Dark Waters (2019) ☆ 👁

Sötét vizeken

(Todd Haynes)

amerikai dráma, életrajzi film, thriller, történelmi film

3,9

2021-03-17 22:16:12 sptt (4) #23

Érdekes és fontos téma, jó színészek, jó alakítások, ugyanakkor erősen kiszámítható és sablonos vonalvezetés. Mindenképpen ajánlom, mert nem egy szuperhős mozi nyolcadik része és örüljünk ennek, de voltak és lesznek ennél jobb filmek is. 7/10

2021-02-07 13:36:19 4minute (5) #22

Se nem látványos, se nem vidám, ha kicsit is érdekel a környezetvédelem, a fogyasztóvédelem és a nagyvállalatok által elkövetett bűncselekmények akkor a történet miatt érdemes.
Kisebb csoda hogy meg lett filmesítve a sztori, mivel az érintett cég (DOW) jelenleg is szerepel a Fortune 500as listán.
Mára a "free from PFOA" jelzés az összes Dupont serpenyőn szerepel. A PFOA, PTFE anyagok viszont ma is ott vannak az olcsó kínai serpenyőkben, jelenleg ők a Dupont teflon serpenyők legnagyobb konkurensei. . A kérdés csak az hogy ki az aki bízik egy olyan cégcsoport termékeiben akik a profitot többre tartják, mint a saját dolgozóik és vásárlóik életét? Szerintem ilyen mentalitással előbb szólnak a marketing osztálynak hogy rakjatok rá plusz egy sort a csomagolásra, mint hogy érdemben cselekedjenek.

2020-12-31 09:40:09 trockij (2) #21

Thriller, mi?

2020-06-02 18:42:06 Rorschach (4) #20

Tök jó film. Teljesen tisztességesen megcsinált, fontos - ám sajnos, és ezt kár is lenne tagadni, rém közhelyes - film, nyakon öntve olyan mennyiségű acélzöld filterrel, amitől simán a Mátrixban érzed magad. Adja a korai kétezres hangulatot rendesen.

2020-05-10 01:36:19 The Cortez (4) #19

Valós sztorin alapuló, sötét képi világgal és hasonlóan darkos, nyomasztó hangulattal megspékelt thrillerdráma, ami egy ügyvéd kétségbeejtő, valamint reménytelennek tűnő harcát mutatja be, ahogy szembeszáll egy óriásvállalattal. Ruffalo nem okoz nagy meglepést, mivel ugyanazokat a nézéseket-arckifejezéseket nyomja, mint az összes többi filmjében, viszont Anne Hathaway szinte végig idegesítő, ráadásul a karaktere is rohadtul klisés. Az alkotás erős kritikával illeti a céges pszichopátiát meg a rendszer működését.

2020-05-04 21:09:05 Csakőszintén (5) #18

Megdöbbentett, letaglózott, elgondolkodtatott a film. Ha már megtörténhetett ilyen borzalom (ráadásul a fejlett világban) - és még ki tudja hány ilyen van - a minimum, hogy megtudja mindenki, hogy mit műveltek egyesek ... kár, hogy az nem derült ki a filmből, hogy a bűnösök kaptak-e bármi büntetést ... az biztos, hogy utána fogok olvasni a témának ...

2020-04-05 12:28:31 Leo_Stotch (3) #17

Langyos víz picit, de a téma, a színészek mentik.
Nem nagyon jött át a dráma. Ahogy kezdődik, az bejön, viszont ahogy haladunk előre, egyre inkább ragadtak le a szemeim. Feszesebb forgatókönyvvel lehetett volna ez egy újabb Erin, de így egy érdekes de száraz mozit kaptunk, a vízről.

2020-04-04 23:52:37 Corso666 (?) #16

Wow, és tényleg... Kis kreativitás szorulhatna ezekbe a marketingesekbe.
Locke pedig megnézve. :)

2020-04-02 13:07:21 Mikkey (4) #15

Akkor még 2 hasonló plakát, lehet csekkolni nem rossz darabok:
DriverX, Wheelman

előzmény: Corso666 (#12)

2020-04-02 11:54:03 Locke(d) (5) #14

Minél nagyobb felbontásban, lehetőleg eredeti nyelven, minél előbb. :)

előzmény: Corso666 (#12)

2020-04-02 07:31:03 KicsiPeti (4) #13

Drive ,és Locke is baromi jó film..Elöbbi Gosling, utóbbi HARDY miatt!! /mondjuk a Lockeban rajtakìvül más nem is szerepel/

2020-04-01 21:36:50 Corso666 (?) #12

Wow, és azt még nem is láttam, kösz a tippet. :)

előzmény: Locke(d) (#11)

2020-03-31 20:27:19 Locke(d) (5) #11

Nekem inkább a Locke jutott eszembe. :)

előzmény: Corso666 (#10)

2020-03-31 19:43:17 Corso666 (?) #10

Csak nekem hajaz erősen a plakát a Drive-éra? :)

2020-03-20 21:16:36 Xuja (4) #9

Feszült, hatásos és részletgazdag dráma, némi thrilleres beütéssel. Különösen nyomasztóvá teszi az, hogy megtörtént eseményeken alapul. A tempója ugyan kissé egyenetlen, de a figyelmet végig fenntartja és Ruffalo igazán remek a szenvedélyes és érzékeny ügyvéd szerepében.

2020-03-14 12:38:42 lizardking (5) #8

Ez részben biztosan igaz (egyes esetekben akár teljes mértékben is az lehet), de azért egy remek témából is lehet nagyon rossz filmet csinálni. Szóval, részemről lehet akármennyire fontos, aktuális, fennkölt egy film sztorija, ha amatőr és igénytelen módon van összerakva, akkor képtelen leszek élvezni. De azt beismerem, hogy ha a téma nem állna ilyen közel hozzám, akkor négyest adtam volna a filmre. Jó példa erre a szintén Ruffalóval készült Spotlight, annak van nagyon hasonló dokumentarista-realista, mégis érdekfeszítő stílusa, arra például négyest adtam, pedig az a téma is a bögyömben van. Azt a filmet is fontosnak éreztem, ezt még fontosabbnak, és ezt szerettem volna kihangsúlyozni, egyéb erényei mellett, de tény, hogy hajlamos vagyok némi elragadtatásra.

előzmény: Kempesbaba (#6)

2020-03-14 12:20:46 Kempesbaba (?) #7

Lábjegyzet: ahogy az osztályzatok megoszlását nézegetem,igazolva látom a meglátásomat.

előzmény: lizardking (#5)

2020-03-14 12:18:01 Kempesbaba (?) #6

Valamiért én úgy érzem -elvonatkoztatva a jelen filmtől és persze tőled-hogy ezt a jelzőt akkor használják (használjuk) ha maga a film nem épp ,,ötös" de a téma amit felvet meghatározó,figyelemre méltó,vagy épp az alkotók között olyan nagy név van akit nem illik,nem merünk igazán lehúzni.
Mert valójában ha egy film JÓ,akkor nem kell más jelzőket keresni rá.
Ez a gondolatmenet már egy ideje ,,büdösödött" bennem és hangsúlyozottan nem ennek a filmnek szól (mivel még csak nem is láttam) és nem a te véleményedet akartam minősíteni vele.

előzmény: lizardking (#5)

2020-03-14 11:56:02 lizardking (5) #5

Azért mert a téma, amiről szól, számomra elsőbbséget élvezett a mozgóképpel, mint formátummal szemben. Így kevésbé figyeltem filmművészeti szempontból, de egyébként így is feltűntek remek filmnyelvi megoldások, vagy éppen Ruffalo játéka.

előzmény: Kempesbaba (#4)

2020-03-14 11:30:09 Kempesbaba (?) #4

Had kérdezzek valamit. Miért azt a jelzőt használtad hogy fontos,és miért nem azt hogy jó?

előzmény: lizardking (#3)

2020-03-14 11:05:12 lizardking (5) #3

Elképesztően fontos film. Még akkor is, ha túl sok mindent nem fog megváltoztatni.

2020-03-02 22:32:02 Benny Bug (4) #2

A film a feszültséget és a figyelmet egyaránt remekül fenntartja. Cselekménye nagyon elgondolkoztató, hisz ki tudja, hány ilyen eset történik a nagyvilágban, amiről a "kisember" mit sem tud, miközben mégis árt neki. Mark Ruffalo legalább egy Oscar-jelölést megérdemelt volna, olyan jól játszott.

2020-03-01 11:35:44 elzablues (4) #1

Ezt néztem ki mára. Aki értékelte már, írna néhány mondatot róla?