Ahhoz, hogy kommentelhess, be kell jelentkezned.
Én kifejezetten tisztelem őt (és Sean Connery-t is tiszteltem), amiért tudta, hogy mikor kell abbahagyni, nyugdíjba vonulni és békés nyugalomban élvezni az idős éveket. Ahelyett, hogy olyan filmekben égetné magát, mint a Jack és Jill vagy a Nagyfater elszabadul.
Kedvenc mosolyom tőle a Hajszál híjánban volt (by Andy Vajna :-), az se mai film... Kb. azóta az egyik kedvencem, még a profillapomon is feltüntettem, pedig annyira sok filmben nem láttam.
előzmény: Joeker81 (#9561)
utoljára a A közellenségben láttam...24 éves film, ah, durva, hogy eltelt az idő, meg, hogy már milyen régóta nyugdíjazta magát
előzmény: Joeker81 (#9561)
"Gene Hackman mostanában" (VOX mozimagazin)
Repül az idő. Jó látni a mosolyát.
Nem hiszem, hogy a közeljövőben. Szerintem már rég lemondtak arról a két teremről.
előzmény: Ágó (#9558)
Van valakinek infója arról, hogy a budapesti Uránia 2015 augusztusa óta zárva tartó két kamaraterme mikor fog kinyitni? Kinyitnak-e egyáltalán?
A cinemarxisme (1979) fent van az imdb -n:
https://www.imdb.com/title/tt16440574
Azaz röviden: A Die Hard első része továbbra is zseniális klasszikus, a G.I.Joe pedig műanyaghulladék.
Ilyen peldakat szazszamra lehetne hozni, pl. a 48ora mekkorat utott, es utana mi lett a "berobbant" szinesszel.
Hasonloan a mostani Oscart tobb eves szajkarateval kiharcolt emberke egyre gyatrabb szineszkedesei is ide tartoznak, es gondolom, sokan tudnak kapasbol sorolni olyan filmeket, ami nagyszeru volt, majd gyorsan jottek a masodik es tobbi reszek, amik mar csak a penzbevetelt celoztak.
Direkt nem szoltam hozza korabban az oscaros temakhoz, most is csak egy megjegyzesem lenne:
Ha mar annyira beindul a BLM szavazogarda, azert arra is hathatnanak, hogy legyen vegre ismet egy Sydney Poitier vagy egy Morgan Freeman, akik valoban| megerdemeltek a dijat.
.
előzmény: MicaHiro (#9533)
Oh, errol lemaradtam... Hofi egyik katonai kabareja villant most az eszembe, "kihuzta magat - hogy lasson a stokitol".
előzmény: Ubul (#9545)
Egyszer van egy evben unnep, es mivel a szerkesztosegtol nem lattam unneplesre utalo jeleket, gondoltam, bedobok egy szakmai temat. ;)
előzmény: Ubul (#9543)
Azert lathato, hogy mar szelteben se fert bele a kameraba.;)
előzmény: critixx (#9544)
+1
előzmény: Xaos (#9548)
:)
előzmény: dikalosz (#9549)
Az biztos, hogy az eddigi legnagyobb alakítás, amit láttam tőle. Bár ha jól tudom, itt nem politizálunk.
előzmény: Xaos (#9548)
Mark Ruffalo, Köszönjük! ;-)
Hát Isten éltesse még nagyon sokáig ! :D
előzmény: BonnyJohnny (#9546)
maximum hokedlivel :D
előzmény: critixx (#9544)
Azért a magasságát szerintem erősen eltúlozták az IMDB-n. :-))
előzmény: PG (#9542)
most hiányolom az emoticonokat innen, mert erre máshogy nem lehet reagálni :D :D merész amúgy egy ennyire megosztott országban így viccelődni :D
előzmény: PG (#9542)
Lattam, hogy felkerult ide egy magyar, az utobbi evekben egyre foglalkoztatottabb szinesz, szeretnem felhivni a figyelmet, hogy kulfoldon is az utobbi nehany evben egyre tobb sorozatban bukkan fel, sot, mar most, karrierje csucsa kornyeken is rengeteg archiv felvetelen lathato, raadasul rendezo es producer is volt.
Persze, ez egy ilyen műfaj :D
előzmény: BonnyJohnny (#9540)
A legnépszerűbb premierfilm... mit van tenni... a tények makacs dolgok. :D
előzmény: Joeker81 (#9539)
Morbius A nap filmje..persze, jó vicc...holnap van április elseje :)
Nem hivatalosan de igen, azt hiszem ő nyilatkozta saját magáról, hogy egyre kevésbé tudta megjegyezni a szövegeit. Willis-t nem elitélve de ő mondjuk egy borzasztó nehéz ember, ezt többször több helyen is megerősítést nyert, lehet ezért fordult a dvd "piac" felé kevés munka megfelelő lóvé. Mondjuk Hollywood sem bánik kegyesen a régi nagy sztárokkal. Elfogytak a minőségi szerepek számukra vagy mehetnek valamelyik képregény filmben eljátszani egy mellékszerepet.
előzmény: Ubul (#9537)
de Nicholson vissza is vonult még akkortájt, nem?
előzmény: timidwolf25 (#9527)
Ugyanez:
John Wayne 140
E.G. Robinson 100
K. Hepburn 80
előzmény: csabaga (#9534)
Gyermekként edzettük az elménket, hogy szavakat formálhassunk. Majd később megtanultuk, hogyan fűzzük össze a szavakat. Sajnos van aki itt megrekedt és minden kommentje látványosan olyan, mintha egy 25napos cuki kis farkas nyüszögése lenne.
előzmény: Xuja (#9531)
Olyan 120 filmben szerepelt...
+1
Két gondolat ezen felül, amit az ügy kapcsán talán fontos megjegyezni
1, Emberileg teljesen érthető, hogy ha valaki egész életét színészkedéssel tölti, a végére nagyon megszereti azt. Ebből következően aztán egy ponton túl mindent elvállal. Nem törvényszerű és nem jó döntés ez, de nem is feltétlenül csak pénzhajhászás. Egyszerűen ezt csinálta egész életében, ezért nehezen hagyja abba.
2, A később elkészült filmek (vagy bármilyen művészi teljesítmények, ha már itt tartunk) soha nem befolyásolják a korábban elkészült filmek (vagy művészi teljesítmények) értékét. Mind a korábbi, mind a későbbi filmjeit korrektül, az adott teljesítménynek járó kritikával kell kezelni. Azaz röviden: A Die Hard első része továbbra is zseniális klasszikus, a G.I.Joe pedig műanyaghulladék.
előzmény: Xuja (#9531)
Nálam, szinte már 20 éve eltűnt.
Utána láttam tőle még a két Die Hard filmet és megnéztem az új Bosszúvágy filmet.
Vagyis, szinte semmit.
Kár érte, egy időben nagyon kedveltem.
előzmény: BonnyJohnny (#9520)
És napjaink kommentelői nem hagynak némi kívánnivalót maguk után? Csak halkan kérdem..
Tény, hogy van benne igazság. A moziban beszűkültek a lehetőségek, nemcsak az idős színészek, hanem minden korosztály számára.
Ugyanakkor a tévében, streamingen ma is remek lehetőségek vannak. Pl. a Better Call Saul kapcsán bennem mindig felmerül, hogy Mike Ehrmantraut karaktere mennyire illene az öreg DeNiróhoz.
előzmény: timidwolf25 (#9529)
Nicholson interjúban már említette régebben is, hogy mennyire nincsenek ma már jó szerepek. Szerinte a Star Wars típusú filmek rossz irányba vitték az ipart, a látványfilmek felé, és ennek köszönhető ez. Szerintem van benne igazság.
előzmény: kaamir (#9528)
Nem hinném, hogy ez napjaink sajátossága. Hollywoodban soha nem a 60-70 éves színészekre írták a jó szerepeket és a nagy filmeket (persze kivételek is vannak szép számmal).
előzmény: timidwolf25 (#9527)
Igazat adok nektek, de azért be kell látnunk, a mai filmtermés hagy némi kívánnivalót maga után. Mikben tudott volna játszani Willis? De Niro pl. mikben játszott az utóbbi időben? Nicholson utolsó filmje 2010-es. Nem a színészekkel van a baj, hanem a filmekkel, szerepekkel.
Semmi, csak hangosan gondolkodtam.
előzmény: BonnyJohnny (#9525)
Nem tudom, ez nekem (nekünk) szólt-e, de én továbbra is jogosnak érzem a kritikákat. A régi eredményeit természetesen nem csorbítja, meg a korábbi eredményei által kiérdemelt rajongást sem. És főleg nem befolyásolja, hogy elsősorban nagyon sajnálom mind az állapotát, mind azt, hogy ilyen állapotban kellett játszania!
De az adott eredményein ez nem változtat. Sem azon, hogy szebb lett volna méltóbban búcsúzni.
előzmény: Ugor (#9524)
Elindul az öreg bajnok a versenyen és még az első tízbe sem kerül be... a fiatalok legázolják. Erre a közönség hangosabb része azt kiabálja, hogy trottyos vén tata, mit égeti itt magát, maradt volna otthon aztán enné inkább a tejbegrízt... meg, a csúcson kell abbahagyni! Becsülettel távozni! Jó emléket hagyni. Más meg azt mondja, csak halkabban, hogy nem megy már úgy, öreg harcos, de nem baj, ez a pálya már a tiéd marad örökre, nem veszi el azt már többé tőled senki! És köszönjük, hogy itt voltál.
a korábbi hírekből sajnos nem tudok kiindulni, lehet csak félrenéztem, mikor egy BW cikk jött velem szembe, vagy itthon nem volt annyira felfújva. De ettől függetlenül szerintem mindkettő, 1.-re én is simán mondom, hogy lehet benne ráció, de attól még a renoméjának a csorbítása történt meg. Csak így akkor persze ott a 2. általad felvezetett pont is. Az biztos, hogy nem fog nagyon kiderülni szerintem sose, szóval max marad az, hogy bármennyire is megbicsaklott (akár saját, akár önhibáján kívül) az utóbbi években filmes szemmel, remek filmeket köszönhetünk az ő szereplése közreműködésével, és hát azokat senki nem veheti el tőle/tőlünk
előzmény: kaamir (#9522)
Szerintem két lehetőség van:
1. Minél nagyobb vagyont akart felhalmozni, mielőtt eljött ez a pillanat. Ez teljesen érthető, gyerekei, családja van. Naná, hogy elvállalt minden szutykot.
2. Az ügynöke és / vagy a családja kihasználta az állapotát, és odalökték a kamera elé mindenféle szennyben. Sajnos a korábbi hírek, miszerint Willis sokszor azt sem tudta a forgatásokon, hogy milyen rendezvényen van, inkább ezt teszik valószínűvé. (Abba ne menjünk inkább bele, hogy milyen ember az a rendező, aki képes úgy forgatni, hogy az egyik színésze nem ura az elméjének).
előzmény: Ubul (#9519)
Bármennyire is kedvel és sajnálom Willist, egyet kell, hogy értsek veled. A kritikák betegsége ellenére megilletik, hiszen ha már a pocsék szerepek indulásakor tudta, hogy mi a baj, akkor véleményem szerint nem másért vállalta el ezeket a szerepeket tömegesen, mind hogy a hírnevével visszaélve, azt felhasználva, minél jobban megszedhesse magát az elkövetkezendő inaktív évekre. És itt most hagyjuk, hogy hányan teszik ugyanezt alapból. Ha a családjára is gondolt ezzel, megértem, mint magánembert, hiszen máshoz nem ért, van neve, nem csalt, nem lopott, hanem kihasználta a lehetőségeit, "dolgozott", ameddig tudott. De mint filmrajongó, vagy őt, mint színészt kedvelő csalódtam, hiszen nekünk ebből az jutott, hogy nézhettük, ahogy pocsékabbnál pocsékabb alakításokat nyújtott. Talán, ha szerényen időben visszavonult volna, akkor nem csorbult volna a hírneve, mi pedig megúsztuk volna a csalódást.
előzmény: BonnyJohnny (#9520)
Willis már tíz éve nem alakított magához méltóan. (Többek között legikonikusabb szerepében sem.) Ha már akkor elkezdődött a dolog, akkor oké.
Amúgy meg azt mondom (mindamellett, hogy persze nagyon sajnálom), hogy azzal, hogy vállalta a színészetet, azt is vállalta, hogy kritikák kereszttüzébe kerül.
Nem fogom visszavonni a korábbi kritikáimat. Pocsék filmekben nyújtott vállalhatatlan alakításokat. Az állapota csak megmagyarázza ezt, nem változtatja meg a helyzetet.
Mindamellett, hogy nagyon sajnálom mind az állapotát, mind azt, hogy ilyen állapotban kellett játszania!
átkattintgattam az imdb-t, azért vagy 20-30 szar filmje jött össze kb, ami már-már a nézhetetlen kategóriát jelentette nekem. De így viszont tökre érthető. (bár ebből kifolyólag azt se értem, hogy miért nem hamarabb...)
Hát, ez elég szar. Én is bírtam őt nagyon. :(
előzmény: bruce (#9517)
https://www.origo.hu/kultura/20220330-bruce-willis-egeszsegi-allapota-miatt-hagyja-ott-a-palyat.html
Akkor ezek szerint igazak voltak sajnos a híresztelések. Ami sokaknak volt Stallone,Schwarzenegger, Van Damme, az nekem ő volt. Kár az utolsó jó pár évért, de "aktív" éveiben számos klasszikust csinált.
?
nekem nem jött le a cikkből az, hogy ő ezt most akarja, csak ha úgy adódik, akkor ezt az utat választja/választaná, mert legális.
Mármint úgy jött le, hogy te már most temeted.
előzmény: ryood (#9515)
Nem is tudom, mit mondjak. Az egyik nagy ikonom (gondolom nem csak nekem...)
Szép búcsút, könnyű utat neked Alain...
Eutanáziára készül Alain Delon
Így van, hajrá, csak így tovább sokáig!
előzmény: mimóza (#9513)
És mi itt mind kereken, egészen köszönjük az életét, a lényét, a türelmét, kitartását, lendületét! Isten éltesse Ugort!
előzmény: BonnyJohnny (#9512)
Kerek szám a 70... ;)
Egy érdekes kis cikk Nollywood-ról.
Köszönöm a választ, így már tiszta.
előzmény: PG (#9509)
Par sorral lejjebb ott a pont, azaz pontot tettem a vegere egyeterteskent.
előzmény: Joeker81 (#9508)
Igen PG? Mit szeretnél ezzel a tőlem kiragadott idézettel kérdezni/mondani?
előzmény: PG (#9507)
ekkora baromságot pedig már régen olvastam itt, szerkesztőként pedig kikérem magamnak!
.
előzmény: Joeker81 (#9503)
Meg ugye nagyon nem mindegy, hogy Горбачёв = Gorbacsov vagy Gorbachev, mert teljesen más kiejtést sugall a kettő. Ez a különbség a között, aki egyáltalán tud valamit oroszul, meg a között, akinek fingja nincs az egészről.
előzmény: csabaga (#9505)
Én az oroszra annyiban emlékszem, hogy az írott szöveget helyesen el tudom olvasni.:)
Itt végül is nem a cirill betűkről van szó, hanem az angolos változat nem alkalmas a pontos kiejtés elsajátításához.
Nem mindegy: jury vagy jurij
előzmény: hhgygy (#9500)
Senki nem beszélt itt mentális fejlődésről, nem kell gúnyolódni :) Én csupán jelezni szerettem volna, hogy véleményem szerint jobb lenne megtartani az eddigi írásmódot. Nem azért, mert papíron megéri, sem a statisztika miatt. Hanem mert így érzem helyesnek.
előzmény: Ugor (#9502)
Tekintettel arra, hogy aktívan töltöm fel az oldalt tartalommal, és látom, hogy mennyi hibával van tele, főleg a "magyarosítás" terén (3-4 féle verzióban is találok rendszeresen adatlapokat, miután jó sokan hiszik azt, hogy tudnak "magyarosítani", pedig nagyon nem) ezért mindképpen javaslom, hogy egyszerűsítsünk. Erre én is az IMDb-t tartom a legmegfelelőbbnek eddig, úgyhogy még azután is kell vagy kétszer ellenőrizni, hogy ott helyes-e az "angolosítás". Szóljatok, ha van konszenzus, addig viszont én továbbra is IMDb alapján töltök fel, ahogy Ugor javasolta. "A KT szerkesztősége hivatalosan állást foglal: a ruszkik kizárták magukat az európai civilizációból, akinek nem tetszik, el lehet menni"...ekkora baromságot pedig már régen olvastam itt, szerkesztőként pedig kikérem magamnak!
előzmény: Soltyk (#9485)
De, nem is tudom... ez az egész vihar egy pohár biliben. Az emberek túlnyomó többsége nem néz jelentős mennyiségű orosz vagy szovjet filmet, hogy ez az egész kérdés ilyen nagy hatással lenne a további mentális fejlődésükre. Nekünk meg könnyebb, egyszerűbb, átláthatóbb az egyféle.
előzmény: csabaga (#9498)
A két fajta írás is jó ötlet.
előzmény: oscarmániás (#9491)
Szerintem ez is generációs: én boomer vagyok, 8 évig tanultam oroszt, 5-ösre érettségiztem, nagyon jól tudtam oroszul (mondjuk középfokon), de már sokat felejtettem, de ma is sok beugrik.
Nekem az angol átírás nagyon idegen, mivel én tudom, hogy kell ezeket a neveket ejteni, én is inkább a magyar fonetikus átírást pártolnám.
Mindezt annak ellenére, hogy 30+ éve angol fordítóként dolgozom és azt az írásmódot is jól ismerem.
De a fiatalabbaknak a cirill betű és az orosz nyelv szerintem olyan lehet, mint a kínai, és az angol nyelv mindent ural.
előzmény: csabaga (#9499)
Szergej és dimitrij.
Hibák az angolos átírásban is vannak bőven.
+nem egyezik a kiejtéssel.
Örüljünk, hogy a magyar nyelv hangokban gazdag és fonetikus.
előzmény: oscarmániás (#9497)
Tchaikovsky.
Vagy: Tchaikowski és más variációk.
Nem lesz ez egyszerű.
Mikor a magyar nyelvet el akarják angolosítani.
A szegény nyelvújítok forognak sírjukban.:)
előzmény: Ugor (#9493)
Dimitrij...:)
Én 8 évet tanultam.
Tudtam volna segíteni.
Angolosan az orosz nevek tényleg furák és szokatlanok.
Többféleképpen írják magyarul?
Igen, mivel sokan hibáznak.
Az ukrán változatokat az angolok is máshogy írhatják, így is lehet kavarodás.
Hiába, sok rokon nyelv használ cirill betűket.
Mondjuk, a KT-n japán nevek írása sem felel meg az MTA előírásainak.
előzmény: oscarmániás (#9494)
Így van. Bizony így van ez.
előzmény: Ugor (#9493)
Oroszórára úgy kábé másfél évet jártam.
Nem igazán vágom, hogy Dmitrij, vagy Dimitrij. Adva van egy színész, és ő nem Nyikita Mihalkov, nehezen kibogarászom, hogy van, melyik legyen "MTA magyarul", aztán a szerep, amit alakít. Na az biztosan angolosan lesz beírva. Vagy legyen kérdőjelek halmaza? Most az ukránok/belaruszok is variálnak pl. eddig Lukasenko volt, most pedig Lukasenka - hogy egyszerűbb példával éljek.
előzmény: dikalosz (#9492)
Mindenkinek lehet vélemény erről, persze. És egyáltalán nem arról van szó, hogy én hogy szeretem meg hogyan nem. 50 éve imádom Csajkovszkijt vagy Dvořákot, és mindig úgy mondom ki, hogy Csajkovszkij és Dvorzsák, viszont mindig úgy írom le, hogy Csajkovszkijt vagy Dvořák. Mert az egyikre van ilyen szabály, a másikra meg nincs. De ha adatbázisban keresem, használom, vagy megrendelem, akkor meg Tsjaikovski. Beethovent is Beethovennek írom, és nem Bétóvennek, bár úgy ejtem ki. És még egyszer, itt nem szeretés meg nem szeretés van, hanem ez egy adatbázis. Én nem néz mindig minden után mindenki a MTA-nál, hogy azt hogy írják, hanem leírja. Ha működne az MTA-s alapszabvány, kit érdekelne az egész kérdés? Nagyon jó lenne nekem is meg bárkinek Alekszandr Balujev. Igen, de még magyar weboldalon is előfordul, hogy Aleksandr Baluev, míg a más helyen meg Alekszander Balujev. És ha már három variációban van, akkor már nem nyomon követhető. És mivel pl. a PORT csak a létező filmek töredékét tartalmazza, nem igazodhatunk hozzá. Amúgy is hibás sokszor a név, magyar vezetékneveknél is előfordul i-re vagy y-ra végződő ugyanaz, meg pl. van, aki fut Kata, meg Katalin néven is. És mivel van az IMDb, ami ugyan szintén nem hibátlan szentírás, de mégis csak az az alfája és omegája a világ filmes adatbázisainak, a legkevesebb hibát akkor vétjük, ha azt vesszük alapul.
Ez már szimpatikusabb, bár az angol verzió szükségességét én továbbra sem látom. Helyette inkább el tudok képzelni egy olyan fórumrészt, ahol le van írva a filmfeltöltés menete, és a hozzá köthető szabályrendszer. Ha egy ilyenben kell segítség, rám számíthattok.
előzmény: oscarmániás (#9491)
Na és ha így maradna? Persze csak a rendezőknél, hiszen jórészt róluk írnak a filmkritikákban.
Különben meg még sok idő, mire mindet átállítjuk imdb kompatibilisre.
előzmény: dikalosz (#9489)
a magyar wikipédia szerkesztői ragaszkodnak
És igazuk van annyiban, hogy minden nyomtatott lexikon és enciklopédia eképpen használja. Viszont angol wikiről úgy általában át lehet jutni a magyarra, és viszont. És ott van még a google, a "barátunk", segít(het).
előzmény: hhgygy (#9488)
Jómagam nem terveztem állást foglalni az ügyben, azonban ha már így felmerült, mégis megtenném. Szívesen venném én is az eddigi írásmód megtartását, leginkább az MTA-helyesírás végett. Szerintem fontos ösztönözni az embereket, hogy a magyar nyelvet helyesen használják, s ez ennek egy része. Ha lehet választani, hogy az angol, vagy a magyar írásmódhoz idomoljunk, mindenképp utóbbi mellett tenném le a voksomat! Tarkovsky nevét így leírva látni sem esik jól.
Viszont van itt egy olyan (nem kis) probléma, hogy például a magyar wikipédia szerkesztői ragaszkodnak az MTA-helyesíráshoz, illetve orosz nevek átírásához, ezért majd duplán kell keresgélni, ha valakiről többet akarunk megtudni, illetve a párosításnál lehet keresgélni, hogy akkor most ez hogy van MTA-magyarul.
előzmény: Ugor (#9487)
Hát azért ezen eléggé ledöbbentem... :o ööö... sajnálnám, ha nem értenéd. A dolognak semmi köze az MTA-hoz meg az oroszokhoz. Egyszerűen csak a KT-hoz. A "handabandázás" meg azért van, hogy rendet tegyünk, és meg lehessen találni mindent, és beláttam (talán mások is) sok év után, hogy az MTA-sítás nem jött be. Számtalan írásvariáció keletkezett itt, ebből az következett, hogy több színészt, rendezőt többször vittünk fel és káosz alakult ki. Mert nem volt mindenki által használt támpont. Most meg lenne.
előzmény: Soltyk (#9485)
Ennek az egésznek semmi, de semmi köze az elmúlt hónapok eseményeihez. Ha erre gondolsz. Már évek óta gondot okoz, mert sűrűn előfordul ilyen-olyan okokból, a színészek klónozódtak. És amikor imdb-ről feltöltünk filmet és hozzáírjuk a színészeket, többet vackolódunk vele. Így egyszerűbb és gyorsabb lesz, aztán ha változik a világrend, a következő szerkgárda majd könnyedén átírja.
(Annak ellenére, hogy a háborodott elméjű P. és tábornokai elhúzhatnának a fxszba, mi még nagyon sokan és nagyon sokáig szeretni fogjuk az orosz kultúrát. Még ha efeszbés,zés bakancsok és lánctalpak törik föl a pannonföldet akkor is. Személyes állásfoglalásom: Dicsőség Ukrajnának!)
Szóval az egyszerűség, pontosság, praktikusság mellett tettük meg ezt a változtatást, a többi csak a véletlen műve, semmi handabandázás.
előzmény: Soltyk (#9485)
"A KT szerkesztősége hivatalosan állást foglal: a ruszkik kizárták magukat az európai civilizációból, akinek nem tetszik, el lehet menni (tök mindegy, hogy az MTA milyen írásmódot ír elő)" helyett mi szükség erre a handabandázásra, Ugor?
előzmény: Ugor (#9479)
Edwest12 figyelmébe: ezt tutira értékelni fogod :D
A Very Scary Productionstól 2022. június 7-én DVD-n startol az USA-ban.... SharKula (2022)!!! :D:D
Mondjuk Mark Poloniát nem kell félteni, nem ez az első agymenése.
Nyerjetek páros jegyet a március 11-i Salò vetítésre!
Játszani a Facebookon lehet. Hajrá!
mondjuk én tőle simán arra vártam, hogy folytassa a Gonosz Halottat, ott azért jól nyomta :) láttunk már "nagy" nevet más nagy filmeknél is (khm Predator)...
előzmény: dikalosz (#9481)
Jön az új Alien-film.
"Fede Alvarez neve viszont kimondottan bizalomgerjesztő" Az..
Kedves Mindenki, némi változás következik be a filmes adatok kezelésben, pontosabban bizonyos esetekben lesz más csak, mint amit eddig megszoktunk. A szovjet-orosz filmeknél 18 éve használt mód, hogy az un. "megmagyarított" írásmódot használjuk, azaz úgy írjuk le a szovjet-orosz rendezők, színészek neveit, ahogy magyarul kimondjuk. Ebben néha segít, néha nem a PORT oldala, ahol szintén hasonló elveken rögzítik ezeket a neveket. Viszont ebből, hogy nagyon sokan vagyunk, akik színészeket adunk hozzá a laphoz, az a helyzet keletkezett, hogy sok színész gyakorlatilag csak macerás nyomozás után található meg, ki hogy gondolta átírni akkor, amikor feltette. Most már akadtam bele olyan névbe is, aki négyféle névvariációval szerepelt, és különböző profilképekkel. Ezért arra kell áttérnünk, hogy az IMDb írásmódját használjuk, az egyféle, nem téveszthető el, és aztán ki-ki olvassa magának hangosan úgy, ahogy szereti. Csak azért szólok, hogy lehet, hogy az eddig megszokott helyen már másképp találod meg a filmek színészeit, és ez a szám folyamatosan változik, növekedik.
Arany János: Walesi bárdok (részlet)
„Fegyver csörög, haló hörög,
A nap vértóba száll,
Vérszagra gyűl az éji vad:
Te tetted ezt, király!
Levágva népünk ezrei,
Halomba, mint kereszt,
Hogy sírva tallóz aki él:
Király, te tetted ezt!”
A youtubon érdemes megnézni Sinkovits Imre előadásában.
"...arra kell törekedni, hogy a kritika abból az intim, személyes élményből fakadjon, amit a filmmel való első találkozás jelent."
(azért később nem árt rendesen megfogalmazni)
csak jeleztem, hogy a webes keresessel megkaptad volna a valaszt.
Amugy, ha mar filmtorteneti kerdest vetsz el, erdemes lenne tudni, hogy olyat keresel, aminel a szinek, a hangok es a latvany egysegessege a kulcs, es erdemes utana nezni az akkori technologiai es kotlsegvetesi korlatoknak, es szinten rogton megvan a valasz.
előzmény: manuva (#9470)
A "Filmet keresek" forumbol a ket bejegyzesem torolheto.
Rendben. Köszönöm szépen a gyors segítséget és választ.
előzmény: ChrisAdam (#9472)
Azt már én is észrevettem, hogy unokatesóm Netflixén látszanak a Star Trek sorozatok, az én Netflixemen nem. Ennek is valami ilyesmi lehet az oka?
előzmény: ChrisAdam (#9472)
Minden bizonnyal a hazai platformon nem elérhető. Próbáld francia/svájci VPN-nel, böngészőből.
előzmény: bambula (#9471)
Sziasztok.
A Netflixel kapcsolatban lenne egy olyan kérdésem, hogy elvileg megtalálható náluk egy film,amit szeretnék megnézni(Le mome ,1986.),de mégsem kínál fel a megnézéssel kapcsolatban semmilyen lehetőséget a Netflix,még olyan opciót sem,hogy milyen feliratokkal lehet elérhető a film.Tudtok erre valamilyen megoldást ajánlani,vagy megoldást erre a problémámra?A válaszokat előre is köszönöm.
Zenés színház nyilván volt 1927 előtt is, de filmmusical nem nagyon.
előzmény: PG (#9469)
Since the early 20th century, musical theatre stage works have generally been called, simply, musicals.
Although music has been a part of dramatic presentations since ancient times, modern Western musical theatre emerged during the 19th century, with many structural elements established by the works of Gilbert and Sullivan in Britain and those of Harrigan and Hart in America. These were followed by the numerous Edwardian musical comedies and the musical theatre works of American creators like George M. Cohan at the turn of the 20th century. The Princess Theatre musicals (1915–1918) were artistic steps forward beyond revues and other frothy entertainments of the early 20th century and led to such groundbreaking works as Show Boat (1927), Of Thee I Sing (1931) and Oklahoma! (1943). Some of the most famous musicals through the decades that followed include My Fair Lady (1956), The Fantasticks (1960), Hair (1967), A Chorus Line (1975), Les Misérables (1985), The Phantom of the Opera (1986), Rent (1996), The Producers (2001), Wicked (2003) and Hamilton (2015)
előzmény: manuva (#9467)
Hát igen, az 1927 előtti musical olyan, mint a nullával osztás: nem értelmezhető :)
Oké, de mi lehetett itt a koncepció? Énekeltek a moziteremben? Mert ha csak valaki zongorázott a vetítés alatt, akkor ennyi erővel minden film musical volt 1930 előtt.
előzmény: Danesz99 (#9466)
előzmény: manuva (#9465)
Jack Nicholson szintén.
előzmény: critixx (#9564)