Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002) ☆ 👁

amerikai-angol-német fantasy, kalandfilm

3,4

2020-04-05 20:48:56 Bubu (4) #23

Köszönöm szépen!

előzmény: Lady Ópium (#22)

2020-04-05 20:01:37 Lady Ópium (?) #22

Szia Bubu!

Tetszettek a Harry Potter-es írásaid, de azért válaszolok pont id mert nekem ez volt a kedvenc részem.
Látom Te Hugrabugos voltál....én Mardekár-os, le is diplomáztam a sötét varázslatok kivédése szakon, azóta remek kis boszorkány lett belőlem , Bellatrix hozzám képest sehol :)

előzmény: Bubu (#21)

2020-04-05 18:37:31 Bubu (4) #21

Ez a film a cselekménynek megfelelően vizuálisan is sötétebb, de nagyjából ugyanaz mondható el rá, mint az elődjére, kisebb fejlődéssel itt-ott. Itt még inkább problémának érzem a kreativitás hiányát és pontról pontra hű forgatókönyvet, mert itt lett volna a lehetőség, hogy kijavítsák a könyv hibáit, a logikai bukfenceket és túl kényelmes megoldásokat a történetben, mint például, hogy a végén mindenre Fawkes a válasz, vagy a baziliszkuszt nem hallja senki. De lényegében az első film alapjait bővítették csak ki és nem tettek hozzá sokat a könyvhöz. Az új szereplők közül kiemelném Mark Williams-t, aki kedves, bohókás és nagyon jó komikus időzítése van, Shirley Hendersont, aki felejthetetlen és hideglelős Hisztis Mirtill-ként és Jason Isaacs-et, aki egyszerűen uralja a jeleneteit és tökéletesen érti Lucius Malfoyt. Kenneth Branagh számomra mindig is egy teátrális ripacs volt, de ez a szerep kivételesen jól áll neki, Gilderoy Lockhartot nem lehet túljátszani (bár választhattak volna fiatalabb színészt). Christian Coulson nekem kicsit semleges, mint fiatal Voldemort, sokkal jobban tetszenek a későbbi megformálói a szerepnek. Őt is beleértve kicsit még merevek és teátrálisak a gyerekszínészek, de ez előzőnél már sokkal oldottabb, természetesebb a játékuk. A kamerakezelés már kreatívabb, dinamikusabb: jobban bemutatja a kastélyt, kevesebb vágás is elég volt, így nem éreztem annyira darabosnak. Viszont gyönyörűek a képek, a színekkel elkezdtek több érzelmet mutatni. Nagyon kevés itt is a CGI, viszont ahol van, ott láthatóan javult az előző filmhez képest. Az új helyszínek mint például az Odú, nagyon innovatívan keltek életre, nagyon otthonos lett, ellentétben a titkok kamrájával, ami hideg és félelmetes. Az olyan kellékek, mint a repülő autó, a fúriafűz nagyon kreatívan lettek megalkotva, látszik, hogy beleadtak mindent. A zene hatásos maradt, különösen szeretem az új elemeit, amiket Fawkes vagy Lockhart hozott bele a világba. Muzikálisan megőrizte a film a varázslatot, de már egyértelműen vannak baljóslatú elemei. A második részt nézve úgy érzem, jobban halad előre a történet, mert már nem kell annyit magyarázni, alapozni, így a hangsúly inkább a fejlődésre és a történetre került.

2016-11-28 15:15:17 Dezsmant (5) #20

Nagyon jó a folytatás, egyformán jó mind2 rész.

2016-08-16 01:24:38 kritikuss (4) #19

Jó folytatás.

2012-04-24 09:08:07 Lil Martin (3) #18

úúú, az nagyon gáz volt mikor a végén Lucius halálos átkot akart szórni Harryre Dobby elvesztése miatt:D azt komolyan gondolták???? vagy csak a szinkronban volt így?
egyébként marha rossz a film, már nem is emlékeztem hogy ilyen gagyi. a párbeszédek azok meg.. kész katasztrófa. "öhm, Harry, elmegyek vécére" "öhm,Rendben" szintű bugyutaságok. és hozzá Ron vág egy olyan fancsali pofát. akkor érzem azt hogy az a srác megérdemelné hogy sünt szarjon.

2012-01-13 00:15:37 ChrisAdam (3) #17

A zenét mindig elfelejtem... :/
John Williams gyönyörű témát írt, de azért így másodikra már kezd unalmas lenni. Az persze sejthető, hogy nem adta bele mindenét, mint pl a Star Warsnál. De tényleg jó zenéje van, élvezhető egy bizonyos fokig.

2012-01-13 00:07:04 ChrisAdam (3) #16

Sokkal jobb, mint az előző. Mármint úgy értem: ha ez lenne előbb, akkor ezt részesíteném előnyben. Olyan mintha az első rész kapott volna egy második esélyt. Itt is bevezető, bonyodalom, nyomoznak a kiscsákók, aztán Potter próbái, megmenekülés, Albus jóságos szavai, majd egy nyálas vég. Az első részben nagyon hosszú volt a bevezetés, ezért unalmas volt az eleje. Annak viszont előnyére váljék, hogy sokkal jobban el tudott varázsolni, jobb hangulata van. Itt viszont a látványelemek jobban működtek. A történet is kidolgozottabb, szövevényesebb, mint a Bölcseknél. Dobbyt kidobtam volna egy csukott ablakon! Jar Jart és Szmeagolt véltem felfedezni benne... A végkifejlet meg elég primitív. A buziliszkus meg olyan ocsmányul szar volt, hogy az valami eszméletlen. Egy sziszegő, alattomos kígyóra számítottam.
Ezek felett jórészt keresztülnézek és megadom a négyest, mert azért erdős/pókos jelenet zseniális volt. Hát Cuaróntól majd remélem megkapom, amire vágyom végre. Egy rugalmas, izgalmas, szövevényes, legendás-históriás HP-t!
65-70%

2011-07-12 12:25:56 JeszKar (3) #15

Ott viszont az információ morzsákra vagy bármiféle rejtélyre két percen belül meg is volt a válasz. Szerintem ez úgy ugyanúgy elég rossz.

2011-07-12 12:20:22 limupei (3) #14

Nem Dobby terével van bajom, hanem az ezekből következő hülyeségekkel. Az első részben voltak elcsepegtetett információmorzsák a ludas kilétét illetően. Ebben a másodikban semmi, csak Dobby bejelenti, hogy ő volt, majd hipp-hopp kiderül, hogy ki nyitotta ki a kamrát. Egyedül az van jól bevezetve, hogy a szörny egy baziliszkusz. Semmi más.

2011-07-12 12:10:09 JeszKar (3) #13

A kölykök meg hülyék voltak, hogy kocsival mentek, és nem vártak. Ilyen egyszerű. És hogy Dobby terve jó? Hát persze, hogy nem, de azért észrevehető, hogy nem egy kimondottan okos lény.

2011-07-12 12:07:19 limupei (3) #12

Akkor biztos örökre ott maradnak a vágányon:)

előzmény: JeszKar (#11)

2011-07-12 12:03:02 JeszKar (3) #11

A filmben megemlítik, hogy nem tudnak visszajönni a falon túlról, és amúgy is nagy volt a rohanás,
Amúgy szerintem Rupert Grint volt a legidegesítőbb a filmben.

2011-07-12 08:44:40 limupei (3) #10

Nekem akkor is "ezt is megcsináltuk" érzésem volt. Dobby-nek meg nem csak a személye, hanem a működése is idegesítő volt. Pici SPOILER. Lezárja a peront, de persze a nyolcszáz varázslóból - köztük az aggódó anyuka - egynek sem jut eszébe, hogy nincs ott a két gyerek. A megvadult labda tör-zúz, de egy tanárnak sem jutna eszébe tenni valamit.

A baziliszkusz meg a legrosszabb látványelem az egész sorozatban, a finálé meg tenyérbemászó.

2011-07-12 08:35:24 Olórin (3) #9

Szerintem is egy hajszállal jobb, mint az első, bár ez még nem olyan nagy dicsőség.

2011-07-12 08:17:40 Zalaba Ferenc (3) #8

Újranézve nekem épp hogy jobban tetszett, mint anno, főleg a szintén újranézett első részhez viszonyítva, ami kvázi felolvasóest volt - nem csupán a cselekményt tekintve, hanem a szereplők játékát is elnézve: a folytatásban már nem voltak annyira megszeppenve, a cselekmény és a dialógusok egyaránt gördülékenyebbek voltak. Mondjuk, a taps az kurvára nem kellett volna. :)

Dobby idegesítő? Nagyszerű: az a dolga. :)

2011-07-12 08:12:50 JeszKar (3) #7

A kvidicset szinte minden részben erősen mellőzik, hogy miért, azt nem tudom.

2011-07-12 08:06:31 limupei (3) #6

Újranézve visszaminősítem hármasra. Kicsit egysíkú lett, a kezdeti autókázás kevésbé érdekes mint az első felvezetése; és a kviddics-meccs sem lett túl acélos. Dobby meg idegesítő.

2011-07-10 20:54:03 JeszKar (3) #5

Szerintem, kis mértékbe, de jobb az előző. Bár még így is csak egy erős hármasra elég. Szerencsére kevésbé vannak benne megátalkodott dramaturgia húzások, nem úgy, mint az előző részben. Viszont a nevetséges elemeket a fináléban nem tudom megbocsájtani.
Jah, és a vége még giccsesebb, mint az előzőé.

2010-10-18 12:35:05 Gasz András (3) #4

Harry Potter és a titkok kamrája bővített változat:

Chris Columbus apró fejlődésen ment keresztül láthatóan. Ezt viszont Rowling sorozatának talán leginkább Agatha Christiesebb sztorijának köszönheti egyrészt. Másrészt mert egy kisit többet foglalkozni a kalandosabb elemekkel mintsem csakis bevezetést tartson és ismertessen. Azért maradt az is még az új karakterekre.
A gyermeki látásmód már picit alábbhagyott a filmmel és mer néha sötétebb vonalra is merészkedni de a főcsapás vonala még mindig a 10-12 évesek megszólítása. Egyébként mindez részben érthető a regények is fokozatosan kezdtek sötétíteni a sztorin a karaktereken. A Poirot és Miss Marple filmeket s regényeket, idéző de azok nagy részénél talán jobb nyomozgatós sztorit elsőre sokan végig izgulhatják. Másodjára már nem fog akkora meglepetést okozni.
Megint megjelennek mitikus lények ahogy az első részben is. Még többet tudhatunk meg a varázsló világ nemesi oldaláról és a félvér varázslókról. Az adaptálás viszont maradt a lassú vontatott regényolvasásos tempónál. Filmre tartom továbbra is nem ez illik. A rendezés is teljesen átlagos nincs meglepő húzás vagy kameramunka vagy ötletes snittek.
Új kiválóan alakító színészek színesíti viszont filmet. Kenneth Branagh és Jason Isaacs viszik a pálmát mellettük még a mindig tökéletes Alan Rickman domborít és meg kell hagyni a fiatal Voldemortot alakító színészpalánta se volt rossz választás. Dumbledorenál a filmekben nekem jobban bejött a későbbi Michael Gambon játéka valahogy.
A 12 perccel hosszabb film olyan végre érdemi bővítéseket is tartalmaz mint pl Draco apjának igazi 'belépője' a filmbe abba a boltba ahol Harry belezuhan a Hopp poros balfék mondata után. Ezt szinte kár volt kivágni ez a leghosszabb és egyben legjobb bővített jelenet. A Kamra utáni kutakodásban is van sok-sok új jelenet, Hagrid is kap párat, illetve látványos részek bővülnek pl a repülő trabant esetében. Colin Crevey karaktere által pedig újabb vicces jelenetek is bekerültek a Dursley házban is hosszabbak a tortával Vernonnak kínos perceket szánt jelenetek. A Harryvel kapcsolatos ellenérzésekből is többet láthattunk. (hogy ugye ő e a Titkok kamrájának és Mardekárnak az örököse)
Szóval Columbus a történetnek köszönhetően engedett picit stílusából, de a film egészét tekintve nem nagyon változtatott rendezői stílusán.

2008-07-30 01:18:32 whiteman 01 (4) #3

Egy fokkal jobb, mint az előző, akciódúsabb, de még ez a rész is elég gyermeteg,ugyhogy még mindig közepes.

2008-03-15 10:43:42 Dió (4) #2

Már bánom, h idáig halogattam a megtekintését, mert ez egyszerűen az egyik legjobb az összes közül. Azzal vették el a kedvem, h ez állítólag szolgai másolata az első résznek... ennek a fele sem igaz, ez kalandban százszor túlmutat azon. Egyszerűen elcsavarja az ember fejét az okosan egymásra épített történésekből és fordulatokból kialakuló szövevényes sztori, a cseszett hosszú játékidő ellenére engem végig lekötött (bár talán az utsó negyed óránál már korábban is elvághatták volna a filmet). Lehet, h túlságosan követi a könyvet, de akkor sem "sikerült" elszúrniuk a filmváltozatot. Nálam az ötödik rész után ez következik a sorban (valahogy a harmadikkal együtt).

2004-08-09 13:31:51 angel (5) #1

Jó, jó, de kicsit szolgaian követi a könyvet...