The Mirror Crack'd (1980) ☆ 👁

(Guy Hamilton)

angol krimi, thriller

3,4

2018-08-28 18:06:04 critixx (?) #8

Az Ágygömb és seprűnyélben egész jó volt, kellemes kis Disney mesefilm, ő meg énekelhetett mint a Broadway-n. De a Gyilkos soroktól rosszul vagyok, elég ha meglátok belőle egy percet és elfog a fizikai fájdalom.

2018-08-28 18:00:07 csabaga (3) #7

Róla továbbra is a Gázláng szemtelen szobalánya jut az eszembe.
Valahogy nem találtak filmes szereptípust neki, talán "gonosz nőnek" lett volna alkalmas, inkább színpadi színésznő volt.

2018-08-28 17:48:03 critixx (?) #6

Angela Lansbury pár évvel később megkapta a világ egyik leggagyibb krimisorozatának főszerepét, amit aztán tíz éven és vagy 250 epizódon keresztül játszott.

2018-08-28 17:39:19 csabaga (3) #5

Ilyen bágyadt Agatha Christie krimit még nem láttam.

Látszólag "sztárszereposztással" készült, mint a Halál a Níluson és a Gyilkosság az Orient expresszen,de ez csak látszat.
A sztárok itt már kiöregedett, másodvonalba csúszott színészek voltak.

Taylor már három éve nem filmezett, Curtis sehol sem volt, Kim Novak, szintén.Az utóbbi kettő helyett bárki játszhatott volna, szinte csak ott vannak pár percre a vásznon.
Az inkább karakterszínész Edward Foxot itt még úgy-ahogy vitte előre a Sakál napja sikere.
Rock Hudson meg pont úgy nézett ki, mint az Óriásban, megöregítve...

Maga a történet is gyenge, nem sok érdekességet, rejtélyt ad.A megoldást részben maga a tettes mondja el...
Angela Lansbury is mellényúlás volt, mint Miss Marple, aki,-valljuk be- , általában kevésbé érdekes, mint a belga detektív.

Egyszer nézhető semmiség ,alig több, mint egy tévéfilm.

2014-07-24 21:35:19 purplerain (?) #4

Húúúúúúúú de jó lenne most újranézni, hogy

tele volt-e az a pohár vagy üresen :)

előzmény: betti (#2)

2014-07-24 11:19:01 betti (4) #3

Spoiler az előző hsz-emben, csak utólag nem tudom hogyan kell javítani! Szóltam :) Bocs.
(Így hát utólag beleszerkesztettem. Ugor)

2014-07-24 11:18:02 betti (4) #2

Nagyon régen láttam, de nekem úgy rémlik, hogy pont azért kezdi el keresni, mert látja a poharat, amiből nyilván ivott, ergo aggódik, hogy megmérgezte magát... És valóban, ez is történt. (Attól, hogy az egyik szobában megissza a mérget/altatót, még nem fog 1 mp-en belül meg is halni, odébb mehetett stb).

előzmény: purplerain (#1)

2014-04-26 15:18:55 purplerain (?) #1

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy

hogy halt meg végül Liz Taylor? Nekem totál az volt az érzésem a végén, mikor benyitottak a hálóba, hogy az ágyon lévő pohárral azt akarják mondani, hogy érintetlen, tehát nem ivott a méregből. Erre ráerősít, hogy Rock Hudson nekiállt keresni, hogy merre van, ergo ő is úgy volt vele, hogy nem ivott bele, nem halt meg. Ehhez képest egy szobával arrébb ott feküdt a kanapén, gondolom holtan. Bár ez se derült ki azt hiszem konkrétan...