L'empire des loups (2005) ☆ 👁

(Chris Nahon)

francia akciófilm, thriller

3,0

2011-05-17 12:08:02 jesi (2) #3

Az első fél óra egész jó, aztán nagyon legyengül, igaz mit várok egy filmtől amiben Reno szerepel

2007-12-30 16:23:34 Film-fan (3) #2

Engem érdekelt. Megnéztem.
Azt kell mondjam, hogy a legutóbbi Reno-s filmhez képest, amit megnéztem (az pedig a Bíbor folyók 2. volt), elég türhetőre sikeredett. Azt nem mondom, hogy végig élveztem a filmet, mert kicsit hosszúra sikeredett, de voltak jó pillanatai. Amúgy egyetértek Daemiaen elemzésével nagyjából-egészéből. Csak egy kérdés a végére: titeket nem idegesített, hogy a fiatal zsaru az egész filmben nyakig be volt bugyolálva a hülye sáljával? :-)

2005-07-08 08:09:33 Daemiaen (3) #1

Farkasok birodalma (L Empire Des Loups, 2005, forgalmazza: Best Hollywood)

Kicsit SPOILERes - ha egyáltalán bárkit érdekel.

Megvallom az őszintét, Chris Nahontól semmit sem vártam e film kapcsán sem. A francia "nagyszíbású" thrillerek az utóbbi időben amúgy is elmentek a baromkodás és a nagyot szólni akarás irányába, úgyhogy valóban előítéletektől túlfűtötten ültem/-tünk be a terembe. Nos, a film a vártnak megfelelően indul, párhuzamos szálak, túldramatizálva minden, ám az idő előrehaladtával a történet amolyan normális mederben csordogálva egész jópofa világmegmentősdi irányt vesz, egy kis 9/11, egy jó adag terrorizmus, úgyhogy kellőképp fenn tudja tartani az érdeklődést egészen a 123. percig. Az egyik baj viszont a hossz. Kicsit sok néhol az infóból, az elvarratlan szálakból, a fordulatokból. Persze a kétórán felüli játékidő elvileg hangsúlyozza a film komolyságát, de jelen esetben az első óra igencsak próbára teszi az ember türelmét. Ami nem tetszett még, hogy a dramaturgia a megszokott Renós filmeket veszi alapul, azaz ő a nagy profi, aki visszavonult és rendkívül különc, míg a jóképű fiatal társ pedig workaholic. Ezetktől függetlenül a Farkasok birodalma hellyel-közzel élvezhető, és még a vége sem válik nevetségessé, pedig - olyan franciásan - eléggé messze kerülünk a kiindulási ponttól.