Force of Nature (2020) ☆ 👁

(Michael Polish)

amerikai akciófilm, krimi, thriller

2,0

2021-08-04 20:34:10 sptt (3) #2

Kis költségvetésű akciófilm, és erre jogosan mondaná Puskás Öcsi, hogy "kis pénz, kis foci". Egy házban játszódik az egész film, és a forgatókönyv sem emészthetett fel óriási költséget, egyedül a színészek jelenthettek komolyabb költséget, mert Mel Gibson vagy Kate Bosworth azért ma sem megy el ingyen főszerepet játszani. Ettől függetlenül hozza az elvárható kötelezőt a film, bár inkább mondanám egy szerda esti TV-filmnek, mint egy szombat esti mozinak. Erősen átlagos, de nincs vele különösebb baj. 6/10

2021-05-31 20:56:08 Joeker81 (3) #1

Mennyire lehet komolyan venni egy olyan akció-krimit, ahol az antagonistát úgy hívják, Keresztelő Szent János mindenféle racionális indok nélkül? Mennyire vállalható az, ha a történetben egy bérházban vagyunk végig, egy hatalmas hurrikán közepén, és egy tigrist tart valaki házi kedvencként a bérház egyik lakásában, ahol a másik lakó egy utálatos minden betegségben is szenvedő ex-zsaru kinek lánya egy félkommandós doktornő, a következő szomszéd egy volt DEA ügynök akkora fegyverarzenállal, hogy azt a ruszkik is megirigylik, valamint még egy zakkant kisöreg kinek az apja egy volt náci, akitől több millió dollár értékű festménygyűjteményt örökölt, melyek szintén a bérházban vannak elrejtve? Elárulom, semennyire. Aki ezt kitalálta, legalább annyira be volt tépve mint, a Hurrikán meló c. film megálmodója. Ezt a totál katyvaszos, fragmentált sztorit egyedül az akciók teszik élvezhetővé megspékelve Mel Gibson agyatlan játékával, amin valószínűleg sokat dob, hogy Sörös Sándor zseniális szinkronjával hallhatjuk ismét. Ez már annyira rossz, hogy nem lesz jó soha, de valamiért - de miért?? - megér nekem egy gyenge hármast.