The Naked Gun: From the Files of Police Squad! (1988) ☆ 👁

Csupasz pisztoly

(David Zucker)

amerikai akciófilm, krimi, paródia, szerelmi történet, vígjáték

4,1

2023-03-03 07:13:11 dorothygale (4) #21

Mekkora baromság ez a film…. :D

2021-07-28 13:00:02 Ubul (3) #20

mondjuk ez inkább paródia vagy egy, a vígjátékok közötti alfaj, amit a film képvisel,nem úgy, mint egy normál vígjáték. Most hirtelen az Angie Tribeca jut eszembe nemrégről, hogy közel korrekt minőséget szállított ebben a témában.
De attól még a "jó" vígjátékok nem tűntek el, inkább ez a stílus veszett ki az idők alatt.

előzmény: Kerno (#19)

2021-07-28 11:58:50 Kerno (5) #19

Örök, megunhatatlan, soha el nem évülő vígjáték. Ezt még a készítése után 30 évvel is meg lehet nézni, és jókat lehet rajta röhögni. Azért örök ez a film, mert a rendező meg a többiek milliónyi jobbnál jobb poént építettek a filmbe - sajnos a mai vígjátékoknál valahogy elfogytak az ötletek - továbbá a színészek is ragyogóak voltak. Leslie Nielsen zseniálisan játsza a fapofa, de egyben idióta rendőrt.

2017-03-27 01:02:52 ChrisAdam (5) #18

Régi tartozásomat róttam le e film újranézésével, mert egyrészt, egyben, elejétől a végéig sose láttam, csak a kereskedelmi tévék reklámgazdag óceánján szörfözve vagy a felétől a végéig, vagy az elejétől a feléig, vagy a középső harmadot, s ugyanígy a folytatásokat, másrészt mindezt vagy 10 éve, kölyökkoromban.
Valamiért ugyanakkor hármason állt a film, ezt nem tudom megmagyarázni. (A második és harmadik meg négyesen, ne kérdezzétek.) 20 éves fejjel ugyanúgy szórakoztató, vicces, könnyed kis film, tényleg igazi klasszikus vígjáték a nyolcvanas évekből, az ötöst azonban nem kapja meg. Viszont a vizuális poénok, helyzetkomikumok királya a film, elképesztő, milyen ötletes dolgokat ki nem találtak. Leslie Nielsent egyébként bírom, lehet bármilyen szar egy film, ő valahogy bármi hülyeséget csinál, az megmosolyogtató. Persze ezt úgy mondom, hogy legtöbb filmjét sok-sok-sok éve láttam, ezekből az emlékekből építkezek. (E kijelentést magam cáfolnám meg, igazságtartalmát vizsgálva megkerestem a Csupasz pisztoly a (z)űrben című fertelmet, ami emlékeim szerint nem volt olyan szörnyű, de hát a 10 éves gyermeki lélek mást lát, mint a 20 éves, én most egy kontárságot láttam, Leslie Nielsen ide vagy oda). De most már egyértelműen tudom, hova rohanjak, ha kell egy könnyed alkotás két komoly klasszikus film közé.

Ja, és fájdalmas, hogy mennyire hiányzik ma a moziból a jó paródia és vígjáték, mint ezek. Plusz egy jó színész, aki jól viszi a hátán ezeket a filmeket. :(

2016-12-05 19:31:44 Dezsmant (5) #17

El se tudom képzelni, hogy nem lehet szeretni ezt a filmet, a legjobb alakítása Nielsennek, sőt egy ember aki mindig gyerek maradt a szerepeiben.

2013-12-04 18:36:16 Hannibal Lecter (5) #16

Pedig azt hittem, neked tetszeni fog. :)

előzmény: Lil Martin (#15)

2013-12-04 14:44:16 Lil Martin (1) #15

nem nagyon tudom. de így vagyok a bud spencer filmekkel is, egyszerűen csak nagyon nem tetszenek.

2013-12-04 14:21:00 Hannibal Lecter (5) #14

Látom, azóta négyesre korrigáltad a második részt. :D

előzmény: Cesare Gonzago (#6)

2013-12-04 14:17:27 Hannibal Lecter (5) #13

Miért? :O

előzmény: Lil Martin (#12)

2013-12-04 14:04:08 Lil Martin (1) #12

no, nékem ez az a -sajnos megkerülhetetlen- sorozat, aminek hatására elfog a tömény undor, ha csak gondolok is rá.

2013-11-11 22:25:53 tomasso (4) #11

Semmivel sem jobb a sorozatnál, na nem mintha az rossz volna :)

2013-08-03 14:06:16 Fonghi (3) #10

Álljon itt egy ellenvélemény is a sok egekigmagasztalás mellett. Gyakorlatilag nem volt olyan rész, amin egy jót tudtam volna nevetni. Az egész végtelenül idétlen, általában sekély, tele van felesleges, semmitmondó, gyakran alpári részekkel. Az ok, amiért éppen megkapja a hármast, hogy paródiaként vannak értékelhető elemei.

2010-12-10 10:49:51 [: Azuroo andrew :] (5) #9

Minden szóval egyetértek (lentebb írtam is : #2), bár kedvelem a sorozatot, a 88-as film messze felülmúlja poéngazdagságban és ötletekben.

2010-12-10 10:19:48 BonnyJohnny (5) #8

Én is így voltam a sorozattal, de az egyik barátom szerint ennek a szinkron az oka. Állítólag majdnem minden poént elvesz a filmtől. Ami azért nagy kiherélés. Ő ezért azt találta ki, hogy magyarul, angol felirattal nézi. Állítása szerint úgy telitalálat. :)

2010-12-10 01:55:06 Hannibal Lecter (5) #7

Most kezdtem el nézni a Nagyon különleges ügyosztályt is (ezt is Nielsen emlékének tiszteletére), de meg kell állapítanom, hogy feleannyira sem vicces és élvezetes, mint az ezüstvásznas átirat. Pedig Nielsen ott is nagyszerű (akárcsak magyar hangja, a feledhetetlen Sinkovits Imre), de valahogy magából a sorozatból érthetetlen módon kispórolták azokat a hiperbolikus, tarkónvágós vizuális és verbális poénokat, amik szerintem méltán emelték klasszikussá ezt a filmet. Nem sokszor fordul elő velem, hogy egy filmnél teli tüdőből, a hasamat fogva nevetek (ráadásul nagyjából minden harmadik percben), de itt ez történt. A széria egyes epizódjain meg jó, ha egy fáradt mosolyt elengedek.

2010-12-09 10:30:03 Cesare Gonzago (5) #6

Igen, ekkora! :) A második minősíthetetlenül pocsék, a harmadik ugyan jobb, mint a középső, de nekem nem ért meg egy kettest sem.

előzmény: simijohnny (#5)

2010-12-09 10:19:02 simijohnny (5) #5

Nálad ekkora a különbség az első és a többi rész között? Pedig nem is. :)

előzmény: Cesare Gonzago (#4)

2010-12-09 08:30:31 Cesare Gonzago (5) #4

Ezt nem hittem volna, de örülök, hogy pótoltad. Zsenge gyermekkorom egyik legmeghatározóbb élménye volt ez a film. :)

2010-12-09 01:52:15 Hannibal Lecter (5) #3

Szégyen, nem szégyen, eddig még nem volt szerencsém a legendás első részhez, de ma este pótoltam. Hiába, 1988-ban még tudtak igazi, velőtrázó paródiát csinálni. Az egész elképesztő, úgy ahogy van. Egy ellenállhatatlan, hasfalszaggató röhögőtúra a kiváló, nemrégiben távozott Leslie Nielsennel. Fenomenális!

2009-12-28 18:51:53 [: Azuroo andrew :] (5) #2

Nem hogy méltó, hanem szerintem az "elődszéria" színvonalát is messze felülmúló lett ZAZ-ék Csupasz pisztoly-ja.

Sok-sok verbális és vizuális poén, filmtörténeti utalás, remek színészekkel megtámogatva.

10/10+

2009-12-28 18:44:12 Tinuszka (5) #1

a Nagyon különleges ügyosztály méltó folytatása. Elmebeteg. És zseniális.