Run (2020) ☆ 👁

(Aneesh Chaganty)

amerikai-kanadai thriller

3,3

2024-02-01 22:12:59 Norbert Simon (4) #9

A klisék ellenére egy nagyon is feszes, izgalmas és jó kis thriller. A színészi alakítások pedig szintén nem rosszak. Amennyiben valami izgalmasat akar valaki nézni meg Sarah Paulsont az mindenképpen nézze meg a filmet.

2022-07-23 14:17:51 sptt (4) #8

Feszes dráma, ami az elvártnál egy kicsit lassabban indul be, de legalább nem laposodik el a végére. Az utóbbi években elég gyenge volt a felhozatal minőségi thrillerekből, és bár ez a film nem mondható egyértelmű thrillernek, mindenesetre ez egy nagyon jó mozi, kiemelkedik a közepes hollywoodi kliséfilmek közül. 8/10

2022-05-17 20:58:35 BonnyJohnny (3) #7

Érdekes, nekem a zárójelent ront rajta.

2021-04-13 23:38:15 wim (3) #6

Jól összerakott, működő thriller, annak ellenére, hogy hiányzik belőle minden eredetiség. Mintha már meglévő filmekből ollózták volna össze - az illesztés viszont hibátlan. Az említett okok miatt sokszor kiszámítható.A megőrzött újságcikk nekem is szúrta a szemem. A moziban a Carrie: erőltetett.

2021-04-11 13:16:32 tomasso (3) #5

Jodie Foster által jegyzett Black Mirror epizód jutott eszembe, ez sajnos elbújhat mellette.

2021-04-11 12:13:48 Xuja (3) #4

Feszült, jól felépített thriller, az első fele kimondottan izgalmas. Nem vágott a földhöz összességében, de a kategóriájában a jobbak közé esik. Viszont azért zavart 1-2 dolog:
1. Azt, hogy gyógyszerekkel bénítja, azt én későbbre raktam volna, mert szerintem súlyosabb, mint hogy eltitkolta a felvételi eredményt..
2. minek rakta el az anya a rá nézve terhelő cikkeket? dramaturgiailag szükséges volt, de logikailag hülyeség

A csavar és a zárójelenet is kimondottan jó, ha kicsit kevésbé lett volna klisés, megkapta volna a négyest. Erős hármas.

2021-01-21 18:18:00 The Cortez (4) #3

Paranoid családi thriller, amely sztorijában a Tortúrához hasonlítható a leginkább. A cselekmény ügyesen épül fel, végig izgalmas és bizonyos jelenetek mesterien adagolják a feszültséget. A fordulatok nagy része már az elején kilogikázható, viszont a főcsavar még így is ütősre sikeredett. Sarah Paulson meggyőző a gonosz mutter szerepében, ám a lányát játszó csaj már jóval gyengébben muzsikál. A film sajnos nem mentes a kliséktől, akadnak erőltetettebb részek, de a lezárás elgondolkodtató, ráadásul nem az a tipikus befejezés lett belőle, amit elsőre várna a thrillereken edződött néző.

2020-12-20 21:01:38 Mikkey (4) #2

Tip top kis thriller, ott lesz az év végi listámon a His House, a The Rental, és a The Hunt társaságában.

2020-11-24 19:37:42 VVega (4) #1

Semmi új, amit még ne láttunk volna, de minden nagyon profin előadva, feszesen, izgalmasan. A két főszereplő nagyszerű, ennél meg nem is kell több egy jó thrillerhez.