Raya and the Last Dragon (2021) ☆ 👁

Raya és az utolsó sárkány

(Carlos López Estrada - Don Hall (VI))

amerikai akciófilm, animáció, fantasy, kalandfilm, vígjáték

3,5

2021-08-08 01:05:38 terika (4) #19

Nekem tetszett. Moziba néztük először gyerekekkel. A bizalom témát feszegeti nagyon, abszolút nem egyszerű dolog. Mikor ismét néztük végig magyaráztam a gyerekeknek. Ilyen szinten a Wall-E tetszett még a családnak, bár az pixar, de komolyságát tekintve.
Mellesleg az animáció az nagyon szép.
Elolvastam a kommenteket. Gyerekes felnőtt vagyok, lelkileg is. Nem bánom. :D

2021-07-05 18:26:23 Xuja (?) #18

Igen, ez korrekt, de ugye a #6-osból indult ki a beszélgetés.

előzmény: Kempesbaba (#17)

2021-07-05 12:08:35 Kempesbaba (?) #17

Ha megnézed az értékeléseimet,akkor láthatod hogy elvétve van hármasnál rosszabb osztályzat. Ez azért van, mert ha olyan rossznak tartok egy filmet hogy végig sem nézem, nem tartom becsületes dolognak hogy leosztályozzam. Tehát amelyik filmnél ott az osztákyzatom,azt végig is néztem.

előzmény: Xuja (#14)

2021-07-05 11:57:30 Xuja (?) #16

Szó szerint értelmezve a jelzőt igen, de ez inkább csak retorikai fogás, tulajdonképpen az ötös skála legkisebb osztályzatáról beszélünk. Pontosabb lenne a "szenvedve nézhető" megnevezés :)

2021-07-05 11:51:52 Ubul (?) #15

viszont akkor a nézhetetlen besorolásnak nincs értelme, hisz akkor senki nem ad nézhetetlen osztályzatot, hanem "nem akarom megnézni" gombot nyom rá.
Ha meg végignézi, akkor meg nem nézhetetlen :D

előzmény: Xuja (#14)

2021-07-05 11:19:32 Xuja (?) #14

De ha 15 perc után rájön az ember, hogy ez baromira nem fogja lekötni / nem érdekli / potenciálisan rossz attól miért kell rányomni a nézhetetlent? Ugye ezért van a nem akarom megnézni gomb..

előzmény: Kempesbaba (#13)

2021-07-05 10:52:12 Kempesbaba (?) #13

Persze leülni és végigseggelni minden filmet lehet. A kérdés csak az hogy érdemes-e,hogy tartod-e annyira értékesnek a saját idődet,hogy nem pazarlod el akármire...

előzmény: Nordbright (#12)

2021-07-05 10:41:11 Nordbright (3) #12

A nézhetetlent én általában szó szerint értelmezem. Nem a düh(szándékos lepontozás) vagy a nem tetszés alapján. Az, hogy konkréten nem lehet megnézni egy filmet mert olyan sz@r, azért tényleg nagyon ritka. Esetleg a 'ZS' kategóriás filmeknél bele lehet futni, vagy ha valami nagyon "művészi/elvont témájú/vontatott", akkor talán többeknek nem tetszhet. De megnézni bármit lehet és aztán pontozni, legalább kettesre.
A sorozatokról nem beszélek, az más kategória.

előzmény: Kempesbaba (#11)

2021-07-02 11:59:07 Kempesbaba (?) #11

Az egy igen érdekes kérdés,hogy hogyan formálódik egy kamasz ízlése akár hónapról hónapra. Ők jóval inkább ki vannak téve az aktuális trendek hatásának,illetve a kortársaik véleményének mint egy iszapszemű rája 40-es férfi,aki már látott egy-két dolgot.Azzal a téziseddel pedig nem tudok egyet érteni, miszerint nagyon kevés lenne a nézhetetlen film. Nyílván ez szubjektív dolog, de az utóbbi pár évben-a stream szolgáltatók térnyerésével-bizony elszaporodtak a számomra nézhetetlen kategóriájú alkotások,akár filmekről,akár sorozatokról beszélünk.

előzmény: Nordbright (#9)

2021-07-02 11:57:12 Ubul (?) #10

a másik meg mikor az egész film egy nagy csattanóra épít, ami amúgy biztos piszok jó lehet, és más megvilágításba tesz x,y részt az adott filmben, de előtte 99%-ban merő unalom. Na én már azokat is kerülöm, az általad említettek mellett :D

előzmény: Kempesbaba (#8)

2021-07-02 11:34:55 Nordbright (3) #9

Szerintem az lehet(ett) a baj, hogy egy 14 éves kamasz már pont abban a korban van, amikor már nem gyerek, de még nem is felnőtt. Így se gyerekként, se felnőttként nem tudja értékelni a látottakat. De a nézhetetlen (úgy általában is) durva túlzás (nagyon kevés ilyen film van).

előzmény: Kempesbaba (#8)

2021-07-02 10:00:36 Kempesbaba (?) #8

Én rég voltam már gyerek,de ha az első 15-20 perc nem jön be egy filmből,akkor már tudom hogy felesleges végig kínlódnom a hátralévő egy,másfél órát, mert-a nagy számok törvénye és a pár évtizedes nézői tapasztalatim alapján-jobb már nemigen lesz.

előzmény: Nordbright (#7)

2021-07-02 09:08:51 Nordbright (3) #7

Bírom az ilyen hozzáállást (ok, gyerekről van szó), de egy közel 2 órás filmre az első 10 perc után nézhetetlent adni... Gyakorlatilag el sem kezdődött, még fel sem vezették miről szól.
Mondjuk tény, ha valami Marvel filmről lenne szó, lehet én is így járnék el, csak pont fordítva, mert azok meg nem felnőttek idegrendszeréhez vannak méretezve, hanem elsősorban gyerekekéhez. A vizuális effektek meg nem informatikuséhoz. :(

Mese, mese...de nekem kicsit túl happy end lett a vége, már túlságosan zavaró módon, ezért a rosszabb osztályzat.

előzmény: kovi1970 (#6)

2021-04-24 12:07:05 kovi1970 (1) #6

Ez most nem az én véleményem. Lányom 14 éves, és 10 perc után azt mondta, hogy inkább nézzük tovább a Csillagkapu sorozatot. :D

2021-04-18 19:55:29 korpinger (5) #5

Verdáktól kezdve, Jégkorszakon át rosszul vagyok az elmúlt 20 év animációitól, de ez valamiért nagyon tetszett.

2021-04-16 23:27:32 boszi (4) #4

Csillámpónik újrafeldolgozva.

2021-04-14 15:29:23 random117 (4) #3

Gyenge négyest érdemel, de csak azért, mert a szokásos Disney siker recept alapján készült. A fantázia egész jó, viszont egyediség nem sok van benne. Gyerekeknek és gyereklelkű felnőtteknek remek szórakozás.

2021-04-03 22:37:25 miraculum (4) #2

Technikailag egészen durva erődemonstráció ez a film. A sztorit tekintve langyos-közepes, összességében viszont egy elég magabiztos négyest adok, kellemes családi szórakozás volt.

2021-03-14 11:21:11 Rorschach (3) #1

Ugyan az utolsó félóra jócskán hagy kívánnivalót maga után, mégsem tudok haragudni a Rayára, mert az elmúlt idők egyik legszimpatikusabb, legrelevánsabb tanulságát szállítja.

Az pedig, ahogy a női főhősét kezeli, külön piros pont: nekem sem Raya, sem Namaari karaktere nem tűnt erőltetett, pozőr társadalmi igazságosztásnak. Ők ugyanúgy működnének férfiban mint ahogy teszik nőben, méghozzá azért, mert vették a fáradságot megírni őket. Ez ritka kincs abban a korban, amikor pocsék íróknak köszönhetően az "erős női karakterek" kb. olyanok, mintha kanos tinédzserek nedves álmaiból léptek volna elő (most rád nézek, I care a lot).

Nagyon erős, éppcsak-nem-négyes hármas.