Kapa-Pepe

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten (1999)

Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten

"Ajánlás: Mondja, kedves nézőnk, néhanapján elgondolkodik-e azon, milyen is a világ? Igen? Jaj, ne tegye! Élje az életét! Élje a mindennapokat! Legyen vidám és boldog! Nem az? Erőltesse meg magát, ne törődjön semmivel. Nézze, az emberen kívül minden állat tudja: legfontosabb az életben, élvezni azt. No, ez a mi filmünk egy kicsit hozzásegíti. És nagyon sajnáljuk: többet fog kapni, mint amire számít. Letisztult. Előrelátó. Felhasználóbarát. Jancsó Miklós"

1999 Jancsó Miklós szatíra 343 3,6
Anyád!... a szúnyogok (2000)

Anyád!... a szúnyogok

Régi ismerőseink: Kapa, Pepe és felesége, Emese újabb viharos kalandjai. Minden bonyodalom megtalálható: grófnál nevelkedett elcserélt zabigyerek, mérgező vadalma, nem oda Buda, a nagytatának rengeteg hamis pénze van, az örökséget lenyúlni nagyon nehéz, a halottak énekszóra feltámadnak, a gazembert fojtogatják. És az egészet tágra nyílt szemekkel bámulja a Szabadság-szobor. Már amikor van neki szeme.

2000 Jancsó Miklós vígjáték 270 3,2
Utolsó vacsora az Arabs Szürkénél (2001)

Utolsó vacsora az Arabs Szürkénél

Kapa és Pepe a városban jön-megy: hol nyitott autóban kocsikáznak a Duna-parti korzón, hol a lebontott Budapest körszálló betonvázán járkálnak bokáig érő fekete ballonban, majd a hajógyári szigetnél csónakáznak, s közben nagyszabású tüzijáték veszi kezdetét, a Niagara vízesés az Üllői úton terem, és egyre szól a zene megállíthatatlanul: Besh O Drom, Sub Bass Monster, Uzgin Üver, Kispál és a borz... A Vendéglő az Arabs Szürkéhez pedig hol is kaphatna máshol helyet, mint a leégett körcsarnokban.

2001 Jancsó Miklós vígjáték, zenés film 109 3,0
Kelj fel komám, ne aludjál! (2003)

Kelj fel komám, ne aludjál!

Állunk a pusztában, gatyánk lobog, ... Kapa és Pepe, ... Pepe!, gondoltad volna, hogy hadifogoly leszel a saját hazádban? ... Van aki a testből kipiszkálja a lelket. De ki van ott benn? Népi német SS, magyar baka, sárga csillagos zsidó, gimnasztyorkás orosz és a NATO katona egy biciklin hajt át a Lánchídon. Kelj fel komám, ne aludjál, elveszett a csengős bárány, Jancsó katonaköpenyben, Hernádi kalapban a bíróság előtt és kórházi ágyon, a T-34-es orosz tank orosz narancsot hoz és a bukott angyalok etetése tilos!

2003 Jancsó Miklós szatíra 138 3,3
A mohácsi vész (2004)

A mohácsi vész

Kapa és Pepe, filmünk két hőse, furcsa, gyerekesen primitív időgép segítségével visszamegy az időben, visszamegy a XVI. századba. Találkoznak Szulejmán szultánnal. Varázslatos trükkökkel halálosan megijesztik. Ráveszik, írjon alá egy nyilatkozatot: sosem járt Mohácson, sosem harcolt a magyarok ellen. Szulejmán aláírását adja...

2004 Jancsó Miklós vígjáték 109 2,6
Ede megevé ebédem (2006)

Ede megevé ebédem

Kapa és Pepe a magyar kapitalizmuson elmélkedik. Pepének, még az ő eszével is rá kell jönnie arra, hogy ma itt az szabad, akinek hatalma van, s annak van hatalma, akinek pénze van. Tehát "ráhajt" a pénzre. Benősül egy maffiamilliárdos családba, részt veszt az első magyar magánbörtön project kivitelezésében, főzőiskolát nyit, lottózik, szóval vállalkozik és várja, hogy a szerencse egyszer rámosolyogjon. Egy rossz tréfa következtében azonban meghal, de Kapa, a tréfa kiötlője felkiált, miért nem ő fekszik barátja helyett kiterítve. Ebben a filmben azonban nincs lehetetlen.

2006 Jancsó Miklós - Márton István vígjáték 111 2,7