Kuflik

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
Egy kupac kufli (2017)

Egy kupac kufli

A történetek főszereplője hét mesebeli lény: ők a kuflik. Nem is kifli, nem is kukac. Nem is bab, de nem is kavics. Kufli. Egy kufli sok mindenre hasonlít, és semmire sem. Pattog, mint egy gumilabda, pedig nem is az. Színes, mint egy nyalóka, pedig nem ehető. Van kicsi, van nagy. Van kövér és van sovány. Jönnek-mennek, sosem tudni, honnan hova. Zödön a legzöldebb. Pofánka a legpirosabb. Titusz a legsárgább. Hilda a leglilább. Valér a legkékebb. Bélabá a legbarnább. Fityirc meg a legszürkébb, mert annak is lennie kell valakinek.

2017 Jurik Kristóf - Pálfi Szabolcs animáció 15 3,6
Mi újság, kuflik? (2019)

Mi újság, kuflik?

Van, aki még nem tudja, mi is az a kufli? Hát „se nem kifli, se nem kukac, simán kufli, ezt mondogasd!” Na ugye, hogy eszetekbe jutott?! A mesékben Zödön még mindig a legzöldebb, Pofánka a legpirosabb, Titusz a legsárgább, Hilda a leglilább, Valér a legkékebb, Bélabá a legbarnább, Fityirc meg a legszürkébb, mert... hát, mert annak is lennie kell valakinek! A Mi újság, kuflik? újra elkalauzol bennünket az elhagyatott rétre, ahol még akkor is történik valami, amikor nem történik semmi, hiszen ha nem történne semmi, akkor nem lenne mesélnivaló a kuflikról.

2019 Jurik Kristóf - M. Tóth Géza animáció