Palm Springs (2020) ☆ 👁

(Max Barbakow)

amerikai-hongkongi fantasy, szerelmi történet, vígjáték

3,6

2021-02-10 08:15:11 4minute (5) #22

Groundhog Day pepitában, erkölcsi tanulságok nélkül. Van helyette popartos színes életérzés, ahol sivár életörömük találkoznak az érzelmi kapcsolatok abszurditásával.
It's a wonderful li(f)e.

2020-12-28 23:39:47 sptt (2) #21

Nagy valószínűség szerint erősen old-school vagyok, kiestem az 'új dolgokra nyitott' kategóriából, de ez a time loop történet minden pozitívumával együtt hidegen hagyott és erősen unatkoztam a filmen, számomra a történések száma nem érte el az ingerküszöböt. Talán túlzottan intellektuálisnak szánt "művészfilm" lett belőle, de lehet, hogy csak én nem vettem be a megfelelő adag hallucinogént ahhoz, hogy élvezni tudjam (esetleg csak rossz pillanatban néztem meg). Ez viszont így és most csak 3/10.

2020-12-26 01:19:59 Rorschach (4) #20

Nagyon friss és ötletes film, tényleg megérte megnézni. Akkor a legjobb, ha semmit se tudsz róla, mielőtt leülnél elé.

2020-11-14 15:42:46 Doc (3) #19

Nem nagy szám, de egyszer meg lehet nézni.
Alapvetően szeretem az ilyen ismétlődő nap filmeket, és ennek voltak is értékei, de valahogy nem az igazi. Kicsit unalmas.
Tetszett, hogy a sokadik ismétlést kicsit cinikusan és nagyon beleszarósan éli meg - ezt simán el tudom képzelni.
Vígjátéknak viszont nem igazán nevezném - hacsak a félbehagyott dugást vagy a megcsalást nem tekintjük vígjátéki elemnek.
Logikai hiba: ha a kecske eltűnt a loopból, akkor nekik is el kellett volna - vagy fordítva.
Logikai hiba2: ha valamiféle téridő-hurokban voltak, akkor az nem függhetett volna az elalvástól.

2020-09-23 18:31:12 Lady Ópium (?) #18

2020-09-04 15:04:07 Raul (4) #17

Az utóbbit éppenséggel bele lehet látni a filmbe, de úgy vélem, az alkotói szándék szerint nincs benne.

Ami számomra inkább érdekes aspektus volt, és ez talán a film mondanivalója is, hogy a srácnak "ki kellett lépnie a komfortzónájából", hogy a lánnyal maradhasson, Általánosabban fogalmazva, az embernek is néha ezt kell tennie, hogy elérhesse, amit akar, akármilyen jól is érzi magát (látszólag) a jelenlegi helyzetében.

A főszereplő színésznőre meg először azt hittem, hogy szemöldökemelgetős csaj a "Mielőtt megismertelek"-ből :)

előzmény: MicaHiro (#15)

2020-09-04 15:03:19 Xuja (4) #16

Ja okés, akkor félreértettem. Én nem láttam bele ilyet, de végül is lehetséges. Bár akkor Roy-al mi van, ő kijuthat szerelem nélkül is? :)

előzmény: MicaHiro (#15)

2020-09-03 22:30:08 MicaHiro (5) #15

Persze...én sem amellett érveltem, hogy a kijutás kétértelmű. Az kétértelmű kicsit, hogy azért jutottak ki mert bejött Sarah terve, vagy azért jutottak ki mert pont addigra lettek igazán szerelmesek, és ez kellett a kijutáshoz.

előzmény: Xuja (#10)

2020-09-03 22:26:24 Benny Bug (4) #14

Azt tényleg nem néztem. Az arányai pedig tényleg a vígjáték felé billentik a mérleget, de szerintem ebbe a kategóriába is beleillik.

előzmény: The Cortez (#13)

2020-09-03 22:11:57 The Cortez (3) #13

Ez nem dramedy. A csajról meg lehet azért nem hallottál, mert nem nézted az Így jártam anyátokkal sorozatot.

előzmény: Benny Bug (#12)

2020-09-03 21:49:03 Benny Bug (4) #12

Okos, ügyes időhurkos dramedy. Nem húzza az időt felesleges dolgokkal, belecsap a közepébe, utána pedig már végig elviszi a remek hangulata és a két főszereplő érdekes karaktere, valamint az őket játszó színészek remek játéka. Humor szempontjából is nagyon rendben van, élveztem és lehet hogy a későbbiekben újra is fogom nézni. Az meg hogy a franca lehet, hogy eddig nem hallottam Cristin Milioti-ról? Imádtam a csajt, J. K. Simmons pedig akkora badass, hogy csak na. Erősen ajánlott néznivaló!

2020-09-03 20:26:31 The Cortez (3) #11

Fantasyba oltott, enyhén filozofikus romkom, ami ügyesen, teljesen váratlanul hoz be egy cselekményt előmozdító szálat (time loop). A film több mozira hasonlít, a főszereplőiről fokozatosan kapunk infókat, viszont az igazán érdekes kérdésekre (pl: az alapkonfliktus háttere) semmiféle választ nem adnak az alkotók. Sajnos egy ponton megbicsaklik a lendület, ráadásul a finálé még a műfajtól szokatlan megoldások ellenére is klisésre sikeredett.

2020-09-03 20:10:47 Xuja (4) #10

Teljesen egyértelmű, hogy Nyles és Sarah sikeresen kijutott, ezt a másnap hazatérő szomszédok és az utolsó, Roy-os jelenet is alátámasztja, ahol ugye Nyles meg sem ismeri őt.

előzmény: MicaHiro (#9)

2020-09-03 14:53:58 MicaHiro (5) #9

Én egy kicsit pozitívabban értelmezném, szerintem kétértelmű ez.
Ugyanis emlékeim szerint Sarah végig elég bizonytalan a saját elméletében, például Nyles azon kérdésére sem válaszol egyértelműen, ami a kecske sorsát firtatja. Szóval nekem belefér, hogy Sarah elmélete, mint fizikai elmélet helyes volt és így jutottak ki, de az is hogy valamiféle elvontabb cél elérése miatt sikerült ez, nem véletlen hogy pont a kijutás előtt vallanak szerelmet egymásnak.

előzmény: Xuja (#8)

2020-09-02 19:10:26 Xuja (4) #8

Abszolút nem, igazából csak annyi hogy szvsz passzolt volna egy kevésbé sablonos, kétértelműbb befejezés a film hangulatához.

előzmény: elzablues (#4)

2020-09-01 18:41:46 kilépett felhasználó (?) #7

A végéről linkeltem egy cikket az érdekességekhez, ha tetszett a film, majd érdemes beleolvasni, szerintem.

előzmény: elzablues (#6)

2020-09-01 17:57:01 elzablues (4) #6

Ez megnyugtató, köszönöm.

előzmény: kilépett felhasználó (#5)

2020-09-01 17:53:36 kilépett felhasználó (?) #5

A "nyálas" jelző az utolsó, ami eszembe jutna erről a filmről

2020-09-01 15:35:05 elzablues (4) #4

Szeretnék foglalni csütörtökre de a kifejezetten romkomos vég kicsit zavar így látatlanban... Ugye nem nyálasan az?

előzmény: Xuja (#3)

2020-08-24 08:43:04 Xuja (4) #3

Hangulatos, stílusos és kifejezetten jól összerakott vígjáték, ami egyszerre sírvaröhögős és cuki. Imádtam a két főszereplőt (JK Simmons is nagyot megy) és még a kifejezetten romkomos vég sem zavart. Tökéletes nyári limonádé.

2020-07-29 13:37:16 kilépett felhasználó (?) #2

Bemutató dátuma: 2020. szeptember 3. (Forgalmazó: Mozinet) Nézzétek, remekül megírt time loop fantasy.

2020-07-19 23:41:14 VVega (5) #1

Számomra az év egyik legjobb filmje. Imádtam minden percét. Ha igazán jót akarsz magadnak, egyáltalán nem nézel, nem olvasol utána a sztorinak, meg semminek se.