White Noise

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
White Noise (2005)

White Noise
Fehér zaj

Az elektronikus hangjelenség (EVP) olyan jelenség, amely révén a halottak, hang és kép útján kommunikálnak az élőkkel, a modern elektronikus eszközök statikus és fehér zaján keresztül. Az ily módon érkezett "üzenetek" arra késztethetnek minket, hogy az életre és halálra vonatkozó alapvető fogalmainkat is megkérdőjelezzük. Jonathan Rivers (Michael Keaton) építész is olyan embernek tartotta magát, aki nem egykönnyen adott volna hitelt ilyesféle teóriának, mígnem egy nap beállít hozzá Raymond Price azzal, hogy az EVP jelenség révén hallotta nemrég elhunyt feleségének, Annának a hangját. A megtört férfi hagyja magát meggyőzni és egyre megszállottabb rabjává válik a rögeszmének, hogy az EVP-én keresztül elérje feleségét, miközben nem veszi észre a fenyegető veszély jeleit.

2005 Geoffrey Sax dráma, horror, thriller 310 2,7
White Noise 2: The Light (2007)

White Noise 2: The Light
Fehér zaj 2: A fény

Abe Dale családját lemészárolják, őt pedig a halál torkából hozzák vissza az orvosok. Egy idő után azonban rájön, hogy megváltozott és képes meglátni a hamarosan meghaló embereket. Mikor azonban megpróbálja megmenteni őket, rá kell, hogy döbbenjen, hogy nem lehet büntetlenül beavatkozni az élet és halál rendjébe.

2007 Patrick Lussier dráma, horror, thriller 55 2,7