Traffic (2000) ☆

(Steven Soderbergh)

amerikai-német dráma, krimi, thriller

2017-08-12 13:23:24 Lacika83 (5) #7

Vannak filmek, amelyek megváltoztatják az ember véleményét színészekről, akiket azelőtt észre sem vett. Imádom ezt a filmet, és itt fedeztem fel magamnak Benicio Del Torót. Azelőtt nem láttam benne semmi különöset, de a Traffic óta számomra egyfajta jelzés, ha az adott filmben szerepel: nem lehet rossz. De szerintem az egész színészgárda telitalálat, a történet fogós, és végig izgalmas. Ha lenne 6 csillag, azt kapna.

2015-12-08 14:20:20 Fonghi (3) #6

Helyenként van stílusa, viszont szinte kizárólag klisékből építkezik, semmi újat nem mond, sem a témáról, sem filmként. Douglas szerintem kifejezetten gyenge volt.

2015-10-29 03:58:32 pasztellkék (5) #5

Azt hiszem előttem már mindent elmondtak a film erényeiről, kategóriájában zseniális. Benicio Del Toro játékában pedig van valami letisztultság, valami természetesség, zseniális.

2012-07-06 11:10:42 deviant (5) #4

a traffic az ezredforduló egyik nagy-nagy bravúrja. a film, amely elhalászta ridley scott elől a rendezői oscart 2000-ben - teljesen megérdemelten. a traffic legnagyobb erénye, hogy izgalmasan mesél egy olyan témáról, amit már kétezerszer körbejártak. nagyot markol, de egyben is tartja az anyagot, ami azért nem kis szó, tekintve, hogy ennyi szálad mozgat a rendező párhuzamosan. a színészi alakítások mind-mind meggyőzőek és hitelesek annak ellenére, hogy a rutinus epizódszereplők mellett világsztárokat is látunk egy függetlenfilmben. sodeberg operatőri munkája és extrém vágástechnikája, valamint cliff martinez sokszor zaklatott ambient score-ja pluszpontokat érdemel. 10/10

2011-10-11 00:51:14 Adam Taylor (5) #3

Néha már-már túlnyúlik a témán, olyan széles képet akar nyújtani- de veszettül hatásos, stílusos és drámai.

2011-08-23 13:16:00 tomside (4) #2

Azért a jobb felsőben adott Wikipedia-link a kritikus tömeg überelhetetlen humorérzékéről tanúskodik! :D

2009-12-21 13:25:18 taxilovearsenal (5) #1

Hihetetlen, hogy ehhez a filmhez még nem írt senki.Egy film, középpontjában a droggal. Globálisan, mindent kivesézve alkot képet az USA és a drog "kapcsolatáról". Gazdaságilag, társadalmilag, politikailag minden megvan a filmben, az utolsó utcai árustól a használókon át a nagy drogkartellekig, különböző bűnüldöző szervek, a politika képmutatása. Mindez 1 családi drámával, 2 rendőrsztorival és egy nagyon erős női karakterrel. Első nézésre szinte esélytelen teljesen átlátni, mindíg találni benne újat. Én a Sziriánát testvérének tartom, léven az azt rendező Stephen Gaghan itt a forgatókönyvért felelős, a két film pedig nagyon hasonló csak ott az olaj a mozgatórúgó.
A végén amikor Gordon mosolyogva sétál ki Ayalaék házából, Javier pedig a baseball meccset nézi...óriási pillanatok.
10/10.