The Skeleton Key (2005) ☆ 👁

amerikai-német horror, thriller

3,4

2023-08-06 01:04:56 Doc (1) #17

Uuuuncsi....
A főszereplő síkhülye, mindent megtesz amit épeszű ember nem.
A sztori gyenge és lassú, jumpscare-eken kívül szinte nincs is más eszköze.
Az egész film vontatott az utolsó tíz-tizenöt percig.
A filmvégi csavar viszont kb. semennyire nem volt meglepő, inkább csak hülye.
Az öreg nő lövöldözik a testre, amibe költözni akar?
A fiatal csajnak meg van bevált módszere (téglapor), de inkább egy ismeretlenre vált?
És még csak meg sem nézeti a hozzáértővel? (mosoda)
Azt meg ne is említsük, hogy kideríti hogy az öreglány ellenséges - és ezt annak is egyértelművé teszi...

Ez a film ciki.
Gondolkoztam a kegyelemkettesen, de nem érdemli meg. Talán ha moziban láttam volna...
Bár a vége akkor is rossz szájízt hagyna.

2016-11-10 18:38:38 karpierz (4) #16

Aki erre a filmre 1est ad, az nem latott meg rossz horrort...mar csak a vege miatt is eggyel feljebb pontoznam, de nalam gyenge 4es

2014-02-04 03:30:12 JohnnyJohnny (3) #15

Kellemes meglepetés volt, bár nem nyűgözött le annyira. A végső fordulat kellően meglepett, jó volt a történet felvezetése, de ezen kívül több pozitívumot nem tudok írni róla.

2013-12-13 00:37:30 dikalosz (4) #14

Kedves Spectator!

Honnan tudhattad, hogy mi lesz a csattanó, amikor még
az első 10 percben szó sem volt személyiségcseréről, valamint a két néger tölgyfáról?

2013-12-13 00:33:38 dikalosz (4) #13

Széép kis csattanó!

2013-09-30 01:17:24 tomside (3) #12

Untam. Pedig szép zöld színek vannak benne. Meg szépen áll ezen a lánykán a francia bugyi. Más pozitívum most nem jut eszembe.

2009-05-13 00:36:05 spectator (3) #11

Hat oszinten megvallva nagy altalanossagban Daemiaen az altalanos merce szamomra - nala egy kicsivel tobbre szoktam ertekelni a filmeket, persze azert vannak kivetelek.
Ahogyan ez is. Az elso 10 percben tudtam mi lesz a "pofon" a vegen es valoban.. hiaba a szep megjelenites, az atlagon feluli operatori munka.. a story annyira halovany, hogy arrol beszelni sem erdemes. Raadasul 1-2 baki is van benne. Sokkal tobbet vartam tole, de hat ez van.

2009-03-28 23:58:04 Rea (2) #10

Ezek azok a fajta filmek, amiket nem szeretek. Teljesen másra számítottam az itteni ajánló alapján. Nem a vége miatt nem tetszett, hanem alapból.
A csattanójára nem számítottam.
Egyszer nézhető, többször nem. Csalódás... Ez van...

2009-03-23 16:00:48 HejjaX (3) #9

heh, ez fura film. 30 perc után abbahagytam, annyira rossznak tűnt, aztán két nap múlva folytattam. csordogált is lassacskán a múvi, de amit a végén kaptam, azért megérte megnézni.
remek csattanó, s bár sejthető ez-az, de a végső poén mégis nagyot üt. annyira, hogy nálam felhúzta az egész filmet 4-esre.

2009-02-08 10:56:07 Rituska (2) #8

Valószínűleg jelen esetben túl kegyetlen leszek, de én ezt a filmet nem bírtam végignézni. Kb. 20 perc után kapcsoltam ki, de ez a több, mint negyed óra is óriási erőfeszítéseimbe került. Igazából azért nem adtam rá "nézhetetlent", annak ellenére, hogy számomra az, mert vannak benne szép és értékelendő képek. Érződik az egészen, hogy sokat dolgoztak a hangulati megjelenítésen, ennek van eredménye, de ez sem változtat azon, hogy ez egy tipikus, ijesztgetős, régi házas unalmas, tinédzsereknek való szemét. Érdekes egyébként, hogy megfigyeltem magamon, hogy bár korábban voltak ehhez erősen hasonló alkotások, amelyeket még anno értékeltem, de mostanság már nem megy.

2009-01-10 21:15:49 csfantom (3) #7

Egyszer nézhető.

2008-11-26 11:52:10 Zsocci (2) #6

Nagyon gyenge!

2008-08-26 23:11:13 Tray (3) #5

Már hogyne győzne? Sikerül átlépnie Caroline testébe, ezáltal meghosszabbítva az életét. A fiatal testben megörökli a házat, mert meghagyta végrendeletként, mikor még Violet testében volt. Ha ez nem győzelem, akkor mi? A végén a cigiben annyi az érdekes, hogy Caroline soha nem dohányzott és meg sem ismeri a barátnőjét, csak mikor Jill ráköszön, akkor improvizál.

előzmény: gellert01 (#4)

2008-08-26 21:59:50 gellert01 (5) #4

Nem nagyon szeretem ha egy filmben az utolsó öt perceben derül ki minden, de ilyen durva csavart még nagyon láttam.Nem győz senki,(csak veszít) nem klasszikus horror happy end, csak egy egyszerű "átlépés" a vége, amikor a szöszi csaj rágyújt a végén....nagyon durva!

2007-12-17 21:26:46 Kremy (4) #3

Tetszett..Pont az egyszerűsége miatt..Hogy nem akar szörnyekkel vagy véres borzalommal ránkijeszteni,mégis eléri azt a hatást...
A történet jól felépített,a film hangulatos.a színészek jók,a kezdés lehetett volna jobb is,de a film második fele elfeledteti velünk a gyengécske elejét...

2005-09-12 20:41:43 Dió (4) #2

Gyenge kezdés, ami sablont sablonra épít, öncélúan rémisztget, aztán viszont belehúz a film, és varázsol egy igazán súlyos légkört, köré egy okos horror/thriller történetet (ami végre nem szellemekkel vagy ufókkal jön, hanem valami újjal), mindezt pedig megspékeli egy olyan csavarral, hogy a fejem leszállt tőle (bár lehet hogy annak is szerepe volt benne, hogy nem számítottam semmi csavarra).
Tuti recept lenne, ha az elejét nem kurjantják el...de nem katasztrófa, mert a második fele van olyan impresszív, hogy utána egy jó filmként éljen bennünk.

2005-08-26 08:16:23 Daemiaen (4) #1

A titkok kulcsa (The Skeleton Key, 2005, forgalmazza: UIP)

Ó, az a varázsláatosan varázsos Louisisana... Újabb házas thriller, újabb kamara-jellegű megvalósítás, mégis baromira jó film A titkok kulcsa. Iain Softley filmje semmi újdonságot nem tartogat, viszont olyan kegyetlenül jó atmoszférát teremt, hogy valóban a mocsárban, a lápban, a zuhogó esőben, csontoktól és egyéb hudu kütyüktől körülvéve érezhetjük magunkat. És ez szerencsére végigvonul az egész filmen. Tulajdonképp nekem már fél órát követően mindegy volt, mennyire tudják meglepni az embert a végére, annyira elvarázsolt a filmben ábrázolt Louisiana és az állam hagyományai, de Ehren Kruger forgatókönyve azért a korrektül megírt dialógusokon kívül is tartogat meglepetést. Fantasztikusan hangulatos mozi A titkok kulcsa (szerencsére a cím nem bír túl nagy jelentőséggel), és bár ijedezni senki sem fog, de Softley segítségével valóban eljuthatunk a mágia birodalmába.