Általános fórum

(vissza a topikok listájához)

2018-10-14 07:45:11 KicsiPeti #7658

Sziasztok!

Remélem nem gond,ha mégegyszer leirom ebbe a topicban,hogy mozistársat,társakat keresek. Nem vagyok Pesti,de szeretem a várost,Győrben élek,de ez ne legyen nagy gond. Sokszor járok Budapesten,és amikor elöször jártam a Corvin moziba nagyon megfogott ez a patináns épület,kivül belül,illettve elvarázsolt a hangulata. Lehet egyedül is mozizni tudom,szoktam néha,főleg a Corvinba,de ha van olyan akihez lehetne csatlakozni annak örülnék. Imadom a Corvint és ,ha van olyan innen aki előszeretettel jar oda,és mellette egy jót is tudnánk filmekről beszélgetni az nagyon jó lenne.

2018-10-12 15:03:51 Interracial Facial Creampie #7657

3-dik Európeai Fart Mozzy-nap

2018-10-06 16:59:46 KicsiPeti #7656

hopsz,ezt félreolvastam:))))))))))) de legalább megvolt a nap poénja :)))

2018-10-06 16:56:42 Ugor #7655

Hopppp! Nem értettél valamit félre??? :o Nem a nejemet ismertem meg, hanem nejmedet! És megnéztünk pár filmet együtt...

előzmény: KicsiPeti (#7654)

2018-10-06 16:50:30 KicsiPeti #7654

:)))) az tök jó:)) ennek örülök:))) mondjuk én nem társat keresek,csak mozishavert...:)

2018-10-06 16:47:10 Ugor #7653

Semmit sem veszítesz. Csak nyerhetsz vele. Én emlékszem, valaha így ismeretem meg nejmedet, innen az oldalról. És nagyon jókat néztünk a moziban. :o)

előzmény: KicsiPeti (#7652)

2018-10-06 16:39:05 KicsiPeti #7652

Idáig nagyon senki,pedig elméletileg sok filmszerető ember van,vagy lehet fura ezt ide leírni,hogy valaki mozistársat keres.
Gondoltam megpróbálom mit veszíthetek.

2018-10-06 15:28:17 Ugor #7651

Én csodálom, hogy még nem akadt. Ide állítólag filmszerető emberek járnak, csak akad közöttük néhány budapesti is...

előzmény: KicsiPeti (#7650)

2018-10-06 15:23:09 KicsiPeti #7650

2018-10-02 16:33:06 KicsiPeti #7649

Sziasztok!

Mozis társat/akat/keresnék,akik előszeretettel járnak a Corvin vagy a Művész moziba.Illettve olyan embereket akikkel lehet beszélgetni filmekről,könyvekről .

2018-10-01 00:14:51 PG #7648

A magam reszerol a szulinapi esemenyt informacioval tamogatom:
Sokan panaszkodtak, hogy jo nehany remekmu beszerezhetetlen.
Jeleztem, hogy egy aranybanyara bukkantam, de senkit nem erdekelt.
Aki megnezi a listamat, hogy az elmult par honapban miket neztem meg, lathatja, volt kozte jo par olyan, amire regota fajt valakinek a foga.
Aki komolyan erdeklodik valamelyik irant, meg par hetig van ra alkalmam, hogy utana nezzek, es megirjam pontosan, hogy milyen DVD kiadast keressen.

2018-09-30 08:57:32 KicsiPeti #7647

Sziasztok!!! Lehet nem ide kellene kiírnom,de rákérdezek itt,remélem nem találja ezt senki sem problémának.

Valaki jár itt valaki a Corvin moziba filmet nézni???Esetleg a Művészbe?

2018-09-21 09:00:26 Mikkey #7646

egy október 26-ai tali dátumra +1 szavazat, részemről pont ideális lenne!

előzmény: cucu (#7644)

2018-09-20 19:10:38 ChrisAdam #7645

Szerintem nagyon is jó lenne, ha szerepelnél benne. Gondold át még egyszer. :)

előzmény: dikalosz (#7643)

2018-09-20 18:27:26 cucu #7644

Tudom, nem teljesen ez volt a kerdes, de a szulinap KT tali (ahol mar "reg" kesz a video) varhatoan oktober 26-an penteken lesz.

2018-09-20 18:21:10 dikalosz #7643

Micsoda ötlet! Kár, hogy nem szeretem magam viszontlátni sehol.. :(
Sima hangfelvételes opció nincs?

2018-09-20 16:40:12 ChrisAdam #7642

Nincsen szó KT taliról itt, csupán arról, hogy velem találkoznátok 15 percre Budapest (vagy más helyszín) egyik sarkán, hogy az összeállított 5 kérdésre válaszoljatok. Ebből egy összevágott montázs készül, amit majd mondjuk először az október végi KT talin láthatunk először és aztán weben (bár erről konkrét szó nem esett még). :)

2018-09-20 13:02:32 BonnyJohnny #7641

Nem pontosan értem. A két választható időpont a KT tali dátuma lenne. Vagy felvételek időpontjai, amik a KT talira elkészülnének?

2018-09-20 10:47:44 ChrisAdam #7640

Köszi, az 13. akart lenni! :)

előzmény: Raul (#7639)

2018-09-20 10:35:20 Raul #7639

Nem szeretnék pánikot kelteni, de az én naptáram szerint október 15. az hétfő... :)

2018-09-19 11:29:39 ChrisAdam #7638

K Ö Z É R D E K Ű
K Ö Z L E M É N Y

Mint tudjuk, októberben lesz 15 éves a Kritikus Tömeg. Ez azt jelenti, hogy másfél évtizede létezik, kisebb túlzással, a magyar internet uralkodó filmes fóruma! :) Tény és való, hogy a KT egyedi példa a fórumok történetében, hiszen napvilágra jötte óta szeretetből működik, reklámok nélkül és így is rendkívül széles adatbázissá és minőségi közösségé válhatott. No, de a PR szöveg után jöjjön a lényeg: dobjunk össze egy szülinapi videót, ajándékozzuk meg a KT-t, a közösséget azzal, hogy elmondjuk, miért is szeretjük, mit is szeretünk a fórumban, mi volt a legemlékezetesebb eszmecsere, a legértékesebb film, amit itt ismertünk meg és így tovább.
Viszonylag rövid válaszokkal, pörgős kérdezz-felelek videó készülne, melyben a KT bátor, arcukat vállalni merő tagjai szólalnak meg!

Persze a dolog nehezebbik része, hogy mindehhez jó lenne, ha találkoznánk - mármint Te, a kamerám és a KT millió dolláros stábja. Nem kell komoly dolgokra gondolni, lezárjuk a Blaha Lujzát és 18 kamerával bullet-time effektben lubickolva elmondod, miért is jó a KT. Ami nehézséget okozhat, hogy nehéz összehozni az időpontot és helyet, hiszen valaki Csajágaröcsögén lakik, valaki meg Szibériából nyomja a KT-t. Van erre is megoldás: ha valaki olthatatlan vágyat érez arra, hogy részt vegyen a videóban, viszont nincs lehetősége a találkára, megoldhatja maga is a felvételt, ennek szigorú feltételeiről viszont a jelentkezési űrlapon olvashattok.

Plusz: fáradalmaitokért azon túl, hogy szerepelni fogtok a videóban, kaptok egy KT-s pólót is. Az évekkel ezelőtt elkészített pólóról van szó, a régi logóval és színnel, mely mára történelmi ereklye és valószínű pár év múlva több millió dollárt fog érni.

Ha meghoztuk a kedved, jelentkezz ITT.

*** Nem akarom letörölni a posztot a főoldaltól, szóval, csak itt csatlakozom hozzá, arcom van, büntetlen, nagykorú állampolgár vagyok, nincs mit szégyellnem rajta, és pólót is szívesen nyerek! :) Ugor

2018-09-13 15:22:30 dukyka #7637

Szeptember 19-től egy hétig játsszák a Puskinban az Egy nap-ot, szóval nevezhették volna az Oscarra. Szerintem több esélye lett volna.

előzmény: Raul (#7632)

2018-09-13 12:08:33 Ugor #7636

Mi aztán tudunk így együtt örülni! Lájk!

2018-09-13 12:04:45 critixx #7635

Én is sokkal jobban örültem volna, ha az elsőfilmes Szilágyi Zsófia filmjét nevezik és nem a beképzelt, felfuvalkodott Nemes Jelest.

előzmény: oscarmániás (#7630)

2018-09-13 09:29:33 zéel #7634

Oscar-díj - A Napszállta a hivatalos magyar nevezés.
A jövő évi, 91. Oscar-díjakra az idegen nyelvű film kategóriában minden ország nevezhet egy filmet azok közül, amelyeket 2017. október 1. és 2018. szeptember 30. között mutatnak be hazai moziforgalmazásban. Az Oscar-díjra nevezett alkotások közül az Amerikai Filmakadémia képviselői választják ki január elején az öt jelölt játékfilmet. A jelöltek listáját 2019. január 22-én hozzák nyilvánosságra, az Oscar-díjak ünnepélyes átadására február 24-én kerül majd sor Los Angelesben.

2018-09-13 09:28:06 oscarmániás #7633

Kár érte :(

előzmény: Raul (#7632)

2018-09-13 09:12:15 Raul #7632

Nem lehet, mert a határidő után mutatják be. Jövőre esetleg.

előzmény: oscarmániás (#7630)

2018-09-13 08:21:20 BonnyJohnny #7631

Még csak pletyka, nem erősítették meg. Igaz a nyilatkozatok udvariasak voltak, nem egyértelműen kimondva, higy folytatják.

előzmény: BalaKovesi (#7628)

2018-09-13 06:49:38 oscarmániás #7630

Szerintem esélye sincs, több okból. Akkor már jobban járt volna a magyar filmes szakma, ha meglovagolja az elmúlt évek kampányait és ezt küldi :
Egy nap

2018-09-12 17:49:59 zéel #7629

...és az volt már, hogy Nemes Jeles új filmjét küldjük az Oscarért?!

2018-09-12 16:38:32 BalaKovesi #7628

Henry Cavill otthagyta Superman szerepét.

2018-09-07 14:08:31 Ubul #7626
2018-09-07 13:25:14 critixx #7625

A legújabb parasztvakítás.

előzmény: Ágó (#7624)

2018-08-27 10:37:48 BalaKovesi #7623

Mondjuk ezt az általad belinkelt videóját pont nem láttam, de szerintem igenis igényes videókat csinál, látszik hogy fektet beléjük energiát, és szerintem a beszédével sincsen gond. (hasonlítsd össze egy mai magyar reakcióvideókból-próbálj meg nem nevetni kihívásos videókból álló csatornával, szerintem azért van különbség...) Persze én sem mindig értek egyet a mondandójával.

előzmény: guybrush (#7602)

2018-08-26 09:55:50 kajaktej #7622

Az biztos, hogy egy beszélgetés nem fog sokakat érdekelni a Youtubeon, de a való életben lehet. Én tök szívesen elmennék egy ilyen beszélgetős alkalomra, főleg ha a "közönség" is be van vonva valahogy, vagy lehet egymással is beszélgetni. Bár lehet, hogy vannak ilyen filmklubok, csak én nem tudok róla. :)

2018-08-25 18:53:08 budaik #7621

Azért ez eléggé fura, mert van köze a filmek tartalmához? Én ezt kukacoskodásnak érzem. Nekem fogalmam sincs csomó színész és rendező esetében , hogyan ejtik rendesen. De nem is tartom igazságosnak , hogy ezzel kapcsolatban én ne ismernék több filmet ne tudnám rendszerezni és vagy véleményt mondani róla. Szerintem ez az esztétizálás , hogy is mondjam , nem jó :)

2018-08-25 18:12:23 csabaga #7620

A top 50-es könyvében van is egy darab (A Hálózat) film tőle...

A könyv alapján, a filmművészet 1957-ben indult, de inkább a 90-es években pörgött fel.:)

2018-08-25 17:52:22 critixx #7619
2018-08-25 17:36:51 BonnyJohnny #7618

Lümet, a helyes kiejtés? Csak, hogy tisztázzuk, én jól ejtem-e... :D

2018-08-25 17:03:42 critixx #7617

Puzsér Sidney Lumet-et tartja az egyik kedvenc rendezőjének, ehhez képest még a nevét sem képes rendesen kiejteni.

2018-08-25 15:15:31 budaik #7616

yes yes :)

2018-08-25 15:07:56 dukyka #7615

Ő is elmondta, hogy nem tartja magát filmkritikusnak, mert őt az foglalkoztatja, hogy a film összességében milyen, milyen hatást tud kiváltani belőle. Az például, hogy mennyire jó annak a látványvilága vagy milyen zseniális a fényképezés, azt őt nem érdekli.

Teljesen egyet tudok érteni azzal, amit von Schatu írt. Nagyon sok jó filmet láttam Puzsérék miatt. Mondjuk én alapjáraton kedvelem őt, attól függetlenül, hogy tud hülyeséget mondani.

2018-08-25 14:57:52 Olórin #7614

Egyáltalán nem, csak arra a felvetésre reagáltam, hogy azért ez nem olyan egyszerű, hogy leül pár ember, és jót beszélget a filmekről. Ha sok követőt/nézőt akarsz szerezni normális tartalommal, akkor: érteni a filmekhez - kevés, eladható egyéniségnek lenni - kevés. A kettő együtt kell.

előzmény: budaik (#7612)

2018-08-25 14:56:56 csabaga #7613

Filmes szakirodalommal is lehet kezdeni. Nekem a Filmbaratok kiskonyvtara volt az elso. Bocs, most nincsenek magyar karaktereim.

előzmény: budaik (#7609)

2018-08-25 14:47:18 budaik #7612

S itt esélytelennek tartasz egy egyéniséget :D ?

2018-08-25 14:44:10 Olórin #7611

Nem hallgattam meg sok műsort, az tény, de néhányat igen. Egy idő után mindegyiket leállítottam egy lemondó sóhajtással. Puzsér valójában nem ért a filmekhez, ő ahhoz ért (nagyon jól), hogy nagy hangon, nagy határozottsággal, nagy elánnal eladja annak ILLÚZIÓJÁT, hogy ért a filmekhez - de ez áll szinte minden más témára, amiben megszólal.
(Már bánom, hogy felhoztam példának:) De a példa csak arra vonatkozott, hogy egy sima beszélgetős műsorba egyéniség kell ahhoz, hogy sokan rákapjanak.)

2018-08-25 14:17:10 von Schatu #7610

Nyilván jobban lehet, sőt jobban is KELL csinálni, mint Puzsérék, de nemigen tudom elhibázottnak tartani azt a műsort, mert anélkül nem ott tartanék ahol. Fogtak egy mezei filmkedvelő embert és geeket csináltak belőle.

előzmény: budaik (#7609)

2018-08-25 14:13:38 budaik #7609

Szerintem az a műsor a formátumát és a célját tekintve etalon.

Nagyon sok filmre felhívta a figyelmet, sok mindenről beszéltek a filmek kapcsán, s nagyjából ez lenne a jó vonal.

Mert ha megnézem a valódi filmkritikusok hozzáértő videóit (Kovács Gellért pl), hát hogy is mondjam. Vérszegény. Persze nem tévednek, de szerintem roppant erőtlen a dolog.

S igen én szeretnék valami hasonlót csinálni, ami az érdekes és említésre méltó filmekről szól :)

előzmény: von Schatu (#7608)

2018-08-25 14:02:18 von Schatu #7608

Sok mindenért lehet Puzsért hibáztatni a félinformáltságán át az agresszív beszédmodoráig, de azért az nagyon vicces, hogy jó páran nem látják, hogy amilyen műsornak az ötlete itt felröppent, az pont olyan, mint a Hét mesterlövésze volt. Az itteni kommentekből az szűrhető le, hogy sokan csak felületesen ismerik a műsort, mert vagy elriasztotta őket egy-egy becsúszó baromság, vagy épp kifogták azt az 5-10 fikázó műsort szemben a maradék 190-nel, ahol jó rendezők igényes filmjeit ajánlgatták meleg szívvel. Még ha nem is mentek el a valóban művészfilmes magasságokba, de a midcult alkotásokat eléggé jól kivesézték. Vagy esetleg tudtok még olyan filmes műsort az elmúlt évtizedből, ahol nagy elánnal ajánlgatják az Equust, A pert, A vád tanúját vagy a Puszta formalitást? Arról nem is beszélve, hogy Puzsér beszélgetőpartnerei rendre szórakoztatóbbak és tájékozottabbak voltak nála, és emelték is a műsor értékét, csak hát Puzsér vitte a prímet!

Én majdnem mindet végighallgattam, és roppant hálás vagyok annak a műsornak, mert mielőtt elkezdtem volna, voltak ismereteim a filmekről, de azok nem voltak rendszerezve. A műsor késztetett arra, hogy szisztematikusan elkezdjek rendezőkkel és a stílusjegyeikkel foglalkozni, megnézzem bizonyos ismert alkotások előfutárait, vagy épp beszerezzem Bordwell könyvét. És mivel a műsor hatására fejlődtem és azóta megnéztem vagy 1000 filmet - különösen rákattanva a távol-keleti mozira - persze már látom, hol mond a Puzsér baromságokat, de egy kezdőnek szerintem rettentő ösztönző tud lenni. Lehet utána csinálni!

2018-08-25 13:13:39 csabaga #7607

P.R., aki azt sem tudja, Tony Curtis nem Kertesz volt, hanem Bernie Schwartz? Nem ismeri a klasszikusokat, nem ismeri az embereket, csak nyomja a nagy semmit, mint mindenben.

2018-08-25 11:19:27 Olórin #7606

Az tényleg nem nagy munka, cserébe nem is fog sokakat érdekelni, ha az egész csak beszélő fejekből áll. Egy ilyenhez olyan emberek kellenének, akik nagyon karizmatikusak (azon TÚL, hogy értenek a filmekhez) - mint az említett Puzsér. Én rühellem, de tény, hogy van egy egyénisége, ami az efféle agresszív véleményközlésre fogékonyakat megragadja és leköti.

előzmény: kajaktej (#7605)

2018-08-25 10:05:30 kajaktej #7605

Szerintem a beszélgetős anyagokat jóval kisebb munka megcsinálni, csak pár ember kell hozzá, meg egy jó téma.

Bár ez élőben, személyesen még jobb. Ha lenne ilyen KT-s filmklub, biztos eljárnék. :)

előzmény: budaik (#7587)

2018-08-25 10:01:33 budaik #7604

S ha nem videó?

Persze abba is kell ölni energiát, de szerintem a sztorik kibontása, idézetek beszúrása, én kapacitálnálak illetve én most szívesen áldozok erre

2018-08-25 09:59:41 kajaktej #7603

Igen, tényleg rengeteg munka van vele, inkább csak arra irányult a válaszom, hogy szerintem meg lehetne csinálni. De én se csinálok semmi ilyesmit, szóval megértem, ha mások sem érzik a nagy motivációt. :D

2018-08-25 09:44:28 guybrush #7602

Ez a Fidelitas-retorikájú óvodás nyafogás lenne az igényes kontent?
Ha már Star Wars meg elfeledett szörnyfilmes gyöngyszemek, akkor Red Letter Media.

előzmény: BalaKovesi (#7601)

2018-08-25 09:18:32 BalaKovesi #7601

Egyébként ha már hiányoljátok a nem mai mainstreamről szóló magyar videókat, nézzetek rá a Retroshock csatornára! Igaz, ott sem egy Volt egyszer egy Vadnyugatról, meg egy 2001-ről van szó, hanem régi, 60-70 éves szörnyfilmes gyöngyszemekről, de szerintem igényes videókat gyárt, látszik hogy sok energiát fektet egy-egy videóba. A csatorna AntiFaces videóit is érdemes nézni (Az összeomlás napja, A megszégyenítés kora), mert kiváló vitaalapként szolgálhatnak. Mi utóbbit elővettük a médiatanárral, és még olyan osztálytársaim is hozzászóltak a vitához, akikből ki sem néztem volna. :D A kedvenceim egyébként a posztapokaliptikus videói, de csinált már külön videót Stalkerről, Blade Runnerről, Majmok bolgyójáról, meg ilyenekről. Persze ő sem külföldi, meg régi klasszikusokról gyárt tartalmat, hanem a mára már inkább trashé vált szörnyfilmekről, de azért időnként megcsillogtatja filmes ismeretét, filmszeretetét, és a sci-fi iránti rajongását. Csak hát sajnos neki sem akkora a nézettsége mint amekkorát érdemelne, kb 80 000 feliratkozója van, és ez a szám is alig-alig nő.

Egyébként amelyik magyar videócsatorna a legtöbb tartalmat hozza klasszikusokról, az talán a Videodrome (most vDrome néven kell keresni, mert a Youtube hülyesége miatt az előző csatorna tiltva lett). De szerintem is hiánypótló lenne egy KT-s youtube csatorna, abszolút vevő lennék a tagok videóbeli eszmecseréire, meg hasonlókra. Egy nézőtök már lenne, mert én biztos feliratkoznék, és rendszeres néző lennék! :)

Ami Dancsót illeti, én kedvelem, de tisztában vagyok vele, hogy trasht gyárt, és így is kezelem. Viszont azt nem tudom, hogy melyik korosztály szereti és nézi őt ilyen szinten. 17 éves gimnazista vagyok, de nálunk az osztály nagy része csak szidja, negatív véleménnyel van róla.

2018-08-25 08:58:14 ChrisAdam #7600

Az a baj, hogy egy ilyen videóba rengeteg munkát kell belefeccölni, főleg, ha nem csak leülsz a kamera elé és random pofázol, hanem fel is építesz egy valamirevaló műsort. Sok-sok óra munka.
A kenyér meg sose volt ingyen. Szóval vagy melózol és mellette minden szabaidődet ebbe ölöd, vagy alapból gazdag vagy. Amúgy baromira csinálnék ilyet, de tényleg eszméletlen munka, rengeteg türelem és idő is kell hozzá. Bár ha többen vagyunk, talán megoszlik a dolog.

előzmény: kajaktej (#7599)

2018-08-25 01:26:20 kajaktej #7599

Ha a Puzsér-féle A hét mesterlövésze c. rádióműsor is meg tudott élni annyi adást, akkor szerintem megfelelő minőség esetén az ilyen témájú videós tartalom is előbb-utóbb megtalálná a maga közönségét, ha nem is százezres nézettségek mellett, de pár ezer feliratkozót szerintem simán el lehetne érni vele. Megélni önmagában ebből szerintem sem lehetne, az igaz.

Minőségi Youtube-csatornára és pozitív minőségbeli változásra tényleg jó példa a VSauce. Anno pukizós Super Mario videókkal meg internetes trash-sel indult hobbi meg poéncélból, mostanra meg egész kincsesbányája lett a szórakoztató tudományos ismeretterjesztő videóknak.

Nyilván az ilyen videók szükségszerűen felületesek, de arra jók, hogy felkeltsék az érdeklődést, és ha jobban érdekel a téma, akkor beleáshatod magad mélyebben is. Ha a Banach-Tarski paradoxont lehetséges laikusoknak is izgalmas formában megfogni, akkor pont a sokkal emberközelibb témákról szóló filmművészeti alkotásokat ne lehetne úgy tálalni, hogy az érdekes és elgondolkodtató legyen?

2018-08-24 20:21:25 Ugor #7598

Öt nap múlva Velence. Már 50 filmet ismerünk, ami ekkor lép ki a nyilvánosság elé. Köztük lehet az Arany Oroszlán is! Figyelmeteket most Velencére vessétek!

2018-08-24 20:01:35 dikalosz #7597

Szomorúan hallom. Véleményem szerint ugyanis ha valaki nézi őket önmaga is részéve válik ezeknek a folyamatoknak sajnos.

Azt a rohadt filmklubot kellene megcsinálni egyébként, meg vagyunk amúgy is elegen szerintem ahhoz, hogy valami népműveltetés féleséget elkezdjünk. Csak ugye ehheu tenni is kell. Én zeneileg ezen az úton járok, viszont film ügyileg is vevő vagyok bármilyen elképzelésre. Ne hagyjuk rohadni ezt az értékes világot!

2018-08-24 19:59:36 ChrisAdam #7596

Igen, félreérted. Azt mondom, hogy azzal, hogy leállt a filmes témával és profilt váltott, végleg lemondott arról, hogy értékes és eredeti kontentet gyártson. Mert a szakszerűen sorozat és listás videóiban még volt valami cucc, ezekben már annyira nincs. Meglovagolja más gagyiságát és erről szól másfél éve a történet.

2018-08-24 19:44:07 kaamir #7595

A CineFix-et ajánlom, ha megy az angol. Náluk tök jól megfér egymás mellett Tarkovszkij, Bergman, Godard és a hollywoodi mainstream. És nagyon-nagyon értenek a filmekhez, és érződik, hogy imádják is őket.

előzmény: budaik (#7592)

2018-08-24 19:34:20 Hannibal Lecter #7594

Én is csak közvetve szereztem tudomást egy közelmúltbéli - finoman szólva is "ellentmondásos megítélésű" - cikkükről.

előzmény: kaamir (#7593)

2018-08-24 19:19:25 kaamir #7593

Gondolom. Én nem nyitottam meg azóta, hogy elment az eredeti csapat

2018-08-24 18:30:47 budaik #7592

Én nagyon hiányolok értelmes filmes tematikát a youtube-ról :)

2018-08-24 18:13:26 Olórin #7591

Lehet, hogy félreértek valamit, de a Szakszerűen sorozatát nevezed eredetinek és értékesnek? Az oroszlánkirályosat láttam anno, eléggé megragadtak bennem a vérostoba proliságai meg a buzis poénjai. Totál Tibi Atya színvonal. Maximum. (Az persze igaz, hogy erre van igény. De hát ezt el lehet mondani a Transformersről, a Story magazinról meg a Való világról is, ezzel nem vagyunk beljebb.)

2018-08-24 18:04:37 budaik #7590

Teljes mértékben igaz

2018-08-24 17:50:08 Hannibal Lecter #7589

Dancsó egy olcsó ripacs, még Szirmainál is sokkal gázabb. Régen is inkább idegesítő volt, mint vicces, de amióta elhitte (elhitette) magáról, hogy valamiféle korszakos egyéniség, gigantikus szupersztár, és öntömjénező bohóccá silányodott, azóta abszolút minősíthetetlen. Egyébként a Youtube-véleményvezérek nemcsak azért nem gyártanak "igényesebb" tartalmat, mert az nem hoz nekik olyan vastagon a konyhára, hanem azért sem, mert egyszerűen nem ez a profiljuk. Egy gyorsétteremben sem fognak rozéra sült kacsamellet árulni. Nekik a tömeget kell kiszolgálniuk, ilyen egyszerű. Ráadásul a közönségnek az az elenyésző hányada, amely a kortárs hollywoodi mainstream mellett más típusú filmek iránt is érdeklődik, úgyis megtalálja a maga egyéb, alternatív csatornáit, fórumait.

Amúgy critixx, ha az előbb nekem estél a Titanic topikjában a "vizionárius" kifejezés kapcsán, akkor mit szólsz az "influenszer" terminushoz? :)

2018-08-24 17:39:14 Hannibal Lecter #7588

"az Origo filmklub pl. nagyon ügyesen vegyítette a kettőt."

Most viszont undorítóbb, mint valaha.

előzmény: kaamir (#7578)

2018-08-24 16:51:23 budaik #7587

S egy sima beszélgetős cucc?

2-3 ember összejön valahol és kitárgyalunk pár filmet? :)

persze ez abszolút réteg lenne, de nekem szent meggyőződésem , hogy lehet jó filmekről jól és érdekesen beszélni :)

2018-08-24 16:37:56 Olórin #7586

Azért angol nyelven sokkal könnyebb rétegtémákban is viszonylag nagyszámú embert elérni. Nem is lehet összehasonlítani a potenciális közönség méretét. Ettől függetlenül az arányok nyilván ott is ugyanazok, csak ott a rétegtémára is lehet akár több százezer/millió érdeklődő.
Az arányra egy példa: ha a Geekzen kiteszünk egy Star Wars cikket, megosztják mondjuk ötszázan. Ha kiteszünk egy cikket egy 50-es évekbeli film noirról, húsz megosztás már soknak számít (csak mi nem profitalapon működünk, úgyhogy nem zaklat fel, ha kevesebben olvassák).

előzmény: kajaktej (#7581)

2018-08-24 16:35:26 ChrisAdam #7585

Én, kövezzetek halálra, de mindig megnézem Szirmai és Dancsó legújabb videóját. És olykor tényleg jókat szórakozok rajtuk. Viszont felháborít az, hogy a kezükben van egy több százezres közönség és nem tesznek semmit. Ekkora embertömeg nagyon kevésnek adatik meg kis hazánkban politikai pártokon kívül. És basszus: nem kezdenek vele semmit!

Na de.

Ha végignézünk a hazai "influencereken", a hírességeken, akiknek tényleg egy aktív rajongótábora van idehaza, akkor láthatjuk Tibi atyát, Kasza Tibit, Rubint Rékát, Majkát, Sarka Katát... és egyik sem azért tartja fent oldalának népszerűségét, mert valóban minőséget szállítana. Sőt... A baj a piac és a vevő: Dancsó félredobta az éveken át nyomatott Szakszerűen sorozatot és a filmeket és inkább "közéletibb" témákra állt rá vagy a YouTube vagy a tévé pöcegödrében talált videókra kezdett reakcióvideókat gyártani (Minden álmod + Luxusfeleségek széria), magyarul teljesen elkerülte azt, hogy eredeti és értékes anyaggal lással el rajongóit. Régen azért még a szándék megvolt, hiszen vitathatatlan, hogy filmes listáival és szakszerűen sorozatával - bármilyen minőségben is -, de jó filmeket ajánlott (amik között igencsak sok régi klasszikus is volt).
Mióta ezt a lépést megtette a Videómánia, azóta ugrásszerűen megnőtt a követőinek száma. Nem olyan rég volt még csak a 700 ezer, aztán 850, most már hetek kérdése és itt az 1 millió. Még nagyobb lett a háló, Dancsó pedig még jó, hogy látja ezt. Minek törje magát, ha a pénze még több lesz azzal, hogy szart gyárt. Kasza Tibi megosztja az idióta mémeit meg lájkvadász riposzt cikkeit és neki is dől a lé, Tibi atya meg hímsoviniszta, alkesz posztjaival lesz gazdag, és így tovább. Tehát a hiba nem annyira Dancsóban és Szirmaiban van, hanem a piac átka ez.
A bűne csak az ezeknek az embereknek - hogy mind Szirmai és Dancsó tehetségesek. Bárki bármit mond, mind a ketten önállóan, egyedül felépítettek két ilyen masszív csatornát, hozzák nekik a pénzt, viszont ennél jóval többet is tehetnének. Csinálja Dancsó a trasht, de akkor mellette végezzen olyan munkát is, amibe az igazi tehetsége is szorul. Reménykedtem, hogy a nem olyan régen posztolt Neon Love című Dancshow számban és klipjében legalább megvillantja, hogy tud valamit, de csak ócska pózerség lett belőle, minimális kreativitással. Pedig lenne benne kurázsi.
Szirmainál kicsit más a helyzet, őrajta látszik, hogy baromira nincs rendben. Kéthavonta kidob egy minőségtelen extravaganzát, amiben esztétáskodik egy sort, aztán megy vissza a depressziójába, utazásaiba és a többi... Viszont ő is használhatta volna igazán értékes dolgokra hatalmát. Ő inkább a kritikus, mint Dancsó - már ha bármelyikük is az - és bizony vannak, voltak nagyon jó meglátásai videóiban, ez kétségtelen. Például a legutóbbi mátrixos videó egy egész korrekt anyag lett. De ő is a függője csatornájának, hiszen onnan jön a lé (bár szerintem neki azért ez sokkal kevésbé bankautomata, mint Dancsónak).

A harmadik probléma, hogy idehaza nagyon gyéren fizet a YouTube. Ha olyan népszerű vagy, mint Dancsó, akkor dőlhet a lé (ez is attól függ, hogy... ADS), de pártízezres feliratkozós csatornából nem tudsz megélni, ha pedig klasszikus, kevésbé ismert filmekről akarsz tényleg esztétáskodni, akkor abból nem lesz több százezer követő.
Külföldön más a helyzet: az angol nyelvű YouTube csatornáknak ugyebár sokkal nagyobb esélyük van arra, hogy jó nézettséget összehozzanak a világ bármely pontjáról, így ezekkel össze se lehet mérni a magyar esélyeket. Sajnos.

Amúgy élő példa minderre: a Kritikus Tömeg Facebook oldalán ha kiteszek egy vicces képet vagy egyszerű filmes utalást, akkor az elér 5-8 ezer embert simán. De ha egy valamiről valóban szóló posztot (kritika, videó, bármi), akkor jó, ha tizedannyi ember látja. A közösségi média az okozója a mai társadalom felületességének. Deep.

Egyébként van a KT-nak csatornája, lehet feliratkozni, haha. De persze nincs fent semmi. Viszont én is gondolkodtam, hogy csinálnék akár a Kritikus Tömeg neve alatt valamit, persze nem egyedül. Viszont annyi rengeteg idő, hogy nincs annyi pénzem most. És szerintem nem vagyok ezzel egyedül. :(

2018-08-24 16:26:23 budaik #7584

Mondjuk ez tényleg jó ötlet, de én nem vagyok annyira beavatva az itteni szerkesztők köré :)

előzmény: kajaktej (#7583)

2018-08-24 16:25:36 kajaktej #7583

Ha lenne egy KT-s youtube-csatorna, akkor feliratkoznék :P

előzmény: budaik (#7582)

2018-08-24 16:24:00 budaik #7582

Én mostanában gondolkodom ilyenen, persze szívesen venném az intellektuális segítséget :)

előzmény: kajaktej (#7579)

2018-08-24 16:14:49 kajaktej #7581

"másrészt századennyi embert sem mozgatna meg"

Szerintem ha jól csinálják meg, akkor igen. Ott van pl. a fizika, matek, filozófia. Nem túl érdekes témák az emberek többségének, a VSauce nevű csatorna / csatornák viszont nagy népszerűségnek örvendenek.

előzmény: SentryD (#7580)

2018-08-24 16:10:20 SentryD #7580

Mondjuk Szirmai az utóbbi cirka egy évben már szinte teljesen inaktív, homályos magánéleti problémákkal palástolva, hogy rohadtul unja már ezt az egészet és inkább utazgat, mint hogy próbáljon a filmszakértő szerepében tetszelegni. Én nem utálom egyébként, de azért szerintem előfordult a videóiban masszív ön- és közfelszopás jócskán, magyarán azon túl, hogy jellemzően az egóját fényezte, csak nagyon ritka alkalmakkor mert szembemenni a mainstream közízlésnek, már ha egyáltalán történt ilyen. Mert nem tanítani, értéket közvetíteni, hanem népszerűvé válni szeretett volna, azt meg elérte, ezért fölösleges kimoccanni Hollywood határain túlra. Btw én egy olyan kritikust sem igazán tudok komolyan venni, aki mondjuk viccesnek szánt effektekkel tarkítva a saját arcával aláfestve tesz közzé egy videót, mert az óhatatlanul önfényezésbe csap át. A művészfilmekről, miegymasról valóban érdekesebb és élvezetesebb videót lehet gyártani, de egyrészt az szerintem jóval több munkat, műveltséget és filmek iránti szeretetet igényel, másrészt századennyi embert sem mozgatna meg.

2018-08-24 15:32:02 kajaktej #7579

Szerintem a Youtube elbírna egy igényes csatornát, ami különlegesebb, klasszikus és/vagy kevésbé ismert régebbi filmeket (vagy akár mostani "művészfilmeket") népszerűsítene érdekes, gondolatébresztő módon, kicsit lazán, kicsit humoros stílusban.

Lehet, hogy már most is van ilyen, csak én nem ismerem?

Ha nagyobb filmes műveltségem meg több időm lenne, talán még bele is kezdenék. :D

2018-08-24 14:52:09 kaamir #7578

Igen, én is így gondolom. Persze éljenek meg a mainstreamből, nincs azzal gond. De mellette lehetne más is. Anno - még az einstand előtt- az Origo filmklub pl. nagyon ügyesen vegyítette a kettőt.

2018-08-24 14:43:56 Olórin #7577

Eszem ágában sincs védeni őket, de a piac diktál. A Marvel és az SW hozza a nézettséget/kattintásokat, ha ebből élsz meg, akkor nyilván ezt kell tolnod. A népnevelés szép dolog, csak lassú, nehézkes és ritkán kifizetődő.
Azt persze megtehetné egy Szirmai, aki ekkora táborral rendelkezik, hogy legalább tízből EGY videóban valami "értékesebb" filmmel foglalkozik, HA úgy döntene, megéri neki a kevesebb nézettség/bevételkiesés a jó ügy érdekében, de mint lentebb kiderült, magasról leszarja a nem hollywoodi filmeket, szóval...

előzmény: kaamir (#7575)

2018-08-24 14:36:13 Ugor #7576

Minden prófétának igen nagy felelőssége van, aki hipnotizálni tudja az önálló gondolat és akarat nélküli népét.

előzmény: kaamir (#7575)

2018-08-24 14:29:00 kaamir #7575

Én (vessetek a mókusok elé), bírom Szirmai stílusát, de haragszom is rá. Ott van félmillió követő, óriási hatása van a fiatalokra, nyugodtan mondhatjuk, hogy hatalom van a kezében. És semmi másról nincs szó, csak az aktuális divatfilmekről, blockbusterekről. Miért nem lehet kihasználni ezt a népszerűséget, és egy kicsit az értékesebb alkotások felé terelni a közönséget? Hasonló a helyzet az IGN-nel is. Van pénz, van szerkesztőség, jó tollú szerzőkkel - és csak a Marvel, csak a SW, csak a mainstream meg a bulvár.

2018-08-24 14:01:24 Kempesbaba #7574

Én szerintem ezek az influ izék 25 éves kor felett senkinek sem mérvadóak...

2018-08-24 13:59:15 Kempesbaba #7573

Jé,te kimondtad ami bennem mocorgott a felszín alatt már hónapok óta. :D

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7571)

2018-08-24 11:58:35 Hannibal Lecter #7572

Mégis mit vártatok tőle? Megcsillan bármiféle tájékozottság, ízlés vagy mélység a videóiban? :) Ezek a túlmozgásos ripacsok ("bulvár-filmesztéták") csak a performansszal vannak elfoglalva, meg hogy lehetőleg szakmányban gyártsák a videóikat, de biztos vagyok benne, hogy életükben nem vettek kezükbe egy filmes szakkönyvet.

2018-08-24 10:06:20 Interracial Facial Creampie #7571

Az influenszerség felszínes szélhámoskodás, ahhoz ennyi pont elég.

2018-08-24 02:07:03 Olórin #7570

LOL. Kicsit mindig is gyanús volt, nem rémlik, hogy azokban a videókban, amiket láttam tőle, valaha említett volna régebbi vagy obskúrusabb filmet, akár összehasonlításként, akár bármiféle példaként, kontextusként. És ez az ember egy "influenszer" vagy mi, ahogy a fijatalok mongyák...

2018-08-24 00:48:56 Ugor #7569

Hát éppen ez az... és ez borzalom, hogy nem bírjuk a kultúrát terjeszteni szélesebb körben, hanem inkább mesterségesen összemegy, és egy értéktelenebb zacc válik azzá... de főleg ilyen "harcosok" miatt.

előzmény: dikalosz (#7568)

2018-08-24 00:46:05 dikalosz #7568

Jó a hasonlat. Bár a kérdést inkább úgy tenném fel, hogy kinek a szemében lehet zenekritikus az, aki csak mulatóst hallgat :)
Mint azt látjuk, nagyon sok mindenkinek..

2018-08-24 00:44:40 Ugor #7567

Minden hasonlat sántít, de ilyenek jutnak eszembe, hogy hogyan lehet zenekritikus, aki nem hajlandó komolyzenét hallgatni, csak mulatóst... persze, lehet, a mulatós zene barátainál. Egy bizonyos körben...

előzmény: dikalosz (#7566)

2018-08-24 00:37:07 dikalosz #7566

Igen, itt már megint nem szenvedélyről lesz szó szerintem, hanem a pénzről. Mondjuk nem meglepő, csak tapasztalni borzasztó az ilyet.

2018-08-24 00:33:23 Ugor #7565

Elgondolkodtató.

előzmény: dikalosz (#7564)

2018-08-24 00:27:52 dikalosz #7564

Szirmai 'Bohóc' Gergellyel összefutottam munkában, kipattantam és kérdeztem, mi a kedvenc filmje. Azt válaszolta a The Blues Brothers. Ajánlottam neki egy filmet, már amikor mondtam hogy jugoszláv válaszolta, hogy biztos nem nézi meg. Kérdeztem miért? Majd beközölte, ő csak hollywoodi filmeket néz, az a profilja. De mondom más filmek nem is érdekelnek? Azt válaszolta, szabadidejében nem szokott filmezni.

Komoly ember lehet!

2018-08-23 22:57:22 Ugor #7563

Szerintem régóta.

előzmény: ZoLeEe (#7561)

2018-08-23 22:37:46 tomside #7562

Nekem adja a név. :)
Én nem viselném, de így poén.

előzmény: ZoLeEe (#7561)

2018-08-23 22:35:29 ZoLeEe #7561

A kutya meg a macska mióta rassz? :D

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7557)

2018-08-23 22:17:13 Hannibal Lecter #7560

Igen, Farrow hazudik. Na mindegy, én részemről most már tényleg abbahagyom ezt a témát, mert tudom, hogy ilyenkor szokott elszabadulni az őrület. :D

2018-08-23 22:16:31 Hannibal Lecter #7559

Már ne is haragudj, de a magyarázat akkor lenne egyértelmű, ha a nickneved nem lenne durván kétértelmű. :D

előzmény: Interracial Facial Creampie (#7557)