Hugo (2011) ☆ 👁

(Martin Scorsese)

amerikai dráma, fantasy

3,7

2021-09-10 23:55:20 The Cortez (2) #51

Giccses, halál unalmas gyerekfilm Scorsesetől, akinek egyetlenegy stíljegye sem ismerhető fel az indokolatlanul elnyújtott játékidő alatt. Kérdés, hogy minek rendezte meg egyáltalán? Mert addig érthető, hogy akart csinálni egy filmet a filmőrületéről + a mozitörténelemről, de az már kurvára nem, hogy miért ilyen kínos, sablonos, hollywoodi iparos módon?
Az alkotást a kínosság és a szánalmasság szelleme járja át. Asa Butterfield szar, mint mindig, Chloe Grace Moretz önmagához képest egész jó, Ben Kingsley & Sacha Baron Cohen pedig csak égetik magukat az érdektelenebbnél érdektelenebb jeleneteikben. Az alkotók forgatókönyv, karakterábrázolás, feszültségteremtés, továbbá hangulatépítés helyett a drága díszletekre, valamint a látványeffektekre mentek rá, viszont a fényképezés legalább Robert Richardsonnak köszönhetően igényesre sikeredett.
Több ősrégi mozgóképes műből játszanak le részleteteket Scorsese egyik leghitványabb agymenésében.

2021-05-28 11:16:49 Jereváni Rádió (3) #50

Csakis Scorsese Georges Méliès előtti tiszteletadása miatt adok rá egy kegyelemhármast.

Nagyon hiányzott egy jó forgatókönyv, van Hugo szála, ami egy gyerek/kalandfilmet takarna, de hiába ez a főszál, a főszereplőről kb. nem tudunk meg semmit, nincs benne A-ból B-be történő varázslat, egyszerűen unalmas a története. Méliès sztorija - akiről meg igazából szólnia kéne a filmnek - meg Hugohoz képest nyúlfarknyi. A filmrendező élettörténete magában foglalna egy tragikus drámát, de az meg nincs kifejtve.

Ben Kingsley hozta a kötelezőt, Sacha Baron Cohenről csak a Borat jutott eszembe, a gyerekszereplők alakítása elment. Zenéje nem hagyott mély nyomokat bennem, képi világa kétségtelenül látványos, de nekem giccses volt.

2014-01-17 01:00:35 kobretti88 (5) #49

Jó film.

80 %

Szinkron: Jó a szinkron. Szilágyi Tibor remekül pótolja Végvári Tamást Kingsley magyar hangjaént. Nagy Ervin is illik Jude Law-hoz. A többi hang is rendben van. Fekete Ernő kiváló választás volt Sacha Baron Cohen karakteréhez.

2013-09-23 21:57:00 dmbm (5) #48

Csodálatos film... az egyetlen negatívum, hogy bőgősként kicsit haragudtam, mert a film
első pár percében kinyírnak egy bőgőt... :)

2013-06-25 21:06:52 Kapoka (3) #47

Martin Scorsese saját magát / ötleteit jelenítette meg kis fiú formájában és ő az aki megteheti, hogy csinál egy, olyan filmet ami gyengébb a többinél. Ez egy tisztelgés a szakmának.
Szerintem nem egy mozgalmas film, de zseniális képi világa van és hihetetlenül izgalmas, ahogy bemutatják a filmkészítés korai szakaszát.

2013-01-28 23:43:12 Ron (5) #46

Hátengem megvett, 20 perc után rányomtam az ötöst. Minden klappol benne, eleinte egyáltalán nem erdekelt, nem értette, h a rendező neve hogyan férhet össze ezzel, és most sem értem, de mindegy is.

2012-09-27 01:01:53 gomez1000 (3) #45

Az én mércém szerint eléggé túlcsordult benne a hatásvadász érzelem keltés... A történet rendben van, de valahogy nem tud magával ragadni, mert mesének kevés, a drámákhoz mérten pedig túl meseszerű. Nem nagyon giccses, de attól függetlenül az.

2012-09-25 10:37:39 JeszKar (4) #44

Érdekes, hogy az utóbbi időben egyre többen vádolják ezt a filmet giccsességgel, pedig szerintem ez a film iskola példája annak, hogy lehet egy történet szép, de még éppen nem giccses.

2012-09-24 23:06:58 gomez1000 (3) #43

Kalandfilm létezik olyan, ami ennél sokkal jobb. Én úgy éreztem, hogy ez csak egy átlagos középszerű alkotás. A játékidő túl hosszú, elnyújtott. Mesterkéltnek tűnik az egész, a bevezetés hosszú. Szeretem Scorsese papa filmjeit, de ez valahogy giccses lett. Egyszernézhető.

2012-09-22 01:11:51 SoZi (4) #42

Abszolút nem bántasz. Így látom, hogy tudod mi van a felén túl. Értem, hogy nem tetszik, nem győzködlek akkor :)

2012-09-12 19:44:24 Rorschach (1) #41

Azután hagytam abba, mikor a film cselekményt váltott. Az első órában Scorsese már lenyomott a torkomon egy akkora giccses közhelygyűjteményt, hogy inkább nem kértem még egyet. A rádió aranykora a mai napig az egyik kedvenc filmem, nagyon is érdekel a régi idők története, ám ebben a formában biztosan nem. Töltelékjelenetek egymás hegyén-hátán, egy rohadtul idegesítő és kivétel nélkül mindent túljátszó főszereplő srác, olyan bájosnak szánt, de erőltetettre sikerült szálak, amiket nem akarok hatszázadszor is látni, ezek vártak rám.
Én nem akarok senkit megbántani, remélem, senki nem is veszi magára, hogy leírtam, mi nem jött be, az egyéni szociális problémám.

előzmény: SoZi (#40)

2012-09-12 19:11:06 SoZi (4) #40

Értem, hogy sok próbálkozás után feladja az ember otthon, és utána már nehéz végignézni. (Így voltam én anno a Blöffnél. Moziban ugyan nem nagyon van választás, plusz a 3D-t elképesztően jól használta Scorsese a moziban.) Ez a film egyértelműen két teljesen más félre oszlik. Az első fele egy sima gyerekfilm, de a második fele valami egész más.
Szerintem érdemes, ha szereted a mozit és érdekel a régi idők története! És ennek a szálnak úgy egy óráig nyoma sincs!

2012-09-12 18:37:14 Leslie (4) #39

Nem, úgy mint annak az 5 filmnek az egyike a 9 legjobb film-jelöltből, amelyik rendezői jelölést is kapott. Többek között a rendezői jelöléseken is évek óta látszik, hogy a 10(9) jelöltből melyik 5-nek volt a legnagyobb támogatottsága. Ha nincs az Artist, akkor könnyen ez nyerhetett volna. Nem azt mondom, hogy ez jó vagy rossz dolog, de konkrétan ennek a filmnek a jelöltségét pont nem lehet a kibővített kategóriával magyarázni. Sok másikét igen.

2012-09-12 17:30:33 JeszKar (4) #38

Meg elég sikeres lett nem csak a közönség, hanem a kritikusok és a szakma körében is. Oké, hogy neked nem tetszett de ne tegyünk úgy, mintha amúgy nem lett volna minden tekintetben sikeres.

2012-09-12 17:16:58 csabaga (4) #37

Mint kötelező gyerekfilm?Nem mintha a többi alkotás annyival jobb lenne.Egyszer nézhető"semmiségek"jobb esetben.

előzmény: Leslie (#36)

2012-09-11 18:52:02 Leslie (4) #36

A teljesség kedvéért: ha 5 jelölt lett volna, ez a film akkor is bekerült volna.

2012-09-11 16:58:30 csabaga (4) #35

Amióta 10(9) filmet jelölnek Oscar-díjra,elég sok méltatlan alkotás is felkerül a listára.Sajnos ez is oda tartozik.
A létszámemelést nem értem,hiszen még 5 maradandónak vélt címet is alig lehet összeszedni.

2012-09-10 20:34:55 ChrisAdam (3) #34

Ijedve pillantottam a fejlécre, hogy ez biztos a Hugo-e. Igaz, nem egy filmtörténelmi remekmű, de azért...

2012-09-10 20:21:28 Rorschach (1) #33

Három hónapig próbáltam végignézni, milliomodik kísérletre sem ment, feladom. Nyolcvan percig jutottam, ez alapján egy mind képekben, mind zenében hatásvadász, agyonszűrőzött, mesterkélt, de legfőképpen dögunalmas szar.

2012-06-01 19:03:31 tomside (4) #32

Ez tul.képpen hommage, amivel kapcsolatban van egy kérdésem. Ez is művészetközi műfaj? Az irodalomban műfaj, azt értem. De megáll műfajként a filmben is? Milyen film volna még ide sorolható? Kérném a szakavatottak válaszát, mert érdekel! Köszönöm!

2012-04-25 01:50:47 Lasliegrand (4) #31

2011es filmek közül a Drive mellett egyedül ez maradt meg bennem valamennyire, de egy második megtekintést nem biztos hogy meg fog élni nálam. Gyenge ötös és erős négyes között vaciláltam... az utóbbit kapta. Még később azért lehet, hogy megváltozik az osztályzatom. :) Aranyos, szép és érdekes film volt végülis.

2012-04-15 12:00:25 acidphase (5) #30

lenyűgöző film !

2012-03-18 10:42:35 ChrisAdam (3) #29

Valahogy féltem Scorsesétől én nem várok sok mindent - eddig csak egyszer nyűgözött le, a Viharszigettel. Nem volt kedvem kiadni ezért 1200 ft-ot, mert valahogy már a trailer se nyűgözött le (sőt az a zene egyszerűen okádásra bírt:)). Ezért töltöttem... Sajnálom. :(

2012-03-17 22:52:35 BonnyJohnny (4) #28

Az ötöst még január közepén adtam rá. Azóta már átértékeltem a filmet. (Nem is töltöttem le DVDrip verziót.) Csak elfelejtettem adminisztrálni az új értékelést. Most, hogy megláttam a hozzászólásom sarkában, feltűnt, és megváltoztattam.
Attól még jó filmnek tartom egyébként bőven, és nálam a varázslat is működött. Csak nem adok rá zseniális osztályzatot, és nem töltöm le.

2012-03-17 22:39:33 ChrisAdam (3) #27

(A floodolás fogalmát - tudom - kimerítettem...)

Miért lett négyes? :OOO

2012-03-17 22:39:08 BonnyJohnny (4) #26

Akkor inkább már a HP 3-ban. Abban kiegyezhetünk. :)

2012-03-17 22:35:59 ChrisAdam (3) #25

Nekem Chloe alakítása nagyon nem jött be - valahogy hasonlított Emma Watson alakításához a HP 1-ben. :)

2012-03-17 22:34:40 ChrisAdam (3) #24

És lenne még egy kérdésem:Mi lett Hugo anyjával? Az kiderül a filmből, hogy meghalt, vagy stb...?

2012-03-17 22:34:17 BonnyJohnny (4) #23

Nem varázsolt el, az egy dolog. (Egyébként közepe felé szerintem is leül a film.)
De szerintem Chloe Moretz itt (is) jó volt. Nekem a srác alakítása tetszett kevésbé (különösen főszereplőként), de gyerekszínészek közül még azt se sorolnám a rosszabbak közé.

2012-03-17 22:26:40 ChrisAdam (3) #22

Hát, őszintén szólva nem vártam egetverő eredményt a filmtől, így úgy is álltam neki a filmnek. És tényleg nem varázsolt el. Elején még élveztem is, tetszett a remek animáció, a színek, a látvány és még működött is az egész, de aztán egyre unalmasabb lesz és azt várom, hogy legyen már meg a megoldása és legyen vége a filmnek. A film iránti szerelmét itt Scorsese tökéletesen mutatja be - és sikerült is neki. Aranyos történet, aranyos szereplőkkel - bár a színészi játék csak Kingsleynek remek, talán még Cohennek, de Hugo és Isabelle még járhatna egy kicsit a színésziskolába (főleg az utóbbi!!!). Nem 3D-ben néztem a filmet és lehet, hogy úgy még jobban lenyűgözne, de így is sikerült. A látványvilág fantasztikus, nincs ellene kifogásom. A zene is hangulatos... De nem érzem igazán jónak a filmet. Martin Scorsese nem lesz a kedvenc rendezőm... :(
Most adok egy hármast - erős hármast, kituggya, lehet, hogy még lesz belőle négyes. Még nem érzem annak.

2012-03-10 17:06:50 Korben (5) #21

utoljára az Avatart láttam 3D-ben.Azt hittem h itt nem lesz akkora az élmény.Szerencsére pozitívat csalódtam!

2012-03-10 17:03:59 Korben (5) #20

A film közben a 'Cinema Paradiso' jutott eszembe.Hasonlóan elvarázsolt a film.

2012-03-10 16:01:18 slawter (5) #19

Ezek a színek... csodálatos!

2012-03-04 15:02:26 zéel (5) #18

Film a mozi varázsáról. Varázslatos!

2012-03-03 19:58:11 Gatyamadzag (5) #17

Érdekes én végig azon gondolkoztam, hogy ismerős az a csávó de nem tudom ki, felmerült bennem, hogy Sacha Baron Cohen, de kivertem a fejemből mert hát nem lehet, hogy a "Boratos faszi" ennyire elrejtőzzön a szerepében, de mégis csak a végén szúrtam ki.

Tény, hogy vannak hibái a filmnek, de nekem a szubjektivitás rózsaszín szemüvege mögül nem tűnt fel semmi, úgyhogy 2 órán keresztül egy remek film része lehettem.

2012-03-03 16:36:18 Gasz András (3) #16

A leleményes Hugo:

Dió megtörte azt. amit akartam mondani. :D Szintúgy ugyanaz. Kevés a mágia a filmben pedig érezni, hogy Scorsese szereti ezt a témát. A sztori is altató a gyerekeknek annyira eseménytelen. Először nem is értettem a szomszédom, miért mondja azt, hogy uncsi meg, hogy nem nagy szám a film. Most már sajnos értem. A 2 szeres Oscar díjas Howard Shore a filmzenét itt is hangulatosra oldotta meg, mint ahogy tették azt a Némafilmesnél is, de semmi maradandó, film alatt egyszeri megnézésre jól működik, bár a francia alapszóló hang nagyon sokszor felhangzik, s picit unalmassá válik a végére. Az a vicc, hogy a milliő adott, látványos a film, (habár nem ér a Majmok bolygója - Lázadás vagy Potter 7/2 szintjére), jók a hangzások,,a zörejek, és a fényképezése is szép igazából 3-4 Oscart meg is érdemelt, még ha a CGI-s kérdéses is. A Forgatókönyv egy helyben topogása, a dialógusok néhol nyálasak s giccsesek s az egyébként jól játszó színészek (még a gyerekek is egész jók voltak) nem tudnak mit kezdeni ezzel a sablon forgatókönnyel. A mondanivalót is elég tanmese módjára adják el a fiataloknak. Scorsese cameo-zik egyébként, nem tudom láttátok e? Ő fényképezi le Melies-éket.
Fájó, mert szinte minden adott volt az emlékezetes filmhez: Technika, a 3D egész jó használata, minőségi színészeket sikerült szerezni, Scorsese imádja ezt a korszakot mégis mi sült ki belőle. Egy lagymatag családi film. Sajnáltam.

2012-03-03 16:07:05 Dió (3) #15

Gyönyörűen fényképezett és eljátszott történet, amiből valahogy mindvégig hiányzik az erős sztori és a mozivarázs... helyette legnagyobb meglepetésemre van egy Sacha Baron Cohen, aki nem színész, hanem egy fatális tévedés. Nálam ez egy gyenge hármas, egy látványos wannabe film, ami sokkal többet markol, mint amennyit fog.

2012-03-01 22:39:15 TomPowell (3) #14

A leleményes Hugo

Na, én az ellentábort fogom erősíteni, mert szerintem Scorsese mozija erősen túlértékelt. Már az előzetesekben azt próbálták belém sulykolni, hogy ez milyen egy szívhez szóló mozi, csakhogy pont azt nem sikerült elérnie. Amikor a filmekről és azok szeretetéről van szó, akkor hibátlan mozi, de a gyerekszereplők – főleg az unszimpatikus főszereplő – teljesen hiteltelenek, mesterkéltek. Azonban Ben Kingsley játéka fergeteges, és a hangulat is magával ragadó, de azért az öt Oscar-díj erősen túlzás, főleg az operatőri Az élet fájával szemben, de a vizuális effektusokat is említhetném, mert ennél mind A majmok bolygója, mind a HP7/2 jobb volt ilyen téren. Howard Shore zenéjében sincs semmi különös, a szokásos francia hangulat, csak ez is képtelen beszippantani, a 3D tényleg szép, de nálam még mindig az Így neveld a sárkányodat! viszi a prímet ilyen téren. Ráadásul jónéhány jelenet erősen túl van nyújtva, el van húzva. Nem rossz film ez (habár gyerekfilmként nem tudom melyik gyereket kötné le két órán keresztül), Scorsese nagyon megakarja mutatni hogy ő tud ilyet is, de míg A némafilmesnek az első pillanatában sikerült elvarázsolnia, itt csak néhányszor.

2012-02-29 15:45:06 from hell (5) #13

Fura érzésekkel, mondhatni előítéletekkel ültem be a Hugo 3D-s, premier előtti vetítésére. Egyfelől Martin Scorsese a kedvenc rendezőm, köszönhetően főleg régebbi filmjeinek, melyek kasszasikereket megpályázó alkotások helyett szinte mind őszinte vallomások, saját élményeken (Little Italy) alapuló mesterművek, másfelől, hogy pont ő forgat 3D-ben, no meg az a gyerekes plakát..szóval titokban felkészültem egy kisebb csalódásra is.

Vége lett a filmnek, én meg csak ültem ledöbbent ábrázattal, mellettem apám, az az ember, aki 5 éves koromban levetítette nekem az "Utazás a Holdba" című Méliés filmet, meg a Lumiere-eket majd Chaplint,Buster Keatont..s így tovább.
S hirtelen értelmet nyert a 3D, a varázslat, amit anno Méliés filmjei nyújtottak az embereknek, azt most Scorsese tárta elénk 2011-ben az új technikával.
Ezt a pár sort szerintem mindenkinek érdemes elolvasnia, vagy tudnia mielőtt megnézi a filmet: "Méliès varázslatos trükktechnikát alkalmazott utópisztikus filmjeiben. Többek között a bűvészek színpadi trükkjeit, valamint a filmesek stop-motion-eljárását és a kasírozást. Méliès filmjeiben még vadul gesztikuláló színészi játékok elevenednek meg, mégis ő volt az első kitalált cselekményt forgató rendező. Életműve számos későbbi rendezőre hatással volt."
Így bizony Scorsesere is. Látni a Mélies filmek részleteit, az érkező vonatot:), Buster Keaton-t a vásznon,Chaplin plakátokat és a számtalan egyéb utalást, ez igazi gyönyörűség egy filmszerelmes számára. Furcsa, de néha mintha a saját gyermekkorom egy-egy részét láttam volna megelevenedni (például én is belógtam először a moziba:)) de persze inkább az elbűvölt érzésre gondolok, amit a varázslatok tárháza, a film ér el egy gyerekben.

Igazából a filmet nem is tudom önállóan kezelni, a sok emlék, és elbűvölő pillanat miatt mintha tényleg egy varázslat, időutazás részese lettem volna, s talán ez is volt Scorsese mester célja.
Ebert barátunk nyitómondata a filmről zárásként:
"Hugo is unlike any other film Martin Scorsese has ever made, and yet possibly the closest to his heart: a big-budget, family epic in 3-D, and in some ways, a mirror of his own life. We feel a great artist has been given command of the tools and resources he needs to make a movie about — movies." Egyetértek!

2012-02-27 09:59:22 Rohmer (?) #12

Franca rendező,színész,de a mozi nemzetközi.

2012-02-27 09:23:52 Olórin (4) #11

"Az Artist csak az idegen nyelvű Oscar versenyben indulhatott volna"

Miért, mert angol nyelvű?:)

előzmény: Rohmer (#10)

2012-02-27 09:22:31 Rohmer (?) #10

Szerintem ez a film jobban megérdemli az elismerést mint az Artist . Nem csak azért mert amerikai,de 2011 van és nosztalgia ide vagy oda Woody Allan-nek igaza lehet amiért nem megy el az Oscarra! Szerinte a zsidók 2. legnagyobb ünnepe a hanuka után és akiknek szavazati joguk van nem értenek a szakmához. Az Artist csak az idegen nyelvű Oscar versenyben indulhatott volna.

2012-02-26 15:46:41 Daemiaen (5) #9

Scorsese gigantikusan szép mesét mond mindarról, ami egy filmőrült számára valamit is számít. Pillanatonként érik olyan, akár vizuális, akár verbális impulzusok a nézőt, hogy majd' elolvad a gyönyörűségtől. Ez a mozi varázsának gyönyörűsége a mozi egyik legnagyobb mágusától.

2012-02-25 17:44:15 lehel89 (5) #8

Akkora ötös, mint egy ház. És még A némafilmes sem tudott túltenni nálam rajta.

Az év legjobb filmje, az Egy elválás történeté-vel együtt.

2012-02-25 14:48:22 Mikkey (5) #7

fuhh, nem nagy találok szavakat. vaskos nagy ötös! látványban picit a dr parnassus csodálatos világával hoznám összefüggésbe, de persze sokkal komolyabb, mélyebb hangvételű
látvány, fantasztikum, mennyi szív és ötlet! tisztelgés a MOZItörténet előtt.
DVD-s, polcra való darab! hibátlan! és hogy ezt 1 Scorsése film? hát riszpekt érte, látatlanban meg nem mondanám!
Mélies felturbózott látványú filmrészleteit meg külön jó érzés volt látni

2012-02-22 18:40:03 R2d2 (5) #6

Scorsese mester jól használja az új évezred technikáját (Alexa 3D-ben + némi CGI), hisz a snittek egy része még 2D-ben is nagyot üt,nemhogy 3D-ben.Csillagos ötös.

2012-02-20 00:38:26 Adam Taylor (4) #5

Nem nyűgözött le már az első percektől fogva, sőt, először még csak egy egyszerű, szép képeslapnak gondoltam. Aztán jelenetről jelenetre egyre jobban tetszett, ahogy a figurák és a történet egyre közelebb kerültek hozzám, ahogy egyre több filmes utalást és kikacsintást fedeztem fel benne. Érdekes módon ez a felfelé mutató tetszési index mégsem csúcsosodott ki egy nagy érzelmi csúcspontban, egyetlen szívfacsaró momentumban; a Hugo ugyanis kerüli az ilyen teátrális, felszínes drámaiságot, és valóban, a giccsességet is. Az érzelmeket szépen építi fel, ahogy kell, és egyenletesen is zárja azokat, így egyetlen tetőpont helyett az egész mozi hangulata, varázsa marad meg az emberben.
Persze nem tökéletes film, egyes esetekben én túl gyerekesnek véltem mind a párbeszédeket, mind a történéseket. Szerencsére a film egészére ez nem jellemző, ha csak egy kevés fogékonyságunk akad a régmúlt, a Mélies-féle filmek, az ilyesfajta nosztalgiázás és múltidézés iránt, a Hugo be fog találni - no meg akkor is, ha van szíve az embernek :)

2012-01-18 19:49:12 BonnyJohnny (4) #4

Aranyos, szép, kedves történet, és egyáltalán nem giccses. Ha más nem, márcsak ez is dicséretre méltó a rendezésben (bár Scorsesetől fura is lenne mást várni, csak az ilyen történetek manapság rendre giccsbe fordulnak). A díszletek és az egész cselekmény rendkívül hangulatos. Valahol azt olvastam, hogy ez Scorsese legszemélyesebb filmje. Kitudja, talán ő az a kissrác, akit az édesapja minden születésnapján filmszínházba vitt, és átélte a mozi varázsát, a napközbeni álmodást... és ezt az érzést sikerült átadnia a nézőknek is. A filmkorszak hajnalának (különösen Méliésnek) megidézése is fantasztikus. És amúgy Méliés történetének meglepően sok a valóságalapja.
Szerencsére még nem lehet értékelni. Ezt érdemes lesz moziban is megtekinteni, 3D-ben. Ha ott is (másodjára is) elvarázsol, akkor ez lesz a negyedik 2011-es film amire zseniálisat adok. (Bár addigra lehet adok másra... szóval... mindegy. :P)
Ja, és Chloe Moretz plusz pont. :)

2012-01-08 12:52:12 caulfield (3) #3

Az utóbbi időben két múltidéző, nosztalgikus alkotás egyértelműen kimagaslik a filmes felhozatalból. Az egyik a fekete-fehérben forgatott némefilmek előtti zseniális, francia berekekkben készült főhajtás a The Artist, a másik pedig e Scorsese remekmű. Az élményszámba menő hommage-eken kívül ez a "francia kapcsolat" az, ami összeköti őket. A Hugo Cabret hangulatát tekintve egy Pixar animációhoz, a Ratatouillehez áll közel. S nemcsak a párizsi miliő miatt, hanem a gigászi óraműként működő hétköznapi élet mögött/ alatt élő Dickensi számkivetett nyomorúságos figurája révén. Aki aztán alapjaiban változtatja meg a felszínen élők sorsát.
Szerintem a 3D még sehol sem illeszkedett ilyen jól a történethez, mint itt. Marty, mikor megkomponálta a jeleneteket láthatóan a térhatást keltő technika lehetőségeiből indult ki. Így nincs azaz érzés, mintha utólag, kényszerből 3D-sítették volna a képeket. A legmagávalragadóbbak azok a momentumok, mikor a mozgókép ősei kerülnek terítékre e rendkívül izlésesen és kifinomultan felépített világban. Scorsese nem átall teljes jeleneteket szentelni például az Utazás a Holdba szcénája rekonstruálásának, vagy más George Méliès által alkotott/ alkothatott filmek szellemiségét, művészetét idéző fiktív klipeknek - persze mindezt lélegzetelállító díszletek, jelmezek segítségével (e téren a jelölés minimum, de a győzelem is eléggé garantáltnak tűnik az akadémiánál februárban). A Hugo ezen jelenetei valósággal könnyet csalnak a moziszerető szemébe, mivel mind a Lumiére fivérek híres vonatjával, mind Fritz Lang Metropolisával, vagy Chaplin csetlő-botló világával, s azoknak kultikus, mára már történelmi szimbolúmaival olyan kreatívan, giccsmentesen játszik korunk egyik legzseniálisabb filmkészítője, hogy az minden dicséretet és tiszteletet megérdemel.

2011-12-15 20:42:23 emőke (5) #2

Elképesztően érzékeny film, ami a legújabb technikával állít emléket a filmtörténet legkorábbi mozzanatainak. Le a kalappal Scorsese előtt, hogy ezt is meg merte alkotni, maradandó emlék lesz, az biztos! :)

2011-12-07 22:57:58 jo11 (5) #1

Lassu, de nagyon latvanyos film 3D-ben. Nem enged szavazni, mert azt irja, h nem mutattak be, de nalunk mar 6 napja megy. szal 5 .