The Transporter (2002) ☆

(Corey Yuen)

amerikai-francia akciófilm, thriller

3,3

2018-06-13 02:00:31 matykocska (2) #21

Újranéztem, nem kellett volna. Az osztályzatot lerontottam kettesre, holott végig sem tudtam nézni. Anno 17 évesen, amikor először láttam a filmet még nem tartottam rossznak. Be kellett látnom, hogy tele van logikátlanabbnál logikátlanabb, hiteltelenebbnél hiteltelenebb jelenetekkel. Olyan szinten, hogy ez már a néző hülyének nézése. Ennél egy Bud Spencer és Terence Hill film akciójelenetei is hihetőbbek. Az egyedüli jó dolog a dél-francia táj látványa volt. Ez a film egy tökéletes kettes: meg lehet nézni, de minek?

2016-11-22 11:09:00 Dezsmant (5) #20

Nagyon Jó Jason Statham-es film, a verekedések nagyon jók, a story is, kikapcsoltató, szórakoztató, és nyomokban akcióvígjáték is.

2016-04-08 05:51:22 TomLion (4) #19

Az első tipikus, mára már megszokott JS film a jobbik fajtából!
Őszintén? Nem rossz film ez! Kicsit merev, kicsit ormótlan, kicsit ostoba, de egy marha szórakoztató film, ahol Jason Statham megmutathatta a világnak, hogy egy mellékszereplőből hogyan lehet egy igazi akciósztár. Tömény szórakozás a film, amit a gyenge és kiszámítható sztori ellenére is élvezetessé és emlékezetessé tudtak csinálni, mert... ROHADTUL PÖRÖG!
Őszintén előtte még soha nem éreztem egy másfél órás akciófilmet ennyire rövidnek (azóta persze már gyakrabban, pl. Crank)! Nem túl régen megnéztem újra és most is úgy jártam, hogy kb. a film 3/4-énél járhattam, amikor meg kellett állítanom a filmet és meglepve tapasztaltam, hogy már alig maradt a filmből!
Az akciók látványosak, JS-en és a mutatványain is látszik, hogy itt még 13 évvel fiatalabb volt (igen mára már rajta is látszik a kor) és igaz, hogy a sztori banális, de ha ennyire szórakoztatóan adják elő és maguk a készítők is tudják, hogy ez nem egy Bourne akkor én személy szerint nem tudom utálni!

Na de a folytatások...

2015-10-28 17:41:09 BonnyJohnny (3) #18

Valóban nem veszi komolyan magát, de attól még nem vígjáték, pláne nem paródia (ahogy az Expendables filmek sem azok)... igaz thriller sem...

előzmény: Charlie O'Brian (#17)

2015-10-28 17:19:27 Charlie O'Brian (1) #17

Komolyan mondom, meg kellett néznem, hogy elméletileg minek van mondva ez a film. Sem a vígjáték, sem a paródia nem szerepel itt, elkeserítő, hogy ezek szerint ezt tényleg így gondolták. Ez a film olyan, mintha önmagát parodizálná, egészen fájdalmasan bugyuta, kínos volt megnézni.

2013-10-06 23:13:07 nandras (2) #16

nehezen tudtam eldönteni, hogy a történet végtelen bugyutasága és logikátlansága, vagy a film zenéje idegesített- e jobban.
ha már egyszer nem voltak képesek egy valamirevaló filmet összebarkácsolni, miért nem lehetetett valami elviselhető zenét alákeverni..?

2012-10-15 20:09:49 Victor Vance (4) #15

Tipikus, szórakoztató, egynek elmegy akciófilm. Az akciójelenetek jól megkomponáltak, az autósüldözések valóban látványosak, s azért ilyet a valóságban nem nagyon látni, amit a filmben leművelnek, de a két folytatás fényében azt mondom, itt azért elégedetten csettinthet az a néző, aki tényleg csak kikapcsolódni akar, és nem gondolkodni.
A történet egyszerű, mint a faék, viszont Statham simán elviszi a hátán a cselekményt, karizmájával, és Bruce Willis-re hajazó kinézetével. Szimpatikus figura, és tőle nem csak felesleges izmozást láthatunk, hanem azért tényleg próbál némi mélységet belevinni a karakterébe, más kérdés hogy maga a forgatókönyv ilyesmit nem is nagyon követel meg tőle. A koreográfiákért nagy piros pont jár, a bunyók nagyon jóra sikeredtek, a Bourne-filmeket igaz nem múlja felül, viszont mikor főhősünk bekeni magát olajjal és úgy osztja az ellent, az bőven elég arra, hogy ne váljon monotonná.
Nem lesz belőle sose kultuszfilm, viszont népszerűségét mind a mai napig bizonyítja, hogy a tévécsatornák előszeretettel adják le évente többször, viszont a folytatásokat elnézve, talán nem kellett volna annyira erőltetni a szállító újbóli feltűnéseit, úgy érzem ez a karakter csak egy filmre volt elég.

2011-08-15 20:34:55 zsozs (2) #14

Ezt utoljára moziba láttam és az emlékeimben egy jó film volt, rá kellett jönnöm, hogy baromi szar.

2008-12-27 17:48:39 "L" (2) #13

Ezt A szállító 2 adatlapjához akartam írni.

előzmény: "L" (#12)

2008-12-27 11:45:12 "L" (2) #12

Az irrealitás magas iskolája ez a film, mégis sikerült szórakoztatnia. Míg a Crankben és a Golyózáporban ugyanez idegesítően gagyinak hat (nálam) addig itt sikerült elvonatkoztatni és kikapcsolni. Ennyi.

2008-08-05 00:28:00 Dorian Gray (2) #11

Ebben van, hogy valami salátástál félével eltéríti a kilőtt vállrólindítható lövedékét? valami ilyesmi rémlik a bemutatójából, éppen elég volt hogy eszembe ne jusson megnézni ez is elég gáz volt

2008-03-31 10:02:31 Chen (2) #10

Nate Dogg zenéje (I got love) 1 jegyet javított a film osztályzatán :-)

2008-03-31 06:14:39 allegra (3) #9

Jason, hogyismondjam, igen guszta ebben a filmben is, plusz pár szép koreográfia - nagyjából ennyi pozitívumot lehet elmondani róla.

2008-03-08 18:45:00 mohás barnabás (3) #8

ahhoz képest 5-öst adtál!

előzmény: headydream (#7)

2008-01-09 18:26:43 headydream (5) #7

Sztem nem gáz a film....jó persze, van jobb is, de azért nézhető!

2007-12-31 15:47:10 Gaby (2) #6

Csak ismételni tudom magam: money, money, money:)

2007-12-31 15:25:32 yuriko (?) #5

Hát, ennyire azért nem rossz szerintem. Pörgős kis akciómozi, amit talán még többször is meg lehet nézni. Például a gyönyörű Qi Shu miatt is:)

2007-12-31 15:16:21 mohás eszter (2) #4

egyszerűen nem értem. a snatch meg a ravasz az agy után ekkora szart elválalni...

2007-12-27 16:45:44 Dió (3) #3

Hú, na ezt kár volt újranézni... még mindig nem lehet elmenni amellett, h van benne pár masszív látványelem, de a sztori a film második felén már néhol nevetséges, maga a cselekmény meg néha egészen értelmetlen dolgokat hoz be (pl. minek rabolja el a rendőrt Statham, és még tudnék vagy tíz ilyen mondani). Majdnem kettes.

2007-12-27 16:33:31 Gaby (2) #2

Nyilván pénzért:D

2007-12-26 23:11:31 mohás eszter (2) #1

jason statham miért adja ilyen szar filmhez a nevéét?