Raya and the Last Dragon (2021) ☆ 👁

Raya és az utolsó sárkány

(Carlos López Estrada - Don Hall (VI))

amerikai akciófilm, animáció, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,6

2021-04-24 12:07:05 kovi1970 (1) #6

Ez most nem az én véleményem. Lányom 14 éves, és 10 perc után azt mondta, hogy inkább nézzük tovább a Csillagkapu sorozatot. :D

2021-04-18 19:55:29 korpinger (5) #5

Verdáktól kezdve, Jégkorszakon át rosszul vagyok az elmúlt 20 év animációitól, de ez valamiért nagyon tetszett.

2021-04-16 23:27:32 boszi (4) #4

Csillámpónik újrafeldolgozva.

2021-04-14 15:29:23 random117 (4) #3

Gyenge négyest érdemel, de csak azért, mert a szokásos Disney siker recept alapján készült. A fantázia egész jó, viszont egyediség nem sok van benne. Gyerekeknek és gyereklelkű felnőtteknek remek szórakozás.

2021-04-03 22:37:25 miraculum (4) #2

Technikailag egészen durva erődemonstráció ez a film. A sztorit tekintve langyos-közepes, összességében viszont egy elég magabiztos négyest adok, kellemes családi szórakozás volt.

2021-03-14 11:21:11 Rorschach (3) #1

Ugyan az utolsó félóra jócskán hagy kívánnivalót maga után, mégsem tudok haragudni a Rayára, mert az elmúlt idők egyik legszimpatikusabb, legrelevánsabb tanulságát szállítja.

Az pedig, ahogy a női főhősét kezeli, külön piros pont: nekem sem Raya, sem Namaari karaktere nem tűnt erőltetett, pozőr társadalmi igazságosztásnak. Ők ugyanúgy működnének férfiban mint ahogy teszik nőben, méghozzá azért, mert vették a fáradságot megírni őket. Ez ritka kincs abban a korban, amikor pocsék íróknak köszönhetően az "erős női karakterek" kb. olyanok, mintha kanos tinédzserek nedves álmaiból léptek volna elő (most rád nézek, I care a lot).

Nagyon erős, éppcsak-nem-négyes hármas.