Conquest of the Planet of the Apes (1972) ☆ 👁

(J. Lee Thompson)

amerikai akciófilm, sci-fi

2,3

2014-07-22 17:45:31 Tenebra (1) #8

Ez egy igazi "pain-in-the-ass". Tele van logikátlansággal, béna a sztori, ordító hibák vannak benne. A legrosszabb Cézár beszéde a végén... :D Az már tragikomikusan ostoba monológ. Kár, pedig az alapötlet nem lett volna rossz. Csak éppen képtelenek voltak normálisan megvalósítani.

2011-08-20 11:06:40 Olórin (2) #7

Ez még éppen megúszta, de a Battle-nek ezekben a pillanatokban érik a jó, kövér karó:)

előzmény: JeszKar (#6)

2011-08-20 10:52:48 JeszKar (1) #6

Olórin: El se hiszem, hogy nem adtál rá egyest :)

2011-08-17 21:41:56 Leslie (2) #5

Meg kell már néznem újra a sorozatot.

2011-08-17 21:40:24 critixx (1) #4

A kerettörténet játszódik 2670-ben, amikor a John Huston által alakított törvényhozó (az ő szobra "vérzik" a második részben) elmeséli a gyerekeknek, hogy mi történt "azokban a régi időkben", mikor Caesar és a többiek küzdöttek a fennmaradásért, ami a film szerint kb. 10-15 évvel a lázadás után van.

előzmény: Leslie (#3)

2011-08-17 21:32:40 Leslie (2) #3

Csak másfél évtized? Annak az adatlapján 2670 van írva, ez meg kb a 20. század végén játszódik, nem?

2011-08-17 21:20:58 critixx (1) #2

Operatőrileg (is) tényleg borzalmas. Mikor először láttam teljes szélességben DVD-n, akkor vettem észre, hogy mennyire félre van komponálva az egész film (a levágott szélű VHS változatban ezt kevésbé lehetett észrevenni). A logikai bukfenceket pedig te szépen ecsetelted. Ami még nagyobb idétlenség, hogy az ötödik részben, holott csak alig másfél évtized telik el ezen rész eseményei után, már az összes majom intelligens.

előzmény: JeszKar (#1)

2011-08-17 21:09:02 JeszKar (1) #1

Ó te jó ég! Ehhez képest az előző rész, egész tűrhető epizódnak tűnik.
Most nem fogok részletesen kitérni a rendezési (hangulat nulla, alul rendezés), operatőri (furcsa beállítások, vagy töksötét jelenetek) és a zenei (kevés, és amikor van, akkor is rossz-jellegtelen) hibákra. Inkább csak a forgatókönyvről beszélnék. Amely nem elég, hogy dramaturgia darabokra esik, de olyan szinten értelmetlen baromság, hogy arra szavak sincsenek. Egy apró csokor a logikátlanságokról:

- Nyolc év leforgása alatt az emberek (egyszerű eszközökkel) sikerült a majmokat olyan szintre fejleszteni, hogy képesek szakmát is megtanulni!
- Ez alatt a nyolc év alatt a fajok fizimiskája is megváltozott.
- Ehhez mérten az ember átalakította az egész társadalmát.
- Hülye ember 1: Cézár gazdája elviszi a föld egyetlen beszélő majmot a városba, hogy segítsen röplapot osztogatni. Na persze, hogy ebből lesz a probléma.
- Hülye ember 2: Biztonsági őr megnézi a ketrecet, amiben három orángután van, fél perc múlva újra ránéz, a ketrecben most már van plusz egy csimpánz, de nem zavartatja magát.
- Hülye majom: Persze, hogy a Cézár minél intelligensebbnek tettei magát, hogy könnyen lebukjon.
- Hülye ember 3: Persze, hogy a gonosz veszi meg, és persze, hogy véletlenül se ismeri föl, pedig párperce még egy képet mutogatott a gazdájának. Még az se gyanús neki, hogy a majom cézárnak nevezi el magát. Arról nem is beszélve, hogy a szuper-titkos katonai bázis micsodára küldi dolgozni, ahol más majmok is dolgoznak. Ja, hogy ez ember egy majomlázadástól tart? Mi a halálért tart a katonai bázison majmokat munkásnak?
- Cézár egy tekintettel képes elmagyarázni a majmoknak a tervét, meg hogy hogyan lopjanak fegyvert stb.
- Hülye ember 4: Már kisebb engedetlenségek mindenhol vannak, de a gonosz még mindig hagyja, hogy majmok dolgozzanak a bázison.
- Ha kivégzünk valakit, nem nézzük meg a pulzusát, hogy tényleg meghalt-e, sőt az se zavar, hogy nincs feszültség alatt a gép.
- Hülye ember 5: Már szabályos lázadás van, de hülye ember még mindig hagyja, hogy majmok dolgoznak a bázison! ARGHHH!
- Minél több, majmot lőnek le, annál többen lesznek.
- Szemből támadva késekkel és botokkal a majmok veszélyesebbek, mint az automata fegyverekkel fölszerelt katonák.
- Amikor lőfegyverekhez jutnak a majmok, akkor azt kommandós használni is tudják.

És egy csak pár eleme az egészen 'lehengerlő' és hihetetlenül 'kidolgozott' történetnek.