The Island (2005) ☆ 👁

amerikai akciófilm, sci-fi

3,6

2020-04-04 08:39:03 palevala (5) #22

2020 árnyékában a film újraértelmezése:
A nem kívánatos egyedről el kell hitetni a többiekkel, hogy fertőzött, megfenyegetni őket, ha érintkeznek vele karanténba kerülnek, így az könnyen kiiktatható.

2018-08-06 17:25:47 schankox (4) #21

Remek alapötlet, melynek kidolgozása igencsak el lett szúrva az akciózással :( Pedig milyen jó az eleje! Érdekes atmoszféra, látványvilág, mi-folyik-itt kíváncsiság. Aztán sikerül annyi autót összetörni, mint a Taxi filmekben. Blődli akciók, hihetetlen menekülések. Mennyivel jobb lett volna a sci-fi irányba elvinni a filmet az akciófilmes vonal helyett... Ez így óriási kapufa. Sajnos.

2017-11-23 23:39:04 Leo_Stotch (4) #20

Bődület nagy bukás volt, pedig milyen jó kis film, történettel, szereplőkkel, akciókkal, hangulattal.
Ha ennek az évtizednek a közepén mutatják be, 100 milliós első hétvégés kasszasiker lett volna...

2016-01-24 02:26:27 Ugor (3) #19

Egy film, amelynek minden adottsága meglett volna ahhoz, hogy jó legyen, ha időnként nem küzdött volna ez ellen kézzel-lábbal.

2014-10-19 09:46:45 ChrisAdam (3) #18

Már meglepődtem, hogy Bay kimászott a giccs, az akcióparádé, a robbanások mocsarából, s habár ez részben igaz, mégis a sablonok, kiszámíthatóság hálója nem engedte.
Nagyszerűen indult a film, egész ügyes felvezetése van, az emberben, hiába látott már ezer hasonló történetet, a kíváncsiság felszökik. Az utópisztikus világ jól meg van alkotva, habár a teret nem igazán tudtam behatárolni, de a hely látványos, ötletes. De Baytől ez el is várható. Ewan McGregor tökéletes választás a főszerepre, kitűnően uralja a vásznat, igazi hőstípus, de mellette Scarlett egyszerűen szörnyű. Nem maga a csaj, mert még minden egyes snitten gyönyörű, hanem maga a karakter, a színészi játék, sótlan, nem annyira szerethető. Nincs egy olyan megmozdulása, ami megalapozná bennünk az érzést, hogy valóban ő Ewan mellé teremtődött. Mert ő butácska, félénk, ijedt, stb. Persze meg volt írva a karakter, ez volt az utasítása, de akkor persze elsősorban a forgatókönyv írójának jár a rossz pont. Mert nem igazán tudtam megszeretnem Scarlettet, nem is éreztem, hogy ők ketten egy igazi csapat.
Jól indul a film, aztán szépen lassan egyre több blődség jut a snittekre, logikátlanság, bénán elintézett fordulatok, szálak. Sokszor azt éreztem, hogy Bay csak épp el akar gyorsan intézni valami szálat, szereplőt, s így a lehető legegyszerűbb módhoz folyamodik. Vagy épp túl hamar elintézett egy akciót, vagy jelenetet. Pl. amikor kijutnak a felszínre. Olyan könnyen átjutnak a védelmi rendszeren. Ha valóban ilyen fontos az, hogy ne jussanak ki a termékek, akkor minimum egy kóddal az ajtóban, vagy elektronikus védőhálőval védeném a helyet, nehogy kijussanak még véletlenül is.
A végefele már sokszor fogtam a fejem, pedig nem lenne rossz film, nem is az, csak rossz látni hogy ott van benne a lehetőség és kihagyják sok butaság miatt.
A zene, látvány, akciójelenetek frappáns megoldásai, apró kis fordulatok és sok apró dolog azért viszi előre a filmet, de mégis a végén nem marad több, csak egy szombat esti filmecske, amire alig emlékszek majd.

2013-11-26 18:56:26 1100101 (3) #17

Ajánlom Aldous Huxley: Szép új világ könyvét.

2011-01-01 14:30:44 mohás barnabás (4) #16

Szerintem király az alapsztori, az akciók hihetetlenül látványosak. A cselekmény végig nagyon pörög, profi a megvalósítás és a színészek is jók. Remek szórakozás!

2010-07-05 00:48:57 w.e.g.a. (3) #15

Az alapsztori és a film első fele kifejezetten jó, aztán sajnos Bay a szokásos következetlenségeivel, sablonjaival és szétakciózott jeleneteivel szép lassan kinyírja a hangulatot.

Ennek ellenére abszolút pozitív csalódás, az eddigi legjobb film amit Bay-től láttam.

2009-12-12 06:49:56 nocibambi (2) #14

Kissé sablonosan indult, és elég bénán fejeződött be. Az egyetlen figyelemre méltó dolog az egész filmben, hogy ennyi autó összebarmolását hogy lehetett ennyire unalmasan megoldani.

2009-11-26 17:13:20 Paul Ricard (3) #13

Hát ez az! A már máskülönben sem éppen bonyolult alapanyago(ka)t(amik legalább a saját korukban eredetinek számítottak) még inkább lebutította.

2009-11-26 16:58:37 Olórin (3) #12

Na nem mintha az említett ihletforrások olyan hűde komplexek volnának...

előzmény: Paul Ricard (#11)

2009-11-26 16:56:45 Paul Ricard (3) #11

Egy kis Logan futása, egy kis THX-1138, egy kis Kóma(vagy akár egy kis Különvélemény) és már kész is az a hatalmas katyvasz, amit Bay a tőle várható módon akcióval felhígított és leegyszerűsített. És már meg sem lepődünk...

2009-11-26 16:33:29 critixx (2) #10

"Akkor már inkább Logan futása."

Ezek szerint nem csak nekem jutott róla eszembe ez a film! Speciel én A sziget kezdetén végre örültem, hogy Michael Bay végre egy valamelyest gondolatiságra is épülő filmet csinált, de aztán ez is eléggé elment a tőle megszokott irányba.

2009-07-02 21:55:15 a6notes (2) #9

Unalmas. Vágás rossz, történet kiszámítható, dialógusok gyengék. Akkor már inkább Logan futása.

2009-05-19 15:21:53 imhouse (2) #8

Bőven van különbség menekülés és menekülés között. :)

2009-05-18 19:29:58 -senki- (4) #7

Nem tudom az Ember gyermeke hol komolyabb, ott is elég nagy arányban menekülés van a porondon.

előzmény: imhouse (#6)

2009-05-18 16:51:02 imhouse (2) #6

Köze nincsen a négyeshez, nálam. Pokoli erősen kezdett a film, arra gondoltam valami Ember gyermeke irányú filmmel lesz dolgom, de az ötvenedik perc után minden fokozatosan leépült. A végeképen már csak meghatódni sem tudtam. Inkább lehozott, de nem a történet, az a végére már lassan egy órája, hogy nem érdekelt.

2009-05-12 05:09:10 HejjaX (3) #5

nem értem, hogy egy ilyen remek alapötletet és első egy órát minek tönkre vágni azzal a második egy óra bay-es mindent-ízzé-porrá-zúzunk akcióval, ami csupán a látványvilága miatt nem abszolute egyes. ha az a betűvel-mélybe-zuhanós jelenet nem lett volna benne, akár még 4-es is lehetett volna.

2007-11-11 21:41:35 jesi (3) #4

a film első része nagyszerű lett, aztán telerakták sablonokkal, sajnos

2005-09-12 20:37:13 Dió (4) #3

Bay (aki nem a szívem csücske) végre visszavett az idegesítő, túlzóan menő stílusából, emellé pedig egy komoly sztorit vitt a vászonra. Persze ugyanúgy megfűszerezte a szokásához híven sablonosabb és egyszerűbb húzásokkal (és ezt figyelembe is kell venni mielőtt beülünk rá, különben csalódás lehet a vége!), de nem árt neki, mert még így is szemet gyönyörködtetően innovatív, mármint Bay filmjeihez képest.
További jó hírek, hogy a főszereplő páros működik, a látvány pedig nagyon ott van!

2005-09-02 19:20:21 Daemiaen (4) #2

A sziget (The Island, 2005, forgalmazza: InterCom)

Azért jó lett volna, ha szól is valamiről A sziget. Úgy tűnik, Michael Bay számára tökmindegy volt, a jövőben, a jelenben vagy a múltban játszódik a filmje: a méregdrága díszletek, a nem kevésbé költséges effektek és a ketyerék jelzik csupán, hogy 2019-et írunk. Semmi sci-fis elem nincs kihasználva, minden csupán dísz ahhoz, hogy a nem kevés reklámozótól beszedett tizen-huszonmillió dollár kiegészítse a 122 milliós büdzsét, ami elég ahhoz, hogy töjön, aminek törnie kell, villanjon, aminek villannia kell - persze csakis szigorúan a PG-13 besoroláson belül. A forgatókönyv mint olyan van, mert beszélnek a szereplők, más kérdés, hogy minek, bár az is igaz, hogy remekül kitöltik a futkorászások közti időt. Michael Bay filmje a szokásos Bay-minőséget hozza: egyáltalán nem szerethető, ám fenemód látványos és talány olkyor szórakoztató is. Viszont ki gondolta volna 10 évvel ezelőtt, hogy a Sekély sírhanttal és a Trainspottinggal befutott McGregor (SPOILER) koszos fizimiskával, kúlosan féloldalasan megvilágítva, csontra belassítva közelít majd egy bögyös szöszi felé?

2005-08-30 14:10:59 Olórin (3) #1

Bay rocks! Remek történet, kellő komolysággal, néhány szépen megoldott romantikus jelenettel és egy-két jól elhelyezett poénnal. A csúcs, mikor McGregor saját akcentusán élcelődik:) Az utópisztikus társadalom megjelenítése jó, bár e téren kicsit többet is el tudtam volna képzelni, de a szimpatikus színészek gyorsan feledtetik az efféle apró gigszereket. Na meg az akciók. BAy megmutatja, hogy az 1000szer elkoptatott autós üldözésekbe is még mindíg lehet öteltet és kreativitást vinni. Egyébként a rendező Pearl Harborral és BBII-vel kissé elszállt stílusvilága itt végre visszatér a korábbi medrébe, sőt (magához képest) talán kicsit még visszafogott is, ami illeszkedik a komoly történethez. Az év egyik legjobb popcornmozija, dübörög, mint állat!