Délidő remake-ek

Film Év Rendező Műfaj Nézettség Átlag
High Noon (1952)

High Noon
Délidő

Zinnemann kedvenc filmje és egyben a hidegháborús korszak, sőt az egész westerntörténet egyik fő műve. A múlt századi fényképeket idéző híradószerűséggel és - hála az Oscar-díjjal kitüntetett, rendkívül feszes vágásnak - a feszültség végsőkig fokozásával tárja elénk a nyugalomba vonuló, megfáradt seriff drámáját, akit sorra magára hagynak a vadnyugati kisváros lakói, félvén a déli vonattal érkező börtönviselt bandita bosszújától.

1952 Fred Zinnemann dráma, western 341 4,5
High Noon (2000)

High Noon
Délidő

Will Kane, Hadleyville serifje az esküvője után visszavonulni készül. Éppen nászútra indulna a feleségével, amikor megtudja, hogy a délben érkező vonaton a város felé tart a Miller banda néhány tagja. Will-nek nincs kétsége afelől, hogy mi a célja a gazfickóknak, a főnöküket ugyanis nemrég éppen ő tartóztatta le. A serif felesége próbálja meggyőzni Will-t, hogy felejtse el a bandát, és hagyják el a várost, de ő nem tágít: felesküdött Hadleyville békéjének megőrzésére, és most, hogy közel a baj, eszébe sincs cserben hagyni a polgárokat. A város azonban cserbenhagyja őt, senki nem mer szembeszállni a hírhedt Miller banda tagjaival, így Will egyedül áll a vasútállomás porában, amikor az óra délidőt mutat.

2000 Rod Hardy dráma, western 5 ?