Psyché (1980) ☆ 👁

(Bódy Gábor)

magyar dráma

4,0
Psyché (1980)

A Weöres Sándor Psyché című verses regénye alapján készült film "fantasztikus", romantikus szerelmi vízió. Weöres irodalmi leleménye az, hogy Lónyai Erzsébet, a XVIII-XIX. század fordulójára álmodott felvilágosult költőnő és cigány-grófnő képzeletbeli történetét Ungvárnémeti Tóth László, a XIX. században valóban élt, töredékes életművű, tragikus sorsú, rövid életű tudós, költő és drámaíró alakjához kapcsolja. Kettejük szenvedélyes, beteljesületlen testvérszerelme, a női öntudatra ébredés, énkeresés, lázadás mentén a mű több mint száz éven ível át. Bódy a mitologikus tematikájú és idejű történetet sajátos dramaturgiával, különleges viziókba ágyazva "idézi meg". Hősei nem öregszenek, s a képi világ ezt a szellemtörténeti "fantasztikumot" stilizálja: az elszínezett jelenetek, az expresszionistán túlrajzolt díszletek látványként próbálják megidézni a Történelem és a Lélek szellemét, küzdelmét.

Bemutató

• 1980. december 25.

Ki akarja megnézni? összes > összes v

Ajánlott filmek

Film Átlag
Szerelem első vérig (1986)

3,3
My Own Private Idaho (1991)
Otthonom, Idaho

The Fifth Seal
4,8
80 huszár (1978)

4,1
141 perc a Befejezetlen mondatból (1974)

4,1
Beszterce ostroma (1976)

3,7
Tüske a köröm alatt (1987)

3,8
Holnap lesz fácán (1975)

3,5

Felhasználói toplisták

Kié Lista neve Helyezés
Ugor Nekem szóló magyar filmek #6
Cornelius Szubjektív legjobbak a kedvenc rendezők rangsorában #17
Joeker81 53 magyar film - 2. rész - MMA által legértékesebb alkotásoknak tartott magyar nagyjátékfilmek