The Amazing Spider-Man (2012) ☆ 👁

3,3

2018-01-28 15:59:14 dikalosz (1) #109

Kár, hogy nincs 0-ás!

2017-04-01 21:56:58 BonnyJohnny (3) #108

Garfield nagyobb sztár, mint Maguire, és ami fontosabb jobb színész is. Amellett pont Peter Parker figurája az egyetlen dolog, ami jobb ebben a filmben, mint a Raimi trilógiában (ti. különc, nem pedig loser).

előzmény: Dezsmant (#107)

2017-04-01 21:41:41 Dezsmant (3) #107

Csak azért adtam rá 3-ast mert jól volt megcsinálva a film, amúgy egy gyenge utánzat Maguire a Pókember és kész, ez olyan mintha a Terminátort valami noname ember játszaná botrány lenne az is.

2015-10-23 18:39:36 banana (4) #106

Attól függ mi lenne a minőség. :)

Nálam magasan a Maguire, a Hammond és az átlag Marvel filmek felett áll. Szóval értettlenül állok a rereboot előtt.

2015-10-23 17:25:03 BonnyJohnny (3) #105

Ez a 2 film végre visszahozta a régi képregények hangulatát.
Azt igen (értékeltem is lentebb, mondtam is, hogy sajnálom, hogy Garfieldet kihúzzák és harmadszor is újra kezdik), csak minőségét nem. :P

előzmény: banana (#104)

2015-10-23 15:30:37 banana (4) #104

Nekem a Garfieldos 2. résznél volt először olyan érzésem, hogy végre Pókembert látok. Ez a 2 film végre visszahozta a régi képregények hangulatát.

2015-10-23 14:13:22 BonnyJohnny (3) #103

Kraft lett volna benne, mert Peter, Gwen, May néni mind jobbak lettek karakter és színészet dolgában is. Csak éppen rohadtul nem sikerült kiaknázni két rész alatt. Én személy szerint örülök, hogy beszüntették ezt az új szériát, mert ez még csak-csak elmegy, de a második rész katasztrófa. Annak pedig, hogy a Marvellel kooperálnak kifejezetten örülök, mert jót tesz mind a két szériának. Ebbe minőséget visz bele, abba pedig a régóta hiányolt Pókembert (minőség ott már van). Aminek nem örülök, hogy Garfieldot leváltották (mert kiváló volt szerintem is), és, hogy harmadszor is újrakezdik másfél évtized alatt.

előzmény: Leo_Stotch (#102)

2015-10-23 12:51:17 Leo_Stotch (3) #102

Sokat morgolódtam a túl korai, felesleges reboot miatt, de megérte megcsinálni. Bár az első kettőt is szeretem (a három tüske, mert amilyen lehetett volna Venommal, te jó ég!!!!!) de ez inkább hasonlít a képregényhez,Garfield is jobb. Nem értem a folytatást érő kritikákat sem, az is kimondottan kellemes volt.
Most megint hol tartunk? Sehol. Kezdik elölről, vagy berakják valahova, új színész,minden.
Nem örülök, mert bőven lett volna még ebben kraft.

előzmény: Bubu (#101)

2015-10-23 12:14:22 Bubu (4) #101

A Raimi-féle első trilógia nem igazán tetszett. Számomra az első rész erőltetett volt, későbbre meg már egyenesen idegesítő. Tobey Maguire szerintem egyszerűen jelentéktelen. Arra, hogy "aládolgozzon" egy főszereplőnek, alkalmas (Pl: Gatsby), de főhősnek nem. Az általa megformált Peter civilben hol túl jámbor volt, hol meg csak rinyált. Sehol nem voltak a képregényből megszokott vicces megjegyzések. Mary-Jane pedig olyan semmilyen, hogy az már fáj. Nem is érthető, miért szereti Peter.
Az új filmben Peter is összetettebb karakter lett. Végre humora van Pókembernek, erős, de benne van a kamaszok bizonytalansága, és az a fájdalom is, ami az egyik legkomolyabb hőssé teszi őt. Tetszett, hogy idő kellett neki, hogy a képességeit és az erejét megtanulja használni, nem pedig egyből mászik a falon. Szülei eltűnése pedig szerepet kap végre a jellemfejlődésében és a történetben is. Andrew Garfield sokkal hitelesebb és jobb színész, mint Tobey Maguire, a saját történetének főhőse, nem mellékszereplője.
Gwen személyében pedig egy méltó társat kapott, nem pedig egy vinnyogó biodíszletet. Erről a lányról el lehet hinni, hogy testileg, lelkileg és szellemileg is partnere lehet. Gwen közel áll ahhoz a pozitív női szereplőhöz, amit a legtöbb filmben hiányolok! Az ellenfél sem egysíkú, hanem megvan a pozitív és a negatív oldala is. May néni és Ben bácsi végre nem annyi idősek, mintha a nagyszülei lennének Peternek, hanem a szülei korosztálya. May néni erős, határozott, Ben bácsi pedig valódi, apai kapcsolatot ápol Peterrel, a mellett, hogy megőrizte filozófikus, békés természetét. Sokkal kidolgozottabb minden karakter. (Még Flash-be is több emberséget csempésztek.)
Nagyon tetszettek az új szemszögek is, amikkel Peter közlekedését mutatták, lendületesebb lett tőle a film.
James Horner zenéjét meg imádom!
Összességében igényesebb, összetettebb, élvezhetőbb film lett, nagyszerű színészekkel...

2015-06-23 18:49:46 BalaKovesi (4) #100

James Horner halálhíre hallatán újranéztem. Akad benne hülyeség bőven. Viszont a koncepció nekem sokkal jobban tetszik, mint a Sam Raimi féle pókemberé. A zene miatt muszály megadnom rá a (gyenge) négyest.

2014-06-25 02:30:05 kobretti88 (?) #99

előzmény: kobretti88 (#85)

2014-06-11 21:35:10 Eddard Stark (5) #98

Hát, azért szerintem Sam Raimi Pókemberénél valamivel jobb... Meg Andrew Garfield is jobban passzol Pókemberhez, mint Tobey Maguire.

előzmény: DenDo (#97)

2013-12-08 00:37:26 DenDo (3) #97

Látszik, h próbálkozik a film, de nem nagyon jön össze...

2013-07-13 11:50:30 TomPowell (5) #96

Andrew Garfield nagy port kavart (szerintem csak félkomoly) meleg kijelentése kapcsán újranéztem...

És még mindig nagyszerűnek tartom. Közel sem hibátlan, Webb érezhetően nincs még hozzászokva ekkora költségvetéshez, ezért a stúdió néha (különösen a film második felében) kivehette a kezéből az irányítást, ami leginkább Connors karakterén érződik, különösen a kivágott jelenetek fényében. Pedig Rhys Ifans igazán odatette magát, és az egyik legjobb ellenlábas lehetett volna a franchise történetében, de mondjuk még így is jobban járt, mint Ratha figurája, aki a második félidőben szépen eltűnik.
Ugyanakkor a Batman: Kezdődik mellett a legjobb szuperhőseredetsztorinak tartom, már ami a karakter fejlődését illeti, és ebben hatalmas szerepe van a szerepben brillírozó Garfieldnak, aki mintha a képregények lapjairól lépett volna ki. Stone intelligensen szexi, Sheen és Field nem bölcselkedő szentek, Leary pedig zseniálisan cinikus megint (a Godzilla-s poénon minden egyes alkalommal szakadok). A második résztől egyelőre viszont kicsit tartok, mert egyelőre elég túlzsúfoltnak tűnik.

2013-03-18 13:04:06 manamana (2) #95

Röviden, ez már fáj!

2013-02-13 11:34:58 robbiemarko (2) #94

előzmény: TomPowell (#93)

2013-02-12 17:48:44 TomPowell (5) #93

Melyik rajzfilmsorozatra gondolsz, mert a két évad után sajnálatosan elkaszált The Spectacular Spider-Man-hez sokban hasonlít.:)

előzmény: robbiemarko (#91)

2013-02-12 17:46:54 TomPowell (5) #92

Gondolom a szülők eltűnése majd a folytatásokban még nagyobb hangsúlyt kap, és ha csak más köntösben folytatják a Raimi-trilógiát, akkor súlytalan lett volna ez a szál is. Én személy szerint örültem, hogy jobban, kissé megvariálva elmesélik az eredettörténetét, egyrészt így a karakter motivációi is érthetőbbek. Raimi filmjében én mindig azt éreztem, hogy csak felmondja az eredetét, és kész - mondjuk annak a filmnek jól állt.

előzmény: carmine (#90)

2013-02-12 16:21:06 robbiemarko (2) #91

Egyetértek. Aki kicsit is szerette Raimi pókemberét, esetleg az rajzfilm sorozatot, annak nem ajánlanám ezt a filmet. Egyébként másnak sem.

előzmény: carmine (#90)

2013-02-12 16:07:18 carmine (2) #90

Ha volt már róla szó, akkor bocs. Én azt nem értem, hogy miért kellett megint egy fél filmet elpazarolni arra, hogyan lett pókember? Szerintem jobb lett volna, ha csak modernizálják akár külsőben, akár hangulatában a filmet. Mindössze 10 év telt el a Raimi verzió óta. nem gondolnám, hogy nagyon magyarázni kéne az eredetét.

2013-02-12 15:20:37 JohnnyJohnny (3) #89

Azért kellett (sajnos) mert a Raimi féle filmek világa és karakterei messze vannak a realisztikus szótól, márpedig a Batman Begins óta a sötétebb tónusú, valósághűbb ábrázolásmód lett a divat. Ráadásul egy ilyen típusú pókembert könnyebben be lehet integrálni egy Avengers filmbe, mint a Maguire félét. Pénz, pénz, pénz. Egyébként Raimi jól tette, hogy dobbantott a 3. rész után a rendezői székből, megérdemelné, hogy újabb siker szériát gyártson (The Great and powerful).

előzmény: robbiemarko (#88)

2013-02-12 01:10:56 robbiemarko (2) #88

Ez most miért kellett? Műanyag, unalmas, a főhős unszimpatikus, látvány alig.
Két dolog menti meg a nézhetetlentől: a doki és a fonal patron 'beírása' a forgatókönyvbe.
Volt már egy viszonylag jó Pókember (sőt 3 része is) Mary Jane-el, J.J.J-al és még sorolhatnám.
Nem értem miért kellett ez a film.

2013-02-08 17:15:45 JohnnyJohnny (3) #87

Műanyag. Ez az első szó ami eszembe jut a filmről, utólag beláttam, hogy mélyen csalódtam az egészben... a 230 Milla budget azért nem látszik meg rajta.

2013-01-13 18:53:49 nejmed (4) #86

Meglepően élvezetes.
Marc Webb - Nomen est omen? :D

2013-01-12 10:36:52 kobretti88 (?) #85

Töbszöri megtekintés után árértékelném az ousztályzatomat. A film pozítívumai közé sorolható Andre Garfield és EEmma Stone akik nagyon jól alakították a karaktereket és a kémiai összhang is működik közöttük. Sally Field ésMartin Sheen is rmek. A film tényleg lasan indul, és aGík se tökéletes, de a finálé nagyon jó. Adok egy 4-est. Ez még mindig jobb mint Raimi trilógiája :)

2013-01-10 23:38:45 Ubul (3) #84

a zene olykor szörnyű, máskor meg kiváló, viszont sokat rontott az összképen előző esetben :S Emma Stone-ra ránézve először mondom WTF hogy ennyire kiszőkítették, de a végére már hozzászokott a szemem (azért még mindig barnán néz ki a legjobban szvsz :D ). A film meg olyan közepes, hogy annál közepesebb nem is lehetne, köszönhető a sok üresjáratnak. Viszont a történet megváltoztatásáért plusz pont jár, azt hittem valami remake félét kap az ember a 2002eshez képest, de teljesen újragondolták a sztorit (persze egy-két jelenetet meghagyva, gondolom hűbbek a képregényhez, azt annyira nem olvastam). Azért ha lesz folytatás, én ott leszek, remélem leküzdi a gyermekbetegségeit
Grafield azért nem volt rossz, de nekem leginkább a Red Riding-beli szereplése tetszett, itt amolyan elmegy kategória

2013-01-05 23:15:19 TomPowell (5) #83

Érdekes, hogy sokan ostorozzák a zenét. Pedig Horner - néhány most is egyértelmű visszanyúlásától eltekintve - régen nem csinált ilyen jó zenét. Pedig kezdetben örültem volna, hogyha valamelyik Zimmer közeli egyén (pl. John Powell) csinálja az aláfestést, de nekem az év ilyen téren legkellemesebb meglepetése, és nagyon sokat ad a látottakhoz.

előzmény: Klown13 (#82)

2013-01-05 22:30:44 Klown13 (4) #82

Jó kis film, nekem bejött, mondjuk túl nagy elvárásaim nem voltak. Pörgős, szórakoztató akciófilm, és még a képregényhez is igyekszik hű maradni. Színészi téren is nagyszerű, Andrew Garfield fényévekkel hihetőbb, mint anno Tobey volt. Leszámítva pár apróbb hülyeséget, nekem csak egy nagy hibám volt a filmmel: a zene, ami általában az átlagosat karcolgatta alulról, egyszer-kétszer pedig annyira rossz volt, hogy már a filmre se tudtam koncentrálni. Visszasírom a Raimi-féle filmek zenéit, ott legalább volt egy jól hangzó főtéma.

2012-12-31 16:33:23 Jawad.Zairi (2) #81

Túl nagy elvárásaim nem voltak a filmmel kapcsolatban, mindössze annyi, hogy ugorja túl a 2002-es trilógianyitó színvonalát, de még ezt sem sikerült teljesítenie, lélektelen iparosmunka, semmi több. Garfield viszont alapvetően jó Pókember lenne, de néha kicsit soknak éreztem, a testbeszéde és a gesztusai nagyon túlzóak voltak.

A végén, amikor meggyötörten előbányászta a tojásokat a táskájából, majdnem kikapcsoltam a francba az egészet.

2012-12-26 13:30:10 simijohnny (2) #80

Azok közül az első kettő elszórakoztatott, a maguk bárgyúságával, de ezt nagyon untam, ezért is a "rossz" osztályzat. Valószínűleg (magam sem tudom igazán) a karakterrel, az ellenfeleivel, az egész pók-univerzummal van nekem bajom, egyáltalán nem hoz lázba.

2012-12-26 13:21:19 Hannibal Lecter (3) #79

Azt azért nem mondhatod, hogy rosszabbul sült el, mint a Raimi-féle átirat(ok)! :-)

előzmény: simijohnny (#78)

2012-12-26 11:52:06 simijohnny (2) #78

Azt hiszem, feladtam minden reményemet ezzel a karakterrel kapcsolatban. Emma Stone bűbájos!

2012-11-07 14:01:02 belarus (4) #77

Azt kaptam, amire számítottam, egy könnyed szórakoztató filmet. A szereplők miatt jobb, mint a Raimi filmek. Az operatőri munka a látvány és Emma Stone egyaránt gyönyörű.

2012-11-02 01:00:12 kobretti88 (?) #76

2014-re.

2012-10-30 10:24:11 ChrisAdam (3) #75

Meglepetés ugyan nincs, kivéve Garfield színészi játékában, mert én azt hittem róla, hogy ő csak egy bábu, aki megint jól néz ki, kockáshasú és akkor már jó is Pókembernek. A Raimi-trilógiából csak a hamradikat láttam véletlenül, de azt se egészen, tehát nem tudok sok mindent Maguire-féle Pókemberről. Csak azért kapja meg a négyest, mert látványos és mert jól ábrázolja Peter Parker karakterét, aki talán a legmegsebzett és legérzékenyebb minden szuperhős között. Nemcsak meghaltak a szülei, de még ő okozta a bácsikája halálát (vagyis tehetett volna ellene). És ez örökké önmarcangolásra ítéli szegény fiút (amit Olórin mondott).
Vannak benne gáz jelenetek (darus), viszont a filmet nagyban feldobja Emma Stone, akit úgyis mostanság igen-igen megkedveltem. Tud játszani és Marc Webb pedig ért ahhoz, hogy hogyan kell két magányos embert összehozni. Az utolsó jelenet, a stáblista előtt pedig bizonyítja, hogy mennyire zseniális az operatőr. Mert az tényeg kurvajó volt. Folytatás mikorra van kitűzve?

2012-10-29 16:58:21 Xuja (2) #74

Hát ez egy teljesen felesleges reboot volt. Főleg, hogy tök ugyanaz, mint az első Raimi film, és bár néhány aspektusában tényleg jobb, mint írjátok (karakterek, női főszereplő), de összességében lapos, ötlettelen, a főgonosz meg egy röhej, még képregényfilmes mércével is.

2012-10-28 23:07:54 Ninety-Four (4) #73

Sam Raimi trilógiájával sem volt semmi bajom, mégis, Marc Webb filmje sokkal jobban tetszett náluk. Bár a forgatókönyv meglehetősen középszerű volt, a rendezésnek és a kiváló színészeknek köszönhetően a drámai részek is jól működtek, ráadásul az akciójelenetek is jól sikerültek. Féltem, hogy ezt Webb elszúrja, mert ez az első ilyen jellegű filmje.
A komorabb hangulat jót tett a filmnek, illetve úgy éreztem, Parker karaktere is jobban van felépítve (de ez lehet, hogy csak Andrew Garfield érdeme). James Horner zenéje is kiváló lett.
Az év egyik legkellemesebb meglepetése nálam.

2012-10-28 19:58:43 deviant (2) #72

ezért sem értem, hogy miért ilyen film született. ezer és egy példa van rá, hogy komolyabb hangvételt is megüthet ma egy blockbuster, de most a másik, könnyedebb vonal is felsorakoztat már néhány emblematikus filmet, elég csak a vasember-sorozatra vagy a bosszúállókra gondolni. sajnos nekem a csodálatos pókember se nem elég mély (bár tény, hogy martin sheen erősen próbálkozik, hogy az legyen), se nem elég cool (inkább csak gyík). pedig marc webb-bel ott volt egy igényes film lehetősége és intelligens. kár, hogy a forgatókönyv nem mert merészebb lenni.

2012-10-28 19:55:34 gaillard (2) #71

Vajon az is tipikus Pókemberes húzás
hogy az összes főgonosz visszaváltozik jóvá a legyőzése pillanatában? Mert kurva fárasztó megoldás volt ez így negyedszerre is, valljuk be.

2012-10-28 19:48:12 morcosmedve (3) #70

Az oldalborda és Pókember hátországa jobban tetszett, mint a Raimi-szériában, de a többi nem. Az elődnél azt éreztem, hogy megelevenedik egy Pókember képregény (ennek hátrányaival együtt). Itt viszont nem éreztem, hogy ez egy film egy Pókemberről. Pedig ezt kellett volna...

2012-10-28 17:44:58 vadPINGvin (3) #69

Ezt mondjuk én sem értem. Tobey legalább ilyen jó volt anno. Egyik sem nagy szám, de Peter Parkernek elmennek. Emma Stone meg tényleg egy angyal, de Kirsten Dunst szintén aranyos volt. A kettes Pókember Alfred Molinával, meg nem hiszem hogy valaha is überelve lesz. Ez az új film hasonlóan semmitmondó mint pl az első Tobeys, úgyhogy szerintem semmi nem változott.

előzmény: deviant (#66)

2012-10-28 17:01:55 Vektor (3) #68

Óriási kihagyott ziccer a film, egy jobb forgatókönyvvel könnyedén az eddigi legjobb Pókember-film lehetett volna. Majdnem minden a helyén volt, főleg a főszereplő-páros jelentett óriási fejlődést az előző trilógiához képest, és az eredettörténetet is rendesen feldolgozták a film első felében, de pont a lényeg, egy érdekes főellenség hiányzott belőle. A "Gyík" története olyan súlytalan és kidolgozatlan volt, hogy a film egész második fele unalomba fulladt. Én nem vagyok a klisék ellen, ha jól használják fel őket, ezért tetszett a felvezetés, de a második órában olyan mérföldekről látható fordulatokat alkalmaztak, hogy szórakozni sem lehetett filmen, mert az járt a fejemben, hogy ezt miért nem tudták jobban megoldani, amikor jól láthatóan nem tehetségtelen emberekről van szó.

Sajnálom, hogy így alakult, maradt a Pókember 2 széria legjobb felvonásának, de bizakodó vagyok a folytatást illetően, főleg ha azzal a történettel folytatják, ami nagyon hiányzott az első trilógiából.

2012-10-28 01:21:31 Olórin (3) #67

Téved, aki azt hiszi, hogy a Pókember világa csupa vidámság és poénkodás. Igen, alapvetően az ő történetei a kedélyesebbek közül valók, de gondoljunk már bele egy kicsit, hogy az egész szuperhősködése egy brutálisan mély bűntudatérzetből fakad, amitől soha nem képes megszabadulni. Nagyon is sötét és drámai alapokon nyugszik az ő sztorija, és mellesleg rengeteg író van, aki ennek megfelelő hangvételt ütött meg már a képregényekben is. Hogy mást ne mondjak, ott a Jean DeWolff halála (még a '80-as évekből), ami épp most jelent meg magyarul - aki szerint ennél a karakternél minden szivárványszínű, annak lehet pl. ezzel ismerkedni (mellesleg rohadt jó sztori). Szóval csak azért, mert Raimi filmjei totál vidámak voltak, még ne csináljunk úgy, mintha Pókembertől idegen lenne a sötétebb tónus.

Ja, és a darus jelenet (ami mondjuk tényleg gáz) pont hogy tipikus Pókember.

2012-10-28 00:40:02 deviant (2) #66

azért az érdekes, hogy raimi filmjei mennyit koptak, ha ez egyáltalán jó szó rá. (bár én sosem kedveltem igazán, bár a második film első nézésre is jobb lett azért.) ahogy visszaemlékezem, szerintem az első két filmet annak idején kifejezetten szerették a nézők, ma meg úgy tűnik mintha ezek mindig is félresikerült filmek lettek volna. a maguire-dunst duó megítélése dettó: 10 évvel ezelőtt ők éppen olyan reménységnek voltak kikiáltva, mint garfield és stone. érdekes, hogy tíz év alatt mekkorát fordul a világ.

2012-10-28 00:12:49 tomside (3) #65

Gondolatok EMma Stone-ról c. fejezetünk következik.
"Te jó ég, hogyan lesznek valakinek ilyen egyenesek a fogvégei? Mondjuk... ha jobban belegondolok, ez olykor még jól is jöhet..."

:D

2012-10-27 19:34:32 VVega (3) #64

A főszereplő páros szimpatikus, különösen Emma Stone jelenléte és alakítása óriási fejlődés Kirsten Dunsthoz képest, a humor viszont még mindig nem az igazi, vagyis inkább kevés, az akciójelenetek pedig átlagosak. Összességében közepes, de nagyon jó alapokat tesz le a következő részekhez.

2012-10-27 19:24:14 Simpleton Larry (3) #63

Nem használtam megfelelő tulajdonneveket valóban, elnézést érte.
A Sötét Lovaghoz kell-e mérni, nem tudom - de óhatatlanul felmerül az emberben a kérdés, hogy a hőshöz abszolút nem illő stílus miért lett választva, és az első válasz nyilván az, hogy a Batman-széria sikerének kapcsán. A Denevérhez illik a démonaival küzködő hős, az X-Men-ben felvonultatott témákból adódik egy komolyabb, komplexebb történetvezetés, de a Pókembertől inkább könnyed, poénos stílust várnék. Hát pont azt gondoltam volna a Raimi-trilógia után, hogy mindenkinek teli a hócipője egy emó Pókemberrel!
Ha azt kérdeznék, mégis mit vártam, akkor a Vasemberre tudnék gondolni. Egy komolyságot elhesegető, magabiztos hőst, akinek a vívodása a múlt szellemeivel ugyan létezik és látjuk a karakter finom mozzanataiból, de nem kap hangsúlyt - annyiban módosítva a Pókemberhez, hogy ugye alteregója nem ismert, illetve a hétköznapi arca is inkább... ööö... hétköznapi, visszahúzódóbb.

2012-10-27 19:17:37 tomside (3) #62

Nekem pont a zúzós részeknél volt unalmas. :(
Andrew Garfield huszonkilenc évesen adja a tizenkilencet, akár én is lehettem volna pókember! :) (OFF: Megyek is, megiszok 2-8 pálinkát, hátha kemény leszek tőle.) Mindenesetre a Never let me go óta szimpi a srác. Ott jót alakított, és ez a szerep is jól állt neki. Hajlanék arra, hogy a szerethető páros miatt jóra értékeljem a filmet, de az leheletnyit öncsalás volna. Erős közepes.

2012-10-27 19:01:16 Hannibal Lecter (3) #61

Nekem a tónusok relatív hasonlósága iszonyú kevés ahhoz, hogy A sötét lovaghoz mérjem a Pókembert. Én ezt a darabot legfeljebb a Pókember-univerzumhoz mérem, illetve ahhoz sem nagyon; csak egy jó szuperhős-filmet akartam látni, és ez az óhajom teljesült. Ettől függetlenül Nolannek kétségtelenül nagy hatása van, de azért nem hiszem, hogy minden, önmagát a Bosszúállóknál kicsit is komolyabban vevő produkcióba feltétlenül őt kellene belelátni.

előzmény: Corey (#60)

2012-10-27 18:43:49 Corey (3) #60

"Összegezve: egyáltalán nem látom Nolan hatását ezen a filmen."

A Sötét Lovag mára hivatkozási alap lett. Én sem mondanám realisztikusnak Nolan trilógiáját, inkább sötét-tónusúnak, viszont ebben sem újszerű, mert az első 2 X-Men film is hasonló hangulatú volt. Másfelől viszont úgy mutatja be a hős megszületését, sárba tiprását és felemelkedését a 3 részben, hogy azzal túllép a képregényadaptációk világán. Valamiért azóta minden szuperhős hasonlóan kell, hogy megszülessen a vásznon, elég csak az idei évből Webb filmjét vagy az Arrow című sorozatot megnézni. Én ezt nem másolásnak/utánozásnak nevezném, egyszerűen csak úgy érzik az alkotók, hogy ez az egyetlen út a sikerességhez. Egy olyan szuperhősnek pedig, mint amilyen Pókember, nem biztos hogy annyira jól áll. A darus rész például mintha egy Batman-Gotham szituáció lett volna.

Amiben pedig Pókember, mint szuperhős-karakter erős lehetne, abban ez a film nagyon gyenge: humorban, ellenségben- egyszerűen nem értettem Connors motivációit- a szerelmi szál pedig, ami Pókembernél mindig is fontos és megkerülhetetlen volt, itt súlytalan és gyerekes (tudom, gyerekeket játszanak, de akkor is)
A pozitívumok: Garfield, a rendezés, - néhány akciónál egészen remek kamerabeállításokat használtak-
és Horner zenéje sem rossz. Meg persze Ben bácsi. Martin Sheen zseniális, az utolsó szavai a legfontosabb hatással vannak Peterre, a halálából fakadó dráma pedig működik. Tulajdonképpen az egyetlen szála a filmnek, ami tényleg erősnek nevezhető és igazán jól működik.

Ha Raimi filmjéhez hasonlítanám -amit egyébként a valaha készült legrosszabb trilógiának tartok- akkor nagyon jó mozi lehetne A csodálatos Pókember. De mivel Webbék teljesen más utat választottak, így muszáj a saját stílusához, kategóriájához mérni: így pedig, egy Nolan-féle Batman filmhez képest ez csak közepes lehet. És pont ezért hivatkozási alap Nolan trilógiája: mert a sötét-tónusú adaptációk között még mindig a legjobb.

2012-10-27 17:58:48 Hannibal Lecter (3) #59

Bizony, nem elhanyagolható mértékben neki is szól a négyes. Elragadó teremtés és kitűnő színésznő.

előzmény: vadPINGvin (#56)

2012-10-27 17:35:24 Hannibal Lecter (3) #58

Nem gondolom, hogy Nolan Batmanje realisztikus lett volna, legfeljebb - Burton és Schumacher filmjeihez mérten - alulstilizált, illetve pszichológiailag kidolgozottabb. Ez viszont még messze van a realizmustól. Realistának gondolom mondjuk Winding Refn Pusher-trilógiáját, de ezt a franchise-t véletlenül sem. Ha mindenképpen valamiféle címkét akarnék ráaggatni a Nolan-féle Batmanre, azt mondanám (és most itt szándékos a sarkítás!), hogy a 24 világának viszonylag korrekt nagyvászonra adaptálása (viszont, mint azt tudjuk, a 24 sem lesz realista attól, hogy többé-kevésbé valós időben játszódik a cselekménye.) Szóval ez a film nem is örökölhette volna Nolantól a realisztikus stílust. A Pókember egyébként is minden, csak nem realista. Főként ez a film nem az: megszámlálhatatlan fantasztikus elem tarkítja. Ami a komor, sötét hangvételt illeti, igen, komor, sötét hangvételű, de egyáltalán nem úgy, mint Nolan Batmanje. Ez a helyütt felerősödő tragikus tónus ellenére egy alapvetően klasszikus felépítésű, fejlődéselvű coming-of-age történet maradt (ilyen volt Raimi trilógiájának első része is), csak ezúttal kicsit sötétebb a képvilág, több a drámázás, hangsúlyosabbak a cselekmény kedvezőtlen fordulatai. Viszont már a Pókember 3 (ami A sötét lovag előtt készült, tehát kizárt a Nolan-hatás) is kísérletezett hasonlóval, csak ott szarul sült el a dolog. Tehát nem Webb találta fel a "spanyolviaszt." Összegezve: egyáltalán nem látom Nolan hatását ezen a filmen. Még csak azt sem mondhatnám, hogy lélektanilag kimunkált (vö. A sötét lovag, az örök hivatkozási pont), mert egyáltalán nem az. Ugyanaz a faék-egyszerűségű felnőtté válás-sztori maradt, ami mindig is volt, csak kicsit más a tónusa. Ennyi. :)

2012-10-27 17:17:41 tomside (3) #57

Emma Stone magyarhangja felkarcolja a moni... akarom mondani a mozivásznat. De amúgy tényleg szexi! :D

2012-10-27 17:12:02 vadPINGvin (3) #56

"Emma Stone egy tündér"

Ezzel el is mondtal mindent a filmrol ami miatt erdemes megnezni. :)

2012-10-27 16:56:02 Simpleton Larry (3) #55

Nem lenne rossz, de megint az ötlött fejembe, hogy ez a Nolan-kodás, a komorabb, sötétebb, "realisztikusabb" stílus jól áll a denevérnek, de más szuperhősnek nem feltétlen. Például a Pókembernek sem, szerintem. Ha inkább a Bosszúállók családjának könnyedebb, néhol vicceskedő hangnemét próbálták volna, szerintem jobban állt volna e hősnek.
De ezt félretéve tisztes munka ez, valamiért mégsem érintett meg, semmilyen hatást nem váltott ki belőlem és nem is ragasztott gondolatokat fejembe, melyek ne illantak volna el a stáblista alatt.

2012-10-27 16:36:30 Hannibal Lecter (3) #54

Őszintén szólva cseppet sem reméltem, hogy a kurrens Pókember-átirat majd vérfrissítéssel fog szolgálni, de szolgált (legalábbis Raimi filmjeihez képest mindenképpen). Szórakoztató, látványos, a romantikus szcénák láttán sem fogjuk a fejünket (Emma Stone egy tündér), és - ami talán a legfontosabb - sokkal komorabb hangvételű, mint a korábbi trilógia. Színészfronton sem igazán lehet belekötni semmibe: mindenki jól játszik, Martin Sheen egy zseni, és Garfield sokkal "pókemberesebb" Pókember, mint amilyen Maguire volt, csak egy baj van vele: minden alkalommal, amikor kinyitja a száját, azt hiszem, hogy rögvest sírva fakad. Egyébként viszont teljesen rendben van: egyszer még tényleg viszi valamire. Szóval jó volt ez, jóleső pozitív csalódás: velem már el is feledtette a Raimi-korszakot.

2012-10-27 12:15:36 deviant (2) #53

majdnem olyan rossz, mint raimi trilógiája, és kb. háromszor annyira felesleges is. történet gyakorlatilag most sincs, pókemberről/parkerről semmi újat nem tudunk meg. a csodálatos pókember megmaradt annak, ami talán mindig is volt: gyermeteg mesének elnagyold helyzetekkel, nevetséges ámde tragikos sorsú gonosszal stb. a 3D tolakodó, éppen ezért az akciójeleneteknek sincs különösebben súlya. ezt még inkább komolytalanná teszi a jó öreg, michael bay-féle módszer, vagyis, hogy pofázzuk végig az akciókat és versenyezzünk önmagunkkal a lúzerebbnél lúzerebb beszólások világbajnokságában. hiába jobb színész garfield, egyszerűen iszonyatosan rossz szövegeket kapott. martin sheen viszont óriási színész, egyszer garfield is az lehet, és úgy általában egyik szereplővel sincs komolyabb baj. 4/10

2012-10-26 22:48:21 szigetlako (3) #52

Azért azt vártam, hogy

valamelyik rendőr közölje a riporterekkel/mentősökkel, hogy "engem gyíkká változtatott...de már elmúlt" :D

2012-10-25 00:02:06 Tinuszka (1) #51

nem bírtam végignézni...

2012-09-16 22:45:16 gerbence (3) #50

Iszonyú jól kinéző (értsd: remek akciójelenetekkel, remek mozgásokkal, remek felvételekkel operáló), de iszonyú ostoba film. Nem olyan minden ízében vérgáz produkció, mint Raimi Pókemberei, hanem egy jó elemekből rosszul összerakott, megíratlanul hagyott film, aminek látszik, hogy a részleteivel foglalkoztak, csak a történetével nem. Sajnos ez a film is annyira a hősére koncentrál, hogy a főgonoszán közben elvérzik.
Pókember figurája tényleg remek, bár a képregényekből megszokott egysoros beszólásai nem igazán ülnek (ritkák is, nem is annyira szellemesek), de legalább ezúttal nem egy töketlen meleg autistát ismerhetünk meg, hanem egy átlagos, kissé problémás, de alapvetően fasza srácot.
A történet viszont fél lábon vonszolja önamgát, a képregényből kiollózott és újrafelhasznált eredetsztori rendben van, az ellenség sztorija azonban amilyen ostoba, gyermekded és klisés, annyira kidolgozatlan is, én néhol konkrétan nem értettem a filmet. Érted: A csodálatos Pókember címűt. Ami 12 éveseknek szól.
Amúgy látszik is, hogy ez-az kimaradt a filmből, néhol olyan vágások vannak benne, hogy úgy éreztem, a történések fele kiesett. Néhol úgy éreztem, a jobbik fele.

Várom a következő epizódot, egy érdekesebb gonosszal, koherensebb és kevésbé bárgyú történettel, kidolgozottabb May nénivel és társadalmi környezettel, na és persze Jonah Jamesonnal és az ő Hírharsonájával. És ha azt megugorják, akkor remélem, a következő Avengersbe is beleszövik a kedvenc hősömet.

Ezt a mostanit pedig a látványfilmeknek kijáró elnéző jóindulattal (mint amikor a sportosztály érettségizik) közepesre osztályozom.

2012-09-05 11:18:07 Norbii92 (4) #49

Sam Raimi Pókember trilógiájával személy szerint nem volt bajom, s mint oly sokan én is feleslegesnek éreztem/érzem a reboot-ot! Inkább néztem volna meg egy újabb részt a már jól ismert gárdával - annak ellenére, hogy a harmadik rész nem lett valami jó - mint egy újabb feldolgozást! Amiben újra megnézhetjük, hogy hogyan válik Peter Parkerből Pókember! Rajongó lévén azonban persze mégis várni kezdtem, s a premieren végre megtudtam én is tekinteni! A véleményem erősen SPOILERES lesz!
Nos mint már fentébb tekintettem Marc Webb A csodálatos pókember című filmjében ismét kedvenc szuperhősünk megszületésének lehetünk tanúi! Sam Raimi ezt pontosan 10 évvel ezelőtt már bemutatta, azonban a jól ismert eredettörténetet Webbnek sikerült úgy tálalnia, hogy az egy cseppet sem válik unalmassá (mennyi kritikában olvastam ezt a mondatot, de milyen igaz)! Emellett sikerült itt a közhelyes és giccses jeleneteket elkerülni, és sokkal képregény hűbb is ez az új film, mint a korábbiak! De a sok dicséret ellenére sajnos mégis több ponton is elvérzik Raimi filmjével szemben, például.: Ben bácsi súlytalan halála, May néni karakterének méltatlan mellőzése, vagy épp Jameson kimaradása! De mindez kit érdekel, mert egy dologban mindenképp veri Raimi művét, s pont a legfontosabban; a karakterekben! Sokkalta jobbak! Andrew Garfield Peter Parkere szuper (kinek jut eszébe ezek után Tobey Maquire), s Emma Watson is mérföldekkel jobb Gwen Stacy-ként, mint anno Kirsten Dunst Mary Jane Watson-ként! Ezáltal szerintem sokkal élvezhetőbbé és befogadhatóbbá vált a történet az olyanok számára is, akik eddig annyira nem voltak oda Pókemberért! De persze Martin Sheen, Sally Field, Rhys Ilfans és Denis Leary is nagyszerű volt!
Na már és ha azt mondtam, hogy van amiben elvérzik az új film, nem kell aggódni, mert azért akad olyan is jócskával amiben jobb! Például.: Peter szüleinek története, Ben bácsi erőteljesebb és hoszabb szereplése, Peter képességeinek és bűn üldözői pályafutásának bemutatása! Amúgy ezutóbbin meglátszik a Batman: Kezdődik vagy épp a Vasember hatása; amikor is szuperhősünk születésén van a legfőbb hangsúly és csak mintegy a film felétől jelenik meg konkrétan a címszereplő! Nagyon szépen van tényleg ez a rész kidolgozva, bár Webb néha elég kapkodós; mintha gyorsan túl szeretne lenni a kötelezőn! És sajnos több helyen is észre lehetett venni a vágást (főleg a már sokak által emlegetett főgonosszal bántak elég mostohán ilyen tekintetben)! Remélem is, hogy majd lesz egy bővített változat!
A főgonoszról pár szó; nekem tetszett a Gyík minden hogyan! Szépen lett megcsinálva és legalább volt motivációja, nem úgy mint például a Zöld Manónak!
A látványra amúgy persze nem lehet panasz (a régi filmekre se ilyen tekintetben), és az akciók is nagyon jók lettek (csak kár, hogy kevés van)!
Az új ruha sem lett rossz, de nekem a régi jobban tetszett/tetszik!
Stan Lee cameo-ja szerintem meg az összes eddigi képregény adaptációból itt volt a legjobb és legviccesebb! Nagyon eltalált volt!
Összességében én tökéletesen megvagyok elégedve a filmmel, Pókember tényleg csodálatos volt, és már várom is a következő rész(eke)t!

2012-08-07 00:34:55 hunlobo (1) #48

Iszonyú baromságok vannak a filmben, az ember már a fejét fogja kínjában, senkinek nem ajánlom. A srác bemegy egy biolaborba ahol kb vegyifegyvereket is előállíthatnak elvesz egy belépőt a fogyatékos recepcióstól és már bent is van mászkálhat az egész épületben, hihető.. Aztán ugye tök véletlenül ott dolgozik a leendő csaja aki megjegyzem 17 évesen már útbaigazít egy biolaborban persze. A srác felismer egy műszert pacsit neki, amiről kiderül hogy ja amúgy egy várost is elpusztíthatna de senki nem használja ezért a sarokban van a kávéfőző mellett. Persze ha hiszünk a filmnek akkor bárki besétálhat egy lopott belépővel és elviheti otthonra.Még azt kihagytam hogy a csajának egész véletlenül a rendőrfőnök az apja ,de persze a csóka akkora zseni hogy alapból már úgy megy oda hogy alatta van a pókember ruha is és 5 perc után kinyögi hogy ja amúgy én vagyok a pókember. Oké hogy az eredeti történetet próbálták követni , de egy kis fantáziával kicsit értelmesebben is összelehetett volna hozni, összegségében úgy gondolom hogy egy twilight utánzatú szépfiúval új tinifilmet akartak csinálni mert ezt másnak nem lehet mondani.

2012-08-05 16:31:27 Jason13 (4) #47

Peter Parker, azaz Pókember nem először szövi a hálóját a mozivásznon, hiszen Sam Raimi már elkészített egy trilógiát a falmászó kalandjaiból. Viszont ez eléggé megosztotta mind a nézőket, mind a kritikusokat, azonban az első két rész szerény személyemnek igazán tetszett. Na, de a harmadik felvonás már nekem is sok(k) volt (meg ugye majdnem mindenkinek), ennek ellenére eléggé sikeres lett anyagilag. Jöhetett is volna a negyedik epizód, csak hát végül elég nagy huzavona alakult ki a háza táján, így végül ebből nem lett semmi.
A fejesek azonban nem tudtak egy helyben ülni, mindenképp kellett nekik egy Pókember film (pontosítva két ok miatt, az első ugye a pénz, a második meg a jogok megtartása, hiszen ha a Sony adott időn belül nem lép valamit a hálószövő történetével, akkor elveszítik a hőst, aki így vissza került volna a Marvelhez) és végül az "újrakezdés" mellett döntöttek.
Peter Parker tinédzser gimnazista, aki éli a fiatalok problémás életét. Egy nap azonban megcsípi egy "nem mindennapi pók", aminek következtében emberfeletti képességekre tesz szert. Itt kezdődik el Pókember története.
Ez ugye a sztori gerince, amire a 2002-s Raimi-adaptáció is épült, viszont a két film között igencsak sok a különbség. Az első és talán a legfontosabb az, hogy Marc Webb mozijában igencsak aprólékosan van kibontva minden, míg az első filmben eléggé pörögnek az események. A másik dolog az, hogy itt jóval kevesebb giccsel találkozhatunk, tehát a szerelmi szál nem egy ócska romantikus sablonmozihoz hasonlít, hanem az eredeti képregényekre. És itt a harmadik tényező, azaz a színészek. Jelen esetünkben sokkal tehetségesebb aktorok játsszák el a karaktereket (ők is jobban lettek megírva a Raimi-verzióhoz képest és az eredeti alaphoz is jobban hasonlítanak).
Viszont itt véget vetnék a két film (vagyis inkább a reboot és az első trilógia) összehasonlításának és inkább csak Webb alkotásával foglalkoznék.
Tehát a történet adott, viszont a forgatókönyv igencsak sok helyen eltér a képregényektől, de ezzel nincs baj. Sőt, néhol (leginkább apróságok esetében) azért eléggé ragaszkodik az alapokhoz. A gond ott van, hogy a jól felépített "hőssé válás" és szerelmi szál mellett a fő gonosz igencsak kidolgozatlan. Egyszer csak felbukkan a játékidő során és elkezd rosszalkodni, az okok meg eléggé homályosak. Mintha az írók menet közben eszméltek volna rá arra, hogy ide kéne még egy gonosztevő, akivel majd összeeresztik a hálószövőt.
És ha már kidolgozatlanság, itt vannak az akciójelenetek. Ezek látványosak, visszatükröződik róluk a beléjük ölt pénz, viszont eléggé súlytalanok, semmi stílussal nem rendelkeznek, így eléggé átlagosak. Sőt, az egyik elég erőltetettre is sikeredett.
Viszont a film ezen hiányosságait kompenzálja a színészi játék (erről már esett szó fentebb), hiszen Andrew Garfield tökéletes Peter Parker-ként, ahogy Emma Stone is Gwen Stacey-ként. A közöttük kibontakozó szerelem is nagyszerűen lett bemutatva, köszönhetően annak, hogy végig el lettek kerülve a szirupos, cukormáztól csöpögő jelenetek.
Ez szerintem sokban köszönhető a rendezőnek is, hiszen ez eddig csak egy romantikus vígjáték volt a háta mögött (500 nap nyár), de az is igencsak színvonalasra sikeredett és sok "romantikus filmes szabályt" fel is rúgott.
Ami még hátra van, az a zene. James Horner a veterán zeneszerzők közé tartozik, számtalan kiváló szerzemény köthető nevéhez, de azért joggal lehet rá azt mondani, hogy kevésbé eredeti a stílusa. Jelen munkájával nem az a baj, hogy sok dallamot átvesz régebbi alkotásaiból, hanem az, hogy nem tudott emlékezetes főtémát írni Pókemberhez. Mert hát egyaránt jók az akció-dús tételek és a drámaiak is, de amikor el kéne egy fülbemászó muzsika, ami jelzi, hogy itt van a falmászó hős, akkor elég erőtlen és sajnos átlagos dallamok csendülnek fel. Kár érte, de hát Danny Elfmann felejthetetlen muzsikáit nehéz is lett volna felülmúlni.
Összességében véve, ez egy szórakoztató képregény adaptáció lett, mely kissé esetlen az akciók és a gonosz karakter terén és hát felejthetetlen élményt se ad, de kezdésnek nem rossz, főleg egy "második filmes" rendezőtől. Persze, a folytatáshoz ez már kevés lesz, oda majd kell egy kis összeszedettség.

2012-08-03 18:29:38 Xaos (3) #46

...főleg, hogy az ilyen szuperhősös filmeket amúgy sem szeretem.

előzmény: Xaos (#45)

2012-08-03 18:28:54 Xaos (3) #45

de rosszabbra számítottam. IMAX-ban volt szerencsém megtekinteni tegnap, életem első IMAX 3D-je, de ettől még nem volt nagy szám.

2012-08-01 18:02:46 Rikii (2) #44

Ma volt szerencsem (vagy szerencsetlensegem?) megnezni..
Egyszeruen nem szeretem ha a film meroben elter az eredeti verziotol. Es erre szamtalan peldat tudnek most felhozni. Vegig fogtam a fejem, aztan az erkelyes jelenetnel mondtam magamban, ha most elmondja hogy o pokember nalam ez az utolso csepp a poharban. hat nem igy lett?
Mellesleg a tortenet dinamikatlan, unalmas, akcio jelenetek ritkak es gyengek a 3D meg lenyegeben semmi tobblet elvezetet nem nyujt.

2012-07-22 15:03:20 gomez1000 (3) #43

A megvalósítás sokkal sokkal jobb,mint az eddigi filmekben, viszont a történet gagyi, és már már unom, hogy hányszor fogják még az elejéről kezdeni ? Pókember karakterét imádom, mégsem tudnak hozzá igazi történetet kreálni....

2012-07-21 20:48:06 Tomiee (3) #42

Ketseg kivul jobb mint az eddigiek, de...

2012-07-20 11:41:05 Cax (1) #41

Amúgy hová lett a filmből az a jelenet amikor a portás nem engedi fel Petert? Csak mert volt egy ilyen klip..

2012-07-20 00:14:50 BonnyJohnny (3) #40

ChrisAdam után szabadon:

A zenét kifelejtettem. Szerintem középszerű akárcsak a film. Semmivel sem javít a dolgon.

A pókember szemszögéből felvett ingázások tetszettek. És az idén 90 éves(!) Stan Lee cameója is priceless. :) Bár az én kedvencem még mindig az Avengers végi riportalanya: "Szuperhősök? New Yorkban? Badarság!" :)

2012-07-20 00:04:19 BonnyJohnny (3) #39

Ha eltekintünk a ténytől, hogy 10 évvel a trilógia kezdete, és 5 évvel annak vége után rebootolják a Pókembert... bár miért tekintenénk el? Semmi újat nem mutat a Raimi féle verziókhoz. A főhős csajában és a főellenségben tér csak el, simán elmehetne folytatásnak, vagy még pontosabban előzménynek, mert, ugye tagadhatatlan, hogy a hőssé válást járja körbe, mind lelki, mind fizikai, sőt társadalmi vonatkozásban is. Nem beszélve a tényről, hogy Pókember életútjában is a Raiminél látott időszaknál korábban játszódik (előbb-utóbb így is eljut a Green Goblin, J. Jonah Jemeson és Mary Jane fémjelezte időszakig). Mivel ezt új színészgárdával teszi, és valószínűleg egy újabb filmfolyam első darabja, így technikailag kétség kívül reboot, de az "eredeti" közelsége, és a stílus szakadatlan továbbvitele (én nem vettem észre a beígért sötétebb tónust) okán ez pusztán pénzcsikarás ugyanabból (talán az egyetlen Columbia rendelkezésre álló) szuperhősből. Márpedig a szuperhősöknek kétségkívül divatja van, már egy évtizede. Ami divatot éppen a 2002-es Pókember és az annál két évvel korábbi X-Men (20th Cent. Fox) indított el (nem is a '98-as a Penge, az biztos). És ez a divat olybá tűnik nem is akar elmúlni (bár egykoron ezt hitték a szandálos filmekről is), hisz a tervezett filmek megvannak úgy egy évtizedre előre. A másik (hasonlóan nemes) ok pedig, hogy ha nem hoznak össze valamit, akkor a jogok visszakerülnek a képregényfilmek élvonalát alkotó Marvelhez. Szóval pénzt csikarnak ki, és elveszik a lehetőséget egy jó filmtől, ami esetleg Avenger kompatibilis lenne. Fasza! Visszatérve a pénzcsikarásra: annak legbiztosabb módja, a jól bevált formula a hőssé válásról, tiniromantika és látványorgia. Az eddigi negatív felhang ellenére sem tudok semmi negatívat felhozni a film felvezetésére a pókember ruha felhúzásáig (leszámítva, hogy ismert és unalmas, de biztos van akinek ez új). Parker apjának múltja kicsit kibővített (és a film történetében is jelentős előzmény), akárcsak az előélet a nagybácsiéknál. Maga Parker is érdekesebb figura lett (ahogy valaki írta, már nem loser, mint Raiminél, hanem kívülálló), és Andrew Garfield is határozottan jobb, mint Maguire volt. Ezután viszont engem nem nyűgözött le a sokak által magasztalt jól működő kémia a két főszereplő között, sem maga Emma Stone. Akit amúgy imádok, és persze most is tüneményi, mint mindig, de ennyi (bár szinkronosan néztem, és sokak szerint Emma Stone-on rontott a szinkron, ezt feltétel nélkül hajlandó vagyok elhinni). A tiniromantikázásokhoz hitelesen helyenként kínosra csinálták, amitől helyenként kínos lett. Látványfilmnek sem nyűgözött le, különösen, hogy több pénzt pumpáltak bele, mint az Avengersbe, vagy a Transformers 3-ba! Akkor maradt volna a drámai oldal, ami viszont Ben bácsi halála után 5 perccel(!) megszűnik a filmben. Akkor maradt volna a sokak által emlegetett humor, amit én szintén nem találtam. Akkor gondolom a forgatókönyvírók, akik a film felét copyval írták meg, a másik felét sablonokkal töltötték fel, a sok szabadidejükben pofás és pergő dialógusokat raktak össze... nem. A főgonosz kezdetben szimpatikus, majd elkeseredésében rossz útra térő figura szerintem mindig beválik, és Rhys Ifans jól oldja meg a feladatot. A konfliktus alatti Dr. Jekyll Mr. Hyde beütés is tetszett, bár ebből keveset hoztak ki az alkotók (egy rövid jeleneten kívül semmit), így viszont nem lett kiemelkedő a figura, bár ettől még baj nincsen vele. Mint ahogy Stone-nal sem, ismétlem, csak semmi különös.

A Raimi féle nyitófilmnél jobb. De például a második résznél szerintem gyengébb. Mondjuk az már kiépített alapokon nyugodott, azt inkább ennek a második részével illik majd összehasonlítani.

2012-07-19 15:13:57 Zsoca87 (4) #38

Egyébként azt gondolom, hogy ez a film nagyon jó alapokat tett le egy erős folytatáshoz. Ezért is megérdemli a dicséretet.

2012-07-19 12:32:07 goromba (3) #37

Nem szeretem én sem a rebootokat(főleg mindössze 10 év után), de ennek bizony jót tett a főhősök cseréje.Garfield messze hitelesebb, mint a Maguire, Emma Stone meg konkrétan kategóriákkal jobb, mint Dunst(minden szempontból).
A gyík viszont rohadtul nem tetszett.Nem tudom megfogalmazni, mi a gondom vele, de egyszerűen az egész karakter úgy marhaság, ahogy van.Aztán persze lehet, hogy nem( mint a paraszt bácsi, meg a zsiráf).Vagy nem tudom,mindegy,(már most mondom, nem vitatkozom), nekem ez gyenge pont volt benne.
Amúgy látvány nagyon helyén volt , az eredettörténet nem zavaróan más, mint az előzőben, Ben bácsi meg megint megszívta.
Rendben lévős dolog.
Mínusz egy pont azért mert semmi új ötlet, meg mínusz egy a hüllő miatt.

2012-07-18 19:25:40 TomPowell (5) #36

Az egyik előzetesben is szerepelt pár kép a jelenetből, és ott feltűnt, hogy túl alattomos a mozgása, ami nekem nem egyezik Osborn karakterével. Így utólag Spencer Smythe professzorra tippelnék.

előzmény: Gasz András (#35)

2012-07-18 18:51:01 Gasz András (3) #35

Én is először azt hittem hogy Osborn az .

2012-07-18 18:45:17 Olórin (3) #34

Én biztosra vettem a moziból kijövet, hogy az csak Connors Gyík énjének "megjelenése", de az imdb FAQ-ja szerint Ifans azt mondta, hogy egy ismert karakter, valaki az Oscorptól - de nem Osborn.

előzmény: mina (#33)

2012-07-18 18:20:44 mina (4) #33

Én angolul láttam a filmet, az eredeti hangja is más, mint az apjáé, úgyhogy egyetértek.

előzmény: TomPowell (#26)

2012-07-17 22:27:23 Gasz András (3) #32

A csodálatos Pókember:

Marc Webbet én is a 500 nap nyár által kedveltem meg mint rendező. De ebben a filmben nem a romantika az erőssége, hanem a jellemábrázolás a Gyíknál és Pókembernél. Tetszett ahogy Parkert eleinte furán érintette a Pókemberi lét nem csak előnye hanem hátránya is van mindennek ugye. Aztán persze belejött és már jól használta képességeit. Dr. Curt Connors karaktere pedig egyszerre visszataszító és sajnálni méltó karakter lett. Jó az ilyen mindig egy szuperhős filmbe. Változatosságot egyediséget hoz. A humor is jelen van a filmben s sokszor értékelhető módon is. Jót tett a filmnek, hogy a Bosszúállókhoz hasonlóan nem vették komolyan a dolgokat a film nagy részében. Jó volt azt is látni, hogy végre igazi kaszkadőrök is dolgoztak a filmen a rég részeknél alig alig lehetett látni. A CGI munka viszont nagyrészt csapnivaló volt. Sokszor volt videójátékos érzetem és a Gyíkot is az átváltozásán kívül elcseszték eléggé. A romantika nálam nagyon nyálas volt holt ellentéte annak amit Webb az 500 nap nyárban mutatott, persze érthető ez más zsáner. (Egyébként pont Webb rendezte? Jó mi? :D Igaz 2 db b-vel. :D ) A szinkron nagyon rossz lett szerintem. Túl fiatalos volt Pókember hangja emiatt még komolytalanabb lett, a legrosszabb viszont Gwen hangja volt úristen, de idegesítő volt és irritáló. Az akciójelenetek látványosak voltak olykor máskor viszont felemásak a kidolgozatlan CGI miatt.
Mindezek ellenére érezhető volt a filmen hogy nem egy kezdő rendező hanem Webb készítette aki mint tudjuk azért nem amatőr. Sajnos a stúdió és a forgatókönyv na és persze a Pókember világa megfogta a kezét. De azért így is szerintem elérte azt, amit számomra az első 2002-es Pókember film, sőt egy picit jobb is volt nála. Ami nagy szó, mert eddig én enyhén szólva se kedveltem a filmes kalandjait Pókicának. (Főleg a 2-3. részt) Itt kevesebb volt a kínos szöveg mint a 2-3. részben igaz nem is volt hibátlan a szövegkönyv. Forgatókönyvben voltak klisék gimis vígjáték tini sorozatokat idézett sokszor a film főleg az első 20-25 perc kuka s ez a meghaltak a szüleim vajon miért is elcsépelt. Való igaz a film első fele nagyon hasonlít a 2002-es filmhez s ez elég fájó a néző számára, hogy kétszer nyomják le a torkán majdnem ugyanazt és nem újítanak egy új irányba ala Batman kezdődik bár megtehették volna akár. (máshol bejött már bevételileg és kritikailag is).
Szóval pozitív csalódás volt számomra picit, de nem nő túl vagy ha igen csak alig-alig az egyszemélyes Marvel adaptációk többségén. (Vasember azért nem fogható számára).

2012-07-17 18:32:10 Rorschach (3) #31

A '89-es és a Nolan-féle Kezdődik is a Denevérember eredetét kutatta, a hozzáállás azonban mégis gyökeresen más volt, én itt ezt hiányoltam. Ugyanúgy lefutja ez a film is a kötelező köröket, a lúzer Petert, Ben bácsi halálát, a skizofrén/félőrült, zöld főgonoszt (bár Connors karaktere legalább az elején szimpatikus), az a két aspektus, amiben szerintem valamennyit haladt, az a humor, és a női főszereplő. Úgy értem, a teraszos jelenet megoldása zseniális, pedig nagyon könnyen gagyiba fordulhatott volna az egész szál onnantól, és ennyi fejlődés történt. Plusz ugye a színészek nagyon jók, Webb pedig nagyon jól bánik a karakterekkel.

előzmény: JohnnyJohnny (#30)

2012-07-16 19:46:02 JohnnyJohnny (3) #30

A film egyik hibája éppen a vágással van, ha a dinamikátlanságát vesszük szemügyre. Látszik, hogy első körben elég nagy mennyiségű nyersanyag állt rendelkezésre a készítőknek, és hogy valamivel hosszabbra lett tervezve az egész alkotás. Viszont gondolom felsőbb utasításokra meg kellett vágni itt-ott, így számomra úgy tűnt néhol, hogy össze lett csapva az egész. Az, hogy az első részt tekinti alapnak nem biztos, hogy teljesen korrekt kijelentés, mivel mind a két film ugyanabból a sztoriból merítkezik, vagyis a pókember eredetéből. Talán a készítők azért nem akartak radikálisat lépni a film felépítésében, mert a nyereség érdekében nem szabad kockáztatni, úgy gondolhatták hogy ami az első részt sikeressé tette az itt is működni fog.

Peter apjára visszatérve, nem tudom elhinni, hogy egyetlen újságcikkel elintézzék... Biztos kapunk majd betekintést a múltba, de egyelőre (a képregények behatóbb ismerete nélkül) úgy gondolom sokkal nagyobb szerepe lesz a későbbiekben, akár, mint egy főellenfél. Apa és fia küzdelmére volt már példa nem is egy a filmtörténelemben, remek sztorit lehetne ebből is készíteni... De lehet csak én vagyok túlságosan elrugaszkodva az eredeti képregények történeteitől.

2012-07-16 19:30:26 peti0290 (4) #29

hehehe az említett jelenet pont Stan Lee eddigi talán legjobb cameo-ja:)

előzmény: Umberto (#28)

2012-07-16 18:47:27 Umberto (4) #28

Nekem pont a felépítése tetszett, konkrétan az, hogy nem csap egyből a lovak közé, hanem ráérősen, de ötletesen és stílusosan alkotja meg Pókembert mint szuperhőst. Egy-két jelenet az egészből kiragadva nagyon ütős, a kedvencem az, amikor
a suliban a zeneteremben az öreg bácsi hallgatja a zenét, miközben a háttérben megy a zúzás, de a néző is a klasszikus zenét hallja közben, amit a bácsi hallgat.
Nálam masszív 4-es: gyengébb, mint az X-men: Az elsők vagy a Batman: Kezdődik!, de méltó módon felsorakozik melléjük, mögéjük.

2012-07-16 13:11:59 Rorschach (3) #27

Valamivel jobb, mint a Raimi-féle első rész, de szerintem nem valami nagy eresztés. Úgy érzem, nagyobb szabadság és legalább egy társrendező kellett volna Webb mellé, mert hiába van pár nagyon eltalált jelenet, a film dinamikája valami pocsék. Plusz ahogy én láttam, a 2002-es verziót inkább valamiféle alapnak tekinti, ahelyett, hogy megpróbálná elfeledtetni.
Nem vagyok biztos benne, hogy folytatni kéne, könnyen karriertemető lehet ebből a Pókemberből is a főszereplő duó és Webb számára.
Erős hármas-gyenge négyes.

2012-07-16 10:00:31 TomPowell (5) #26

Az apjának más volt a szinkronja, plusz amikor Peter nyomozott az elején, akkor bevágtak egy újságcikket, ahol mutatták, hogy lezuhant egy repülőgép, rajta a szüleivel. Legalábbis ha jól vettem ki.

előzmény: JohnnyJohnny (#25)

2012-07-16 08:47:32 JohnnyJohnny (3) #25

Szerintem Norman volt a végén a cellában, de ha nem is ő, akkor Peter apja is abszolút sanszos...

2012-07-15 18:29:54 manuva (?) #24

De van.

előzmény: gringo (#23)

2012-07-15 17:16:33 gringo (2) #23

Magyarországon sincs 2D-kópia belőle a mozikban?

2012-07-15 16:19:06 Zsoca87 (4) #22

Igen, ez így elég jól hangzik.

előzmény: TomPowell (#21)

2012-07-15 13:53:39 TomPowell (5) #21

Egy szóval se mondtam, hogy védhetetlen.:)
Szerintem Zöld Manó szerepeltetése elkerülhetetlen, a kérdés, hogy a második vagy a harmadik részben. Én a következő részben már behoznám, hogy nyírja ki Gwent - a haldokló Stacy kapitány szavai ezt egyébként is előrevetítik - és a harmadik részben esetleg rehabilitálni lehetne MJ-t.Azonban a Manót csak a harmadik részben nyírnám ki, viszont behoznék mellé egy másik gonoszt is.

előzmény: Zsoca87 (#20)

2012-07-15 13:26:51 Zsoca87 (4) #20

Szerintem egyik érved sem védhetetlen. :) A betegségéről nem tudunk semmit és ha nem mutatják meg, akkor bárki lehet. :) Egyébként ha nem is most lesz Osborn, akkor egy esetleges harmadik részben mindenképp el tudom képzelni, Gwen kinyírása nagyon adja magát.

előzmény: TomPowell (#19)

2012-07-15 12:50:13 TomPowell (5) #19

Mivel a történet szerint nincs olyan formában, hogy a börtönbe ki-be járkáljon, plusz ha tényleg ő, akkor egyértelműen felfedték volna a kilétét, mivel szerintem túl nagy név ahhoz a karakter.

előzmény: Zsoca87 (#18)

2012-07-15 12:27:08 Zsoca87 (4) #18

Aha, mondjuk a Keselyű tényleg esélyes, erre nem gondoltam, de teljesen logikus felvetés. Osborn miért van kizárva?

előzmény: TomPowell (#17)

2012-07-15 12:08:27 TomPowell (5) #17

Én valamiért a Keselyűre tippelek, de lehet, hogy csak egy egyszerű pribék. Annyi bizonyos, hogy nem Osborn.

előzmény: Zsoca87 (#16)

2012-07-14 21:15:42 Zsoca87 (4) #16

Apropó, a végén ki van Connors cellájában, van tippetek?

2012-07-14 21:05:37 Zsoca87 (4) #15

Szerintem jó lett. Szépen, lassan építi fel magát a film és egészen rendben van minden. Vannak idegesítő hülyeségek

pl.
Hova tűnik Gwen rucijáról a háló, amikor Peter színt vall neki?

meg nyilván távolról sem egy tökéletes film, de az előző hármat szvsz simán veri. Érdemes megnézni, jó.

2012-07-14 19:35:20 colossus of rhodes (?) #14

De várom már, hogy megnézzem. Remélem jobb, mint a Raimi-filmek.

2012-07-12 23:20:08 kobretti88 (?) #13

Nagyon jó film. A Raimi trilógiánál jobban sikerült Pókember film. Az első óra néha kicsit tényleg unalmas volt, de összeségében egy remek képregényadaptáció Marc Webb filmje. Andrew Garfield Parkerként és Pókemberként is tökéletes! A gyík is jól nézett ki, a zene is passzolt a jelenetekhez. Emma Stone, Rhys Ifans játéka is rendben volt. Jöhet a folytatás!

Szinkron:

Molnár Levente hangja tökéletesen passzolt Garfieldhez. Parti Nóra is jó volt, engem egyáltalán nem zavart. Szersén Gyula is remek választás volt Sheenhez, egyáltalán nem hiányzott Papp János. Learynek remekül eltalálták a magyar hangját. Schnell Áádm is passzolt Ifanshez, bár Rátóti Zoltán kellett volna ide(ha ne szinkronizálna még) Csörögi ÍIstván jó szinkront csinált.

2012-07-12 22:21:16 Daemiaen (3) #12

Szinkronos IMAX és eredeti nyelvű "mezei" 3D után bátran ki merem jelenteni, hogy elképesztő kettősség jellemzi az új pókkalandot. A klasszikusnak mondható történetvezetés jelent egyben bátorságot is a mai, grandiózusságra történő törekvésekben gazdag időkben, ugyanakkor biztonsági játékot is. Míg Raimi Pókembere az év filmes bevételi eseménye volt, addig Webbé csupán megbújik a nyár slágerei között, próbálván elhalászni a maradék dollárokat, hogy meglegyen a minimum ahhoz, hogy a folytatásra hangzatos szalagcímekkel lehessen dobálózni.

2012-07-12 18:30:02 BonnyJohnny (3) #11

Reggel komolyan írni akartam, hogy Jamamura közepes értékelésű kritikájára érkezni fog egy dicsérő Olórintól, de nem mertem rá fogadni. De nem tévedtem volna. Esküszöm, ti direkt csináljátok. :P
Mondjuk képregényfilmeknél eddig mindig Jamamurának adtam igazat. De mindig reménykedem, hogy az éppen aktuális alkalommal másképp lesz.

2012-07-12 01:34:26 TomPowell (5) #10

A csodálatos Pókember (IMAX 3D)

Nem is ünnepelhettem volna jobban idei 50.ik (!) mozilátogatásom, mint életem első IMAX élményével azt a filmmel, amelyet a legjobban vártam. És megfelelt az elvárásaimnak, noha vannak apró hibái, mint a tíz évvel ezelőttihez hasonló történet és annak elemei (főleg a végén), vagy néhány jelenet, ami a kelleténél több időt töltött a vágószobában, ugyanakkor már most kenterbe veri Raimi trilógiáját. Ennek pedig legfőbb oka Andrew Garfield, aki amellett, hogy érzékeny, kellően humoros és pimasz is. Hallod Töketlen Tóbiás? Így kell eljátszani Peter Parkert és Pókembert egyszerre. A többiek is jók: Sheen és Field abszolút hitelesek, nem akarják szenté avatni őket a készítők, Leary a saját képére formálja Stacy kapitányt (a Tokiós poén annyira Leary-s), Emma Stone bájos és vicces, Rhys Ifans pedig megfelelő érzékenységgel hozza a szériára jellemző tudathasadásos tudóst (tudóshasadás, bocs), de kaphatott volna egy kicsivel több játékidőt. A film szerkezete többször eszembe juttatta a Batman: Kezdődiket (lassú, érzelmesebb, a hőssé válásról szóló első félidő, akciódúsabb, bioterrorizmusos második), de persze annak mélységét nem éri el, igaz nem is vártam el tőle. Az akciók egy leheletnyit rövidebbek, mint lehetnének, és a belső nézetből is szívesebben láttam volna többet, de valamit hagyni kell a folytatásra is, és a 3D, amikor kell, maximálisan ki van használva. James Horner zenéje többször megidézi korábbi munkáit (Aliens, Titanic, Avatar), de még is ez lett a legegységesebb zene a szériában, ha nem is a legjobb. Webb-nek és Garfield-nak sikerült kijavítani azt a hibát, amit anno Raimi elrontott, úgyhogy két év múlva jöhet a folytatás. U.I.: stáblistánál várni egy kicsit.

Szinkron: korrekt lett, egy rossz választással. Garfield-ot több ízben is a korábbi Pókember magyar hangja, Csőre Gábor szólaltatta meg (Gyávák és hősök, Közösségi háló), ide viszont nem illett volna, ezért megkapta Molnár Leventét, aki tökéletesen passzol hozzá. Ez nem mondható el Parti Nóráról, aki Stone kisasszonyt kapta és csak a második félidőre sikerült megszoknom. Ifans a már megszokott hangjának számító Schnell Ádámot kapta, aki tökéletesen hozza Connors dokit. A másik három aktor esetében azonban nem a megszokás volt az úr. Field ezúttal Kovács Nóra hangján szólal meg, ahogy Sheen se a már vele egybeforrt Papp Jánosén, hanem Szersén Gyuláén (igaz ez utóbbi jobban passzol Ben bácsi karakteréhez). Leary sem a Ments meg!-ből megszokott Haás Vander Pétert kapta, hanem Mihályi Győzőt, de egy kis idő után meglehet szokni.