Hajnalban meghalnak az álmok remake-ek

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
I Sogni muoiono all'alba (1961)

I Sogni muoiono all'alba
Hajnalban meghalnak az álmok

A történet néhány óra leforgása alatt, egyetlen helyszínen, a külföldi újságírók szállodájában játszódik. Az öt, különböző életkorú és politikai beállítottságú olasz újságíró a forradalom napjait együtt töltötte az egyik apartmanban. November 4-e drámai éjszakáján, a Budapest felé közeledő szovjet tankok fenyegető zaja és a teljes bizonytalanság azonban néhány perc alatt szétrobbantja békés együttlétüket, és felszínre hozza a köztük lévő nézetkülönbségeket, a magyar helyzet eltérő megítélését, valamint az egymással szemben táplált régi és új személyes sérelmeket és félelmeket.

1961 Enrico Gras - Indro Montanelli - Mario Craveri dráma, háborús film 6 ?

Hajnalban meghalnak az álmok

1956. november 3-ról 4-re virradó éjszaka egy olasz újságíró csoport a magyarokkal együtt ünnepelt. De 4-én hajnalban megdörrentek az ágyúk, megindultak a szovjetek, hogy eltiporják az ébredő magyar szabadságot. Az újságírók között kemény szóváltások zajlanak, kétségek, idegesség, félelem. Van, akit csak a szenzáció érdekel, másnak a hite omlik össze, egy harmadik csak egy fiatal lányra gondol, akivel az éjszakát töltötte. Vajon lesz-e következő éjszaka?

1993 András Ferenc dráma 4 ?