Dogma (1999) ☆ 👁

(Kevin Smith (I))

amerikai fantasy, kalandfilm, szatíra, vígjáték

3,8

A készítők: ...nem áll szándékunkban ítéletet mondani, hiszen az az Isten és csakis az Isten joga (ez vonatkozik a kritikusokra is... bocs, csak vicceltünk)!

A készítők: ...az Istennek is van humorérzéke. Nézzék csak meg a kacsacsőrű emlőst!

Loki: 4 napunk van a Földön? Hát ha volna farkam, végig csak dugnék. Csináljuk a második legjobbat!
Bartleby: És az mi?
Loki: Az emberölés!

Liz: Az abortuszból kapott pénzből fizeted az egyházi tizedet!

Liz: A hit olyan, mint egy pohár víz. Kiskorodban a pohár is kicsi, úgyhogy könnyű megtölteni. Ahogy öregszel, a pohár is nagyobb lesz, és ugyanannyi víz már nem tölti tele. De a poharat időnként újra kell tölteni.

Bethany Sloane: Te mi vagy?
Metatron: Mérges vagyok, ha nem látnád! Mindenkinek, aki csak belép a szobádba, poroltóval oltod el a lángolását? Nem csoda, hogy egyedül élsz!

Bethany Sloane: Miért nem maga az Úr beszél?
Metatron: Örülök, hogy bekapcsolódsz a beszélgetésbe! Válaszom: az emberi lények sem szervileg, sem lélektanilag nem alkalmasak arra, hogy elviseljék az Úr igaz hangjának erejét. Ha meghallanád, beszakadna a fejed, a szíved szétrobbanna a mellkasodban. Öt Ádám ment rá, mire rájöttünk erre.

Jay: Milyen szarságok vannak! Fiatalkorúak, és már szét kell rúgni a csupasz seggüket!

Bethany Sloane: Mégis, mit csináltok itt ilyenkor?
Jay: Hát pipit akarunk felszedni!
Bethany Sloane: Micsoda???
Jay: Gondoltuk, hogy egy abortuszklinika körül lesz szabad nő. Mi másért lennének itt, mint hogy imádnak dugni?

Loki (fegyverboltban): Jobban kézre esik, mint a tüzes pallos, de kevésbé látványos. Nem látszik rajta a mindenható haragja-jelleg.

Bethany Sloane: Elvezettek engem egy helyre.
Jay: Mi vezetünk?! Nézz má' rám! Az életem felébe azt se tudom,hogy hó vagyok! Ha nem farkalunk, akkor mi a faroknak hívtá' minket ide?

Jay: De mostan képzelj el egy olyan szitut, hogy csak öt perc van hátra az életünkből, és most mindegy hogy egy bomba vagy mi fog robbanni! Akkor dugnál velünk?
Bethany Sloane: Egy ilyen elképzelhetetlen helyzetben? ...... Igen, persze.
Jay: Igen? Ezt a kurvát! Bang!

Jay: Sose hallottam még sebváltásról! Mintha má' vezettem vóna!

Bethany Sloane: Jézusom! Jól érzed magad?
Rufus: Csak Rufus! De azért jól vagyok.

Bethany Sloane: Mártír lettél?
Rufus: Finoman fogalmazva. Valójában bazinagy kövekkel szétverték a koponyámat.

Bartleby: Kezdetben csak mi voltunk és Ő. Angyalok és az Úr. Aztán megteremtette az embert. A mi életünket szolgálásra szánta, imádásra, hajlongásra, hátvakarásra, az ő csodálatára. Többet adott az embereknek, mint nekünk valaha: a választás szabadságát! Az egyik elfogadja az Istent, ha akarja, a másik meg tagadja. Amióta itt lenn vagyunk, egyfolytában éreztem a mindenható hiányát. Ez fájt nekem és biztos vagyok benne, hogy neked is fájt. És miért? Mert minket ilyennek teremtett. Ha lett volna szabad akaratunk, legyőzzük a fájdalmat, mint ezek itt. De nem! Mi szolgák vagyunk! Az ember bemocskolt mindent, amivel ő megáldotta. Megkapta a Paradicsomot, nem kellett neki. Megkapta ezt a bolygót, tönkretette. Őt kedveli minden teremtménye közül a legjobban, és valaki még csak el se hiszi, hogy ő létezik! És mindezek ellenére ő mégis végtelenül, kurvára türelmes az emberhez!

Bethany Sloane: Te meg mi a fészkes fenét csinálsz?
Jay: 5 percünk van még hátra, gyün a világvége! Azt mondtad, akkó dugunk!

Azrael: Sem gyönyör, sem mámor, sem a hét fő bűn nem konkurál a légkondival.

Metatron: - ..Megütsz azzal a hallal?

Metatron: - Ha mondok egy Charlton Heston-filmet, mind teológiai tanárok lesztek.

Jay: - Én vagyok az első, használt ruhát se veszek.

Jay: - Haver, a szerszáma kidörzsöli a kabátodat.

Jay: - Ember, mondjál valamit rólam is!
Rufus: - Te vagy az, aki a legtöbbet maszturbál a Földön.
Jay: - Ugyan már, ezt mindenki tudja! Mondjál olyat, amit senki se tud.
Rufus: - Amikor csinálod, a fiúkra gondolsz.
Jay: - Ugyan, nem is mindig.

Bartleby: - Mert én ebben hiszek! Hogy ez mit jelent?

Serendipity: - Ti nem ünneplitek a hitet, hanem gyászoljátok.

Jay: - Ki fingott ekkorát? Te?

Jay: - Honnan a sz.rból jött ez az izé?

Néma Bob: - Nem volt jegye.

Jay: - Halott csapos! Most esett le. Nagy duma volt.

Jay: - És még csodálkoznak, hogy nem járok templomba.

Jay: - (Istennek)Te meg ki vagy, csinibaba?

Jay: - Már attól félig felállt, hogy megcsókolt.

Jay: Ott van az a sok kedves erkölcstelen lány nekünk meg pont ez a Jézusos jutott ....micsoda kicseszés öreg.....

Jay: Hazamegyek Jerseybe és szétcsapok a szaros utcakölykei között....

Azrael: Háborúban hallgatnak a múzsák.