Jiu Jitsu (2020) ☆ 👁

amerikai akciófilm, fantasy

1,1
★☆☆☆☆

2021-03-20 17:24:32 sajoferenc (1) #10

A címe alapján másra számít a néző.

2020-11-25 08:41:29 Ubul (1) #9

szerintem jó úton halad a minden idők legpocsékabb K.T. értékelést kapó filmek közé :D

2020-11-25 01:01:00 tomside (1) #8

Nagyon régen adtam már egyest. Főleg ilyen nyugodt szívvel. Menthetetlen és megmagyarázhatatlan.

Azoknak ajánla... KATTINTS EL INNEN!

2020-11-21 11:37:31 Kempesbaba (?) #7

Nem vagyunk egyformák. Én erről az emberről bő 15 éve letettem.

előzmény: Ninety-Four (#6)

2020-11-21 10:58:28 Ninety-Four (1) #6

Azért szar és szar között is van különbség, hogy szórakoztató marhaságot nézek e, vagy valami dögunalmat.

Egy csomó B-filmjét bírom, például a Féktelen haragot, az Elárulvát vagy mondjuk a Kill Chaint. Itt benne volt a pakliban valami ripacskodós ökörködés, vagy legalább valami pörgős darálás, csak teljesen félrement az egész már koncepció szintjén.

előzmény: Kempesbaba (#5)

2020-11-21 10:11:29 Kempesbaba (?) #5

“Az őrület definíciója, ha ugyanazt a dolgot újra és újra megtesszük, de mindig eltérő eredményt várunk.” /Albert Einstein/
Én ezt a mondást kiterjeszteném azokra, akik az utóbbi kb. 15 évben leültek egy Nicolas Cage film elé és rácsodálkoztak hogy szar...

előzmény: Ninety-Four (#4)

2020-11-21 04:19:19 Ninety-Four (1) #4

Szinte száz százalékig ugyanezt akartam írni. Az nyilvánvaló volt, hogy a B-Zs-kategória közé esik majd a film, de gondoltam majd bűnös élvezetnek buli lesz. Ehhez képest lapos, unalmas, érthetetlenül komolykodó, túlnyújtott és zavaróan monoton az egész. A semmilyen, ismétlődőnek ható zene és a folyamatos eszetlen lassítások is rontottak a helyzeten.

Moussinál nem is csak az volt a gáz, hogy faarccal tolta végig a filmet, hanem hogy bamba faarccal. (Amin még rontott ez az irtó idegesítő és felesleges amnézia vonal is.) És akkor még karizma szempontjából sem egy fenegyerek.

Pölö Scott Adkins is végig tud tolni baltaarccal egy filmet, de legalább neki a harcművészi képzettsége mellé van egy jelenléte is, ami kompenzál.

Tulajdonképpen csak Cage jeleneteit élveztem, mert ő legalább pont azt az ökörködő laza stílust hozta, ami általánosságban kellett volna a filmnek.

előzmény: Ágó (#3)

2020-11-20 21:44:54 Ágó (1) #3

Jólesne már egy kis trash! - gondoltam magamban.
Nic Cage legújabb agymenése megfelelőnek tűnt az előzetes alapján.
És azt kell mondjam, az első percekben még szórakoztató is volt számomra a sok ZS-kategóriás "színészi játék", a találomra odaszerkesztett effekt-cunami, illetve maga a történet.
De elég hamar világossá vált, hogy az alkotók semmi kreativitást nem vittek filmjükbe. A játékidő több mint felét kitevő harcok hosszúak és unalmasak, és még az sem segít rajtuk, hogy láthatóan csak simogatják egymást közben és némi digitális vérrel akarják elhitetni, hogy van erejük az ütéseknek.
Továbbá - és ilyen élményem ritkán van - a főszereplő arcán semmilyen, de tényleg semmilyen mimikát nem lehet felfedezni. Alain Moussi rezzenéstelen arccal nyomja végig a filmet. Ez komolyan... teljesítmény lehetett.
A Jiu Jitsu tehát csak látszólag kecsegtet bűnös élvezettel, valójában sajnos elég hamar unalomba fullad.

2020-11-20 17:14:15 Danesz99 (?) #2

Hát erről egy ABBA szám jut eszembe... (:

2020-11-20 15:53:40 Ubul (1) #1

Nicolas Cage-t megértem, hogy szarban szerepel, de Frank Grillo-t mi az isten lelte, hogy elvállalta az adott szerepet ebben a förmedvényben? :D