Maid (2021) ☆ 👁

Egy szobalány vallomása

(Helen Shaver - John Wells (III) - Lila Neugebauer - Nzingha Stewart - Quyen Tran)

amerikai dráma, minisorozat

4,1

2022-01-19 07:08:21 Ubul (5) #9

lehet csak kisgyermekes apukaként jobban hatott, nem tudom, bár junkie-n is írták, hogy eléggé felkapott sorozat, csupa istenítő kritika, hatalmas közönségsiker, a premierje óta minden kiemelt díjátadón jelölést kapott és vapitin is a 10 legjobb közé került be 400-ból.
Szóval sikere van, max nem mindenkinek tetszik :) ebbe most sajnos úgy néz ki, te is beleestél. De ugye ennyi erővel a Squid Games is hasonló, sok olyan hsz-t láttam, hogy hát mire fel ez a sok istenítő hozzászólás, miközben kb Top 1 sorozat volt tavaly (mondjuk a Mare Of Easttown-t mondják még kb annak, azzal elvagyok még maradva)

2022-01-18 16:39:12 Ugor (?) #8

Na, de Margaret Qualley meg az egyik kedvencem. Mióta a Volt egyszer egy Hollywood...

2022-01-18 15:52:44 Ubul (5) #7

köszi
amúgy tényleg úgy vagyok sokszor én is vele, 1-3 rész esélyt kap egy sorozat, ha nem jön be ennyi idő alatt, akkor kalap-kabát :) annyi minden jön ki egy évben (főleg sorozat szempontjából), hogy nagyon megkell válogatni, mire szánja az ember az idejét

2022-01-18 15:06:27 Ugor (?) #6

Ok, le is vettem a vígjáték besorolást, ahogy kérted, mert valóban az égvilágon semmi vígjáték nincs ebben a nyomasztó drámában.

2022-01-18 13:47:47 Ubul (5) #5

miért vesződnél egy olyan sorozattal, ahol 3. rész után úgy érzed, hogy ez nem a te sorozatod? :)

2022-01-16 22:26:30 Ugor (?) #4

Három résszel megküzdöttem, és folyamatosan csökken az érdeklődésem. Főleg, miután megláttam, hogy 10 részből áll. Az elején még nagyon tetszett. Van valaki, aki arra bíztatna, hogy folytassam, vagy nem érdemes?

2022-01-15 16:01:18 proteus (2) #3

Egysíkú. Hiányzik a gyermek és a férfi oldal. Ez így csak egy szimpla áldozat magasztalás. A gyermekvédelem meg úgy tűnik, hogy alszik az Egyesült Államokban.

2021-10-29 09:01:28 Ubul (5) #2

Elég komoly témákkal foglalkozik a minisorozat (és remélem nem is akarnak ebből folytatást, még ha alapból az igaz történetes alap véget ért, de ugye van az a pénz...), de 10 részben azért hosszú volt, emellé még jött az is, hogy nem egyszerű nézni, nem feltétlen darára született. Tetszett hogy nem tipikus sorozatos, inkább filmes eszköztárral operált, úgy látszik volt pénz, és hát mégis csak egy Third Watch showrunnerje van mögötte (is, konkrétan 4 részt rendezett). És még Margot Robbie is producerkedett :)

Főszereplőnkről alapból nem is tudtam semmit, Junkien való utánaolvasás után derült ki, hogy hát ő Andie MacDowell lánya, szóval anyja-lánya szerepelt a sorozatban is, és élőben is. AM eléggé idegesítő karaktert hozott, bár ez megvolt indokolva, többek között bipoláris zavarral küzdött, és hát mint kiderült, ő is bántalmazott volt, mint a lánya

a vígjáték besorolást valaki vegye le, mert ebben semmi kacarászni való nem volt, sőt.

Amit szandika99 írt, nem találtam benne, az jobban zavart, hogy minden részben hullámvasút volt a jó és rossz dolgok között. Ez mondjuk egyfajta eszköztár is, hogy azért az emberben a reményt fent tartsák a sok fostenger után azért jöjjön valami jó is, aztán megint vissza minden. De mivel igaz történeten alapuló sztori, azért a végén lévő happy end nem váratlan, csak az oda vezető út ami durva, és minden rész végén fel lehet tenni a kérdést, hogy na, ebből hogy másznak ki.

2021-10-17 10:52:06 szandika99 (?) #1

Elkezdtem nézni, de felemás érzéseim vannak. Sokszor elég klisés és didaktikus tud lenni, viszont a színészek többnyire jók. Most azon dilemmázok, hogy akarok-e még hosszú órákat tölteni vele.