Általános fórum 👁

(vissza a topikok listájához)

2020-10-26 18:16:50 zéel #8819

kissé, megkésve
születésnapi köszöntő...helyett :)

Filip Tamás
Kaleidoszkóp

Hahó Öcsi! Déryné hol van?
Bonnie és Clyde, ne bántsátok a feketerigót!
Óvakodj a törpétől Casanova.
Találkoztam, Aranyoskám, boldog cigányokkal is.
A máltai sólyom száll a kakukk fészkére.
Előttem az élet plusz mínusz egy nap.
Árvácska, Pacsirta, Pillangó: Becéző szavak.
Neruda postása Zorba, a görög.
Bolond Pierrot, a szabadság fantomja.
Az utolsó mozielőadás tavaly Marienbadban.
Suttogások és sikolyok: a bárányok hallgatnak.
Vizsgálat egy minden gyanú felett álló Aranypolgár ügyében.
Zazie kifulladásig az utolsó metrón.
Mire megvirrad, lőj a zongoristára.
Dühöngő bika: állat az emberben.
Megáll az idő a vihar kapujában.
Aljas utcák valahol Európában.
Az édes élet nagy ábránd.
Úrvacsora a nagy zabálás.
A nap vége: csend.
A zsarnok szíve kígyótojás.

2020-10-26 09:24:29 oscarmániás #8818

"évről évre csökken a filmek nézettsége, ez főként az adott év legnézettebb filmjeinek az osztályozottságán látszik."
A hozzászólásod végén is fölsorolod az újdonságokat, a magam részéről hozzátenném, hogy már nem csak moziból és tévéből, meg letöltős helyekről fogyaszt a néző, hanem pl. a nyomulós Netflix is ok a bőség zavarára. Rengeteg sorozat beszippantja a filmbarátokat, az ember pedig idővel kifinomultabb ízléssel keresgeti az őt érdeklő dolgokat, ezért például rengeteg új film öt-tíz szavazatos itt az adatbázisban.
Érdekes lehet egy ilyen statisztika, hátha cucu utánajár az adatoknak. 2003 filmből, vagy 2020-as alkotásokból van több.

2020-10-25 21:15:43 Lady Ópium #8817

2020-10-25 21:13:24 elzablues #8816

Azért az érdekes infó lenne még, h a kommentek hány %-a íródott valóban filmekhez. :) Ugyan én is benne vagyok az idei top 50-ben, de a hozzászólásaim elenyésző része a véleménykifejtés. Ált. sokan és sokkal jobban leírják, amit gondolok. Nekem rajzolva egyszerűbb. Minden. Az a fő kommunikációs csatornám, és ezzel sokszor nyírtam már ki magam. Viszont telecseszem kéréssel a részben erre szolgáló topikot, és belementem már kvázi személyes jellegű csörtébe, amit nem szívesen veszek számításba. Szóval aktivitást tekintve jól hangzik, de tényleges értéket tekintve nagyon másfelé mozgolódnak a számok.

2020-10-25 21:03:26 BonnyJohnny #8815

:D
Akkor még mások voltak az arányok. :P

Amúgy akkor ez a statisztika megmutatta, hogy Dió a legrégibb az aktívabb tagok közül. Ő az, aki kiérdemli az "ősöreg" jelzőt. :D
Aztán jönnek a "régiek", akik között már én is ott vagyok... :P

előzmény: manuva (#8814)

2020-10-25 20:58:19 manuva #8814

Vicces, hogy esztR, akinek összesen 8 kommentje van, 2005-ben top 50-ben volt. lestatnak pedig összesen 4.
Amúgy érdekes volt, köszi!

előzmény: cucu (#8812)

2020-10-25 20:47:30 budaik #8813

Sajnálom , hogy kikerültem a top 50 kommentelő közül, de azt sem tudtam ,hogy benne voltam :D

Amúgy én nagyon szeretem az oldalt és nagyon sok tájékozódási pontot adott a filmek és egyéb dolgok terén is. Hajrá KT :)

előzmény: cucu (#8812)

2020-10-25 15:26:50 cucu #8812

A regebben bemutatott filmeknek mindig tobb szavazata van, hiszen tobb ido telt el a bemutatojuk ota, tobb embernek volt alkalma megnezni. Szoval ha *most* megnezed, hogy hany osztalyzata van az idei es az 5 evvel ezelotti legnepszerubb filmeknek, abbol nem derul ki semmi. Az mar tobbet mond, hogy mondjuk egy evvel a bemutato utan melyiknek mennyi szavazata volt.

Hogy mennyire nagy a kulonbseg, azt jol mutatja, hogy ha vesszuk a legalabb 100 szavazatos filmeket 2010 es 2019 kozott bemutato eve szerint (leszurve azokra, ahol a bemutato max egy evvel a film gyartasa utan volt), akkor:
a 2010-es filmek atlagosan ossz 415 szavazatot kaptak, a bemutato utan egy even belul 233-at
a 2019-es filmek atlagosan ossz 220 szavazatot kaptak, a bemutato utan egy even belul 209-et

A mostani szavazatszamban 47%-os csokkenes, a bemutato utan egy even belulieknel 10%-os. Es mig az ossz szavazatszam evrol evre konstant csokkent, az egy even beluli 2013-ig nott, utana csokkent.

Csokkenes egyebkent tenyleg van:
- a heti latogato tagok szama 850-rol 740-re csokkent az elmult 5 evben
- a heti kommentelok szama 60-70 kozt mozgott ugyanebben az idoszakban, 2017-ig inkabb nott, azota inkabb csokkent
- a havi szavazok szama 2010 ota eloszor felment 950-rol 1070 kornyekere (2013-2014), azota pedig le 800-ra

Ami talan meg erdekesebb illetve szemelyesebb: megneztem 2005, 2010, 2015 es 2020-ra a top 50 filmes kommentelot (vagyis azokat, akik a legtobbet kommenteltek filmekhez).

Az "osoregek":

Akik mind a 4 evben benne voltak a top50-ben: ilyen nincs.

Akik 2005-2015-ben igen, de iden mar nem (2 ember):
limupei, Olórin

Akik 2005-2010-ben igen, 2015-ben mar nem es azota sem (3 ember):
Ivan/, Hannibal Lecter, Daemiaen

Akik 2005-ben igen, 2010-ben nem, 2015-ben es iden ujra igen (1 ember):
Dió

Akik 2005-ben igen, azota nem (44 ember):
cucu, Order, stanleykubrick, egyeske, azazell0, Leslie, stem, crayne, tangerine, papa1, dor3po, rec, kery, elmouse, angel, Laura, EdWood, Ellen, Gábor, Mark, seximola, victrace, lestat, Dryxy, kocz, Ben, feri, kk, hadem, Ganja08, esztR, geminii, Hitch, Kingucika001, pity, Creeplideath, Collins, vicvega, trewi, Trib, MAILMAN#32, magor, Umberto, ussr

A "regiek":

Akik 2010-tol folyamatosan benne voltak a top50-ben (7 ember):
Ágó, zéel, Jereváni Rádió, critixx, Rorschach, BonnyJohnny, csabaga

Akik 2010-15-ben igen, de iden mar nem (5 ember):
budaik, jesi, deathcode, HejjaX, gomez1000

Akik 2010-ben igen, 2015-ben nem, iden ismet igen (3 ember):
oscarmániás, VVega, sleepingdancer

Akik 2010-ben igen, de mar '15-ben es iden sem (30 ember):
wayage, deviant, Kalti, Cesare Gonzago, Brumi, carmine, [: Azuroo andrew :], -senki-, gaillard, robertjordan, ronin07, Kremy, Gasz András, Zalaba Ferenc, bruce, acidphase, Szívtiproimi, simijohnny, terika, whiteman 01, mchn, JeszKar, puttancsospeti, Il Matto, myke7, Bruce94, lizardking, desmond, uccse, Pete

Az "ujak":

Akik 2015-ben es iden is benne voltak a top50-ben (15 ember):
GothMan, hhgygy, Ugor, MicaHiro, Ubul, tomside, dorothygale, caulfield, Tenebra, ChrisAdam, Xuja, somogyireka, Leo_Stotch, ryood, Mizi

Akik 2015-ben igen, iden nem (20 ember):
Killjoy, kwzatz, St4nt0N, TomPowell, gerbence, Korben, flake, Singularity8, Kalevala, dikalosz, Jason13, Bong, ifj. Ó. Posszum, schankox, zetor, Nordbright, purplerain, TheDriver, BalaKovesi, The man who laughs

Es a "legujabbak":

Akik iden benne voltak a top50-ben, de korabban sosem (24 ember):
Mikkey, sptt, Bubu, SoZi, kilépett felhasználó, tomasso, kaamir, Mario Brothers, The Cortez, Benny Bug, Edwest12, Sziez, Norbert Simon, mimóza, dittike, Kempesbaba, JcWh, Interracial Facial Creampie, elzablues, DevilTakeU, Doc, Zuzmo, BudapestBoy, Lady Ópium

Osszessegeben 2005-rol '10-re lecserelodott 45 ember, 2010-rol '15-re 36, 2015-rol '20-ra pedig 27. Ugyhogy erdekes modon, mikozben a valtozas folyamatos, reges regen sokkal nagyobb volt a fluktuacio, mint az utobbi evekben.

Termeszetesen a fentiek kozul van, aki mint kommentelo kiesett a top50-bol, de ezzel egyutt is aktiv maradt. Es van pl olyan is, aki regota itt van, mindig is aktiv volt, de csak iden kerult a top50 kommentelo koze.

2020-10-25 10:36:14 ChrisAdam #8811

Nagyon jó volt ezt olvasni! :)

2020-10-25 09:56:53 Jereváni Rádió #8810

Egy komment erejéig a ki nem hiányzikhoz (Bolond Pierrot már emlegetve volt): Ganz és MészárosMárton. Aki nem hiszi, járjon utána! :)))

2020-10-25 09:54:08 Jereváni Rádió #8809

Nekem lemaradt a vége a mondandómnak: Boldog születésnapot KT!!!

2020-10-25 08:45:06 BalaKovesi #8808

Általános iskolás hetedikesként keveredtem ide, most egyetemistaként írom ezt a kommentet. Nem csak öregedtem, de nőttem is ez idő alatt, és nem csak fizikailag, hanem lelkileg is, amihez a KT is nagyban hozzájárult. Olcsó közhely, de tulajdonképpen ha nincs a fórum, akkor ma nem itt lennék, nem ez az ember lennék. Csupán 2 évvel vagyok idősebb az oldalnál, tehát azt hiszem kijelenthetem, hogy kortársam, együtt nőttem fel vele, kiskamasz korom óta ismerem, és ha mást nem is, de a filmes dolgaimat vele osztom meg, sőt, neki köszönhetem. Igazán remek barát, csak rossz látni, hogy egyre többen hagyják el. Szeretem mindig vizsgálni az itteni pontszámokat, és mindig szomorú látni, hogy évről évre csökken a filmek nézettsége, ez főként az adott év legnézettebb filmjeinek az osztályozottságán látszik. (Bár mutogathatok, hogy egyre kevesebb tag aktív, ha én is szinte már csak osztályozni járok ide, néha olvasgatni, a hozzászólásaim elenyészőek, egyre kevésbé szánom rá magam a kommentelésre.)

Öt évvel ezelőtti érkezésemkor azt hiszem majdnem ugyanazok voltak az aktív tagok, talán egy évvel jöhettem Hannibal visszavonulása után, Bolond Pierrot hozzászólásairól és kamuprofiljairól már csak kutakodásból szereztem tudomást, az alapító tagok nagy része már nem igazán kommentelt ha jól emlékszem.

Remélem, hogy az azóta jött és azóta is aktív tagok továbbra is azok lesznek, és jönnek majd hozzájuk újak is, hiszen a KT egy kincs, tele gondolatokkal, egy intellektuális sziget a böfögve kommentelés, a TikTok, az influenszerek világában. Eléggé szentimentális vagyok, rengetegszer megköszöntem már annak, aki megmutatta nekem a fórumot anno 13 éves koromban, remélem elbír még egy köszönetet az illető: köszönöm ChrisAdam!

Isten éltessen Kritikus Tömeg!

2020-10-24 17:22:04 VVega #8807

Én 12 éve vagyok itt, és még legalább ennyit kívánok a KT-nek. Boldog születésnapot!

2020-10-24 16:41:39 elzablues #8806

Én viszonylag aktív vagyok annak ellenére, h egyetértek azzal, amit leírsz. Van, ahol kapásból le sem nyitom a kommenteket, mert már felhasználónévre pontosan be tudom lőni, h ki, mire és mit hányt ki oda magából...

előzmény: kaamir (#8805)

2020-10-24 16:18:15 kaamir #8805

Igen, én is az ign-re mentem kapásból, de az ottani kommentszekció láttán hamar elment a kedvem.

előzmény: elzablues (#8804)

2020-10-24 15:02:58 elzablues #8804

Szintén onnan keveredtem ide, vagyis előbb az IGN-re, Zalaba Feri írásait követve. Csatlakozom ahhoz, h jó találat volt. :)

előzmény: kaamir (#8803)

2020-10-24 13:01:06 kaamir #8803

8 éve regisztráltam, de csak kb. 5 éve vagyok itt aktív. Akkor szoktam át a KT-ra, amikor az Aeon Flux blog kezdett földbe állni. Olyan helyet kerestem, ahol hasonlóan értelmes emberekkel, kulturált hangnemben lehet filmekről beszélni, adott esetben vitázni. És ezt meg is találtam :)

Isten éltesse még sokáig a KT-t!

2020-10-23 17:55:56 hhgygy #8802

Én somogyireka megismerését köszönhetem ennek az oldalnak. Két szép reprója is ékesíti a lakásunkat.
Első alkalommal majdnem anyázásba fulladt a vitánk, de utána kicsit mind a ketten finomítottunk az álláspontunkon és többször is jókat beszélgettünk (IRL is), pedig két teljesen eltérő személyiség vagyunk.
Amúgy pedig már nem vagyok annyira aktív filmbolond, de a KT-t napi szinten követem.
Úgyhogy happy birthday KT.

2020-10-23 17:51:11 oscarmániás #8801

Daemiaen hasznos, figyelmes, frappáns és a lényegre törő filmes hozzászólásai, minielemzései is nagyon hiányoznak!!

2020-10-23 16:22:32 Jereváni Rádió #8800

Akik hiányoznak: Cesare Gonzago, puttancsospeti, limupei, Olórin, Hannibal Lecter, Ivan/, és igen, nejmed is (nélküle sohasem tudom meg kicsoda Makato Shinkai).

Hamis illúzió a régen minden jobb volt, de ami tényleg hiányzik, azok a nagy és komoly viták. Örülök annak, hogy annak idején ezeket frissiben végigkövethettem, sőt szerénytelenül mondva, némelyikben magam is aktív résztvevő lehettem. 17 év alatt más lett a világ. Betört a közösségi média, a facebook, a youtube, az instagram, máshogy állunk hozzá a dolgokhoz, máshogy fogyasztunk filmet, írást, véleményt. Jobban darálunk, nem megyünk le annyira mélyre, amit én azért sajnálok. Ugyanakkor mindannyiunk öregszünk, ezer és ezer más problémát kell megoldanunk nap mint nap (munka, lakás, párkapcsolat, gyerek, stb.), egyszerűen lehetetlen elvárni azt a gyermeki lelkesedést meg lendületet, amit anno akkor produkáltunk.

Kicsit most úgy érzem magam, mint egy hadirokkant veterán, aki még látta Lenint, vagy megjárta a Doberdót. :)))

2020-10-23 13:22:48 csabaga #8799

Biztosan megoldható lett volna valahogy az osztályzatai kihagyása és nem kellett volna kizárni.
Kár érte, máshonnan is ismertem.

Látatlanban meg szerintem mások is osztályoznak, színész, rendező szimpátia, unszimpátia alapján, csak nem ennyire jól látható módon.

előzmény: Raul (#8788)

2020-10-23 13:08:20 BonnyJohnny #8798

Ja, és akik itt lehetnének még: ichi és berto... :_(
És tulajdonképpen itt is vannak, és maradnak.

2020-10-23 13:02:16 csabaga #8797

Én azt sajnálom, nem voltam itt a kezdetektől, viszont akik felhívták a figyelmem az oldalra
(kezdetben csak olvastam, regisztráció nélkül, ajánlom ez mindenkinek!), majd privát üdvözöltek és odatették elém a "Szabályzatot", a klasszikusok nagy barátai, már sajnos nincsenek itt.

2020-10-23 13:01:51 ChrisAdam #8796

Olórin vs. Hannibal, megnéznék egy "visszatérést". Sok-sok egymásnak feszülés volt! :)

2020-10-23 12:50:37 BonnyJohnny #8795

A JÁTÉK topic történetéből kiindulva (Angry Lamb visszatérése apropóján), JeszKar felbukkanása is tetszene (a régi kor legnagyobb bajnoka az újak ellen), vagy krihu (aki amúgy még értékel).

És szintén a JÁTÉK aktuális apropója a jelenlegi forduló névadója. :) Hannibal Lecterrel mindig is érdekes viszonyom volt: Kb. 90%-ban egyezett az ízlésünk. Szerettem a hozzászólásait. És, ha már az Olórin-ronin07 és Olórin-Ivan/ csörtéket felemlegettétek, azok legfeljebb csak dobogósok lehetnek az Olórin-Hannibal viták mögött. :D
De amikor nem egyezett a véleményem az övével, akkor mindig megtalált. :D
Pedig, hangsúlyozom, az esetek 90%-ban bírtam a tagot! Néha Olórin ellenében is.
Hiányzik, és jó lenne, ha hozzászólna! Több lenne a Kritikus Tömeg vele.

2020-10-23 12:28:33 manuva #8794

Az Olórin-ronin07 viták is jók voltak :)

2020-10-23 12:24:14 manuva #8793

Épp nemrég ajánlott oscarmániás egy petíciót egy Fehér György-könyvvel kapcsolatban. Az a Francia Új Hullám Kiadó petíciója, aminek a vezetője Bolond Pierrot. Itt van: https://www.peticiok.com/feher_gyorgy_arcok_iskolaja?uv=29330158

2020-10-23 12:24:02 Rorschach #8792

Hát az biztos, hogy markáns arc volt - egy dolgot hozott, viszont azt igen konzisztensen :)

Ronin amúgy hiányzik, ő is azon tagok egyike, akik miatt rengeteg filmet néztem meg. Ugyanígy Olórin, Dió, Hannibal, Te, meg rengeteg más ember véleménye miatt is :)

Úgy tűnik egyébként, hogy régebben keményebb csörték mentek itt, mint manapság. Rendre belefutok évtizedes Ivan/-Olórin beszélgetésekbe, amiket teljes kívülállóként is egy élmény elolvasni.

2020-10-23 12:21:16 BonnyJohnny #8791

A még "aktív" tagok közül nekem is limupei hiányzik legjobban. :( Olórin azért fel-fel bukkan még... remélem jobban nem ritkulnak a hozzászólásai! :/

2020-10-23 12:17:28 BonnyJohnny #8790

Én is meggyászoltam... ha jól emlékszem éppen Rorschachal... :D (újévkor)

előzmény: Raul (#8788)

2020-10-23 12:09:56 Ugor #8789

A kezdeti időkben Ivan/ meg limupei volt a legaktívabb az építkezésben cucun kívül. Nélkülük mindez nem lehetne ma itt. Én is hiányolom nagyon a jólelkű, igazember nejmedet, meg Olórin agresszív bölcsessége is egyre kevesebb, viszont vannak, jönnek mások. Meg mennek is. Aztán meg olyan ez, mint az "Éjfélkor Párizsban"... kinek mi a Belle Epoque, az aranykor? Majd valakinek egyszer a 2020 lesz talán.

2020-10-23 12:06:15 Raul #8788

... kivéve a francia újhullámos filmeket.
De amúgy a látatlanban osztályozástól eltekintve én tisztelem a munkásságáért.

2020-10-23 12:03:05 BonnyJohnny #8787

Értelmes, olvasott tag volt, aki nem jeleskedett a kommunikációban (ami két oldalú, és nem egyenlő a kinyilatkoztatással), és egyfajta elitista sznobizmus jegyében MINDENRE rávágta az egyest, ami nem olyasmi volt, ami tetszett neki. Úgy értve, hogy ami tetszett neki, azt leosztályozta, és MINDEN mást (akár látta, akár nem) egyesre értékelt. :D

2020-10-23 11:56:31 Rorschach #8786

Sok mindenről nem maradtál le: ő volt a faszi, aki minden létező filmre gondolkodás nélkül rávágta a karót :)

Amúgy az előbb kimaradt, hogy isten éltesse a KT-t!

2020-10-23 11:54:59 von Schatu #8785

Épp akartam is írni, hogy bár nem szeretnék verést a régi motorosoktól ezért, de engem érdekelne miféle figura volt ez a Bolond Pierrot. 2011-ben csatlakoztam az oldalhoz, és már akkor is csak legendák keringtek róla :D

2020-10-23 11:45:00 BonnyJohnny #8784

ronin07, ha jól emlékszem, elég dicstelenül távozott... a közösséghez nem értett annyira, mint a filmekhez. :/
De, ha már kitiltottak is előkerültek, akkor nem feledkezhetünk meg a legnagyobbról: Bolond Pierrot. :) Ő a KT történetének része. :D

előzmény: dikalosz (#8783)

2020-10-23 11:34:19 dikalosz #8783

ronin07-et szívesen látnám viszont. Illetve szintén +1 a Cesare-puttancsos eszmecseréknek.
Boldog születésnapot KT! <3

2020-10-23 11:33:50 Rorschach #8782

Hehe :)

Én 2003-ban töltöttem a kilencet, szóval túl sok emlékem nincs abból az időből... a KT-t hat évvel később találtam meg. Ha jól emlékszem, épp vagány Hellboy II idézeteket kerestem a neten, mikor a Google kidobta az oldalt. Régi szép idők :)

2020-10-23 10:38:43 BonnyJohnny #8781

Akkor kezdtem a gimi 2. osztályát (voltam nulladikos is). Akkor kerültem új kollégiumba. Akkor lett saját asztali számítógépem. Akkor kezdtem el filmeket gyűjteni. Bár korábban is szerettem a filmeket, akkor kezdett szenvedélyemmé válni... mit sem tudva arról, hogy akkor alakult egy fórum, ami sokat segíthetett volna a filmes fejlődésemben. Bárcsak tudtam volna róla akkor!
De, ha akkor csatlakozok a fórumhoz, akkor is idősebb lettem volna, mint Rorschach és ChrisAdam a saját regisztrálásukkor... :P

2020-10-23 10:22:57 Mikkey #8780

Boldog KT szülinapot, részemről a 2008 körüli meghatározó tagok háttérbe maradása, távolléte hiányzik, akkor kapcsolódtam be a vérkeringesbe. De utána is minden generációnak megvoltak a maga tevékeny egyéniségei és arcai. Hálás vagyok a sok inspiráló KT találkozóért, a korai Uránia kávéházas első élményektől kezdve, a mai napig. Mindig felnéztem az oldalt építő, aktív háttér emberekre, még sok szép élményben elöltöltött esztendőt kívánok magunknak!

2020-10-23 09:26:41 bakocsa #8779

Boldog Születésnapot KT :o))

2020-10-23 08:55:39 mimóza #8778

Sajnos én mindössze 3 évre tudok visszaemlékezni személyes jelenlét alapján - magamra vessek, miért nem jöttem hamarabb?! -, ám a hatalmas adatbázisnak köszönhetően könyvtárnyi irodalmi anyag áll itt rendelkezésre a mindenkori fórumtagok írásaiból, és én imádok olvasni. Szoktam is, nagyon sokat. Gazdagabb lettem számtalan gondolattal, kinccsel, a KT - mondhatni világképformáló - vonatkozási és hivatkozási pont lett az életemben. Egyéneket nem emelnék most ki, van ugyan egy trió, akiket egyszerűen csak "háromangyalnak" neveztem el magamban, de ők hadd maradjanak inkognitóban, úgyis rejtve hordják a szárnyaikat. :) Az egész KT családért vagyok hálás, ami ugyan sokszor viharzik, de mégis egy működő egység, és megéri kitartani itt. Boldog születésnapot!

2020-10-23 08:14:36 oscarmániás #8777

Akkor kiemelném a sok hiányzó közül nejmed társunkat.
A Cesare-puttancsos eszmecserékhez +1. (Kár, hogy többnyire éjjelente voltak elemükben.)

2020-10-23 08:09:42 Raul #8776

Az utolsó kérdést inkább hagyjuk, ne legyünk ünneprontók, gondolom mindenki tudna neveket mondani.
Viszont arra, hogy ki hiányzik, a rendkívül kifinomult stílusú Cesare Gonzago - puttancsospeti párbeszédeket a mai napig élvezettel olvasom, ha véletlenül belefutok egybe :)

2020-10-23 07:48:23 elzablues #8775

A visszamesszeségig nem tudok sajnos nyilatkozni, jelenidőben igen. Kiemelhetnék nem egy embert, a közösségi munkáért és eme kamaszgyerek fitten tartásáért főleg, de most nem teszem. Egy emberre szorítkoznék. Akinek a hozzászólásait visszaolvastam és olvasom is évekre visszamenőleg, aki kvázi együtt nőtt az oldallal, akinek csak 5 percig lennék a fejében és szívnám be azt a frissességet, humort, tudást, választékosságot, értelmi és érzelmi intelligenciát, ami benne van. Szóval köszönöm, h van itt egy ChrisAdam.
(Konfrontálódtam nem egy emberrel, és van, akit szeretnék innen távol látni, de nem szeretnék negatív töltetű semmit sem ideböfögni most.)

2020-10-22 23:02:49 Ugor #8774

Most, hogy 17 éves lett a közös gyerekünk... egy kifejtős kérdés: kinek lenne emlékezni kedve, hogy kik voltak ennek a közösségnek 17 éve, 10 éve vagy ma kik a meghatározó arcai, véleményformálói vagy népszerű figurái?
(meg az is, hogy ki hiányzik nagyon, meg ki az, aki aztán qwra nem...)

2020-10-22 20:04:28 Danesz99 #8773

Istenkém, jövőre már 18 lesz ez a pici fiú/lány! Remélem sohase repül ki a fészekből...

2020-10-22 16:28:21 Ugor #8772

Éljen soká! Kapitány, vitorlát fel, irány a végtelenbe és tovább!

2020-10-22 15:55:19 BonnyJohnny #8771

Boldog születésnapot, Kritikus Tömeg! :)

2020-10-22 15:12:13 elzablues #8770

Boldog moderátorokat és közösséget, én nem alkoholizálok meg gyújtok rá a kis 17 évessel, de szép fiatalságot neki :)

2020-10-22 15:01:06 manuva #8769

Isten éltesse!

2020-10-22 14:59:27 cucu #8768

Ezt is megertuk: 17 eves a Kritikus Tomeg. Magyarorszagon vezethet autot, Eszak-Koreaban ragyujthat, Irorszagban szexelhet, Kelet-Timorban valaszthat. Boldog szulinapot magunknak! :-)

2020-10-11 17:47:46 BonnyJohnny #8767

Zseniális! :D

előzmény: elzablues (#8765)

2020-10-11 17:40:04 Danesz99 #8766

Fenomenális! Megfájdult a hasam a nevetéstől... :D

előzmény: elzablues (#8765)

2020-10-11 17:13:13 elzablues #8765

Here are 100 animated movie lines given an animated twist.
Sztem jópofa, megéri rászánni 7 percecskét.

2020-10-08 21:45:53 elzablues #8764

Rendezői szemléletmód a mai téma a 100 napos filmes kihívásban. Gyertek, remek minél több élményt/véleményt olvasni.

2020-10-04 21:33:45 Xaos #8763

Bírom őt, de rettenetesen modoros a stílusa. Az ilyenre mondják itt vidéken, hogy pestiesen beszél, le se tagadhatná :)

2020-10-03 20:02:24 Interracial Facial Creampie #8762

Michael Fassbender visszatér, hogy megküzdjön a coviddal.

2020-10-01 18:13:58 Olórin #8761

Szerintem sincs benne semmi puzséros. Hála az égnek. (Nem követem, de láttam már egy-két videóját, és azok is jók voltak.)

előzmény: The Cortez (#8760)

2020-10-01 17:51:47 The Cortez #8760

Semmi puzséros nincs benne. Az előadásmód kimeríti a szellemi kútmérgezés fogalmát.
Most gyorsan utánanéztem ennek a csajnak. Valahol azt írják exmomentumos és Puzsér nője. Ha igaz az utóbbi, akkor nem hazudott Puzsér, amikor azt mondta, hogy a fiús csajokat szereti. Amikor először megláttam őt a Homokóra videójában, akkor nem tudtam eldönteni, hogy egy nőt vagy Evan Peterst kérték-e fel a rapcsatára.

előzmény: Ivan/ (#8750)

2020-09-27 21:32:55 Ugor #8759

Most akkor le vagyok taglózva, mert ez nem jutott eszembe. :( :(

előzmény: Ivan/ (#8757)

2020-09-27 21:22:41 ryood #8758

én nagyon bírom az Edina videóit, meg iszonyú értelmes embernek gondolom őt, kiváló egyedi, ironikus stílussal, de ez a videó félrement.

2020-09-27 21:20:08 Ivan/ #8757

kurva nagy irónia az egész :)

2020-09-27 21:09:13 Ugor #8756

Tulajdonképpen érdekes dolog, hogy kb. 4000 embernek tetszik, hogy ez a nő nem szereti vagy nem érti általában a filmeket.

2020-09-27 20:54:23 Ivan/ #8755

Nem olyan nagy titok...

előzmény: Jereváni Rádió (#8754)

2020-09-27 20:47:59 Jereváni Rádió #8754

Ezt honnan veszed/tudod?

előzmény: Ivan/ (#8750)

2020-09-27 19:45:15 ZoLeEe #8753

Kell valami esti program :D köszi

2020-09-27 19:06:42 Ugor #8752

Ha nem viccből kérdezted, akkor gondolom, ez.

előzmény: ZoLeEe (#8751)

2020-09-27 18:57:13 ZoLeEe #8751

"megkínzott és meggyilkolt emberekből házépítést"

Ez melyik film lehet?

2020-09-27 18:22:15 Ivan/ #8750

Szerintem jó az előadásmód, kicsit puzséros! (mondjuk nem véletlen a barátnője...)

előzmény: The Cortez (#8749)

2020-09-27 10:18:15 The Cortez #8749

Mindkettőt lefikázza, de az előadásmódja az, ami igazán agysejtpusztító.

2020-09-25 18:51:33 von Schatu #8748

"Prosztó pszeudo-értelmiségi proli!"
:D :D :D

2020-09-25 17:49:13 Ivan/ #8747

Nagyon kis vicces összegzés a művész és tömegfilmekről :)

2020-09-24 21:46:23 robynballantyne #8746

"Én eredetileg Bruce Thomas Wayne néven regisztráltam (a Batman becenév máig meg is maradt :P). Gothami Gimnáziummal, meg Wayne Enterprises munkahellyel. :D"

Akkor gondolom, hogy az ismerőseid között volt egy Joker vagy egy Harvey Dent is, ugye? :D (Egyébként nekem meg volt egy Pókember ismerősöm - barátosném kisfia volt ilyen kreatív :)

Amúgy nagyon szépen köszönöm a jobbnál jobb javaslatokat, tudtam én, hogy jó helyen rinyáltam :D

2020-09-24 21:12:24 BonnyJohnny #8745

Aztán fokozatosan nyitottam, felfedtem valódi kilétemet, és visszajelöltem, aki ismerősnek jelölt, de a közeli barát-rokon társaságomon kívül (úgy 20 ember), mindenkinek a követését leállítottam rögtön a visszajelölés után. :)

előzmény: robynballantyne (#8743)

2020-09-24 21:06:38 Raul #8744

Le kell állítani az ismerősök követését :)
(Nekem már csak a bringás, focis, filmes és szakmai oldalak jönnek, ja meg a borászatok :)

előzmény: robynballantyne (#8743)

2020-09-24 21:00:43 robynballantyne #8743

Éltem is a lehetőséggel, szóval egy szavad nem lehet ;) :P

elzablues: "Még csak az eredeti neved sem kell használnod, ha nem szeretnéd."

Ne vigyél kísértésbe, odatalálok magam is :P Köszi a tippet.

Egyébként nincs a bajom a Facebook-kal, 2010 és 2015 között én is élveztem minden előnyét. Aztán 2015 végén elgurult a gyógyszerem (és lusta voltam megkeresni), besokalltam az ismerőseim megosztásaitól, és töröltem magam. Azóta nem is éreztem késztetést arra, hogy visszatérjek... egészen idáig :D

2020-09-24 20:22:26 elzablues #8742

Seperc alatt regelhetsz egyet. Én konkrétan csak néhány oldalért és egy rajzos csoport okán vagyok fent. Se ismerősök, se megosztások, se semmi. Még csak az eredeti neved sem kell használnod, ha nem szeretnéd. Gyere hozzászólni, ha van kedved, jó lesz.

előzmény: robynballantyne (#8740)

2020-09-24 20:14:55 BonnyJohnny #8741

Akkor irány képes játék! ;) (Ahhoz nem kell facebook. :D)

előzmény: robynballantyne (#8740)

2020-09-24 20:11:32 robynballantyne #8740

Ne már... most érzem először hátrányos helyzetűnek magamat, amiért nincs Facebook-om.

2020-09-24 15:59:54 ChrisAdam #8739

Gyertek-gyertek, ez mindig jó! :)

2020-09-24 14:15:09 MicaHiro #8738

Ezt most valahogy nekem is jól esett látni, érdeklődve várom ;)

2020-09-24 13:59:10 elzablues #8737

Minap futottam bele az előzőbe, bántam, h kimaradt, most pont jókor jön. Köszi érte.

2020-09-24 13:48:27 ChrisAdam #8736

Kedves fórumozók, fészbúkozók! Figyelmetekbe ajánljuk:

Várunk titeket a Facebookon, 19 órától.

2020-09-15 22:24:25 budaik #8734

20 / 30

2020-09-15 21:34:45 sissoko #8733

2020-09-15 16:17:55 Ágó #8732

21/30 - a régebbieknél van még mit pótolni.

2020-09-15 15:41:45 Jereváni Rádió #8731

2020-09-15 13:48:36 critixx #8730

2020-09-15 13:47:55 offerus #8729

Gépen 21/30, telefonon nem próbáltam :)

előzmény: Danesz99 (#8710)

2020-09-15 13:29:39 elzablues #8728

Első blikkre azt mondanám, h részvétem, de rem., h neked jobban fog tetszeni, és nem bánod meg, h moziba mész.

előzmény: MicaHiro (#8718)

2020-09-15 13:16:26 zéel #8727

2020-09-15 13:15:44 Raul #8726

25/30, de a többinél is a helyes megfejtés lett volna a második tippem. Igaz, hogy egy meg teljesen vakon tippelve jött be.

2020-09-15 13:09:34 kaamir #8725

17/30 - az újabbak mentek, a régieknél hatalmas űrök tátonganak a műveltségemben.

2020-09-15 12:51:32 hhgygy #8724

Oké 16/30, annyira nem vagyok magyarfilm-fan, de az ikonikusok azért megvoltak.
(Ami a technikát illeti, a zoomot kell állítani a böngészőben, valamiért 100%-on elsőre nem jelent meg, de amint kicsinyítettem, előjött, utána meg 100%-on is.)

2020-09-15 12:48:22 mimóza #8723

Gépen nekem sem, fehér űr van ott, ahol a képeknek kellene lenniük, de telefonon hibátlanul működik.

2020-09-15 12:45:37 oscarmániás #8722

2020-09-15 12:42:23 Xuja #8721

Az elsőt én is benéztem, pedig mindkét filmet láttam többször :D

2020-09-15 12:41:39 hhgygy #8720

Csak nekem nem működik?