Általános fórum

(vissza a topikok listájához)

2019-06-25 11:37:03 Raul #7860

Igen, van egy külön fórumtopik: Melyik filmen sírtál?

2019-06-24 20:10:00 zéel #7859

(rémlik, hogy már volt ez itt téma)
Ha elsírod magad egy filmen, mert megérint a történet, és fontos szerinted ezzel foglalkozni, az azt jelenti, hogy képes vagy meglátni az igazán értékes dolgokat az életben.

2019-06-22 14:29:15 Danesz99 #7858

Ámen! :D
(Remélem nem haragszik meg érte)

2019-06-22 13:50:55 BonnyJohnny #7857

Bár a színésznő valóban férjezett, de a Streep a leánykori neve. Ilyen esetben a helyes forma: Ms. Streep. ;)

előzmény: Danesz99 (#7856)

2019-06-22 12:35:28 Danesz99 #7856

Van szülinap topik? Nincs? Nincs. Akkor Isten éltesse Meryl Streep-et! Reméljük olvassa ezt. Happy birthday Mrs. Streep!

2019-06-20 21:27:46 zéel #7855

A most véget ért pécsi országos színházi találkozón (POSZT) módom volt megkérdezni Bodrogi Gyulát, hogy színészileg mi a különbség a film és a színház között. A válasza lényege az volt, hogy a színház a színészé, a film a rendezőé.

Ráadás:
Pogány Judit mesélte, hogy ugyan több száz színpadi szerep van mögötte, de legtöbben még mindig a kis Vuk hangjaként ismerik. Nagyjából hasonlókat mondott Bodrogi is (mosolyogva) a Süsü, a sárkány kapcsán.

2019-06-05 10:08:00 von Schatu #7853

Szuper vagy, köszi!

Az Aimless Bullett állítólag az egyik legnagyobb koreai klasszikus. Igazi neorealista alkotás.

előzmény: mimóza (#7852)

2019-06-05 09:38:46 mimóza #7852

Kedves Fórumlakók!

A Koreai Filmarchívum szép csendben feltöltött kétszáznál több filmet hivatalos YouTube csatornájára. Csak belenéztem, úgy látom, lejátszhatók itt, Magyarországon is, nem csak angol nyelvterületen.
Némi üröm az örömben, hogy nyilván csak angol felirattal vannak az alkotások, de érdemes utánanézni, hátha némelyikhez akad valahol magyar felirat is.

Talán találtok valami ismeretlen gyöngyszemet! :)

Örömteli böngészést!

2019-06-04 22:01:56 PG #7851

Nem gondoltam volna, hogy itt olvasom:
Életműdíjat kapott David Lynch

2019-06-02 11:54:16 Ugor #7850

Rendszeresen nem, de attól függ, milyen film megy éppen. Nem a mozi miatt megyek oda, hanem esetleg a műsoron lévő film miatt.

előzmény: KicsiPeti (#7849)

2019-06-02 11:05:27 KicsiPeti #7849

Sziasztok . Jár valaki innen a Corvin moziba,vagy a Művész moziba filmezni?

2019-06-01 15:51:38 Ragemarci #7848

Ja, nem :-)

2019-06-01 13:53:09 tomside #7847

Nyilván megvannak azok az esetek, amikor így van, köszönöm, hogy jelezted. :)
És nyilván nem ezekre utaltam, hanem amikor tényleg a hanyagság áll mögötte.

Következő, Marci, nem jött át, amit írtál. Nem esik le. Remélem, nem sértettelek meg valamivel.

2019-06-01 13:29:42 Ragemarci #7846

Ha fontosnak tartod, magad:

- akkor írsz egy ilyen bejegyzést ékezetes betűk használatával

***

2019-06-01 13:27:04 csabaga #7845

Van amikor olyan helyen vagyok, ahol nincsenek magyar karakterek...Vagyis, nem tisztelet nincsen.

2019-06-01 13:09:34 tomside #7844

*** Halk, délidei lábjegyzet.

Ha fontosnak tartod:
- magad,
- amit írsz,
- és azt, aki olvassa,
akkor, kérlek, tiszteld meg ezt az oldalt ékezetes betűk használatával. Ha rohanva, kapkodva írod meg, nem fog érdekelni, mert süt róla, hogy csak kapkodó öntetszelgés, hogy tiszteletlen.

Tisztelettel és megbecsüléssel!

2019-05-31 15:54:24 kaamir #7843

Ezen most elgondolkodtam. Sztem az évezred eddigi legjobb filmje nálam a Makulátlan elme, Ádám almái, Nem vénnek való vidék, A visszatérő, Titokzatos folyó mezőnyből kerülne ki.

előzmény: saatonda (#7842)

2019-05-31 15:22:33 saatonda #7842

lassan eljön a listázások ideje
az évtized legjobb/kedvenc filmjei, a 21. század eddigi legjobb/kedvenc filmjei...

2019-05-31 14:36:06 PG #7841

Talan az "Alkotoi sarok"-ba irva nagyobb eselyed lenne valaszra.

előzmény: dikalosz (#7840)

2019-05-31 12:38:30 dikalosz #7840

Sziasztok!

Van itt olyan felhasználó, aki rendelkezik minőségi kamerával (1080p elèg), ért is hozzá, és érdekelné egy kis munka Budapesten, valamelyik hétköznap este?

2019-05-27 12:21:49 PG #7839

Letrehoztam egy "Mi a film?" cimu alforumot a filmekhez kapcsolodo _erdemi_ vitakra remelve, hogy a filmeknel levo velemenyek igy "tisztan tarthatoak" a jovoben.

2019-05-21 01:34:07 dikalosz #7838

Köszönöm szépen!

előzmény: OldReelFilm (#7837)

2019-05-20 16:19:24 OldReelFilm #7837

Imdb-én a film adatlapján a Company Credits-en belül a Distributor. Nyilván a magyar forgalmazó joga csak ideig óráig tart - már rég nincs örökjog a külföldi filmekre - ilyenkor érdemes a külföldi jogtulajjal kapcsolatba lépni, ami szintén ott van.

A keresőbe konkrét forgalmazó is beírható és akkor kijöhet ilyen eredmény:

előzmény: dikalosz (#7836)

2019-05-20 14:24:28 dikalosz #7836

Sziasztok!

Érdeklődnék, nem tudja esetleg valaki, Magyarországon már bemutatott filmek forgalmazóira hogyan tudok rákeresni? Hogy tudom meg egy adott film vetítéséhez szükséges engedéllyel kapcsolatban ki a kompetens? A Magyar Nemzeti Fimarchívum/Filmalap csak magyar filmekkel kapcsolatban tud segíteni, a fent említett kérdésemre ők sem tudták megmondani a választ. Nem találok erre vonatkozóan semmit a világhálón. Nagyon fontos lenne.

Köszönöm!

2019-05-10 11:56:06 Kempesbaba #7835
2019-05-04 11:54:26 Raul #7834

Ez most csak úgy eszembe jutott. :)

2019-05-02 22:49:00 Interracial Facial Creampie #7833

Ez nagyon ott van, adom. Eféléket speciel innen is kimazsolázhatnánk, gondolok itt olyanokra, mint pölö "faék egyszerűségű szkript", "sikerült díjra váltani a jelölést", "élete alakítását nyújtja", "mindenkit lejátszik a vászonról", "ellopja a show-t", "direktor/aktor". :-)

2019-05-02 22:36:28 critixx #7832

A Voyagerben eredetileg az írók azt tervezték, hogy a "Year of Hell" egy teljes évadon át tartó sztori legyen, de Rick Berman megvétózta az ötletet, így csak egy kétrészes epizód lett végül a témából. De még ez sem volt elég Bermannek, így végül a duplaepizód végén az időutazásnak hála az egész "pokoli év" törlődik, vagyis az egész soha meg sem történt.

2019-05-02 22:16:01 hhgygy #7831

Gratula, csak egyre kerestem rá, az "igazándiból" - és benne volt.

2019-05-02 22:04:18 zéel #7830

...miután nem csak nézzük a filmeket, hanem írunk is róluk
Összeröffenés. Az érdeklődés homlokterébe kerül. Számszakilag. Megmondja az őszintét. Írd és mondd. Gondolatébresztő. Az én olvasatomban. Hölgyemény. Egy huszárvágással. Lenyilatkozza. Kütyü. Írói véna. Agyilag zokni. Helyileg hol? Szunya. Per pillanat. Kis hazánk. Tény és való. Együttműködő partnerünk. Egs! Oldalborda. Bepróbálkozik. Taksál. Főmufti. Arany szobrocska. Applikáció. Elvileg és gyakorlatilag. Inekció. Adott esetben. Szerethető. Ha őszinte akarok lenni. Emberből van. / Nőből van. / Férfiből van. Sacc per kábé. Mint olyan. Erre azt szoktam mondani… Egy élmény volt (búcsúzáskor). Szitu. Hat óra magasságában. Mosolyszünet. Az egy dolog. Baráti házaspár. A rend őrei. Szavad ne feledd! Lényeg a lényeg. Dobszerkó. Mellékzönge. Utózönge. Mondás. Agyal. Visszaalszik. Őbelőle kérek (élelmiszerek megszemélyesítése). Kerti sütögetés. Szabadságolások. Briftasni. Komment. Ledegradál. Királyi Televízió. Szakmai ártalom. Felnőtt tartalom. Gyalogszerrel. Életérzés. Uszkve. Szia, Béla bácsi! (bácsizni a haverokat). Kedves Mindenki! Királyi többes. Legyél jó! (elbúcsúzás) Mérnökember. Tanárember. Íróember. Áron alul. El van havazva. Alsó hangon. Fősuli. Van rá érkezése. Tehát hogy így… Kanbuli. Pestiesen szólva. Legoptimálisabb. Hasonszőrű. Tengeri herkentyű. Melóhely. Pizza (két zé-vel ejtve). Pipec. A kedvesem. A párom. Prezi (prezentáció helyett). Osztja az észt. Szió.. Emberke. Svájci fran’. Tetszik mint nő. Valamilyen címszóval. Valamilyen című történet. Oda van meg vissza. Csesztet. Fíling. Valamiben gondolkodik (Például: „Új lakásban gondolkodik”). Tizeniksz. Kvázi. Idézőjelben (kézzel mutatni: súlyosbító körülmény). Igazándiból. Jajaja. Nem mondod?! Keccsöl. Cuccos. Bakancslista. Valaki nevével fémjelzett. Mondhatnók. Zargat. Anno. Én azt gondolom, hogy… (interjúalany szájából különösen). Beleivódik. XY után szabadon. Teljes mellszélességgel (például: „teljes mellszélességgel támogatja”). Ez baba! Pincészet. Belső kisugárzás. Csörögj rám. Alapvetőleg. Szingli. Kajás. Médiák. Infó. Lőjük be a pénteket! Projekt. Tisztellek, becsüllek. Ácsi. Ez olyan dolog, hogy… Egyke. Olyan szinten, hogy… A rendőrség látókörébe került. Drakulálok (szellemeskedő gratuláció). Véleményes. Alaphangon (ötezer forint). Hosszú hétvége. Jópofa. Basszuskulcs (nem zenei kontextusban). És most még finom volt és nőies. Cinkes. Meccsel (sport). Amióta az eszét tudja. Közösségi szájt. Kolbászol. Azt hitte, megáll benne az ütő. Lekopogja. Jelesül. Jó éjt puszi. Csüccs (ha felnőtt mondja felnőttnek). Nagyon ott van. Svejc. Melle húsa. Speciel. Kuckó. Elkövet (nem bűnügyi kontextusban, hanem például: „Ki követte el ezt a festményt?”). Gazdi. Light-os (ejtsd: lájtos). Átbeszél (megbeszél helyett). Bemondja az unalmast. Lereagálja. Pusza. Árelőny. Valami és valami köszönőviszonyban sincs egymással. Illusztris társaság. Bevállalós. Stúdióba vonul. Esküdj! Fixa idea. Lazázik. Intimpistáskodik. Megvezet. Muszájból. Életminőség. Max (maximum helyett). Újfent. Mai eszemmel. Országos barát. Abszolvál. Span. Halkan jegyzem meg… Nagybetűs élet. Vendéglátózik. Nyüzsi. Mókás. Leveses vagyok. Ha minden igaz… Pucsít. Izgi. Abszolvál. Leegyeztet. Bankol. Csórikám. Nyomj egy ENTER-t! Szempontrendszer. Bejátszik (pl. „Mi van, öltöny bejátszik?”). Odarakja magát. Ingyen és bérmentve. Becses hazugság. Miniszabi. Két gyerek fölött diszponál. Én azt szoktam mondani…Repjegy. Szösszenet. Nem mükszik. Ád egy, ád kettő. El voltam utazva. Hús-vér ember. Aposztrofál. Tegyük a kezünket a szívünkre. Gyerkőc. Ki-ki meccs. Hajaz (valamire). Fasírtban vannak. Boldogat! Effektíve. Valamilyen szinten. Állam bácsi. Gratula. ...a gratula nem engem illet. Egyik kedvenc kortárs íróm, Maros András gyűjtése.

2019-05-01 12:56:45 Olórin #7829

Ennyire valóban nem ismerem a történetét:) A Roddenberry-dogmákról tudtam, de azt nem, hogy az egy rész/egy eset felállás is köztük volt - nem is értem, miért kellett köztük lennie, hiszen akkoriban eleve MINDEN tévésorozat ilyen volt. És emlékszem, hogy több alkotó panaszkodott utólag, hogy a TNG idején nem írhattak átívelő szálakat, szinte nem lehetett következménye semminek, ami egy adott részben történt. És rengeteget használt a tévésorozatoknak, hogy ez a szemléletmód idővel megdőlt.

2019-05-01 09:25:43 critixx #7828

Mint star trekes sajnálattal látom, hogy star trekesként ennyire nem vagy képben a franchise történetével. Semmi köze ehhez a csatornának - sőt, a TNG esetében még csak nem is volt csatorna, hiszen a sorozatot a Paramount "first run syndication" módszerrel értékesítette, vagyis ők maguk adták el a helyi tévészolgáltatóknak, a nagy, országos hálózatokat megkerülve. A készítők, elsősorban egy bizonyos Gene Roddenberry, majd az ő dogmáit hűen követő utódai (Maurice Hurley, Rick Berman, Michael Piller) az okai, amiért nem lehetett kontinuitás, több epizódon átívelő történetszálak a sorozatban.

Roddenberry a '80-as évek végén az alkohol- és gyógyszerfüggőségnek köszönhetően igen gyenge egészségi állapotban volt, emellett teljesen el volt szállva saját "géniuszától", ami rányomja a bélyegét a TNG első két évadára, de a sorozat későbbi éveire is. Miután a stúdió évekig mellőzte őt, G.R. végre újra a nyeregben volt. El is határozta, hogy majd ő megmondja, mit szabad és mit nem az "ő univerzumában". Lefektetett egy "szabályrendszert", amit aztán az utódai már-már dogmaszinten kezeltek. Ennek alapja az volt, hogy a 24. század egy "tökéletes utópia", a Föderáció és a Csillagflotta kizárólag a jó oldalon állhatnak, háború mint olyan nem is létezik, sőt, a főszereplők között sem lehet semmilyen személyes konfliktus (többek között emiatt volt olyan sótlan a TNG, szerencsére a DS9 nagy részben helyrehozta ezeket a hibákat). Ezen dogmák közé tartozott például az is, hogy a sorozatnak a saját lábán kell állnia, a TOS-ra semmilyen módon nem szabad utalni (ezt persze rögtön a második részben megszegték, de később emiatt a "szabály" miatt tudták csak hatalmas harcok árán elérni az írók, hogy Spock apja, majd Scotty, megjelenhessenek a sorozatban). És igen, ezen dogmák közé tartozott az is, hogy a "planet-of-the-week" / "conflict-of-the-week" formátumot kell követni, vagyis nem lehetnek több epizódon átívelő történetszálak, kizárólag önálló sztorik.

A producerek, akik átvették a stafétát Roddenberry-től, ténylegesen dogmaként kezelték ezeket az "irányelveket". Ezért telt nagyon sok időbe, mire sikerült ezeken felülkerekedni - ez már főleg a DS9-ban történt. És igen, voltak olyan írók - elsősorban Ira Behr és Ronald D. Moore -, akiknek nem tetszettek ezek a megkötések és valóban "lázadtak" Berman és Piller ellen. Például szerették volna, ha hosszabban ívelő történeteket írhatnak a sorozat(ok)ba. Nem véletlen, hogy a Behr és Moore nevével fémjelzett DS9-ban történt ez először.

Ja, és még valami: az Enterprise esetében konkrétan a stúdió és a csatorna, a UPN (igen, ekkor már volt csatorna) kényszerítette az alkotókat, hogy legyen a háttérben egy átívelő történetszál is a sorozatban (a "temporális hidegháború"), Rick Berman és Brannon Braga úgy nyilatkoztak, hogy ha nem kötelezik rá őket, maguktól nem tettek volna ilyet a szériába.

2019-05-01 03:57:35 Olórin #7827

Most viccelsz, ugye? Mint star trekes kérdezem a star trekest. A TNG idején amiatt panaszkodtak az alkotók, hogy a csatorna nem enged nekik több epizódon/évadon átívelő sztoriszálakat kreálni, mert mindenki egy rész/egy eset történetekre van kondicionálva - most meg, hogy ezt a vágyott állapotot kiharcolta magának a televízió, úgy állítod be, mintha ez lenne a tömegigény? Komolyan?????

2019-04-30 17:22:28 kwzatz #7826

Ez szerintem két különálló téma. Mármint most is vannak epizodikus sorozatok, mint a Columbo vagy a Star Trek, és annyira nem ment ki a divatból, hogy pl. a CSI-ok ott vannak a legnézettebbek között. Most is teljesen rendben van ez rengeteg nézőnek. Van néhány olyan sorozat is, ami keveri a két stílust: Alapvetően epizodikus, de van egy átívelő történetszál is benne (pl. Mentalista), esetleg olyan, ami epizodikusként indul, félig-meddig meg is tartja azt, de a végére a háttérben megbúvó átívelő történet válik a központi elemévé (nagy kedvencem, a Person of Interest).

"Az embereknek olyan szinten eltolódott az ingerküszöbük, hogy sorozatot sem képesek nézni anélkül, hogy minden epizód végén körmüket lerágva izgulhassanak, mi lesz a következőben. "
Itt meg a cliffhangerről írsz, de azért a legjobb összefüggő történettel rendelkező sorozatok általában nem tolják ezt túl. Évad közepén/végén vagy valami jelentős eseménynél előfordul, de nem érzem úgy, hogy ezzel gond lenne. Ha valami minden résznél ezzel operál, az könnyen erőltetetté válik.

2019-04-30 16:48:39 critixx #7825

Ez is ugyanazon jelenség miatt van, amiért ma már nem létezik fősodorbeli hollywoodi mozi anélkül, hogy ne lenne másodpercenként vágás benne, ne remegne folyton a kamera és ne lenne perceként valami akció. Az embereknek olyan szinten eltolódott az ingerküszöbük, hogy sorozatot sem képesek nézni anélkül, hogy minden epizód végén körmüket lerágva izgulhassanak, mi lesz a következőben. Ezért ritka ma már az olyan sorozat - a sitcomokon és animációs sorozatokon kívül persze -, ami nem próbálna minden egyes rész végére valamiféle "csavart" elhelyezni. Régen teljesen rendben volt, hogy Columbo megoldja a gyilkossági ügyet, majd a következő részben egy teljesen új nyomozás kezdődik, az Enterprise csillaghajó bolygóról bolygóra jár, minden epizódban más-más, különálló kalandba keveredve. Mára ez már nagyon kiment a divatból.

előzmény: kaamir (#7824)

2019-04-30 15:12:15 kaamir #7824

Én is rühellem, bár alapvetően azt vallom, hogy egy jó filmben nem a narratív csavarok a lényegesek. Ha néhány kedvenc filmemet veszem alapul, nem hiszem, hogy rontotta volna az élményt, ha tudom a végét (Pl. Száll a kakukk, Őrület határán, Alien stb.)

Amit viszont még a spoilereknél is jobban rühellek, az a folyamatos hiszti a spoilerek miatt. Márpedig ez manapság a tetőfokára hág. Mint medvecsapdába szorult óvodások, úgy visítanak bizonyos rajongók minden apró részletre. Gyerekek, hát nőjetek már fel!

előzmény: kwzatz (#7823)

2019-04-30 15:01:53 kwzatz #7823

Én mondjuk inkább ezt emelném ki :D :
"Az Albany Egyetem tanulmánya szerint azok szeretik a spoilereket,
AKIK NEM SZERETNEK TÚLZOTTAN ÖSSZETETTEN GONDOLKOZNI."

Meg ezt:
"Azok viszont, akik nem annyira fogékonyak az absztrakt kérdésekre, és hajlamosak felületesebb részletek alapján ítélni, például a szereplők kinézete vagy öltözködése alapján döntik el ki a szimpatikus karakter, egyáltalán nem élik meg akkora a drámaként, ha valaki idő előtt elmondja, mi a film vége."

Kutatók ide vagy oda, egyébként rühellem a spoilereket, de volt több olyan film is, aminél tudtam a csavart és azzal együtt is nagyon tetszett (pl. Harcosok klubja).

előzmény: saatonda (#7822)

2019-04-30 14:51:33 saatonda #7822

" a kutatók szerint egyáltalán nem baj, ha előre tudjuk, mi lesz a történet vége."
:)))

2019-04-28 11:36:07 zéel #7821

Ez egy nagyon is megérdemelt díj! Pogány Judit filmen, színházban egyaránt a legnagyobbak közt.

előzmény: oscarmániás (#7820)

2019-04-22 00:02:57 Raul #7819

Talált, süllyedt. :)
Az elsőt Chris kommentjére értettem, ami "kézről-kézre jár", az szerintem előbb-utóbb felkerül valahova.
Sőt az info jobb is, mint az open, olyan szempontból, hogy oda tudtommal csak ellenőrzött feliratok kerülnek ki, ilyen Google-fordítóval készült tákolmányok nem.

előzmény: xaladu (#7818)

2019-04-21 23:34:56 xaladu #7818

Én rétegfilmeket nézek… és sejtem, melyik oldalra utalsz [pl**9], oda sajnos nem vagyok bejáratos.
Az elsőként írt azért játszik, mert időnként találok ott olyan filmhez is, amihez a nagyobbikon nem. Köszönöm a válaszod!

előzmény: Raul (#7817)

2019-04-21 23:03:48 Raul #7817

Ennyi (bár én az első verziót is kizárnám). Amiket ezeken nem találsz, az nemigen létezik. Bár én még ismerek egy inkább rétegfilmes oldalt, ahol sok film hozzáférhető adott esetben magyar felirattal.

2019-04-21 23:02:22 xaladu #7816

köszönöm. (Pedig hogy örültem volna, kiderül egy kincsesbánya.)

2019-04-21 23:01:20 xaladu #7815

Azt hittem, tudom törölni a hozzászólásom. De nem. Akkor ha kell, törölje az admin.

2019-04-21 22:11:48 ChrisAdam #7814

Azzal, hogy válaszoltál rá, egyben a valaha történt legkegyetlenebb hozzászólást írtad meg. :D Savage!

Hogy hasznos is legyek: szerintem ami ezeken az oldalakon nincsen meg, az vagy kézről-kézre jár, vagy a privát online téka oldalán van csatolva a videófájlhoz, vagy pedig - és ez a legvalószínűbb - nem létezik.
Tehát nem gondolnám, hogy létezik olyan oldal, ami ezeknél nagyobb magyar feliratadatbázissal rendelkezne.

2019-04-21 22:07:23 Ugor #7813

Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan törölnéd. Milyen ötleted lenne rá?

előzmény: xaladu (#7812)

2019-04-21 21:39:19 xaladu #7812

Hátha ti ismertek olyan magyarfelirat-lelőhelyet, amit én nem. Gyakorlatilag két helyen találok: a felir*tok.info és az open*ubtitles.org . A hosszu*uskasub.com -on filmekhez (amiket én nézek) gyakorlatilag soha, a po*napisi.net -en nagyon keveset. Ugye ti tudtok még tutti jókat ajánlani!
[Ha ilyen téma nem lehet, szóljatok és törlöm. De azért válaszolni akkor is szabad rá!]

2019-04-15 14:28:07 Sziez #7811

Szerintem az Artisjus-nak ehhez nincs köze. Amennyire én tudom, az Artisjus egy jogvédő iroda, ahol be lehet jegyeztetni műveket, találmányokat, logókat, meg mindenfélét, hogy jogvédett legyen, de felhasználás esetén a jogtulajdonossal kell tárgyalni, nem a jogvédő irodával.
Egy filmnek rendszerint a forgalmazó a jogtulajdonosa, tőle kell kölcsönözni vetítésre, gondolom, tőle kell engedélyt is kérni a felhasználásra. Ha pl. egy tévéműsor egy másik médiaanyagot játszik be, a bejátszott anyag forgalmazóját szokták odaírni, hogy annak az engedélyével.
Nem hinném, hogy ez változott volna, de meg lehet kérdezni az Artisjusnál, ha netán már elavultak az értesüléseim.

előzmény: dikalosz (#7810)

2019-04-15 00:06:30 dikalosz #7810

És az Artisjus?

előzmény: Sziez (#7809)

2019-04-14 23:18:54 Sziez #7809

Szerintem a film forgalmazóját vagy a jogtulajdonosát kell megkeresni.
Régen is a forgalmazótól kellett kölcsönözni a filmet vetítésre, nem hinném, hogy ez változott.

előzmény: dikalosz (#7806)

2019-04-14 16:52:52 dikalosz #7808

Elsősorban csak a képanyagvetítés feltételei érdekelnének. Lehet, azt elintézni is könnyebb. Hátja valaki tudja :)

előzmény: OldReelFilm (#7807)

2019-04-14 13:24:46 OldReelFilm #7807

Szia,
befolyásoló tényező lehet, hogy magyar, vagy külföldi filmről van szó. Külföldinél esetleg a szinkronjog kérdése is felmerülhet, ha szinkronos vetítésről van szó...

előzmény: dikalosz (#7806)

2019-04-14 06:51:16 dikalosz #7806

Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy az aktuális jogszabályok szerint milyen engedélyek kellenek egy film nyilvános vetítéséhez? Hanggal, illetve hang nélkül, mind kettő opcióra kíváncsi lennék. Sajnos ami infot találok a témában, az már mind több éves.

Köszi

2019-04-13 12:02:11 caulfield #7805

Úgy tudom, hogy mr Girotti még jó egészségnek örvend.. vagyis..
Mindegy, a lényeg Spencer Tracy nagy színész volt. De hiába, ha az 5 ker polgármestere még egy Budweisert se bont az emlékére.

2019-04-13 10:53:24 critixx #7804

Úgy érted, Benny Hill-nek. :P

előzmény: caulfield (#7803)

2019-04-13 09:18:01 caulfield #7803

És talán meg is érdemelt volna egy szobrot. (Ha már Carlo Pedersolinak is járt egy Bp-n)

2019-04-13 06:43:57 BonnyJohnny #7802

Az arc valóban nem Bogarté.:P Viszont, ha lesz Bogart életrajzi film, Ben Mendelshon játszhatja. :D

2019-04-13 01:40:20 Danesz99 #7801

Mostanában pont Columbokat nézek, tegnap pont (majdnem véletlenül) megsimiztem a blöki buksiját a Jászain... (na jó a hadnagy úrét is), és most még itt is pont ez a téma..;)
Coincidence?!

2019-04-12 18:18:39 zéel #7800

No, persze, a hadnagy szobra - Peter Falk alakításában!:)

előzmény: caulfield (#7799)

2019-04-12 17:49:20 caulfield #7799

Az Columbo hadnagy (és a kutyájának) a szobra.

2019-04-12 14:58:12 Interracial Facial Creampie #7798

Hiába authorized, nem is hasonlít, giccses bóvli.

2019-04-12 14:16:39 Raul #7797

Ja, meg még kellene mellé egy 32 centis Bacall szobor is :)

2019-04-12 13:58:27 csabaga #7796

A 175 centi magas Ingrid Bergmanhoz valami magasabb dolog kellett...

2019-04-12 13:36:31 zéel #7795

Igen. Igen.

2019-04-12 13:26:44 critixx #7794

A 30 centiből 28 centi a valódi testmagassága, 2 centi pedig a magasítás a cipője által? :)

2019-04-12 12:50:02 csabaga #7793

Egy ugye a Peter Falk szobor Falk Miksa utca? Az a baj, hogy nincsen semmi rokoni kapcsolat.

2019-04-12 11:13:41 zéel #7792

2019-04-12 10:31:36 tomside #7791

Ha ez nem hozza vissza aktív felhasználónak a Cesarét, akkor semmi! :D

2019-04-12 09:06:08 Raul #7790

30 centis Bogie szobor, meg lehet rendelni. Eszem megáll, hogy miket ki nem találnak... :)

2019-03-21 12:50:41 St4nt0N #7789

Gondolatban a köszönöm-gombot nyomkodom vadul.

előzmény: Ágó (#7788)

2019-03-21 12:13:39 Ágó #7788

Remek lehetőség! :)
Nézzetek ingyen Arany Pálmát nyert és más remek filmeket a Cirko Film új online videotékájában! Március 30-ig kb. 50 filmet láthattok ingyen.
Cirko

2019-03-10 17:40:04 zéel #7787

Bár Röhrig Géza a Saul fia után még bizonytalanul nyilatkozott filmes pályájáról, úgy tűnik, szépen épül amerikai filmes karrierje. Mostanra már két filmje is az amerikai mozikba került, három pedig bemutatásra vár.

2019-03-08 08:13:11 oscarmániás #7785

Boldog nőnapot a Hölgyeknek !

2019-02-11 20:16:20 oscarmániás #7784

Nagyszerű lista :)

2019-02-11 17:21:09 zéel #7783

must-see movies magyar filmmel!

2019-02-08 10:58:39 Raul #7782
2019-01-30 14:08:28 Kempesbaba #7781

Szerintem felesleges ezredszer is nekifutni ennek a meto baromkodásnak,de a lényeg az hogy Woody Allen a lehető legjobban jár el ha kicsit visszább vonul ettől a mindennapi reflektorfénytől,mert jól semmiképp nem tudna kijönni a dologból.

2019-01-30 14:02:11 saatonda #7780

és nem a bíróság vagy az igazság, hanem csőcselékhőbörgés vetett véget---egy amúgy senkinek nem ártó öregember karrierjének

2019-01-30 11:54:52 budaik #7779

Kicsit sajnálom, mert jó filmeket rendezett. Amúgy meg nyilván nehéz ezzel a hisztériával mit kezdeni.

előzmény: St4nt0N (#7778)

2019-01-30 11:30:47 St4nt0N #7778

Az A Rainy Day in New York rég elkészült, de miután a főszereplők a gázsijukról lemondva hátat fordítottak Allennek, a film bemutatása bizonytalan. Erre jött Christina Engelhardt decemberi nyilatkozata, amelyben arról mesélt, hogyan lett 16 évesen a rendező szeretője még 1976-ban (viszonyuk 8 évig tartott – Mia Farrow tudtával). Ez önmagában talán nem is lett volna végzetes WA megtépázott reputációjára nézve, de az időzítése valószínűleg betette a kaput.

2019-01-30 11:18:49 guybrush #7777

Mindeközben Bryan Singer 10 millió dollárt kap a készülő Vörös Szonja megrendezéséért, a Bohém rapszódiát meg legjobb film Oscarra jelölik.

¯\_(ツ)_/¯

2019-01-30 11:13:15 budaik #7776

Készülő filmje nem fog leforogni?

2019-01-30 10:59:17 St4nt0N #7775

Pont egy éve zajlott itt egy diskurzus arról, hogy mi lesz Woody Allen karrierjével. Egyre valószínűbb, hogy gyakorlatilag véget ért.

2019-01-29 10:41:01 Ragemarci #7774

Tegnap futottam bele, hogy a Vajna-korszak bizonyos filmjei TV GO-n ingyenesek egy ideig:
- Saul fia
- Az állampolgár
- Soul Exodus (feliratos)
- Testről és Lélekről
- Tiszta szívvel
- Liza, a rókatündér
- VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

2019-01-27 23:29:35 dikalosz #7773

Egyelőre még várok, hátha valaki jelentkezik.

2019-01-27 21:41:35 St4nt0N #7772

Talán érdemes lenne kikérni a "Remélem, legközelebb…" alkotóinak a véleményét.

előzmény: dikalosz (#7771)

2019-01-27 21:38:07 dikalosz #7771

Rendes kamerával szeretném felvenni, a közzététel egy dolog, azoban hogy ki látja és hogyan, nem mindegy.

előzmény: St4nt0N (#7770)

2019-01-27 21:36:02 St4nt0N #7770

A Tangerine óta tudjuk, hogy a kép rögzítéséhez egy iPhone pont elég, csak mikrofont kell mellé kölcsönkérni. Közzétételre a YouTube a kézenfekvő megoldás, tudvalevően ezreket tett már világhírűvé. A népszerűsítést pedig bízd néhány jól megválasztott influenszer pajtásra.

előzmény: dikalosz (#7769)

2019-01-27 21:25:07 dikalosz #7769

Sziasztok!

Végre sikerült befejeznem életem első forgatókönyvét. Egy rövidfilmről beszélünk, mely az Instagram jelenség szatírája lesz. Szeretném idén, lehetőleg nyáron leforgatni, azonban nagyon keveset tudok a szükséges dolgokról. Lenne itt esetleg olyan ember, aki ebben tudna nekem segíteni (ha jól tudom ez a gyártásvezető)? Szeretnék mindent előre látni, anyagiakat, felszerelést, ütemtervet, marketing, milyen lehetőségeim vannak hogy a filmet nemzetközileg is lássák, elismerjék, ésatöbbi. Ha valakit érdekel, írjon rám privátban, és egyeztetünk.
Köszönöm!

2019-01-23 14:20:08 Ágó #7768

Sátántangó a Berlinálén. Tarr Béla digitálisan felújított filmjét a 25 évvel ezelőtti nagy sikerű bemutató után tűzik újra műsorra.

2019-01-22 12:09:38 bambula #7767

Megint nem lesznek egy ideig Universal DVD-k hazánkban?

2019-01-21 23:25:28 Ugor #7766

Ha még nem tetted meg: Vapiti finis, nemsokára vége! És akkor már csak a következő forduló marad! Hajrá, hajrá!!!

2019-01-15 15:05:03 Ágó #7765

Két magyar animáció is meghívást kapott a Berlini Nemzetközi Filmfesztivál rövidfilmes versenyébe. Buda Flóra Anna Entropia és Tóth Luca Lidérc úr című alkotásának is a február 7-én kezdődő fesztiválon lesz a világpremierje. :)

2019-01-10 21:32:03 Ugor #7764

Jelezném a műfaj kedvelőinek, látván az érdeklődést, hogy meglehetősen szép számú rövid horror került fel az elmúlt napokban az adatbázisba. Kutakodjon kedvére, akit érint...

2019-01-10 19:58:04 dikalosz #7763

Szeretném, ha az értékes filmek minél több emberhez eljutnának. A vélemények ugyanúgy azt a célt szolgálják, mint a mostani beírásom.
Remélem kapnak is az alkalmon páran.
Köszönöm:)

2019-01-10 19:42:52 St4nt0N #7762

Szerintem jobb lenne az ilyet privát üzenetben intézni. Ha csak én gondolom úgy, hogy a KT nem erre való, akkor persze elnézést kérek. Gratulálok a kollega impozáns gyűjteményéhez.

2019-01-10 19:33:20 dikalosz #7761

Szerintem az a baja a kollegának, hogy ez nem egy filmes fórum, rengeteg filmszerető emberrel, valamint hogy amit írtam ott több illegális link is található.