Memoirs of a Geisha (2005) ☆ 👁

Egy gésa emlékiratai

(Rob Marshall)

amerikai-francia-japán dráma, szerelmi történet, történelmi film

2017-08-08 09:39:55 horvathm (2) #26

Volt pár jelenet a San Francisco-i japánkertből :D Meglepett, hogy milyen emberségesek az amerikai katonák.

2017-05-13 11:19:18 Ehun69 (3) #25

szentimentális film, hogyan képzelik el a nyugatiak a keletet, a valóságot sajnos ezt a film nem adhatja vissza, mivel 90%-ban amerikai 10%-ban kínai és a maradék a japán...(
de még így is élvezhetőbb volt mint valami sci-fi baromság

2017-02-04 09:54:29 Demóna (5) #24

Imádom :)

2016-01-14 21:32:55 Ugor (4) #23

Én elég régen láttam, de nem így emlékszem rá.

előzmény: csillagvagyfecske (#22)

2016-01-14 21:24:28 csillagvagyfecske (2) #22

És jesszus, az a modern tánc... Egy olyan közegben, ami maga a megtestesült hagyományőrzés, tradíció...

2016-01-14 21:22:45 csillagvagyfecske (2) #21

Mert ennek a végtelenül giccses, művészinek álcázott látványvilágnak semmi köze nincs Japánhoz. A cselekményt most hagyjuk, az nyilván a könyv miatt kötött, tegyük túl magunkat azon is, hogy a főszereplők külföldiek. Node a gésáknak miért kell a "nyugatiember" szépségideálja szerint kinézni? A díszletnek, háttereknek, képeknek, mindennek miért a nyugat által elképzelt kamukelet "ideálja" szerint kinézni? Mit akart ez az egész film, mit adott nekünk bugyuta hazugságokon kívül?

2016-01-10 04:07:24 Ugor (4) #20

Ezt miből vontad le?

előzmény: csillagvagyfecske (#19)

2016-01-09 22:52:26 csillagvagyfecske (2) #19

Elképesztően megalázó lehet ez a film egy japán számára.

2014-01-19 23:21:01 Rohmer (?) #18

kínai hatás ,néha a Hős 2002- es film ami ( a 2000 es évek legjobb -legszebb filmje )hangulatot ad.

2013-02-15 20:17:37 csabaimate (5) #17

jo21: Az amerikai álom... nem feltétlenül illúzió. Más a mentalitásuk, aminek megvan az előnye is. Más történelem, más kulturális háttér, más vagyoni, társadalmi, világpozícióbeli helyzet.

2011-01-31 11:06:20 k3pl3r (?) #16

Valaki árulja már el, hogy miért beszélnek angolul a szereplők? Ráadásul akcentussal? Ami akkor válik teljesen nevetségessé, amikor megérkeznek az Amerikai katonák...
Ezt leszámítva az első fele nekem kifejezetten tetszett (amíg gyerek volt). A második fele, meg olyan semmilyen.

2010-11-29 22:24:22 jo21 (5) #15

Lassan hánynom kell, hogy az amerikaiak csak happy end-del tudják lezárni a filmjeiket. Ők illuzióban élnek.

2010-08-13 13:30:50 Szívtiproimi (4) #14

Úgy ültem a film elé, hogy ez valóban egy gésa emlékiratai alapján készült, ehez képest süt róla, hogy kitalált, megkomponált történet, főleg a közepétő, de a vége különösen követi a szerelmes regények kőbevésett szabályait.Nagyon gyenge4.

2010-08-11 15:27:50 caeiro (4) #13

Egy teljesen más világba csöppen a néző, kicsit érhetetlenek a szabályai, de pont ettől érdekes a film. A háború utáni rész már untatott, a happy end pedig túlzás volt.

2010-05-25 19:22:42 Anivia (?) #12

egyértelmű: a könyv százszor jobb

2009-11-16 15:58:38 grafikusTibi (5) #11

Egyet értek. Én is olvastam a könyvet és utána láttam a filmet. A kettő egy egészet alkot, kiegészítik egymást. A színészi játék első osztályú volt, rendkívül tehetséges a színész gárda. A képi világ meg még talán ezt is felül múlja. A helyszínek jól lettek kiválasztva, a képek esztétikusok. A végével akadtak gondok, de ennyi belefér.

2008-11-08 16:12:55 Egy filmkritikus (5) #10

A könyv kicsit más, mint a film, sok részt kihagytak, és véleményem szerint sokat kitaláltak. Talán a vége nem a legjobb volt, kicsit többet vártam volna. A jelenetek, a színészi munka, a történet lenyűgöző, fantasztikus, egy olyan világba kalauzol minket, ami hosszú ideig tabu volt a nyugati népek számára. A filmzene is kivételesen szép. Csak messziről csodálhattuk ezeket a titokzatos Gésákat, most viszont belülről is megismerhetjük a "rendszert".
A könyv rendkívül izgalmas, érdekes, lebilincselő. Azt mondhatnám rá: "Ez igen!"

2008-06-13 13:34:59 Fuller (4) #9

Én a filmet láttam elősször, a könyvet csak később olvastam. Nekem is a vh-ig tetszett.

2007-04-03 21:31:32 -senki- (4) #8

A képek különlegesen gyönyörűek, és jól megkomponáltak, a csodás helyszínekkel már közel el viszi a filmet ha nem egyszerre nézem végig. A történet sok helyütt elég lassú, több napi bontásban inkább fogyasztható. Így kifejezetten élvezet nyújtanak a legkisebb jó pontok is, ami van számos. A történetnek a közepe és vége fele vannak kifejezetten erős részei, néhol maradandó.
A narrációs bejegyzések is igen hangulatosak, hála a jó szinkronak, erőt adnak a jeleneteknek. A vége tényleg nem lett igazán szép. A negatív képpel sokall szebben festett, talán ott jobb lett volna befejezni, mert ott kapott meg legjobban a film.

2007-03-22 23:26:07 Jereváni Rádió (3) #7

Az első fél óra úgy ahogy van unalmas, aztán amikor elkerül a főszereplő a másik házba, hogy gésát faragjanak belőle, egyszerivel beindul a film. Nagyon szép képekkel operáltan, finoman adagolva ábrázolják a gésák zárt világát (persze lehet, hogy ez sem fedi a valóságot, mit tudunk mi európaiak a gésák '30-as '40-es évekbeli világáról?), aztán sajnos a II. vh-tól kezdve iszonyú felületesbe csap át, a legvége pedig még tovább rontja az összképet. Ebből a történetből valamint erről a korszakról pedig akár egy nagyon jó filmet is lehetett volna készíteni. Így sem rossz film távolról sem, de a keserű szájíz benne marad az emberben, hogy mi mindent ki lehetett volna hozni ebből a filmből.

2006-11-09 00:17:33 Brumi (3) #6

Egy gésa emlékiratai - Memoirs of a Geisha

Rob Marshall filmjének nagy várakozássokkal ültem neki, a kevésbé pozitív kritikák ellenére is bíztam benne, hogy jól sikerült. A kritikák ezúttal igaznak bizonyultak, kissé csalódott voltam a film végén. A film hitelességéből sokat levont az angol nyelv, jobb lett volna, ha az eredeti nyelvi környezetet használják. A kínai-japán színészgárda nem olyan zavaró, mint amilyen port kavart. A díszletek csodásak, a zenék jók, kedvenc ázsiai színésznőm Zhang Ziyi jó mint mindig (és persze gyönyörű), a többi színész is jól hozza a karakterét, egyetlen a gond a filmmel, hogy nincs "lelke". Egy gyönyörűen becsomagolt és kidíszített történet, ahol a lényegi mondanivaló elveszik. Felüdülés a szemnek és a fülnek, a történeten azonban lehetett volna még csiszolni. Egyszeri próbát azért mindenképp megér, főleg azoknak, akik érdeklődnek az ázsiai kultúra iránt.

Értékelés: 7/10

2006-03-24 08:52:34 Daemiaen (3) #5

Egy gésa emlékiratai (Memoirs Of A Geisha, 2005, forgalmazza: Fórum Hungary)

Talán giccsnek is lehetne nevezni, de én inkább káprázatosnak mondanám - ilyen gyönyörűen megkomponált látványvilágért érdemes mozijegyet váltani, valami elképesztő élmény látni Rob Marshall vízióját. A belső már korántsem ilyen értékes, Edward Zwick korántsem jó Az utolsó szamurája fényévekkel veri drámai mélység szintjén a Gésát, és noha nem mintha Arthur Golden regénye lélekboncolgató mű lenne, de semmiképpen nem egy epikus hollywoodi sémadráma alapja. Megmondom őszintén, a látvány engem sok mindenért kárpótolt, de nem szabad elmenni a félelmetesen kongó üresség mellett. Már ha hajlandóak vagyunk a képek mögé is benézni.

2006-03-23 19:06:11 Hannibal Lecter (3) #4

"nem érdemelt volna"

Úgy értem: nem érdemelt, és nem is kapott! :)

2006-03-23 19:04:49 Hannibal Lecter (3) #3

Egy gésa emlékiratai (Memoirs of a Geisha)

Sikerkönyv megfilmesítés sikerrecept alapján. A bejáratott formulák most nem működnek: Marshall megint csak a vizuális minőségre törekszik, ám emellett egyrészről felületesen prezentálja a gésakultúra zárt környezetét, másrészt pedig eleve ledarálja a kibontakozóban lévő drámai töltetet. Az Elnök és Csijo szerelmi szála az egyetlen, ami felcsigázza az érdeklődést, ám a tóparti csókjelenetnél ez is veszít súlyából. Így tehát marad néhány emlékezetesebb jelenetsor, ami bevésődik az agyunkba. Meg persze a főszereplők - különösen Ziyi Zhang és Ken Watanabe érett, finom alakítása. És a képi stílbravúrokról sem szóltam: Dion Beebe rendkívül ízlésesen megválogatott kompozíciói, változatos színhasználata, a világháborús éra Japánjának megmutatása még további pozitívum lehet.
Összességében maga a film csak utal mindarra az érdekes és élvezetes mikroklímára, amiről valóban szólnia kellene. Így felületes mozi marad, aminek megvannak bár a maga előnyei, de a technikai kategóriákon kívül több Oscart nem érdemelt volna, az egyszer hétszentség.

2006-03-23 18:38:33 Ágó (?) #2

Már rég láttam hatásvadász eszközökkel telenyomott filmet. A szemem már kívánja, úgyhogy feltétlen meg kell néznem ezt a látványorgiát. Talán találok benne valami kedvemre valót. Ne feledjük, rólam van szó, semmi sem kizárt. Majd nyilatkozom...

2006-03-21 23:48:03 limupei (2) #1

Azt már megszokhattuk, hogy egy színészt rávesznek, hogy adja a nevét egy (hogyismondjam) szarhoz, de, hogy egyszerre négyet????
Amúgy egy kellemes regény totál elrontásáról van szó, ami tökéletesen prezentálja azt a képet, ahogyan a nyugat elképzeli a keletet. Giccs giccs hátán, és néhány eltékozolt tehetség.