The Others (2001) ☆ 👁

(Alejandro Amenábar)

amerikai-francia-olasz-spanyol dráma, horror, thriller

4,1

2018-11-02 18:28:49 Manómaszat (4) #51

Ja kérem, így egyszerű. :)

előzmény: GothMan (#50)

2018-08-22 17:51:45 GothMan (5) #50

Igen. :)
A szellemek nyilván másként élik meg az "életüket", ezért nem tűnik fel nekik, hogy valami nem stimmel. Valószínű a szeánsz kellett hozzá, hogy kimozdítsa őket ebből az állapotból.

előzmény: Manómaszat (#49)

2018-08-22 07:20:19 Manómaszat (4) #49

Ez egy szép film. A környezet, a fényképezés, a gárda abszolúte rendben vannak, a sztori viszont finoman szólva is sántikál.
Mit keres ott a három szolgáló?
A családnak nyilván van valami kontaktusa a külvilággal (orvos, pap, iskola, bevásárlás, ha már esznek is a szellemek, amit külön nem értek...), és mégsem tűnik fel nekik, hogy nem léteznek?
Szellem létükre használják az eszközöket?
Az ott megjelenő hús-vér emberek hogyhogy nem tűnnek fel előbb nekik? A végén gyönyörűen látszanak.
A véletlenül kikandikáló halottas fotó a szolgákról igen izzadságszagú húzás, ahogy a halottas könyv is, amelynek egyetlen célja a halottas szál felvezetése. Ez nem volna baj, de milyen az már, hogy három ember (akinek aztán vagy van közük egymáshoz, vagy nincs) pont egyszerre (és jó húsban) meghal tbc-ben?
A férj is halott? Nyilván, de mi az ő szerepe, miért jön és miért megy?
Ha szelleméknek fingjuk sincs arról, hogy átmentek lidércbe, akkor az csak úgy lehet, ha folytonosnak élik meg az "életüket". Akkor ebből hogy maradt ki a haláluk?

Kekeckedő volnék? :)
A film ezek ellenére jó, hangulatos és élvezhető. Szép munka.

2018-01-18 23:46:08 betti (4) #48

Nagyon régen láttam, most úgy került a szemem elé, hogy Nicole Kidman filmjeinek listáját csekkoltam. És arra gondoltam, h megnézhetnénk a lányommal (13). Aztán elkezdtem olvasni a kommenteket, és jobban visszajött a hangulat, ill nagyon elgondolkodtatott, h néhányan mit írtak arról, hogy a megnézése után napokig azon agyaltak, hogy akkor hol is vannak... Lehet, hogy mégse kéne a gyerkőccel még megnézni. Nekem anno nem voltak ilyen gondolataim, de lehet, h neki is eszébe jutna.

2017-10-28 07:55:30 Norbert Simon (5) #47

Tegnap este újból megnéztem a The Others ( Más Világ) című filmet. Régebben még középsulis koromban nagyon sűrűn megnéztem ezt a remekművet. Szerintem ez a film eszeveszett jól meg lett csinálva. Az egész sztori nagyon izgi, érdekes, és nagyon misztikus. Különösen tetszik benne a vallásos színezet. Pici spoiler ( még egy rózsafűzér is előkerül a dráma fokozása érdekében.) Érdekes még az a régi viktoriánus korbeli öreg nagy ház is. Marhára bejön. A filmben a főszereplő színésznő Nicole Kidman nagyszerű alakítást nyújt. Nekem nagyon tetszettek még a három szolgálót alakító színészek alakításai is. A két gyerek a kis srác meg a kis csaj is nagyon ott vannak. A film végén döbbenetes a konklúzió. Én erre maximális öt csillagot tudok megadni. Mindenszentek ünnepén hasonló filmet szerintem keresve sem lehetne találni. Nagyon jól illik ehhez az ünnephez.

2017-06-10 00:31:20 Ugor (5) #46

Bizony! :)

előzmény: Sziez (#45)

2017-06-09 23:44:02 Sziez (5) #45

Szerintem remek!

2017-06-09 22:55:52 ChrisAdam (5) #44

Igazából négyest érdemelne így másodszorra, de egyszerűen olyan brutálisan jó a látványvilága a filmnek, hogy csak gyönyörködni lehet benne. Azon túl, hogy ez az ódon kastély hihetetlenül hangulatos és pofás, a fények és a kamera munkája lehengerlő. A finálé pedig annak ellenére, hogy pontosan tudtam, mi fog történni, még így is üt. Akivel néztem, ő első megtekintője volt a filmnek, s külön élvezet volt nézni, ahogy szépen csordogált neki a vége. Nagyon hangulatos kis filmecske, szépen építkezik, tetszik, ahogy mindenre hagy időt, szépen lassan bontakozik ki és habár nincsenek benne izomfeszítő ijesztgetések (szerencsére), akad pár olyan jelenet, ahol az atmoszférát behabzsolva lehet a karfát csikorgatni három hete le nem vágott körmünkkel.

2014-08-30 12:24:24 Leo_Stotch (5) #43

Én nagy rajongója vagyok ennek a mozinak. Első sorban a hangulata miatt, aztán a történet és Kidman miatt. Szeretem a folytogató atmoszféráját és bizony a csavar is oltárit dob rajta. Az egyik kedvenc csattanóm, mert
míg teszem azt a Hatodik érzékben kicsit nyögvenyelősen fedezik a film végét, itt ezt nem éreztem.

Minden újrázásnál ledöbbent.

2014-08-30 09:17:23 erasto (3) #42

Egyetertek, de nalam ez csak a harmashoz eleg...

előzmény: slipknot (#35)

2013-11-05 23:19:54 Tenebra (3) #41

Jó kis intelligens horror. Inkább pszichológiai hadviselés van itt, nem annyira kísértethorror. Állítóalg a "Turn of the Screw" inspirálta, ami a The Innocents c. film alapját is képezi. Nos, igen. Szerencsére sikerült egy ahhoz hasonlóan kreatív, mély horrort készíteni.

Jók a karakterek, érdekes a drámájáuk, bár ez önmagában nem annyira nagy szám, mivel rengeteg film szól a széteső, csonka családokról manapság is. A truváj az az utolsó 20-30 perc, a hatalmas csavarral. Emiatt már-már egy dekonstruktív kísértetsztori lesz, mert kiderül, a szellemek a főszereplők. :D És az "élők" ijesztgetik őket.

Mondjuk ez azért kicsit necces, habár ugye a kísértetesdi elvileg mitológia, tehát úgy alakítják, ahogy akarják, nincsenek valós szabályai. De azért mégis kicsit érdekes szellemvilág-értelmezés ez. Hogy mármost a szellemvilág és az anyagi világ élesen elválik, és a szellemvilágban élők ugyanígy láthatatlannak érzékelik egy ideig az élőket. Meg ez is milyen már, hogy a szellemek nem tudják, hogy szellemek. Ezidáig azért úgy volt, hogy a szellemvilág magasabb rendű. És én így is hiszem, én hiszek benne, és a szellemvilág az én hitem szerint a mindentudásról szól. A Ghosttal is ez volt már a bajom, hogy síkhülye a főhős a halála után, holott a szellemi lét amolyan "megvilágosodás" kellene, hogy legyen, hiszen eltűnnek a testi korlátok. Az agy ugyebár csak igen kevés dolgot tud érzékelni, mert csak 10%-át használjuk, legalábbis tudatosan. Ez elvileg a szellemi létkor 100%-ra növekszik. Vagyis, ha most tudunk 4 dimenzióban gondolkodni, akkor ez kb. 40-re kéne, hogy növekedjen. :D Vagyis az a minimum, hogy több létsíkot is érzékelnek.

De ez csak kukacoskodás persze. Viszont mégis zavart És az is kérdés, hogy akkor ez most mi.
Egy köztes állapot? Vagy ez a túlvilági lét? Ennyi lenne?

Érdekes dolog. Egyébként a magyar címváltozat rohadt nagy spoiler. Még szerencse, hogy nem néztem rá a film megtekintése előtt, különben egyből levettem volna. Persze már olyan 1 óra 10 percnél, mikor eltűntek a függönyök nyilvánvaló volt, hogy mire megy ki a játék. csak utána még elterelték a sztorit, így azért végülis nagyot ütött a fordulat.

De a kisebb logikátlanságok miatt, illetve az első etap takaréklángon lobogása miatt én csak egy erős 4-est adok rá.

2012-12-19 21:41:22 tomside (4) #40

Chris, hogy kell befejezni a három ponttal nyitva hagyott utolsó mondatodat? "És persze Nicole Kidman..." ... aki disznót vág? :D

2012-12-19 20:45:38 Zsocci (5) #39

Kiváló film. Kellemes csalódás volt, mert nem vártam ilyen jót.

2012-05-06 13:49:23 ChrisAdam (5) #38

Nálam a hangulat adja meg a zseniálist, nem a vége. Egy csattanós befejezést simán ki lehet csavarni egy filmből, a hangulatot nehezebb megalkotni. És persze Nicole Kidman....!

2012-05-06 13:11:36 BonnyJohnny (4) #37

Nem tudom, én is minap néztem meg, és igaz, hogy nem éppen egy pergő dinamikájú film, de szerintem rendkívül hangulatos, szépen fényképezett, helyenként félelmetes, helyenként ijesztő film, amin ráadásul a vége is nagyot dob. Nálam majdnem zseniális. (Bár tény, a vége nélkül nálam is a négyes alsóbb feléből lenne.)

2012-05-06 13:01:55 tomside (4) #36

ott a pont.

2012-05-06 12:34:07 slipknot (4) #35

csak azért nem zseniális mert ha nincs csavar a végén a film egy 0 lenne..... végiguntam az egészet, az utolsó 10 perc meg mindent megváltoztatott, elhiszem hogy ez a lényeg de a Harcosok Klubbja úgy is végig élvezhető hogy nem ismeri az ember a csavart!

2012-03-07 19:40:33 ChrisAdam (5) #34

Hatodik érzék 2.0 Ezt már az elején elmondanám. Persze ez csak a végén derült ki számomra. Hú, elég fosatós, remek zenével rá is tesz Amenábar (amit ugye ő írt). Ez az angol atmoszféra, ódon kastélyok, ködbe burkolódzott környék. A film talán 2/3-a félhomályban, sötétségben játszódik és ez is ad egyfajta jó hangulatot. A gyerekek egyszerűen félelmetesen jók voltak - a lány olyan gonoszul tudott nézni, hogy néha még nekem is becsusszant a gatyámba. A para megvolt magasfokon, de mégis azt mondanám, hogy ez nem az a fajta horror, amit ma horrornak szokás nevezni, mert ez inkább pszihothriller. De egyébként tényleg mindene ott van. Zseniális, és hű, majdnem kihagytam Kidmant. Én azt már gondoltam, hogy a Mrs. Millsék halottak, de a csattanót életemben nem gondoltam volna, pedig láttam a Hatodik érzéket, de nem gondoltam, hogy ilyen jól feldolgozzák újra, ugyanazt a csattanót.

Amit pedig Gaby felvetett, az nekem nem is fordult még meg a fejemben. De érdekes...

2011-06-17 11:56:43 Ptrskay (5) #33

Ez valami vicc, hogy 12-es korhatára van ? Oké hogy minden vizuális trükk nélküli , de az atmoszférája elképesztő nyomasztó..

2011-01-30 14:24:39 sharona (5) #32

Nagyon jó film. Végig nyomasztó és félelmetes mindenféle vér és brutális öldöklés nélkül... Hátborzongató...

2010-04-09 11:05:47 Sylvio (5) #31

Egyet értek, a két film összehasonlítása abszolút értelmetlen, "finomabban" fogalmazva: butaság.

előzmény: Ivan/ (#30)

2009-01-28 11:52:08 Ivan/ (4) #30

Egyáltalán, hogy lehet a kettőt összehasonlítani?

előzmény: pókmacska (#28)

2009-01-28 11:47:03 pókmacska (5) #29

hetekig, bocs

2009-01-28 11:46:51 pókmacska (5) #28

utána hetegik azon gondolkoztam, hogy élek-e, vagy meghaltam...rá kellett jönnöm, hogy nem ez a lényeg
(de a film ötös...majdnem...ugyanis ha az Országúton ötös, akkor ez...mondjuk egy tizes skálán 8as)

2009-01-24 11:30:05 jesi (5) #27

erős film

2008-09-03 16:25:50 R2d2 (5) #26

Ha már ütős befejezések,láttad a Köd (The Mist) Stephen King feldolgozást? Az se semmi.

előzmény: k3pl3r (#4)

2008-09-03 16:17:38 R2d2 (5) #25

A film közepe felé már sejtettem mi az ábra,de a végén levő csattanóra nem számítottam. Zseniális (casting,make up, no meg Nicole Kidman...is.)

2008-05-15 18:32:00 Tinuszka (?) #24

N. Kidman nagyot alakított, mint ahogy mindenki más is, de ezt már többen is leírták. Pár héttel mielőtt láttam volna a filmet, olvastam a kommentjeiteket, és Jereváni rádió 6. érzéket említő monatát szerencsére elfelejtettem, így akkorát ütött a vége mint annak a rendje :-))

2008-01-24 01:09:12 Gaby (5) #23

Deeeee, az is:) Igaz...

2008-01-24 00:12:56 Dió (3) #22

A szmájli lemaradt

2008-01-24 00:12:44 Dió (3) #21

Ugye nem haragszol, ha megkérdezem: a hatodik érzék véletlenül nem indított el benned két évvel a the others előtt hasonló gondolatokat?

előzmény: Gaby (#18)

2008-01-22 22:07:03 limupei (4) #20

Mindent lehet, semmi gond:)

előzmény: Gaby (#19)

2008-01-22 21:58:33 Gaby (5) #19

OOOOppppsss...ezt nagyon elrontottam:S Lehetne korrigálni???Bocsi mkitől...

2008-01-22 21:57:16 Gaby (5) #18

Most újranéztem, mert már nagyon régen láttam, de emlékeztem rá, mennyire lenyűgözött!És semmit sem vont le az értékéből az, hogy előre tudtam a "csattanós" befejezést!
Nagyon durva, hogy a befejezés olyan gondolatokat ébreszt bennem, mint hogy mi van ha én is egy ilyen "életet" élek? Ha valójában halott vagyok???Na jó, oké, ezt nagyon hamar elhessegetem, na de akkor is...Félelmetesen jó és hatásos befejezés...

2008-01-02 18:34:37 Ivan/ (4) #17

Javítva.

Kremy: légyszi legközelebb ügyeld rá, hogy ilyen esetben használd a SPOILER gombot. Köszi.

2008-01-02 18:21:07 Dió (3) #16

Alert, itt lentebb másfél méteres SPOILER

előzmény: Kremy (#15)

2008-01-02 17:02:03 Kremy (4) #15

Nicole Kidman számára ez a tökéletes szerep,fantasztikusan alakít.ugyanakkor a 2 gyerek is dicséretet érdemel,kiemelkedően jók...Nem lehet könnyű ilyen szerepet gyerekekkel eljátszatni...A finálé nekem tetszett.. AZ egész filmben az volt a legjobb hogy az ember végig nem gondolja hogy ők esetleg halottak..AMikor megtalálta a férjét akkor valahogy már felötlött bennem de világossá csak a végén vált... SOkkal jobban féltem közben,mint akármilyen másik horror/thriller alatt...Csodás hogy különösebb effektek,vér és borzalmak nélkül hogyan lehet félelmet kelteni.
Nagyszerű film így összességében...

2007-12-04 14:12:21 limupei (4) #14

Igen, akarom mondani:)

2007-12-04 13:27:50 emőke (4) #13

limu, akarod mondani, NEM DÍSZNEK van :p

2007-12-04 13:23:17 limupei (4) #12

Kedves Lujzi!

Légyszi ha spoilerezel, akkor használd a SPOILER gombocskát, mert dísznek van. Az elmúlt egy órában vagy három filmnek lőtted le a poénját. Köszi!

2007-12-04 11:40:35 Lujzi (?) #11

A magyar szinkronban az a kérdés hogy "Ha már meghaltatok miért vagytok még mindig ebben a házban" az egy kicsit hibás, mert azt mondja hogy "EBBEN a házban". De ha már valaki meghalt akkor semelyik házban nem lehet. Ez a mondta olyan mintha azt kérdezné: "Hogyha meghaltatok miért nem mentetek egy másik házba"

2007-12-04 11:38:17 Lujzi (?) #10

Amúgy elképzeltem hogy milyen lenne olyan változatban megnézni, ami az élő emberek oldaláról mutatja a helyzetet. Tehát végig Viktor, a szülei, és az idős nő szerepelne és a végén lépne csak a képbe Nicole Kidman meg a két gyerek, és akkor derülne ki hogy ők ott a szellemek:D:D

2007-12-04 11:26:29 Lujzi (?) #9

Szerintem kevesen tudják, de ez a film csak egy remake. Az eredeti 1961-ben készült és Deborah Kerr játszott benne. Youtubon fenn van a bemutatója "The innocents" címszó alatt. Mondjuk ez a régi változat egy kicsit máshogy fogalmazza meg a történetet, de sztem jó lehet:)

2007-11-16 13:27:44 Rituska (4) #8

Nagyon jó film. Már évekkel ezelőtt láttam, de most is kiráz a hideg, ha eszembe jut néhány jelenet.

2007-11-14 23:21:01 Dió (3) #7

Velem pont fordítva volt, és épp ezért hármas (egyébként korrekt film a maga módján, de a finálében érzett deja vu nálam finoman rombolt egyet ebből)

előzmény: Jereváni Rádió (#3)

2007-11-13 19:48:46 pókmacska (5) #6

életem egyik legjobb filmje...

2007-08-10 09:23:58 [: Azuroo andrew :] (4) #5

eszméletlen a finálé valóban a filmben

2007-08-10 01:08:58 k3pl3r (?) #4

Hát ez tényleg jó film! Én úgy beszartam rajta, hogy csak na, főleg amikor Viktor hozzáér a kisfiúhoz… A rendező a maximumot hozta ki ebből a filmből. Nicole Kidman-t annyira nemszeretem, de itt jó volt. Alakina Mann (aki a kislányt játszotta) is zseniális volt, de én őt még nem láttam soha. A finálé meg fantasztikus lett. Horrorfilmnek között talán a legjobb befejezés amit láttam, bár nem, 28 Nappal Későbbnek jobb volt.

2007-02-13 17:19:10 Jereváni Rádió (5) #3

Én ezt a filmet hamarabb sikerült megnéznem, mint a 6. érzéket, így nulla tapasztalattal láttam annak idején. Először amikor láttam, a film 3/4-éig majd összecsokiztam magam a félelemtől, aztán finálétől meg kiakadtam, de teljesen. Ha volt tökéletes szerep Nicole Kidman számára, akkor ez volt az. Az operatőri munka pedig tanítani való, hihetetlen, de gyakorlatilag speciális effekt nélküli a film, a fény-árnyék hatásokkal sokkal félelmetesebb hangulatot teremtettek, mint bármely agyontrükközött film. Ha Hitchcock látná, még ő is csettintene egyet elismerésül.

2007-02-13 10:44:46 Sylvio (5) #2

20 éve folyamatosan nézem, a "horror", de inkább a természetfeletti thrillereket. Rengeteget láttam, nagyon jókat, jókat, és kifejezetten rosszakat is. Ez a film az egyetlen, amit semmilyen kategóriába nem tudok besorolni.Nem igazán van már olyan film, ami számomra újat mutatna, rendszerint kitalálom a közepe felé a nagyon csavaros filmek végét. Be kell vallanom, hogy ez a film olyan mélyen megrendített, és olyan részletességgel tárgyal minden apró részletet,hogy a legjobb hasonszörű filmek is csak kulloghatnak a sorban mögötte. A film nézése közben világossá vált számomra, hogy miért van sűrű köd a ház körül, és miért nem tudja elhagyni a főszereplő, miért talált haza elesettnek hitt férje, és tűnt el olyan hirtelen, az is kiderült számomra, hogy a szolgák kik, és az is hogy körülbelül miért jöttek. De hogy pontosan miért, és hogy miért váltak egyre erőszakosabbá, nem gondoltam volna sohasem. A film vége számomra sokkoló. Amikor kiderül hogy mi történt a gyerekekkel, a hátamon végig futott a hideg. De ez a pillanatnyi borzongás semmi sem volt ahhoz képest, ami utána következett. A gondolat, hogy mi van akkor, ha tényleg ez történik velünk a halálunk után, és tényleg a két világ néha összemosódhat, (alátámaszt mindent, amit a szellemvilágról eddig gondoltam ) nem hagyott nyugodni, de aznap éjszaka aludni sem, és egészen addig nem tudtam feldolgozni, amig másnap a filmet újra megnéztem. ( Itt szeretném megjegyezni, hogy a filmet azóta kb. tízszer láttam, és minden alkalommal újra végig izgultam, tehát nem veszített semmit az értékéből azzal, hogy tudtam mi lesz a film "nagyon megdöbbentő" vége.Őszintén szólva nagyon ritkán izgalmas és jó egy olyan film, ami egy zárt helyen, jelen esetben egy nagy házban játszódik, pár színész közreműködésével. Nicole Kidman telitalálat volt erre a szerepre, nagyon jól eladja ezt az akár unalmassá is sikeredhetett volna filmet, (ami viszont a rendező érdeme hogy nem lett az egyáltalán )minden szereplő játéka hiteles, és együttérzést ébresztő, minden karakter bőrébe bele tudtam bújni, és a második világháború emberre kivetítődő hatását is át tudam érezni.Végül még azt szeretném megjegyezni, hogy a filmet már 5 éve láttam, és azóta is gyülekeznek a hasonló témájú filmek a polcomon, de ezt a színvonalat azóta sem tudta átlépni egyik sem, és izgalommal várom, hogy majd egyszer talán legalább megközelíti valamelyik...

2007-02-13 10:44:16 Sylvio (5) #1

Az hogy zseniális, az csak enyhe kifejezés.