El hoyo (2019) ☆ 👁

(Galder Gaztelu-Urrutia)

spanyol sci-fi, szatíra, thriller

3,9

2020-03-25 19:02:05 oscarmániás (5) #8

Ha negyven éve kerül forgalmazásba, a világraszóló botrány ingyenreklámjával ismertté vált volna, így viszont hálás lehet a járványnak, ami kiterelte a moziból a filmbarátokat.

2020-03-23 19:33:26 nricsi (2) #7

Ez a film kicsit olyan, mintha csak a közepét látnánk, hiányzik az eleje és a vége. Kár, pedig az alapötlet jó, és egy ideig működik is, de a finálé elég vérszegény. Nem értem, mire számított a főszereplő, mi változik tette hatására.

2020-03-22 21:30:45 lizardking (4) #6

Tehát, ha jól értem - legalábbis az én olvasatom szerint - az ázsiai nő nem kereste a lányát, hanem konkrétan tudta, hogy lánya a legalsó, 333. szinten van, és rendszeresen lement a platformon, hogy ételt biztosítson neki. A lánynál nem is kezdett el forrósodni, vagy hűlni a hőmérséklet, ergo megadták a lehetőséget, hogy ha a legalsó szinten ételhez jut, akkor az az övé. És azért lett végül ő az üzenet, mert túlélte a legalsó szintet a Gödörben. Gondolom én.

2020-03-22 18:25:09 Dió (5) #5

Nem voltam rá készen, hogy az év egyik legjobbja elé fogok leülni, mint ahogy arra sem, hogy egy egy térben játszódó film cselekményét ilyen szinten képesek felpörgetni, és ennyi mindent belezsúfolni a végre tökéletes, száz perces játékidőbe. A film társadalmi metaforái húsba vágnak, azok közül is a "felfelé nem tudok szarni" mondat teszi fel nem csak az i-re a pontot, de a kontextussal együtt nálam az év legjobb filmes sorai közé is bekerül. :) Egyetlen gyengesége talán a valóban egy kicsit lightos finálé, bár a franc tudja, hogyan lehetett ezt volna ennél jobban befejezni.
U.i.: a szatíra szerintem is egészen nyugodtan repülhetne a műfajok közül

2020-03-21 20:19:28 qanic (5) #4

Nem tökéletes, de hogy felejthetetlen az biztos. Valami figyelmeztetés nem ártana előtte, mert nem mindenkinek van az ilyesmihez gyomra.

2020-03-21 12:46:43 macready (4) #3

Én a műfajok közül nem törölném a szatírát, ugyanis a készítő az allegória részeként több jelenetben is alkalmaz szándékosan túlzó, gúnyos humort. Pl. ilyen a fekete fickóra pottyantós Külföldi oldalak kritikusai is ilyen jelzőkkel illetik a filmet: satirical science fiction, hilarious social satire stb.

2020-03-21 06:32:12 robertjordan (4) #2

A befejezés frusztráló, érzek körülötte némi ötlettelenséget, de azért nem teszi semmissé a film érdemeit. Kell hozzá gyomor, de az üzenet miatt elviselhető annak is, aki nem rajong a zsánerért.

2020-03-20 20:20:43 Rorschach (4) #1

A The Platform egy hol többé, hol kevésbé működőképes allegória pazar kamerakezeléssel és sminkkel. Mondanám, hogy a végére szétesik, de egyrészt simán lehet, hogy csak a dekóderem mondott csődöt, másrészt pedig még ezzel együtt sem bántam meg, hogy megnéztem.

Nagy kincs a film, végre valami újszerű, aminek mondanivalója is van, ritka az ilyen.

Mielőtt még elfelejteném: a szatírát én törölném a műfajok közül, mivel nagyjából semmi humorizálási szándék nincs a filmben. Nem is baj.