Tanmesék a szexről (1988) ☆ 👁

(Siklósi Szilveszter)

magyar vígjáték

3,2

2024-04-15 20:44:24 critixx (?) #3

Nekem úgy tűnik, mintha a '80-as, kora '90-es években, amikor már rothadt a rendszer és nem volt nagyon sok pénz filmgyártásra, elég gyenge minőségű nyersanyagra forgattak volna, ezért a filmek képe sokszor túl sötét, szemcsés, haloványak a színek. Főleg akkor, ha a filmet átírták videóra vagy DVD-re, ahol még jobban roncsolódott a képminőség. A Filmarchívum sok filmet újított fel az elmúlt években, de ez így is csak egy elenyésző része a teljes korabeli filmtermésnek.

előzmény: BudapestBoy (#2)

2024-04-15 16:13:06 BudapestBoy (3) #2

Mint nosztalgikus visszatekintés bizonyos jelenetek élvezhetőek. Az akkori Budapesti hangulat fel-fel sejlik. Mint film igen alacsony színvonalú. A fényképezésnèl vagy a fénymérő lazázott vagy az általam látott kópia sötétült be. Az pedig érthetetlen, hogy hogyan tudtak egy ilyen témàban ennyire erotikamentes filmet csinálni. Vonnegutra, mondják, hogy műveiben a szex géprajz, na itt is olyan csak képekben elmesèlve. Engem zavart, nem azt mondom, hogy pornót vagy túlzott erotikát vártam, de ahogyan itt tálaljàk, egy zárdában is nyugodtan bemutatható. Eszenyi ugyanakkor csinos és természetes, ez még a kemikáliàk és lelki mérgek előtti időszaka.

2010-07-10 20:29:13 zéel (3) #1

Nem egy nagy durranás, de jó volt látni a fiatal tehetségeket: Eszenyit, Rudolf Pétert, Bán Jánost stb.