The Little Things (2021) ☆ 👁

(John Lee Hancock)

amerikai dráma, krimi, thriller

3,2

2021-06-05 21:35:44 KicsiPeti (2) #15

Örültem amikor megláttam régebben a film trailerjét,egy ujabb sorozatgyilkosos film,ami már kihalni látszott,most végre ujra feltünt,Jared Letot imádom Denzel apu nálam ugyan annyira nem nagy kedvenc,de elvagyok a filmjein Malek meg,igéretes tehetség....bár szerintem ö volt itt a leggyengébb.
A film eleje ,egész jó,beszippantott,egy jo kis thriller érzetét hordozza magában,de ez az idő elre haladtával eltünik mint a köd az öszi napsütésben.
Vagy én lettem hülye,vagy mostanában egyre érhetetlenebb,érdektelenebbek,és rossz filmeket csinálnak,ezt a filmet egyedül Leto teszi valamennyire értékelhetővé az ő alakításásban még egyszer sem csalódtam( talán miatta várom a Morbiust). Malek ahogy írtam is fentebb,nagyon gyenge,mintha egy viaszbabát láttam volna a tv képernyőjén,ennyire idegesitő lenne az arcjátéka....vagy nem tud kimozdulni a Bohém rapszodia árnyékából.
Sajnos érdektelen film lett a végére,ezt a ziccert meg kár volt kihagyni.

2021-05-30 16:55:05 Joeker81 (3) #14

Izgalmas thriller ígéretét hordozza a film még az elején, de végére kiderül, hogy csak egy átverés az egész. Kár érte, lehetett volna jó is, főleg ilyen remek színészekkel. Egyszer nézhető, de felejthető darab, John Lee Hancock legrosszabb alkotása eddig. A film hangulata, és Leto újabb remek metamorfózisa és method actingja miatt egy gyenge hármas.

2021-05-08 13:47:10 Hege (3) #13

Nem hiszem, hogy lenne 2. rész, írom ezt abban a hitben, hogy nem Leto a gyilkos. Egy bizonyíték sem volt ellene, illetve 8 évvel ezelőtt beismert egy gyilkosságot, amit valójában sosem tett meg - túlzott krimi rajongó volt. Furcsának furcsa volt, de valószínűleg nem gyilkos.
A párhuzam is azért volt felállítva Denzel és Rami Malek között, mert mindketten egy ártatlan embert öltek meg. "Az ördög a részletekben rejlik, Jimmy. A részletek tépnek szét, a részletek buktatnak le."
Valójában a film nem is arról szólt, hogy ki lehet a gyilkos, hanem arról, hogy egy ilyen tragédiát hogyan tud feldolgozni egy ember. Erre adott egy alternatívát.
Ahogy Denzel is mondta: "Meghalt. A földben rohad és csak akkor jön vissza, ha megengeded. Soha ki ne ejtsd a nevét, elő ne szedd az aktáját, mert ha mégis, kimászik abból a gödörből és téged rak bele..."

2021-02-19 07:23:09 Calavera (?) #12

Azért is remélem, hogy a Jared Leto volt a gyilkos, mert ha nem, akkor lesz ebből második rész és az még ennél is rosszabb lenne, nem kell az már :)

2021-02-18 21:49:25 Rorschach (4) #11

Megérte csatot küldözni, ha másért nem, legalább Malek lelki békéjéért :)

Az más kérdés, hogy ha nem Leto volt, és folytatódnak a gyilkosságok - ami szerintem elég valószínű -, akkor lesznek nagy fejvakarások.

előzmény: HejjaX (#10)

2021-02-18 20:28:51 HejjaX (2) #10

Oké, nem tudjuk meg, de nekem az jött le, hogy nyilvánvalóan ő volt. Ha ugyanis nem, akkor folytatódnak a gyilkosságok és nem sok értelme volt csattot küldözgetni. Ráadásul Denzel szerint is ő volt - és Denzel sosem téved.

2021-02-18 18:12:20 Rorschach (4) #9

Javítsatok ki, ha tévedek, de emlékeim szerint nem tudjuk meg, tényleg Leto volt-e.

előzmény: HejjaX (#8)

2021-02-15 21:53:53 HejjaX (2) #8

Nem.
Tényleg Jared Leto volt a gyilkos, csak bizonyítékuk nem volt rá. A hajcsatot azért vette Denzel, hogy megnyugtassa Rami Malek karakterének lelkiismeretét.

előzmény: random117 (#7)

2021-02-15 15:25:29 random117 (2) #7

Akkor ha minden igaz Denzel papa a sorozatgyilkos? Gondolok itt a megvásárolt piros hajcsatra is.

2021-02-12 08:16:18 sissoko (2) #6

a töltény, amivel Denzel lelőtte a csajt

előzmény: Calavera (#5)

2021-02-12 08:05:06 Calavera (?) #5

és bocsássa meg, de mi volt az a kulcstartó, amit az excsaja, a korboncnok mutogat neki, amit a végén a csajból vettek ki és akkor ott valami paktumot kötöttek ezzel?

2021-02-09 15:08:03 TheDriver (2) #4

köszi! :D

előzmény: Calavera (#3)

2021-02-09 09:19:22 Calavera (?) #3

Le sem írom, amit akartam, mert te már megtetted helyettem. Még a "Denzel papa" kifejezés is a helyén volt!

előzmény: TheDriver (#1)

2021-02-09 08:34:03 tomasso (4) #2

Kellemes, lassú folyású krimi, korhű hangulattal, nagyszerű színészi alakításokkal (Jared Leto már megint brutáljó), ami tempója ellenére sem válik unalmassá.

2021-02-08 20:32:00 TheDriver (2) #1

Ez tényleg olyan rossz, ahogy sok helyen olvastam. Pedig nagyon reménykedtem, hogy 3 ilyen remek színésszel sikerül összehozni egy izgalmas, sorozatgyilkosos thrillert, de hiába a jó színészek, ha a forgatókönyv egy hatalmas 0 és klisé, klisé hátán, nulla feszültséggel megspékelve.
Nem is tudom, hogy láttam-e már Denzel papatol ilyen rossz filmet. Azt sem értem hogy írhattak alá ezek a nagy nevek, ehhez a 2 óra tömény unalomhoz... Bár gondolom a magas gázsi elég motiváló erő lehetett. Rami Maleket egyébként bírom, de itt rendkívül idegesítő volt, egyáltalán nem illet bele ebbe a szerepbe. A film egyetlen pozitívuma Jared Leto alakítása, de túl sokat abból sem kapunk és a ő szála is irtó röhejes módon ér véget. Nehezen tudom elképzelni filmes téren, hogy ennél nagyobb csalódásom lesz az idei évben.