V síti (2020) ☆ 👁

Csapda a neten
Caught in the Net

(Barbora Chalupová - Vít Klusák)

cseh-szlovák dokumentumfilm

4,4

2022-01-13 20:48:55 Rorschach (5) #21

Megannyi gyomrost tartogat a Csapda a neten.

Érzelmek széles palettáján ráncigált végig a film bő másfél órája, és a Colectiv óta nem láttam olyan doskit, ahol a minőség és az üzenet ennyire kéz a kézben járnának, avagy mocskosul erős és legalább annyira fontos mozi. Nem számítottam rá, hogy ezt fogom írni, de lehet, jobban jártam volna a sima 16+-os verzióval, mert a csúf valóság brutál kiakasztó, a horrort pedig kérdés nélkül oda lehetne rakni a műfajok közé. A jump scare-ek is megvannak hozzá, a Skype-csengőhang pedig ezután sosem szól már ugyanúgy, gyomrot görcsbe rántó szorongás párosul hozzá a film óta...

Végezetül még annyit, hogy eleve sokkoló, hogy ilyen létezik (hát még a tudat, hogy ha a cseheknél ez így megtörténik, akkor valszeg a környező országokban sem jobb a helyzet), de prágai lakosként nézve ez tényleg egy olyan film, ami után más szemmel nézek az utca népére.

2022-01-09 22:00:34 lenny (4) #20

Lehet csak én vagyok így ezzel vagy műveletlen vagyok, de én kicsit több kommentárt igényeltem volna, hogy miket is látunk pszichológiai, esetleg jogi értelmezésben. Pl mikor szakértőt meginterjúvolnak. Mindenesetre elborzasztott a film.

2022-01-07 09:26:14 random117 (4) #19

Bennem is felmerült, de jó volt elhinni, hogy vannak még rendes emberek :)

előzmény: Hege (#18)

2022-01-07 01:15:34 Hege (5) #18

Az a jelenet tényleg felemelő volt. Bevallom férfiasan, én is elérzékenyültem abban a pillanatban. Az a pár perc visszaadta az emberiségbe vetett hitemet. Aztán a film után nem sokkal, a kezdeti megrázkódtatásból felocsúdva, hideg fejjel már másképp látom. Nem tudom, hogy ez egy megrendezett hatásvadász rendezői döntés volt-e, vagy egy újabb, ám intelligensebb és szemfülesebb ragadozó, aki felismerte a helyzetet. Ahogy azt sem tudom, hogy miért akar egy 20 éves - ráadásul párkapcsolatban lévő - srác beszélgetni egy vadidegen 12 éves kislánnyal. Nyitott vagyok, de ez nekem több, mint furcsa.

előzmény: random117 (#13)

2022-01-06 13:29:19 Ugor (4) #17

Szóval.. a példa szélsőséges, de mi van ha.... egy öreg fazon küld a nemiszervéről egy fotót egy 12 évesnek. Az öreg fazont jogilag agyonverik. Egy 12 éves küld a nemiszervéről fotót egy öreg fazonnak, akkor is az öreg fazont verik agyon jogilag. Csak fejvakarok, persze.

előzmény: Mikkey (#16)

2022-01-06 12:34:25 Mikkey (4) #16

igen, szerintem nagyon rossz felé mennek a dolgok, a figyelem, kétes hírnév, nézettség világában sokan ilyen példákat követnek. meg nehéz átlátni, hogy milyen lesz a cselekményeik súlyával együtt élniük, évek távlatából

2022-01-06 12:30:27 Ugor (4) #15

Ebben is van valami. Az egy védhetetlen dolog, hogy minden gyerek azt tartja igazi sikernek az életében, hogy ha valami nagyon bizarr dolgot csinál a neten és azt nagyon sokan nézik. Ez a kor tükre.

előzmény: Mikkey (#14)

2022-01-06 12:22:50 Mikkey (4) #14

néha a lányokat sem kell félteni, manapság már a jó pénz reményében önként pakolnak fel magukról erotikus v épp kőkemény tartalmakat az onlyfans és egyéb oldalakra

2022-01-06 08:22:10 random117 (4) #13

Tegnap sikerült megnéznem és engem is sokkoltak a számok, a látvány. Kedves lányos szülők, legyetek kedvesek jobban odafigyelni rájuk, mert ugrásra készen áll minden nap több ezer aberrált állat, hogy levadássza a gyerekeket! Kis odafigyeléssel elkerülhető lenne. Nagyon "durva", az a rész, amikor egy normális srác kezd el chat-elni az egyik lánnyal.

2021-10-21 19:08:06 Ugor (4) #12

Most olvasom Perintfalvi Rita könyvét az egyházon belüli, papi szexuális visszaélésekről. Ez egy feldolgozhatatlan dolog. Te is, én is (nekem is van lányom), általában arra a következtetésre jut/unk, hogy nem tudom, mit tennénk, ha a lányunkkal ezt meg azt... hogy ez milyen rettenetes lenne. De, fura módon, azt nem nagyon olvastam még sehol, hogy a szülők azt mondták volna, hogy na, lányom/fiam, akkor te többé nem mész templomba, mert elegünk volt abból, hogy ott mennyi abúzus éri a gyerekeket! Pedig, ha belegondolsz, a hatalommal való visszaélés csak úgy lehetséges, hogy a szülő arra nevelte a gyereket, hogy annak a bácsinak hatalma van ám felette! És az élet megy tovább... a netes farokfénykép-küldőknek a vérét akarjuk, és a leggonoszabb állatoknak kiáltjuk ki őket. A sekrestyékben megejtett gyerekek meg csak véletlen, szerencsétlen velejárói egy folyamatnak... pedig hát...

előzmény: Hege (#11)

2021-10-21 18:42:56 Hege (5) #11

Értem, amit írsz és egyet is értek a gondolataiddal. De ez pont hogy alátámasztja a lenti kérdésem létjogosultságát. A szerb hadsereg tagjai valószínűleg nem aberrált, szadista emberként születtek, a háború és a körülmények tették őket azzá, ez egy ok-okozati összefüggés. Ahogy valószínűleg az is ok-okozati összefüggés, ahogy ezeknél a perverzeknél kialakult a dominancia, az elnyomás és a hatalommal való visszaélés a gyengébb és védtelen kislányokkal/fiúkkal szemben. Ezek az emberek, ahogy Te is írtad, nem így születtek. Ilyenekké váltak az évek során a különböző események, elszenvedett traumák hatására.
Persze félreértés ne essék, nem védeni próbálom ezeket az embereket. Csupán eljátszottam a gondolattal, hogy hogyan tudnám feldolgozni és megbocsátani a megbocsáthatatlant, ha valaki hasonló dolgokat művelne a lányommal. A teljes élet egyik legfontosabb alappillére a megbocsátás, aminek az első lépése a megértés. Óriási munka lenne, de megpróbálnám.

2021-10-17 23:48:54 Ugor (4) #10

Nem látok ebben semmi ellentmondást. A pedofília egy veleszületett tulajdonság. Nagyon sok pedofil él ezzel az átokkal, és nem követ el semmiféle törvénybeütközőt, csak nyomorult lesz az élete. De a molesztálók jelentős része nem így született, sokszor kettős élete van, pap, vagy családapa, és kiéli alantas vágyait ott, ahol lehet. A gyengén, a kicsin. A helyzettel, a felnőttségével él vissza, de nem így született, csak az élete során egy agresszív birtoklási vágy eluralkodik benne és rájön, hogy ezt büntetlenül megteheti. A nácik vagy a szerb hadsereg sem volt kivétel nélkül született aberrált szadista, de a délszláv háborúban a szerb katonák megerőszakolt, majd megölt muszlim asszonyok levágott fejeivel fociztak. De nem így születtek, csak ilyen aljas, agresszív állatokká váltak a háborúban, ahogy a legtöbb ember azzá válik. születési hajlamától függetlenül. És ezért nem keverendő össze a születési adottság a hatalomvágy kiélésével. De, persze a közvélemény minden kisgyerek ellen elkövetett molesztálást pedofil bűncselekménynek vél.

előzmény: Hege (#9)

2021-10-17 23:21:59 Hege (5) #9

"A pedofilok nem tehetnek arról, hogy azok" - egyetértek.
"de ezek itt igen." - ezt az elvet továbbvezetve, a perverzek miért tehetnek arról, hogy azok, ha a pedofilok nem tehetnek róla, hogy pedofilok?

2021-10-09 19:39:52 ryood (5) #8

Kegyetlen, es kozben megis rengeteget nevet az ember...huhhh lesokkolt engem is igy.

2021-09-19 22:12:19 robeeX (5) #7

Kemeny, gyomorforgato, sokkolo.
De megis latni kell szulonek es kamasznak is, es ez csak 10 nap 3 lany es 1 orszagban. Ezutan a film utan kicsit szarabb helynek erzed a vilagot .

2021-03-05 22:43:45 Ugor (4) #6

Ma elég keményen bánok magammal, ilyeneket nézek... néha elég gyomorforgató, néha meg azt mondanám, hogy a világunk valós zaja. Azt hiszem, 40-50 éve mindenki lyukakat fúrt a strandok öltözőkabinjainak falaiba, úgy kukkolt, ma meg a neten. Felnőttek gyerekek iránti szexuális vonzalma mindig is volt, mindenféle korban és társadalomban, valami állati ösztön lehet, hogy a fiatal, érintetlen, más kanok által még nem szagolt bimbók a legértékesebbek, japánok hatalmas pénzeket fizetnek érte, tudjuk a Gésa emlékirataiból, más országokban meg 5 éves menyasszonyt vesznek. Gazdag európai családapák felhőkben rajzanak Thaiföldön, meg a Fülöp-szigeteken, gyerekeken kiélni magukat. Persze, ettől egy szemet sem lesz gusztusosabb semmi, hogy létezik, hogy van. Érdekes a kísérlet, ami a filmen zajlik, nagyon nagy kortárs tükröt mutat, el lehet töprengeni rajta. Meg a szülői felelősségen is. Te mindent megtettél, vagy megteszel majd, mint szülő, hogy ne így legyen?
Utólag hozzáírnám még, hogy van egy mellékelt cikk, meg az ezzel kapcsolatos közhiedelem. De nem, ezek nem pedofilok. Az egy másik eset. Ezek itt elfajult, gátlástalan perverzek. A pedofilok nem tehetnek arról, hogy azok, de ezek itt igen.

2021-03-04 11:59:28 Mikkey (4) #5

Márc 10-ig itt kölcsönözhető, egyenlőre ez a fix

2021-03-04 10:45:20 Umberto (?) #4

Hivatalosan melyik streaming-szolgáltatónál tekinthető meg a film?

2021-03-04 08:13:31 andras_a (5) #3

2 napja néztem meg, de még mindig keresem a szavakat. Sokkoló

2021-02-28 18:38:03 franci (?) #2

"Március 2-án vetítik a Budapesti Nemzetközi Dokumentumfilm Fesztivál hivatalos oldalán."
Ha még aktuális.
A reakciók alapján azt hiszem, erősen felkészíthető a gyomor és a tűrőképesség.

előzmény: erasto (#1)

2020-06-05 10:07:32 erasto (?) #1

És vajon mikor lesz hozzá magyar vonatkozás, értem ez alatt sub-ot, vagy szinkront, van erről bármi infód?