The Fall (2006) ☆ 👁

(Tarsem Singh)

amerikai-angol-dél-afrikai-indiai dráma, fantasy, kalandfilm

3,8

2018-06-10 12:17:54 ChrisAdam (4) #47

Persze, mint általában mindent. Kivéve Menzelt. :)

előzmény: mimóza (#46)

2018-06-10 08:31:16 mimóza (3) #46

Ugye eredeti nyelven nézted?? Mondd, hogy igen!!!

2018-06-10 01:54:30 ChrisAdam (4) #45

Fecseg a felszín, hallgat a mély, pedig nem messze volt attól, hogy igazán zseniális legyen. De a négyesem is inkább az elképesztő látványnak szól, amivel engem meg lehet venni kilóra - ez köztudott. Viszont az is biztos, hogy Tarsem inkább jó vizuális tervezőnek, mint direktornak. A főszereplő kislány viszont zseniális, mellette Lee Pace el is törpül rendesen. A mondanivaló megvan és bizony fontos ez, de valahogy nem sikerült igazán jól elénk tárni, pedig közel volt hozzá. De elmarad a finálé hatalmas katarzisa. Inkább szólt volna a film a mozi szeretetének és a kaszkadőrök tiszteletének! ...de a látvány elképesztő, bravúros, letaglózó. Ezért élmény volt nézni. És már ezért érdemes nézni.

2017-12-19 13:11:50 mimóza (3) #44

Eredeti hangon néztem végig, kizárólag a kislány miatt, aki egyszerűen tüneményes a maga ártatlanságában az első képkockától az utolsóig. Érte adok csak értékelést, egyébként sokkk a színes forgatag.

2015-03-20 21:42:41 Szaracén (2) #43

Ez a film visszataszítóan giccses volt, jól indult, aztán olyan nyomasztóan pocsék lett, hogy a végén elsírtam magam, annyira rossz volt szenvedni előtte. Azért kettes, mert alapjáraton jó ötlet meg a kiscsaj karaktere poénos és valódi. Soha többet ilyet! Beethoven nem adta volna hozzá a nevét!

2013-12-23 14:05:15 Jill (?) #42

Y'all motherfuckers need The Princess Bride.

2013-11-21 20:13:43 dézi (?) #41

:D :D :D

2013-11-21 16:58:38 lonecoyote (1) #40

Ez a film olyan, mint egy óriási karamellás, epres, banános, csokis, mézes sütemény, fagyigombócokkal és marcipánnal a közepén, leöntve gyümölcsös joghurttal, tetején vaníliapudingba mártogatott túró rudival, és még rábaszva két kiló porcukor. Tömény giccs.

2011-06-27 17:51:18 tomikapitany (5) #39

Kepi vilaga egyszeruen bamulatos, iszonyatosan eros szineszi jatek. Bar a film mondanivaloja valahogy nemjott at.

2010-01-09 23:43:42 narancs77 (2) #38

Valahogy végig azt éreztem, hogy ez a film a típusának egy huszadrangú imitátora. Nekem a képek is így hatottak. Vontatott.

2009-11-14 14:37:37 Mikkey (5) #37

megy az örökös kedvencek közé! ezis a kevés olyan film egyike, amely után átértékelem magamban a filmművészetet, amit többek közt ilyen alkotások tesznek naggyá! rendesen kiütött

2009-10-27 18:12:58 Caararuuku (5) #36

A helyesség kedvéért a filmben indiánt mond Lee Pace de a kislány indiainak érti. Mert bár az indiánt és az indiait is indian-nek mondjuk angolul, a squaw és wigwam szavakat viszont csak indiánokra vonatkoztatva használjuk.

előzmény: Hornyai Lili (#28)

2009-09-09 17:52:48 -senki- (3) #35

Nem is mondtam ilyet.

előzmény: deviant (#31)

2009-09-09 17:44:46 [: Azuroo andrew :] (1) #34

*plakát

2009-09-09 17:44:30 [: Azuroo andrew :] (1) #33

Jó ez a Dalí ihlette palkát [link]

2009-09-09 17:21:41 deviant (2) #32

egyébként pont ma néztem meg a filmet, de őszintén szólva nem voltam tőle elájulva. éppen olyan látványos, mint a the fountain, és pont annyira üres is. a kislány pedig valami hihetetlenül rossz, más színésszel biztosan jobban tetszett volna. csalódás, pedig sokat vártam a zuhanástól. :( 5/10

2009-09-09 16:19:48 deviant (2) #31

ugye nem gondolod komolyan, hogy ez plágium? :)

előzmény: -senki- (#30)

2009-08-26 17:06:33 -senki- (3) #30

Egyébként ha valaki látta a Barakát tudja honnan nyúlták többet ebből kultúrkatyvaszból.

pl:

2009-08-26 16:52:54 -senki- (3) #29

Érdekes film a Zuhanás, érdekes formai játék. Képileg jó (de hangsúlyozottságához képest nem rendkívüli) a zene különösen szép, de tartalmilag elég sekélyes. A történet szűrrealitás játéka pár meglepő, ám néhol kissé gagyi hatású "poénnal". Ami kiemelendő a kislány remek játéka, aki kifejezetten életszerű. A sejtnél jóval fogyaszthatóbb, de még így sem tudtam 4-est adni rá. Viszont még egy hasonló produkcióra már elég unalmas lenne mindez.

2009-04-21 16:40:37 Hornyai Lili (4) #28

Ugye ezt nem ugy erted, hogy amiert eredeti nyelven azt mondtak, hogy Indian, ezert annak a tollfejdiszes verzionak kene lennie?!?!? Ugyanis ay angol Indian-nak mondja az indiait is. Csak a helyesseg kedveert...

előzmény: allegra (#4)

2009-02-15 10:21:23 Gasz András (3) #27

Hmm ez nekem is tetszett. Gratuláció, hisz egy mondatban összefoglaltad a lényeget.

2009-02-15 09:51:45 largo (2) #26

Ez eddig a legjobb definíció!:))

előzmény: CrazyBoy (#25)

2009-01-10 00:15:47 CrazyBoy (3) #25

Mindent a szemnek, semmit az észnek film.

2008-12-27 12:53:56 Gasz András (3) #24

Zuhanás:

Azokkal értek én is egyet akik szerint csodálatos lett a látvány a vizualitás mesteri a filmben főleg ha megemlítjük hogy valódi tájakat láthattunk mégis mennyire szürreálisak egyediek és csodásak.
A történet az ami gatyivá és feleslegessé s válik a film feléig kb. egyszerűen rosszul lett megoldva szerintem. A színészek is mitől olyan jók? Mert édi a kislány? Azért nem éppen. Az angolja erőltetett volt sokszor direkt ami eléggé idegesítő volt sokszor. (néhányszor a filmben akcentus nélkül beszélt, itt jött elő a szög a zsákból) A végén a filmnél nem kapunk igazi magyarázatot miért is volt ezt így érdemes megcsinálni, csak félmagyarázatokat és 1-2 tanulságot adnak a szánkba. Egyedül az tetszett a végén hogy előjöttek a mesebeli emberek reális változatai. :) Hogy honnét is ihlették, vették őket a mesélőink. A zene nem nagyon volt erős a filmben csak a a már említett főcímnél és a végénél volt erős a klasszikus zenemű által.
Néha untam is a filmet erősen nagyon vontatott volt, ha legalább levágtak volna az értelmetlen történet mesélésből.( igaz a képek miatt volt meg értelme)
Felemás film ez, rosszabb mint vártam azt hittem egy újabb Faun labirintusát kapunk de nagyon nem érdemeltük meg ezt úgy látszik Tarsemtől.

2008-12-10 21:34:21 wayage (5) #23

Na hoppá! Még végül ez lesz az év filmje számomra...:) Na azért még alszom rá egyet (vagy kettőt).

2008-11-30 18:39:21 ronin07 (?) #22

Nekem se világos, mitől olyan remek Catinca Untaru. De a többiek se ejtettek le a székről. Tarsem meg hiába állt rá még 2002-ben a conceptual art-ra és járt be húsz vagy mittomén hány országot a stábbal, máig nem győzte le A sejt-szindrómát. A látvány ugyanis mellbevágó, de a történet több sebből vérzik. Egyedül az a jelenet ütött, mikor Roy elkezdte kinyírni a társaságot és kegyetlenül elbánt a fából született sámánnal, de a történet 90%-át uraló zavarosságon ez a 10% pozitívum nem tudott segíteni. És miről is szólt a film tulajdonképpen? A mesélésben kivetülő énképről vagy a mozivarázsról?

2008-11-01 10:12:26 Dió (3) #21

Szerintem sem volt jó a kislány, sőt, én talán még rossznak is mondanám, és vmi erősen bosszantót én is találtam benne. Nem színésznőnek termett. Szerencsére a többiek vmennyire egyensúlyozzák, de nem értem, mit kéne ennem a kislány játékán.

2008-11-01 10:04:42 Olórin (2) #20

a kislány úgy fél óráig elbűvölően aranyos volt, aztán egy ponton valahogy elkezdett bosszantani, egy óra elteltével meg már lenyomtam volna a torkán a kórház teljes morfiumkészletét.

2008-11-01 09:36:09 dabo (3) #19

A nyitójelenet valóban lélegzetelállító

előzmény: remete bácsi (#18)

2008-10-29 21:23:59 remete bácsi (4) #18

Én éppeen azt tartom a legjobbnak, mert egyféle katarzisa a filmnek, amikor
hullanak, mint a legyek. Tökéletes jellemzése a depresszióba, reménytelenségbe eső embernek, aki gondolkodás nélkül tör-zúz, még a mellette lévőket is levakarja magáról, hogy aztán önpusztításba kezdjen.
Na jó, talán egy picit kellett volna lassítani benne, de akkor is nagyon erős az a rész. Ennek ellenére egyetértek, hogy maga a történet nem kerek. És nagyon spontán a "mese" meg-megszakítása. Vagyis teremt egy jó hangulatot, de ebből kibillent, időbe telik, amíg újra beszippant. Vizuálisan viszont végig erős. Ha lenne legjobb nyitójelenetek topilista, oda is jó eséllyel pályázhatna.

előzmény: dabo (#7)

2008-10-29 20:01:01 Rainbow (3) #17

A kislány akcentusából ítélve ez tűnik hitelesebbnek. Simán el tudom képzelni, hogy az apróbb nyelvtani hibák direkt voltak a szövegében. Viszont jobban belegondolva, túl jó volt a kiejtése ahhoz, hogy csak betanult és nem is értett szöveget mondjon.

előzmény: hhgygy (#16)

2008-10-29 19:28:25 hhgygy (5) #16

Akkor az IMDB-ben hazudnak, hamis életrajzot közölnek, de te biztos jobban tudod

2008-10-29 18:35:27 limupei (3) #15

Egyáltalán nem a promó hiánya miatt nem kapott díjakat a kis hölgy. A magyarázat sokkal földhöz ragadtabb:) A filmet idén mutatták be Amerikában, szóval ha díjakat kap, akkor azt majd 2008 novembere és 2009 márciusa között teszi...persze ha kap.

2008-10-29 16:57:08 Rainbow (3) #14

Na ezzel tudok maximálsian egyetérteni, és újra azt mondani, amit reggel is, hogy egy ilyen alakítás igenis díjat érdemel!
Pontosan a helytelen angolságtól lett igazán bájos, persze, ez sem helytálló így, összességében tündéri a kislány és hibátlan, ahogy játszik.(már ha játszik, mert szerintem csak önmagát adja és kész.)

előzmény: Brumi (#13)

2008-10-29 16:22:36 Brumi (5) #13

Nagyon nem értek egyet ezzel. A színészi játéknak csak egy része a szájába adott mondatok visszaadása, de ez a kislány annyira magávalragadóan és mindenféle mesterkéltség nélkül játszotta el a karakterét, hogy a nyelvi nehézségek csak a bájfaktort küzdötték fel még magasabbra. Nálam eddig az idén látott filmek közül a női alakítások toronymagas favoritja.

2008-10-29 16:02:52 Rainbow (3) #12

Nem, nem és nem ... értek egyet veled.

2008-10-29 13:28:23 Zalaba Ferenc (3) #11

most ismételjem el azt, amit egy másik fórumon mondtam? :)

ez a lány egyáltalán nem beszél angolul. mindent fonetikusan tanítottak be neki. azt se tudta, adott jelenetben épp mi történik. és ez annyira meglátszott a filmen... természetes volt valóban: természetesen rossz. :)

előzmény: Rainbow (#8)

2008-10-29 10:23:25 Daemiaen (2) #10

Nó mani, nó promó.

előzmény: Rainbow (#9)

2008-10-29 08:47:09 Rainbow (3) #9

Ja, és a kérdés akkor: miért is nem kapott méltó elismerést?

2008-10-29 08:46:24 Rainbow (3) #8

Egy nagy kérdést hagyott bennem ez a film: ha Abigail Breslin kaphatott Oscar-jelölést a Család kicsi kincséért (eltűlzottan, szerintem), akkor Catinca Untaru százszorosan megérdemelné a méltó elismerést. Ez az ő mozija!

2008-10-24 18:53:00 dabo (3) #7

Én mondjuk a trailer alapján hangulatában valami komolyabbra számítottam, nem pedig egy Tim Burton hasonmásversenyre, ám a leginkább szerintem a cselekményvezetéssel szúrták ki a gyanútlan nagyérdemű szemét.Nincs megfelelő íve az elmesélt történetnek, főleg azzal nem, hogy az összes főszereplőt kinyírja egy 10 perces időintervallumon belül. aminek következtében teljesen súlytalanná váltak számomra az események. Maga Bertolt Brecht sem tudott volna ennél hatásosabb elidegenítő effektust produkálni :) Nagy kár érte.

2008-10-18 22:00:59 "L" (5) #6

Számomra az év filje eddig, pont.

2008-10-13 19:37:30 rth (4) #5

A férfi főszereplő gyenge. A kislány viszont kiváló. Sok a nyúlás a Barakából, de persze ez nem bűn. Összességében jó filmnek tartom.

2008-10-13 18:55:21 allegra (5) #4

Egyáltalán nem kaotikus, sőt, helyenként kifejezetten ravasz, lásd Mahabharata-utalások, illetve az is, hogy minden a kislány képzelete szerint történik, pl az Indian egyértelműen tollfejdíszes indián, de ő ugye turbános indiainak képzeli el... A képeken pedig túl Lee Pace hangja is... mmmm egyenesen hátborzongató, gyönyörű (magunk közt: bugyihúzogató:) Ez már a Pushing Daisies-ben is feltűnt, de itt különösen jó.)
Külön tetszett, hogy a tragikus (pl mint a kígyós) jeleneteket rögtön oldják a humoros, gyakran kifejezetten parodisztikus események. Nem kizárólag szép film.

2008-10-13 10:54:20 Brumi (5) #3

A trailert ronggyá néztem (a The Fountain-t és a TDK-t övezte még hasonló várakozás a részemről) és megörültem, hogy itthon is bemutatják. Az ilyen filmekért találták ki a mozit! Elképesztő látványvilág, iszonyatosan erős színészi játék (Catinca Untaru minden vásznon töltött pillanata egy kisebbfajta csodával ér fel, Lee Pace-szel kifogástalan párost alkotnak), gyönyörű zene és egy nagyon szép történet (ami méltó párja a vizuális orgiának), hatalmas 10/10-es.

2008-10-07 19:18:00 largo (2) #2

Kaotikus zagyvalék… Jézusom! A látvány tartja egyedül a seggét a nézőt.

2008-09-29 08:50:59 Dió (3) #1

Az első fele kifejezetten gyenge, mert bár szeretem a meséket, de akkor ment volna le a torkomon, ha egy öt évvel idősebb korosztályt céloznak meg ezzel a lángoló-fából-kilépő-faszikkal operáló gagyizással. A film ott kezd beindulni, amikor a rendező elkezdi igazán összefonni a valóságot és a képzeletet, és a végére már képes lesz drámát is vinni bele. Ami persze még erősebb lenne, ha a mese szereplőinek legalább valami minimális mélysége is lenne, de a végére kicsúcsosodó látvány most megint felhúzza a filmjét, és a végére a sztori is lábra áll valamennyire. Nekem a Sejt jobban tetszett (még ha ott csak átlagosan is volt jó a sztori).