Ringu 2 remake-ek

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
Ringu 2 (1999)

Ringu 2
A kör 2. - A félelem

Mai Takano ki akarja deríteni, hogy mi okozta a barátja, Riudzsi halálát. Nyomozása során hall a videokazettáról, amelyen egy halott lány, Sadako szelleme kísért. Arról is hall, hogy aki megnézi a kazettát, az egy hét múlva meghal. Vizsgálódása során Mai eljut Riudzsi volt feleségéhez, Reikóhoz és annak fiához, Yoichi-hez. A kisfiú egyre furcsábban viselkedik, egyre nő a gyanú, hogy Yoichi-t hatalmába kerítette Sadako szelleme. Mai mindent megtesz azért, hogy megmentse magát és a kisfiút attól, hogy Sadako következő áldozataivá váljanak.

1999 Nakata Hideo horror 63 2,3
The Ring Two (2005)

The Ring Two
A kör 2.

A történet fél évvel azután folytatódik, hogy Rachellel és kisfiával, Aidannel (David Dorfman) megmagyarázhatatlan és rettenetes események történtek Seattle-ben. Rachel mindent el akar felejteni, ezért Aidennel egy oregoni városkába, Astoriába költözik, és megpróbál új életet kezdeni. Rachel tervei azonban rögtön szertefoszlanak, mert egy helybéli bűntény színhelyén talált bizonyítékok - köztük egy titokzatos videokazetta - ijesztően ismerősnek tűnnek. Rachelnek rá kell döbbennie, hogy a gonosz Samara visszatért, és még elszántabban folytatja halálos bosszúhadjáratát.

2005 Nakata Hideo horror, thriller 431 2,6