Cukorkékség (1999) ☆ 👁

(Hazai Attila - Pohárnok Gergely)

magyar film

3,6

2021-06-09 22:55:39 ryood (?) #7

Meg lehet nezni valahol ezt a filmet?

2009-09-25 21:37:50 zéel (5) #6

Hoppá!:)
Akkor fiatalos! És ritka okos! Sőt: élvezetes!

2009-09-25 21:34:12 critixx (?) #5

Háy jövőre lesz 50 éves, én azért nem nevezném fiatalnak. :PP

2009-09-25 21:32:33 zéel (5) #4

Hazai Attila fiatal magyar ÍRÓ, a kedvenc fiatal magyar íróm (Háy János) egyik kedvence.
H.A. filmrendezőként sem előtte, sem utána nem tűnt fel!

2009-09-23 13:33:52 zéel (5) #3

És a zene: Korai öröm!

2009-09-23 13:09:03 zéel (5) #2

Őrültség. De van benne rendszer!
Nekem az Egyetleneim ugrott be: vagyis a Cukorkékség mint belassult Egyetleneim. No meg a Fekete kefe!
Köszönöm, köszönöm, köszönöm Rita! (Lehet, hogy "összeveszünk", de én megadom az ötöst!:)

2009-09-21 15:22:18 Rituska (4) #1

Nagyon erős négyes, majdnem zseniális.
Pohárnok Gergely neve nyilván nem volt számomra ismeretlen, de Hazai Attila munkásságával most találkoztam először. Mesteri amit ők ketten összehoztak. Már többször hallottam innen-onnan, hogy jó film a Cukorkékség, de csak most sikerült megszereznem, videokazin. Mindenképp érdemes volt kutakodni utána, az egyik legjobb magyar film, amit az utóbbi években láttam.
Egyfelől erősen egyedi, és minden, csak nem hétköznapi. A színészi játékok stílusa első pillantásra roppant szokatlan, de talán ez az egyik motívum, ami kiemelkedővé teszi az egészet. Viccesen minimalista.
A történet zseniális. Humoros formába öntött, bújtatott pszichológiai előadás. Az egyik kedvenc témámról: az emberi függőségek elhatalmasodásáról. A cukor és csokoládéfüggésen keresztül mutatja be hogyan is viselkedik egy csapdába eset fiatalember. Bár nyilván a "cukor" helyettesíthető bármivel, droggal, szex-el, vagy kinek éppen mi az óhaja, sóhaja.(tulajdonképpen a film szerintem végig valami kemény kábítószer függőségről beszél). Az idézetek blokkba simán belehetne illeszteni az összes párbeszédet és monológot. Nagyon elkeserítő, hogy ilyen kevesen látták... Nagyon. Mindenkinek ajánlom.