House of Wax (2005) ☆ 👁

(Jaume Collet-Serra)

amerikai-ausztrál horror, thriller

2,7

2021-10-11 06:42:13 jackbau33 (4) #21

A napokban újranéztem és meglepett hogy egész jól elvoltam vele,bár szerintem ez inkább a Tourist Trap egyfajta újragondolása és nem a V.Price-os Viaszbabák házáé.Paris Hilton fárasztó buta liba karakterén kívül mindenki hoz egy elfogadható szintet.Tetszett az elhagyatott isten háta mögötti vészjósló város,a sok viaszfigurával.Volt némi Texasi láncfűrészes feeling is a zakkant maszkos tesóval és ténykedésével.Túl nagy Wtf pillanat nincs benne,viszont a feszültséget többször jól alkalmazza (lásd:mozis bújócskázósdi, ujjlevágos jelenet...).Szerencsére a nagyon életszerűtlen jeleneteket is mellőzi,ha valaki halálos sérülést kap nem rohangál duracellnyuszi módjára.Bár a Texasi és Sziklák szeme remake-ektől azért mindenképp elmarad,a slasher felhozatalból(főleg mai viszonylatban)még így is kiemelkedik, nekem 7/10

2020-07-26 09:28:48 Norbert Simon (1) #20

Valami eszméletlenül borzalmas. A Paris Hilton halála nos.... igen az talán a legemlékezetesebb és legnagyobb pillanat ebben.

2014-11-28 16:47:32 Danesz99 (3) #19

De péntek van. A spoileres résszel totál egyetértek.

előzmény: Calavera (#18)

2014-11-28 11:55:33 Calavera (?) #18

a film tök jó, pont kis hétfői mozi, nem kell túl komolyan venni.
egy nagy baj van itt:
Ez az Elisha Cuthbert annyira jól néz ki, hogy fuuu

2012-07-20 21:27:38 grofjardanhazy (4) #17

Dió minden szavával egyetértek.
Életem legnagyobb pozitív csalódása. Paris Hilton halála pedig zseniális.
Bármennyire is tele a film klisékkel, bármennyire is gyenge Paris játéka, (elnézést, úgy értem: "játéka") másfél órán át teljes kikapcsolódást nyújtott.

2010-10-10 12:29:15 Rorschach (1) #16

Igazából gondban vagyok, ugyanis a film az utolsó percekig nem volt kérdéses, hogy kettest kap, semmi bődületes nagy baromság nem volt még (addig), amit ki lehetett volna emelni. De aztán... Az az eszméletlenül ronda CGI-mutáns egyszerűen annyira szar volt, ááá. Akkor ott van még az a röhejes fordulat a végén, meg azt sem igen értem, hogy gyakorlatilag mitől is égett/olvadt porig a viaszmúzeum, úgyhogy tényleg gondban vagyok.

Meg amúgy is, hogy lehet komolyan venni egy filmet, amiben Ozzy Osbourne gyilkol?

2010-04-11 18:46:19 VVega (2) #15

Szerintem bűnrossz, egyedül az egész pofás finálé menti meg a karótól. És itt természetesen nem a nevetségesen felesleges csavarocskára gondolok :)

2010-04-11 18:33:27 [: Azuroo andrew :] (2) #14

Nekem is kellemes meglepetés volt

2010-04-11 18:14:15 simijohnny (2) #13

Sokkal jobb mint amit vártam, megérne ez bizony egy hármast is, ha nem lenne benne a tipikus "megölhettük volna, de inkább otthagytuk a gyilkost eszméletlenül" és ehhez hasonló horror butaságok. Paris Hilton halálának viszont a filmtörténelem legjobb pillanatai között a helye.

2010-03-02 13:24:09 jesi (1) #12

Nagyon bután nézett végig a filmben, igaz értelmesen nehezen menne neki. Nála irritálóbb ember kevés van

előzmény: puttancsospeti (#11)

2010-03-02 13:15:40 puttancsospeti (1) #11

Kritikán aluli-egy kritikán aluli filmben. Konzekvens a dolog.

előzmény: jesi (#10)

2010-03-02 12:06:55 jesi (1) #10

Paris Hilton nagyon tehetségtelen egy nő. Kritikán aluli minden megmozdulása.

2009-10-14 09:06:08 Mr. Bandi (3) #9

Szerintem nem annyira rossz, de azért nem kiemelkedő és horrornak se nagyon nevezném, bár van egy-két durvább jelenet. A sztori mondjuk baromira hihetetlen, de ez egy ilyen filmnél nem nagy baj, a színészi játék is olyan, amilyen ide kellett.

2008-10-18 00:28:00 Magnificat (3) #8

jah, a viasz nekem is nagyon bejött... ez is emelt rajta...

2008-10-18 00:21:03 Magnificat (3) #7

gyenge hármas, történetileg semmi, de a látványvilága, meg egy-két ötlete miatt nem olyan vészes...

2007-12-01 13:03:38 Mikkey (4) #6

hilton ide hilton oda, s a történek elhúzása, a szemeben ez 1 nagyon hangulatos horror. jókis városkával, etc..

2007-01-10 11:49:47 Cesare Gonzago (2) #5

Nem tagadom, többek között Paris Hilton miatt váltottam jegyet Jaume Collet-Serra vérfagyasztónak szánt rémfilmjére, de - egyetértve az előttem szólókkal - a mű első háromnegyed órája nem váltotta be az egyébként nem túlzott elvárásaimat. Utána kibontakozott valamiféle cselekmény, de hát egyetlen rohadt alma is képes megrontani az egész csümölcstárolót.

Hilton kisasszony eddig csak amatőr pornóban csillogtatta tehetségtelenségét, ám a remény hal meg utoljára: gondoltam, talán ebben a filmben kínál valami értékelhetőt, de úgy tűnik, ő is az "álmok útján" jár. Nem csupán ettől rossz, bár lehetne sokkal rosszabb is: A viaszmúzeum rejtélye és A viaszbabák háza láttán Collet-Serra filmje csak rossz lehet.

3 vagy 4/10

2007-01-10 11:36:22 mrszpp (4) #4

jaja, szerintem sem olyan rossz maga a film... Bár tény, h az első háromnegyed órában tényleg nem történik semmi, max csak Paris Hilton agyonpúderezett arcát csodálhatjuk éjjel nappal... Na de utána azért már vannak benne izgalmak... Nekem pl az tetszett az egyik legjobban, mikor miután beolvasztották a faszit viaszba, majd kirakták a panoptikumba... aztán az egyik marhája azthitte, h valami viasz baba, és leszedte a még - csodával határos módon - élő spanja fél arcát... Na az nagyon komoly volt... :D Szegény srác...

2006-01-16 13:10:04 Dió (4) #3

Kivételesen Daemien véleménye mellett :), sőt én még azt is ki merem jelenteni hogy JÓ volt. Az elmúlt évek gyenge horrortermésén végigtekintve számomra ez az egyik legkellemesebb csalódás az utóbbi időben.
Nem hibátlan, mert vannak benne sablonok dögivel, de hál'istennek nem annyi hogy a falat kaparnám percenként. Ha pedig azokon átlépek, több mint szórakoztató. A további pozitívumok közé tartozik a finálé amely valóban elég jó, az aprócska "csavar" a legutolsó percben, amelyre nem számítottam, és nem utolsósorban az a kegyetlen durvaság és azok a profin megcsinált fojtogató hatású jelenetek amikre nem számítottam. Pár példa:
-Első bábu beolvasztása
-Paris Hilton és a dárda
-Csatornából kikandikáló ujj
-A hosszúhajú rálépése a késre
-nyitó képsorok
Ha még egyszer megnézném már lehet nem tetszene ennyire, de addig is maradok ennél, aki direkt nem nézte meg a rossz kritikák miatt, sztem adjon neki egy esélyt.
10 / 7,5

2005-09-02 16:32:40 limupei (2) #2

Lesz benne SPOILER.
Az első negyed óra után még azt hittem, hogy jó lesz. Paris Hilton szexvideó-jelenete vicces volt és önirónikus, de aztán nem történt semmi. A 49. percben végre megöltek valakit és ezután elsütötték az összes horrorklisét. Na jó, a feltámadó gyilkost nem, mert idióta főszereplőink elfelejtették megölni. Átlőtték a vállát nyíllal, aztán otthagyták. Mi a fenét gondoltak, mibe hal bele? Hogy nem tud többé hímezni? Szánalmas, szánalmas és unalmas. Paris Hilton meg ne játszon többé filmben, inkább üljön otthon egyszer úgyis lesz kb. 2000 szállodája és nem viaszból:)

2005-07-22 08:15:44 Daemiaen (4) #1

Viasztestek (House Of Wax, 2005, forgalmazza: InterCom)

Lehet, hogy meglincsel valaki, de szerintem korántsem olyan rossz film a Viasztestek, mint azt előzetesen várni lehetett. De akkor kezdeném is a negatívumokkal: kérem szépen, a címben szereplő testek csak nagyon kis szerepet játszanak a filmben. Az 50. perc tájékán a múzeumben eltöltött 5 perc és a finálé kivételével szinte semmi olyan elem nem található a horrornak szánt (de erről később) alkotásban, ami indokolná a címválasztást (és az utalást A Viaszmúzeum rejtélyére, valamint a Viaszbabák házára). Ez volt az egyik, és akkor jöjjön a másik: bizony, nem túl horroros ez, amit abból lehet észrevenni, hogy nem félünk. Ezt észrevehették a készítők is, és nagy stúdiótól a ritkánál is ritkább módon brutális elemekkel (nem Paris Hilton színészi teljesítményére gondolok, bár vetkőzni jól tud) töltötték meg a picit elnyújtott játékidőt. Anélkül, hogy lelőnék valamiféle poént, csak egyet említenék meg: aki emlékszik a Visszafordíthatatlan poroltós jelenetére, az itt ismét megkaphatja az élményt, bár az igaz, hogy nem olyan mennyiségben. Úgyhogy, nem rossz (de figyelem, nem is jó) ez a Viasztestek: mozgalmas, Elisha Cuthbertnek és Miss Hiltonnak (bár, ha jobban belegondolunk, egy ilyen, nem színésznő, inkább botrányhős millárdos alkalmazása a műfaj megcsúfolása, amitől csak még népszerűtlenebbé válhatnak a horrorok) köszönhetően még jól is néz ki, és amit a fináléban láthatunk, arra csak annyit lehet mondani: bravó! Ugyanis viasz még sosem volt ennyire vonzó, hogy legszívesebben belemarkolna az ember: olyan látványt tárnak elénk, ami valóban megérte a ráfordított összeget, nem mellesleg parádés összecsapással párosítva.