Lavardin felügyelő

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
Poulet au vinaigre (1985)

Poulet au vinaigre
Ecetes csirke

Louis, a postásfiú nyomorék anyjával él egy düledező házban. Egy helybéli gazdagokból álló ingatlantársaság meg akarja szerezni tőlük a házat, hogy helyébe mást építsen, de ők nem hajlandók eladni. Az ingatlantársaság valamennyi tagjának családjában rejtélyes halálesetek, eltűnések történnek, ezért a helyszínre küldik Lavardin felügyelőt, hogy nyomozza ki, mi történt. Lavardin-ben, a kiábrándult, közönyös zsaruban feltámad a "vadászösztön", s mintha egy nehéz puzzle játékot rakna ki, úgy keresgél és találja meg a mocskos ügy darabjait.

1985 Claude Chabrol krimi, szerelmi történet, vígjáték 9 ?
Inspecteur Lavardin (1986)

Inspecteur Lavardin
Lavardin felügyelő

Lavardin felügyelő azt a feladatot kapja, derítse ki, ki gyilkolta meg Raoul Monsot, a vidéki bigott írót. A kellemetlen erkölcs-csősznek tartott férfi testére azt a szót írta feltételezett gyilkosa: "disznó". A nyomozás merőben új fordulatot vesz, amikor a felügyelő az özvegyben ifjúkori szerelmére, Hélene-re ismer. Az asszonynak Mons előtt már volt egy másik férje is, aki az asszony sógornőjével együtt eltűnt a tengerben. A gyanú egy amatőr színtársulatra terelődik, amelyet halála előtt Mons betiltatott, mivel darabjukat istenkáromlónak nyilvánította. De a felügyelő több szálon is elindul.

1986 Claude Chabrol krimi 6 ?