Sucker Punch (2011) ☆ 👁

(Zack Snyder)

amerikai akciófilm, fantasy, kalandfilm

2,6

2019-10-10 00:43:26 Fatupi (1) #127

Zack Snyder szellemi kivetülése.
Ha a többi filmjéből elveszed, amit más adott hozzá, ezt kapod: egy ormótlan, rikító-dübörgő, fémízű felhőt.

2018-11-13 01:21:00 ImpossibleGirl (4) #126

Fura, én pont fordítva értelmeztem. De egyik verzió sem ad mindenre magyarázatot.
Baby Doll a fő személyiség.
Sweet Pea, a lényének az a része, aki nem tudta feldolgozni a húga halálát, ezért számára megteremtette Rocket-et.
Blondie-ra még ráfogom, hogy a húga miatt érzett bűntudata, kb Baby Doll sötét oldala, aki nem engedi, hogy megmeneküljön és ezért árulta el őt.
De Ambert nem tudom hova tenni.
És a tánc/harc szimbolikát se értettem különösebben.

előzmény: Umberto (#100)

2017-04-30 00:05:13 MicaHiro (1) #125

Na, ez aztán tényleg valami döbbenetesen pocsék. Szinte nem is tudom, mit lehet kiemelni a negatívumok közül. A legviccesebb talán, hogy a főszereplő lány arcjátéka alig változik az után, hogy a film végén átesik egy lobotómián.... Kevésnek érzek erre csak egy nézhetetlent adni, de többet sajnos nem lehet.

2017-02-04 10:59:54 R2d2 (1) #124

Részvétem azoknak akik ezt moziban szenvedték végig, nekem felgyorsítva is unalom volt végignézni.

2017-01-30 13:04:09 Dangar (2) #123

Az egyest kizárólag a látványnak (ami elképesztő) köszönhetően ússza meg, de filmként gyakorlatilag nulla. Kár érte...

2016-07-27 18:58:20 critixx (1) #122

A probléma, hogy magáról is elhiszi, hogy intelligens és hogy tehetséges.

előzmény: Fatupi (#121)

2016-07-27 17:01:58 Fatupi (1) #121

A BvS meg ez után van egy olyan érzésem, hogy Snyder egy elég korlátolt rendező rohadt nagy egóval. Simán elhiszi a filmjeiről, hogy olyan intelligensek.

2015-02-06 14:40:17 BonnyJohnny (1) #120

Amúgy ennek a filmnek marha szarul áll, hogy komolyan akarja venni magát.

előzmény: tomasso (#119)

2015-02-06 08:44:08 tomasso (1) #119

Káprázatos, ahogy ezek a lotyók ontják magukból a mélyfilót, de úgy vélem a casting ezerszer érdekesebb lehetett, ott kiadták minden tehetségüket, így valamelyest érthető, hogy a forgatásra kicsit elfáradtak. Az animáció pedig csúcsszuper, nincs is jobb dolog sárkányokat gyilkolászó kurvákon flashelni (és közben táncolnak ám), akik monumentális bölcsességeket pufogtatnak, elősegítve a totális ezoterikus élményt. Jogosan vetődik fel tehát a kérdés: vajon létezhet a világon ennél nagyobb baromság?

2014-01-25 21:55:19 simijohnny (2) #118

Mint valamiféle amerikai live-action anime... nem tudom, de nem nézem tovább.

2013-09-29 13:28:57 nejmed (4) #117

Nekem bejott. :3 Rendkivul kreativ volt vizualisan, eszmeletlenul cool. Zenevel egyutt egyenesen mennyei! Atutott egy olyan hatart ami utan ezt a videoklip esztetikat szeretni tudtam. Es meggyozodesem, hogy nem volt buta a fo storyline. Az, hogy egy allegorikus sik alomjelenetei mennyire fajsulyosak, nem izgat! :P Amugy a leginkabb wtf jelenetekben lehetett latni Baby Dollt „tancolni‟ ;)

2013-02-16 23:57:43 TaZaR (2) #116

A film története megüti az ilyen fan-mangák szintjét, amiket 12 évesek tesznek ki az internetre.
(bár már a Watchmen némelyik hozzáadott jelenete után olyan érzésem volt, hogy Snyder túl sok tinianimét néz)
Értem én hogy Snyder szereti a combfixet, a koron aluli lányokat, a robbanásokat, a slow motiont, a szamurájokat, és a fegyverrel beállós pózokat, de csak mert egymásra dobálta ezeket az elemeket, és írt hozzájuk egy erőltetett scriptet, amivel összekötötte az egészet, attól ez még nem lesz egy értelmes és értékelhető történet, vagy film.
Ha Zack Snyder szakács lenne, és kajával csinálta volna ugyanezt, akkor most moslékot főzött volna.

2012-09-18 14:09:46 ender1112 (5) #115

A The Cell(fujfuj sejt) viszont nagyon jó példa erre a fantasztikus vizuális élvezkedésre :)

előzmény: SoZi (#114)

2012-09-17 23:57:46 SoZi (4) #114

Renaissance-szal kapcsolatban, lehet hogy igazad van, régen láttam, nem emlékszem semmire, csak a stílusra, és hogy Daniel Caig volt a hang.
Chralie-t azért sorolom ide, mert ott is simán alárendeltek mindent a design-nak, csak ott nem CGI-vel dolgoztak elsősorban (díszletek, formák, zene, színek, kameramozgás).
Persze ilyen zsáner nincs, úgyhogy lehet finomítgatni a kritériuomokat szabadon.
Eszembe jutott mégegy igazán a legaljáról: DOA. Sapka szart nem ért :D

előzmény: ender1112 (#113)

2012-09-16 13:58:53 ender1112 (5) #113

A Renaissance az meglehetősen történet orientált volt, ha jól emlékszem; a Charlie angyalai-ban pedig nem volt ilyen látvány-orgia.

előzmény: SoZi (#112)

2012-09-14 22:11:14 SoZi (4) #112

Én az ilyet designer filmnek hívom. Annak remek. Nálam ide tartozik még a Sejt (Tarsem filmjei úgy általában), és ha emlékszik még vki a Renaissance című animációsra, de pl egy Charlie angyalai is simán jó ebbe a műfajba úgy hirtelen.

2012-09-14 21:57:58 dorothygale (2) #111

Olyan ez a film, mint egy hentai porn valòsàgos szereplôkkel , Sincity feelingre hajazva, miközben az egèsz egy Pc jàtèk.......ezek a csak robbantòs , lövöldözôs filmek nem az èn vilàgom...Fura egyveleg....

2012-08-28 00:35:16 Oscee (4) #110

ugye? újra is kéne néznem mostmár! :)

előzmény: ender1112 (#105)

2012-08-27 22:38:12 critixx (1) #109

Én magam sem.

2012-08-27 22:33:16 Hannibal Lecter (1) #108

Őszintén szólva nem hittem volna, hogy leülsz elé. :)

2012-08-27 21:52:29 JeszKar (1) #107

Csak az legalább nem teteti úgy, mintha összefüggő története lenne.

2012-08-27 21:19:40 critixx (1) #106

Az ember bekapcsolja valamelyik véletlenszerűen kiválasztott zenetévét 110 percre bármikor a nap folyamán, és megkapja ugyanazt, mintha megnézné ezt a filmet.

2012-08-27 21:07:54 ender1112 (5) #105

Váó. Nem hittem volna, hogy egy ennyire lehúzott film ilyen jó lehet.

2012-08-22 01:42:05 timcsiy (1) #104

számomra talán a zene volt az egyetlen értékelhető dolog ebben a filmben.

2012-06-03 23:20:49 reting1111 (1) #103

Hála az égnek. Remélem mindenki tanult ebből és nem történik ilyen nézők elleni atrocitás többé.
Amúgy: Thanks for the insight. :)

előzmény: Zalaba Ferenc (#102)

2012-06-01 15:09:38 Zalaba Ferenc (1) #102

Nemzetközi szinten, ami azt jelenti, hogy veretes bukta. Már az amerikai bevételből is hétről hétre több marad a moziknál, de a nemzetközinek csupán töredéke vándorol a stúdióhoz. És a jegyzett költségvetésben a marketingköltségek nem is szerepelnek.

előzmény: reting1111 (#101)

2012-06-01 15:00:34 reting1111 (1) #101

Én csak azért seretnék ide beírni, hogy legalább nyoma legyen annak, mennyire egy csapnivaló, másodosztályú ganyékupac ez a film. És a szörnyű az, hogy visszahozta az árát!
Ezek azok a filmek, amik miatt nem válnak unalmassá az igazán jó alkotások. Ebben azt kell értékelni, hogy mennyire rossz és, hogy eszünkbe juttatja, hogy ha minden film Casino szintű lenne, akkor mennyire unnánk őket. Ez a film a trágya a remekművek kertjében.

2012-03-30 19:02:11 Umberto (3) #100

Én úgy értelmezem, hogy Abbie Cornish karaktere a főszereplő, sőt ő az egyetlen, aki létezik a lányok közül, mivel a többieket csak elképzeli, hogy kiszabadulhasson végre. Ergo skizofrén. Erre van egy erős utalás is Emily Browning szájából: "ez a történet nem rólam szól, hanem rólad..."

2012-03-16 09:59:49 ChrisAdam (1) #99

Hát közben már lejjebb ment... :/ Mert rájöttem, hogy csak egy kotyvasz.

előzmény: Umberto (#98)

2012-03-16 00:27:17 Umberto (3) #98

Hármas? Akkor miért csak kettes?

2012-01-17 23:59:20 ChrisAdam (1) #97

Hú, mennyi negatív vélemény és szerencsére egy-két pozitív is. Mindkettővel itt is, ott is egyet tudok érteni, ezért maradtam középen.
A történet alapjában véve nem rossz, csak rosszul van kivitelezve.
Egy lány, akit rengeteg megpróbáltatás ér, persze, hogy saját fantáziavilágában bújik meg. Jó hangulatú film, király látvánnyal látvánnyal (bár a túl sok a lassítás), ritka szar forgatókönyvvel és szintén sz.r szinészekkel. Ez így egy gyenge hármas. Aztán lehet, megy lejjebb is, mert elég álmos voltam már.

2011-12-13 20:09:12 Klown13 (2) #96

Elfecsérelt 60 perc(több nem sikerült így elsőre), sok pozitívumot nem tudnék említeni. Érdekes módon azok a részek, amikre azt hittem, meg fogják menteni a filmet, halál gagyik voltak, itt-ott Uwe Boll jobb pillanatait idézték, néha már nekem sült a pofám. A zenéje legalább ingadozó, vannak egész jó számok benne...habár inkább érdekesek, mint jók. Senkinek se ajánlom.

2011-11-24 10:59:58 TomPowell (1) #95

Sucker Punch – Álomháború

Nálam vitán felül meg van az év – de talán az elmúlt évek – legpocsékabb filmje. Snydert én alapból az egyik legtúlértékeltebb rendezőnek tartom, és én csak Nolan miatt várom az új Supermant. De ez, valami hihetetlenül nagy ostobaság: van valami alibi történet, hogy Snyder kiélhesse a vizuális fantáziáját, ami lényegében annyiból áll, hogy láthatunk egy teljesen ostoba videojátékot különböző szintekkel, de ugyanazzal a struktúrával, aminek az irányítását kivették a kezünkből. Színészi játéknak gyakorlatilag nyoma sincs – leszámítva talán Carla Guginot és Oscar Isaac-et, mert Scott Glenn tutira be lehetett tépve, amikor a forgatáson volt, míg ezt a sok sz@art elmondta – azt meg itt öltött számomra gusztustalan méreteket, hogy csak azért, mert néhány csaj csábosan néz ki fehérneműben és tud kamera előtt sírni, már mozifilmben kell szerepelnie. Inkább a pornót ajánlanám nekik, mindenki jobban járna. A látványra tudnám azt mondani, hogy úgy ahogy rendben van néhány helyen, de sajnos ez se igaz, mert ez is – akárcsak az egész film – lélektelen (ez leginkább a sárkányos jelenetnél figyelhető meg, aminél a hat évvel ezelőtti Harry Potterben jobb CGI sárkányt kreáltak a Magyar Mennydörgő képében, mint ebben a förmedvényben). Az akciók se mentik a menthetetlent, a Snyderre jellemző lassítások már rohadtul unalmasak, ráadásul mindegyik tét nélküli, nem érezni a súlyát, és mindezek tetejébe nekem személy szerint még a soundtrack se jött be. Borzadály!

2011-10-08 22:22:46 hellasverona (3) #94

Sukár Puncik?Elég gáz film,de a látványvilága és a zenéje valamit kárpótol.Spice girls feltúrbózva....

2011-08-22 01:00:04 CyberDave (3) #93

Az egész egy nagy lejtő. Az eleje kifejezetten jó volt, gondoltam kapok egy kis bűnös élvezetet... Aztán szép lassan unalmassá vált a sok lassított felvétel meg az értelmetlen hentelés, a végére már too much volt. Baby Doll megérne pár patront, kár hogy nem láttunk táncolni, a többi csaj nem nagy durranás. A vége próbált jó lenni, de csak közepesen jött át, a zene viszont ott volt. Nagyon gyenge hármaska, jóindulattal.

2011-08-15 12:08:17 dmikk (1) #92

4 részletbe tudtam végignézni. Szörnyű. Mivel a stroy, a szereplők, a hang stb. egyszerűen szar ezen a valamennyire jól sikerült képi világ sem tud változtatni.

2011-08-15 10:44:45 myke7 (1) #91

ez egy büntetés

2011-07-28 07:16:15 aszpeti (1) #90

Én annyira szerettem volna elhinni, hogy valahol ennek a cukrozott szarkupacnak a mélyén egy film is rejtőzik... :(

2011-07-26 17:41:55 Leppard (1) #89

A látvány nagyon szép, a csajok se rosszak, a zene szintén néhol élvezhető, de ettől még nem lesz nézhető kategória ez a tömény szarság. A görbelábú kiscsajban biztos van valami őrületes, mert rövid időn belül már a második tébolydás filmjét látom...

2011-07-26 16:15:42 Coolfool (2) #88

Ez a "film" olyan számomra, mint egy PS akció játék.

2011-07-20 23:44:49 osi (2) #86

Filmnek rossz, videoklippnek jó lenne, csak ahhoz meg hosszú...

2011-07-17 14:21:31 JeszKar (1) #85

Hát ez okádék volt, elég rendesen.
Gyenge akció, nevetséges történet és dialógok, nulla karakterek, öncélú látványvilág, merénylet zenék, csak úgy zanzásítva.
És félreértés ne essék nem az bajom, hogy nem tudtak egy értelmes történetet összehozni, hanem egy értelmes baromságot sem. Valami olyasmit, aminek látszólag semmi értelme nincs, de közbe mögötte van logika, és emelet öröm nézni, ahogy teszik a nézői elvárásokra. Na Sucker Punch nem ilyen. Nagyon hosszasan lehetne elemezni, hogy hány száz elemében szar a cselekmény, amelynek az utolsó 'fordulat' adja meg a kegyelemdöfést.

2011-07-15 16:37:54 lokke (?) #84

A film szerintem zseniális,habár nem nagyon szeretem az ujdonsült akciófilmeket,de erre a filmre egyszerüen azt kell mondanom hogy az utóbbi évek egyik legjobb filmje.
Rengetegen lehuzzák a filmet azt álitva hogy gagyi sztori hol ott szerintem egy tökéletessen felépitett történetröl van szó.
Képzeljük magunkat a leányka bőrébe,meghalt az anya,családom bellüli erőszak,majd megöli az egyetlen embert a világon akit szeret: a hugát ...sőt még árvaházba is kerül mely egy igen szigoruan őrzött börtönre hasonlit...és még lobotómiát is akarnak rajta végrehajtani...:D
Természetes hogy az emberi elme ily sok sokk után egy fantáziavilágban próbálja meg érvényesiteni önmagát,melyet Snyder mester tökéletessen kontrolál.
Igy látva a film végét ráébred az ember hogy a történet a kezdetétöl fogva nem lehet más mint dráma...mely BabyDoll enyhén elborult agyának szüleménye.
Igazán akkor lett volna elcsépelt és gagyi film ha a fantáziavilág győz a realitás felett,de igy egy többsikon futó történet mely vége egy igen szivszoritó befejezést hoz.
Ami a film zenét illeti,egyszerüen tökéletes Grace Slick White Rabit valamint a Pixies Where Is My Mind átdolgozása egyszerüen zseniális...valamint mint ha a zene szövegét a filmhez irták volna...de még zseniálisabb ha a filmet ilyen kultikus zeneszámokhoz rendezi valaki...:D

Tehát szerintem ez egy igen jó film csak a művészmozi kedvelők nem nézik meg mivel ostoba akciófilmnek titulálják,még az akciófilm kedvelők nem értik meg a türténet lényegét,valamint a drámai befejezésekhez sem vannak hozzászokva...:D

2011-07-10 02:02:13 Hannibal Lecter (1) #83

Ugyanaz a véleményem, mint a Battle Los Angelesről: akár egy videójáték. Azzal a különbséggel, hogy itt nem gyöngyöző homlokú katonák fel-aláznak, hanem sárkányölő díszpi*ák pakolják ki a melleiket, néznek szigorúan, lövik és kaszabolják a változatos ellenfeleket, és kapják a felelősségteljes megbízásokat a kivénhedt Scott Glenntől (akinek olyan a feje, mint egy aszott körte).

2011-06-28 14:00:25 Gasz András (1) #82

Álomháború bővített változat:

Jók a zenék, a csajok, 1-2 lassítós jelenet s kb ennyi. :)

2011-06-27 18:08:37 tomikapitany (3) #81

Zenei vilaga 8/10 ,minden mas zeroval egyenlo.

2011-06-24 16:54:01 Gatyamadzag (3) #80

Szerintem egy nézést mindenképp megér a film, kár, hogy ennyire le lett húzva nem szabad arra gondolni, hogy tényleg ilyen rossz lenne a film. A látványvilág csillagos ötös, a legnagyobb baj azzal van, hogy a film olyan fantasztikusan indít, hogy onnan már csak lefele mehet. És megy is. A nem kifejezetten létező történet és súlytalan karakterek rányomják a bélyegét a filmre, de mégis ajánlom megtekintésre. Egyszer nézhető, popcorn mozi.

2011-06-23 14:41:28 Olórin (1) #79

De egy filmet egyébként sem jó dolog összehasonlítani egy videojátékkal. Amúgy a Sucker Punchot tipikusan annak kellett volna megcsinálni, nem filmnek.

2011-06-23 14:36:50 BonnyJohnny (1) #78

Bár én még annyira se vagyok nagy gamer, hogy játsszak ezekkel a játékokkal, de ismerem őket, és kurva jó hasonlat. Bár a vérfoci (Blood Bowl) találóbb lenne, már csak a külcsín végett. :)

2011-06-23 14:29:43 Rorschach (2) #77

Ha már te nem szolgáltál példákkal, bátorkodtam én is ugyanígy játszani. DE!
Nem vagyok egy nagy gémer, viszont hozzám is eljutott a mostanság oly divatos Mass Effect és az Assassin's Creed. Ezek random akció videojátékok, történettel, méghozzá nagyon jó történettel.
Míg az Álomháborút talán egy Fifához hasonlítanám, mélységeiben úgy, mint magasságaiban, ami a sztorit illeti.

előzmény: Oscee (#76)

2011-06-23 01:35:42 Oscee (4) #76

De nem. There, I fixed it, 1-1.

2011-06-23 01:06:46 Xaxofon (2) #75

Jaj... Műszempillás forradalom, vagy mi a szösz ez ;) Nem vitatkoznék senki ízlésével, de nekem ez a film semmi emlékezeteset nem adott, olyan mintha meg se néztem volna. Bár a zene az azért jó benne :)

2011-06-22 21:31:18 Rorschach (2) #74

De, butább. Méghozzá nagyságrendekkel.

előzmény: Oscee (#73)

2011-06-22 19:38:20 Oscee (4) #73

Annyi sok a negatív vélemény, hogy elgondolkodtam, hogy mégis ötöst bökök rá - úgyis ez az első Snyder szavazatom, ami nem ötös :)

Teljesen jó látványfilm, pontosabban látványban jobb, mint a legtöbb látványfilm, és sztoriban sem gyengébb semmivel, zeneileg meg csont max pont. Nem hiszem, hogy bármivel is egyszerűbb/butább/stb. lenne mint egy random akció videojáték, azokat mégis kajálja a nép.

2011-06-22 11:15:56 yahooboi (4) #72

Nem találtam benne sem tanulságot,sem érzelmi bombákat,sem óriási storyline-t,de ezek felett kellemesen elsiklottam az adott hangulatomban. A képi világ nekem nagyon bejött,a zenék abszolút passzolnak a film feelingjéhez. Egyedül azt bánom, hogy nem voltam a castingos pacák helyében...

2011-06-22 02:21:11 w.e.g.a. (3) #71

A filmmel kapcsolatos vélemények ismeretében direkt úgy szerveztem a megnézést, hogy sörözés után, a kocsmából hazaesve kezdjem (értelemszerűen bizonyos mértékig illuminált állapotban). És bejött! Annak ellenére, hogy nem szeretem, sem a kizárólag a látványra épülő agyatlan filmeket, sem az akcióorgiákat, ez most ideális kikapcsolódást nyújtott.
Oké hogy a forgatókönyv egyszerűen buta, és mind a narrátor, mind Scott Glenn majdnem minden megszólalása kínosan vicces... de amikor 4 bombanő a White Rabbit futurisztikus feldolgozására irtja gépfegyverrel és szamurájkarddal a német zombi katonákat a lövészárkokban, vagy amikor egy tűzokádó sárkány üldöz egy világháborús csapatszállító repülőgépet, miközben lent a lányok orkokkal harcolnak, az tudott kárpótolni bizonyos dolgokért. Egyedül a vonatos akció volt harmatosabb a kelleténél. A befejezés pedig a történet egyszerűségéhez képest kifejezetten jóra sikeredett. Kellemes csalódás, ilyen rossz átlagú filmeket rendszerint nem is nézek, nemhogy ilyen jó jegyet adjak rájuk.

2011-06-19 22:42:46 VVega (2) #70

Talán pár elvétve látványos jelenet miatt nem nézhetetlen, de lehet, hogy majd átkattintom arra. Nehéz elképzelni ennél öncélúbb f*szverést, amikor pedig megpróbál érzelmeket kiváltani és tanulságot torkon lenyomni...na az mindennek az alja, Priest-i mélységek.

2011-06-19 20:52:55 Paul Ricard (1) #69

Snyderrel sose szimpatizáltam, de ez az izé még tőle is övön aluli. Ráadásul saját „történet” alapján. (Hogy oda ne rohanjak!)

2011-06-18 18:14:28 ekrekirts (2) #68

Eléggé megossza a közönséget ez a film, nekem special nagyon nem jött be. Valahogy ez a néhány "cicababa rohangál a képernyőn fegyverekkel" téma nem volt elég, ez nem visz el egy filmet, ennél több kell.... A látványon és a képi világon kívül (ami itt-ott tényleg pofás lett) más pozitívumot nem tudnék kiemelni, a 2pont is ennek szól.... Röviden: vacak lett ;D

2011-06-09 16:12:48 mchn (1) #67

Ennel idiotabb filmet ennyi penzert meg egesz biztosan nem csinalt senki. Megdobbentoen rossz.

2011-05-02 21:59:35 kordonok (3) #66

teljesen azt éreztem, amit te, slipknot.5-össel indult..a film első fele annyira érzelemdús és átérezhető volt.Nagyon sajnálom ezt a fantasyt, mert bizakodással a vállamon ültem le megnézni..valahogy az idei szuperhős filmözön nem nagyon akar összejönni...

2011-04-27 20:33:05 slipknot (3) #65

tökéletesen ezt a reakciót vártam a KT szavazóitól! :D valahol egyetértenék én minden kommentálóval, érdekes dolgok ezek... ez a film lesz az ami megisztja majd a filmnézőket!!! valahogy benne volt az a szépség, mégis túlzsúfolt és összecsapott, valahogy hangulatos, szomorú, elragadó, fantáziadús, és egyben bosszantó is! miközben néztem a filmet többször is eszembe jutott hogy ezt azonnal osztályozni fogom, és nem akarok nagyot mondani de 5-ből 3 osztályzaton is elgondolkoztam a film alatt! a hangulatos kezdő képsorok, mindaddig amíg az egész át nem váltott bordélyházba, az őrültek meg prostikba, azon voltam hogy a kivitelezés már megérdemli a zseniális jelzőt, aztán jöttek az erőltettett képsorok és egyből lecsúszott 2-esre. csak-csak történtek az érdekességek, a jelenetek, az egész őrültekháza Babydoll szemszögéből, a néhol felcsendülő hangulatps zenék (Bjork - Army of Me, hogy csak egyet említsek) és hozzá a hatalmas akciódús jelenetek, véglis egy pillanatra sem gondolkoztam többé a 2-esen a nézhetetlen meg meg sem fordult a fejemben. nemtudom miért de valahogy a zseniálist nem akarózik kipréselni. hatalmas hogy a film egyszerre tud tényleg fergetegesen nyomasztó és valahogy idétlenül elfajzott lenni. hát remélem Snyder úr megteremtette az új műfajt és lessz még ilyen. sajnálom hogy csak négyes de sok lenne az ötös... nagyopn fura film

2011-04-25 16:17:32 morcosmedve (3) #64

Elsőre nehéz hova tennem. Felvonultatja a hollywoodi eszköztár szépszámú elemét (csak épp nem kezdenek el énekelni egy musical-betétet a harcba öltözött csajok), sokminden hullott a vegyessalátába, ugyanakkor, vagy éppen ezért, mégis megfoghatatlan marad a végére. És nemár, hogy itt tényleg húzódik egy fájdalmasan tragikus szál. Nem maradt el a végéről a tanulság levonása sem...

Ami tetszett, hogy a filmet teljesen eluralta az elszabadult fantázia, nem vergődött a folytonos valóságra vonatkoztatás idült kényszerében. A tálalt fantázia viszont ebben a formájában számomra idegen. Talán konzoljátékként érdemesebb lett volna végigtolni, úgy jobban bevont volna a világába.

Érezni az újító szándékot, de a mesélési módot nem találtam érdekesnek. Ezzel együtt meglep, milyen kevesen szavaztak eddig a filmre.

2011-04-20 22:49:04 Banyári Róbert Vilmos (5) #63

Rég óta vártam a filmre és nem csalódtam rajta egy cseppet sem,mikor kijöttem a moziból.Számomra...jó szereposztás,érdekes történet,tökéletesen belevaló zenék,látványos kosztümök és képek/effektusok. Ízlések és pofonok.Nem tetszhet mindenkinek ugyanaz...lehet mást is nézni. :P Részemről négyszer is befizettem már rá,ezért nincs több hozzáfűzni valóm. :)

2011-04-19 17:22:17 terika (2) #62

Ótudommár. Volt egy momentum, amin azért rendesen felháborodtam, de elfelejtettem megírni. Babyt egyszer sem láttuk táncolni (meg úgy kb. senkit sem). Hát ez milyen már? Felháborító. :D

2011-04-15 19:30:36 terika (2) #61

Meg kell említenem, nem volt rossz ez a film - látványilag. A cicák ruhácskái nem utolsó kis cuccok.
Viszont a mondanivaló és az azzal húzott filmbeli párhuzam nem igazán fogott meg. Vagyis nagyon gáz volt. Ettől függetlenül élveztem a filmet. :)

2011-04-11 17:19:25 uccse (5) #60

A többségnek nem tetszett, szóval ezzel nem lógsz ki. De ahogy néztem mással igen, mint mindenki.

(tömeg: - Mi mind különbözőek vagyunk!
valaki a tömegből: - Én nem!)

előzmény: goromba (#59)

2011-04-11 16:57:57 goromba (1) #59

Nyilván arra gondoltam, hogy én azokat nem értem meg, akiknek ez tetszik,de valóban, igazad van, ritka szarul, körmönfontan, ugyanakkor értelem nélkül valóan fogalmaztam meg.
Szóval tehát, sokakkal ellentétben, nekem nagyon nem tetszett, és ez azt jelenti bizonyára, hogy velem van a baj.Ami persze önmagában nem baj, mivel nem én vagyok a tömeg, és ezért azok, akik viszont a tömeg, tulajdonképpen hálásak lehetnek-és ez itt most önkritika volt.Ebből viszont én azt szűrtem le, hogy nem érdemes nekem a tömeggel a moziba menni.Erre a filmre és hasonlókra semmiképpen.

előzmény: uccse (#58)

2011-04-11 11:41:35 uccse (5) #58

Szar a közízlésed?
Ilyet sem hallottam még. Kifejtenéd, hogy ez mit jelent?

előzmény: goromba (#57)

2011-04-11 11:35:43 goromba (1) #57

Köszi a választ,de megnéztem.
Ellenben kérdésem most már válasz.Borzalmas szar a közízlésem,ez nyilvánvaló, de ez akkor is fos.

előzmény: "L" (#56)

2011-04-08 08:49:59 "L" (5) #56

Igen, borzaszto, nehogy megnezd, amugy pedig szornyu hova tart a vilag es a kozizles... :)

előzmény: goromba (#55)

2011-04-08 07:14:03 goromba (1) #55

Valaki segítsen:most ez a film tényleg arról szól, hogy hadonászó csajokat nézegetünk zenére?
Nekem nagyjából ennyi jött le.

2011-04-03 13:36:51 svili (4) #54

Jó film, nehezen érthető történettel. A látvány csillagos ötös, nálam veri az avatárt és az inceptiont együttvéve. Hihetetlenül jó csatajelenetek, helyszínek, már csak a képzelgések miatt is megérte a film.
Egyetlen hibája, hogy bár mindent összevetve a sztori jó és drámai, de az alapszintből sokkal többet is jó lett volna megtudni, jó lett volna több magyarázat. De ezek ellenére is simán nézhető a film, és a látványt külön kiemelném megint.

2011-03-30 22:42:41 wishperry (1) #53

ilyen borzasztóan szutyok filmet lehet, hogy még életemben nem láttam.
Ez szószerinti lobotómia volt, max a zene az egyedüli pozitívum,áá felfoghatatlan ez a film:)

2011-03-29 17:57:56 gaillard (1) #52

OFF
Inciről a topikjában, vagy privátban, ha gondolod.
OFF

Amúgy a vonatos résznél Jena Malone karakteréről csak nekem ugrott be az Appleseed? :)

2011-03-29 17:32:17 Olórin (1) #51

(Ez szerintem nem spoiler...)
Ja, arról szó sincs, hogy közös fantázia, egyértelműen az egész Baby Dollé.

Egyébként az is mutatja, hogy Snyder mennyire leszarta a filmnek ezt a részét (mármint: sztorit, karaktereket, egyáltalán, hogy mi miért történik), hogy arra nem vette a fáradságot, hogy az elejére belerakjon valahova egy félmondatot vagy egyetlen szál képet arról, hogy Doll érdeklődik a sci-fik/szamurájok mittoménmilyen ponyvairodalom után.

2011-03-29 17:26:57 uccse (5) #50

Nem azok. Ennyi a leírásból, meg az előzetesből bőven kiderül.

előzmény: k3pl3r (#48)

2011-03-29 17:25:31 uccse (5) #49

Lehet. Nekem úgy jött le, hogy ez közös fantázia, de szerintem nem igazán számít.

előzmény: k3pl3r (#47)

2011-03-29 17:24:04 k3pl3r (?) #48

Ja, amúgy nem SPOILERek ezek? Most én is kifelejtettem. :(

2011-03-29 17:21:49 k3pl3r (?) #47

Szerintem nem.:) Ez mind Baby Doll fantáziája. A lányok csak Baby Doll fejében táncoslányok. Igazából semmit nem tudunk róluk.

előzmény: uccse (#45)

2011-03-29 16:55:37 Olórin (1) #46

Már hogy a túróba ne lett volna tétje az Inceptionben? Végiggondoltad ezt?

A táncoskurváslányos fantázia nyilván nem teljesen fantázia, merthogy bizonyos elemei a gyogyóban estek meg a csajjal, de nyilván nem minden és nem úgy, de hogy hogyan és mennyi, azt attól tartok, még Snyder sem tudja.

előzmény: gaillard (#41)

2011-03-29 16:39:43 uccse (5) #45

A gyogyóban a lányok kurvának (táncosnőnek) képzelik magukat, és ebbe lépnek be Baby Doll fantáziái. Nem tudom mi ebben a bonyolult.
Mondjuk azt elismerem, hogy elég nagy hülyeség, hogy tinilányok ilyen helyzetbe képzelik magukat. Itt látszik, hogy a forgatókönyvet is férfi írta. De ezt a logikátlanságot leszámítva nagyon jó film ez.
(talán még azt lehetne felróni, hogy Blue-t nem Cillian Murphy játsza)

2011-03-29 16:22:09 Rorschach (2) #44

Szerintem nem kell bonyolult, fantázia a fantáziában-izét belemagyarázni. Ami látványos, az nem történt meg, ami fizikai fájdalmat okozott, az meg igen.

2011-03-29 16:11:18 k3pl3r (?) #43

Igen én is ezt akartam írni.
Az a szint is csak fantázia, a valóság "feljavítása". Mielött Baby Dollt lobotomizálják lepörög maga elött az élete. Vagyis csak az utolsó pár nap. De mivel egy jobb világot képzelt magának, mert csak így bírta ki bent, ezért az utolsó pillantban is erre a világra emlékezett, nem arra a sok szörnyűségre ami vele történt.
Én valahogy így képzelem el.:)

2011-03-29 16:08:19 Rorschach (2) #42

Azt vallod, hogy álom az egész? Akkor a film végén mit is akar Blue megbosszulni...?

2011-03-29 16:07:13 gaillard (1) #41

Ha már itt tartunk, az Inception-ben sem volt igazi tétje az álomcsörtéknek, de amíg azt néztem legalább nem agyaltam öncsonkítási módozatokon, mint ennél már röviddel a kezdés után.

2011-03-29 15:55:41 Olórin (1) #40

Álom/fantázia, egykutya... egyik sem valós, egyiknek sincs tétje.

Meggyőzésről szó sincs :)

előzmény: carmine (#39)

2011-03-29 15:54:34 carmine (5) #39

k3pl3r: Így visszagondolva, van benne valami. :) De ettől még számomra ugyanolyan izgalmasak az akciójelenetek. De ahogy te is mondtad, még meg kell nézni párszor, hogy minden a helyére kerüljön.

Olórin: Szerintem nem álom volt, hanem fantázia. De valljuk be, aki egyest ad a filmre, azt gysem lehet meggyőzni, hogy másoknak mitől zseniális. :)

2011-03-29 15:44:53 Olórin (1) #38

De igazából tökmindegy, mert a táncos meg az akciózós "szint" is álom, szóval miféle tétről van szó egyáltalán?

2011-03-29 15:39:54 k3pl3r (?) #37

Szerintem pont fordítva volt:
Ha nem sikerült a tánc, akkor volt gubanc az akcióban is. Éppen ezért nem volt igazán tétjük. A vontos jelenetnél is pont azért nem jött össze a küldetés, mert a magnóba víz került és megállt egy pillanatra (vagy csak a vezetékkel érintkezett, már nem emlékszem).

előzmény: carmine (#36)

2011-03-29 12:57:21 carmine (5) #36

Ezzel nem feltétlenül értek egyet.Szerintem igen is volt tétjük, hiszen ha nem sikerült az akció, akkor a tánc sem érte el a kívánt hatását. Ahogy a vonatos jelenetben nem sikerült kikapcsolni a bombát, úgy a kvázi valóságban is kudarcot vallottak.

előzmény: k3pl3r (#35)

2011-03-29 03:58:20 k3pl3r (?) #35

"Még az akciók sem tetszettek igazán, mert nem volt tétjük."

Ez nagyon is igaz. És szerintem ez az egyetlen hiba a filmben. De ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni. Viszont nekem az alapötlet és úgy az egész piszkosul tetszett. Persze nem mindent értettem így elsőre, de engem nagyon megfogott Snyder. Még meg kell párszor néznem, hogy igazán kialakuljon bennem, hogy mégis mit láttam, de így ez most per pillanat... huhh.

előzmény: Leslie (#21)

2011-03-28 10:37:39 Hawersracz (2) #34

Gondoltam leírom, hogy számomra miért volt ekkora csalódás a film, de Te szinte mindent leírtál!:) Látvány+zenék, ezeken kívül semmi értékelhető nem volt a filmben, ezek viszont kiemelkedően jók voltak!
A Rorschach által leírtakon túl, ami nagyon kiverte a biztosítékot azok a náci katonák voltak! Hihetetlen, hogy 2011-ben még mindig itt tartunk!!!
Az meg oké, hogy Baby Doll megváltozott tudati állapotba kerül a tánc által és azt látjuk, de aparittyázás szintjén megragadt ork szerű lények elleni harc géppisztollyal, az azért nem semmi!
Összegezve szerintem egy jó ötlet elpocsékolása lett a film, SAJNOS!

2011-03-27 22:21:55 carmine (5) #33

Én JuhG-vel értek egyet. Számomra pontosan azt hozta, amit az előzetes ígért. Nem sok olyan rendező van manapság, aki ekkora fantáziával van megáldva és ilyen fokú vizualitással. A "táncjelenetek" minden másodperce zseniális. A filmnek önmagában van hangulata és azzal sem értek értek egyet, hogy a történet nulla. Igenis több van benne, mint egy szimpla CGI-bemutató. Viszont még magam sem tudom mi az a több, de a moziból kijövet éreztem, hogy valami van a felszín alatt, ami második megnézés után fog előjönni. Engem megvett kilóra, a látványával (csajokat is beleértve), a zenéjével, a hangulatával és azzal az érzéssel ami bennem volt a film után.
Érdekes, hogy tavaly márciusban is volt egy film (Alice Csodaországban), ami a legtöbb embernek csalódás volt, de nekem nagyon bejött. Kíváncsian várom a jövő évet. :)

2011-03-27 20:28:03 Rorschach (2) #32

Mondjuk, fair vagyok, pozitívumot meg nem is írok...
Szóval akkor csókolom:
-az a töménytelen mennyiségű videoklip, ami a végeláthatatlan unalmat hívatott feldobni, tetszett,
-a főszereplő ötös legalább annyira volt eleresztve külsőleg, mint amennyire üresek voltak belsőleg. Miniszoknya, neccharisnya, négy kiló vakolat, őrülten nagy dekoltázs, nyalóka, stb...
-a soundtrack (Snyder-filmhez illően) nagyon-nagyon jó lett.
-a film bár nem mindig kreatív, de tagadhatatlanul szép. A nőkön túl.

És bocs a dupláért...

2011-03-27 19:56:16 Rorschach (2) #31

SPOILEREK
Hát én nem ezt vártam. Snydert tehetségesnek tartottam eddig, de mostantól mindig hozzá kell tennem, hogy rendezőként. Eszméletlenül gagyi film a Sucker Punch. Ha nem ő rendezte volna, akkora karót kapna, mint egy ház, mivel ez nem érdemel kettest. Nekem tényleg nem voltak nagy igényeim. Még védtem is ezt a szart, látatlanban. Először úgy is voltam vele, hogy hármast kap, mert hát hogy néz az ki, ha védem a filmet, aztán kettest kap. Szarul, de most mit van mit csinálni... Kurva rossz film. Nem csak, hogy gagyi, de pofátlan is. Mert minek nevezzem, ha a film összes épkézláb jelenetét belepakolták a két (összesen négy perces) előzetesbe? Katasztrófafilm.
Történet nincsen. És itt pont. Van valami faszság egy elmegyógyintézetről, angyalokról, valami rejtélyes öreg fószerről, a lobotómiáról, meg táncos prostinak használt őrült(???) csajok színdarabjáról is, de az egész két perc alatt lett elhadarva, úgyhogy hülyének lehet nézni, de én nem sokat értettem belőle. Nem áll össze az egész, jól hangzik elsőre, de Snyder nem hogy erre nem vette a fáradtságot, karakterábrázolásra, valamint párbeszédek írására sem. Én egyszerűen nem értem, hogy ő, egy tehetséges és szerintem azért valamilyen szinten nyilván(?) intelligens ember hogy gondolhatta ezt komolyan. Szinte minden vigyorgóbeli perc fizikai fájdalmat okozott. Az egészet el kellett volna vinni egy önironikus irányba, ahhoz, hogy akár egy pillanatát is élvezni lehessen - ami meg is történt a két csaj agyonlövésénél, azon jóízűt röhögtem (vedd el a fegyvert, még véletlenül elsül). Ja, a kaput a ""tanulság"" tette be. HÁT IZÉ.
De! Ott a látvány, ami miatt mindent simán megbocsátottam volna a fent leírtak közül. Mindent. És itt jön be, hogy mennyire pofátlan film a Sucker Punch. A látvány lényegi része kimerül az előzetesekben. Van még egy egész jó kis lövészárkos harc, de a szamurájos nekem nem jött be (rakétavető?!), a robotosból nem látni semmit, a sárkányos pedig benne volt a trailerben. Számoljunk csak! A száz perces filmet a húsz perc látvány négy perc igazán fantáziadús és ötletes részével akarnak eladni. Ez pusztán szemétség.

Snyder NAGYON rossz irányba halad, ez már a baglyos mesénél és érezhető volt nyomokban, de az Álomháborúban tisztán kijön. Életében ne írjon forgatókönyvet még egyszer. Rendezzen. Sokat. És jót.

2011-03-26 15:21:37 Mikkey (4) #30

Próbáltam énis elvonatkoztatni a negatív kritikáktól. Zack filmjeit nagyon szerettem, de ebből tényleg hiányzott valami, ami pl a Watchmenben vagy a 300-ban a hátamom futkoztatta a hideget, itt már valahogy nem ütött (pl lassított jelenetek). ettől függletlenül továbbra is 1 nagyon kreatív elmének tartom, a a látványvilág tényleg zseniális. a zenék is jók voltak bár itt-ott nem tartottam épp patentnak az adott jelenethez, és hát igen a legnagyobb hiba a párbeszédek, és a nagy mondani akarás volt. Az akciók faszányosak, ( nekem a kedvenc táncjelenetem, a náczi katonásos-légballonos), bár a végefelé már azok is picit szürkeségbe hajlanak. Egyébként a táncjelenetek, amikor a rádió megszólal, az valakinél nem jutatta észbe az Eredetet?? Mint mikor lemennek az álomszintekbe. Még a féfbácsis, késes expedíciós rész is emlékezetes marad azért
Én bízom benne, hogy lesz még innen feljebb !

2011-03-25 21:54:49 JuhG (5) #29

Nekem tetszett, trailer alapján erre számítottam. Nem is értem ezt a lehúzóhadjáratot, ami megy mindenhol. Látványos volt jó zenékkel, komolyan mire számítottál? Azt tökéletesen hozta, amit ígért. Van akinek ennyi elég. :)

2011-03-25 18:45:39 uccse (5) #28

Ez több annál.
Én mindig is a történetet helyeztem előbbre a látványnál, de ha egy film valóban egy több órás CGI bemutató az is lehet jó, csak jól kell előadni.

előzmény: Kalti (#27)