Mui du du xhan - L'odeur de la papaye verte (1993) ☆

(Tran Anh Hung)

francia dráma

4,1

2018-03-08 11:02:49 mimóza (5) #3

A csönd költeménye, egy lenyűgöző álom szelete egy meglehetősen titokzatos istenség kultuszának formájában.
Az apró mozdulatok, a mély hangulatot hordozó fény törékeny, finom világának fala.
Itt a lépcsők a szív melegen ölelő emlékeinek jelei, a szeretet/szerelem pedig a valóság külső burka.
Olyan ez e film, mint egy belső, lelki utazás, talán még a bűnbeesés előtti időből.

Olyasvalakit ismerünk itt meg, akinek még nyugodt az álma, a napjai pedig a jelen pillanat örömteli megélésével, hűséggel, szorgalommal és a legkisebb részletek gondos megfigyelésével telnek: legyen az akár a papaja apró magva, vagy egy morzsát cipelő hangya; békéjéből kizökkenteni pedig nem lehet apró gonoszságokkal és baljós szirénahangokkal sem. Pedig azok vészterhes idők hírnökei.

Őszintén, ez lett volna "a nőnapi filmem". Amit kaptam, az sokkal több ennél. El nem múló érték, iránytű.

2009-03-29 20:18:52 vadPINGvin (4) #2

Sok éve, hogy elkaptam belőle néhány képet a tévében, de csak ma sikerült végre végignézni. Mondhatom megérte.
A legtöbb helyen semmi bajom nem volt a zenéjével, de néha tényleg pszichothrillerbe illő melódiákkal díszítettek teljesen nyugis részket. :)
A képek viszont csodaszépek. Annyira megszoktam, hogy hosszú percekig csak a képek beszélnek, hogy kifejezetten zavarni tudott, amikor megszólalt valaki. Külömben is, csak a történet lényegtelen része volt szavakba öntve. A lényeges, az csak látható.

2006-07-24 00:09:52 Olórin (4) #1

Nincsen különösebben érdekfeszítő és izgalmas története, mélyen kidolgozott, érdekes karakterei sem, a film ennek ellenére kilóra megvett a képeivel. Egyszerűen jó nézni. Szép, bájos, elragadó és megható film, nem egy mestermű, rendkívül lassú folydogoálása ellenére is leköt. Bár azt meg kell jegyeznem, hogy ritka fos zenéje van, a rohadtul oda nem illő, zúgó-búgó dallamoknak köszönhetően néha már azt hittem, mindjárt kiugrik egy szörny a sarokból. Ez biza nálam rontott az élményen.