9 Songs (2004) ☆ 👁

(Michael Winterbottom)

angol dráma, szerelmi történet

2,4

2012-09-05 19:16:06 kovilaci89 (3) #39

Sokkal többet kilehetett volna hozni egy ilyen alapból. Egyébként pozitív, hogy van hangulata és a két szereplő is illik egymáshoz. 10/5

2011-03-09 18:26:15 Rorschach (1) #38

Nem nálam lett pornó, ez egyszerűen az. Persze, hogy nem néztem végig, nem fogom kínozni magam... Még ha a csaj jól nézett volna ki, esetleg, de mivel már egyáltalán nem emlékszem rá, arra következtetek, hogy még szakavatott színészgárdát sem sikerült összerántani :)
Ezt a kurvanagyművészekvagyunk-filmet pedig biztos, hogy soha nem fogom átértékelni.
Azért kösz a tanácsot.

2011-03-09 18:14:17 Anphalas (3) #37

Nekem meg az jött le, hogy tulajdonképpen végig se nézted a filmet. Lásd #2 komment. De ettől függetlenül sem értem, mitől lett nálad pornó. Azt tudom javasolni, hogy nézz meg egy-két valóban pornóként forgatott pornót, majd ezt még egyszer, hátha sikerül átértékelned a dolgot. De persze csak javaslat, nem akarlak belevinni az erkölcsi fertőbe.

2011-03-09 17:49:52 Rorschach (1) #36

Fura, nekem pont az jött le, hogy a koncertfelvételek ellenére, melyek megjelennek benne, határozottan PORNÓFILMRŐL van szó.
Viszont annak sem korrektül kivitelezett, rendben lévő darab, inkább csak a "semmi különös" kategória.

2011-03-08 23:05:57 Anphalas (3) #35

Na, most, hogy megnéztem a filmet, azt kell, hogy mondjam, igen messze áll a nézhetetlen kategóriájától, de zseniálisnak se mondanám. Ha lenne olyan, akkor erős hármast adnék neki, esetleg gyenge négyest. Korrektül kivitelezett, rendben lévő darab, de semmi különös. Emellett minden nyílt szexualitás ellenére, amely megjelenik benne, határozottan NEM pornófilmről van szó. Mindenkinek csak ajánlani tudom, aki nem megbotránkozásra akarja felhasználni.

2011-03-08 20:23:05 kezdetektől (?) #34

Rossz szó ide a poén, inkább fricskának mondanám... Túl okoskodónak tartottam filmkritikus megnyilvánulásait, ezért megpróbáltam kicsit "kiparodizálni", ami nem jött össze, sőt nem is volt egy szép dolog, de ezt már megbeszéltem vele privátba.

előzmény: uccse (#33)

2011-03-08 20:18:29 uccse (2) #33

Akkor nekem elég gyatra a humorérzékem, mert nem értem mi a poén.

előzmény: kezdetektől (#32)

2011-03-08 20:01:12 kezdetektől (?) #32

Nincsen semmilyen rejtély itt, elakartam lőni egy poént filmkritikussal szemben, nem kell ebből ekkora ügyet csinálni, ennyi. A vitát (már ha lehet annak nevezni) én is lezártnak tekintem. Én többet nem írok ide, max. majd akkor, ha láttam a filmet.

2011-03-08 19:16:46 Póda Gergő (?) #31

Ezzel alá lenne támasztva, hogy 'filmkritikus' és 'kezdetektől' ízlése egyezik, stb., de az viszont elég gyanús, hogy 'kezdetektől' válaszolt neked, úgymond 'filmkritikus' helyett. Ebből egy jó krimit lehetne csinálni. Vajon a 2 felhasználó valójában egy személy lenne, vagy ez csak véletlen egybeesés? :D

2011-03-08 19:10:40 Rorschach (1) #30

"nekem is hasonló ízlésem van, mint kezdetektőlnek vagy filmkritikusnak"
Ezt észre is vettem.

2011-03-08 18:57:53 Póda Gergő (?) #29

Nem szeretnék senki védelmében/senki ellen szólni, de pl. nekem is hasonló ízlésem van, mint kezdetektőlnek vagy filmkritikusnak, persze ettől még lehet, hogy a 2 felhasználónév valójában egy embert takar, ami zavarodott elmére vallana.

2011-03-08 17:23:53 filmkritikus (?) #28

Lehetséges, hogy egyezik a ízlésünk, és akkor mi van? Hidd el nagyon sok embernek van hozzám vagy akár hozzád hasonló ízlése. Képzeld sok ember, így szmájlizik, pl. az ismerőseim/barátaim fele:) Ezt a vastag betűs megjegyzésed nem nagyon értem, a stílusra pedig ismét azt mondom, hogy sok embernek van ilyen stílusa. De mondom, mindenki higgyen, amit akar, én részemről ezennel lezárom ezt a vitát. A filmről pedig annyit, hogy továbbra is zseniális.

2011-03-08 17:10:18 Rorschach (1) #27

Mivel mindenki azt gondol, amit akar, és a véleménynyilvánítás is teljesen szabad, ezért most elmondom, én mit gondolok.

Szerintem amit alakítasz, nem igazán nevezhető emelt fővel való távozásnak. Ember, 90%-osan egyezik az ízlésetek(?), ugyanúgy szóköz nélkül szmájliztok(?) a mondandótok(?) végén, újabban vastag betűvel osztjátok(?), egy sor kihagyásával az értékeléseket, egy jegynél nagyobb különbséget az osztályzataitok(?) között egy kezemen meg tudom számolni, hány esetben találtam (bár nem néztem át mind). A stílusotok(?) is nagyon hasonló.

Ronin: a killer inside me ennyire rossz film?

2011-03-08 06:49:52 kezdetektől (?) #26

Hú, micsoda kombinálások keletkeztek itt...

2011-03-07 22:54:10 filmkritikus (?) #25

Egyáltalán nem vagyunk egyek, gondolom 'kezdetektől' viccesnek akarta érezni magát, de mindenki higgyen, amit akar. Nem veszem sértésnek, ill. nem veszem magamra, amit mondasz, mert én nem beszélek magamba:)

előzmény: ronin07 (#24)

2011-03-07 22:50:02 ronin07 (?) #24

Nekem a sok (a fórum más részein zavart) hepciáskodásaim után nem biztos, hogy egyáltalán meg kellene-e szólalnom, de szerintem Anphalas nem minősítette a filmet, véleményt nem írt róla, nem kategorizált, csak, ahogy olvastam, a művészfilm és a pornó többször is előforduló vegyüléséről (ezt még Catherine Breillat, Ulrich Seidl, Claire Denis, Nagisza Oshima vagy éppen Derek Cianfrance filmjeiben is látni) fejtette ki a véleményét, bármilyen irritáló zönge nélkül.

filmkritikus és kezdetektől: Ti egyek vagytok? Mert miután kezdetektől válaszolt Rorschach-nak, E/1-ben beszélt, és filmkritikus beszédébe kapcsolódott bele. Ez egyszerre flood (bár az még hagyján) és olyan, mintha egy tudathasadásos összeveszne magával, de elnézést, ha netán rosszul és durván állapítottam volna meg ezt.

Winterbottom pedig a The Killer Inside Me érthetetlen eklektikájával jó időre diszkreditálta magát nálam.

2011-03-07 22:13:57 filmkritikus (?) #23

Nem kell semmit férfiasan viselnem, itt szerintem senki nem válaszolgat magának, de mindenki higgyen azt, amit akar.

előzmény: uccse (#20)

2011-03-07 21:52:36 uccse (2) #22

Ha értelmezőn olvasnád, amit írtál, rájönnél, hogy DE.

előzmény: Anphalas (#21)

2011-03-07 21:45:27 Anphalas (3) #21

Nem akarnék személyeskedésbe belemenni, de szerintem ha értelmezőn olvasnád, amit írtam, rájönnél, hogy nem oktattam ki senkit semmilyen témában (itt), nem nyilvánítottam véleményt a filmről (hiszen még nem láttam). Még mielőtt még bárki más bármi hasonló ostobasággal megvádol, leírtam egy tendenciáról, egy helyzetről a véleményemet a film topikjába. Az általános iskolában a fogalmazás órán tanítanak olyat, hogy a bekezdések szerepe, meg hogy ezek gondolatokat különítenek el, de legközelebb tökéletesen cizellálva, minden gondolatomat külön kommentbe fogom írni, nehogy véletlen valakinek egy pillanatig is gondolkodnia kelljen. Na EZ kioktatás volt, köszönöm szépen a figyelmet.

előzmény: uccse (#20)

2011-03-07 21:35:50 uccse (2) #20

Na! Csak nem bírom ki, hogy ne szóljak bele.

"filmkritikus és kezdetektől: te már flood-olsz, ami tiltott, úgyhogy ha lebuktál, viseld férfiasan, ne válaszolgass magadnak." - Bezony!

Anphalas: "Az emberiség ilyen" Szerintem, akinek Rorschach a neve, azt nem kell kioktatni emberi természetből.

filmkritikus/kezdetektől: Ez csak egy pornó. Most mondhatod, hogy én is túl fiatal vagyok, és elnézést, hogy letegeztelek.

És a filmről egy kicsit:
Irgalmatlanul unalmas, nem szól semmiről. Tipikus "művész"-film.

2011-03-07 21:31:45 limupei (3) #19

Rá van írva a dobozra: 18 éven felülieknek:)

2011-03-07 21:18:36 Anphalas (3) #18

Nem rémlik, hogy előre kategorizáltam vagy véleményeztem volna, de kösz a tippet.

előzmény: HejjaX (#17)

2011-03-07 21:06:22 HejjaX (1) #17

Anphalas: ajánlom, hogy először nézd meg és azután véleményezd, kategorizáld, hogy pornó vagy művészfilm. a szexszel amúgy semmi baj, a filmvásznon sem látok benne kivetnivalót, az viszont már más kérdés, hogy ennek a filmnek a dugáson kívül mi értelme volt. mert ha pornót akarok nézni, akkor rendes pornót nézek, nem pedig ezt. márpedig ez egy gyengécske pornófilm és a forgatókönyvét is kb. annyi idő alatt dobták össze, mint egy pornónak.
"Matt (Kieran O'Brien) brit geológus, aki jégből vett fúrásmintákat elemez, ezáltal dekódolja az összepréselt rétegek több ezer éves jégkori történetét. Miközben teljes elszigeteltségben végzi kutatómunkáját az Antarktiszon, Matt azon kapja magát, hogy élete egyik esztendejét is elemezni kezdi..." - röhögnöm kell. ebből kb. a "fúrásminta" igaz.

előzmény: Anphalas (#14)

2011-03-07 20:59:09 Rorschach (1) #16

Nem a film "nemértése" végett hoztad fel a kor-témát, hanem a megnyilvánulásaim miatt. Lehet, hogy elvileg sokkal érettebb, tapasztaltabb, intelligensebb vagy nálam, viszont nem én vettem fel egy ártatlan kérdést, nem én hozakodtam elő az örök "idősebb, felsőbbrendű vagyok" aduval (tudom, jaj hát te nem úgy értetted), és nem én vagyok az sem, aki úgy süti rá a "fiatal vagy, nem értheted/értékelheted"-logót másra, hogy ő maga nem írja ki a saját életkorát. Lehet, hogy a kor leírásával csodaérvet szolgáltatok mindenkinek egy esetleges vitában, de annyi baj legyen, büszkén vállalom - és nem, ez nem célzás arra, hogy szerintem te ne adj Isten szégyellnéd.

előzmény: kezdetektől (#11)

2011-03-07 20:57:13 filmkritikus (?) #15

Rettentően nagy poén volt...

Anphalas: ajánlom a filmet, elismerem nem egy nézőbarát/tömegfilm, de aki szereti a "művészi" filmeket azoknak valószínű kellemes csemege lesz.

előzmény: kezdetektől (#13)

2011-03-07 20:52:59 Anphalas (3) #14

A civakodással felkeltettétek az érdeklődésemet. Gyorsan megnézem a filmet.

Egyébként nem értem, mi a baj azzal, ha valamiben nyíltan szexualitás jelenik meg. Őszintén szólva elég gáz, hogy rengetegszer olvasni/látni/hallani, hogy a különböző művészi(?) ágazatokban megjelenő szexet úgy állítják be, mint a világ megrontója, és gyakran összemossák a különböző brutális erőszakkal (ami egyébként szintén teljes mértékben elfogadható, ha a helyén van, és nem "öncélú"). Az emberiség ilyen: eszik, iszik, alszik, szeretkezik (csak a moderálás végett) és még egymást is megöli kegyetlenebbnél kegyetlenebb módszerekkel. Ha választanom kell, inkább a szexet nézem (vagy inkább csinálom), mint a gyilkolászást.

Arról nem is beszélve, hogy a pornó műfaj és a művészi(?) film kategóriája között vonalat lehet húzni. Persze itt is vannak a határvidéken alkotások, mint a Baise-moi, amely inkább pornóba hajlik (a többi eleméről ne beszéljünk), vagy a Shortbus, amely minden pornográf jellege ellenére valószínűleg belefér a művészfilm kategóriájába (és még elég sok mindenről nem beszéltünk a témában).

2011-03-07 20:52:42 kezdetektől (?) #13

Te se haragudj, de ezt a poént nem hagyhattam kixD

előzmény: filmkritikus (#12)

2011-03-07 20:50:15 filmkritikus (?) #12

Ez viccnek is rossz volt, ne haragudj:)

előzmény: kezdetektől (#11)

2011-03-07 20:45:55 kezdetektől (?) #11

Nem állítottam, hogy tudatlan, tapasztalatlan és segghülye vagy, csak azt, hogy lehet, hogy sok filmhez, mint pl. ehhez is fiatal vagy még, valószínű 17 évesen én se szerettem volna ezt a filmet:)
Köszönöm elismerő szavaidat:)

2011-03-07 20:36:40 Rorschach (1) #10

Hogy senki nem bírja nem kijátszani a "fiatal=tudatlan=tapasztalatlan=segghülye vagy" ütőkártyát...
Rosszul vagyok, ha ez ellenérv.
Amúgy ebből a szakértő elemzésből látszik, hogy nagy műértő vagy, meg ne haragudj.

előzmény: filmkritikus (#9)

2011-03-07 20:28:44 filmkritikus (?) #9

Winterbottom megkísérli, hogy a túlfűtött amerikai lány és az angol fiú rövid kapcsolatát csak a szexuális aktusaik végigkövetésével ábrázolja, és ez sikerül is neki. Pontosan tisztában van vele a néző, hogy a páros egyik tagja mikortól veszíti el érdeklődését, meddig tart az érzelmi összhang, mikor látunk szeretkezést és mikor "baszást".
A film szexjelenetei és a pornó műfaja közötti különbségek egyértelműek. A zenés betétek a koncertkultúrát hivatottak demonstrálni, aminek természetes velejárója az itt láthatóhoz hasonló alkalmi szex.

Rorschach, még csak annyit mondanék, hogy a megnyilvánulásaidból látszik, hogy 17 éves vagy:)

2011-03-07 19:53:03 Rorschach (1) #8

Ennyi... Mondjuk még mindig nem értem, hogy mi az, ami egyeseknek művészfilmként ad el egy pornót (ártatlan tudásvággyal kérdezem). De amint látom, nem is fogom megtudni.

előzmény: HejjaX (#7)

2011-03-07 19:36:25 HejjaX (1) #7

teljesen igaza van filmkritikusnak. a film üzenete egyből átjött: "baszni jó és lehetőleg minél gyakrabban kell csinálni". ez nem sznobizmus :)

2011-03-07 19:29:51 Rorschach (1) #6

elnézéséért könyörgöm, mr. filmkritikus. SZörnyen bánom bűNömet. tényleg. legközelebb hallgatOk az aBszolút igazságra, és egyetértek önnel, ígérem.

Amúgy csak vagdalkozol, vagy érvelsz is az igazad mellett? ;)

2011-03-07 19:15:27 filmkritikus (?) #5

Mondhatnám én is, hogy "Jééézusom, mi volt ebben a nézhetetlen?", de nem alacsonyodom le ilyen gyerekes szintre:)

2011-03-07 19:11:17 Rorschach (1) #4

Jééézusom, mi volt ebben a zseniális?

2011-03-07 18:20:57 filmkritikus (?) #3

Igen. Olvasd el a tartalmat:)

2010-07-16 23:39:32 Rorschach (1) #2

Ez mi a szar volt?Beletekertem: szex.
Tekerek, tekerek: koncert. Megint szex.
Ugrás: szex.
Megint ugrás: koncert.
És a legnagyobb pofátlanság drámának meg szerelmi történetnek reklámozni. Szól is valamiről ez a szenny?

2010-04-28 20:34:15 desmond (2) #1

Közönséges pornó.