Broken Blossoms (1919) ☆

(David Wark Griffith)

amerikai némafilm, szerelmi történet

3,9

2018-11-07 20:09:16 kisbenceee2 (5) #7

Egy nagyon fontos és gyönyörű film.

2015-08-10 03:20:54 nihil Velvet (3) #6

Valóban kissé elnyújtott, Yellow Man pedig sokszor nevetséges, ráadásul pont a legdrámaibb pillanatban éri el a "színjátszása" a mélypontot. Összesen egy színészt számoltam meg a filmben, és az Lillian Gish volt. Sokkal többet vártam ettől a filmtől, nagy kár, pedig a záró képsorok ma is nagyon hatásosak.

6,5/10

2011-09-06 13:00:34 Tenebra (3) #5

Jó-jó, de azért néhol nagyon szar. Annyira, hogy röhögtem rajta. Pl. a Yellow Man, mint összehúzott szemű fehér, aki egy kínait játszik... Pfff. Tipikus antiszínész szerintem: néha csak van, néha meg annyira túljátsza szerepét, hogy az már nevetséges. S lehet itt azzal jönni, hogy "dehát ez némafilm". Elég csak megnézni Griffith előző munkáit, azokban sokkal visszafogottabb a színészi játék, mert színészek játszanak.
Továbbá azért Battling Burrowson is nevettem sokszor, habár az ő figurája kifejezetten tetszett.

A sztori viszont okés, izgalmas és hát a párhuzamos vágás, meg a gyorsmontázs még mindig ütősen használt, ha már el is csépelt ekkorra a Birth of a Nation és az Intolerance után.

2011-02-27 01:05:38 filmkritikus (?) #4

Mélyen egyetértek, kevés jelentősebb személy volt a filmművészetben, mint Griffith...

előzmény: Póda Gergő (#3)

2011-01-15 17:40:12 Póda Gergő (?) #3

Én pedig pont, hogy nem számítottam ilyen jóra... Ma Griffith-napot tartottam (tartok), és rákell(ett) újra jönnöm, hogy milyen sokat köszönhet még a mai filmgyártás is Griffith mesternek... Nem véletlen egyik kedvenc rendezőm:P

előzmény: Raul (#2)

2009-09-09 11:49:32 Raul (4) #2

Az eleje nagyon elnyújtott szerintem is. Én jobbra számítottam összességében.

2008-06-17 22:14:33 zsyraf (4) #1

elég gyorsan peregnek az események, mégis nagyon elnyújtott. a sztori lehetne kevésbé kacifántos.
amúgy egészen jó.