Becky (2020) ☆ 👁

(Cary Murnion - Jonathan Milott)

amerikai akciófilm, thriller

3,4

2020-08-03 18:55:05 Ragemarci (4) #9

Na meggyőzni azt azért nem akarlak. Szerintem baromság lenne. Röviden le is írtam miért. Ennyi.

2020-08-03 18:47:51 BonnyJohnny (4) #8

Visszás lenne, vagy értelmetlen? ;)
Szerintem igen is lenne értelme. Ütősebb is lenne. És, én egyáltalán nem éreztem volna erőltetettnek. Persze, az totálisan más hangulatba helyezte volba az addiagakat is, de működött volna úgy is.

előzmény: Ragemarci (#7)

2020-08-03 15:30:44 Ragemarci (4) #7

Szerintem meg totál értelmetlen lett volna. gondoljatok csak bele mennyire lenne visszàs, ha a kiemelten náci villain után így zárná a filmet

2020-08-03 15:05:09 Xuja (4) #6

Remek felvetés, ez tényleg ütős lett volna! És akkor máris okafogyott lenne felesleges karakterekről beszélni:)

2020-08-02 18:55:01 Ragemarci (4) #5

Imádom ezt, amikor nincs megalkuvás és finomkodás(nyilván, hiszen akkor már nem is lenne exploitation vagy jelen esetben teensplotation) és örömteli, hogy egy-két éve virágkorát éli a műfaj. Kíváncsi vagyok, hogy a Kevin James fanok közül mennyien nézték végig, mert ez az akció/thriller besorolás nem igazán jelzi, hogy mire is számíthatnak

2020-07-31 09:57:05 BonnyJohnny (4) #4

Korrekt exploitation film, ami a végén lankad le... gyenge négyes. Ha Becky megöli a nőt és a gyereket és úgy látjuk a végén az Anthony Perkinst idéző mosolyát, akkor erős négyes lenne...

2020-07-15 09:10:47 Xuja (4) #3

Csatlakoznék az előző kettő véleményhez, ez valóban csak egy exploitationba hajló thrash, de emellett olyan szintű perverz és bűnös élvezet amit még manapság is ritkán látni. A kötelező felvezetés után karfaszorító izgalmakat kapunk és a kezdetben aszimpatikus főhősnőnk is egyre szerethetőbb (és kattantabb :D) lesz.

Persze messze nem hibátlan, a műfajra gyakran jellemző logikátlanságok és sutaságok itt is megvannak, továbbá a "mostohaanya" és fia hót felesleges karakterek voltak, csak a játékidő kitöltését szolgálták. Szóval ha az eszemre hallgatok akkor a hármas reálisabb lenne, de hát miért is hallgatnék rá ha ilyen remekül szórakoztam? :)

2020-06-13 18:52:17 VVega (4) #2

Brutális home invasion - revenge film, én sokkal inkább mondanám horrornak, mintsem akciófilmnek. Lulu Wilson remek, és Kevin James-t mostantól ilyen szerepekben szeretném látni. A film előttig nem tudtam, hogy megvan ez az igényem :D

Kicsit olyasmi az egész, mintha a Reszkessetek betörőket egy erdőbe helyeznénk, csak épp az erőszak és a kis csapdák itt a valóságnak megfelelő hatást keltenek. Szerencsére nem nyújtják túl, végig izgalmas és zakatol előre.

2020-06-10 20:33:37 Rorschach (4) #1

Tokától bokáig schlock, a szó lehető legnemesebb értelmében. Úgy fél órán keresztül utáltam a Becky-t (mindenestől, de főleg Becky-stől), majd valahogy egyszercsak átbillent a mérleg nyelve és berántott, mint az állat.

Nem vagyok a téma szakértője, de itt most kérném odabiggyeszteni az exploitationt a műfajok közé.

Ja és mielőtt elfelejtem: soha nem érdekelt még annyira semmi, mint az, hogy mégis mit nyit az a kuuuuurva kulcs? :)