Csonthülye

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
Mr. Bones (2001)

Mr. Bones
Csonthülye

Egy repülőgép lezuhan Afrikában, de egy fehér kisgyerek sértetlenül kerül ki a roncsból. Az apróságot örökbe fogadja a kavuki törzs, s mivel hamarosan elsajátítja a csontokból jóslás ősi tudományát, a Csontos (Csonti) nevet kapja. Tsonga, a kavuki király régóta szeretné, ha fiú utóddal ajándékozná meg egyik asszonya, ám mind- és mindenki hiába. Ekkor közli vele Csonti a jó hírt: korábbi kapcsolatából mégis csak van egy fia. A király azonnal parancsot ad, hogy Csontos menjen a Nap városába és keresse meg fiát, a leendő örököst... Csonthülye csontjósunk útnak indul tehát és az örökös után kutatva fenekestül felforgatja fél Afrikát!

2001 Gray Hofmeyr vígjáték 273 1,9
Mr Bones 2: Back from the Past (2008)

Mr Bones 2: Back from the Past
Csonthülye 2. - Csapás a múltból

Kuvukiland eszetlen királyát, Hekulét megátkozzák. Csontos (Leon Schuster), az eszetlen király agyatlan kuruzslója ellenvarázslattal próbálkozik, amelynek következtében számukra teljesen ismeretlen helyen, a civilizációban találják magukat. A civilizáció azonban nincs felkészülve a két IQ-bajnokra, akik egy varázskövet próbálnak visszajuttatni az eredeti helyére. Ha a szépséges Reshmi (Leeanda Reddy) nem segítene nekik küldetésükben, akkor mi most nem olvashatnánk a történetüket.

2008 Gray Hofmeyr vígjáték 89 1,6