Napoleon Dynamite (2004) ☆ 👁

(Jared Hess)

amerikai vígjáték

3,5

2020-05-02 00:10:24 vardagen (5) #16

Óriási! Azt meg tudom érteni, hogy sokaknak nem tetszik, hogy “lassú a történet és hülyék a karakterek”, de a filmnek nem is célja biztosítani az akciót, ezért ez nem mondható hibának szerintem. Egy hangulat, érzés az egész, és egyáltalán nem hiányzik a zsúfoltabb, pörgősebb cselekmény, sőt. Tényleg nagyszerű példája az imádod/utálod filmeknek, én szerencsére az előbbi csoporthoz tartozhatom. Nem a megszokott séma az fix, ha ilyen a humorod akkor könnyezős.

2013-04-08 17:42:18 Jawad.Zairi (5) #15

4-5 év után újranéztem, csont nélküli ötös, közel hibátlan vígjáték. Szinte az egészet végigmosolyogtam.

2011-04-06 01:07:33 kiDDny (3) #14

magam sem tudtam volna jobban megfogalmazni.

előzmény: bubu_ (#1)

2009-08-07 09:07:25 Daemiaen (4) #13

Gondolom, most, hogy InterCom-kiárusítás van, előkapták a raktárról a filmet. Mert teljes áron soha életemben nem láttam.

előzmény: Brumi (#12)

2009-08-07 09:03:32 Brumi (5) #12

Én csak a tékás megjelenésről tudtam, de akkor majd szétnézek, nagy kedvencem a film.

előzmény: Daemiaen (#11)

2009-08-07 08:55:36 Daemiaen (4) #11

Amúgy tudta valaki, hogy ez megjelent kereskedelmi forgalomban is DVD-n? Mert meg. 990-ért rá lehet bukkanni itt-ott.

2009-02-27 23:21:22 -senki- (3) #10

Napoleon Dynamite figurája meg úgy a legtöbb szereplő fejfájdítóan, fárasztóan hülye/nyomorult... ez vicces, de inkább csak kínból sokszor. Jon Heder jól alakít, hihetetlen agyalágyultan néz ki - a magyar hangja is rendben van.

Ezek elviszik a filmet, de a problémáim hogy az egész annyira póriasan valóságos környezetbe van megcsinálva hogy alig van valami igazán nagy poénos helyzet (mondjuk nekem a Forrest Gump jutott erre eszembe követendő példaként). A történet is így alig van, teljesen hétköznapi, kissé unalmas, se eleje, se vége, se bonyodalom, se semmi.

Napóleon is lehetne már akkor még zoknibb agyilag, talán viccesebb lenne mert így van amikor egész normális.

A Nacho Libre nekem jobban tetszett, így merem remélni hogy Jared Hess csak fejlődik filmről filmre...

2008-12-30 18:54:57 deathcode (4) #9

nekem ez tetszett most nagyon:

2008-12-30 18:17:45 sztich (3) #8

Heder nagyon nagy. Milyet dance-szel már a végén a Jamiroquai-ra! :D
Hármas és négyes között, de Heder miatt 4-es.

2008-11-22 18:54:28 tomeew (5) #7

Ez a film zseniális, egy stilusbravur. Egy unalmas perce nincs és noha a karakterek mindig kinálják a poénokat, sosem kepezheto le, hogy mi válik humorforrásá. Ugyanakkor humanizmusa is dicséretes, egyáltalán nem járatja le hőseit minden sutaságuk dacára, hanem szeretettel kozelit hozzajuk. Az allandó zene hianya es a parbeszedek kozti hosszu szunetek csak fokozzak a poenok nagysagat. hibatlan

2008-08-28 07:46:49 goromba (3) #6

Érdekes cucc.Szerintem talán bubu véleménye az ami a legjobban körülírja a filmet.
Az elején reménykedtem, hogy könnyül majd a dolog,aztán..meg nem, hanem folyik tovább ebben a nagyonhülye mederben-egy idő után mondjuk szerintem fel lehetett volna vonultatni néhány normális embert is, mert ennyi barom, nekem már kicsit nyomasztó volt.
A színészi munka-elsősorban Jon Heder egyszerűen
tökéletes.Ha másért nem is bírja az ember megnézni, emiatt mindenképpen érdemes.

2008-07-13 20:24:02 ThomYerk (4) #5

jó film, de egyelőre még nem éreztem rá a kult ízére, néhol kicsit belassul a történet és túl szikárrá válik, de valóban rengeteg zseniális jelenet és karakter van benne. 8/10

2007-07-11 15:12:11 spectator (5) #4

Aaanyira debil ez a film, hogy mar zsenialis. A lama.. hat az kesz.

2007-06-30 00:52:37 Brumi (5) #3

Természetesen Jon Heder, csak már nagyon fáradt vagyok.

előzmény: Brumi (#2)

2007-06-30 00:42:55 Brumi (5) #2

Napoleon Dynamite

Sokadszor csal mosolyt az arcomra a csizmába betűrt farmeres, lovacskás pólós, SZTK-keretes szemüveges Napoleon és hasonlóan retardált familiájának és ismerőseinek története. Jared Hess ezt a filmet nagyon eltalálta (azóta hibázott egyet) és John Heder alakításáról is csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. Tipikusan egy imádod/utálod film, nálam bizony 10/10-es. A végén a táncot egyszerűen nem lehet elégszer megnézni, kevés ilyen zseniális jelenethez volt eddig szerencsém. Vote for Pedro! :)

2007-02-01 22:16:29 bubu_ (3) #1

zseniálisan nézhetetlen, nézhetetlenül zseniális. ezért adtam rá 3-mast.