szerintem én még tovább kitartottam a DVD-k mellett, mint a magam korosztályának átlaga: kb. egy éve száműztem a kisszobába a sok száz lemezes gyűjteményemet, manapság meg már elvétve veszek csak egy-két BD-t - egyszerűen elkopott az az igényem, hogy fizikailag birtokoljam a filmeket), az utánam jövő generációk meg már rá se szoknak. Ez van.

2019-07-04 17:25:31 tomside #7907

Úgyis időszerű lenne már találkoznunk.
Megköszönném, ha szereznél nekem!
Átvételekor szívesen megtoldom neked az árát 1-2 (hosszú)lépéssel. Meleg van, ha sétálsz, kell a folyadék! :)

2019-07-04 16:42:19 csabaga #7906

Ezt gondolom oscarmániásnak akartad írni, mivel ő hozta ezt szóba...

Egyébként megnyugodhatsz, megtalálom az engem érdeklő műveket, bár egy generációval idősebb vagyok nálad...És a szüleim, nagyszüleim hanglemezei is megvannak és a könyvtárban is jól elvagyok.

2019-07-04 16:16:18 Olórin #7905

Egyáltalán nem merülnek feledésbe a klasszikusok, egyszerűen csak változik az adathordozói piac, és te pont ennek a leszállóágban lévő/haldokló szeletén keresed a téged érdeklő műveket - nem csoda, hogy nem találod.

2019-07-04 15:51:48 csabaga #7904

Nekem is kb. ennyi mindenem van, de boldogan szemlelem ezeket. Van gond vele, de mivel nincsen? A klasszikusok valoban feledesbe merulnek, de a polcomon ott figyel a Garbo diszdoboz, vagyis nem nekem.

előzmény: oscarmániás (#7900)

2019-07-04 15:32:23 Ugor #7903

Igen, nagyon is értem. Ezzel küzdök én is.

előzmény: oscarmániás (#7900)

2019-07-04 14:58:46 Interracial Facial Creampie #7902

x (a rendszerből törlendő, selejt hsz, nem válasz, megint félrekattintottam)

(............vagy beszéljünk inkább James Francóról)

2019-07-04 14:52:17 csabaga #7901

Veled ellentetben nem akarlak teged minositeni. Aki jobbat akar, az negativ, karogo, ez szerintem nagyon nem valo a KT-re...

2019-07-04 14:46:29 oscarmániás #7900

Olórinnál a pont.
Van közel kétezer dvd+vhs-em, kb kétezer különböző méretű könyvem, vagy száz hanglemezem, meg ugyanennyi kazettám. És ez az egész felférne egy jóféle pc-re. Ezzel szemben Qrva nagy helyet foglal, portalanítani kell, az a baja ha magas a szobahőmérséklet, vagy rásüt a nap a polcokra, a kisgyerektől zárni kell, költözéskor, lakásfelújításkor egy hihetetlen nagy teher és macera. Idén megfogadtam, NEM költök ilyenre többet, inkább kevesebbet melóznék, így több időt fordíthatok a megnézésre, elolvasásra.
A legtanulságosabb eset a vhs-dvd korszak a jelen és utókornak. A jogtulajdonosok szűklátókörűsége, mohósága ide vezet: a régi klasszikusok lassan feledésbe merülhetnek.

2019-07-04 14:32:36 Ugor #7899

Nem, nem tudok, Tati-filmem nincs is, de mégsem ez a mérce. Inkább az, hogy károgás helyett, hogy mi nincs, annak a rengetegnek örülök, ami van. De ha negatív szeretnék lenni, biztos naponta felsorolnék ezer és ezer filmet, ami nem jelent meg még Magyarországon.

2019-07-04 14:26:29 csabaga #7898

Egy Tati filmet tudsz mondani, mielott a megjelenteket szamoljuk, kihagyva a meg nem jelenteket? A csehekhez kepest, tudtommal sehol sem vagyunk.

2019-07-04 14:24:35 Ugor #7897

Há'persze... azok úgyis mindig rutinosan kukabúvárkodnak, de meg a bőrük alatt is pénz van. (Egyébként a filmjeim zömét nem nyugdíjasként vettem.)

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7893)

2019-07-04 14:22:18 Ugor #7896

Nem tudok ezzel nem egyetérteni.

2019-07-04 14:15:06 Olórin #7895

Srácok, ELKÉPESZTŐEN sok klasszikus, kultikus, réteg/művészfilm stb. jelent meg itthon, ezen az aprócska, töpörödött, kb. semmilyen jogtulajdonosnak nem számító piacon. Lehet siránkozni azon, hogy mi nincs, de szerintem emellett önmagában kisebb csoda az, hogy mi van/volt egyáltalán.
(És azt se felejtsük el, hogy a mostani harmincas korosztály jó eséllyel az utolsó, akiknek a fizikai adathordozó még bármit is számít.)

2019-07-04 14:01:34 Raul #7894

Én régebben teljesen egységsugarú kis CBA-kban találtam több alkalommal is Fritz Lang és Orson Welles filmeket, itthon és a Balaton-parton is, gondolom azt már mondanom sem kell, hogy háromszámjegyű összegek ellenében (jó, hát nyilván nem egy Criterion kiadás volt egyik sem).

2019-07-04 14:00:10 Interracial Facial Creampie #7893

Nyugdíjasnak könnyű.

2019-07-04 13:41:54 Ugor #7892

Most minden sopánkodás helyett: van 17 Fellini, 16 Polanski, 12 Menzel, 11 Forman, Truffaut, 10 Kurosawa stb. filmem és mind itt vettem, magyar boltokban, csak keresni kell. Nem tört le tőle a derekam, hogy lehajoltam. Különben is, keresgélni és megtalálni valamit külön élmény.

2019-07-04 13:28:54 csabaga #7891

Tudom. Csak a limlomban az keres, akinek teljesen minegy, mit nez meg, mar ha keresesnek lehet nevezni az a turkalot, amibe egy gyerek akar bele is eshet, az aljahoz meg sok pakolaszas es hosszu kar kell...Jelentek meg muveszfilmek valaha, kiderult, nincsen erre itthon igeny egy ezresert sem.

2019-07-04 13:20:29 Ugor #7890

Egy szavadba kerül és holnap kihatolok oda és megveszem neked mindkét lemezt.

2019-07-04 12:59:03 tomside #7889

Ahh. Én oda sosem járok. Jártam. Eddig. :)

Köszi!

2019-07-04 12:53:27 Ugor #7888

Jelzem, a Riget Lars von Triertől hetek-hónapok óta ott kallódik több lemezen a Media Markt limlom kupacában, 500-600 forintért most is. Szóval, van, csak figyelni kell. :o)) A Bergmanokat szép, háromfilmes díszdobozokban árulgatták sokáig, főleg könyvesboltok. Azután volt a hosszú sorozat, amiknek a gerince kiadta az összefüggő Bergman-képet. Azért csak sikerül 21 filmet beszerezni tőle, és igazán jutányosan kallódott az is sokáig.

2019-07-04 12:42:52 csabaga #7887

Elfogytak nevetseges aron, a kiadok megszuntek. Nincs itt igeny nivora. Kamaszkoromban Bergman stb. filmeket neztem a mozikban, filmes konyveket olvastam. Ma meg a Marvel az egyszeregy ennek a korosztalynak.

2019-07-04 01:05:00 Ugor #7886

Évekig hánykolódott minden DVD-t áruló helyen Buñuel legtöbb filmje fillérekért (1000 alatt) szinte a kacatok között, ömlesztve. Így lett meg a Viridiana, az Öldöklő angyal, A szobalány naplója, A nap szépe, A tejút, a Tristana, A burzsoázia diszkrét bája, A szabadság fantomja meg A vágy titokzatos tárgya. Azután, miután nem kellettek senkinek, porosodtak még kicsit, aztán eltűntek.

2019-07-03 23:03:15 Interracial Facial Creampie #7885

Igen, viszont néhány ismertebb cím már ritkaságnak számít: a Viridiana 10 ezer, a Burzsoázia pedig egyáltalán nem kapható. Természetesen, hiszen 10-12 éves megjelenésekről van szó. A Bergman dvd-k listája is elég szemléletes.
Arra akartam kilyukadni, hogy már elmúlt az az idő, amikor tényleg rengeteg klasszikushoz 1-2 ezer ft-ért hozzá lehetett jutni.

előzmény: Ivan/ (#7884)

2019-07-03 21:28:31 Ivan/ #7884

Most se olyan nehéz csak ismerni kell a forrásokat...

pl. Luis Bunuel 2 filmje is 1000 alatt...

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7871)

2019-07-03 18:45:12 csabaga #7883

Én is bízom benne, de ebben az ütemben évtizedekig tart majd, mire minden valamennyire fontos-értékes film megjelenik itthon.

előzmény: budaik (#7881)

2019-07-03 17:56:33 zéel #7882

Kösz!
(megártott a nagy meleg a netnek? vagy nekem?!)

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7880)

2019-07-03 17:20:23 budaik #7881

Én nyilván a mostani tevékenységet nézem. A Jancsó Miklós filmjei közül megjelent jó sok bár nyilván jelenhetne meg még több is.

Nyilván van meg minek megjelennie, de pl a Psziché című film nagyon szép kiadást kapott. S bízom benne hogy ez a tendencia folytatódik

2019-07-03 17:17:46 Interracial Facial Creampie #7880

24.hu-n olvasható vele interjú.

2019-07-03 16:55:48 zéel #7879

MÁS: ti tudtátok? én nem! Charlotte Gainsbourg a MÜPA-ban - volt!

2019-07-03 16:31:52 von Schatu #7878

Valóban elszomorító az Odeon megszünése (még ha engem nem is érint közvetlenül, mert 12 éve nem élek otthon), de mielött ezt fene nagy magyar sajátosságnak tekintenénk, hadd jegyezzek meg valamit:

Az Amazon kb. két éve beszüntette a DVD kölcsönzöjét a Lovefilmet, ahol egész jutányos összegért lehetett meglepöen nem modern mainstream darabokat kikölcsönözni (kevésbé ismert Kurosawák, hollywodi klasszikusok a 30-as 40-es évekböl, Ulrich Seidl filmjei, hogy mást ne mondjak). Azzal indokolták, hogy az emberek egyre kevésbé kölcsönöznek, és egyre inkább online néznek filmeket, ami valahol érthetö. Bíztattak is, hogy csatlakozzak a Prime-hoz, merthogy évi 49 euróért ennyi meg ennyi filmet nézhetek online. A baj csak az, hogy a Lovefilm kínálatának 80%-a rohadtul nem elérhetö a Prime-on. Csatlakozzon a f*szom akkor!

Szóval ha az Amazon sem tudja vagy hajlandó ezt megoldani, akkor az Odeontól tényleg nehéz lenne elvárni.
Persze támogathatná a magyar állam, de ilyen alapon támogathatna ilyesmit a német állam is, és itt sincs se híre, se hamva ilyesminek.

2019-07-03 15:59:24 csabaga #7877

Sokat? Addig sem jutottunk 20 ev alatt, hogy az Oscarra jelolt filmjeink mind megjelenjenek. Hol a Redl ezredes vagy a Hanussen? Jancsot miert az olaszoktol kell beszerezni? Nagyreszt ugyanazok a filmek jelennek meg sokadszor.

előzmény: budaik (#7876)

2019-07-03 15:45:34 budaik #7876

Természetesen nem jó, hogy klasszikus darabokat nem szponzorál fullban az állam, bár szerintem a Filmarchívum egészen sok magyar kiadást tett le az asztalra (főleg annak a tekintetében , hogy mennyien vesznek meg mondjuk 1 Fábri díszdobozt 10 ezerért).

Viszont mivel nem tudom , hogy ezek a jogok hogyan működnek, így inkább arra hagyatkozom, hogy néha az etalon akciózik 1 nagyot és beszerzem tőlük , amit tudok. Legyen az szovjet klasszikus, Kurosawa, Bergman vagy ilyesmi...

2019-07-03 15:29:15 zéel #7875

...itt a lényeg: a kultúrát, tudományt minden normális európai ország támogatja. Nálunk a focit támogatják. (És nem a foci ellen beszélek!)

2019-07-03 14:23:31 csabaga #7874

Igen, a Burzsoazia 5000-be kerult, neten... Korabban nem vettem meg, gondoltam, ha kell, kiveszem az Odeon tekabol. A Camille Claudel sehol sincsen fenn, neten is beszerezhetetlen, es mennyi ilyen cim van.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7871)

2019-07-03 14:02:01 csabaga #7873

Rengeteg ma mar kulfoldrol is beszerezhetetlen DVD-is kolcsonoztek.Vagy, ha kaphato ott, kb. 6000 Ft. , nem egy ezres. James Stewart westernek, Bette Davis, Joan Crawford stb. klasszikusok a magyar piacon nincsenek, pedig volt rajtuk magyar felirat. A regi filmek a tv-ben sem leteznek a Filmmuzeum megszunese utan.

2019-07-03 13:49:32 Interracial Facial Creampie #7872

A netről leszedett filmek ráadásul nem mindig jó minőségűek (nincs mindenkinek KG, CG stb accountja), és ha akad is hozzájuk (magyar) felirat, az legtöbbször nem subrip, hanem csak rissz-rossz amatőr munka, tele fordítási, helyesírási hibákkal.

2019-07-03 13:44:56 Interracial Facial Creampie #7871

"990 Ft-ért simán meg tudok venni klasszikusokat" - ez 5-6 éve volt igaz. Ma már szinte lehetetlen beszerezni pl. egy Bunuel, Bergman, Tarkovszkij, Cassavetes filmet dvd-n.

2019-07-03 13:44:41 Tenebra #7870

Persze, vannak súlyos problémák, hiányosságok a filmrestaurálás terén is, ez nem vitás, és igen, a NER sok ostoba, irracionális pénzszórás helyett mondjuk támogathatná a magyar kultúrát (bár az MTA fekete napja után talán ezt már nem várhatjuk el). És bizonyára vannak olyan filmcsemegék, amiket nem lehet legálisan máshol beszerezni. Viszont azért azt el kell ismerni, hogy ma már nem az analóg filmkölcsönzés korát éljük, ezért inkább az a meglepő, hogy eddig ki tudott tartani az Odeon, nem pedig az, hogy bezárt.

Amúgy ezt az egészet kompenzálhatná az állam úgy, hogy mondjuk egy vagy több normális online filmkölcsönzőt létesít. Ha jól tudom, már van is egy ilyen kezdeményezés, de a visszajelzések alapján az kritikán aluli (pl. 480p-s minőség, ami vicckategória). Részemről én akkor adnék ki pénzt kölcsönzésre, ha lenne egy oldal, ahol szinte minden magyar filmet el lehetne érni jó minőségben, és mondjuk havi 4000 Ft-ért / évi 12.000 Ft-ért hozzáférhetnék a teljes gyűjteményhez.

2019-07-03 13:13:35 csabaga #7869

A regebben kiadott DVD-k nagy resze nincsen a piacon, olyan remekmuveik voltak kazin, amely nem lelheto fel sehol. Hol talalsz Parducbebit Cary Granttel magyar felirattal? Sorolhatnam...Egyebkent maradhattak volna, csak a magyar allam pont ezt nem tamogatja, mashova meg onti a penzt, feneketlen zsakba.

2019-07-03 13:07:08 Tenebra #7868

Mint filmtörténeti jelenség, mint emberek megélhetését biztosító munkahely tényleg sajnálatos az utolsó Odeon-kölcsönző bezárása. Azonban itt nemcsak arról van szó, hogy bármelyik filmet le lehet szedni az internetről, illetve hatalmas gyűjteményekhez lehet hozzájutni online is havi vagy éves díj ellenében. Felmerül a kérdés, hogy manapság, amikor már 990 Ft-ért simán meg tudok venni klasszikusokat is (sőt, két Orson Welles-filmet nemrég vettem meg összesen kevesebb mint 1000 Ft-ért), akkor miért is kölcsönözzek? Személyes véleményem, hogy a kölcsönzési díjak (hogy letétről ne is beszéljek) amúgy is elég meredekek voltak. Oké, prászor én is vettem hasznát ennek 10-15 éve, amikor még volt videolejátszóm, és az egyetem alatt nem tudtam beszerezni magyar filmeket, csak VHS-en. Mára nagyon sokat javult a helyzet, pl. a Manda-féle (vagy Filmarchívum) digitalizálásának köszönhetően elég sok magyar filmhez lehet hozzájutni igényes DVD-kiadások formájában (bár az egy másik történet, hogy pl. egy Psychéért hogy gondolnak 5000 Ft-ot kérni...).

A kölcsönzők nagy korszakának már legalább 10 éve vége lett, tényleg csoda, hogy a Művész Moziban a mai napig tudott működni az Odeon. (Én amúgy az Odeon Lloydba jártam, ami már nagyon régen bezárt.)

2019-07-03 13:04:39 csabaga #7867

A Puskinban, Tabanban mindig alig voltak, a Corvin is ugyanaz a villamos mellett volt. Ott voltak az Oktogonnal, Pest kozepen.

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7865)

2019-07-03 13:01:37 csabaga #7866

A fenykoraban az Odeon sorra adta ki kazin a remekmuveket, a Hollan utca volt a kozpont, amit a bufi elcsencselt. Odeon film volt sok Hitchcock /DVD-n nem adta ki ezeket senki, az Aranypolgar vagy a Harmadik ember is Orson Welles-szel. Egy filmes kulturkozpont szunt meg.Hogy telefon meg pentek 3 ora, bocs, de ez a nagy semmi.

2019-07-03 12:33:27 Interracial Facial Creampie #7865

Szerintem meg nem szégyen, sőt kész csoda, hogy eddig kihúzták. A Corvin bezárása óta sejthető volt, hogy egyszer az utolsó helyszínen is végleg lehúzzák a redőnyt. Egyetlen üzlettel azért is képtelenség kifizetődően működtetni a tékát, mert valószínűleg csak a korábbi vevőkör töredékének esik útba a Művész mozi, emiatt én is lemorzsolódtam sajnos, már vagy fél éve nem kölcsönöztem.

2019-07-03 09:18:53 zéel #7864

Elkeserítő, hogy Budapest nem tudott egy darab tékát eltartani.
Hát, igen. Szégyen. Pedig másutt szinte elérhetetlen kincseket őriznek. És a filmek világában igen tájékozott, művelt ifjak üzemeltették. (Nem irigylem most őket.)
Persze az is érthető, hogy az internet korában visszaszorultak, de igen, egy ekkora városnak, mint Budapest el kellett volna legalább egy tékát tartani.

2019-07-02 23:18:25 Interracial Facial Creampie #7863

Ez a "Heard és Franco meghitten lifteznek egy nappal a Depp részéről történt állítólagos bántalmazás után" című videó felbukkant már a magyar bulvárban? Netán valamilyen policy tiltja, mert Amber épp nálunk forgat?
(bocsánat, ez nem válasznak ment, de utólag nem tudom javítani)

2019-07-02 20:02:40 csabaga #7862

Aprilisban tagsagot hosszabbitottam...Elkeserito, hogy Budapest nem tudott egy darab tekat eltartani. A fenykorban 4 is volt csak nekik.Az FSZEK es sok tagkonyvtar vasarol uj filmeket, nem egy tobbet is, mint regen, szemlatomast veszik is ki ezeket a konyvek mellett.

2019-07-02 19:14:20 zéel #7861

Bezárt az utolsó Odeon téka is (a Művész moziban). De archívumként tovább működik.
Az alábbiakat írják:

Kedves kölcsönzőink!

A videotéka 2019. július 1-től archívummá alakul. Az állományt a továbbiakban nem bővítjük új megjelenésekkel, ám a már meglévő filmek kölcsönzési idejét jelentősen meghosszabbítjuk.

A korábbi napi díj helyett a DVD 1000, a VHS 800 forintért lesz kölcsönözhető 7 napra (egy hétre), melynek díját előre kell fizetni.
A továbbiakban minden film letéttel is kölcsönözhető lesz, melynek összege DVD esetében 5000, VHS esetében pedig 3000 forint filmenként. Letétes kölcsönzés esetében a film visszahozatala csak nyitvatartási időben lehetséges.
Nyitvatartás : minden pénteken 15-18 óra között.
Előzetesen leadhatják a rendeléseiket a teka@bpfilm.hu e-mail címen, az Odeon filmkölcsönző Facebook (oldalán vagy minden nap 14-18 óra között telefonon a +36 1 269-3223-as számon.

Reméljük, hogy ez a filmtörténeti szempontból egyedülálló gyűjtemény így a továbbiakban is az Önök hasznát és örömét szolgálja.

2019-06-25 11:37:03 Raul #7860

Igen, van egy külön fórumtopik: Melyik filmen sírtál?

2019-06-24 20:10:00 zéel #7859

(rémlik, hogy már volt ez itt téma)
Ha elsírod magad egy filmen, mert megérint a történet, és fontos szerinted ezzel foglalkozni, az azt jelenti, hogy képes vagy meglátni az igazán értékes dolgokat az életben.

2019-06-22 14:29:15 Danesz99 #7858

Ámen! :D
(Remélem nem haragszik meg érte)

2019-06-22 13:50:55 BonnyJohnny #7857

Bár a színésznő valóban férjezett, de a Streep a leánykori neve. Ilyen esetben a helyes forma: Ms. Streep. ;)

előzmény: Danesz99 (#7856)

2019-06-22 12:35:28 Danesz99 #7856

Van szülinap topik? Nincs? Nincs. Akkor Isten éltesse Meryl Streep-et! Reméljük olvassa ezt. Happy birthday Mrs. Streep!

2019-06-20 21:27:46 zéel #7855

A most véget ért pécsi országos színházi találkozón (POSZT) módom volt megkérdezni Bodrogi Gyulát, hogy színészileg mi a különbség a film és a színház között. A válasza lényege az volt, hogy a színház a színészé, a film a rendezőé.

Ráadás:
Pogány Judit mesélte, hogy ugyan több száz színpadi szerep van mögötte, de legtöbben még mindig a kis Vuk hangjaként ismerik. Nagyjából hasonlókat mondott Bodrogi is (mosolyogva) a Süsü, a sárkány kapcsán.

2019-06-05 10:08:00 von Schatu #7853

Szuper vagy, köszi!

Az Aimless Bullett állítólag az egyik legnagyobb koreai klasszikus. Igazi neorealista alkotás.

előzmény: mimóza (#7852)