Ezer év adaptációk

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag

Ezer év

Ezer év... Mely a múlt sejlő ködében felsorakozik egy korszak néhány esztendeje mellé, a múlt a jelennel kezet fog, miközben az emberi elmaradottság, korlátozottság, kilátástalanság és tudatlanság problémája, mindig, minden korban létező jelenség marad. Karinthy Ferenc egy olyan társadalmi helyzetbe helyezi a leányanyaság problémája köré épülő drámáját, amikor a gyermekvállalás kérdésében való döntéshez nem volt joga a nőknek. Az "Ezer év" három asszony tragikus története: a tudatlan, megesett Annáé (Törőcsik Mari), gondatlan és felületes, számító nővéréé, Júliáé (Máthé Erzsi) és a jószándékú, fiatalon hasonló traumát átélő, de megtévedt munkásasszonyé (Tolnay Klári). Egy gyermeket elveszejtenek és három asszony élete tragédiába torkollik.

1964 Máriássy Félix dráma 2 ?

Ezer év

"1953-ban krónikus témahiányban és alkotói válságban véletlenül betévedtem egy bírósági tárgyalásra. A kifüggesztett hirdetmény szerint két nő gyilkossági ügyét tárgyalták, egy csecsemőgyilkosságot. Végigültem: megzavart, felkavart. Az ítéletet igaztalanul súlyosnak éreztem. Elkezdtem nyomozni, sorra jártam a szereplőket. Ebből az anyagból született egy riport, majd később az Ezer év című dráma.” Karinthy Ferenc

1979 Zsurzs Éva dráma