Lovagias ügy (1936) ☆ 👁

(Steve Sekely (Székely István))

magyar szerelmi történet, vígjáték

4,1

2016-09-11 13:21:38 ChrisAdam (4) #11

Jó kis filmecske, szinte teljesen elfeledkezik az ember, hogy 80 éves filmről van szó. S ennek ellenére remek története, poénjai, karakterei vannak. Kabos kitűnő, zseniális színész.

2015-11-22 01:11:46 Xuja (4) #10

Na ez üdítő élmény volt. Nagyszerű forgatókönyv, szerethető karakterek és ütős poénok. Kabos alakítása hátborzongató, ahogy a sértett tisztviselőt játssza. A vége kicsit össze lett csapva, de nem zavaró.

2012-07-20 17:20:21 berto (5) #9

Ezt tartják annak a filmnek, ahol Kabos megmutatja az igazi drámai színész képességeit. Az igaz, hogy az alakítása cukormázas körítéssel van emészthetővé téve a korabeli közízlés elvárása miatt, de ennek ellenére ma is igazán szívszorító.

2011-10-28 15:01:19 toalettkacsa (3) #8

Tipikus példája a Meseautó korszaknak, ami kicsit több esztétikai értékkel bír, mint társai.

2010-03-19 20:51:45 manson84 (5) #7

Amikor bemutatták, fasiszta magyar egyetemisták tüntetőleg kifügyülték a filmet. Oka, hogy egy zsidó tisztviselő, nem áll ki párbajozni, annak ősi (HUN) hagyománya szerint. Kabos Gyula filmekben soha nem alakíthatott drámai figurákat, egyetlen szerepe, melyben megmutathatta a moziközönségnek eme oldalát is, az ez a film. Bár valóban vígjáték a Lovagias ügy, Kabos kifinomult játékának köszönhetően drámaivá válik ennek a kisembernek a kísérlete, hogy megóvja méltóságát. Hunyady Sándor novellája alapján készült filmet, megelőzte annak színházi változata, szintén Kabos Gyulával. A filmes verzióval ellentétben ott sokkal erősebb a drámai vonal és dalbetét sem oldja ezt a keserédes történetet.

2008-10-04 20:24:53 Gasz András (4) #6

Na én is így gondolom, de azért ez mégis a vígjáték fele tendál jobban.

2008-10-04 19:58:29 budaik (5) #5

Nem viccnek szántam...
bennem nagyon megvan az a rész, amikor kiabál a Kabos, hogy nekem itt megérintették az arcomat...
Ez nem akármi... Csak sajnos az igényeknek feleltek meg és csináltak egy ilyen félvér vígjátékot. Ettől még zseniális...

2008-10-04 19:15:28 Gasz András (4) #4

De örvendek hogy neked is pöpec a film. Kiadhatnának egy magyar klasszikusok összes pl 8 dvd-n és 3-4 ezerért megvenném azonnal. :)

2008-10-04 19:14:49 Gasz András (4) #3

Ezt most viccnek szántad? (...) :) Nem mondtam hogy ultra erős drámai részek vannak benne, csak épp-épp néha előtűnik egy kis drámai szellő úgymond. :)

2008-10-04 19:07:30 budaik (5) #2

Nagyon erősek ezek a drámai részek... Nekem nagy kedvencem a film!

előzmény: Gasz András (#1)

2008-10-04 16:54:22 Gasz András (4) #1

Lovagias ügy:

Azok a régi 30as magyar csoda filmek. Hmm csak azokat tudnám visszahozni a 21. sz.-ba is.
Ez a film is egy e magyar gyöngyszemek közül melyben talán az egyik leghíresebb 20s 30as humor mesterünk a mi Kabos Gyulánk is szerepelt.
Az egyik fénypontja a filmnek ő, a másik pedig a nagyszerű és korhű dalocskák (Nincs a bankban betétem... stb.) és az egész miliő ami körbelengi a korszakot. A történet egyszerű de nagyszerű mivolta talán az, ami üdítő lehet manapság a mai magyar filmgyártáshoz képest.
A film néhol drámai elemeket is tartalmazott szerintem, (pl. munkahelyi problematikák és zörejek) de nagyrészt egy igazi vígjátékkal van dolgunk, néha kicsit hasonlított talán a Valaki forrón szereti-re legalábbis kicsikét.